nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

rudo píše:uvedom si ze toto vlakno je o tom ako jest co najmenej cukrov, ked kombinujes zeleninu a obilniny (aj ked bezlepkove) tak sa do toho mnzostva cukrom nevmestis alebo sa vibec nenajes

najprv si musis rozmyslet ci chces nizkosacharidovku alebo nie

ja som na orechy tiez skepticky, co sa tyka skladovania a predaja a orechy teda zdaleka nemam kazdy den len obcas

ale mam mliecaky syry a jogurty a ako nasyteney tuk kokosak.
Taky se můj první dotaz nízkosacharidovky týkal :wink: a vejít se do ní by se mi líbilo. Zároveň ale chci mít co nejvyváženější jídelníček, takže se nebráním ani experimentům s něčím dalším.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

timsel píše:
Taky se můj první dotaz nízkosacharidovky týkal :wink: a vejít se do ní by se mi líbilo. Zároveň ale chci mít co nejvyváženější jídelníček, takže se nebráním ani experimentům s něčím dalším.
jasen osobne experimenty su nutne, spoznat veci musis cez telo, nie cez mozog.

v podstate je dobre vychadzat z toho kde si a zacar robit postupne kroky.

uedomit si presne svoju strvavoaviu suradnicu aj s detajmali a najst smer prveho kroku.

pricom treba myslet ako rozdvojena osobnost :

co najskodlivejsie vypustim

co najnutnejsie pridam
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Shrnuti 3 omega....rybi tuk je proste rybi tuk.Nevim kde se tady vzala ta teorie ,ze vegani mají podstatně lepší konverzi DHA+EPA z ALA...to zlepseni je minimalni a nedostatecne. Coz lze kupodivu nalezt i na mnoha veganskych strankach.
The numerous interventional trials (controlled human trials) as published allow an overall perspective on the relative efficacy of ALA vs. DHA/EPA (combined) in favorably modifying various risk factors for cardiovascular disease (both conventional and non-conventional). The cardiovascular-protective effects of DHA/EPA have been attributed to their ability to favorably affect several risk factors for cardiovascular disease including anti-thrombotic, anti-arrhythmic, lipid-lowering (blood triglyceride-lowering), plus endothelial/vascular and other risk factors. Direct evaluation (gram vs. gram) for ALA vs. DHA/EPA (combined) is, in general, not possible for the most part since parallel studies using identical/comparative doses have not been conducted in controlled parallel/simultaneous studies by the same research group at the same time. Nonetheless, the published literature and reviews thereof indicate that, for the most part, ALA does not offer the same beneficial effects (or even portions thereof) for most of the cardiovascular risk parameters which have been evaluated and favorably influenced with DHA/EPA. It should also be noted that, in many of the controlled human trials, higher levels of ALA (omega-3) have been employed relative to DHA/EPA (combined). In general, the anti-thrombotic effects (including inhibition of blood platelet aggregation) have been very week or non-existent when ALA is compared to DHA/EPA. This overall perspective should not be surprising upon consideration that ALA likely requires conversion to DHA/EPA via desaturation/elongation reactions if it were to provide similar cardioprotective effects to that of pre-formed DHA/EPA. As mentioned previously, the conversion efficiency of ALA to DHA/EPA is very limited in humans. Controlled human studies using deuterated ALA coupled to GC-mass spec analysis have indicated conversion efficiencies of ALA to DHA/EPA (combined) ranging from 8-30%. Whereas DHA/EPA has a well-established blood triglyceride-lowering effect with a trend towards increasing HDL-cholesterol levels, ALA has no such effects. In some isolated animal studies, there is evidence that ALA may have similar anti-arrhythmic actions as compared to DHA/EPA.

Although most risk variables for cardiovascular disease/mortality which have been evaluated to date suggest that ALA is inactive or more weakly active than DHA/EPA, measures of vascular reactivity with omega-3 fatty acids in controlled human studies is one target area where ALA (example as flaxseed oil) in some studies appears to exhibit similar beneficial effects to that of DHA/EPA (from fish oils) based on improving arterial compliance. This might possibly reflect immediate postprandial benefits on blood properties/endothelial interactions within a few an hours after consuming a meal enriched with omega-3 fatty acids (where efficient conversion of ALA to DHA/EPA in subsequent accumulation of the latter two fatty acids in membrane phospholipid may not be essential in this particular regard).

In summary and conclusion, DHA is the physiologically-essential nutrient needed in the brain and retina for cognitive functioning and visual acuity, respectively. DHA supplementation of infant formula (containing ALA ) has been found to enhance cognitive performance in term infants. Conversion efficiencies of ALA to DHA in human trials have been determined to range from 0-9%. Higher dietary intakes of ALA (increasing intakes by 1,200 mg/day) have been associated with an approximate 20% lower risk of fatal heart disease whereas higher fish intakes (up to and including 5 servings/week providing approximately 650 mg DHA/EPA combined/day) have been associated with an approximate 40% lowering of CHD mortality based on epidemiological studies. In general, stronger inverse relations between blood levels of EPA plus DHA and fatal cardiac events have been found than for ALA. Most of the favorable effects of DHA/EPA ingestion on various risk factors for cardiovascular disease (via controlled interventional trials) including blood triglyceride-lowering are not found or matched by equivalent intakes of ALA. In contrast to ALA intakes, current dietary intakes of DHA/EPA in North America appear to be very much below target intakes for optimal human health and the prevention/management of cardiovascular disease and associated risk factors.

Albert, C.M., et al . Blood levels of long-chain n-3 fatty acids and the risk of sudden death. New Engl. J. Med. 346: 1113-1118, 2002.

Albert, C.M., et al . Dietary a -linolenic acid intake and risk of sudden cardiac death and coronary heart disease. Circulation. 112: 3232-3238, 2005.

Bloedon, L.T., et al. Flaxseed and cardiovascular risk. Nutr. Rev. 62: 18-27, 2004.

Brouwer, I.A., et al . Dietary a-linolenic acid is associated with reduced risk of fatal coronary heart disease, but increased prostate cancer risk: A meta-analysis. J. Nutr. 134: 919-922, 2004.

de Lorgeril, M., and Salen, P. Alpha-linolenic acid and coronary heart disease. Nutr. Metab. Cardiovasc. Dis. 14(3): 162-169, 2004.

Denomme, J., et al ., Directly Quantitated Dietary (n-3) Fatty Acid Intakes of Pregnant Canadian Women are Lower than Current Dietary Recommendations. Human Nutrition and Metabolism. 135(2): 206-211, 2005.

GISSI-Prevenzione Investigators. Dietary supplementation with n-3 polyunsaturated fatty acids and Vitamin E after myocardial infarction: results of the GISSI-Prevenzione trial. Lancet. 354:447-455, 1999.

Harper, C. R., et al. Flaxseed oil increases the plasma concentrations of cardioprotective (n-3) fatty acids in humans. J. Nutr. 136(1): 83-87, 2006.

He, K., et al. Accumulated evidence on fish consumption and coronary heart disease mortality: A meta-analysis of cohort studies. Circulation. 109: 2705-2711, 2004.

Health and Welfare Canada : Nutrient Recommendations: The Report of the Scientific Review Committee. Ottawa : Supply and Services Canada , 1990.

Krauss, R.M., et al. AHA Dietary Guidelines, Revision 2000: A statement for healthcare professionals from the nutrition committee of the American Heart Association. Circulation. 102: 2284-2299, 2000.

Kris-Etherton, P.M. et al. Fish consumption, fish oil, omega-3 fatty acids, and cardiovascular disease. Circulation. 106: 2747-2757, 2002.

Mozaffarian, D., et al . Fish consumption and stroke risk in elderly individuals: the cardiovascular health study. Arch. Intern. Med. 165(6):683, 2005b.

Nestel, P.J., et al . Arterial compliance in obese subjects is improved with dietary plant n-3 fatty acid from flaxseed oil despite increased LDL oxidizability. Arterioscler. Thromb. Vasc. Biol. 17: 1163-1170, 1997.

Raper, N.R., et al . Omega-3 fatty acid content of the US food supply. J. Am. Coll. Nutr. 11: 304-308, 1992.

Salem, N. Jr., et al . Mechanism of action of docosahexaenoic acid in the nervous system. Lipids. 36(9):945-959, 2001.

Sanderson, P., et al. UK food standards agency a -linolenic acid workshop. Brit. J. Nutr. 88: 573-579, 2002.

SanGiovanni, J. P., and Chew, E. Y. The role of omega-3 long-chain polyunsaturated fatty acids in health and disease of the retina. Progress in Retinal and Eye Research. 24:87-138, 2005.

Simopoulos, A.P., et al. Workshop on the Essentiality of and Recommended Dietary Intakes for Omega-6 and Omega-3 Fatty Acids. JACN. 18: 487-489, 1999.

Williams, C. M., and Burdge, G. Long-chain n-3 PUFA: plant v. marine sources. Proceedings of the Nutrition Society. 65:42-50, 2006.

Youdin, K.A., et al . Essential fatty acids and the brain: possible health implications. Int. J. Neurosci. 18: 383-399, 2000.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Shrnuti 3 omega....rybi tuk je proste rybi tuk.Nevim kde se tady vzala ta teorie ,ze vegani mají podstatně lepší konverzi DHA+EPA z ALA...to zlepseni je minimalni a nedostatecne. Coz lze kupodivu nalezt i na mnoha veganskych strankach.
To tady šíří ravima .. podle něho je tělo takový Macgyver a dokáže si vyrobit úplně všechno :P
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:
Shrnuti 3 omega....rybi tuk je proste rybi tuk.Nevim kde se tady vzala ta teorie ,ze vegani mají podstatně lepší konverzi DHA+EPA z ALA...to zlepseni je minimalni a nedostatecne. Coz lze kupodivu nalezt i na mnoha veganskych strankach.
To tady šíří ravima .. podle něho je tělo takový Macgyver a dokáže si vyrobit úplně všechno :P
ale potrebuje na to aspon 1 zicherajzku (ako sa to pise, ten zatvaraci spendlik)
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

O omega-3 je toho tady už dost, i ode mě, hlavně asi v jiných vláknech, rozjíždět tu diskuzi znova a navíc trochu jako off-topic v low-carb vláknu se mi nechce, takže radši no comment :-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od culka »

Kam s tym, mozno sem. V clanku su na porovnanie aj tabulky. Nas velky brat a vzor, potom Japonsko a Thailand
http://renegadehealth.com/blog/sugardrug
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Tak jsem si nakoukla do spravneho vlakna a i tam jsi v podstate nic nevysvetloval, je tam jen odkaz na nejakeho chlapika s vytrhanym a obarvenym obocim, ktery svou ojedinelou teorii opira o studii, ve ktere se ovsem tvrdi v podstate to co jsem napsala vyse. Take si nemyslim ze je to off topic, protoze low carb neni jen o tom jak snizit sacharidy, ale i/predevsim kolik a jake tuky. Ale chapu, ze se ti to nechce, mne se zase nechce nic hledat v jinych vlaknech:) Ja jen, ze tohle shrnuti tech zasadnich studii (asi jsou vice ci mene zasadni v oboru, jde o stranky emeritniho profesora z jedne nejmenovane univerzity, ktery se tihle tematem zabyval cely zivot ated se bavi timhle), ktere jsem nasla, mohlo nekoho zajimat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

s pomocou malej kalkulacky 71% z 2530 == 1796

yanks 49% z 3770 == 1847

cize jedia amici viac cukru ako Thaicania

a JPN 58% z 2810 == 1630

tazke uz ten jeho hruby pomyleny pohlad mu nesedi lebo su najviac zacukrovany

ked thaici nemaju odst bileovin a tuku tak vsetok cukro minu na energiu
ked amici maju dost bilekovin aj tuku a vaic ako ho potrebuju tak im zvysuje aj tuk na energiu a cely cukor im zvysuje.

je pekne ked mladych zdravych aktivnych chlapcov precukruju - tak su jednoducho hyperaktivny a nejak to uz spalia

nech precukruju takych co nemozu sa hybat alebo nevladzu sa hybat.
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

LenkaH píše:Tak jsem si nakoukla do spravneho vlakna a i tam jsi v podstate nic nevysvetloval, je tam jen odkaz na nejakeho chlapika s vytrhanym a obarvenym obocim, ktery svou ojedinelou teorii opira o studii, ve ktere se ovsem tvrdi v podstate to co jsem napsala vyse.
Ano, nejde ani tak o nějaká jiná fakta, ale o jiné interpretace těch studií, je třeba číst studie celé a dělat si závěry vlastní, protože ty obecné závěry jsou většinou úplně o ničem a někdy mám pocit, že s tou vlastní studií ani moc nesouvisí.. Nemluvě o tom, že většina takových studií je placena nějakou velkou firmou, která vyrábí např. doplňky s omega-3. Jsem rád za toho chlapíka, protože alespoň v této oblasti je někdo, kdo to vidí velmi podobně jako já, a tak to nemusím příliš vysvětlovat a stačí odkaz :-)
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Ja ti tve teorie neberu. Taky mam par podobnych teorii :)
Jen by me zajimalo na zaklade ceho sis ucinil zaver, ze "většina takových studií je placena nějakou velkou firmou, která vyrábí např. doplňky s omega-3". Pokud studie opravdu ctes, tak jiste vis, ze maji uvedeno, z ceho je studie financovana. Jako tahle konkretni, ktera je placena Medical Research Council a Cancer Research UK. Uz jsem si to tady parkrat vyslechla a uz me to neba. Vyzkum takoveho rozsahu zadna firma nezaplati, pac by se jim to ani nevyplatilo. Proc proboha? Jako myslis si, ze zaplati nekolik milionu dolaru, aby vznikla jedna z mnoha studii a jeji vysledky pak ovlivni dostatecne mnozstvi lidi si nakupovat doplnky v takovem mnozstvi, aby na tom vydelali?? Klasicka reklama je levnejsi a funguje mnohem lepe:) Uz si konecne tady nekdo zagooglujte a zjistete si jak je financovana veda. Ve vetsine pripadech jde o vladni agentury, a tam o tom, kdo penize dostane, rozhoduji v podstate lidi ze stejneho oboru, ale nesmi jit o nikoho kdo spolupracuje s navrhovatelem grantu(ta agentura si je v podstate najme). Pak jsou neco zdroje z nadaci a z firem se financuji vetsinou drobne granty a firmy si spis libuji ve financovani inzenyrskych, technickych grantu. Pokud se firma objevi ve velkem medicinskem grantu, jde spise o toho, kdo penize dostava, protoze ma napr vyvinout prototyp neceho.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

