Na jedle záleží

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Na jedle záleží

Příspěvek od Renáta »

Asi nikto z nás nepochybuje o tom, že na tom, čo jeme, naozaj záleží.
Iste nejeden z vás pozná dokument Food Matters - tu je link s dokumentom s českými titulkami.
http://dokumentarni.tv/zdravi/na-jidle- ... od-matters

Celkom ma zaujalo, že David Wolfe spomína v 73. minúte dokumentu ovocie hneď na prvom mieste z radu toho, na čom naozaj v našej strave záleží. Vraví:
"Ale s jistotou víme, že jídelníček z 80% syrových věcí, který pokrývá všechno ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, řasy, klíčky, trávy, super-jídla a bylinky je neuvěřitelně důležitá část, zdravého a blahobytného života."

V celom dokumente je pre mńa množstvo nádherných myšlienok - jedna z nich: Môžeme si byť v niečom istý, a pritom sa môžeme isto mýliť... Akosi mi to rezonuje v ušiach v súvislosti s debatami o fruktóze.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od smajliss »

Jo Food matters je asi jeden z nejlepších dokumentů vůbec. A od stejných autorů už je i dokument Hungry For Change, ale jenom v angličtině http://www.hungryforchange.tv/

Jinak co se týče Wolfa, tak právě čtu jeho knihu, zatím jsem v 1/3 knihy a zatím, co jsem pochopil tak: Wolfe jí stylem: high fat - modern protein - low sugar ... což je pravým opakem například D.Grahama .. zatím je mi to sympatické :- )
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Renáta »

Presúvam sa do tohto vlákna. lebo na jedle záleží :D
A nech nezahlcujem nikomu denník.
Panda píše: Mně stačí jako důkaz - ne že to spoustě lidí nefunguje, ale že existují lidé, kterým to funguje (příklad - Květa). Takže chyba není v principu, ale v lidech, ve špatné aplikaci.
Presne, Pandi. Pre mňa sú veľkou inšpiráciou výborné výsledky zlepšenia zdravotného stavu ľudí, čo prešli na raw food a surovú stravu napríklad na stránkach Boutenkovcov. Rozhovory s konkrétnymi ľuďmi, čo si poriešili lupienku, vysoký tlak, nadváhu, diabetes a podobne. Skrátka na strave záleží a každý má na výber. Je mnoho smerov a ciest, každý má možnosť sa rozhodnúť.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od culka »

Myslim, ze som to tu uviedla ja, ze Boutenkovci uz nie su akosi uplne vita. Pred par rokmi to bolo u Kevina na renegadehealth.com
Igor sa vratil do Sojuzu a Valju som z toho green smoothie klipu nespoznala.

Nehadam sa, na jedle zalezi, ale preco ten zubar (Dr. Weston Price) nasiel uplne zdrave komunity po celom svete a vsetci sa stravovali inac. Jedno, co mali urcite spolocne bolo, ze nejedli skatulovanu stravu.
Naposledy upravil(a) culka dne čtv bře 29, 2012 4:12, celkem upraveno 3 x.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Renáta »

Culka, veď som písala, že je mnoho smerov a ciest a že každý sa môže rozhodnúť - či nie? Furt sa akosi nechápeme. Len ako človek, čo sa chce stravovať raw a sa tak aj stravuje, by som sa tešila webu, kde to nie je považované pomaly za škodlivé. To je celé. Smery sú rôzne a k nim sú aj rôzne weby. Len škoda, že web o raw strave chýba. Ja som vďačná Boutenkovcom za to, že moja rodina teraz denne skonzumuje kvantá listovej zeleniny, to som do nich fakt nedokázala inak natlačiť. Tak sa z toho vytešujem. Vidieť ako sa staršiemu synovi krásne hojí akneózna pokožka. A super mi to bodlo po pôste tie smoothies, nemusela som riešiť žiadnu naparovanú zeleninu, ani som nemala pocity ťažoby ako vtedy po tej jablčnej šťave.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od culka »

No toto je odborne vlakno, ale nech.

Odkedy sa tu ta fruktoza pretriasa, tak som si do cronometra hodila na sledovanie aj ju. Nech si nikto nemysli, ze ine nerobim, len si vypisujem, co jem, ale ked ano, tak na to hodim ocko a vidim, ze rozdiel medzi fruktozou a glukozou nemam vacsi ako 2 gramy.

Hodnota kyseliny listovej je az bordova, zvycajne az 600% nad normu. Tiez zo zeleneho. A ak ten sneh zlezie, tak aj cerstva pupava a purslane bude.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Renáta »

Culka a to sa chváliš, či sťažuješ? :D
Juj, na tú púpavu aj ja striehnem, už ju chcem nahádzať do tých mojich drijákov aj s kvetmi - decká sa dušovali, že toto ti piť nebudeme (a už pili, ani nevedia :wink: )
Len chcem našklbať na chalupe cez víkend. Predsa je to čistejšie, sá nádejám.
Ale zajtra skočíme na cesnak medvedí. A deckám som sľúbila aj mandľové mlieko.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od dgm »

Okopiruji vam sem text jednoho prispevku z diskuze na breath.eu.
Perfektne vysvetluje, proc je mi na syrovem tak dobre.

