nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Časťo, děkuji za příspěvek, hormonální nerovnováha u mě určitě hraje zásadní roli, toho jsem si vědoma. Jód beru ve formě 2 lžiček vloček Dulse, lugolův test jsem si nedělala, ač o něm vím, podle doktora jsem měla štítnici v pořádku (viz výše). Ale je fakt, že je to už nějaká doba.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:z toho co popisujes su tie tuky takmer vsetky omega 6

to moze tiez prispievat ku chronickej unave

ja osobne olivac nepouzivam vobec a mandle len obcas zameriavam sa namje na nasytene tuky, teda kokosak a rozne zivocisne.
na varenie zeleniny pouzivam iba ryzovy olej

nedavno prebehli info ze vacsina olivacov aj tych vselijakytch drahych a znackovych su v skutocnosti pancovane napriklad palmovym olejom a teda je to vysoko toxicke
Oliváč je ale není velkým zdrojem omega 6, podobně jako oliváč na tom může být třeba vepřové sádlo, když zmiňuješ ty živočišné tuky. Co jsem tak narychlo našel, u oliváče je to 1% omega 3 a 9 omega 6, u sádla je to 1% omega 3 a 8% omega 6. Možná máš namysli, že ty živočišné zároveň poskytují dost nasycených, které chrání cévy, ale to dělají i mononenasycené MK.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše: podle mě je kulturistické posilování v pohodě .. jediné co se mi na něm nelíbí, že neprobíhá v přírodě, ale v uzavřených smradlavých místnostech, kde se jednoho přístroje dotkne 1000 lidí :-D
Mimo těchto důvodů mám kulturistické posilování za silné překyselování těla laktátem. Proto osobně radši zvedám velké váhy párkrát a pomalu na sílu (nebo to nahradím obtížnými cviky s vl. váhou), nebo dělám cviků více dynamicky s nižší váhou nebo s váhou vlastního těla. Ale vždy je každá série velmi krátká s delším časem na oddych.

Mimo to pak dělám různé výdržové pozice typu plank, hluboký dřep, výdrž v kliku a samozřejmě také různé aerobní činnosti, někdy i cílené aerobní posilování horní poloviny těla, tedy spousta a spousta opakování.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:ujo Zlatos o strave a treninku

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... udkom.html
Až na ty evoluční důvody tukového metabolismu věřím, že ti to lahodilo uším, aneb nízkosacharid rulez :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
rudo píše:ujo Zlatos o strave a treninku

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... udkom.html
Až na ty evoluční důvody tukového metabolismu věřím, že ti to lahodilo uším, aneb nízkosacharid rulez :D
:lol:

dal som to tam koli tomu videjku, nech si dievky oci potesia
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Tak jsem si konecne zasla na krevni testy, pote co jsem od brezna na low carb. Mam zvyseny prijem tuku, a rekla bych, ze predevsim tech zivocisnych (maslo, tucne maso,slaninka, sadlo plus hodne kokosak)...proc to rikam,i presto krome nizsiho homocysteinu a triglyceridu, se mi od posledne zvysil HDL-cholesterol o pul jednotky a LDL se nezmenil (celkovy tedy 4).Navic mam KONECNE ok feritin a zelezo.:) Vse je naprosto ok. Dost mi to zvedlo naladu :)
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Davam to sem jen jako zajimavost, hlavne pro sportovce. Pro pripadne kritiky, nechci tim nijak zevseobecnovat:)
http://www.skarunner.com/2013/01/timoth ... arber.html
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

