nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: Kde tam ale vidíš informaci, že bílá je lepší než natural, to čtu poprvé :shock:
často se objevují názory že vše celozrnné může být více napadeno plísní. Slyšela jsem to od léčitelky, od "výživáře" na vš i jinde... Já se tím plus minus řídím, ale spíš jen u té rýže (miluju krátkozrnnou), protože nic moc jiného zrnitého nejím (snad jen občas bezlepk.chleba nebo vařenou quinou...)...vše hojně doplněno zeleninou, takže s vlákninou žádný problém. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

robit to co cloveka bavi = ale ledicky ved vy chcete zvalit ten doterajsi system, to je predce skutecna revoluce, ne ta zametova (:-)

ryza - je dobry priklad teorie korelacie ako mozme dostat rozne uzavery ked sa vec nedomysly a ide sa na to len statistikou.

ryza lieci alebo predlzuje zivot :!: :?: :idea:

mozno, ale mozno sa na to moze pozret aj takto : kedze vsetka merana populacia v podstate ma vela sacharidov v strave tak zrejme pojde o to ktore su najmenej skodlive ? v politike sa tomu hovorime - volme mensie zlo, ale najbezpoecnejsi je cert ktoreho uz pozname.

takze ak japonci jedia ryzu == japonci nejedia chleba a nejedia makarony , pizzu , slize, rezance, knedliky, buchty, donaty, sisky.....

prste to ze jedia ryzu moze znamenat len to ze nejdia psenicu a rozne mukovcove vyrobky a v statistickeom vysledku potom sa prejavi ze zatial co si ine kultury cez mukovce skracuju zivot o 700 rokov, tak kultura bezmukovcocva si ryzou sklracuje zivot len o 600 rokov a statistika nam vyhodi ze ryza zivot o 100 rokov predlzuje

je to trochu podobne strategii ktoru som navrhoval jednemu bezcovi - kazdy den si od rana zacni pchat do brucha co najviac uhoriek - nejde o to ze tie uhorky by niecim prispeli ale o to ze zaludok bude stale zapochany uhorkami a uz nebude miesto na nic ine.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: nicméně bych řekl, že na to má obrovský vliv psychika a pokud je člověk dobře naladěný, tak dokáže strávit i slona v banánové omáčce -- tohle mám potvrzené i od Darkfield mikroskopistů, že jim tam jednou za čas přijde člověk, který má otřesnou stravu (prý jeden pije i půl litra kávy denně) a má mnohem hezčí krev, než lidi, kteří jí příkladně a jsou třeba i o 50 let mladší

no a potom ty jídla, které jsem jmenoval jsou bohaté na antioxidanty, které určitě působí proti stárnutí [čokoláda,goji,víno(francouzský paradox?),zelenina] .. jediné co mi nedává smysl je ta rýže u japonců (ale ony jedí i hodně ryb, které mají omega3 a mořské řasy, zeleninku+kimchi,natto[vitK2] atd.) :) .. a olivový olej snižuje cholesterol, takže taky fajn jídlo
dobré info, o té psychice. Díky za něj. Já tyhle paradoxy v praxi právě taky znám....

S tou rýží mi přijde, že když jedí hodně rýže, tak je to na úkor pšeničného lepku a už to samo o sobě možná stačí... ") Plus různé teorie o čistícím účinku rýže (no, nevím nevím, ale něco to na sebe vázat může).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

hihi, předběhl jsi mne, Rudo. S tou rýží. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:hihi, předběhl jsi mne, Rudo. S tou rýží. :)
aha s ryzi, jinak bych si nedovolil, dyt vzdycky na slecnu pockam, at je prvni
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
to není vždy jen nejezením něčeho. Sám to víš. :) Frantíci žijí celkově jinak, plus víno...

