nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

bosto2 píše:Tak to je mazec ty potraviny na tom videu, podarilo se mi to stahnout i na mobilu.
To jako vsechno sez... sní a nepribere? To snad neni ani mozny. Ja zrovna jim pul kila salatu a pul kila rajcat a stejne mam strach ze po tom priberu.
Jinak 300g cokolady, 500g ryze a plechovka kondenzovaneho mleka me neprijde zas tak moc.
tak to som ti napisal moj posledny vypad:) inokedy to rozlozim aj na 5 hodin jedenia a to su tie mnozstva 2 nasobne a viac:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

bosto2 píše:Tak to je mazec ty potraviny na tom videu, podarilo se mi to stahnout i na mobilu.
To jako vsechno sez... sní a nepribere? To snad neni ani mozny. Ja zrovna jim pul kila salatu a pul kila rajcat a stejne mam strach ze po tom priberu.
Jinak 300g cokolady, 500g ryze a plechovka kondenzovaneho mleka me neprijde zas tak moc.
Inak to co pises bol kedysi moj problem. stale som sa bal ze ak zjem co i len trocha viac ze priberiem... mas zle nastavenu psychiku...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

kto sa boji nech nejde do kuchyne
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

S to psychykou máš pravdu, to je právě ono. Už mě z toho hlídání váhy křuplo v hlavě :?
rudo A co mám dělat když mám jídlo i v zahradě i v práci všude kolem mě, samé ovoce a zelenina.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

bosto2 píše:S to psychykou máš pravdu, to je právě ono. Už mě z toho hlídání váhy křuplo v hlavě :?
rudo A co mám dělat když mám jídlo i v zahradě i v práci všude kolem mě, samé ovoce a zelenina.
Velmi pekne video:
http://www.youtube.com/watch?v=u1cKEqIMs3U
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

vraj 4 druhy sacharidov z ktorych sa chudne

http://www.bewellbuzz.com/weightloss/4- ... ing-carbs/

berries+cherries, quinoa, klickovy chleba, fazule+sosovice
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: vraj 4 druhy sacharidov z ktorych sa chudne

http://www.bewellbuzz.com/weightloss/4- ... ing-carbs/

berries+cherries, quinoa, klickovy chleba, fazule+sosovice
nečtu tu vše, ale tohle jsem zahlédla... ovšem u mne quinoa hubnutí nezpůsobuje. Občas si ji s chutí dám, ale z doby, kdy jsem jí holdovala víc, vím, že hubnutí po ní zrovna nebylo. Ale každý jsme originál. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:http://www.kulturistika.com/paleodieta- ... stravovani
paleo podla kulturistov
píše tam, že bez brambor a rýže to není to pravé ořechové... :shock: ??
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

I když jsem teď z technických důvodů na vysokosacharidové stravě tak brambory, rýži a pečivo nejím a to jsem teď celý víkend vykopával ručně brambory. Pořád jsem si říkal proč to dělám když je možná nikdy nebudu jíst. Je jich naštěstí méně než loni cca 600kg, loni bylo 800.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
rudo píše:http://www.kulturistika.com/paleodieta- ... stravovani
paleo podla kulturistov
píše tam, že bez brambor a rýže to není to pravé ořechové... :shock: ??
musis to brat v kontexte tej webovej stranky a v tom co chcu dosiahnut :

max vyrysovanost na sutaz, teda nulovy podkozny tuk a max nadupane svaly.

je to zaujimavy clanok najme pre tych co prejdu na rezim rychlo schudnu ale sa to sekne a nedokazu zhodit tych poslednych niekolko kg
prave o tom je ten clanok pripadne to videjko ze preco a ako na to
a to vydejko tiez suvisi s temou co sa tu obcas objavi :

prasacak
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

Docela zajímavý článek i video ale já jaksi necvičím a tak nemám svaly. Podle váhy mám 23% tuků a 26kg svalů :oops: Práce na zahradě a jízda 3km na kole mě asi nepomůže jaksi :?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

cvicenie so zelezom zatial EU (uradnici v Bruseli) nezakazali, tak vyuzi ten cas kym je to povolene,
lebo potom uz len v tajnych podzemnych garazach
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

