nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

rudo píše:...svaly rastu z cvicenia...
Přesně tak, všechno ostatní se přeceňuje.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
rudo píše:...svaly rastu z cvicenia...
Přesně tak, všechno ostatní se přeceňuje.
mozole v dlaniach, nie na mozgu
zelezo je studene, tak mam stale po ruke hrube lyziarske rukavice, aby som si nenaprogramoval odpor k cinkam
takze ani tie mozole nie su :mrgreen:
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:73 kg svalov z celkovej vahy 88kg
tak to som velmi skepticky

kosti koza vnutornosti organy mozog atd to vsetko sa ma vtrepat do tych zvysnych 15kg ?
cize clovek bez svalov by mal vazit 15 kg ?
To nie je vaha svalov. Je to aktivna hmota. Cize kosti, svaly...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Standa K. píše:
Standa K. píše:http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2977611
o léčení dětské epilepsie ketogenní dietou v ČR
(Český rozhlas Dvojka, včera - 30.9.2013, mm:ss - 17:50-21:42 a 37:49-40:22)
tak jsem mailoval dvoum v rozhovoru zmíněným odborníkům a zde první odpověď :
druhá odpověď už bohužel tak vstřícná nebyla nicméně nelze upřít snahu pomoct a poradit...
MUDr. Ondřej Horák, FN Brno Klinika dětské neurologie
Dobrý den,
nevím, kdo Vás na mne odkázal a jaký máte s ketogenní dietou záměr...ale
ketogenní dieta je specifický typ léčby těžkých forem epilepsie, která
vyžaduje přísné lékařské vedení a dlouhou přípravu. Napsat zásady ketogenní
diety do jednoduchého mailu není možné, ani vhodné, třebaže by se jednalo o
nějakou "modifikaci" diety, kterých existuje mnoho. Napiště mi prosím (nebo
zavolejte na kliniku) bližší info, k čemu chcete KD použít.
S pozdravem
O.Horák, KDN brno
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ano to je jklasika, medica sa bude hrat na to ze nejest cukor sa da len na lekarsky predpis

a tiez je zalostne ze namiesto toho aby povedali celej populacii ze cukro nejst tak si to nechavaju len na velmi specialnu tazku diagnozu v ojedinelych pripadoch

ved to by bola tragedia keby zacala byt cela populacia narza z nicoho nic zdrava
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:ano to je jklasika, medica sa bude hrat na to ze nejest cukor sa da len na lekarsky predpis
a tiez je zalostne ze namiesto toho aby povedali celej populacii ze cukro nejst
rudo, vždyť oni to sami nevědí a cpou se cukrama vrchem spodem, kouří cigarety a já nevím co ještě... kdyby to byl "jen" zlý úmysl (to neříkat lidem) byla by to ta lepší varianta :-)
psionic
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 29, 2011 13:31

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od psionic »

Jestli už to tady bylo tak se omlouvám, na Novinkách byl zajímavej článek: změna stravy jim vrátila zdraví

A je to přesně jak se tu píše, a možná ještě horší. Neustále se totiž vychází z tvrzení, že člověk cukr potřebuje (mozek by bez něj přeci nefungoval!) a nejen že se po tucích tloustne, ale ještě způsobují všechny nemoci srdce, cév, a prostě jak píšou v článku, ketogenní dieta je pravým opakem toho co je zdravé (!). Ano, výrobci kornflaků a zdravých mléčných svačinek mají svoje pařáty asi hodně hluboko v zemi a tak udržovat lidi v neustálé závislosti na jídle a cukru je tak dobrej kšeft že s tím souhlasí i doktoři (nepřekvapují mě už ani ti co doporučují pití 2l coca-coly atp:)). Chtěl jsem napsat komentář ke článku, ale jak vidno pro velký zájem nepřijímají nové komentující :)
"Klára Brožová se při své práci neuroložky často setkává s dětmi postiženými epilepsií. Je propagátorkou jejich specifické léčby, při které se také zásadním způsobem mění strava. Dieta se nazývá ketogenní a je pravým opakem zdravého jídelníčku. Je totiž všechno, jen ne zdravá. Spočívá v zásadním navýšení přísunu tuků do organismu. Zdá se vám to nezdravé? Možná. Pořád je to ale pro malé pacienty méně ohrožující než epileptické záchvaty a křeče několikrát za den."
Není to jen epilepsie která ustupuje když se přestanou "brát" cukry, ale taky se zlepšuje stav u: poruchy hyperaktivity, schizofrenie, bipolární poruchy, výkyvů nálad, deprese, autismu, rakoviny, obezity a alzheimerovy choroby.
Ano, takže ketogenní dieta je opakem toho co je zdravé, nezdravé nebo jak to vlastně je?

jinak pro ty co umí anglicky je dobrá stránka s výčtem receptů a zkušeností uživatelů (už jich má přes 80.000!)
http://www.reddit.com/r/keto/

a kdo by chtěl hloubat o něčem jako epi-paleo založené na obnově mitochondrií, zvýšení ATP a produkce energie, celkově zlepšení kvality a struktury buněk v těle, nechť si přečte Dr Kruse
http://www.jackkruse.com/brain-gut-6-epi-paleo-rx/

Podle něj přechod na na úplné keto (než se tělo kompletně přizpůsobí trvá až dva roky), takže nějaký přechod po dvou týdnech je jen hodně okrajový, tělo se přizpůsobuje a zdokonaluje ve využívání tuků neustále. Zajímavé jsou poznatky ohledně zvýšení sportovní výkonnosti (oh už i vlastně čeští sportovní reprezentanti zavádějí bezlepkovou dietu právě z těchto důvodů, na keto však ještě nepřišli!). Jsou tam jedinci kteří ráno bez snídaně vyběhnou, dají několikahodinový běh a řadí se mezi špičky na závodech atp.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Vyborne cteni, krasne vysvetlene, kvalitni zdroje...

http://blogs.scientificamerican.com/min ... antageous/
mhredev
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 17, 2013 0:36