Prečo nekonzumovať tepelne upravenú stravu? Ide o širokú skupinu obzvlášť škodlivých látok, ktoré sa vyskytujú v bežnom jedle ako výsledok zahrievania. V procese varenia (miera ničenia stúpa s každou minútou zahrievania) sa glukóza viaže na bielkoviny a vytvára abnormálne tesné (glykátové) komplexy.Tie sa nazývajú pokročilé glykooxidačné produkty (AGE). Varené jedlo môže byť významným zdrojom AGE, čo môže predstavovať chronický rizikový faktor u kardiovaskulárnych chorôb, poškodení obličiek (ledvin) a ďalších ochoreniach, napríklad aj strate flexibility šliach a úponov. Pre príklad surové jablko obsahuje na 100 g len 13 AGE (klJ/porcia) a pečené už 45. Pečené makaróny so syrom majú obsah tých jednotiek na 100 g až 4070. Hpvädzie mäso varené 7 minút ich obsahuje 6736 a pečené 5 minút až 10 243. Zanesenie organizmu AGE sa prejavuje napríklad pečeňovými škvrnami na pokožke (hnedé škvrny). Výskumy na ľuďoch potvrdili, že okolo 10 % AGE prijatých v jedle sa vstrebáva v organizme...
Ešte v roku 2003 navrhol profesor Fogliano z Talianska, aby sa začal celoeurópsky výskum možných dôsledkov varenia na ľudské zdravie a 27 európskych štátov podpísalo memorandum nazvané "Tepelne spracované potraviny: možné zdravotné dopady".
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: rudo

Příspěvek od Jindra »

jo jo jo, taky jsem cosi takového četl, i mne to jednoznačně přesvědčuje o škodlivosti tepelných úprav
teď si z toho lámu hlavu, kde já to čet... ale já si vzpomenu, já se znám
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: rudo

Příspěvek od culka »

Dik dgm za info. Skoda, ze neuviedla zdroj. 10 sekund googlenia a vypadlo mi toto:
http://livingto150.com/aging-and-longevity-glycation/

Zatial som to len zbezne prebehla. Varenie sa neodporuca nad 250F co je vraj 110 Celsiusov. Takze naparovanie, dusenie a varenie by malo byt OK a vraj obmedzit prijem sacharidov na 90-180g.

a ved si precitajte
As a further guide, Kurzweil and Grossman (Fantastic Voyage, 2004 edition p57) suggests that a person 160 pounds [72 kg, 10 stone] should probably be limiting their total carbohydrate (= sugar + starches) intake to between 90-180g (3-6 oz). This will be derived mainly from sources such as vegetables, beans and small amounts of fruit, rather than the usual starch sources – potatoes, bread, pasta and rice.

A zase sa krutime v tom istom. Ja uz vazne neviem, kde je pravda. Najlepsie sa asi odnalepkovat a dat si vsetko, ale malo.

Prepac Rudo, ze ti to tu zanasam.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: rudo

Příspěvek od Jindra »

culka píše:takze naparovanie, dusenie a varenie by malo byt OK
teda na web vitariána se taková věta vůbec nehodí,

tak jako tak tohle neberu - i při napařování či dušení odejdou všechny enzymy a na takovou stravu nejsme stavění, to už je pak to trávení na dost jiný cestě
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: rudo

Příspěvek od culka »

No ved ja uz sa aj pracem. Ale u luftakov spominat jedlo je asi rovnako zavadzajuce, ci nie? m:-)

Inac asi si to cital niekde v suvislosti s cukrovkou.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: rudo

Příspěvek od Zdeníno »

Pre príklad surové jablko obsahuje na 100 g len 13 AGE (klJ/porcia) a pečené už 45. Pečené makaróny so syrom majú obsah tých jednotiek na 100 g až 4070.
Tak pečené jablko není krátce vařené jablko (kvůli lepší stravitelnosti krátce povařím/spařím zeleninu, nevím, proč bych měl tepelně upravovat jabka). Dále 13 a 40 se vůči 4070 liší o dva řády. Ono je docela rozdíl, platíme-li za benzín 35 korun za litr, nebo 35 halířů za litr...
Také je zřejmé (a nikdo to snad tady nepopírá), že by se neměly míchat v jednom jídle např. cukry a bílkoviny (a pak ještě zahřívat na vysoké teploty).

Prostě vidí jenom to, co jí hraje do not. Věřím, že nezáměrně, že je tou svou hudbou (hardrock? ;)) prostě ovládána. Hle, důsledek lpění, jak učí Buddha.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: rudo

Příspěvek od culka »

Tak som sa trosku zacitala aj inde. Toto je seriozna vedecka praca. Prekladat sa mi nechce, ale uplne staci posledna veta (:-)

Advanced glycation end products and nutrition.
Krajcovicová-Kudlácková M, Sebeková K, Schinzel R, Klvanová J.
SourceInstitute of Preventive and Clinical Medicine, Bratislava, Slovak Republic.

Abstract
Advanced glycation end products (AGEs) may play an important adverse role in process of atherosclerosis, diabetes, aging and chronic renal failure. Levels of N(epsilon)-carboxymethyllysine and fluorescent AGE values were estimated in two nutritional population groups--alternative group (vegetarians--plant food, milk products, eggs) and traditional group (omnivorous subjects). Vegetarians have a significantly higher carboxymethyllysine content in plasma and fluorescent AGE values. Intake of proteins, lysine and monosaccharides as well as culinary treatment, consumption of food AGEs (mainly from technologically processed products) and the routes of Maillard reaction in organism are the substantial sources of plasma AGEs. Vegetarians consume less proteins and saccharides. Lysine intake is significantly reduced (low content in plant proteins). Subjects on alternative nutrition do not use high temperature for culinary treatment and consume low amount of technologically processed food. Fructation induced AGE fluorescence is greater as compared with that induced by glucose. It is due to higher participation of a more reactive acyclic form of fructose. Intake of vegetables and fruit with predominance of fructose is significantly higher in vegetarians. Comparison of nutrition and plasma AGEs in vegetarian and omnivorous groups shows that the higher intake of fructose in alternative nutrition of healthy subjects may cause an increase of AGE levels.