LenkaH píše:Tak jsem si konecne zasla na krevni testy, pote co jsem od brezna na low carb. Mam zvyseny prijem tuku, a rekla bych, ze predevsim tech zivocisnych (maslo, tucne maso,slaninka, sadlo plus hodne kokosak)...proc to rikam,i presto krome nizsiho homocysteinu a triglyceridu, se mi od posledne zvysil HDL-cholesterol o pul jednotky a LDL se nezmenil (celkovy tedy 4).Navic mam KONECNE ok feritin a zelezo.:) Vse je naprosto ok. Dost mi to zvedlo naladu :)
Tiez ked som bol posledne u lekara tak mi robila krvny test. Vysledky podla jej slov vzorove. Vravela, ze uz dlho nevidela cloveka, ktory by mal glukozu v krvi na takej dobrej urovni.
Moj jedalnicek: ryby, vajcia, takmer vsetko maso okrem bravcoveho, maslo, kvalitne syry, zelenina (hlavne ta zelena)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ovekyska »

no mam z vas radost :)
uprimne!
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Jím tak dobře, cítím se tak dobře, žiju tak dobře, že si pro jistotu musím dojít k doktorovi, aby mi to potvrdil. Nevidím v tom žádný důvod k radosti.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Ano, presne tak to je, jim dobre a proto se citim skvele a doktor mi to potvrdil (chodim na kontroly pravidelne, vzdy jsem mivala problem s chudokrevnosti). I pres naproste opomijeni jakychkoliv suplementu mam skvele vysledky, a mam z toho radost. Ja mam radost z mnoha veci, a v tohle danem pripade dokonce nechapu, jak nekdo ten duvod nevidi...no nic, v kazdem pripade davam jednoznacne prednost svym castym radostem,nez tvym neradostem :)
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Jestli potřebuješ, aby ti tvé pocity někdo potvrdil, je to zajisté v pořádku.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Já bych si taky rád zašel na ty testy, ale z čistě výzkumného hlediska, abych byl moudřejší a nikoliv pro ujišťování svojich pocitů .. i když tento efekt by se asi taky dostavil, když by byly výsledky kladné .. a šťastný člověk se může radovat ze všeho .. nechápu to nechápání :- )
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

melikana píše:Jestli potřebuješ, aby ti tvé pocity někdo potvrdil, je to zajisté v pořádku.
xixi daj si bananik :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Na krevních testech jsem taky byla a mám všechno vzorné, ale nejásám, to má moje mamka taky (všechny hodnoty podrobného testu) a má jenom letos třetí atb na silný zánět, o chronických chorobách nemluvě.
Věřím tomu, že kdo krevními testy projde, neví nic (zda je zdráv nebo ne), kdo neprojde, problém pravděpodobně má. Ale první výsledek je samozřejmě důvod k radosti :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Jen jsem upozornil na zjevný fakt, že tu nejsou dvě LenkyH. Jedna, která jí skvěle, žije skvěle, směje se spoustě věcí a druhá LenkaH, která si to pro jistotu nechá ověřit, pro jistotu se o své správnosti přesvědčí studiem ještě více studií, pro jistotu se pojistí, pro jistotu.............................. Proč ti to píšu? Protože tě mám rád a ty jsi tento vhled již měla, tak ti to připomínám. Nejste dvě a se mnou nemusíš bojovat, není s kým.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Ja tomu nerozumnela:) Oboji je z meho pohledu dulezite, i to jak se citim a kolik proto delam, stejne tak, co na me zdravi reknou vysledky testu a doktor. Opravdu si nemyslim, ze se tyhle dve veci vzdy shodnou. :) Pokud se shodli, super, s velkou pravdepodobnosti (jistotu nema nikdo) to s mym zdravim je ok.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

s.arik píše:Na krevních testech jsem taky byla a mám všechno vzorné, ale nejásám, to má moje mamka taky (všechny hodnoty podrobného testu) a má jenom letos třetí atb na silný zánět, o chronických chorobách nemluvě.
Věřím tomu, že kdo krevními testy projde, neví nic (zda je zdráv nebo ne), kdo neprojde, problém pravděpodobně má. Ale první výsledek je samozřejmě důvod k radosti :)
nenapsala co vsechno testovali. je hned nekolik markeru na zanety, delali alespon jeden?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

myslela jsem, že měla ok všechny hodnoty typu počty krvinek a destiček, minerály, B12 a jiné, snad třicet různých hodnot. já taky tak.
crp má nízké, jiné detaily nevím, když chorobu chce řešit s doktory, nebudu něco mlít o raw/klystýrech/dosaď_cokoliv, nejsem v její kůži a nejsem chytřejší než doktoři...