Jo to bych na to musel mít čas, nemám doma jedinou činku ani něco s čím by se dalo cvičit. Jako úspěch považuji to že jsem si nekoupil elektrokolo a stále jezdím na kole a to s cibulí bramborama a česnekem 1.3km domů, váží to průměrně 20kg. Jen 500kg brambor jsem vezl domů autem, no jo hold lenost zvítězila :oops:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

bosto2 píše:Jo to bych na to musel mít čas, nemám doma jedinou činku ani něco s čím by se dalo cvičit. Jako úspěch považuji to že jsem si nekoupil elektrokolo a stále jezdím na kole a to s cibulí bramborama a česnekem 1.3km domů, váží to průměrně 20kg. Jen 500kg brambor jsem vezl domů autem, no jo hold lenost zvítězila :oops:
tie pytle s bramborama a cibuli mozes predsa zdvihat nad hlavu

a niet nad poctivy klik s vlastnym telom, pomaly zid dolu a zostan v pozicii CHUTARANGA aspon 60 sekund, cinky netreba.
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

něco proti low carb ale myslím, že slátanina...
http://www.messaggiamo.com/cz/weight/61 ... diets.html
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

Díky zkusím to, pár kliků ráno dělám ale jen rychle než se mi začne vařit voda v konvici.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:něco proti low carb ale myslím, že slátanina...
http://www.messaggiamo.com/cz/weight/61 ... diets.html
je to necitatelne ale zda sa mi ze su tam nejake vety odsudzujuce cisto bielkovinovu stravu.

tomu autorovi asi lev hlavu odhryzne
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
bosto2 píše:Jo to bych na to musel mít čas, nemám doma jedinou činku ani něco s čím by se dalo cvičit. Jako úspěch považuji to že jsem si nekoupil elektrokolo a stále jezdím na kole a to s cibulí bramborama a česnekem 1.3km domů, váží to průměrně 20kg. Jen 500kg brambor jsem vezl domů autem, no jo hold lenost zvítězila :oops:
tie pytle s bramborama a cibuli mozes predsa zdvihat nad hlavu

a niet nad poctivy klik s vlastnym telom, pomaly zid dolu a zostan v pozicii CHUTARANGA aspon 60 sekund, cinky netreba.
Najlepsie zelezo na cvicenie je vlastne telo. Ono je pekne mat velke svaly ale zvacsa nie su nijako funkcne... Ja uz trenujem iba na vybusnost a na stabilizatory tela... Staci mi vlastna vaha... Ak si chcem pridat tak pouzivam expander.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

Odkedy idem na low carb a high fat tak mam stale chut rychlo chodit.. niekedy az utekat. minule som siel s priatelkou. ona na bicykli ja peso... chvilku som za nou chodil v rychlom tempe a potom som uz zacal behat.. uplne prirodzene a pritom som beh odjakziva neznasal.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

No lenost je silnější a tak se radši budu muset krotit s jídlem neź se hýbat když chci zhubnout. Těch pár kliků si ráno dám, doufám že mi to vydrží.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

bosto2 píše:No lenost je silnější a tak se radši budu muset krotit s jídlem neź se hýbat když chci zhubnout. Těch pár kliků si ráno dám, doufám že mi to vydrží.
Aj tak lenivost prejde. Clovek sa dokaze krasne namotivovat. Mne sem tam staci pozriet nejake motivacne video a uz sa obuvam a idem von.

napr toto zboznujem:
http://www.youtube.com/watch?v=BkRr3K2dHdg
http://www.youtube.com/watch?v=MNte5pRNsa4
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Dano »

xHardCorex píše:
Dano píše:
xHardCorex píše:raz za tyzden si davam este "prasacak"... to je den kedy zjem v pohode 7000 kcal... cisto junk food...aby som potesil "mysel"... Vtedy jem cokolady, pecivo, rissoto..
Aspon priblizne, kolko z toho je sacharidov? V gramoch, kcal,... to je jedno.
Skus si to zratat:
300 gramov cokolady, 500 gramov ryze v surovom stave, jedna plechovka kondenzovaneho mlieka...
To ja netusim kolko v tom je. Tak skusme opacne. Aka cast z tych 7000kcal je zo sacharidov? Velmi priblizne... 2 tretiny? Polovica? Potom sa to da preratat velmi lahko.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: skodlive vedlajsie ucinky ketogennej diety

Příspěvek od Dano »

Standa K. píše:
Dano píše:1/ Ci ketogenna dieta je kyselinotvorna (ph uriny pod 7) aj pri dostatku zeleniny?
není to z mé hlavy :-) :
http://www.paleo-center.com/najrozsiren ... y-o-strave
6. Mäso prekysľuje organizmus
Za tento dramatický omyl môže v podstate vegetariánstvo. Kombinácia obilnín a škrobov s bielkovinami je úplne nevhodná. Spôsobuje problémy s trávením, prekyslenie, zápaly v tele. Lenže na vine nie je mäso. Mäso so zeleninou vám strávi ľahko, nehrozí žiadne prekyslenie ani zápaly.
Vdaka Stano. Necital som to. Lebo mna zaujimalo ako to tu maju ludia na nizkosacharidovke v reale. Len tak, ze ake pH. A myslim, ze ked sa je dostatocne vela zeleniny tak celkovo taka strava nemusi byt kyselinotvorna.

Ale odpisal len časťo, a on ma pod pH 7, kysly:
časťo píše:neviem ako je to pri vegetarianskej/vitarianskej verzii keto diety, no pri traveni masa(bielkovin) ... je ph pocas celej keto diety pod 7, aspon tak to je u mna cely ten cas
Ja skusenosti nemam, neskusal som dlhodobo. Len raz, pred tyzdnom, som urobil jednorazovy pokus. Normalne cely den zelovoc a vecer 500g surovej hovadziny so zeleninovym salatom. Rano som mal pH 5 alebo 6 uz si nepamatam. Normalne mavam nad 8.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Dano píše:
xHardCorex píše: 300 gramov cokolady, 500 gramov ryze v surovom stave, jedna plechovka kondenzovaneho mlieka...
To ja netusim kolko v tom je. Tak skusme opacne. Aka cast z tych 7000kcal je zo sacharidov? Velmi priblizne... 2 tretiny? Polovica? Potom sa to da preratat velmi lahko.
na 100 g mléčné čokolády počítej skoro půlku cukrů (okolo 46 g, dle značky), u rýže/jáhel/pohanky a podobně to je dokonce okolo 60 - 80 % cukrů, spíše 80.
u mléka z plechovky záleží na tom, zda se jedná o zahuštěné obyčmlíko, nebo doslazované Salko :delicacy: (:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

moje zuby si dobre pamataju z detstva "jesenku" a "picao"

na jednom pionierskom tabore som kazdy den vycmulal 2 tuby z kazdeho
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

Taka tak rudo taky jsem to dokázal. Taky jsem do sebe rval čokoládové kaštany nebo kavenky, mňam :delicacy: Asi před deseti lety jsem si koupil vážený nugát 5kg a za pár dní to bylo ve mě :oops: Před 15ti lety jsem měl přebytky broskví a jeden pán z opavia je se mnou měnil za sušenky, tenkrát jsem toho sež... kila :oops:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Sweetie »

rudo píše:moje zuby si dobre pamataju z detstva "jesenku" a "picao"

na jednom pionierskom tabore som kazdy den vycmulal 2 tuby z kazdeho
ha, to mi taky pripomnelo detstvi, asi proto ted mam v puse ty amalgamy.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: skodlive vedlajsie ucinky ketogennej diety

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:Ale odpisal len časťo, a on ma pod pH 7, kysly:
časťo píše:neviem ako je to pri vegetarianskej/vitarianskej verzii keto diety, no pri traveni masa(bielkovin) ... je ph pocas celej keto diety pod 7, aspon tak to je u mna cely ten cas
Ja skusenosti nemam, neskusal som dlhodobo. Len raz, pred tyzdnom, som urobil jednorazovy pokus. Normalne cely den zelovoc a vecer 500g surovej hovadziny so zeleninovym salatom. Rano som mal pH 5 alebo 6 uz si nepamatam. Normalne mavam nad 8.
no, čert ví jaké pH je vlastně to správné, např. :
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/exklu ... va/1019687
Epileptoložka z pražské Thomayerovy nemocnice Klára Brožová, která se zaměřuje na dětské pacienty, vysvětluje hlavní rozdíl mezi dětmi a dospělými s epilepsií:

Ketogenní dieta je jednou z efektivních možností, jak epilepsii léčit, a to u obou skupin pacientů. Nemocní pak dostanou jídelníček na míru, který počítá s vysokým obsahem tuků, přiměřeným obsahem bílkovin a velmi malým obsahem cukrů:

„Je to dieta, která v těle navozuje stav, jako když hladovíte, držíte půst. Zpracováváte tuky jako hlavní energetický zdroj, které se mění na tzv. ketony, které jsou používány jako zdroj energie pro mozek, na rozdíl od normálního stavu, kdy je ten hlavní zdroj energie cukr.“

Souvislost, díky které dokáže vhodná strava onemocnění léčit, lékaři zatím neznají.

„Jeden z možných mechanismů je vliv samotných ketonů, může tam být i vliv mírné změny vnitřního prostředí směrem k okyselení. Při této dietě se i trochu omezuje příjem energie, a to víme také, že funguje proti záchvatům,“ tvrdí doktorka

Půst i "celoživotní půst" neboli low-carb-ketóza léčí organismus... a to díky okyselení vnitřního prostředí...
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

Hahaha při této dietě se omezuje příjem energie, v závorce by mělo být: neplatí pro bosto2 :-D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

z nadhladu : kedysi ludia nutene mali obmedzovany prijem kalorii a mali nutene kazdy den negtivnu bilanciu - viac toho fyzicky odrobili ako si napchali do brucha

problem zacal vynalezom chladniciek a mrazniciek a tiez vynalezom dialkovej prepravy potravin a vynalezom chemickeho udrzovania potrvani na odialenie hnilosti a plesnivosti

clovek by mal serizone porozmyslat ako sa zbavit ladnicky a mraznicky a ake dosledky by to malo na stravovanie a celkove finacne domace hosspodarstvo ked by clovek pochopil ze nemoze nakupit viac ako optimalne zje.

z hladiska nizkorozpoctoveho a eko zitia je za uvahu hodne tiez otazkaa preco si neviem oprat v lavory a musim elektricky tocit kotlom plnym pradla a vody,--- ladnicka mraznicka a pracka su typicke problemy na ktore sa narazi kazde rozmyslanie ako sa odpojit od elektrickej siete a vystacit si len so solarom pripadne turbinkou a baterkami.

nazad ku strave: clovek bol dalej potrestany aj iluziou ze moze sediet v kanlcu sme tam nieco opeciatkovat kliknut mysou a vyplnit nejaky formular a ze za to si zasluzi peniaze aby si mohol ist nakupit spustu jedla a uz vobec nymysli na to ze na kazdy zemiak alebo kus cibule najoprv musel motykou mlatit do zeme a nosit kyble s vodou ked bolo sucho
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

tak já to ještě tak mám, brambory , cibuli, česnek a zelenu ještě pěstuji čistě ruční prací. Dnes jsem jedl snad 3kg uvařeného kedlubového zelí jen tak s kmínem a trochou omastku z vepřového páč naši měli knedlo vepřo zelo. Ráno jsem měl kilo patisonů se 100g mletého máku a v 10h kilo cukety s 50g mletého lněného semínka. Odpoledne jsem měl jeden kokosový ořech a 20g makadámií a dost jablek, broskví a rajčat. Je to děsný od rána to dalo 5kg váhy nahoru, zítra beru provaz a jdu k lesu.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: skodlive vedlajsie ucinky ketogennej diety

Příspěvek od cepheus »

Standa K. píše:no, čert ví jaké pH je vlastně to správné ..
.. Půst i "celoživotní půst" neboli low-carb-ketóza léčí organismus... a to díky okyselení vnitřního prostředí...
To je ale pekna blbost, acidoza pri pustu je neco uplne jineho nez prekyseleni tela zradlem, nemuzes absolutne srovnavat.
V obou pripadech sice nameris nizke pH, ale uplne z jinych pricin.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

bosto2 píše:tak já to ještě tak mám, brambory , cibuli, česnek a zelenu ještě pěstuji čistě ruční prací. Dnes jsem jedl snad 3kg uvařeného kedlubového zelí jen tak s kmínem a trochou omastku z vepřového páč naši měli knedlo vepřo zelo. Ráno jsem měl kilo patisonů se 100g mletého máku a v 10h kilo cukety s 50g mletého lněného semínka. Odpoledne jsem měl jeden kokosový ořech a 20g makadámií a dost jablek, broskví a rajčat. Je to děsný od rána to dalo 5kg váhy nahoru, zítra beru provaz a jdu k lesu.
ten provaz musi byt extra silny na tu extra vahu, skus radsej retaz

ale daj si sanku a pojde to zas 5 kg nadolu, ale do lesa s tym nechod, by so ho cely mohol zasmradit, co sa doma pojedlo nech sa aj doma odstrani
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Sweetie »

bosto2 píše:tak já to ještě tak mám, brambory , cibuli, česnek a zelenu ještě pěstuji čistě ruční prací. Dnes jsem jedl snad 3kg uvařeného kedlubového zelí jen tak s kmínem a trochou omastku z vepřového páč naši měli knedlo vepřo zelo. Ráno jsem měl kilo patisonů se 100g mletého máku a v 10h kilo cukety s 50g mletého lněného semínka. Odpoledne jsem měl jeden kokosový ořech a 20g makadámií a dost jablek, broskví a rajčat. Je to děsný od rána to dalo 5kg váhy nahoru, zítra beru provaz a jdu k lesu.
a napises jeste potom?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše: a napises jeste potom?
:lol:
:br
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová otrava

Příspěvek od mira »

Fučík sepsal ještě celou reportáž, ale dostával jen střídmou stravu.
Kdyby ho nacisté denně krmili několika kilogramy kedlubnových listů, patisonů a cuket, patrně by odložil psací potřeby a požádal své trýznitele, aby se mu pověsili na nohy.
Všeho s mírou.
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bosto2 »

Tak to můžeš být klidný rudo , když se takhle cpu zeleninou tak to vůbec není cítit, to bylo když jsem se cpal tukama nebo jedl normální stravu. Se můžu vy... klidně uprostřed města a nikdo to neucítí. Jen tam za pár týdnů porostou rajčata, papriky a ostružiny, ověřeno na zahradě.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

(:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

http://strongmenstayyoung.com/go/smsy/

tema je : ako cvicit a jest aby muzom neklasal testosteron a nestali sa z nich babicky co pecu vnucatam buchty.

silovy trenink namiesto vytrvalstneho a a strava bohata na proteiny a tuky, minimum cukrov a sacharidov.

je to dlhe je to anglina a je to zrejme reklama na nejaky program atd

ale mysienky v tom su podla mna spravne
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

Tak to je dneska už klasika, byznys si na tom založila už dávno spousta lidí. Ale chybí tam ještě do trojice intermittent fasting, samotné low-carb a trénink ještě není úplně ono. Jiní zase mají jen ten i.fasting + trénink a chybí jim tam low-carb...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ravima píše:Tak to je dneska už klasika, byznys si na tom založila už dávno spousta lidí. Ale chybí tam ještě do trojice intermittent fasting, samotné low-carb a trénink ještě není úplně ono. Jiní zase mají jen ten i.fasting + trénink a chybí jim tam low-carb...

biznis je dnes zo vsetkeho aj zo vzduchu a vody - zaspinim a vyberam dane za cistu....

ale ide o tu myslienku ako sa dobrovolne nezbavit testosteronu a to ide pekne aj bez podoporovania roznych priemyslov
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

Tak jsem to prošel, a vlastně kromě otravně předlouhých reklam na nějaké knihy nebo DVD tam není vůbec nic zajímavého, jen pár obecných hesel...
...už tady k těmto tématům byla spousta mnohem lepších odkazů...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
Tak jsem to prošel, a vlastně kromě otravně předlouhých reklam na nějaké knihy nebo DVD tam není vůbec nic zajímavého, jen pár obecných hesel...
...už tady k těmto tématům byla spousta mnohem lepších odkazů...
tak daj linky kde sa ukazuje ako maju Graham+Har;ey znizeny testosteron a degeneruju z muzov na babicky
co vnucatam serviruju nakavasene ovocie

aha Harley sa preventivne cvakol, takze ziadne vnucata
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
ravima píše:
Tak" ujs_linkifier="1">http://strongmenstayyoung.com/go/smsy/
Tak</a> jsem to prošel, a vlastně kromě otravně předlouhých reklam na nějaké knihy nebo DVD tam není vůbec nic zajímavého, jen pár obecných hesel...
...už tady k těmto tématům byla spousta mnohem lepších odkazů...
tak daj linky kde sa ukazuje ako maju Graham+Har;ey znizeny testosteron a degeneruju z muzov na babicky
co vnucatam serviruju nakavasene ovocie

aha Harley sa preventivne cvakol, takze ziadne vnucata[/quote]

Od kedy idem na low carb tak mam daleko vacsiu chut na sex. Pamatam si na moje pomarancove excesy a na ustavne stazovanie sa mojej ex :)

nieco natom prosto bude...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

Aneb proč to nepřehánět s ořechy a semínky. Napsal Xion na Zdravi az.

Zo vsetkeho najhorsie su para-orechy, brazilske orechy. Tie obsahuju skoro 2x tolko fytickej kyseliny nez obiloviny. Rozhodne nejest vo velkom mnozstve, a nenamocene. Aspon 15 hodin a v slanej vode ich treba namacat. Takisto su casto zaplesnene. Ja by som para-orechy nejedol vobec.

Z orechov by som ostal jest dokladne namocene vlasske orechy a lieskovce, ale najprv by som si pozrel presne postupy na odstranenie vacsiny anti-nutrientov. Vseobecne sa ma za to, ze namocit na 15-18 hodin v slanej vode. Dolezita je ale aj teplota. Vo vela vyskumoch som si vsimol, ze namocenie na 16 hodin pri izbovej teplote 22 stupnov, nespravilo skoro nic, kym namocenie na 16 hodin pri 33 stupnoch odstranilo uz polovicu anti-nutrientov.

U semien si treba dat pozor na tekvicove jadierka, tak casto doporucovane. Tie su mimoriadne vysoke na antinutrienty, a je treba ich namacat, klicit a prazit. Inak jest iba vo velmi malych mnozstvach. To neustale chrumkanie surovych tekvicovych jadierok pocas dna, je najhorsie, co moze clovek robit. Treba ich pouzit bud na kuru proti pasomnici, ci parazitom, kedy sa ich zje jednorazovo aj 150 gramov, na 3x. Alebo potom len velmi male mnozstvo. Ale najprv ich dokladne predpripravit.

U maku som to este nedoriesil, ale ten obsahuje tolko vela vapnika, ze aj nenamoceny je stale dobrym zdrojom vapnika. Idealne by bolo asi rozomlety mak namocit na pol hodinu az hodinu.
Popripade najprv ho namocit, a potom ususit az potom pomlet. To by bolo idealne.
I tak mi mak pripada hodnotnejsi nez ostatne semena, ma aj nejake dalsie vyhody, namaju ho radi parazity, ktorym ta jeho zrnita struktura stahuje dole sliz a zle sa im okolo neho hybe (driape ich).
Co sa tyka vhodnosti doplnania vapnika, tak tam je to sezam vs mak, zda sa mi vsak, ze mak sa bude zbavovat antinutrientov lahsie nez sezam, plus obsahuje 50% oleja, to je ten makovy - superzdravy olej.

Lanove semienka tiez jest len v malom mnozstve denne, tak 30 gramov. Tie sa nejedia na ziviny, ale na omega-3 kyseliny a velmi vhodnu vlakninu, ktora pomaha crevam a robi tam ten sliz. Vo vacsom mnozstve ako 30 gramov denne, uz zacinaju byt skor na skodu, lebo sa presahuje obsah fytickej kyseliny. Navyse, vacsinou sa melu nenamocene, takze maju aj mnozstvo inhibitorov enzymov. Tie potom blokuju aj ine ziviny v traviacej sustave.

Slnecnicove semienka je idealne klicit. Naklicenych sa ich da zjest aj viac, 50 gramov, takze naklicene su dobrym zdrojom mineralnych latok, vitaminov, atd.

Konope zistene este nemam, ale tam si myslim, ze bude ako vzdy, vsetko najidealnejsie zo semien.

Ja teda ostanem jest len mak, obcas nejake vlasaky, ten lan kvoli omega-3 a lepsiemu kadeniu, ale v mensom mnozstve. Tekvicove jadierka nebudem jest. Aj tak sa mi objedli prilis rychlo, uplny odpor som k nim mal uz po 2 tyzdnoch jedenia. Teraz uz viem, ze telo sa branilo a rozumne.

Ako zdroj zivin vidim teda vhodne orechoviny a semena, dokladne namocit, pouzit len tie, u ktorych namocenie pomoze zbavit antinutrientov v dostatocnom mnozstve, a potom rozmixovat na mlieko.
A idealne mi na to pripada aj mak. Niekde na nete je aj recept na makove mlieko. Namoceny mak a rozmixovany, je velmi dobrym zdrojom vapnika.
I sezam by teoreticky bol, ale u sezamu som este nezistil, ako je to s anti-nutrientami.
Mandle su diskutabilne, ale myslim si, ze budu menej vhodne nez vlasske orechy a urcite ich bude treba tych 15 hodin v slanej vode namocit, otazna je aj vhodna teplota namacania.

Nuz, tak mi to vychadza, ze na tento nas moderny styl stravovania, kde sa vsetko priemyselne spracuvava a urychluje, a zdlhave a pracne tradicne metody predpripravy sa opominaju, je naozaj vhodnejsia biela ryza a biela muka.... bohuzial, tak to je.

Edit:
Takze mandle maju o nejakych 20% menej fytickej kyseliny ako paraorechy, ale lieskovce este o 20% menej nez mandle. Cize, ako som predpokladal, lieskovce aj vlasasky budu zdravsie. Proste, to co rastie tu, je pre nas najlepsie.

A mimoriadne nezdrave su i kesu oriesky. Tie obsahuju tolko fytickej kyseliny ako paraorechy, dokonca este o nieco viac. Uz 40 gramov nenamocenych kesu orieskov presiahne celodennu davku fytickej kyseliny, ktora uz v tom mnozstve zacina byt naskodu.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

nj .. ten kdo někdy zkoušel být high fat na oříšcích a semínkách, tak většinou dostal od přírody těžký direkt a zjistil, že to nejde .- ) ,,, jsou skvělé, ale v malém množství .. dříve nebo později se pak musí zařadit oliváč nebo živočišno, pakliže se chce jíst hodně tuku
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

Porovnávat semínka a ořechy jen na základě kys. fytové :-) taková fobie...
Ale ve skutečnosti Xion na zdravi-az po pár dnech diskuze v několika vláknech nakonec uznal, že je to trochu jinak a sám napsal např.:
Xion píše:Podla tohto clanku to s fytickou kyselinou nieje zas tak kriticke
http://discourse.soylent.me/t/phytic-ac ... sue/4256/2
Podla mna teda bude stacit jej mnozstvo len rozumne znizit, ale nie nutne v kazdom jedle.
Pri namacani ide teda skor o celkovu stravitelnost, nie o znicenie kyseliny fytovej za kazdu cenu na nulovu mieru...
dále ke kyselině fytové např.: http://casopis-zsfju.zsf.jcu.cz/kontakt ... 010341.pdf
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

o maku si myslim ze je to je len zlegalizovana droga, pre mna to nie je potravina
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

rudo píše:o maku si myslim ze je to je len zlegalizovana droga, pre mna to nie je potravina
Jasně, a taky ovoce není potravina a vlastně úplně jakékoliv jídlo je droga :-) akorát každé v jiné míře a taky jde o množství a frekvenci konzumace, ale zrovna mák nebo ovoce si osobně dám radši než třeba kakao nebo některé další "superpotraviny"...
Odpovědět