Cele je to tu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12234125

Este raz, prepac Rudo
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: rudo

Příspěvek od Zdeníno »

Jindra píše:i při napařování či dušení odejdou všechny enzymy a na takovou stravu nejsme stavění, to už je pak to trávení na dost jiný cestě
Tak pokud se nepletu, jsou enzymy většinou bílkoviny (i složité), které se tudíž ve střevě rozloží na peptidy. Rozložený enzym už asi nenazveme "neodešlým".
Také představa, že spařením stravy odejdou všechny enzymy, kdežto jejím rozemletím a smísením s konc. hcl a jinými rozkladnými chemikáliemi to s nimi kupodivu ani nehne, mi přijde kapku obskurní, no... ;)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od s.arik »

Culko, ale srovnání vegetariánů a masařů je trochu mimo mísu ne? Je jasné, že jenom vynechání masa nerovná se ideální skladba stravy. A pořád zde jde o vařáky versus vařáky, zatímco debata měla být(?) vařené x raw, případně raw cukrové x raw zeleninovo-tukové. Pokud v abstraktu bylo jiné důležité poselství, prosím o stručnou větu, já anglicky moc neumím :oops:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: rudo

Příspěvek od smajliss »

Zdeníno píše:Tak pokud se nepletu, jsou enzymy většinou bílkoviny (i složité), které se tudíž ve střevě rozloží na peptidy. Rozložený enzym už asi nenazveme "neodešlým".
Také představa, že spařením stravy odejdou všechny enzymy, kdežto jejím rozemletím a smísením s konc. hcl a jinými rozkladnými chemikáliemi to s nimi kupodivu ani nehne, mi přijde kapku obskurní, no... ;)
Při teplotě 42C se enzymy zničí do 30 minut. Takže při teplotě, která je u paření to bude docela fofr. Jinak některé enzymy samozřejmě umírají ve spodní části žaludku (amyláza), ale zase tam začnou být aktivní jiné (třeba katepsin).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: rudo

Příspěvek od cepheus »

culka píše:No ved ja uz sa aj pracem. Ale u luftakov spominat jedlo je asi rovnako zavadzajuce, ci nie? m:-)
Nikdo se nema nikam pratat, tedy ani Ty ne:), co vsici blaznite ? Jani, jsem pro odnalepkovani jako Ty zrovna tak :).
S tim zavadzajucim u luftakov jsi trochu mimo, protoze ruzni lidi zacinaji usilovat z ruzne startovni cary a jak to ma Mirek (celkem vzorne) serazeno tak logicky sled je : vitarianstvi (fruitarianstvi) / liquidarianstvi (stavy, napoje, voda) / a breatharianstvi, cize jsou to predstupne pozadovaneho stavu a tudiz se o nich u luftakov diskutuje:) .
Tudiz nevidim nic zavadneho na tom kdyz tu nekdo vzpomene to co ji (nebo jedl) a ze tu setrvava z duvodu sympatii k tomuto raw smeru (to snad z nas vetsina az na vyjimky), a v klidu at si na to udela vlakno (u luftakov mame vlakno) a nebo treba i anketu :D, ale spustit tu ve VSECH vlaknech kampan proti vetsine ovoce a radit jej vyhodit kazdemu kdo tu nekde rekne ze jej pichlo mi prijde anomalie (prinejmensim) a cekal bych trochu sebereflexe misto taseni savlicky ..
Naposledy upravil(a) cepheus dne ned dub 01, 2012 9:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: rudo

Příspěvek od cepheus »

smajliss píše:Při teplotě 42C se enzymy zničí do 30 minut. Takže při teplotě, která je u paření to bude docela fofr. Jinak některé enzymy samozřejmě umírají ve spodní části žaludku (amyláza), ale zase tam začnou být aktivní jiné (třeba katepsin).
Taaak smajliss a to jsou ty co zname a vime (tedy aspon si myslime ze dotoho "vidime" hehehe), nikdo nevi co se presne deje, ale ony ty latinsky sluvka a v chem. zorecky vypadaji zajimaveji i s autorama a laicka verejnost cumi :D.
Cize jedine smysluplne vyzkumy jsou na vlastni kuzi, pozorovani na cem prosperuju (moje okoli) a na cem nikoliv:).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: rudo

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Nikdo se nema nikam pratat, tedy ani Ty ne:), co vsici blaznite ?...
cepheus to myslím vystihl dobře. Ty hádky vznikly spíš z nedorozumění, z nedostatečného vysvětlení. Vůbec nešlo o to, aby se na Vitariánu mluvilo jen o vitariánství, nálepkování je chyba.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: rudo

Příspěvek od Zdeníno »

smajliss píše:Při teplotě 42C se enzymy zničí do 30 minut. Takže při teplotě, která je u paření to bude docela fofr. Jinak některé enzymy samozřejmě umírají ve spodní části žaludku (amyláza), ale zase tam začnou být aktivní jiné (třeba katepsin).
Tak vezmu si na pomoc Cayceho, což byl diagnostický a léčitelský génius, to asi nikdo nepopře, kdo se o jeho jasnovidectví zajímal. Cituji z knihy Edgar Cayce : lidový léčitel od Steinharta Lawrence, mluví sice o vitamínech, ale bylo to v době před IIWW, takže bych z tohoto pohledu považoval vitamíny terminologicky za přibližně enzymy:

Na otázku, zda vaření v tlakových hrncích ničí vitamíny, Cayce odpověděl, že nikoli, spíše že je tato forma úpravy zachovává. "Ale veškeré koření by se mělo odbýt máslem, solí nebo paprikou až poté, co je jídlo hotové. Kořeníme-li před nebo při vaření, ničí se většina vitamínů."