jen jsem chtěla říct, že všeobecné i podrobné testy může mít v pohodě i nemocný člověk, bohužel.
jistě to ale není tvůj případ a jinak tvou radost chápu :) taky jsem ji měla/mám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Ja byla jen zvedava, protoze v tech nasich testech byly tyhle markery tri (neco nebylo jen kvuli zanetum) a manzel mel prave zvyseny ty dalsi dva, CRP byl ok. Kdyz jsem se ptala,co s tim, jestli nejaky dalsi vysetreni, hledat zanet atd, bylo mi receno,ze opravdu velky prusery udelaji ty hladiny mnohem mnohem vyssi, tak jsem naznala, ze to bude pomerne citlive...tak jsem si na to jen tak vzpomnela, nic vic. Co tim chces rict, jsem v tvem pripade pochopila:) A souhlasim..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

aj testami sa podporuje financne aj energeticky ten chorobnicky kolos riadeny cez WorldHellOrg

Ked sa clovek v hlave naozaj prepne na zdravie tak pre neho tento kolos neexistuje, ani len testy pre istotu

a aku istotu ? ze ten kolos este stale vie nejake parametre z krvi zistovat ?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Zcela vyjimecne souhlasim s rudo, neexistuji tabulky na to, aby byl clovek podle nich 100% zdravy.
Nejsme jen primitivni chemicke reakturky jeden jako druhy.
Jinak ty jeho super-mozkovy pisemny vyrony o WHO satanasich nekomentuju :D ..
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Abych tu nepsal jen blbosti, napíšu zde něco k tématu. Jezdím pravidelně se skupinami do Peru a pár lidí na nízkosacharidové stravě se již také vystřídalo. Vzhledem k místním podmínkám občas skupinou profrčí průjmové onemocnění (většinou rotaviry) a nemohl jsem si nevšimnout, že u těchto jedinců na tučné stravě dochází (a to ve všech případech) k velmi špatnému návratu střev do normálního stavu. Z masívních průjmů nastupuje bolestivá zácpa a vše trvá o týden déle než u ostatních. Jinak jsem si všiml (co se týká očima viditelných tělesných projevů) v jakém perfektním stavu mají pokožku na nohou. Po měsíci v nížinné džungli každý vytáhne z trvale mokré boty cosi bílého, co připomíná nohu, toto se netýká lidí na nízkosacharidovce. Pokožku na nohou mají i v tomto prostředí ve velice dobrém stavu. Také tolerance na vlhko, teplo a sluníčko je mnohem lepší než u běžně se stravující populace. Jen jednou byl ve skupině manželský pár (okolo 40-ti let), také na nízkosacharidové stravě, ale jejich předmětem podnikání byla výroba mléčných výrobků včetně sýrů. Pravděpodobně kvůli velkému příjmu sýrů byla jejich těla ve špatném stavu, oba trpěli bolestmi ramen. To jsou asi tak všechny okem viditelné postřehy. Takže otázka pro lidi na nízkosacharidovce - jak je to se stolicí ? :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

melikana píše: Takže otázka pro lidi na nízkosacharidovce - jak je to se stolicí ? :D
na posrani
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