Rudo, no comment. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
nejedi freedom fries (:-) ale french fries

tak velika zeme a ruznoroda, bylo by zajimave rozlisit jednotlive regiony - pyreneje alpy stredozemni atlantik a podobne jake jsou tam rozdili, celkova statistika vetsinu zajimavych informaci postraci
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Panda »

smajliss píše:no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
Co tam byla známá tak prý neznají tyhle naše kvanta moukových omáček a knedlíků, ale u všeho mají hromady syrové zeleniny (pečiva jen málo proti nám).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

s.arik píše:1/ Stando, v tom článku je jedna nepřesnost, negativní korelace neznamená, že jedna věc nesouvisí s druhou..
Znamená to, že dva jevy spolu souvisí, ale opačnými hodnotami.

2/ Takže kdo jí více rýže, má nižší riziko rakoviny, kdo jí málo rýže, má vyšší riziko.
Kde tam ale vidíš informaci, že bílá je lepší než natural, to čtu poprvé :shock:
1/ oni to myslím taky tak mysleli, šlo tam o nepřesné vyjádření v té větě "negatívna korelácia znamená, že jedna vec nesúvisí s druhou", dál už ten argument "negativní korelace" berou jako plusové body pro živočišné (tedy né jen jako "neutrální"-že to jako spolu nesouvisí ale přímo "plusové"-že tedy souvisí ale v tom chvályhodném směru...

2/ "Jedinou výnimkou spomedzi rastlinných bielkovín a uhľohydrátov je biela ryža, ktorá má s výskytom rakoviny negatívnu koreláciu."
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Panda píše:
smajliss píše:no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
Co tam byla známá tak prý neznají tyhle naše kvanta moukových omáček a knedlíků, ale u všeho mají hromady syrové zeleniny (pečiva jen málo proti nám).
taky bych řekl, že podobný efekt jak u těch Japonců s rejží, jak to popisoval Rudo - daleko míň múkovců (ale, že bych byl expert na Francii to ne)
zdravá středomořská strava - kopa zeleniny, oliváče a ryb
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

potírání chloridem hořčíku - prosím :

1/ jak často během dne
2/ jak velkou část těla
3/ jaký poměr sůl-voda
4/ ešče k tomu ho i pít ? (aby nebyl průjem :-) )

dík !!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Pavluska píše:
smajliss píše:no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
to není vždy jen nejezením něčeho. Sám to víš. :) Frantíci žijí celkově jinak, plus víno...
Obrázek + sýry a rybičky zřejmě udělají svoje (proto se tomu říká francouzský paradox, že oni jí strašně moc nasycených tuku, ale cévy mají dobré) .. do Francie já bych jednou rád

průměrný Francouz zkonzumoval denně 108 gramů živočišných tuků, zatímco průměrný Američan zkonzumoval jen 72, tedy rozdíl je 50 procent. Francouzi jedí čtyřikrát více másla, o 60 procent více sýrů a téměř třikrát více vepřového masa.

víno čistí cévy, konzumace nasycených tuků oproti rostlinným snižuje riziko zánětu, nižší konzumace lepku > lepší stav střeva .. takhle bych to viděl jako mistr teoretik :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:
Pavluska píše:
smajliss píše:no a podle vaší teorie: co NEJEDÍ Frantíci, že mají mnohem nižší výskyt kardio chorob ?
to není vždy jen nejezením něčeho. Sám to víš. :) Frantíci žijí celkově jinak, plus víno...
Obrázek + sýry a rybičky zřejmě udělají svoje (proto se tomu říká francouzský paradox, že oni jí strašně moc nasycených tuku, ale cévy mají dobré) .. do Francie já bych jednou rád

průměrný Francouz zkonzumoval denně 108 gramů živočišných tuků, zatímco průměrný Američan zkonzumoval jen 72, tedy rozdíl je 50 procent. Francouzi jedí čtyřikrát více másla, o 60 procent více sýrů a téměř třikrát více vepřového masa.

víno čistí cévy, konzumace nasycených tuků oproti rostlinným snižuje riziko zánětu, nižší konzumace lepku > lepší stav střeva .. takhle bych to viděl jako mistr teoretik :)
hodně bude dělat i toto (viz ta wikipedie) : "protože Američané konzumují o dost větší proporce tuku ve formě rostlinných olejů a většinou je to sojový olej" neboli to čemu říkám "otrava omega 6 kyselinami" - největší to dle mne zdravotní problém dnešní civilizace.