OTÁZKA: "Ničí se vitamíny při vaření v tlakovém hrnci při tlaku 15 liber?" (l libra = 6895 Pa)
ODPOVĚĎ: "Neničí. Zadržování hodnoty potravin závisí na přípravě, stáří a na tom, jak dlouhá doba uplynula od utržení zeleniny či ovoce. To všechno jsou faktory ovlivňující hodnotu potravin. Stejně tak, jak se často říká, že káva ztrácí svou hodnotu 15-20 dní po pražení, tak i zelenina ztrácí hodnotu po sebrání ze země, po stejném počtu hodin, jako káva dní..."
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od cepheus »

Teorie, teorie a zase jen teorie, dalsi z protichudnych teorii, nic vic:). Vem si na pomoc sam sebe:)).
Jedna praxe je za tisic takovychto teorii, Zdenino, dej si ted hned 3 dny pustu (to neni pro Tebe snad problem) a pak se vracej na parenem ci varenem 3 dny a delej si zaznam o pocitech z narustu vitality a energie.
Za tyden to zopakuj, ale startuj takto: 1. den naparene a hned dalsi dny salat z rajskych cibule a porku v pomeru objemu cca 5:1:1, spetku soli, spetku pepre, lzici octa, lzici pan. oliv. oleje, to vse vecer smichej, nech v lednici do rana ulezet a pojidej jak dlouho na tom vydrzis po misce (max.) denne.
Pak tu ferove napis a poreferuj rozdil, ktery pocitis a budeme se bavit dal o teoriich, ok ?:)
--------------
Kdo jste tu z "pustaru" muzete se pro objektivitu klidne pridat:).
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od smajliss »

Zdenino: K tomu už nemůžu nic říct :D .. Začnem se bavit o enzymech a ty mi odpovíš teorií o vitamínech s tím, že jsou podobné enzymům ? Jinak s tím souhlasím, že se vitamíny nemusí zničit při inteligentním způsobu přípravy, ale enzymy jo.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Zdeníno »

No jo, tak přiznávám smajliss.., strejda google říká, že jsem se jaxi kapku sek ;).
Cayce určitě upřednostňoval syrové ovozele, ale nikoli fundamentalisticky jako zdejší vitariáni. Doporučoval z hlediska zdravé výživy také třeba vaření či paření v pergamenu.

Má zkušenost mi říká, že nejlepší zelenina je taková napůl syrová/tvrdá (+ agar). Zrovna před chvílí jsem si dal pekingké domácí kvašené zelí s cibulí, nato jsem dal ještě mrkev, tedy asi 4, syrové, nechtělo se mi s tím kuchtit. Chuťově při pojídání mrkev dobrá to jo, ale následně pak teď trávení – není to ono. Měl jsem ji krátce povařit, s další zeleninou a agarem, pak je ten následný pocit trávení fakt spokojenost (vařit kvašené zelí je samozřejmě hloupost).
Jenomže tohle prostě vitarian-fundamentalista není chopen pochopit...
A taky, kdyby jenom raw bylo nejlepší, Cayce by to věděl a zveřejnil.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od cepheus »

Jeste neznamena, ze kdyz jdou z Tebe na WeCku kousky nestravene zeleniny (protoze jsi nedockavy, zhltas ji a neproslinis, i tim uz se enzymy a vitaminy vstrebavaji - to dela kazda sliznice pokud je to pro nekoho novinka, nekonci vse v kyseline dole) a z vareneho smradlava vytravena kase, ze Ti to varene neco dalo a syrove nikoli, ba naopak.
Hehehe njn, kam se na Gayceho teorie hrabeme s praxi .. fruktoza skodi a syrova zelenina obzvlast, zabit varem je vse zive zapotrebi pred snedenim .. :lol: :D .

Mimochodem jsi Homo Sapiens jediny tvor na maticce Zemi, ktery pred konzumaci potravu znici varenim, premyjslej o tom chvili v klidku nez zase neco placnes:).
Kdyby trebas antilopa mela lepsi vykony v behu na varenem, proc by zrala syrove ?
Prece pro naseho spolecneho tatku by nebyl problem ji napsat do DNA jednoduchy programek, aby si to nejak nekde prihrala po rane bleskem do stromu .. treba .. ze :D.
Zdendo, uznejte konecne, ze ty Vase radoby-svobodo-opozicni se tvarici teorie jsou ponekud ujete (na raw pude zde ujete na druhou):).
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od awa »