v pohodě.
stejně jako v dobách, kdy jsem jedla půl kila cukru denně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Kdyz jsem jedla cukr, vlaknina, hodne vody a sport byla nutnost. Na nizkosacharidovce jsem na to prestala myslet, nemusim, vse je v pohode. Kazdy den vim, ze jeste nez dopiju ranni kafe.... :) Jen by me zajimalo, co v tom Peru ty lide jedi, kdyz jsou na nizkosacharidovce. Pokud to resi zvysenym prijmem masa, vubec bych se nedivila, ze traveni neni v idealnim stavu....vim, co se mnou udelala tri tydenni rodinna navsteva, kde jsem pohostinnost resila casto odmitnutim priloh...a mimochodem co vim, spatne kompenzovani diabetici na prujem hodne trpi. Ale ono se s tim travenim spatne generalizuje, tady ta individualita hraje roli snad vic, nez kdekoliv jinde:) I treba citlivost na stres...(muj pripad)...atd
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Tak strava ve městě je snadná, ryba,vejce a kdekoliv zeleninový salát. V džungli (tam kam jezdím teď ) je to samozřejmě obtíž, protože jídla jako takového je tam velice málo, takže v podstatě nakoupené zásoby, především oříšky. K infekci dochází většinou po příjezdu, takže člověk není dlouhodobě na místní stravě. Co se týká jídla v džungli, konkrétně u kmene Chayahuita, tak ti mají v podstatě celoživotně mono stravu a to masato. Je to nažvíkaná zfermentovaná yucca (juka). Tu buď dělají ženy, nebo děti - rozdíl je v tom, kdy se vaří. Jednou, max dvakrát ročně mají maso z divokých zvířat, se kterými není možná dohoda a ohrožují děti. Jejich těla jsou ve velmi dobrém stavu, ani ve vysokém věku žádný šedivý vlas, krásné zuby a všichni nádherně svítí. Přístup k jídlu je ale od mala naprosto jiný. Děti jsou učeny pracovat s vědomím, prosycovat, (obarvovat) každé jídlo svým vědomím, to samé při pěstování juky. Mají obrovskou výhodu v tom, že nemají možnost nic studovat, takže je do velké míry zpřetrhána pojmová mysl. Je pak úžasné, když jim třeba řeknu, ať mi vstoupí se svým vědomím do určité části těla a popíšou, nebo nakreslí co vidí. Ukážu třeba na ledviny a malé děcko mi nakreslí a popíše ledviny včetně jejich funkce, i když je nikdy na žádném obrázku nevidělo. U nás je to vše naopak. Lidé si např. vše nastudují o čakramech a pak vědí přesně, kde jsou a co dělají. Samozřejmě vědí úplné prd, je potřeba do čakramu vědomím spadnout , ale to už u toho mysl většinou není. Tak jsem zase mimo téma.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Esterka »

Před čtyřmi měsíci se mi jedna z mých kamarádek svěřila, že ji trápí hypotyreóza štítné žlázy. Doporučila jsem jí, že pomůže nízkosacharidová bezlepková dieta. Včera byla na kontrole a hodnoty TSH měla úplně v normě. Stačily pouhé čtyři měsíce nízkosacharidové diety! Samotnou mě překvapilo, že se uzdravila tak rychle.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Esterka píše:Před čtyřmi měsíci se mi jedna z mých kamarádek svěřila, že ji trápí hypotyreóza štítné žlázy. Doporučila jsem jí, že pomůže nízkosacharidová bezlepková dieta. Včera byla na kontrole a hodnoty TSH měla úplně v normě. Stačily pouhé čtyři měsíce nízkosacharidové diety! Samotnou mě překvapilo, že se uzdravila tak rychle.
zaujimave info

mozes prosim priblizne popisat ako si tu stravu zostavila, ci sla aj na zivocisnu alebo len rastlinnu atd
a ake tuky mala ?

dik
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

melikana píše:Děti jsou učeny pracovat s vědomím, prosycovat, (obarvovat) každé jídlo svým vědomím, to samé při pěstování juky.
U tohohle opravdu nevim co si mam pod tim predstavit. Ale asi to ani moc vysvetlit nejde,ze?:)
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Esterka »

rudo píše:
Esterka píše:Před čtyřmi měsíci se mi jedna z mých kamarádek svěřila, že ji trápí hypotyreóza štítné žlázy. Doporučila jsem jí, že pomůže nízkosacharidová bezlepková dieta. Včera byla na kontrole a hodnoty TSH měla úplně v normě. Stačily pouhé čtyři měsíce nízkosacharidové diety! Samotnou mě překvapilo, že se uzdravila tak rychle.
zaujimave info

mozes prosim priblizne popisat ako si tu stravu zostavila, ci sla aj na zivocisnu alebo len rastlinnu atd
a ake tuky mala ?