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mhredev »

V souvislosti s kandidozou jsem zacal taky sympatizovat s nizkosacharidovou stravou, ale pomohlo by mi, kdybyste mi napsali co tedy vlastne konzumujete. Jestli to je pouze zelenina doplnena orechy, klicky a oleje. Co byste mi doporucili.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Spousta tucnych syru, bacon, vajicka, pecivo na bazi bilku, maslo, kokosak, neco orechu (pouze ty tucne..vlasske,makadamie...) a zeleninu, jejiz mnozstvim reguluju, zda jde o mirnou nebo extremni formu...obcas merim ketony v krvi, abych to mela trochu pod kontrolou, zacala jsem s tim, co se tu nazyva oil pulling...
mhredev
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 17, 2013 0:36

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mhredev »

LenkaH píše:Spousta tucnych syru, bacon, vajicka, pecivo na bazi bilku, maslo, kokosak, neco orechu (pouze ty tucne..vlasske,makadamie...) a zeleninu, jejiz mnozstvim reguluju, zda jde o mirnou nebo extremni formu...obcas merim ketony v krvi, abych to mela trochu pod kontrolou, zacala jsem s tim, co se tu nazyva oil pulling...
Tohle konzumujes jako vitarian?
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Ne, nejsem vitarian. Patrim k lidem, kteri neprospivaji na studene ci bezmasite strave.:) Pokud chces byt vitarian a zaroven byt v ketoze, rekla bych, ze to bude tezke. Ale ty duvody, co te sem privedly..myslim ze by stacilo zustat na snizenem prijmu sacharidu, jako vitarian jist spis zeleninu a ne ovoce a pokud mozno nejaka probiotika. Ale to je jen muj nazor. Ja zaznamenala prvni vliv na moje zdravi uz pri vynechani jednoduchych cukru...
mhredev
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 17, 2013 0:36

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mhredev »

No cukr to je muj problem, mam neustale chut na sladke a pritom bych se toho potreboval zbavit. Kdyz jsem zacal s raw a byl jsem jen na ovoci tak me ani nenapadlo dat si neco sladkeho. Pak jsem zacal i zeleninu a tim jsem tam spadl. Mozna je to jen v hlave jako nejaka pametova stopa. Minuly tyden jsem normalne spraskal 6 zakusku!!!! Je docela mozne ze kdyz prejdu par tydnu na stravu kterou doporucujes zbavim se te zavislosti a pak se mohu vratit k raw. Nebo se budu muset zavrit na 3 tydny do sklepa. Potrebuji zkratka neco cim chut na sladke prerazim a vymazu.
Takze ty jis z masa jen spek a bucek apod? A vubec nemas na sladke chut? Pises ze si ketozu kontrolujes, jakym zpusobem? Dik.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

mhredev píše:No cukr to je muj problem, mam neustale chut na sladke a pritom bych se toho potreboval zbavit. Kdyz jsem zacal s raw a byl jsem jen na ovoci tak me ani nenapadlo dat si neco sladkeho. Pak jsem zacal i zeleninu a tim jsem tam spadl. Mozna je to jen v hlave jako nejaka pametova stopa. Minuly tyden jsem normalne spraskal 6 zakusku!!!! Je docela mozne ze kdyz prejdu par tydnu na stravu kterou doporucujes zbavim se te zavislosti a pak se mohu vratit k raw. Nebo se budu muset zavrit na 3 tydny do sklepa. Potrebuji zkratka neco cim chut na sladke prerazim a vymazu.
Takze ty jis z masa jen spek a bucek apod? A vubec nemas na sladke chut? Pises ze si ketozu kontrolujes, jakym zpusobem? Dik.
Mivala jsem to podobne:) To je jedna z vyhod tehle diety, ze ja absolutne nemam zadny pokuseni. "Sladke" si dam porad, proc ne, ale jde o veci do 5g sach jedna porce,ale vetsinou 1-2. Vyrabim si to sama, krmim tim i deti, kterym tim nahrazuju sladkosti..zcela uspesne. Tim, ze tam neni cukr, nestoupne inzulin v krvi a ten kdyz pak zase opada...to je vetsinou provazeno chuti na neco. Plus tady hraji roli jine veci...zavislost na cukru je myslim prokazana:) V kazdem pripade jsem se toho zbavila dost snadno. JInak maso jim, ale nemelo by byt hlavni slozkou. Tou ma byt hlavne tuk..high fat, moderate protein and low carb. Takze, kdyz se u nas smazi slaninka, tuk se schova a ten si pak mazu na ten svuj chleba, maso vybiram zamerne tucnejsi a snazim se to neprehanet. Vyhoda je, ze tuk zasyti. Kdyz mam extremni dny, vlstne snim dost malo, akorat ze pak desne rychle hubnu, tak se spis drzim nejake te zeleniny. Ketony si merim v krvi ketometrem. Nevim, jestli se da koupit v CR, tady je docela bezne k dostani.
mhredev
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 17, 2013 0:36

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mhredev »

To je zajimave takze ty pri znacne konzumaci tuku jeste hubnes? Muzes mi prosim te poslat tvuj denni jidelnicek, co vlasne behem dne jis? A jak nahrazujes ten cukr? Ja se v tomto "oboru" raw pohybuji 3 mes a sbiram rozumy a rady jak optimalne poskladat stravu a nebranim se zadnym experimentum. Kdyz to bude ku prospechu veci mohu jist i slaninu. Mam zrejme znacne mezery ve znalosti zdrave vyzivy. Jenze jak ji ziskat kdyz clovek zil cely zivot na varene strave a ridil se vylozene komercnimi nazory na zdravou vyzivu. Asi to znas - maso, mlecne vyr atd
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

mhredev píše: A jak nahrazujes ten cukr?
:?:

preco chces nahradzovat cukr. ?

ked Boh stvoril cloveka stvoril ho bez potreby jest cukor, ved ani nestvoril cukrovary.