Docela přemýšlím, co si představit pod pojmem vitarián-fundamentalista? Byl to třeba Walker, Morse, Graham.... nebo kdo se tomu blíží? Je to takový čudný termín.
Já třeba mrkev vůbec nejím, to snad jen kdyby nic jiného nebylo. Domácí kysené zelí si dám. Sice žádné extra velké porce nějak často, ale když je, pochutnám si na něm.
Někdy mám pocit, že se tu příliš času tráví rozumbradováním, místo toho, aby člověk vynaložil vědomé úsilí, jak lépe rozumět řeči celého svého těla (detailně to nerozepisuju, bylo by to příliš obsáhlé) a zařídil se podle toho. Jenže to stojí zaměření a čas, narozdíl od přečtení pár příspěvků a jejich následného zapomenutí.
Stačí se na kohokoliv dle Vašeho výběru fungujícího zaměřit a zjistíte, že nejdřív to začalo tím, co píšu a pak se to teprve snažil nějak popsat a analyzovat. Tady se to dělá přesně obráceně a proto ty výsledky.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od cepheus »

Rikam porad ze teorie jsou k nicemu a je potrebi zvednout zadnici od wikiny a zkusit neco sam :D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od s.arik »

awa píše:místo toho, aby člověk vynaložil vědomé úsilí, jak lépe rozumět řeči celého svého těla (detailně to nerozepisuju, bylo by to příliš obsáhlé) a zařídil se podle toho.
...
Stačí se na kohokoliv dle Vašeho výběru fungujícího zaměřit a zjistíte, že nejdřív to začalo tím, co píšu a pak se to teprve snažil nějak popsat a analyzovat. Tady se to dělá přesně obráceně a proto ty výsledky.
Tvoje rada je absolutně nejtěžší ze všech :) Možná jediná fungující, ale hodně těžká. Následovat vzor a pak ho případně zahodit a hledat jiný je snazší.

Třeba já si připadám od signálů svého těla hodně odříznutá, absolutně nepoznám, co mi dělá líp a co hůř, a jak jsem relativně zdravá, nelze pozorovat ani změny příznaků. Nedělá mi problémy téměř žádné jídlo a nechat stravu být by znamenalo jíst jenom čokolády a pečivo a sýry. A ve středním věku s jistotou zaplakat nad výsledky. Najít si vzor v osobnosti nebo teorii zdravé výživy je snad i menší zlo...třeba to pochopení těla přijde časem taky :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od cepheus »

Sari, budu na prvni pohled opet trapny, ale neda mi to. Vis jak se naucis rychlokurs poslouchani "reci tela" ?
Az trapne jednoduse - tim ze vyladis jeho senzitivitu na maximalni level kratkymi pustiky rekneme tak tak 2/3 dny, pak das lehce naparenou navratovku (pro jistotu) a pak predhodis telu svoje oblibene mlsky, nebo to co si normalne myslis, ze mu prospiva:).
No a uz jen sledujes reakce co to s Tebou dela, muzu Ti rict, ze porozumis na 100% a hned:)) za to dam i ruku do ohynku :D).
Neni to zase tak slozite, ze ?:)
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od kulina »

Renáta píše:Culka a to sa chváliš, či sťažuješ? :D
Juj, na tú púpavu aj ja striehnem, už ju chcem nahádzať do tých mojich drijákov aj s kvetmi - decká sa dušovali, že toto ti piť nebudeme (a už pili, ani nevedia :wink: )
Len chcem našklbať na chalupe cez víkend. Predsa je to čistejšie, sá nádejám.
Ale zajtra skočíme na cesnak medvedí. A deckám som sľúbila aj mandľové mlieko.
Reni a Culka....rada by som sa vrhla na zelene v zahrade, no nie som si ista co jem :mrgreen: takze sa chcem opytat hlavne na pupavu

Pupavu mame na zahrade vo viacerych formach takze neviem, ktora je ta spravna...ci je to jedno, hlavne ze to ma zubkate listky. Lebo mame aj take ze na vrchu listu je spic/zaoblenie/kratsi spic.... z jednej kvietok nerastie, z jednej ano...no proste potrebujem radu, ze ktoru mam trhat a jest :delicacy:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od s.arik »

Cephee, dvě trojky mám za sebou a pokaždé jsem se po nich rozežrala až hrůza, o tom, jak náročné bylo se k nim dokopat, a kolikrát z pokusu byla nakonec jen jednička nebo ani to ne, nemluvě (:-) Půst pro mne není snadné řešení... Zní to jako výmluvy, a snad i jsou. Mým cílem je ale každodenní bdělost u jídla a pozvolný přechod na to, co tělo potřebuje, ne žádné velké čistky a odříkání.

Kulino, nevím, jestli radím dobře, ale já jím všechny druhy pampelišek.
U nás je zatím zima, mé oblíbené pupeny lípy stále spí, na procházce jsem dnes vyhrabala v loňské trávě s námahou dva pidilístky kontryhele, nějaký jahodník, kopřivu a pár těch pampelišek, některé zubatější, jiné hladší, všechny chutnaly podobně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od cepheus »

V pohode :D ja jen ze je to zpusob (mozna teda ne pro nekoho jednoduchy):).
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od culka »

kulina píše:Reni a Culka....rada by som sa vrhla na zelene v zahrade, no nie som si ista co jem :mrgreen: takze sa chcem opytat hlavne na pupavu

Pupavu mame na zahrade vo viacerych formach takze neviem, ktora je ta spravna...ci je to jedno, hlavne ze to ma zubkate listky. Lebo mame aj take ze na vrchu listu je spic/zaoblenie/kratsi spic.... z jednej kvietok nerastie, z jednej ano...no proste potrebujem radu, ze ktoru mam trhat a jest :delicacy:
Ktoru chces. Ja si nevyberam, co usklbnem, to mixujem/stavim a nasledne mrazim, lebo zima je dlha a volacim tu farbu napoja treba vylepsit, aby mi to niekto nevypil.
Toto uz bude moja tretia sezona, keby sa do toho uboheho mrazaku pomaly nic ineho nezmesti. Samira ma rovnaky problem.
Najprv som si kupovala kale a mangold, doplnala to salatom, lebo akurat isla zima, ked som tomu prisla na chut, teraz uz mam "svoje" buriny.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Samira »