dik
Rudo, určitě sám víš, že pří poruchách štítné žlázy není čistě rostlinná strava právě ideální, a už vůbec ne syrová, protože prvořadé je vyhnout se antinutrientům. Ze syrové rostlinné stravy jsem jí doporučila jen okurky, kvůli alkalizaci (mají málo sacharidů i antinutrientů). Dále pak její stravu tvořilo vařené mungo, vařená zelená čočka, dušená zelenina, trochu masa (vždy v biokvalitě) a několik syrových žloutků denně. Jako zdroj tuků jedla sádlo (opět v biokvalitě), nefiltrovaný olivový olej, kokosový tuk a hodně nepasterizovaného másla. Sacharidy omezila na 1,5 gramů na kilo své váhy (Váží 60 kilo, takže 90 gramů za den bylo maximum). Určitě mě bude chtít za tento jídelníček tady spousta lidí ukamenovat, ale na štítnou žlázu to prostě zafungovalo výborně. :-) A somaozřejmě jsem si vědoma, že tento jídelníček není vitariánský. :-) Tohle je však vlákno o nízkosacharidové stravě, tak to sem snad tématicky patří.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Esterka píše:
rudo píše:
Esterka píše:Před čtyřmi měsíci se mi jedna z mých kamarádek svěřila, že ji trápí hypotyreóza štítné žlázy. Doporučila jsem jí, že pomůže nízkosacharidová bezlepková dieta. Včera byla na kontrole a hodnoty TSH měla úplně v normě. Stačily pouhé čtyři měsíce nízkosacharidové diety! Samotnou mě překvapilo, že se uzdravila tak rychle.
zaujimave info

mozes prosim priblizne popisat ako si tu stravu zostavila, ci sla aj na zivocisnu alebo len rastlinnu atd
a ake tuky mala ?

dik
Rudo, určitě sám víš, že pří poruchách štítné žlázy není čistě rostlinná strava právě ideální, a už vůbec ne syrová, protože prvořadé je vyhnout se antinutrientům. Ze syrové rostlinné stravy jsem jí doporučila jen okurky, kvůli alkalizaci (mají málo sacharidů i antinutrientů). Dále pak její stravu tvořilo vařené mungo, vařená zelená čočka, dušená zelenina, trochu masa (vždy v biokvalitě) a několik syrových žloutků denně. Jako zdroj tuků jedla sádlo (opět v biokvalitě), nefiltrovaný olivový olej, kokosový tuk a hodně nepasterizovaného másla. Sacharidy omezila na 1,5 gramů na kilo své váhy (Váží 60 kilo, takže 90 gramů za den bylo maximum). Určitě mě bude chtít za tento jídelníček tady spousta lidí ukamenovat, ale na štítnou žlázu to prostě zafungovalo výborně. :-) A somaozřejmě jsem si vědoma, že tento jídelníček není vitariánský. :-) Tohle je však vlákno o nízkosacharidové stravě, tak to sem snad tématicky patří.
moc diky za info

podla mna strava ma splnit ucel a nie byt verna nejakej ideologii
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

http://carbmetabolism.com/index.html

zakaldna myslienka je ze ked sa clovek omylom alebo z ineho odvpodu naje cukrov ci sacharidov, tak moze odtrenivat specificky trenink na psalenie tych cukrov, podobne aj na spalenie tukov alebo spotrenu nilekovin n rats svalov

on to vsak zadramo prezradit nechce co on povazuje spificky trenink na cukry co na tuky a co na bielkoviny , ale si myslym ze kazdy kto trochu studuje a rorzmysla pri sportovani si vie poradit aj sam

ja som to praktizoval ak som pojedol nejake carbs ale z nejakeho dovpodu som jedol ovocie taak som sa snzail to rychlo treninkom napravit a funguje to dost spolahlivo
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

.
Kolem poledne jsem vložil tenhle předchozí příspěvek a od té chvíle na to myslím...