Četl jsem jednu super knihu o tucích (od doktorky), kde psali, jak po 2. sv.válce udělali doktoři chybu v tom, že jako nástroj jak zabránit nárůstu infarktů a mrtvic začali do pečiva a všude jinde rvat rosltinné omega 6 oleje, vznik margarínů atd. až de fakto dnes zjišťují, že to situaci nepomohlo ale oproti období másla a sádla naopak ještě zhoršilo...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:já když poprvé šel na nízkosacharidovku, tak jsem nemohl ani chodit :-D ... trvá několik týdnů, než se tělo naučí spalovat tuky
jak dlouho prosím tě trval tento stav ? Použil jsi tehdy tu metodu "1. jídlo až večer" ?
Zbavit se závislosti na cukrech a škrobech není žádná prča, zkouším od včera jest až večer... lezu jak lemra, důchodce s hůlkou mi "berou roha", ruky nemotorný, špatně se mi i mluví, prostě všechny svaly jsou naprosto bez šťávy...
Že plně přejdu na spalování tuků až za pár týdnů - o.k. ale jak u tebe dlouho trvaly tady tyto nejhorší dny ?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Z půl kila sladkostí jsem skočila na nulu a nemám nejmenší potíže, krom takového mírného smutku "nemůžu se přežírat čokolády". Ale na rozdíl od tebe se 4x denně nacpávám zeleninou a tuky i bílkovinami :delicacy:
Tak se zkus taky najíst pořádně, jestli na to máš, ono je to pro tělo šok, změnit skladbu jídelníčku a ještě i ubrat na frekvenci/kvantitě.

Co omega3 bomba chia, je to jedlé, nebo si taky myslíš, že krom nálepky superfúd si zaslouží i označení superfůj? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

omlouvám se, blbne mi myš, všechno se mi odesílá 2x, hugo, díky za smáznutí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Marci »

Stando ja bych telo netrapila jen 1 jidlem denne.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: Obrázek + sýry a rybičky zřejmě udělají svoje (proto se tomu říká francouzský paradox, že oni jí strašně moc nasycených tuku, ale cévy mají dobré) .. do Francie já bych jednou rád

průměrný Francouz zkonzumoval denně 108 gramů živočišných tuků, zatímco průměrný Američan zkonzumoval jen 72, tedy rozdíl je 50 procent. Francouzi jedí čtyřikrát více másla, o 60 procent více sýrů a téměř třikrát více vepřového masa.

víno čistí cévy, konzumace nasycených tuků oproti rostlinným snižuje riziko zánětu, nižší konzumace lepku > lepší stav střeva .. takhle bych to viděl jako mistr teoretik :)
jj, plus k tomu všemu třeba i psycho postoj? kdoví...

Připomínáš mi celkově kámoše, který je posedlý Francií. Taky je takový přemýšlivý....a tak... :) Já do Francie leda na dovolenou, žít asi ne.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

užíváte nějaké suplementy ? vím o hořčíkové vodě ale co třeba je-li člověk na HMzelenině a i ostatní nebio produkci - dík našemu zemědělství asi nedostatky hrozí, ne ? řešit to multivitamínem ?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Maria píše:Stando ja bych telo netrapila jen 1 jidlem denne.
jo, budu muset to ukončit, asi mi chybí draslík - otok nohou, migréna, svalová ochablost, šílená únava (musel jsem si jít v poledne lehnout) - s tím si nebudu zahrávat a jdu se nabaštit :-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Standa K. píše:
smajliss píše:já když poprvé šel na nízkosacharidovku, tak jsem nemohl ani chodit :-D ... trvá několik týdnů, než se tělo naučí spalovat tuky
jak dlouho prosím tě trval tento stav ? Použil jsi tehdy tu metodu "1. jídlo až večer" ?
Zbavit se závislosti na cukrech a škrobech není žádná prča, zkouším od včera jest až večer... lezu jak lemra, důchodce s hůlkou mi "berou roha", ruky nemotorný, špatně se mi i mluví, prostě všechny svaly jsou naprosto bez šťávy...
Že plně přejdu na spalování tuků až za pár týdnů - o.k. ale jak u tebe dlouho trvaly tady tyto nejhorší dny ?
já se toho lekl a začal jíst více cukrů :-D ..a když jsem to zkoušel podruhé, tak už nic takového nenastalo
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

http://www.annajermarova.cz/chci-jist-z ... o-zacatek/

dobrý článek od nutriční terapeutky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

aky je vplyv francuzskeho bozkavania ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Dano »

ravima píše:
Syrovozrout píše:Co se týče např. některé rakoviny, tak jak si zas vysvětlíte, že je léčena ovozel šťávami? - Ty snad nechcete podezírat z nedostatku sacharidů?...)?
Tak třeba taková klasická protirakovinová šťávová Breussova dieta je přímo ukázkově ketogenní :-)
V akom zmysle sa mysli katogenna? Alebo, vdaka comu?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

telo dostava minerali ale energeticky je podvyzivovane, takze musi siahnut na vlastne tuky
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:
Standa K. píše:
smajliss píše:já když poprvé šel na nízkosacharidovku, tak jsem nemohl ani chodit :-D ... trvá několik týdnů, než se tělo naučí spalovat tuky
jak dlouho prosím tě trval tento stav ? Použil jsi tehdy tu metodu "1. jídlo až večer" ?
Zbavit se závislosti na cukrech a škrobech není žádná prča, zkouším od včera jest až večer... lezu jak lemra, důchodce s hůlkou mi "berou roha", ruky nemotorný, špatně se mi i mluví, prostě všechny svaly jsou naprosto bez šťávy...
Že plně přejdu na spalování tuků až za pár týdnů - o.k. ale jak u tebe dlouho trvaly tady tyto nejhorší dny ?
já se toho lekl a začal jíst více cukrů :-D ..a když jsem to zkoušel podruhé, tak už nic takového nenastalo
nápodobně... :-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:http://www.annajermarova.cz/chci-jist-z ... o-zacatek/

dobrý článek od nutriční terapeutky
Zabraň hypoglykémii!
Obiloviny a cukr způsobují výraznější vyplavování inzulínu do krve. Když je omezíš, trvá několik dní, než se inzulín normalizuje. Ze začátku klidně jez častěji (4-6x denně), ale hlavně dostatek bílkovin a zeleniny

článek pro mne "jako na zavolanou"... :-) předpokládám, že bílkovin z tvarohu je až až...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:
ravima píše:
Syrovozrout píše:Co se týče např. některé rakoviny, tak jak si zas vysvětlíte, že je léčena ovozel šťávami? - Ty snad nechcete podezírat z nedostatku sacharidů?...)?
Tak třeba taková klasická protirakovinová šťávová Breussova dieta je přímo ukázkově ketogenní :-)
V akom zmysle sa mysli katogenna? Alebo, vdaka comu?
ona není o tom "pít zeleninové šťávy co hrdlo ráčí", může se jí maximálně 0,5 litru denně rozdělených po doušcích během dne. A tak se počtem cukrů nedostane přes hranici ketózy...
http://sip.denik.cz/pribehy-a-temata/ra ... 30130.html (http://www.youtube.com/watch?v=-jiMrtR-JmU)

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-v ... ovkou.html
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

Moc nechápu tu zdejší obecnou podporu tvarohu (rudo, šárka a další), podle mě je to jeden z nejhorších ml. výrobků, skoro čistý kasein, to už bych rovnou mohl jíst třeba pečivo...
Ještě chápu třeba tu kvalitní bio goudu kvůli K2, ale jinak spíš domácí kefír ze syrového mléka nebo z Amálky, a nebo syrovátkové výrobky (syrečky, ricotta).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

ravima píše:Moc nechápu tu zdejší obecnou podporu tvarohu (rudo, šárka a další), podle mě je to jeden z nejhorších ml. výrobků, skoro čistý kasein, to už bych rovnou mohl jíst třeba pečivo...
Ještě chápu třeba tu kvalitní bio goudu kvůli K2, ale jinak spíš domácí kefír ze syrového mléka nebo z Amálky, a nebo syrovátkové výrobky (syrečky, ricotta).
no to jsi mně moc nepotěšil :-)
a prosím Tě, pro nás nemajetné, co sice není úplně košér ale ještě jakž takž "skousnutelné" z běžné produkce v obchodech v nižších cenových hladinách ? DÍK !
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

chutná mi a zasytí, nikdo přece nepsal, že je tvaroh superzdravý...pouze JE nízkosacharidový :mrgreen:

já si odříkám dva bílé jedy (lepek a cukr), nemám moral na tři.
a kysané mléčnosti mi připadají obecně lepší než pečivo, jsou tam živé bakterie, málo cukru, neprošlo to tak brutální teplotou, množství éček v rohlíku a jednoduchém mléčném výrobku je nesrovnatelné.
samozřejmě v případech alergie či intolerance to může být individuálně naopak (mléko škodit více než lepkoviny).

osobně jím z mléčností:
tvaroh tučný
máslo
zakysanou smetanu
bílý jogurt
goudu
cottage

pokud mi, rawimo, uděláš žebříček od nejzdravějšího k nejproblematičtějšímu, asi se jím budu řídit, ale umírněnost typu "tři kusy v součtu týdně" ode mne nelze čekat, spíše ty tři kusy denně....nebo je snad zdravější sníst místo tvarohu dalších 200 g lískáčů? :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Breussova dieta, vysokosacharidova nizkotucna ketogenna

Příspěvek od Dano »

Syrovozrout píše:Co se týče např. některé rakoviny, tak jak si zas vysvětlíte, že je léčena ovozel šťávami? - Ty snad nechcete podezírat z nedostatku sacharidů?...)?
ravima píše:Tak třeba taková klasická protirakovinová šťávová Breussova dieta je přímo ukázkově ketogenní :-)
Dano píše:V akom zmysle sa mysli katogenna? Alebo, vdaka comu?
Standa K. píše:ona není o tom "pít zeleninové šťávy co hrdlo ráčí", může se jí maximálně 0,5 litru denně rozdělených po doušcích během dne. A tak se počtem cukrů nedostane přes hranici ketózy...
Aha, vdaka, rozumiem.

Takze potom Breussova dieta (0,5 lit zeleninovej stavy z: 3/5 cvikla + 1/5 mrkva + 1/5 zeler, + trochu petrzlenu + 1 zemiak) je katogenna tak ako je katogenna hocijaka ina dieta, pri ktorej sa prijima len tak malo energie (zhruba do 194 kcal). Lebo Breussova dieta je vdaka korenovej zelenine vysokosacharidova nizkotucna dieta, s pomerom energie medzi sacharidmi/bielkovinami/tukmi okolo 85/10/5. Cize dieta z hocijakych plodin vitarianskych, v mnozstve rovnako sytivom z pohladu energie, bude obsahovat takmer vzdy menej "cukrov" ako Breussova.
Napriklad katogenna je urcite aj nektarinkova dieta s 0,4 kg nektariniek denne (s pomerom 86/8/6). Podobne ine ovocie.
Ci samozrejme akakolvek ina zeleninova, ci orechova, ci ich kombinacie.

Samozrejme medzi nimi najviac vitaminov/mineralov doda v pomere ku energii zeleninova. Z tohto pohladu by od Breussovky bola mozno liecivejsia dieta na stavach prevazne z listovej zeleniny, nez z korenovej.

Dodatok:
Cisla som dostal vypoctom, vstupy som odhadol ako mnozstvo tej zeleniny aby z nej bolo tolko a tolko stavy, a obsah sach/bielk/tukov potom podla tabulky USDA. Pracne.
Lebo zial az po napisani prispevku som nahodou nasiel tu Svajciarmi predavanu Breussovu stavu vyrabanu podla orig receptu na http://www.biotta.ch/en/products/biotta-classic/breuss/. A podla ich udajov, udavanych na 100ml, som sa trafil takmer presne:
500ml: 195kcal, 82/6/11.
Len ma to zaujimalo, lebo prave pred tyzdnom som si Breussovu knihu nahodou precital.
Naposledy upravil(a) Dano dne pát čer 28, 2013 20:48, celkem upraveno 1 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

ravima píše:Moc nechápu tu zdejší obecnou podporu tvarohu (rudo, šárka a další), podle mě je to jeden z nejhorších ml. výrobků, skoro čistý kasein, to už bych rovnou mohl jíst třeba pečivo...
Ještě chápu třeba tu kvalitní bio goudu kvůli K2, ale jinak spíš domácí kefír ze syrového mléka nebo z Amálky, a nebo syrovátkové výrobky (syrečky, ricotta).
nejlevnější, nejlepé dostupný a lehce pravidelně jeditelný zdroj K2
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ravima píše:Moc nechápu tu zdejší obecnou podporu tvarohu (rudo, šárka a další),
neviem ci tvaroh podporujem, osobne ho jem dost malo a su mesiace ked ho nemam, ja som zapojil do tvraohov debaty z hladiska anglickeho nazvoslovia kedze slovnikove preklady nesedia z realitou v niektorych anglickcy hovoriacich krajinach

teda som debatoval "quark" vs " cottage cheese" z hladiska jazykovedneho nie z hladiska traviaceho

a z hladiska sentimentality _ "quark" je pre mna kus domova, ked uz tu nie je bryndza

asi ako keby na jogu prisli dievky oblecene v Cicmianskych krojoch
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

Standa K. píše:no to jsi mně moc nepotěšil :-)
a prosím Tě, pro nás nemajetné, co sice není úplně košér ale ještě jakž takž "skousnutelné" z běžné produkce v obchodech v nižších cenových hladinách ? DÍK !
Tak to co jsem už psal - nejspíš ty syrečky, třeba v Kauflandu mají německé, které jsou levnější a zároveň lepší než ty české "olomoucké" a k tomu máslo. Potom ta ricotta, to už je možná moc drahé. A taky ty domácí kysané věci - kefír, jogurt.

s.arik: Kysané mléčnosti z obchodů jsou spíš přeceňované, na domácí kysání to nemá ani zdaleka. Ale máš pravdu, že je to lepší než pečivo z obchodu, to rozhodně, protože nic horšího asi ani neexistuje :-) Jestli je to ale lepší, než domácí např. makrobiotické pečivo, tím už bych si tak jistý nebyl, ale z hlediska low-carb samozřejmě jo. K tomu žebříčku - máslo,smetana/jogurt, a pak všechno ostatní - důležitější je kvalita (bio, pasoucí se krávy, ne-pasterizace, ne-homogenizace...), než konkrétní druh sýru/tvarohu - pořád je to totiž jen kasein (kromě těch syrovátkových sýrů - syrečky a ricotta). Domácí zpracování na kefír nebo jogurt taky udělá fakt hodně.
smajliss píše:nejlevnější, nejlepé dostupný a lehce pravidelně jeditelný zdroj K2
Nevěřím, rozhodně ne co se týče tvarohů z českých supermarketů, stejně tak sýrů (gouda atd.)... navíc to máš z nějakého zahraničního zdroje, takže kdovíco tam tím "tvarohem" ve skutečnosti mysleli. Když je to z krávy živící se trávou, tak bude mít K2 v podstatě jakýkoliv mléčný výrobek, není důvod proč by tvaroh měl mít víc.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

ravima píše:Nevěřím, rozhodně ne co se týče tvarohů z českých supermarketů, stejně tak sýrů (gouda atd.)... navíc to máš z nějakého zahraničního zdroje, takže kdovíco tam tím "tvarohem" ve skutečnosti mysleli. Když je to z krávy živící se trávou, tak bude mít K2 v podstatě jakýkoliv mléčný výrobek, není důvod proč by tvaroh měl mít víc.
nene jsi vedle :- ) .. u tvarohu a goudy totiž K2 vzniká bakteriemi a vůbec to není ovlivněné kvalitou původního produktu - mléka .. a doknce je K2 dost dobře odolná proti teplu, takžeani pasterizace nevadí
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Dejte si misto K2 (to je nejaka nova ruska ponorka?) radsi jahodovou omacku (kefirove/acidofilni mliko+jahody+dosladit dle chuti) :D.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:fruktozove poskodenie mozgu >:-)
Naprosty souhlas ! >:-) :br
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

ravima píše:s.arik: Kysané mléčnosti z obchodů jsou spíš přeceňované, na domácí kysání to nemá ani zdaleka.
samotná procedura je asi pokaždé stejná, máš na mysli jen kvalitu vstupního mléka (raw, krávy krmené trávou místo soji...)?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:nene jsi vedle :- ) .. u tvarohu a goudy totiž K2 vzniká bakteriemi a vůbec to není ovlivněné kvalitou původního produktu - mléka .. a doknce je K2 dost dobře odolná proti teplu, takžeani pasterizace nevadí
U goudy možná jo, ale když se podíváš na výrobu toho, čemu se u nás říká tvaroh, tak tam podle mě žádná K2 nevzniká.
s.arik píše:samotná procedura je asi pokaždé stejná, máš na mysli jen kvalitu vstupního mléka (raw, krávy krmené trávou místo soji...)?
Procedura zdaleka není stejná. Stačí se např. podívat na obsah laktózy v zakysaných výrobcích z obchodu, je většinou prakticky stejný jako v původním mléce, oni tam jen přidají nějaké bakterie (mnohem méně než vznikne např. v domácím kefíru) a ty se tam skoro (možná vůbec) nemnoží, ani nežerou laktózu. Výjimky jsou, ale i tam je těch bakterií řádově méně než v domácích výrobcích.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Škoda, vůbec se mi nechce shánět raw mléko a houby a starat se o to. A nemám chuť na řídké mléčnosti, chci hutné tukobílkoviny :delicacy:
Jogurt jsem kdysi doma zkoušela a to pracné nebylo (z kupovaného obyč mléka)...sýry dělala kamarádka a už toho nechala, moc pracné a ne chutnější než z obchodu :|
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

Kefír se dá dělat prakticky z jakéhokoliv mléka, prý to jde i z toho nejhoršího vysokopasterizovaného homogenizovaného a dokonce odstředěného. Jarda Zajíček a další z jeho fóra dokonce postupně naučili ty houby zpracovat 30% smetanu, a z toho je pak hodně hustá velmi kvalitní zakysaná smetana. Ale i z obyč. mléka, když ho necháš dělat déle, je to hodně husté.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Marci »

Rekla bych ze ten clanek smeruje ke ketogenni diete :)
http://www.badatel.sk/kpm/akne/
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ovekyska »

pri dlhodobej keto diete udajne hrozia oblickove kamene, ako tomu predist?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

jak je to s ne/syrovými tuky ?
dr. Howell ve své knize Enzymová výživa popisuje propastný orzdíl ve zdraví Eskymáků severněji položených, žijících původním primitivním životem a konzumujícím maso a tuk ze 100% v syrovém ale zaleženém stavu (poskytnutí času lipáze tuk natrávila) a jižněji položeným Eskymákům - ti měli všechny nemoci známé i z Evropy viz můj článek http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/27 ... arktu.html

Howell to připisuje jednoznačně ne/přítomností enzymů ve stravě a na první pohled to tak i vypadá. Nicméně je možné i jiné vysvětlení - ti Jižani měli poměrně častý kontakt s polárními výpravami, možná i nějaký čilejší přímo obchod a mohli konzumovat dost sachrů - cukr, suchary atd.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

s.arik píše: tvaroh tučný
máslo
zakysanou smetanu
bílý jogurt
goudu
cottage
šári jak řešíš omega 3, tvaroh má dost šestky....
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Zajídám ho 200 g lískáčů :mrgreen:
No a k tomu lžíci dvě lněného semínka a dvě kapsle rybího tuku denně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Standa K. píše:
s.arik píše: tvaroh tučný
máslo
zakysanou smetanu
bílý jogurt
goudu
cottage
šári jak řešíš omega 3, tvaroh má dost šestky....
mléčné výrobky mají dokonalý poměr omega3 a 6
Odpovědět