Uz tam mam len posledne tri krabice mangoldu z minuleho roku, takze zacinam opat skreckovat na dalsiu zimu. Vcera som jednu taku zjedla s ceresnami a kuskom ananasu. Mangold mam mixnuty (lepsie sa skladuje) a uz to po rozmrazeni ani dalej nemixujem s ovocim, len to v miske rozmrazim, prisypem nejake bobule (maliny, ribezle, ceresne), prikrajam co mam (napr. banan). a jem lyzicou. Vyzera to desivo :D
Pochvalim sa - obzrala som sa fialiek. To su vonave bonbony!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:Pochvalim sa - obzrala som sa fialiek. To su vonave bonbony!
Jé, to ani nevím, že jsou jedlé :) Ale tady jich moc není. Dneska jsem snědla hrstičku kontryhelu, je dost svíravý a trpký, ale po něm chutnají všechny ostatní bylinky sladce jako med, haha. Takže následovaly jahodníky, pampelišky a mé nejoblíbenější prvosenky, ty jsou opravdu sladké. Lípy pořád nic, to bude ještě trvat...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Samira »

vidis, ja mam zase v hlave, ze prvosienka je jedovata... asi zase zalistujem v atlase.
mne asi najviac chutia kvety podbelu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od s.arik »

Je, ale když mně ty květy moc chutnají (podběl taky, ale ještě tady nekvete). A 2-5 květů mi snad zásadně neublíží, jím je takhle v malém už asi 10 let :) Prý obsahují krom těch jedů i 5 váhových % céčka :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:Cephee, dvě trojky mám za sebou a pokaždé jsem se po nich rozežrala až hrůza, o tom, jak náročné bylo se k nim dokopat, a kolikrát z pokusu byla nakonec jen jednička nebo ani to ne, nemluvě (:-)
taky mi kdysi půsty zamávaly s do té doby ok jídelníčkem...

Šári, fialky by u vás měly být, ale asi až později? Já ochutnala jen světlé violky a přišlo mi to bez chuti.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od rudo »

kulina píše:
Pupavu mame na zahrade vo viacerych formach takze neviem, ktora je ta spravna...ci je to jedno, hlavne ze to ma zubkate listky. Lebo mame aj take ze na vrchu listu je spic/zaoblenie/kratsi spic.... z jednej kvietok nerastie, z jednej ano...no proste potrebujem radu, ze ktoru mam trhat a jest :delicacy:
niekde som cital ze je velky rozdiel medzi skutocnou pupavou a tzv konskou pupavou (pozna sa to podla kvetov) zo skutocnej pupavy jedam aj kvety ked su zlte,

listy tej konskej pupavy obsahuju vo velkej koncentracii skodlive latky a nemali by sa jest, treba sa naucit rozlisovat jednotlive druhy napriklad podla chlpkovatosti, pichlavosti listov atd.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od rudo »

Culka v tom abstrakte sa jasne zdoraznuje skodlivost fruktozy.

Inak co sa tyka AGE latok, uz velmi davno som u ludi vypozoroval zavislost ako na navykove drogy.

Vela ludi ktori si chceli zdravotne pomoct a pytali rady co so stravou, narazili na problem drogovej zavislosti na tieto latky.

napriklad pri zemiakoch neboli ochotni jest vo vode varene ale museli jest pecene smazene atd

rovnako s masom nechceli jest maso uvarene vo vode ale museli mat mas pecene smazene, cim viac spalene tym viac drogova zavislost, napriklad tu v australii je narodne jedlo palenie masa na cierno tzv BBQ. Kazdy mi tvrdil ze potrebuje maso ale ked som povedal naozaj ide o maso ? mozes ho teda jest len varene vo vode ?

Tak vysledok bol nie vo vode to nechuti a nepotrebuju to ide im o tie AGE latky vyrobene pri spaleni

ten kto si dal povedat a presiel na varenie vo vode a prestal uplaovat, casto zistil ze maso nepotrebuje vobec a presiel na vege alebo podstane znizil mnozstvo frekvenciu ard.

mnoho ludi si napriklad ryzu alebo cestoviny varene vo vode musi "vyelpsit - dokoncit" tak ze to da dopiect alebo dosmazit aby vyrobil AGE latky najlepsie pri teplote 200 a viac stupnov

a kolko ludi je pri chlebe zavislych na spalenej korke, ide im prave o tie AGE latky

co sa pekne popisalo uz v Krstnom Otcovi, kde matka mafianskej rodiny ako drogu pouzivala korku z chleba a preprazenu kavu.
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od culka »