Když jsem před lety objevil tento web, byl jsem naprosto nadšený a rozrušený. Našel jsem informace, které odpověděly na řadu mých otázek a nejasností a jsem šťastný, že jsem na vitariánství "najel", samozřejmě se to projevilo na skvělé kodici, zdraví a pocitu mládí.
Pořád ale ještě mám pár nějakých nejasností a na ty mi celkem dobře odpovídá právě tento článek...

O nízkosacharidu nějaký čas uvažuji. No, testnu jej, podobně jako tak činí Šárka, Standa a jiní (které znám i třeba mimo toto fórum). Ale co mne hned napadá je toto: jak do toho nízkosacharidu zapadá naše české léto, kdy jdu na zahradu a tam si trhám ze stromů všelijaké ovoce (jabka hrušky třešně švestky) a žiju zadarmo. Přece v létě, kdy tu zraje spousta lokálního ovoce (jistěže plného cukrů), no přece nepojedu na tucích...

???
díííky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

No, prave .. nezapada:).
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Jindra píše:.
Kolem poledne jsem vložil tenhle předchozí příspěvek a od té chvíle na to myslím...

Když jsem před lety objevil tento web, byl jsem naprosto nadšený a rozrušený. Našel jsem informace, které odpověděly na řadu mých otázek a nejasností a jsem šťastný, že jsem na vitariánství "najel", samozřejmě se to projevilo na skvělé kodici, zdraví a pocitu mládí.
Pořád ale ještě mám pár nějakých nejasností a na ty mi celkem dobře odpovídá právě tento článek...

O nízkosacharidu nějaký čas uvažuji. No, testnu jej, podobně jako tak činí Šárka, Standa a jiní (které znám i třeba mimo toto fórum). Ale co mne hned napadá je toto: jak do toho nízkosacharidu zapadá naše české léto, kdy jdu na zahradu a tam si trhám ze stromů všelijaké ovoce (jabka hrušky třešně švestky) a žiju zadarmo. Přece v létě, kdy tu zraje spousta lokálního ovoce (jistěže plného cukrů), no přece nepojedu na tucích...

???
díííky
Tak diverzita v jídelníčku u našich předků zřejmě byla velká a nebránil bych se jí ani teď. Nemusíme přece jíst 365 dní stejně, jenom proto, abychom byli zaškatulkování v nějakém stylu .. něco jiného je, když člověk řeší nějaký zdravotní problém, ale to ty snad ne
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

v podnebnom pasme strednej EU dozreiva sladke ovocie a udrzi sa len tak 2-3 mesiace v roku

pricom vysokofruktozove v podstate len v mesiaci SEP, plus minus nejaky ten tyzdne oboma smermi

nasi predkovia zrejme v tom case urobili ovocnu ocistu a nejedli nic ine

pecen sa za 6 tyzdnov fruktozy neznici, telo sa nabali tukom na zimu aa potom si v pohode ide na tukovy metabolizmus aj z vlastncyh telesnych zasob ked niet stravy.

v lete ale hlavne dozrieva vselijaka zelenina a vsade je plno divokych zelenych listov, tazke na sezonnost leta sa da pozerat vselijako, kazdy vidi to co chce vidiet.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

nasi predkovia nemali vyslachtene ovocie

jablka plnky su takmer bez cukru povodne lesne ovocie tak isto

kostkove ovocie - ceresne visne slivky broskve marhule najme tie nevyslachtene su nizko fruktozove


tazke az neskore leto - skora jesen ked dozreje hrozno je ta cukrova sezona.

kedy sa zacalo hrozno v nasich krajinach pestovat je otazne, bol to zaujimavy historicky vyskum
5 2 8
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od časťo »