LenkaH píše:...Jen by me zajimalo na zaklade ceho sis ucinil zaver, ze "většina takových studií je placena nějakou velkou firmou, která vyrábí např. doplňky s omega-3".
Tak já jsem těchhle studií nečetl zas tak moc, ale minimálně 2 byly opravdu placené nějakým takovým průmyslem, už nevím které, možná je tu někde odkaz. Každopádně závěry a především články na netu o těch studiích zpravidla říkají něco trochu jiného, než ty samotné studie. Těm datům tedy věřím, nemyslím si, že by to někdo falšoval, jen si dávám pozor na jejich interpretaci.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

rudo píše:jasen osobne experimenty su nutne, spoznat veci musis cez telo, nie cez mozog.

v podstate je dobre vychadzat z toho kde si a zacar robit postupne kroky.

uedomit si presne svoju strvavoaviu suradnicu aj s detajmali a najst smer prveho kroku.

pricom treba myslet ako rozdvojena osobnost :

co najskodlivejsie vypustim

co najnutnejsie pridam
Kde se nacházím, to přesně vím. Nízkosacharidová strava (zelenina + různé oleje, sýry, tibikefír) vyhovuje mému trávení, aspoň tedy z hlediska bezproblémového setrvání ve společnosti, po jídle jako takovém nejsem ospalá a po několika měsících dokonce začínám přibírat, a to na podstatně menším množství jídla ve srovnání s dřívějškem. Nevyhovující je ale nepřekonatelná únava a naprostá nevýkonnost. Takže přemýšlím, co dál, jestli přece jen nezpestřit stravu o nějaké ty sacharidy. Nebo nějakou dobu vytrvat na nízkosacharidovce, počkat až ještě přiberu, čímž se mi snad, doufejme, dá dohromady momentálně nefunkční hormonální systém? Mohou mít hormony až takový vliv na únavu? Podotýkám, že vitamíny a minerály se snažím na základě občasných krevních rozborů soustavně doplňovat, evidentně to ale nemá žádný velký efekt.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Zkus přidat trochu ovoce místo olejů. Získáš více vit/min/antioxidantů a cukrů na energii. Stačí trošku. Třeba 1-2 banány, grepy, pomeračne nebo hrst goji. Nemusíš se striktně vyhýbat ovoci, abys furt byla nízko se sacharidama.

Já přiznávám, že jsem se stal "závislým" (ne závislý v tom klasickém smyslu, ale už jsem si nedokázal představit svoje jídla bez másla nebo oleje) na olejích/máslu, když jsem se snažil být nízkosacaharidově. S odstupem času to vidím jako chybu a snažím se je spíše omezovat. A třeba oliváč už na salát neleju, ale dávám ho tam po lžičkách, abych měl kontrolu, že ho nesním 100ml v jednom jídle, jak jsem měl tehdy tendenci dělat :-D
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

timsel: Když jsi původně psala, že chceš přibírat, tak jsem si automaticky myslel, že jsi muž. Ale bohužel nefunkční hormony s velmi nízkou váhou můžou souviset a ovlivňuje to v těle prakticky všechno, takže vliv na únavu to má určitě velký.
Ovocem asi moc oleje nenahradíš, spíš ti tam chybí semínka a ořechy, případně avokádo, vejce.
Jinak jíst na low-carb olej (kromě menšího množství kokosového, lněného atp., nebo něco mořského na n-3) je něco podobného, jako když si highcarbáci sypou do ovocných smoothies cukr.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

To je dobrá analogie :- ) .. ale jinak nahradit olej ovocem samozřejmě nejde v jednom jídlu, ale myslel jsem to tak, že člověk nemusí dát toho oleje do jídla tak hodně .. čímž se to jídlo staně méně zasycující a v jiné části dne si dát ovoce, aby ty kalorie nahradil :- )
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

Nebo se smířit s tím, že se jede zároveň nízkokaloricky. Z vlastní zkušenosti doporučuji nic nepočítat, mě zprvu dost vyděsilo, když jsem spočítal na kalorie můj běžný nízkosacharidový jídelníček s jednou porcí denně. Chvilku jsem si myslel, jestli jsem se úplně nezbláznil :) Různá přesvědčení jsou v podvědomí uchována ještě dlouho.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

oleje - pokial sa tym mysli vseobecne rozne rastlinne oleje tak ja to vidim ako porblem jediny olej co pozuivam umyslene je koksak inak rastlinne oleje ziadne, len vynimocne dam par kvapiek ryzoveho do salatu a inak ten ryzovy na pnavicu ked zabijam enyzmy a menim zivu stravu na mrtvu :mrgreen:

rastnne oleje mozu sposobovat unavu to je jasne a zrejme to bude aj predvakovavanie omega 6 a chybaju nasytene mastne kyseliny.

dlhodoba unava ale moze suvisiet aj s nedostatkom aminos a s tym zrejme aj nizka vaha

a ked sa hra ulaha vegana tak s tymi aminos to naozaj treba seriozne a systematicky nejako riesit

unava moze byt tiez otrvava dusikom ked z nedostatku pruisunu bilekovin telo rozklada vlastne svaly, tento efekt je dobre prestudovany z vytrvaalsotnych sportov kde samotrava dusikom nastava asi po 2H a preto vytrvalci resia aj prisun bilekovin pocas sportu

v nesportovom zivote pokial nie je prisun bilekovin vznika chronikcy podobny stav
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

smajliss: Tak to už asi nebude low-carb, ale takhle já chápu klasické vitariánství - taková míchanina ovoce s tím, co jíme na low-carb. Takže vlastně dost podobné středně-sacharidovému paleo. Na přibrání tuku kvůli hormonům je to určitě dobrá varianta. Prostě neomezovat se skoro v ničem, dokud je to "whole-food" a třeba i "raw".
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Jíst živočišno/paleo nemusí být high fat. Jíst ovoce nemusí být high carb. To jsou chybné asociace, které si vytváříme, aby jsme v hlavě měli pořádek :- ) .. Já píšu, že je možné jíst hrst goji a nebo 1-2 kousky ovoce a stojím si za tím, že to furt může být low carb. Jenže nikde není pořádně definováno, co to low carb je. Pro mě třeba dva kousky ovoce + zelenina ještě určitě parametry low carbu splňuje.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:Já píšu, že je možné jíst hrst goji a nebo 1-2 kousky ovoce a stojím si za tím, že to furt může být low carb.
No samozřejmě, to je pravda, ale taky jsi psal, že tím ovocem bys nahradil část oleje, jenže pokud jsi tedy nemyslel zvyšovat sacharidy nad "low" pomocí více ovoce, tak by docela neporovnatelně lepší než 2 kousky ovoce byly třeba 4 kousky zeleniny, ne? :-) V rámci low-carb jednoduše hrstí ovoce nenahrazuješ olej, ale docela velkou část zeleniny, a v tom smysl moc nevidím, možná občas kvůli chuti.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

timsel píše:
rudo píše:jasen osobne experimenty su nutne, spoznat veci musis cez telo, nie cez mozog.

v podstate je dobre vychadzat z toho kde si a zacar robit postupne kroky.

uedomit si presne svoju strvavoaviu suradnicu aj s detajmali a najst smer prveho kroku.

pricom treba myslet ako rozdvojena osobnost :

co najskodlivejsie vypustim

co najnutnejsie pridam
Kde se nacházím, to přesně vím. Nízkosacharidová strava (zelenina + různé oleje, sýry, tibikefír) vyhovuje mému trávení, aspoň tedy z hlediska bezproblémového setrvání ve společnosti, po jídle jako takovém nejsem ospalá a po několika měsících dokonce začínám přibírat, a to na podstatně menším množství jídla ve srovnání s dřívějškem. Nevyhovující je ale nepřekonatelná únava a naprostá nevýkonnost. Takže přemýšlím, co dál, jestli přece jen nezpestřit stravu o nějaké ty sacharidy. Nebo nějakou dobu vytrvat na nízkosacharidovce, počkat až ještě přiberu, čímž se mi snad, doufejme, dá dohromady momentálně nefunkční hormonální systém? Mohou mít hormony až takový vliv na únavu? Podotýkám, že vitamíny a minerály se snažím na základě občasných krevních rozborů soustavně doplňovat, evidentně to ale nemá žádný velký efekt.
Timsel, mozna jsem to jen prehledla, ale nikde nepises jak jsi stara, jestli jsi odjakziva hubena a ted chces pribrat kvuli hormonum treba kvuli pripadnemu otehotneni, jak dlouho je "momentalne" nefunkci atd. KLuci se tady muzou pretrhnout, aby doporucili jidelnicek, ale buh sud, o co vlastne jde. I kdyz musim rict, ze pouze se zeleninou, oleji a kefirem bych unavena byla taky:) Nicmene s vekem se muze hodne menit, ja byla taky dlouho prilis hubena, hormony nefungovaly, i pres vydatnou stravu. Nakonec obe tehotenstvi prisla prakticky hned, hormony se postupne jakz takz spravily postupne sami a uplne srovnani prislo s low carb (hned ze zacatku)...chci tim rict obcas ani neni co napravovat, jen doktori maji obcas strach, ze kdyz jim nezpadas do tabulek, ze to znamena problem, no, v mem pripade evidentne nebyl. A kdybych mela pocit, ze jsem moc hubena (coz je stejne dost relativni), ale citila jsem se dobre, tak dietni zmena, kdy sice pribiram ,ale citim se unavena, tak ta by pro me teda vyhrou nebyla.:)Takze shrnu-li to, zkus o sobe vic napsat, pokud jsi tak uz neucinila (je mozne, ze jsem to prehledla).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Já se těším na léto, mj. na sezónní peckové ovoce. Banány mi nechutnají vůbec, jablka asi(?) ano, ale nemám na ně chuť (a bojím se o zuby :evil: ), citrusy mě nelákají. Dám si až třešně, maliny a podobné :delicacy:
Poslední dobou Míra kupuje ananas, tak si vždycky pár kostiček dám, ne moc. Jinak žádné ovoce nejím a spokojeně se futruju zeleninou (sem psala jinam, asi kilogram mrkve, půl kila kedlubnů nebo bílé ředve, čtvrt kila brokolice, 100 g hrášku a někdy navrch papriku a kousek celeru), k tomu deset deka sýra, 1-2 velké jogurty, obden vejce, jednou týdně sardinky s cibulí. A 200 - 250 g ořecho-mako-lnu.

Hormony mám ok a váhu pořád stejnou, energie v pohodě, čiže timsel poradit neumím, ale zařadit nějaké sacharidy na zkoušku nemusí být špatný nápad. Buď ty dva kousky ovoce, nebo, je-li dost raw zeleniny, pohankové klíčky nebo natural rýži...

Nízkokaloricky teda nejím :mrgreen: ale ono mi toho do žaludku moc nespadne, většina zůstane viset v prsou, odkud ve dne v noci čerpá mléko synáček (9 měsíců, kojen téměř plně).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Děkuju za všechny rady, porady :)

Že mám jídelníček málo pestrý, to vím, ale řada lidí je přeced schopná dobře vyžít i z malého rozsahu přijímaných potravin, záleží asi na tom, co si z toho tělo vezme. Řekla bych, že to moje do jisté míry začíná "brát" víc než dřív, alespoň tedy podle té stoupající váhy. Blížím se k BMI 18, které, jak jsem pochopila, tady leckdo ani nemá. Jenom ta únava mi přijde čím dál horší... Takže se upínám k tomu, že se snad srovnají ty hormony, a pak budu konečně fungovat normálně. Tenhle stav trvá skoro tři roky, a co to dělá s psychikou, raději popisovat nebudu.

Ovoce jsem snídala a někdy i obědvala v létě a nepřišlo mi, že bych na tom s únavou byla o moc líp. Pocitově tíhnu spíš k tomu dělat si místo ovocného jídla pořádný salát s olivovým olejem, možná tedy ještě zkusím přidat oříšky.

Bílkovin mám myslím dostatek - každý den tibikefír a sýr, ale možná by to chtělo širší škálu, proto mě napadla ta pohanka. Bílkoviny z obilovin a živočišných zdrojů by se přece měly dobře doplňovat, je tomu tak i v případě, když je nebudu jíst společně, ale pohanku třeba k obědu a kefír k večeři?

Hubená nejsem celý život, to až po dítěti, asi se mnou takhle zamávaly i ty hormony :( Zřejmě ale taky změna jídelníčku, když jsem přestala předávat dítku živiny v MM, vrátila jsem se ke starému dobrému vegetariánství, na které jsem byla léta zvyklá a posléze přešla na nevařené. Dochtóři tvrdí, že jsem se připravila o živiny díky dlouhému kojení v kombinaci s tím, že nejím maso. Tomu ale moc nevěřím, když se podívám třeba na Šárku, která se svým stylem stravy úspěšně táhne jedno mateřství za druhým a ještě je jak péro z gauče, tak problém přece nemůže být jenom v mase, kterému jsem ostatně nedala moc už od dětství.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Ha, než jsem to dopsala, tak se vyjádřila i Šárka :) Mohla bych se tě zeptat na váhu / výšku? Jestli se ti nechce zveřejňovat, tak prosím do SZ :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Máš v pořádku štítnou žlázu, nepadají ti vlasy?
Nebo není únava psychická (vztahy v rodině, nástup do práce)?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

176 cm a váha 59 - 64 kilo celou dospělost, aktuálně tuším 62?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

No, to dost meni situaci. Presne jak rika Sarka, to je prvni, co tak asi vetsinuu napadne. Byla jsi u doktora, delali ti nejake testy, jestli jde o stitnou zlazu? Mimochodem, co vim, v jednom typu problemu se stitnou zlazou (myslim ze slo o spatnou konverzi T4 na T3) low carb nejen nepomuze, spis uskodi. Nepamatuju se proc, ale stejne, nejdriv bych si zjistila, zda jde o stitnou zlazu. Spis to vidim na tohle, nez na psychiku, vzdyt male deti jsou uzasna antidepresiva :wink:
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Štítnou žlázu jsem ještě před rokem měla v pořádku, tak leda by se to teď nějak víc zhouplo. Vlasy mi padají, a dost, ale to už delší dobu, až se divím, že na tý hlavě ještě vůbec něco mám :lol:

Únava určitě může být i psychického rázu, jenže co já vím, co je příčina a co vlastně důsledek. Když se sotva plazím, jsem psychicky v háji, když to zrovna nějak jde, snažím se z toho radovat a užívat si to. Celkově to nesu dost špatně, vždycky jsem byla jak pytel blech, zvládala spoustu věcí najednou, a teď jsem jen stín toho, co jsem bývala dřív.

V nástupu do práce asi zakopaný pes nebude, jednak to není žádná novinka a navíc jsem po RD docela i ráda, že mám nějakou změnu. Rodina taky v pohodě, naštěstí :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ukradnute z bezeckeho fora :



Hodne casto se vyzaduji priklady uspesnych sportovcu na low-carb. Tady je jeden priklad omezeneho prijmu sacharidu pomahajicich spickovym sportovcum – hraci L.A.Lakers jsou pod vyzivovym programem s 25 % energie ze sacharidu, stejne mnozstvi proteinu a 50 % tuku (nevejde se to do <100 g pravidla, aby bylo jasno na pocatku, ale pri vydeji se urcite spousta sacharidu spali). ¨

Pri energetickem prijmu rekneme 10 000 KJ se jedna o cca. 150 g sacharidu, pro ty hrace to asi bude trochu vic (prece jenom basketbalovy trening muze byt pekne brutalni).

Dulezity je samozrejme zdroj sacharidu a jidla obecne, je to vlastne to, o cem se tady bavime – pryc s cukry, rostlinymi oleji, prumyslove zpracovanymi jidly, zviraty z velkochovu, dovnitr se zeleninou, grass-fed a free-range zviraty, maslem a plnotucnym mlekem, kvasenymi potravinami. Dokonce zduraznuje potrebu pojidani celeho zvirete vcetne vnitrnosti a vyvaru z kosti.

BTW pristup k jidlu neni jen jako ke zdroji paliva: „Shanahan wants her patients – and, the Lakers are her patients, for lack of a better term –to stop thinking about food as fuel and start thinking of it as medicine.“

http://www.cbssports.com/nba/writer/ken-berger/24370416

http://www.cbssports.com/nba/writer/ken ... -howard-qa

http://www.cbssports.com/nba/writer/ken ... of-reasons

http://www.stack.com/2013/12/10/lakers- ... tion-plan/
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Tak jsem několik dní za sebou zkusila poobědvat klíčenou pohanku se zeleninou a kořením, a vždycky tak za hodinu po jídle na mě padla neskutečná otupělost. Podobnou zkušenost s (pseudo)obilovinami mám ostatně už za sebou, jednu dobu jsem dost střídala jáhly, pohanku a rýži a nebylo to o moc lepší. Sýry a oříšky mě sice taky energeticky nikterak nenakopnou, ale aspoň po nich nemusím vyhledat gauč.. Tak doufám, že se tohle zlepší, až se dostanu na optimální váhu a hormony budou fungovat, jak mají, připadat si jako důchodce ani ne ve čtyřiceti tedy není nic moc.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Syrovozrout »

timsel: Zaprvé rozhodně vyřaďte tibikefír (Pravděpodobně nadělal paseku v celém mikroflorním osídlení-s tím změny ve vstřebávání, blokace, atd., neměl se podávat dlouhodobě!)
Dodejte hodně hořčíku (nestačí jen přidávat sacharidy, je třeba důrazně nahodit efektivitu využívání energie z nich. Což vyžaduje řadu koenzymů, dále fosfor, vápník, železo - což jistě těhotenství a kojení značně odčerpaly, přestože se to nemusí jevit na hladinách v krevním řečišti, buněčné "elektrárny" mohou být bez rezerv) a určitě i vitamíny řady B v dostatečném množství ("PULZNĚ" např. po dobu 10 dnů, pak týden přestávka, sledování změn, poté podle toho opakování kůry, poznámka: "Dostatečné množství" začíná zhruba na trojnásobku doporučované denní dávky i více - záleží na závažnosti - bohužel u příliš nízkého "doplňování" prakticky k žádnému výsledku nedochází - je mizivý. Akorát u potenciálně toxických jako je vit.D, K a vit. ?A - "běžné" dávkování nepřekračovat.), v takovém akutním případě klidně i z farmaprůmyslu, když není zbytí!
Váš stav se mi jeví docela závažný - Jak píšete dlouhodobý únavový syndrom - to není normální, chce to rapidní změnu v přístupu, tady už crcání "po troškách" a naslepo asi nepomůže. Může se ale jednat i o chronickou otravu/poškození CNS (myelinových pochev nervů) a/nebo narušení správné propustnosti membrán, jinak i hormony v tom obvykle hrají roli, spíše však návaznou na něco jiného. Nepsala jste nic bližšího, proto je obtížné činit na dálku nějaké závěry a navrhnout účinný postup. Pokud můžete, rozveďte více o svém problému - kdy a jak to začalo a podobně.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Kdyz jsem si jako student totalne "znicila" strevni mikrofloru,prave tibikefir me z toho dostal, stejne tak dobre funguje po antibiotikach...Jedla jsem ho pak kazdy den behem svych tehotenstvi, pri kojeni a nedam na nej dopustit. Nevidim duvod, proc ho jist jen po omezenou dobu. :shock:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

novy svetovy rekord v behu na 12H = 101 mil a nejake drobne, vzal ho legendarnemu Kourosovi

http://yelling-stop.blogspot.cz/2013/12 ... a.html?m=1

strava je takmer paleo v urcitych fazach nizkosacharidovka, cyklovanie carbs a tiez je tam mysleinka ze bezna zelenina - neskrobova sa vraj meni rovno na tuk a teda nevstupuje do krvi vo forme glukozy, tazke by to mohlo znamenat ze zeleniny s mozej jest hockolko, co mi intuitivne dava zmysel aj skusenosti s pocitmi po zjedeni vela zeleniny to potrvrzduju, ovsem co si myslet o tom prehlaseni ze zelenina rovno na tuk a nie cez glukozu, tak to zatial neviem
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Syrovozrout píše:timsel: Zaprvé rozhodně vyřaďte tibikefír (Pravděpodobně nadělal paseku v celém mikroflorním osídlení-s tím změny ve vstřebávání, blokace, atd., neměl se podávat dlouhodobě!)
Dodejte hodně hořčíku (nestačí jen přidávat sacharidy, je třeba důrazně nahodit efektivitu využívání energie z nich. Což vyžaduje řadu koenzymů, dále fosfor, vápník, železo - což jistě těhotenství a kojení značně odčerpaly, přestože se to nemusí jevit na hladinách v krevním řečišti, buněčné "elektrárny" mohou být bez rezerv) a určitě i vitamíny řady B v dostatečném množství ("PULZNĚ" např. po dobu 10 dnů, pak týden přestávka, sledování změn, poté podle toho opakování kůry, poznámka: "Dostatečné množství" začíná zhruba na trojnásobku doporučované denní dávky i více - záleží na závažnosti - bohužel u příliš nízkého "doplňování" prakticky k žádnému výsledku nedochází - je mizivý. Akorát u potenciálně toxických jako je vit.D, K a vit. ?A - "běžné" dávkování nepřekračovat.), v takovém akutním případě klidně i z farmaprůmyslu, když není zbytí!
Váš stav se mi jeví docela závažný - Jak píšete dlouhodobý únavový syndrom - to není normální, chce to rapidní změnu v přístupu, tady už crcání "po troškách" a naslepo asi nepomůže. Může se ale jednat i o chronickou otravu/poškození CNS (myelinových pochev nervů) a/nebo narušení správné propustnosti membrán, jinak i hormony v tom obvykle hrají roli, spíše však návaznou na něco jiného. Nepsala jste nic bližšího, proto je obtížné činit na dálku nějaké závěry a navrhnout účinný postup. Pokud můžete, rozveďte více o svém problému - kdy a jak to začalo a podobně.
Nemám pocit, že by mi tibikefír škodil, s jeho trávením nemám nejmenší problém a navíc by měl být dobrým zdrojem široké škály právě Vámi doporučovaných Béček. V čem je podle Vás až tak škodlivý?

Hořčík v chloridu přijímám taky, železo jakožto chlorellu, Béčka vedle kefíru ještě v B-komplexu, to všechno soustavně a dlouhodobě. Ještě taky draslík, toho jsem jediného měla dle krevních testů málo. Vápníku mám asi dost z kefíru, netuším ale, kolik si jej tělo ve skutečnosti bere (jestli si vůbec něco bere).

Únavou, hlavně svalovou, trpím skoro tři roky, poslední dobou mi to ale přijde nějak horší. Kde to začalo, ani pořádně nevím, prostě jsem při starostech o mimčo zanedbala sama sebe a ještě to vylepšila přechodem od kojícího jídelníčku založeného hlavně na rychlých sacharidech (chlebíky, medíky) směrem k nízkosacharidovce. Zřejmě jsem do toho šla moc rychle nebo moc brzy vzhledem k tomu kojení a dítko mě připravilo o zbytek živin. Prostě fatální podvýživa, z které se pořád nedokážu vyhrabat. Už jsem asi 3/4 roku jedla i jáhly, rýži, pohanku, vařené brambory i luštěniny, ale nebylo to o nic lepší, tak prostě doufám, že za to můžou ty hormony a zlepší se to, až přiberu.

S tím CNS jste mě tedy krapet vyděsil, protože mě delší dobu brní nohy a někdy i konečky prstů. Když jsem o tom zmiňovala u doktorů, tak to nikdo nebral moc v potaz, proto taky hledám pomoc, kde se dá.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Timsel: nenech se vystrašit .. to jenom syrovožrout ohromuje svojimi znalostmi, ale je to jenom teorie :- ) .. jinak si nemyslím, že nízkosacharidovka je vhodná, když chceš přibrat :wink: vždyť základem nízkosacharidovky je nízká sekrece inzulínu, který se na přibírání velmi podílí .. a obecně když se podíváš na všechny alternativní stravovací systémy, tak všechny slibují, že budeme hubnout .. žádný neslibuje, že budeme přibírat :-D .. já bych řekl, že na přibírání musíme jít přes pestrou stravu a silové cvičení, přesně jak to dělají lidi v posilovnách
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:Timsel: nenech se vystrašit .. to jenom syrovožrout ohromuje svojimi znalostmi, ale je to jenom teorie :- ) .. jinak si nemyslím, že nízkosacharidovka je vhodná, když chceš přibrat :wink: vždyť základem nízkosacharidovky je nízká sekrece inzulínu, který se na přibírání velmi podílí .. a obecně když se podíváš na všechny alternativní stravovací systémy, tak všechny slibují, že budeme hubnout .. žádný neslibuje, že budeme přibírat :-D .. já bych řekl, že na přibírání musíme jít přes pestrou stravu a silové cvičení, přesně jak to dělají lidi v posilovnách
Posilování rozhodně, pestrou stravu jako mají lidi v posilovnách bych do toho ale netahal. Ono ani to kulturistické posilování není nic zdravého. Na nízkosacharidovce jdou podle mě svaly přibrat ještě lépe, než na jiných alternativní typech stravy, díky hormonům.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

timsel píše:
Únavou, hlavně svalovou, trpím skoro tři roky, poslední dobou mi to ale přijde nějak horší. Kde to začalo, ani pořádně nevím, prostě jsem při starostech o mimčo zanedbala sama sebe a ještě to vylepšila přechodem od kojícího jídelníčku založeného hlavně na rychlých sacharidech (chlebíky, medíky) směrem k nízkosacharidovce. Zřejmě jsem do toho šla moc rychle nebo moc brzy vzhledem k tomu kojení a dítko mě připravilo o zbytek živin. Prostě fatální podvýživa, z které se pořád nedokážu vyhrabat. Už jsem asi 3/4 roku jedla i jáhly, rýži, pohanku, vařené brambory i luštěniny, ale nebylo to o nic lepší, tak prostě doufám, že za to můžou ty hormony a zlepší se to, až přiberu.

S tím CNS jste mě tedy krapet vyděsil, protože mě delší dobu brní nohy a někdy i konečky prstů. Když jsem o tom zmiňovala u doktorů, tak to nikdo nebral moc v potaz, proto taky hledám pomoc, kde se dá.
nikedy ked ide o zdravie priapdne o zivot sa treba povzniest nad stravovaciu ideologiu a na prislusnost k nejakej skupine systemu sekte a pripadne aj mat odvahu porusit aj tie najzakladnejsie principy napriklad tohoto fora.

moja osobna rada je prejst na stravu kde je mnozstvo varenej zeleniny rozneho druhu a maso rozneho druhu.

tak ako strava kedysi vyzerala len zelenina a maso, ked nic ine nebolo k dipsozicii


ani sa necudujem ze pri strave zalozenej na bramborech ryzi a pohanke si dipadla ako si dopadla.

tyocike jedlo by mala byt zeleninovo masova polievka, zeleninovo masovy gulas (podla moznosti bez bramborov) a rozne varianty "stew"

cize sa vari vacsibnou len na vode a nic sa nesmazi a nepece atd.

toto treba jest aj rano aj naobed aj vecer a velke davky

ano je to proti vegetarianstvu a proti surovosti (nevarenie zamienane za pojem vitality)

ja sa tak v pohode stravujem a z fora ma zatial nevyhodili :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

clovek bez energie so slabymiu svalmi koli nervovej sustave si nemoze dovolit posilovat, najpr mu musi prist na to vnutorna energia.

ja som sa tak bezmocne citil a nemohol posilovat ked som bol hrdy vegetarian na ovsakoch dlhe roky
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

bukaj píše:
smajliss píše:Timsel: nenech se vystrašit .. to jenom syrovožrout ohromuje svojimi znalostmi, ale je to jenom teorie :- ) .. jinak si nemyslím, že nízkosacharidovka je vhodná, když chceš přibrat :wink: vždyť základem nízkosacharidovky je nízká sekrece inzulínu, který se na přibírání velmi podílí .. a obecně když se podíváš na všechny alternativní stravovací systémy, tak všechny slibují, že budeme hubnout .. žádný neslibuje, že budeme přibírat :-D .. já bych řekl, že na přibírání musíme jít přes pestrou stravu a silové cvičení, přesně jak to dělají lidi v posilovnách
Posilování rozhodně, pestrou stravu jako mají lidi v posilovnách bych do toho ale netahal. Ono ani to kulturistické posilování není nic zdravého. Na nízkosacharidovce jdou podle mě svaly přibrat ještě lépe, než na jiných alternativní typech stravy, díky hormonům.
podle mě je kulturistické posilování v pohodě .. jediné co se mi na něm nelíbí, že neprobíhá v přírodě, ale v uzavřených smradlavých místnostech, kde se jednoho přístroje dotkne 1000 lidí :-D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:
.. jediné co se mi na něm nelíbí, že neprobíhá v přírodě, ale v uzavřených smradlavých místnostech, kde se jednoho přístroje dotkne 1000 lidí :-D
ty ses takova fajnofka, to bys ani do bordelu nesmel

nejezne zadna priroda a smradlave prostory, ale taky se tisice lidi dotykaj jednoho pristroje
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

smajliss píše:Timsel: nenech se vystrašit .. to jenom syrovožrout ohromuje svojimi znalostmi, ale je to jenom teorie :- ) .. jinak si nemyslím, že nízkosacharidovka je vhodná, když chceš přibrat :wink: vždyť základem nízkosacharidovky je nízká sekrece inzulínu, který se na přibírání velmi podílí .. a obecně když se podíváš na všechny alternativní stravovací systémy, tak všechny slibují, že budeme hubnout .. žádný neslibuje, že budeme přibírat :-D .. já bych řekl, že na přibírání musíme jít přes pestrou stravu a silové cvičení, přesně jak to dělají lidi v posilovnách
Zas až tak vyděsit se nenechám :), i když ty brnící končetiny moc na optimismu nepřidají.

Já pozvolna přibírám i na nízkosacharidovce, tak to asi jde i touhle cestou. Je to ale samozřejmě jenom tuk, protože posilovat opravdu nemám jak, už jen když udělám 10 dřepů, připadá mi, že to nedožiju. Prostě svaly (nebo to co by tam místo svalů mělo být) neskutečně bolí :( Snažím se aspoň dost chodit do schodů, když už na víc nemám.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

rudo píše:nikedy ked ide o zdravie priapdne o zivot sa treba povzniest nad stravovaciu ideologiu a na prislusnost k nejakej skupine systemu sekte a pripadne aj mat odvahu porusit aj tie najzakladnejsie principy napriklad tohoto fora.

moja osobna rada je prejst na stravu kde je mnozstvo varenej zeleniny rozneho druhu a maso rozneho druhu.

tak ako strava kedysi vyzerala len zelenina a maso, ked nic ine nebolo k dipsozicii

ani sa necudujem ze pri strave zalozenej na bramborech ryzi a pohanke si dipadla ako si dopadla.
S tou ideologií máš pravdu, člověk na to nemůže jít až tak dogmaticky, i proto jsem měla ono vařené = sacharidové období, ale že by mi to v té době něco přinášelo, to se říct nedá. A to jsem vlastně jedla podstatně pestřeji, než teď.

K masu mám (asi bohužel) odpor, a to celý život, tlačit ho do sebe s nechutí myslím nemá moc smysl. Ale i tak díky za námět, třeba nějakým způsobem dokážu přesvědčit hlavu, aby na tohle řešení přistoupila. Mimochodem, jeden kamarád metodou maso + zelenina docela slušně hubne - pak má člověk dát na obecné rady :D Každému holt svědčí něco jiného, mně se jen pořád nedaří najít to svoje optimum.

O víkendu jsem zkusila trochu změnit zaběhaný systém jídel: ráno jablka, energie žádná, zato ale brzy hlad a navíc jsem se stala společensky nepříliš únosnou. Vajíčka a avokádo navečer (ne v jednom dni) mi z hlediska okamžité energie taky nic nepřinesly. Asi fakt potřebuju jenom ty kila navíc, jinak se zřejmě nehnu z místa.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

timsel píše: . Mimochodem, jeden kamarád metodou maso + zelenina docela slušně hubne - pak má člověk dát na obecné rady :D Každému holt svědčí něco jiného, mně se jen pořád nedaří najít to svoje optimum.

.
stravovaci system zvycajne nie je navod na schudnutie alebo na pribratie, je to navod na zlepsenie zdravia, na prijem vsetkcyh zivin a telo sa uz dostane do svojho spravneho rezimu.

ide o to zacat fungovat na vsetkcyh urovnaich a vtedy moze zacat clovek aj cvicit sportovat a mat celkovo inu zivotospravu

kto potrebuje schudnut schudne kto potrebuje pribrat a bude moct cvicit pribere

tvoj kamrad zrejme chudne pretzoe vyradil vsetko obilie, prilohy atd, teda vsetky prazden zbytocne kalorie a ocistil sa od lepku.

drzim palce

maso alebo nemaso, stejne by som sa susterdil na zeleninove varene jedla vo velkom mnozstve a doplanal ich surovym tukmi.

osobne by som v tvojej situciii nepovazoval zeleninu za porusenie nizkosacharidovky a neratal by som to ako cukrove kalorie.

ja sa na to pozeram ako zdroj mineralov.
5 2 8
Návštěvník

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Návštěvník »

Kamarád obilovinám nikdy moc nedal, spíš bych řekla, že si díky přídělům škvarečků a zeleninky víc ohlídá, kolik toho vlastně sní. Má velkou zahradu a za normálních okolností, aniž by usiloval o nějaký styl stravování, od jara do podzimu žije stylem co dá záhon + místní řezník. Těch živočichů ale bohužel spase podstatně víc, a pak už se to holt ukládá do barumek :wink: Asi bych si z něj měla vzít příklad.

Zeleniny se určitě vzdávat nechci (ani nedokážu), o ketózu ostatně ani neusiluju. Nízkosacharidovka mi z hlediska chutí (tedy snad i potřeb těla?) naprosto vyhovuje, ještě kdyby dokázala dodat dlouhodobě chybějící energii. Ale i tak se minimálně bezprostředně po jídle cítím pořád líp, než když jsem snídávala třeba jáhlovou nebo pohankovou kaši, ty mě dokázaly totálně umrtvit. Asi potřebuju větší pestrost, toho se bohužel se zimní nabídkou a kvalitou zeleniny dá dosáhnout docela těžko, tak to plácám, jak to jde. Tuk a bílkoviny přijímám ve formě kvalitního oliváče (skoro decka denně), dále sýrů nebo mandlí a aktuálně i si dělám z kefíru sirnou patlaninu s hooooooooodně semínkem.

Děkuji Rudo.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Ten příspěvek je můj, nějak mě to v mezidobí odhlásilo..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

z toho co popisujes su tie tuky takmer vsetky omega 6

to moze tiez prispievat ku chronickej unave

ja osobne olivac nepouzivam vobec a mandle len obcas zameriavam sa namje na nasytene tuky, teda kokosak a rozne zivocisne.
na varenie zeleniny pouzivam iba ryzovy olej

nedavno prebehli info ze vacsina olivacov aj tych vselijakytch drahych a znackovych su v skutocnosti pancovane napriklad palmovym olejom a teda je to vysoko toxicke
5 2 8
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od časťo »

Návštěvník píše:Zeleniny se určitě vzdávat nechci (ani nedokážu), o ketózu ostatně ani neusiluju. Nízkosacharidovka mi z hlediska chutí (tedy snad i potřeb těla?) naprosto vyhovuje, ještě kdyby dokázala dodat dlouhodobě chybějící energii. Ale i tak se minimálně bezprostředně po jídle cítím pořád líp, než když jsem snídávala třeba jáhlovou nebo pohankovou kaši, ty mě dokázaly totálně umrtvit.
Z tvojich prispevkov, co citam, mas nevyvazenu hladinu hormonov. Nevyvazena hladina hormonov, u zien najma estrogenu, ma za nasledok nedostatocny prijem jodu. A z toho vzniknuty nedostatok energie, v horsich pripadoch rakovina prsnikov. Totiz, az 72% ludskej populacie v dnesnej dobe trpi nedostatkom jodu v organizme. V poslednych rokoch je minimalne mnozstvo jodu obsiahnuteho v pode. A dokonca, tusim v 70tych, alebo 80tych rokoch bol v pekarenskych vyrobkoch jod nahradeny bromom, co je pre stitnu zlazu toxin. Takze je prakticky nemozne doplnit deficit jodu pomocou akehokolvek jedalnicku. Jedine ak jedenim morskych rias vo velkom mnozstve, ktore maju zvyseny obsah jodu.

Takze jednoznacne, pre istotu, odporucam si spravit jodovy test pomocou 1%-tneho Lugolovho roztoku a v pripade nedostatku, co je v tvojom pripade viac nez pravdepodobne, doporucujem dodavat jod spolu so selenom 100-200mcg/den, vo forme tohto Lugolovho roztoku pokial sa hladina jodu v tele nevyrovna.

Dnesna medicina odporuca denny prijem zhruba 125mcg jodu na den. Co je ale uplne minimalne mnozstvo, ked si zoberiete takych cinanov, ktory maju denny prijem jodu okolo 12,5mg! Je zaujimave, ze pocet zien v USA/EU trpi rakovinou prsnika kvoli nedostatku jodu okolo 1 z 10tich zien...kdezto v cine je to 1 z 10 000. Takisto aj co sa tyka rakoviny prostaty u muzov v cine je pomer 1 z 10 000 a v USA/EU je 1 z 15.

Tusim, ze to uz bolo aj spomenute v tomto topicu, ze sa to tyka pravdepodobne jodu a jeho nedostatku v organizme. Je viac nez pravdepodobne, ze ked clovek ma malo energie a ma pocit ze ma "rozhadzane" hormony, tak sa moze jednat o nedostatok jodu v organizme a s tym spojene zvysene mnozstvo hormonu estrogenu, najma u zien. Totiz jod a jeho dodavanie ma priamy vplyv na funkciu stitnej zlazy a jej regulaciu a vyvazenie spravnej hladiny hormonov v organizme! Zeny by mali celkovo v takych pripadoch doplnat viac jodu ako muzi! Aj okolo 15-20mg/den!

Viac o jode, prikladam v prilohe(prevzaty z upramene.cz/forum - topic Jód - základní informace - priloha v subore html, ktoru som nemohol prilozit ako prilohu na toto forum, tak som ju prepisal do MS word formatu). Pretoze jod je velmi zanedbany mineral(suplement) v dnesnej dobe, ktory sa netyka len spravnej regulacii hormonov v organizme! Najma ak nedostatkom jodu trpi vyse 72% populacie!

Navod ako si urobit tzv. test hladiny jodu v organizme a postup doplnania jodu v organizme je podrobne popisany tu --> http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... &t=1555#LR
Přílohy
Jód.doc
(64 KiB) Staženo 944 x
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

jod = rozne druhy morskych rias pridavane do kazdeho zeleninoveho jedla a obcas robim rizoto kde je take mnozstvo morskych rias, ze ryzu ani moc nevidno :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Mléčné výrobky by měly mít poměr omega-3 a 6 vcelku vyvážený, mandlí sním maximálně 50 gramů a k tomu lněný olej a semínka v patlanici, nemyslím, že by tam byl až takový nepoměr ve prospěch omega-6. Oliváč mám dovezený známou přímo z Řecka, tak ho snad nikdo ničím neříznul. Každopádně čisté oleje bych postupem času ráda nahradila něčím jiným, třeba mákem takže další omega-6 :))
Odpovědět