BBQ je narodny sport aj Kanade. Za posledne 4 roky sme este nemenili bombu, co mi moj muz samozrejme neveri. Tento rok chcel uz zase kupovat novy gril. Kedze som sa tvarila odmietavo, tak sa mi pokusil vynadat, ze to je len preto, ze ja to nejem. Ako keby to on jedol, ked mu to nikto nepripravi.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od rudo »

culka píše:BBQ je narodny sport aj Kanade. Za posledne 4 roky sme este nemenili bombu, co mi moj muz samozrejme neveri. Tento rok chcel uz zase kupovat novy gril. Kedze som sa tvarila odmietavo, tak sa mi pokusil vynadat, ze to je len preto, ze ja to nejem. Ako keby to on jedol, ked mu to nikto nepripravi.
australsy muz babu ku BBQ nepusti, na hromadnych oslavach sa chlapi postavia okolo BBQ a palia maso do cierna a nalievaju sa pritom pivom, baby ku BBQ pristup nemaju, tie mozu len chystat prilohy, krajat chleby a piect kolace. zaujimave za kazdy chlap po vypiti mnozstva piva a natlaceni do hlavy cierneho spalene masa, potrebuje na zaver nejaky margarinovo cukrovy dorazac.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od cepheus »

Koukam mame noveho nepritele no.2 BBQ :D.
Rekl bych ze je to vsecko ale mnohem jednodussi, nez se tu pise. Totiz kdyz se maso povari je jako hadr, ponevadz chut se vyluhuje do vody jako ostatne vsecko (caje, polivky, stejny princip).
Naopak maso nalozene v marinade chut koreni vstreba a netreba jej vubec palit do cerna, staci mensi kousky udelat jen lehce do zlatova:).
Ale jinak Culko souhlas, uz taky negrilujeme jako driv, jsou v tom karcinogeny z otevreneho ohne a koure .. ale jednou za cas tato mnamka neuskodi.
Naposledy upravil(a) cepheus dne ned dub 08, 2012 19:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od culka »

rudo píše:
culka píše:BBQ je narodny sport aj Kanade. Za posledne 4 roky sme este nemenili bombu, co mi moj muz samozrejme neveri. Tento rok chcel uz zase kupovat novy gril. Kedze som sa tvarila odmietavo, tak sa mi pokusil vynadat, ze to je len preto, ze ja to nejem. Ako keby to on jedol, ked mu to nikto nepripravi.
australsy muz babu ku BBQ nepusti, na hromadnych oslavach sa chlapi postavia okolo BBQ a palia maso do cierna a nalievaju sa pritom pivom, baby ku BBQ pristup nemaju, tie mozu len chystat prilohy, krajat chleby a piect kolace. zaujimave za kazdy chlap po vypiti mnozstva piva a natlaceni do hlavy cierneho spalene masa, potrebuje na zaver nejaky margarinovo cukrovy dorazac.
Ani kanadsky, to len ten moj. Jemu zhorelo aj kura v trube, ked od nej sedel asi 2 metre. Mal pusteny pocitac, tak sa zabudol :shock:
Ked uz tie kupovane kolace spominas, aj u vas ich robia zo slaneho margarinu?
To je takyyyyy hnus a davaju to detom.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od rudo »

slany margarin ? neviem nepocul som, ja som sa margarinu nechytil uz dlhe roky.
Tu sa slovenky predvadzaju tym ze ich same pecu ci vyrabaju na studeno v ladnicke,
ja som to nikdy nechutnal, ale podla toho ake zostanu mastne stoly a ako sa nedaju umyt taniere, mi to pripada
jak mazacie tuky na podvozky do tankov, ked sme pripravovali techniku na letnu prevadzku a potom zas na zimnu prevadzku a neustale nieco uskladnovali ako pohotovostne rezervy na vyhlasenie vojny.
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od dgm »

Znate?
Mrknete, co se objevilo na Zdravi-AZ

Uryvek z knizky Tajemstvi Shambhaly, orig. The Secret of Shambhala (kniha je na ulozto.cz)