Odporúčam ďalší veľmi dobrý článok na tému tukov a tukového metabolizmu, kde autor opisuje dôležitosť tukov v jedálničku, prečo by mali tvoriť vačšinu energetického príjmu a taktiež prečo sa jedná o dôležité a pravdepodobne najlepšie palivo pre človeka. Ďalej uvádza aj nastavenie pomerov S/B/T pri takomto stravovaní. Zároveň uvádza aj porovnanie hodnôt PUFA/MUFA/SAFA kyselín v rôznych tukoch a potravinách.
Tuky nie sú voľba ale povinnosť
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

.
Splknul jsem o nízkosacharidu s raw kamarádem (tady na vitariánovi ale není), on jí naklíčené věci (čočka pohanka mungo hrách) - to beru, to je OK. Do toho dává denně hafo řepkového oleje... to už mi nesedí - takhle olej... chci se stravovat přirozeně a olej - ten prostě přirozeně v přírodě není. Je to lidský výmysl. Já vím, dobrý a zdravý, ale není už to ta původní příroda. Takže když tuky, tak tedy takto: listová zelenina, avokáda, oříšky a semínka... prostě to, co vytvořila příroda a tak už to je hotové - bez žádného zpracování. Olej z prodejny už není přirozená strava.
Navíc v létě, kdy právě zraje ovoce, tak on to ovoce prostě jen přidá do toho tukového jídelníčku. Hmmm, nelíbí se mi takto tláskat tuky a cukry.


A co já? Moc a moc mne vzrušuje pomyšlení na to, jak by mi asi na nízkosacharidu bylo a tak jsem na to okamžitě, hned včera, najel. Cítím, že to musím zkusit a navíc cítím, že to je to, co hledám k plné spokojenosti.
Asi to není tak rychle možné, ale už dnes od rána se cítím úžasně, mám o 1,5 kg míň (nechápu) a každé ráno chodím běhat - už jsem z výběhu zpátky - dnes se mi běželo lehčeji, měl jsem víc energie. Já si ten nízkosacharid včera prostě vsugeroval a buňky už na to díky sugesci najely (to je známý jev, takže to mne až tak nepřekvapuje).

Včera odpoledne jsem měl chuť na sladké. Vyřešil jsem to zcela jednoduše - dal jsem si sladké, ve kterém však žádný cukr není :) Jak? Jednoduše: do tříštivého kafemlýnku jsem dal v poměru 1:1 drcený kokos (samozřejmě raw od Lifefoodu) a mák (od kamaráda zemědělce), mixnul jsem to trochu déle, až se to lehce zahřálo a díky obsahu tuků stalo mazlavé. Mňááám, takhle se dá na nízkosacharidu suprově vegetit :)

Jsem zvědav, jak bude dál...
Takže včera jsem rázem skokem najel na nízkosacharid :)

Dál už se vrátím do svýho "kutlochu" (deníčku).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

:mrgreen:

Jindro, odkaz pozostalym ovocinarom ze posledny nech zhasne :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

.
rudo :D (:-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Jindra píše:.
Splknul jsem o nízkosacharidu s raw kamarádem (tady na vitariánovi ale není), on jí naklíčené věci (čočka pohanka mungo hrách) - to beru, to je OK. Do toho dává denně hafo řepkového oleje... to už mi nesedí - takhle olej... chci se stravovat přirozeně a olej - ten prostě přirozeně v přírodě není. Je to lidský výmysl. Já vím, dobrý a zdravý, ale není už to ta původní příroda. Takže když tuky, tak tedy takto: listová zelenina, avokáda, oříšky a semínka... prostě to, co vytvořila příroda a tak už to je hotové - bez žádného zpracování. Olej z prodejny už není přirozená strava.

A co já? Moc a moc mne vzrušuje pomyšlení na to, jak by mi asi na nízkosacharidu bylo a tak jsem na to okamžitě, hned včera, najel. Cítím, že to musím zkusit a navíc cítím, že to je to, co hledám k plné spokojenosti.
Asi to není tak rychle možné, ale už dnes od rána se cítím úžasně, mám o 1,5 kg míň (nechápu) a každé ráno chodím běhat - už jsem z výběhu zpátky - dnes se mi běželo lehčeji, měl jsem víc energie. Já si ten nízkosacharid včera prostě vsugeroval a buňky už na to díky sugesci najely (to je známý jev, takže to mne až tak nepřekvapuje).

Včera odpoledne jsem měl chuť na sladké. Vyřešil jsem to zcela jednoduše - dal jsem si sladké, ve kterém však žádný cukr není :) Jak? Jednoduše: do tříštivého kafemlýnku jsem dal v poměru 1:1 drcený kokos (samozřejmě raw od Lifefoodu) a mák (od kamaráda zemědělce), mixnul jsem to trochu déle, až se to lehce zahřálo a díky obsahu tuků stalo mazlavé. Mňááám, takhle se dá na nízkosacharidu suprově vegetit :)
S tím olejem to cítím podobně, snídani mám ale bohužel vzhledem k nedostatku času postavenou tak, že je její součástí i decka oliváče :oops: Chystám se olej nahradit avokádem nebo něčím jiným, chroupat hodinu oříšky ale opravdu nestíhám.

Moc ráda čtu, že někomu nízkosacharidovka přinesla okamžitou energii, snad ti vydrží. Já jsem bohužel pořád bez síly a v různých fázích dne i unavená, to ale přičítám tomu, že mám zřejmě nedostatek podkožního tuku a hormony prostě nechodí, jak mají (to už jsem tu ostatně psala). Benefity NS vidím v tom, že podobně jako s.arik nemám vůbec chuť na sladké a jídla s lepkem, o alkoholu ani nemluvě. Zkrátka chuťově mi vůbec nic nechybí :wink:
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Zas tak moc bych se toho oleje nebál, ale chce to ho používat rozumně. například je zcela realné, že když si člověk udělá salát a zaleje ho tunou oleje, tak jeho kalorický příjem bude třeba 60% z oleje a pouze 40% z celistvého jídla, což je špatně .. ale pokud člověk vezme lžičku a do toho salátu si dá 3 lžičky, tak je to v pohodě .. ono je fakt obrovský rozdíl, když člověk vezme láhev oleje do ruky a začne ho rozlévat a nebo když ten olej dávkuje po lžičkách :- )
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

To šílené množství tam liju jenom proto, abych měla velký přísun tuku a přibrala, o nic jiného nejde. Ale přijde mi to nepřirozené, už jen proto, že o tom salátu vím ještě snad za 5 hodin :shock: Proto chci izolované tuky dost omezit, ale moc nevím, čím je nahradit, aby snídaně byla dostatečně výživná.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

timsel píše:To šílené množství tam liju jenom proto, abych měla velký přísun tuku a přibrala, o nic jiného nejde. Ale přijde mi to nepřirozené, už jen proto, že o tom salátu vím ještě snad za 5 hodin :shock: Proto chci izolované tuky dost omezit, ale moc nevím, čím je nahradit, aby snídaně byla dostatečně výživná.

problem asi bude v celkovom pomere roznych tukov pocas dna

samotny olivac nema vsetko co treba, ja osobne olivac vobec nejem a ani ho doma nemame

skus to cele nahraadit kokosovym olejom
a skus nagradit na nejaky cas oleje len samzotnou zeleninou ale vo velkych mnozstvach
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

kokosák v salátu ? to mi moc nejde dohromady .. zato oliváč + syrová zelenina (okurky, rajče) je už něco jiného :delicacy:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:kokosák v salátu ? to mi moc nejde dohromady .. zato oliváč + syrová zelenina (okurky, rajče) je už něco jiného :delicacy:
ja to nevyrabam ako slat

kokosak si po troskach davam samotny priapdne s teplym cajom

a surovu zeleninu jem tiez samotnu vascinou sa mi teda vobec nechce to sekat krajat a organozvat tanier

umujem a zjem

ak to jem priblizne v rovnakom case tak sa to v bruchu zmiesa aby ta teoria ze vitaminy v tukoch rozpustne.
5 2 8
Odpovědět