Dokonca ani Darwinovci ked padli zo stromu, nepadli do cukrovej trstiny.
5 2 8
mhredev
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 17, 2013 0:36

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mhredev »

rudo píše:
mhredev píše: A jak nahrazujes ten cukr?
:?:

preco chces nahradzovat cukr. ?

ked Boh stvoril cloveka stvoril ho bez potreby jest cukor, ved ani nestvoril cukrovary.

Dokonca ani Darwinovci ked padli zo stromu, nepadli do cukrovej trstiny.
A co jablko poznani? To muselo byt hodne sladke!
Dotaz na cukr je reakce na prispevek kolegyne, ktera cukr nezapovida a dokonce si nejaka cukratka doma vyrabi. Na ta jsem se ptal.
A co ty Rudo? Ty jsi 100% vitarian? A pokud jsem se neprekouk tak jsi na nizkosacharidove diete? A cim se tedy jako raw zivis? Jen zeleninou a oleji?
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od časťo »

mhredev píše:To je zajimave takze ty pri znacne konzumaci tuku jeste hubnes? Muzes mi prosim te poslat tvuj denni jidelnicek, co vlasne behem dne jis? A jak nahrazujes ten cukr? Ja se v tomto "oboru" raw pohybuji 3 mes a sbiram rozumy a rady jak optimalne poskladat stravu a nebranim se zadnym experimentum. Kdyz to bude ku prospechu veci mohu jist i slaninu. Mam zrejme znacne mezery ve znalosti zdrave vyzivy. Jenze jak ji ziskat kdyz clovek zil cely zivot na varene strave a ridil se vylozene komercnimi nazory na zdravou vyzivu. Asi to znas - maso, mlecne vyr atd
Takze. Aby si to nemusel hladat tu na fore popr. niekde na nejakych strankach s dlhymi textami, tak sa ti to pokusim vysvetlit co najstrucnejsie.

Divis sa preco Lenka pri jedeni tukov dokonca chudne. Je to sposobene tym ze jej organizmus sa pri tejto forme stravovania prisposobil tak, ze dokaze dany tuk zuzitkovat ako energiu a pri dlhsom nejedeni sa dany organizmus lahsie dostane k tukovym zasobam a z nich potom cerpa. Z tohto vyplyva ze clovek je schopny fungovat na 2 typoch paliv a to su tuky alebo sacharidy(3 v pripade ketonov, kt. su v podstate taktiez z tukov - v pripade ak chce clovek schudnut, zacne jest este viac tukov :mrgreen: ). Ale clovek by nemal kombinovat tieto 2 paliva(S+T), lebo prave vtedy zacne priberat a zacnu casom vznikat srdcovo-cievne ochorenia, zvyseny cholesterol atp. To je prave ta klasicka varena strava, na kt. funguje vacsina obyvatelov planety. :wink:

Ak clovek je na tzv. sacharidovom metabolizme, tak akonahle mu klesne hladina inzulinu v krvi tak zacne pocitovat hlad, skrkanie v bruchu, chut na sladke, v horsich pripadoch bolest hlavy, malatnost, unava atp...Preto clovek na takom metabolizme najma pri nevyvazenej strave ma potrebu zhruba kazdych par hodin nieco zjest aby zahnal hlad. Ale ak je clovek na tzv. tukovom metabolizme, tak vsetky tieto problemy opadaju. Je to sposobene tym, ze sa po urcitej dobe stravovania na low-carb(nizkoscharidovke) stabilizuje hladina inzulinu v krvi a tym sa odstrania vykyvy inzulinu, cize aj pocity velkeho hladu doprevadzaneho skrkanim v bruchu a chutou na sladke. Clovek v takom pripade potom moze jest takmer lubovolne mnozstvo tuku a nepriberie.

A ako uz spomenul rudo. Clovek ked bol stvoreny nepoznal biely cukor. No za to poznal kvalitne zivocisne bielkoviny a tuky a neskor aj zdrave sacharidy vo forme zeleniny, ovocia, strukovin a pod. To je to co clovek potrebuje pre spravny vyvoj, najma bielkoviny a tuky. Samozrejme aj urcite mnozstvo sacharidov, ale iba tie najzdravsie ako uz som vyssie spomenul. Ne nadarmo sa hovori, ze si jak z cukru :wink: .Cukor je v podstate neprirodzena vec pre cloveka. Je to droga na kt. clovek moze byt fakt zavisly. Ale da sa bez neho zit a low-carb/paleo je toho dokazom. A podla mojho nazoru, ale urcite aj viaceri nielen tu na tomto fore budu so mnou suhlasit ak poviem ze clovek by ho mal uplne vyradit zo svojho jedalnicka.

Takze mas na vyber. Bud pojdes hned z varenej stravy na raw, co ti moze zo zaciatku sposobit nemalo tazkosti, ci uz zdravotnych alebo so zlozenim vyvazeneho jedalnicka. Alebo skusis tzv. low-carb(nizkosacharidovku)/paleo pri ktorej sa nemusis tolko obmedzovat a mozes aj nadalej jest varenu stravu, popr. aj kvalitne maso a zabudnes na problemy s chutou na sladke, s nahlymi vykyvmi inzulinu a snimi spojenym hladom. Budes moct jest velke mnozstvo tukov, kt. ta zasytia aj na niekolko hodin a nebudes sa musiet bat ze pritom priberies. Neskor ak dostanes aj tak chut na sladke pri low-carb, tak vedz ze je plno receptov na low-carb zakusky kt. neobsahuju ani gram cukru a aj tak su velmi vyborne a nezvysuju hladinu inzulinu :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ale coby, vitarian teraz nie som, bol som dlhu dobu a skusil som rozne vitarianske smery

rozhodol som sa jest pre zdravie a nie pre nejaku ideologiu alebo modny smer

zjem si svoju davku roznej zeleniny zjem si svoju davku tukov a bilekovin, davam pozor na mineraly a snazim sa pritom o co najmenej kalorii, v niektorych specifickcyh situaciach si dam obcas trochu medu alebo minimum ovocia, ale to musi mat svoju jasnu pricinu

nikdy nie koli chuti ze chcem "sladke".
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Jen tak pro uplnost..nesnazim se nahradit cukr, jen hledam zdravou alternativu dezertum. Hlavne kvuli detem, a kdyz uz je to udelane, dam si taky.:) Jsou to veci na bazi orechu, prirodnich sladidel, low carb kakaa, smetany, ruznych tuku...proste low carb. Muj asi nejoblibenejsi je puding, ktery se tuzi zloutkem, jinak je z mandloveho mleka, cerstveho syru a sladidla, jeden hrnek ma 1g sach. Detem sladkosti nekupuju a pritom se s nema nedohaduju, protoze jim nic neodpiram...a mimochodem toho "sladkeho" snedi min:) Jinak je ale v ketoze nedrzim, tehle experiment si risknu u sebe. Zeleninu mi jedi slusne, ovoce jim neodpiram (jen omezuju), testoviny mame low carb, maso a syry miluji, ale holt treba vyzaduji obcas normalni hleba nebo ryzi ....
JInak jak rika Rudo, je treba si davat bacha na mineraly a taky prijem vody. Se snizenym mnozstvim inzulinu se telo rychleji zbavuje vody a tim padem i mineralu...to mam overene na sobe hned nekolikrat.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Priblizny jidelnicek jsem uz tady kdysi davala.
mhredev
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 17, 2013 0:36

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mhredev »

LENKO, CASTO A RUDO DIK ZA INFO, JESTE SI PROJEDU TOHLE TEMA PODROBNEJI
Myslim ze se mi bude nizkosacharidova strava libit.
Pokud mi jeste neco zasadniho muzete sdelit, budu to kvitovat
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

podla mna je najdolzeitejsie chapat ze kazdy cloevk je uplne iny a ma za sebou inu historiu stravy zdravia, zivotneho stylu a ma tiez uplne ciele a dovody na zmenu stravy

preto bohuzial nie je mozne dat nejaky univerzalny navod a ani nikoho kopirovat

vsetko si treba skusist a zistovat ako to posobi

dalej kazdy jedinec po kazdej zmene zazije urcite zmeny pozitivne alebo negativne ale to neznamena ze nasiel tu zazracnu cestu alebo naopak ze nasiel nieco skodlive

iba to hovori ze v danom momente a danej situacii reagoval prave tak

strava sa ti bue menit podla toho ako budes postupovat a ako sa budu menit sezony rocne obdobia
ako budes menit svoj hodnotovy system atd.

ked sledujes zivotopisy aj tych najslvanejsicg guru-ov aj ich strava sa sustavne menila a ani medzi plebsom nenajdes jednica co by roky zostal na rovnakej strave, nik nenasiel nejaky univerzalny spravny system

povedane inak - nemozes hodit zodpovednost za svoj jedalnicek na niekoho ineho, musis pracovat sam na svojom
5 2 8
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od časťo »

Tak ako hovori rudo. Kazdy sme iny. Kazdy sa mohol stravovat predosle roky inak a mal ine zasady. Preto nebudem tvrdit ze low-carb/paleo je cesta pre kazdeho. Lebo napriklad take paleo ma v zaklade maso, a to nemusi kazdemu vyhovovat, alebo mu nemusi vyhovovat varena strava atp(samozrejme low-carb sa da aj bez tychto dvoch veci, s.arik z tohto fora je toho prikladom). Tato tema je o nizkosacharidovke, tak z mojej skusenosti a zo skusenosti dalsich niekolko stotisic ked nie milion ludi mozem povedat, ze sa cloveku nema co stat ak prejde na nizkosacharidovku najma ak predtym jedol klasicku varenu stravu krizenu so vsetkymi moznymi spracovanymi "potravinami"...

Cela tato idea low-carb/paleo je o vyradeni spracovanych potravin, jednoduchych cukrov, skrobov, bielej muky, peciva, sladkosti a vobec vsetkych spracovanych vyrobkov, ktore nie su prirodneho charakteru. Je to zalozene na poznani, ze by sme sa mali stravovat tak ako nasi predkovia v tzv. paleo dobe, kedy clovek este nepoznal spracovane potraviny a jedol iba tie ktore mu priroda nadelila. Preto je nas organizmus danemu stravovaciemu stylu za tie roky prisposobeny a pri prechode na tento styl sa nielenze cloveku(podotykam kt. predtym jedol klasicku varenu stravu+sprac.potr.) nic nestane, ale vo viacerych veciach mu odlahci travenie a podpori spravnu funkciu organov v tele.

Ako som uz napisal, low-carb/paleo nemusi byt pre vsetkych a nehovorim ze je to najidealnejsia strava pre kazdeho. No ak chce clovek zacat robit nieco so svojim zdravim pokial nie je neskoro a doteraz ladoval do seba vsetko mozne, tak prave nizkosacharidovka moze zarucit bezpecny start na ceste za lepsimi stravovacimi navykmi a zdravsim zdravotnym stylom :wink:

Taktiez ako rudo pisal...kazdy si musi najst to svoje, treba skusat...teraz to moze pre teba byt nizkosacharidovka s masom, neskor si povies ze da sa to aj bez masa a bude to vegan low-carb...casom zistis ze sa da ist este na lahsiu stravu a po postupnom precisteni organizmu budes moct prejst na raw/vita a nakoniec sa mozno dopracujes az na breatha...ktore je pre kazdeho, ale zaroven nie je...ale o tom sa tu uz nebudem rozpisovat :P

Ja sam momentalne preferujem paleo aj z toho dovodu ze predtym som jedol vsetko a bolo by pre mna omnoho tazsie prejst rovno napr. na vita. Ale zaroven som aj toho nazoru, ze clovek sa casom moze vypracovat na poziciu kde prezije takmer z nicoho a pritom stale je plny energie a zivota, cize s lahsou stravou - lahsi zivot :mrgreen:

Inak ak by si mal predsalen zaujem si nieco viac pozistovat o low-carb/paleo, tak odporucam tuto stranku, kde maju vsetko pekne zhrnute a strucne vysvetlene - najma ako postupovat pri prechode na paleo(sladke/klasicke/keto), dokonca aj s roznymi tabulkami a grafmi jedal a obsahmi nutricnych hodnot niektorych potravin, zdravotnymi vyhodami atp...
popr. ak budes mat nejake otazky a bude ti nieco nejasne, tak sa kludne pytaj.
Tu je ten spominany link: http://www.paleo-center.com/?lang=sk
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

uz som to asi viackrat spomenul :
na SVK politici rozdavali, chceli rozdavat chudobnym zadarmo muku a cestoviny, to same osebe by malo kazdemu v hlave rozsvietit
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/31704 ... -tuky.html
„Po čtyřech desetiletích doporučování omezení příjmu nasycených tuků z másla, smetany a masa máme paradoxně mnohem více onemocnění srdce a cév,“ varuje britský kardiolog Aseem Malhotra.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:http://www.novinky.cz/zena/zdravi/31704 ... -tuky.html
„Po čtyřech desetiletích doporučování omezení příjmu nasycených tuků z másla, smetany a masa máme paradoxně mnohem více onemocnění srdce a cév,“ varuje britský kardiolog Aseem Malhotra.
to bol plan, takych realizovalo WHO mnoho a dalsie denne vymyslaju
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:http://www.novinky.cz/zena/zdravi/31704 ... -tuky.html
„Po čtyřech desetiletích doporučování omezení příjmu nasycených tuků z másla, smetany a masa máme paradoxně mnohem více onemocnění srdce a cév,“ varuje britský kardiolog Aseem Malhotra.
"Stále více důkazů hovoří i o tom, že pro srdce a cévy je mnohem zdravější máslo než margaríny."
jo, jo otrava omegou 6 - velmi podrobně a polopatysticky popsáno zde http://www.databazeknih.cz/knihy/vse-o- ... a-3-134729
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

jo, tuhle miniknížku mám taky doma ... a máš zřejmě pravdu v tom, že tím, že člověk jí nasycené tuky, tak má pravděpodobně i lepší poměr omega3/6, než když jí tuky rostlinné, kde se to hůře hlídá .. u živočišna se akorát musí vybírat kvalita a potom je tam ten poměr vynikající .. a ten kdo přijímá nasycené tuky z kokosáku, tak se taky o špatný poměr bát nemusí
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
smajliss píše:http://www.novinky.cz/zena/zdravi/31704 ... -tuky.html
„Po čtyřech desetiletích doporučování omezení příjmu nasycených tuků z másla, smetany a masa máme paradoxně mnohem více onemocnění srdce a cév,“ varuje britský kardiolog Aseem Malhotra.
"Stále více důkazů hovoří i o tom, že pro srdce a cévy je mnohem zdravější máslo než margaríny."
jo, jo otrava omegou 6 - velmi podrobně a polopatysticky popsáno zde http://www.databazeknih.cz/knihy/vse-o- ... a-3-134729
vcera vecer AUS TV vysielala relaciu presne v tomto zmysle, ze aky to bol podvod odporucat ludom prestat jest poctive nasytene zivocisne tuky a prehovorit ich na omega 6 ratslinne a na margariny a aky to bol podvod nahovorit ich na cukor a obilie a aky nezmysel je ta obilna pyramida.
detailne vysvetlovanie ako vznikaju zapaly v civach a ako prebieha proces zapachacania ciev rozpravali lekari - kardiochirurgovia co operuju uz 40 rokov, a tiez o tom aky je to podvod o tom cholesterole ze cholesterol nema nic spolocne s infarktami jedem z nich to prirovnal - stane sa kriminalny cin a na mieste su aj nevinny ludia - svedkovia a policia ich zatjkne a strci do basy - lebo nahodou boli na mieste cinu, a takto je na tom cholesterol. nic spolocne s infarktami ale bol na mieste cinu (dokonca sa snazil zabranit vrazde) ale oficialna politicka medicina ho vyhloasila za kriminalnika a zacala nutit miliardovy biznis na lieky proiti cholesterolu a tom bude buduca relacia.

velmi zaujimave bilo ze obcas dali slovo sefovi nadacie pre zdravie srdca - HEART FUNDATION, ktory sice mal medicinske vzdelanie ale v praxi nerobi, je to papalas-politok-propagandista pracujuci jasne ako otrok WHO a ten stale mlel tu star propagandu ale aspon sa priznaval :

ze nasa heart foundation stale odporuca jest obilie a cukor a zakazuje nasytene tuky a odporuca maragariny

tata organizacia predava prave na vyrobky nakreslit na obla cervene srdiecko s menom ich org akoze vyrobok bol schcaleny a je zdravy pre srdce a TV maju aj platene reklamy na rozne maragariny kroe akoze znizuju choilesterol a rozne zname osobvnosti - vysluzili sportovci alebo naprijklad ten herec tanecnik z filmu strictlu ballroom ci ako sa to volalo - vsetko tlsty dychavicny kripli su v reklame ako jedia tie rastlinne margariny a ako im lekar ukazuje vysledky ze im znizil cholesterol

smajlik na grcanie ?
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Nevim do jakého tématu to dát .. ale tady je obrázek střev -- citlivé povahy nekoukat .. před a po paleo

This is a colon. The top picture is when Lindsey was diagnosed with ulcerative colitis. The second picture is 9 months on a Paleo diet (no grains, no legumes, limited dairy).

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 5751_n.jpg
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:"Stále více důkazů hovoří i o tom, že pro srdce a cévy je mnohem zdravější máslo než margaríny."
jo, jo otrava omegou 6 - velmi podrobně a polopatysticky popsáno zde http://www.databazeknih.cz/knihy/vse-o- ... a-3-134729
na tuhle knížečku jsem náááhodou narazil v knihovničce kiwirawfood. vynikající knížka, jj. Jsem moc rád, že jsem ji četl.
I u této knížky mne překvapilo - podobně jako u jiných -, jak "stará" knížka (v tomto případě jen 15 roků) to je a přesto nejsou tak důležité informace v povědomí lidí a ti tedy kliďánko kupují ty chemické pomazánky, nazvané margaríny a ještě věří, že je to pro jejich zdraví.
Naposledy upravil(a) Jindra dne čtv říj 24, 2013 23:15, celkem upraveno 2 x.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Sweetie »

uz komentoval nekdo prede mnou.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

rudo, se vším souhlas jen to spiklenecké vidění světa je mi cizí a "proti srsti"... mrzelo mně to již na ovocných soukmenovcích ale to mi low carb vysvětlil - "změněná forma myšlení" následkem high konzumace cukru, málo omega 3 atd. ... teď mně to přiznám mrzí tady...

ty opravdu věříš, že ti kardiologové, vedení WHO atd. se doma tajně cpou tukama, cukr u nich ve spíži nenajdeš, Coca-Colu vlastním dětem vyrazí z ruky ? A "jen" pro své špinavé zisky či postavení a platy na veřejnosti hlásají o prospěšnosti obilí a mlíka ? Pokud by tomu skutečně tak bylo tak znovu říkám zaplať pán bůh za to, to je ta lepší varianta z těch dvou špatných... protože se obávám, že skutečnosti odpovídá spíš to, že ti odborníci na paleo osobně nefungují...

a nemůže to být prostě pouze tak, že tak jako každá nová, navíc příliš "revoluční" myšlenka má prostě těžký příchod na svět ? Lidi (i mimo WHO :wink: ) milují stereotypy, "hlavně nic neměnit" - je to prostě lidské povaze PŘIROZENÉ... neboli než prosadíš, že "Země je ale fakt kulatá" tak uplyne hodně vody, sem tam někoho kvůlivá tomu dokonce postaví na zapálenou hranici (dnes už naštěstí méně pravděpodobné než v minulosti), cigarety se před 100 lety ještě prodávaly v lékárnách a doporučovali tuberákům jako léčivo... žádné spiknutí jen limity dané lidskou povahou a myšlením
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Stando to nie je to co som napisal

karidologovia ti skutocni co operuju a leicia ti jasne su proti cukrom lepku a rastlinnym maragrinom
prave ti to cele vysvetlovali

jediny lekar co obhajoval klamlive teorie bol pracovnik pobocky WHO, tiez sice lekar ale neaktivny co je len prezident spolocnosti - nadacie a len robi propagandu a pacienta zrejme v zivote nevidel ziadnu operaciu srdca nerobil.

je to iste ako ked detski lekari hovoria pravdu o vakcinach lebo to denne vidia v ordinacii na detoch co im to robi
ale lekari co s detmi nerobia sedia v luxusnych priestoroch WHO a vakcinaciu tvrdo propaguju

skutocny kardilog by uz dens pricholesterolove lieky nepredpisoval a povedal by ti ze na slaninu recept nepotrebujes
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

o.k. ale opět - kolik myslíš, že bys našel MUDrů, čí šéfů WHO co nemaj sebe i svoje děcka napíchaný vakcínama ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:o.k. ale opět - kolik myslíš, že bys našel MUDrů, čí šéfů WHO co nemaj sebe i svoje děcka napíchaný vakcínama ?
to neviem, ale preco je to dolezita otazka ?

ci to robia z blbosti alebo zakernosti je predsa v konecnom dosledku jedno

kazdy z nich ma predsa pristup ku vsetkym info, ved im opozicia posiela materialy urcite kazdu minutu

mne sa stalo pred 15 rokmi ze som bol na cholesterolovych liekoch a tunajsi lekari mi predpisovali vyssie a vyssie davky

nahodou som zmenil obvodaka - bol to stary Ind kukol na mna na zdravotnu kartu a vravi - co si sa zblaznil ved ta tymi liekmi niecia ja to nic take nepredpisem, tieto lieky su skodlive a cholesterol netreba znizovat

to bolo pred 15 rokmi ked bezny lekar este veril propagande tento mal okrem oficialnej zapadnej mediciny aj vselijake ine vychodne

vtedy som sa teda zacal o to zaujimat sam.

ako sa to zmenilo tu za 15 rokov ? no obvodaci stale robia to iste a na skolach ucia novych doktorov to iste

az ti doktori co robia destarcocia ako specialisti vidia ze to nefunguje a vidia ze je to uplne inak

WHO su v podstate len obchodny zastupcovuia velkych farma firiem je to teda svetovy velkopodvod.

wed ta skratka znamena WHO world HELL org a naozaj to sluzi diablovi
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše: je to teda svetovy velkopodvod. wed ta skratka znamena WHO world HELL org a naozaj to sluzi diablovi
o.k. já to teda vzdávám, tušil jsem, že tě o nespiklenecké podstatě světa stejně nepřesvědčím ale aspoň jsem to zkusil :D :D :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
rudo píše: je to teda svetovy velkopodvod. wed ta skratka znamena WHO world HELL org a naozaj to sluzi diablovi
o.k. já to teda vzdávám, tušil jsem, že tě o nespiklenecké podstatě světa stejně nepřesvědčím ale aspoň jsem to zkusil :D :D :D

snaha marna, ked raz sa dostanes k informaciam, tak budes kulit voci a nezastavis je :shock:

je to pre cloveka - individualitu hakliva situacia, v podstate ma na vyber zit v uplnej nevedomosti a nesnazit sa zist suvislosti a dosledky a byt spokojny s vlastnym rozsahom vedomosti, ale nebude chapat ako sa niekotre veci mozu udiat, ved by len stacili politikom vysvetlit, napisat peticiu, volit inu stranu


alebo moze ist za informaciami a zistit co sa deje preco a ake su suvislosti a dosledky, sice clovek bude rozumiet ale ten stav vedmosti o svete je pre slabsie povahy takmer nezvaldnutelny.

preslapovat niekde medzitym ze nieco vediet a nieco nevediet je naozaj asi to najhorise, tak ako hovori znama postavicka z karate filmov :

karate do = OK
karate not do = OK

karate maybe = not OK

a vysvetlenie - mozes ist popri ceste alebo na pravom chodniku alebo na lavom chodniku, ale ak sa nevies rozhodnut a klukcujes nesutale cez cestu a prebehujes edzi jednym a druhym alebo sa snazis mat kednu nohu na jednom a druhu na druhom, tak je jasne ako to rychlo dopadne, zrazi ta auto.

alebo nechci vediet nic, alebo chci vediet vsetko, niekde medzi sa neda dost dobre existovat
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

rudo píše: je to iste ako ked detski lekari hovoria pravdu o vakcinach lebo to denne vidia v ordinacii na detoch co im to robi
ale lekari co s detmi nerobia sedia v luxusnych priestoroch WHO a vakcinaciu tvrdo propaguju
http://shine.yahoo.com/parenting/pediat ... 09592.html
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

LenkaH píše:
rudo píše: je to iste ako ked detski lekari hovoria pravdu o vakcinach lebo to denne vidia v ordinacii na detoch co im to robi
ale lekari co s detmi nerobia sedia v luxusnych priestoroch WHO a vakcinaciu tvrdo propaguju
http://shine.yahoo.com/parenting/pediat ... 09592.html
my bad, jasne ze nemozem zovseobecnovat predbieham dobu, stale je vela praktickcyh lekarov ktori su alebo totalne ignorantsky blbci alebo su obycajne predajne prostitutky ktore predali svoju dusu (ak ju niekdy vobec mali) rotschildovi za $$$
alebo sa doziju pozemskeho sudu alebo sa budu smazit v pekle ak pozemskemu sudu ujdu ako flasek veskrna.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

AUS TV teraz tu relaciu opakuje a je to zaujimave sledovat podrobne 2x od zaciatku, je to velmi podobny system podvodu ako vakcinacia

americky lekar v 50 rokoch - po ww2, publikoval studiu kde zobrazil na grafe data zo 6 krajin kde sa ukazoval exponencialny rast srdcecny ochoreni a umreti v zavislosri od mnozstva satuyrovaneho tuku konzumovaneho v krajine uplne idealna krivka na grafe velmi presvedcive

skutocnost - mal k dispozicii data z 28 krajin ale data z 22 krajin do grafu nedal lebo vobec nesedeli s grafom a teriou a lahko sa dalo vybrat inych 6 krajin, kde by graf ukazal nieco presne opacne - cim viac tuku v strvae tym zdravsia krajina

tento podvod s manipulaciou dat bol dlho zatajovany ale podla expertov v medicine e to nieco sa robi doslova doteraz a podobnom manipulovani vieme z vakcinacnej propagandy velmi podrobne.

v naksednych 20 rokoch sa robili studie kde sa snazili povtrdit hypotezu skodlivosti tuku a specialne saturovaneho tuku a suvislosti s cholesterolom ani jedna studia to nepotvrdila co vzdy americka vladna lekarska komisia okomentovala - uricte ste mali chyby v studii a stravovanie je tak komplexne ze nedokzete spravit kontrolovanu studiu

kazda jedna studia bola politicky odsterlena lebo nepotvrdila co chceli

prisiel dalsi lekar ktory ukazal ze tum s tym nic nema ale vsetko je cukor - bol politicky odsterleny s velkou kampanou velkych medii.

potom americky senat zalozil komisiu ktora to mala raz navzdy vyriesit, vsetci lekari tvrdili komisii ze tuk s tym nic nema ale ze neexistuju ziadne dokazy ale hlavny sentaor sef komisie povedal ze politici nemozu cakat kym lekari ziskaju presne studie a vydali povinne stravovacie odporucanie - low fat - nizko tucna strava a vela cukru a obilia
a vydali tu znamu pyranidu ako vzor postavenu na obili - lepku a cukre a takmer bez zivocisnych tukov a bielkovin.

senatir sef komisie ziskal velku politicku moc kedze mal za sebou celu silnu farmarsku lobby - pestovatelia psenice kukurice a soje

ale sam pochadzal z psenicno pestovatelskej rodiny a teda vlastnil psenicne farmy a z toho vyplyvajuci priemysel.

fakt ze sa trisku menej zrna pouzije na krmenie krav nebol podstatny kedze populacia sa vrhla na chleba a kolace a luduia pozrali toho daleko viac ako by boli kravy schopne.

cela re;acia je sice zaujimava na urovni tuky srdce zdravie cukro cholesterol atd

ale ovela viac je zaujimava tym ako ukazala ako sa tvorili tieto medicinke podvody a ako sa tvrili hlavne politikmi a lekari ti skutocni do toho nemali co povedat a ked protestovali boi poslani do prdele.

Ide o tu politiku, tie konkretne detaily sa daju lahko zamenit za vakciny alebo za ine psychyatricke lieky, brufeny acylpiriny atd proste vsetko, ide o ten system politickej manipulacie s urcitym cielom - ublizit zdravotne celej popluacii a mat vsetkcyh obcanov ako kriplov celozoivotne trpiacich a zavislcyh na liekoch

to je obchod - predam ti jed a potom ti este predam protijed ale len taky aby si bol schopny dalej kupovat jed a musel dalej kupovat protijed

skutocne len clovek moze byt tak blby, ale cloveku uz zacina svitat aj ked v AUS to ludia musia vidiet na TV napriek tomu ze vsetky info su dostupne volne uz minimalne 15 rokov kazdemu kto ich chce

nielen cez internet ale pravdielne kazdy mesiac vychadzaju minimalne 3 casopisy nma papiery ktore sa daju kupit v kazdej vacsej predajni novin a casopisov a je tam vsertko od 911, cez vakcinacie Teslu az po kazdy podvod s liekmi a chorobami.
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:
LenkaH píše:
rudo píše: je to iste ako ked detski lekari hovoria pravdu o vakcinach lebo to denne vidia v ordinacii na detoch co im to robi
ale lekari co s detmi nerobia sedia v luxusnych priestoroch WHO a vakcinaciu tvrdo propaguju
http://shine.yahoo.com/parenting/pediat ... 09592.html
my bad, jasne ze nemozem zovseobecnovat predbieham dobu, stale je vela praktickcyh lekarov ktori su alebo totalne ignorantsky blbci alebo su obycajne predajne prostitutky ktore predali svoju dusu (ak ju niekdy vobec mali) rotschildovi za $$$
alebo sa doziju pozemskeho sudu alebo sa budu smazit v pekle ak pozemskemu sudu ujdu ako flasek veskrna.
lekarov, kttori odmietaju ockovat (na slovensku), je ako safranu, ani sa ti ich nepodari najst, iba sialenym patranim po zanmych, co mali stastie na takeho lekara.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše: lekarov, kttori odmietaju ockovat (na slovensku), je ako safranu, ani sa ti ich nepodari najst, iba sialenym patranim po zanmych, co mali stastie na takeho lekara.
to je mozne, slovensko zrejme svet dopredu nepovedie, ale bratislavski lekari publikovali aj v casaku dieta.sk svoje nazory a skusenost velmi jasne

ovsem na vzdelavanie rodicov nie je dolezite ci tie skutocne info da lekar slovensky

ked ockovanie bude zakazane vo svete a teda aj cez Brusel, tak to pride aj na slovensko

je lepsie tych par rokov a pockat a nemat deti
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:
ovekyska píše: lekarov, kttori odmietaju ockovat (na slovensku), je ako safranu, ani sa ti ich nepodari najst, iba sialenym patranim po zanmych, co mali stastie na takeho lekara.
to je mozne, slovensko zrejme svet dopredu nepovedie, ale bratislavski lekari publikovali aj v casaku dieta.sk svoje nazory a skusenost velmi jasne

ovsem na vzdelavanie rodicov nie je dolezite ci tie skutocne info da lekar slovensky

ked ockovanie bude zakazane vo svete a teda aj cez Brusel, tak to pride aj na slovensko

je lepsie tych par rokov a pockat a nemat deti
ockovanie bude sotva zakazane.
tych par lekarov, co je proti ockovaniu, su ticho, lebo je im vyhrazane a podobne. strazia si len svoje neockovane deti, vsetko pekne potajomky.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

je to zaujimave aj politicky, svedi si spravili svoju studiu a svoje rozhodnotie, ignorujuc americku ideologiu a vsetky argumenty americkeho kongresu, ako aj clanok pise, v USA sa to asi nezmeni
dalej je to zaujimave ze svedi si spravili po svojom ignorujuc Brusel a oficialne EU-nazi predpisy nariadenia a ideologiu..zacina svitat

odtrhnut sa od ameriky, zrusit brusell-EU, a zacat mat rozum aj v oblasti stravy a zdravia
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Jen tak na ukazku z wiki: The ADA (American Diabetes Association) revised its Nutrition Recommendations and Interventions for Diabetes in 2008 to acknowledge low-carbohydrate diets as a legitimate weight-loss plan.[98][99][100] The recommendations fall short of endorsing low-carbohydrate diets as a long-term health plan, nor do they give any preference to these diets. Nevertheless, this is perhaps the first statement of support—albeit for the short-term—by one of the foremost medical organizations.[101][102] In its 2009 publication of Clinical Practice Recommendations, the ADA again reaffirmed its acceptance of carbohydrate-controlled diets as an effective treatment for short-term (up to one year) weight loss among obese people suffering from type two diabetes.[103]
Ony se ty casy asi zacaly menit davno (i v USA), jen to holt trva. Svedsko to vzalo ale poprve jako oficialni doporuceni ...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

pre beznu populaciu nejake schovane doporucenia neexistuju

kym to nedostanu nariadene od vlady pripadne kym o tom velke TV stanice nespravia nejaku velku show
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

o.k. tak ještě jednou :-)

celý je to rudo o "příliš silném nabourávání dosavadního statusu quo" a nositelé takového nabourávání dosavadních jistot patří minimálně na Sibiř...

svého času stálo mnohé úsilí a překonávání "dosavadního zkostnatělého a zpátečnického myšlení" vakcinaci zavést, taky to nebylo přes noc bo to též nabourávalo tehdejší status quo... jeho zrušení je též bláhové očekávat "přes noc".. lidstvo je prostě ve své přirozené podstatě velmi, velmi konzervativní a miluje dosavadní jistoty, byť pofidérní kvality...

proto říkám "zaplať pánbůh za mírný pokrok v mezích zákona" :-) o ketogenní dietě či škodlivosti očkování se celkem dost diskutuje, do budoucna lze očekávat další příznivý vývoj...

vím, že ani tímto ťa nepřesvědčím, dál si budeš myslet, že kapitáni WHO dobře vědíc jaký je cukr či očkování svinstvo jedou sami paleo bez opíchání ale v rámci Nového světového řádu a svých špinavých zisků poťouchle zbytku světa radí dej si pauzu dej si Kitekat a čím víc píchanců tím líp... že si asi neumíš představit situaci, že někdo může mít jiný názor, být o něm bytostně přesvědčený a s nejlepšími úmysly ho prosazovat - tragédie je, že se v tom názoru mýlí (další tragédie je, že navíc má k tomu politickou či ekonomickou moc ho prosazovat) ale nejde o žádné spiknutí, zlý úmysl apod. takhle prostě lidstvo funguje co je lidstvem... a pionýrům nových myšlenek nezbývá než lavírujíc mezi upálením a "protistátní činností" kousek po kousku pomáhat pravdě na svět... taky bych byl rád aby to šlo "přes noc" ale to je nereálné
Odpovědět