„Lidé v Shambhale tohle všechno vědí,“ pokračoval. „Vědí, co to znamená – být lidé. Vypadáme, jako bychom se skládali z hmotné látky, z masa a kostí, ale skládáme se z atomů! Jsme čistá energie! Vaše věda tento fakt dokázala. Když se podíváme na atomy, nejdříve zaznamenáme hmotné částice; ty se však na hlubších úrovních mění v proudění čisté energie, vibrující určitou rychlostí. A když přemýšlíme o jídle z tohoto hlediska, uvědomíme si, že to, co jíme, ovlivňuje náš vibrační stav. Některá jídla urychlují vibraci naší energie, zatímco jiná ji zpomalují. Tak je to jednoduché.
Všechny nemoci jsou důsledkem snížení vibrační energie. Když se vibrace naší energie zpomalí na určitou rychlost, přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.“
Podíval se na mě, jako by řekl něco velice hlubokého.
„Myslíte skutečně fyzický rozklad?“ zeptal jsem se.
„Ano. Když někdo umře, buňky v jeho těle okamžitě ztratí svou vibraci a stanou se kyselými. To signalizuje mikrobům, virům a bakteriím tohoto světa, že přišel čas rozložit tuto mrtvou tkáň. To je jejich úkol ve vesmíru. Vrátit tělo zemi.
Už jsem řekl, že oslabení naší energie způsobené nezdravým jídlem nás činí náchylnými k onemocnění. Děje se to takto. Strávené jídlo zanechává v našem těle odpadové látky. Tyto látky jsou buď kyselé, nebo alkalické. Jsou-li alkalické, tělo se jich zbavuje rychle a bez velké ztráty energie. Jsou-li však kyselé, krevní a lymfatický systém se jich zbavuje obtížně, a proto zůstávají v krystalické formě v našich orgánech a tkáních. Tyto krystaly s nízkou vibrací vytvářejí bloky a narušují vibrační úroveň našich buněk. Čím víc je těchto kyselých látek, tím kyselejší jsou naše tkáně. A hádejte, co se stane?“
Hanh se na mě opět dramaticky podíval. „Objeví se nějaký mikrob a řekne si: Tohle tělo je připraveno k rozkladu.“
Chápete to? Jakmile organismus umře, jeho tělo se stane vysoce kyselým prostředím a je velmi rychle pozřeno mikroby. Ti nás začnou napadat, kdykoli se přiblížíme k tomuto stavu smrti. Všechny lidské nemoci jsou důsledkem takových útoků.“Dokonale jsem tomu rozuměl. Kdysi dávno jsem našel na internetu nějaké údaje o koncentraci vodíkových iontů v těle. Kromě toho to vím intuitivně.
„Takže říkáte, že nás nevhodné jídlo činí náchylnými k onemocnění?“ zeptal jsem se.
„Ano, nevhodné jídlo může snížit naši energetickou úroveň natolik, že přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.“
„A co nemoci, které nejsou způsobeny mikroby?“
„Všechny nemoci jsou způsobeny činností mikrobů. Váš vědecký výzkum to dokazuje. Byli objeveni mikrobi, kteří způsobují arteriální poruchy srdce a růst rakovinných nádorů. Uvědomte si, že mikrobi pouze plní svou funkci. Skutečnou příčinou našich nemocí je nezdravá strava, která vytváří kyselé prostředí.“
Hanh se odmlčel a pak řekl: „Snažte se to pochopit. My lidé jsme buď v alkalickém stavu vysoké energie, nebo v kyselém stavu, který signalizuje mikrobům v našem těle i v okolním světě, že jsme připraveni rozložit se. Nemoc je doslova uhníváním určité části těla, neboť mikrobi dostali signál, že už jsme mrtví.“Hanh se na mě opět čtverácky zadíval.
„Odpusťte, že mluvím tak bez obalu,“ řekl. „Ale nemáme moc času. Jídlo, které jíme, určuje, v jakém stavu jsme. Jídla, která zanechávají v našem těle kyselé odpadní látky, jsou těžká, sladká a příliš zpracovaná jídla, jakými jsou například maso, moučná jídla, alkohol, káva a sladké ovoce. Alkalická jídla jsou lehčí a zdravější. Patří k nim čerstvá zelenina a zeleninová šťáva, avokádo, rajčata, grapefruit a citron. Už to nemůže být jednodušší. Jsme duchovní bytosti v energetickém, duchovním světě. Lidé v západním světě se domnívají, že vařené maso a zpracované jídlo je zdravé. Dnes však víme, že tato strava vytváří podmínky pro pomalý rozklad, který nás časem zničí.
Všechny vážné nemoci, které dnes trápí lidstvo – arterioskleróza, artritida, AIDS a zejména rakovina – vznikají proto, že si znečišťujeme tělo, což signalizuje mikrobům, že jsme připraveni umřít. Vždycky jsme se divili, proč někteří lidé neonemocní, i když jsou vystaveni stejným mikrobům jako všichni ostatní. Vysvětlením je skutečnost, že jejich vnitřní tělesné prostředí je jiné. Dnes naštěstí víme, že i když máme překyselené tkáně a pomalu se začínáme rozkládat, můžeme proces rozkladu zastavit tím, že začneme jíst alkalickou stravu.“
Hanh teď mával oběma rukama a pozoroval mě rozzářenýma očima.
„Pokud jde o principy vysoce energetického těla, stále žijeme v době temna. Lidé mají žít sto padesát let. My však jíme takovou stravu, která nás okamžitě začne ničit. Všude vidíme lidi, kteří se nám rozkládají přímo před očima. Tak tomu však být nemusí.“
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Pavluska »

dgm píše: Jídla, která zanechávají v našem těle kyselé odpadní látky, jsou těžká, sladká a příliš zpracovaná jídla, jakými jsou například maso, moučná jídla, alkohol, káva a sladké ovoce. Alkalická jídla jsou lehčí a zdravější. Patří k nim čerstvá zelenina a zeleninová šťáva, avokádo, rajčata, grapefruit a citron.
tak i dle tohoto sladké ovo s mírou. Jen je srandovní představa avokáda jako lehkého jídla. ") Jinak to docela sedí....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: aj u vas ich robia zo slaneho margarinu?
To je takyyyyy hnus a davaju to detom.
a není to jen přidaná sůl až při výrobě koláčů? Ne že by to něco změnilo. :| :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Na jedle záleží

Příspěvek od culka »

Pavluska píše:
culka píše: aj u vas ich robia zo slaneho margarinu?
To je takyyyyy hnus a davaju to detom.
a není to jen přidaná sůl až při výrobě koláčů? Ne že by to něco změnilo. :| :mrgreen:
Nie je, teda je, lebo kazdy recept si pyta soda bicarbonu, prasok do peciva a sol. Len obcas napisu neslane maslo alebo margarin. To len europania kupuju neslane.

Dgm dik za link. Prave som vratila do kniznice The Healing Code od Alexa Loyda a volakeho Bena. A co tam pisali?: ze kazda choroba je vlastne zablokovana zla energia. Ze to maju v sebe ulozene vsetky bunky a tym sa da vysvetlit, preco sa po transplantacii organov u prijemcu objavuju myslienky a chute darcu.
Neviem, ci to vyslo uz aj u vas. Cely kod trva vraj 6 minut, uz mi to parkrat prislo mailom, ale az teraz som si konecne precitala aj tu omacku okolo. Moj laicky, neodborny nazor: Vyzera to zaujimavo, nema to ublizit, vyskusame.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět