OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Fiona »

A jeste k te soli :arrow:
Hlavni duvod proc ji nechci nikdy odmitat neni ten, ze bych ji nutne potrebovala v jidle, ale ten, ze se nikdy neminim natrvalo rozejit s morem. Budu do nej lizt co ziva budu, pokud to jen trochu pujde. Tim padem docela vitam schopnost tela fungovat v slanem prostredi, a dost nerada bych o tu schopnost prisla (tak jako jsem prisla o schopnost stravit mliko aniz bych dostala kruty prujem :) )
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

vidis, ale kuzi se sul jaksi do obehu nedostane neb ti usycha na kuzi a pak ji setrepes nebo ne? osobne mam se soli taky problem, davam par oliv do salatu, ale je to v hlave, jeden den si olivy nekoupim.kdyz mam den bez soli citim se lehce. fioni, predtim sem to uz psala, douga grahama jsem si vybrala za vzor prave kvuli jeho zevnejsku a vrcholnym vykonum a dokazal to jen ze je ciste na ovozel 36 let! koukni se jen na jeho foto na jeho uvodni strance foodnsport.com; a to byl jako malej nemocny chory dite. mliko jsem prestala pit taky v nacti, totalni nesnasenlivost,coz malokdo poklada za prirozenost.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od kybl »

doporucuju 811. knihu od grahama. jeden exemplar mam doma a mohu zapujcit, dalsi tu nekde koluje (buc o tom mluvil). tu moji ma ted kamoska, ale kdybyste nekdo chtel udelam poradnik hh.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od buc11 »

mikrofúdismus je můj zatím nesplnitelný cíl,
mimochodem, je víc než pravděpodobné že po 10ti, 20ti letech můžeme najít množství dalších životaschopných teorií něco jak jsou 811, či trijangl. A tam může být místo i pro olivy nebo česnek aj.
Na druhou stranu pokročilí většinou skončí na ultrajednoduchosti jako orange ščáva nebo dokonce až na vydejchávání.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:asi hlavni co jsem si z tohoto odnesla, je grahamuv duraz na skodlivost tuku. proste premira blokuje veskery latkovy premeny v tele. dostatek tuku ziskavame ze zeleniny a ovoce. v jeho diete nema pridany tuk misto ( orechy, semena, tucne ovoce -avose, olivy, jo a olej). a samozrejme zadna sul byt(s hackem) unrefined morska. morskou vodu bychom taky nepili. aromaticky koreni typu chilli, cesnek, a co ja vim poklada za narusitele taky, jasny pro telo neprirozeny. no tak jeste se zbavit tech oliv a budu nekdy skoro vzorova.
Presne tohle jsem na sobe vypozorovala... Olej uz jsem vypustila davno, citila jsem, ze to neni to prave orechove. Pokud jim, semena, orechy, vetsinou se dostavi prujem, ridka stolice, zapach... proste zmena, olivy taky nejsou k jidlu... kdyby je nekdo ochutnal opravdu ze stromu, tak pochopi, ze tohle k jidlu neni... . Zkusila jsem se soli i bez soli a je jasny, ze bez soli je to daleko lepsi, problem je,ze pokud ji clovek zeleninu z makretu, bez soli nema zadnu chut... Co se tyka cesneku, taky uz dlouho vyrazen, celkem dost dlouho vyrazena i cibule, i kdyz k ni se obcas na chvilicku vracim a pak zase odchazim.... . Akorat s tim avokadem nemam problem zadny. Spis naopak, vzdycky mi naladi harmonii v zaludku i ve strevech, takze toho se zatim vzdavat nehodlam, i kdyz uvidim, co udela cas.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od s.arik »

Zatím nevidím nejmenší důvod, proč bych měla vyřadit (téměř) denní porci semen a ořechů o objemu jedné hrsti. Česnek a cibuli a avokádo miluju, taktéž na nich nevidím nic zlého (ostatně, cibuli i avokádo jím klidně i samotné, česnek pravda ne).

Ale 100% souhlasím s tím, že by se množství tuku mělo držet pod jistou mezí ... a že oleje jsou zcela nevhodné a sůl také - nepoužívám vůbec. (Vlastně jen v mořských řasách, skoro denně cca lžičku řas, ty jsou slané dost).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od awa »

RadkaS píše:... . Akorat s tim avokadem nemam problem zadny. Spis naopak, vzdycky mi naladi harmonii v zaludku i ve strevech, takze toho se zatim vzdavat nehodlam, i kdyz uvidim, co udela cas.
Jedu mikro, mono, bez přísad a dehydratací, oliv, česneků a cibulí....ale s občasnou konzumací milované Terezčiny čisté čoko a pár bobů týdně...
Po konzumaci ava se cítím lépe než před ní..., zejména pozoruji mimořádný stimul mozkový...a toho si cením, neb já se svými pařátky živím minimálně...( občas zapakuju urgentní zboží pro zákazníka ).
Vzhledem k tomu, že stejně sním tak polovinu ( druhou sní polovička na chlebu s knoblauchem ) a týdně to dělá tak cca jedno avokádo, které není ani suché a dehydratované, tak nevidím důvod vzdát se ho. :!:
Doplňuji ještě info k avokádu:
obsahuje vitaminy skupiny B, které povzbuzují látkovou výměnu v mozku, mastné kyseliny omega-3, které napomáhají elasticitě buněčných stěn mozkových buněk, což příznivě ovlivňuje duševní schopnosti.
Tohle mám i bez těch chytrolínských řečí osobně vyzkoušené...takže nevím za jakých okolností, souvislostí a proč ho Graham tak odmítá...prostě s ním v tomhle nesouhlas. To bych je musela snad jíst na kila....a to nehrozí.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Seraf »

awa: Ne každému sedne všechno, pro mě jsou Avokáda něco božského.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

kybl píše:doporucuju 811. knihu od grahama. jeden exemplar mam doma a mohu zapujcit, dalsi tu nekde koluje (buc o tom mluvil). tu moji ma ted kamoska, ale kdybyste nekdo chtel udelam poradnik hh.
je publikovana v cestine? mne graham s pomoci nea a buce a opic zasytili potrebnyma informacema i bez precteni knihy ale rada bych udelala vanocni osvetu v rodine.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Sweetie píše:asi hlavni co jsem si z tohoto odnesla, je grahamuv duraz na skodlivost tuku. proste premira blokuje veskery latkovy premeny v tele. dostatek tuku ziskavame ze zeleniny a ovoce. v jeho diete nema pridany tuk misto ( orechy, semena, tucne ovoce -avose, olivy, jo a olej). a samozrejme zadna sul byt(s hackem) unrefined morska. morskou vodu bychom taky nepili. aromaticky koreni typu chilli, cesnek, a co ja vim poklada za narusitele taky, jasny pro telo neprirozeny. no tak jeste se zbavit tech oliv a budu nekdy skoro vzorova.
Presne tohle jsem na sobe vypozorovala... Olej uz jsem vypustila davno, citila jsem, ze to neni to prave orechove. Pokud jim, semena, orechy, vetsinou se dostavi prujem, ridka stolice, zapach... proste zmena, olivy taky nejsou k jidlu... kdyby je nekdo ochutnal opravdu ze stromu, tak pochopi, ze tohle k jidlu neni... . Zkusila jsem se soli i bez soli a je jasny, ze bez soli je to daleko lepsi, problem je,ze pokud ji clovek zeleninu z makretu, bez soli nema zadnu chut... Co se tyka cesneku, taky uz dlouho vyrazen, celkem dost dlouho vyrazena i cibule, i kdyz k ni se obcas na chvilicku vracim a pak zase odchazim.... . Akorat s tim avokadem nemam problem zadny. Spis naopak, vzdycky mi naladi harmonii v zaludku i ve strevech, takze toho se zatim vzdavat nehodlam, i kdyz uvidim, co udela cas.
ano, ty olivy mi cim dal vic, jak jsem citlivejsi, pridou nesmirne slany a tezky. a ano, zel ze suprmarketu bez chuti byt organic/bio. clovek to musi mozku rict ze to je dobry. narazila jsem na velkoobchod bio kam se dovazi ovozel primo z bio angl. farem a to je rozdil, rajce chuti bez korenidel. doporucuju popatrat v cesku a kontaktovat bio farmy primo.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:
RadkaS píše:... . Akorat s tim avokadem nemam problem zadny. Spis naopak, vzdycky mi naladi harmonii v zaludku i ve strevech, takze toho se zatim vzdavat nehodlam, i kdyz uvidim, co udela cas.
Jedu mikro, mono, bez přísad a dehydratací, oliv, česneků a cibulí....ale s občasnou konzumací milované Terezčiny čisté čoko a pár bobů týdně...
Po konzumaci ava se cítím lépe než před ní..., zejména pozoruji mimořádný stimul mozkový...a toho si cením, neb já se svými pařátky živím minimálně...( občas zapakuju urgentní zboží pro zákazníka ).
Vzhledem k tomu, že stejně sním tak polovinu ( druhou sní polovička na chlebu s knoblauchem ) a týdně to dělá tak cca jedno avokádo, které není ani suché a dehydratované, tak nevidím důvod vzdát se ho. :!:
Doplňuji ještě info k avokádu:
obsahuje vitaminy skupiny B, které povzbuzují látkovou výměnu v mozku, mastné kyseliny omega-3, které napomáhají elasticitě buněčných stěn mozkových buněk, což příznivě ovlivňuje duševní schopnosti.
Tohle mám i bez těch chytrolínských řečí osobně vyzkoušené...takže nevím za jakých okolností, souvislostí a proč ho Graham tak odmítá...prostě s ním v tomhle nesouhlas. To bych je musela snad jíst na kila....a to nehrozí.
na tom neco je. ted asi tejden avose nejim, jednak jsem si koupila hnusny ktery jsou jak guma a ani po tejdnu nedozraly a nezmekly a jednak jsem minimalizovala tuky, a pozoruju ze se nemuzu po salatu bez avose soustredit na studium ci jinou praci.ale to se snad casem srovna. graham to vyradil, protoze on ji vylozene na efekt, tuk je v dostatecny mire v ovozel a sebemensi nadprijem uz zpomaluje stepeni latek. tudiz avokado nezbytne nepotrebujem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Fiona »

No, ono clovek urcite bez avokada prezije, myslim ze hlavni je nedostat se do toho stavu, kdy se avokado stane dalsi polozkou na seznamu fobii...
Nebojim se vlka, nic 8) 8) 8)
A kdyz uz jsme u toho, nebojim se ani rejze. Jen to avokado si narozdil od rejze kupuju a neminim na tom v nejblizsi dobe nic menit :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od awa »

Fiona píše:No a kdyz je tak chytrej a zasadovej, jestlipak je taky zdravej a hezkej? Treba Patenaude je celkem fesak, ale zas je hodne mladej, v tomhle veku se to skoro ani nepocita jeste... Zato Walker, tomu muzu verit i kdybych nechtela :)
Případ avokádo, je pro mě tuto chvíli uzavřená kapitola. Jím ho stejně jen půlku a samotné, bez ničeho...já už jsem tak líná, že nějaké saláty mě neberou....mono osvobozuje.
Graham se mi moc nelíbí ( jen vzhled ) - zrovna ta přílišná šlachovitost, zdá se, že má rád nadměrnou fyzickou zátěž.
Jinak nelze nic bez osobního kontaktu posuzovat...povahově a jako člověk může být fantastický. Taky jsem nenašla žádnou fotku z jeho dětství, o které mluví Sweetii a to jsem opravdu šounila.
No, k Davidovi Wolfovi jsem se už vyjadřovala. Kdybychom si k sobě stoupli, vypadali bychom pravděpodobně jako příbuzní ....jo, dle skečů na netu je děsně ukecanej a zdá se, že má i nějakou hormonální nerovnováhu...mě takhle vysoko posazený hlas u muže nepřipadá přirozený... ale možná to je jen nervozita....
A Frederic...sympaťák, ale jeho věk jsem nějak nezaregistrovala. Osobně mi to ani nezajímá ani u jednoho z pánů, důležitá je duševní a duchovní vyspělost...to bez delšího osobního kontaktu neposouditelné...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Fiona »

Hehe, Awi, u toho Frederica jsem mluvila spis o tom, ze ve svem veku (okolo 30) jeste ani nema narok byt svrastelej, i kdyby se zivil hamburgery :) Ze jako byt hezkej v tomhle veku jeste nic neznamena a o nicem nesvedci. Zatimco u panu 50+ uz je ten rozdil oproti vsezravcum patrny 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Hehe, Awi, u toho Frederica jsem mluvila spis o tom, ze ve svem veku (okolo 30) jeste ani nema narok byt svrastelej, i kdyby se zivil hamburgery :) Ze jako byt hezkej v tomhle veku jeste nic neznamena a o nicem nesvedci. Zatimco u panu 50+ uz je ten rozdil oproti vsezravcum patrny 8)
No, to jo, ale dnešní třicátníci mají pupíky, pupínky, vlasy nikde, no tak nějak se vším všudy celý El Bunda. (:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:
Fiona píše:Hehe, Awi, u toho Frederica jsem mluvila spis o tom, ze ve svem veku (okolo 30) jeste ani nema narok byt svrastelej, i kdyby se zivil hamburgery :) Ze jako byt hezkej v tomhle veku jeste nic neznamena a o nicem nesvedci. Zatimco u panu 50+ uz je ten rozdil oproti vsezravcum patrny 8)
No, to jo, ale dnešní třicátníci mají pupíky, pupínky, vlasy nikde, no tak nějak se vším všudy celý El Bunda. (:-)
:lol: jen jsem si v hlave promitla nektery z mych pratel tricatniku. ale je zajimavy, ti z nich kteri pravidelnejc sportujou maj tech vlasu vic.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše:Hehe, Awi, u toho Frederica jsem mluvila spis o tom, ze ve svem veku (okolo 30) jeste ani nema narok byt svrastelej, i kdyby se zivil hamburgery :) Ze jako byt hezkej v tomhle veku jeste nic neznamena a o nicem nesvedci. Zatimco u panu 50+ uz je ten rozdil oproti vsezravcum patrny 8)
grahamovi je asi 53.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:mikrofúdismus je můj zatím nesplnitelný cíl,
mimochodem, je víc než pravděpodobné že po 10ti, 20ti letech můžeme najít množství dalších životaschopných teorií něco jak jsou 811, či trijangl. A tam může být místo i pro olivy nebo česnek aj.
Na druhou stranu pokročilí většinou skončí na ultrajednoduchosti jako orange ščáva nebo dokonce až na vydejchávání.
jj, az 'nesnesitelna lehkost byti'. 'vydejchavani' :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše: graham to vyradil, protoze on ji vylozene na efekt, tuk je v dostatecny mire v ovozel a sebemensi nadprijem uz zpomaluje stepeni latek. tudiz avokado nezbytne nepotrebujem.
Graham avokado mozna vyradil, ale je to rozporuplny, protoze ovoce nevyradil a avokado je ovoce... Takze pokud neodmitam napr. citrusy, ktere tady nerostou, neodmitam ani avokado. Jinak souhlas, ze ho urcite nutne nepotrebujeme, je to o tom, jak si to kdo rozhodne.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Sweetie píše: graham to vyradil, protoze on ji vylozene na efekt, tuk je v dostatecny mire v ovozel a sebemensi nadprijem uz zpomaluje stepeni latek. tudiz avokado nezbytne nepotrebujem.
Graham avokado mozna vyradil, ale je to rozporuplny, protoze ovoce nevyradil a avokado je ovoce... Takze pokud neodmitam napr. citrusy, ktere tady nerostou, neodmitam ani avokado. Jinak souhlas, ze ho urcite nutne nepotrebujeme, je to o tom, jak si to kdo rozhodne.
pravda. to jsem si protirecila. nebo on? radi avose i olivy mezi zdroje tuku, nezminuje ze je to taky ovoce. i ovoce se ma spravne vybirat viz hybridni, jako zelenina, po hybridni se telo nezdokonali.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od minsc »

buc11 píše:Na druhou stranu pokročilí většinou skončí na ultrajednoduchosti jako orange ščáva nebo dokonce až na vydejchávání.
Ale no tak, kyslík je pro lůzry, to ty přece nepotřebuješ kámo :)
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:
RadkaS píše:
Sweetie píše: graham to vyradil, protoze on ji vylozene na efekt, tuk je v dostatecny mire v ovozel a sebemensi nadprijem uz zpomaluje stepeni latek. tudiz avokado nezbytne nepotrebujem.
Graham avokado mozna vyradil, ale je to rozporuplny, protoze ovoce nevyradil a avokado je ovoce... Takze pokud neodmitam napr. citrusy, ktere tady nerostou, neodmitam ani avokado. Jinak souhlas, ze ho urcite nutne nepotrebujeme, je to o tom, jak si to kdo rozhodne.
pravda. to jsem si protirecila. nebo on? radi avose i olivy mezi zdroje tuku, nezminuje ze je to taky ovoce. i ovoce se ma spravne vybirat viz hybridni, jako zelenina, po hybridni se telo nezdokonali.

Nebrala jsem to, jako ze si nekdo protireci, spis, ze by se o tom dalo polemizovat. Jako ze mi to neprijde jednoznacny, to vyrazeni. Je to pro me plnohodnotny ovoce jako kazde jine ovoce. Co se tyka toho, jestli je nebo neni hybridni... puvodni ovoce uz stejne asi ani temer neni, vsechno uz je, myslim, v nejake fazi slechteni...
Jinak se nebiju ani pro ani proti... jen si tu tak uvazuju >:-) a myslim, ze je to kazdeho vec, co si da do zaludku
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od awa »

POVINNÉ PRO KAŽDÉHO VITARIÁNA ( CELÁ FAMILY JE RAW ) - BOUTENKOVI
( dozvíte se něco o obezitě, nemoci štítné žlázy, revma, cukrovce, arytmiích....atd. )
Ještě než si na několik dní dobrovolně "odstřihnu" šnůru od PC, tak jsem cosi velmi cenného vygooglila. Super je, že pro ty, co neumí zas tak dobře anglicky, tak je rozhovor s Boutenko osobně ( dvě části ) několikajazyčný. Tedy mluví se anglicky, ale běží pod tím šestijazyčné titulky, tak snad nějaký z těch jazyků by mohl vyhovovat. (:-) Ostatní rozhovory jsou anglicky.
Zase je znát, že rodný jazyk Boutenků není angličtina, tak je i se základními znalostmi celkem dobře rozumět.
Je nutno počítat, že to studium a poslech zabere postupně čas, ale stojí to za to.
A propos Boutenko třeba za den zbaští několik avokád...když už jsme tady rozebírali Grahamíka a ty jeho tuky. :D
http://www.cekujto.cz/find.php?search=Boutenko
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od s.arik »

Awo, to je báječné!!! Aj nezvládám, ale NJ v pohodě :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:POVINNÉ PRO KAŽDÉHO VITARIÁNA ( CELÁ FAMILY JE RAW ) - BOUTENKOVI
( dozvíte se něco o obezitě, nemoci štítné žlázy, revma, cukrovce, arytmiích....atd. )
Ještě než si na několik dní dobrovolně "odstřihnu" šnůru od PC, tak jsem cosi velmi cenného vygooglila. Super je, že pro ty, co neumí zas tak dobře anglicky, tak je rozhovor s Boutenko osobně ( dvě části ) několikajazyčný. Tedy mluví se anglicky, ale běží pod tím šestijazyčné titulky, tak snad nějaký z těch jazyků by mohl vyhovovat. (:-) Ostatní rozhovory jsou anglicky.
Zase je znát, že rodný jazyk Boutenků není angličtina, tak je i se základními znalostmi celkem dobře rozumět.
Je nutno počítat, že to studium a poslech zabere postupně čas, ale stojí to za to.
A propos Boutenko třeba za den zbaští několik avokád...když už jsme tady rozebírali Grahamíka a ty jeho tuky. :D
http://www.cekujto.cz/find.php?search=Boutenko
jj, o boutenko jsem se zminila ve vlakne rawkathon, diky ni jsem si uvedomila ze ze zeleniny se musi jist to nejzelenejsi, pak mi to vsechno docvaklo. rikala jsem si, po cem je takova baculka kdyz preferuje jenom smoothies. ha jsou v tom ty avosi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od buc11 »

Boutenko je boutenko, patenaude... atd
až bude NAPŘ. standa a jeho dlouhodobí stoupenci po 20 letech stále zdrávi a v NLB, začnu nad jejich stajlusem uvažovat a třeba dlouhodobě i vyzkouším.
A jelikož tady nikdo takový se svým systémem (logicky zdůvodnitelným a mým mozkem i přijatým) s výše zmíněnými parametry, potom např. zařazo-vyřazení např avoše beru jako jejich individuální krátkodobou okamžitou zkušenost, kde se ovšem časem může možná ukázat její životaschopnost.
A Graham jest zastáncem 811 a jak si těch 1 uděláme jakkoliv je asi naše volba. A podle svých zkušeností, možností, vůle se můžeme přiklonit a nebo hledat vlastní.
A PMN budeme-li pokračovat poctivě v hledání optima, měli bychom skončit stejně, např jen na meloun-orange jujce nebo vzduchu(ne kyslíku).

Přečet sem včera Weiseho, moc mně neoslovil(jen ty běhy), jen jako zajímavost dle něho, že potravou získáme jen 20%(i když třeba 32 nebo nic možná) energie a dáme-li v rámci těch 20ti vepřovou hlavu, tak z ní získáme s bídou 1% (možná průměrně a dle stavu organismu můžeme jít i do mínusu)
Lúsr je relativní, já bych jím mohl být různým okolím určitě považován(nekonám dobro, nevytvářím nadhodnoty, odčerpávám z dávek, žiju zbytečně /i když jako všichni, tedy zase z mého náhledu/) a koneckonců lúzrové jsme v rámci vesmíru všichni
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

''A Graham jest zastáncem 811 a jak si těch 1 uděláme jakkoliv je asi naše volba. A podle svých zkušeností, možností, vůle se můžeme přiklonit a nebo hledat vlastní.''
tak to rika, veri v totalni kalorie. ja se priklanim podle svy nezkusenosti. zatim mu nejvic verim,podle delky jeho stravovacich navyku podle jeho fyzicky(s hackem) i vzhledu. uz nevim kdo to rek, ze je dulezity aby se clovek nezasek, jako to udelal na vareny strave.
takze jen 20 %, zbejva dost, na co konkretne dle weisse, jak jsi nacrt? sportovat, myslet pozitivne, konat dobro, milovat, vytvaret nadhodnoty. zajimava tvoje douvaha ohledne luzru. a kdo by nemel bejt luzr (ted ne vzhledem k vesmiru) treba vzhledem k zemi?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:''A Graham jest zastáncem 811 a jak si těch 1 uděláme jakkoliv je asi naše volba. A podle svých zkušeností, možností, vůle se můžeme přiklonit a nebo hledat vlastní.''
tak to rika, veri v totalni kalorie. ja se priklanim podle svy nezkusenosti. zatim mu nejvic verim,podle delky jeho stravovacich navyku podle jeho fyzicky(s hackem) i vzhledu. uz nevim kdo to rek, ze je dulezity aby se clovek nezasek, jako to udelal na vareny strave.
takze jen 20 %, zbejva dost, na co konkretne dle weisse, jak jsi nacrt? sportovat, myslet pozitivne, konat dobro, milovat, vytvaret nadhodnoty. zajimava tvoje douvaha ohledne luzru. a kdo by nemel bejt luzr (ted ne vzhledem k vesmiru) treba vzhledem k zemi?
aha ten zbytek dle něho ze slunce a já doplňuju ze vzduchu, jelikož všechny důležitý prvky jsou v těchto obsaženy a vyspělý těla si z nich v případě potřeby vysyntetizujou cokoliv potřebné, včetně těch jejich bé12ek, epa, dha, pha, haha, vždyť jde vo obyčejný nějaký CH2NO4ka
Lúsr bych mohl být protože jsem prakticky nic nedosáhl z úhlu pohledu tkzv úspěšných
a ztracenci jsme v nekonečnosti všichni tedy PMN
a zem?, ta si poradí, stejně jak naše geny věřím, ale já osobně ne
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od 800914 »

chich, ty jedes tahle po ranu..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:chich, ty jedes tahle po ranu..
nepiju a nejim tak jsem v excaltovaném stavu
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Sweetie »

buc, jj, ja se ted jeste vic zamerila na to co tvrdis davno a jini-telo je chemicka tovarna a je soucasti chemickyho komplexu zeme (nic moc ale lepsi mne nenapadlo). detox, cim cistsi strevo, telo tim lip funguje chemicky proces. vzduch veledulezitej, clovek nemusi (denne)jist ale musi dejchat, z toho si bere nejvic. fotosynteza, slunce, chlorofyl taky soucast fungovani. no a pohyb to vsechno urychluje..
dosahnuti velkeho jak to sleduji z tvyho psani je tva opora sve zene, to co jste spolu doposud dosahli je zazrak. dalsi je tvuj dlouhodoby zapas s LB, s tvou kondici se snad ani nemuzes srovnat s ostatnimi a jeste ze svy poznatky nebo vlastni zkusenost zverejnujes ostatnim, to je hodnota.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Graham

Příspěvek od Dano »

Sweetie píše:spousta informaci. ja shledavam toto interview jako uceleny a v sirsich souvislostech. jestli se mi to podari vlozit.
Přílohy:
Doug Graham interview
doug_graham_transcript.pdf [120.5 KiB]
kybl píše:jojo tenhle rozhovor de vygooglit i jako audio.
Vygoogli prosim a napis linku.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od Dano »

800914 píše:...
ne vazne.. aka kniha to je a kde si ju videl? predrazene bude asi hlavne to postovne.. vo februari som zrejme na skok doma, mohol by som ti to dorucit domacou postou. a keby som to chcel precitat tiez tak sa s cenou rozdelime. super ne? :)
Mozno som si to rozmyslel. Predsa si zaobstarat Dr. Doug Graham: The 80/10/10 Diet. Ta ponuka spred 2 rokov este plati? :) Sa mi zda, ze si stale v UK, a nieco som zachytil, ze pojdes pozriet do Thajska, neviem kedy. Dalo by sa teda? Kedy najblizsie sa planujes ukazat doma?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
800914 píše:...
ne vazne.. aka kniha to je a kde si ju videl? predrazene bude asi hlavne to postovne.. vo februari som zrejme na skok doma, mohol by som ti to dorucit domacou postou. a keby som to chcel precitat tiez tak sa s cenou rozdelime. super ne? :)
Mozno som si to rozmyslel. Predsa si zaobstarat Dr. Doug Graham: The 80/10/10 Diet. Ta ponuka spred 2 rokov este plati? :) Sa mi zda, ze si stale v UK, a nieco som zachytil, ze pojdes pozriet do Thajska, neviem kedy. Dalo by sa teda? Kedy najblizsie sa planujes ukazat doma?
možná bych to měl mít doma, mohl bych ti to eventuelně nechat v piešťanech na vrátnici, jestli tam v so zajedu
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:možná bych to měl mít doma, mohl bych ti to eventuelně nechat v piešťanech na vrátnici, jestli tam v so zajedu
Tak to je mile, ak by si siel, tak to urcite zvazim. Uz len nejako zariadit Piestany->B.Bystrica. Rozhodnem sa do piatku a napisem SZ. Napis prosim, kedy najneskor by som sa ti mal ozvat. Dakujem.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od hugis »

Dano píše:
buc11 píše:možná bych to měl mít doma, mohl bych ti to eventuelně nechat v piešťanech na vrátnici, jestli tam v so zajedu
Tak to je mile, ak by si siel, tak to urcite zvazim. Uz len nejako zariadit Piestany->B.Bystrica. Rozhodnem sa do piatku a napisem SZ. Napis prosim, kedy najneskor by som sa ti mal ozvat. Dakujem.
Ak by si bol ochotný tú knižku potom posunúť smerom na PP, tiež by som si ju rád prečítal. Transport zabezpečím.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
buc11 píše:možná bych to měl mít doma, mohl bych ti to eventuelně nechat v piešťanech na vrátnici, jestli tam v so zajedu
Tak to je mile, ak by si siel, tak to urcite zvazim. Uz len nejako zariadit Piestany->B.Bystrica. Rozhodnem sa do piatku a napisem SZ. Napis prosim, kedy najneskor by som sa ti mal ozvat. Dakujem.
já se to dozvím zítra, můžu to nechat i na vrátnici v suvarnabumi a nebo to zajistit i jinak, třeba v blavě a nebo poslat, ale musím to napřed najít, jestli sem to někomu nepučil
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:já se to dozvím zítra, můžu to nechat i na vrátnici v suvarnabumi a nebo to zajistit i jinak, třeba v blavě a nebo poslat, ale musím to napřed najít, jestli sem to někomu nepučil
Suvarnabumi nieee! :) Naco by si to tam vlacil? A ja odtial.
Napis mi prosim, ked to stihnes pozriet. A ak ju mas, tak BA vyhovuje asi viac. Ked mi budes pisat, spomen zatial nejake velmi priblizne adresy, rozhodol by som sa aj podla nich. V kazdom pripade sa by som sa uz k tej knizke nejako dostal. Vdaka.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od 800914 »

teraz som tu nakukol a vidim ze uz sa to vybavilo aj bezo mna. tak keby islo vsetko to by bolo radost zit.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od ajla »

Co máte na té knížce, asi nevyšla v češtině? Můžeš prosím, napsat, co jsi si z toho vybral pro sebe? Díky :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od 800914 »

jako ja? :) akurat sme sa kedysi bavili s danom ze by sme ju kupili napoly a preposlali si ju, ale uz ani neviem ci by som ju chcel citat. idem dnes 50-20-30, zajtra to skusim napravit.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
buc11 píše:já se to dozvím zítra, můžu to nechat i na vrátnici v suvarnabumi a nebo to zajistit i jinak, třeba v blavě a nebo poslat, ale musím to napřed najít, jestli sem to někomu nepučil
Suvarnabumi nieee! :) Naco by si to tam vlacil? A ja odtial.
Napis mi prosim, ked to stihnes pozriet. A ak ju mas, tak BA vyhovuje asi viac. Ked mi budes pisat, spomen zatial nejake velmi priblizne adresy, rozhodol by som sa aj podla nich. V kazdom pripade sa by som sa uz k tej knizke nejako dostal. Vdaka.
a kde myslíš, že mi ji předal Neo?
vláčil sem se s tím z Chantaburi ještě 14 dní, ještě jsem ji nenašel

je to teorie a praxe drgrahama, (v knize je uváděn i neo) a jeho příznivcům, jsem příznivec i této cesty, je to hlavně fruta, nebazíruje se na množství, spíš naopak, brojí se proti tukům (max těch 10% z celku-proto dyž dám 2 avokáda musím přiložit i bednu banánů) a hlavně neexistují pseudodeficity , jimiž s oblibou straší suplementové lobby
Tak a už to vlastně nemusíte číst
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od ajla »

Takže 8O% ovoce, 10 zelenina, 10 tuky?
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od ajla »

800914 píše:jako ja? :)


Promiň, číselko, že to vyznělo neadresně, ale byl jsi on line, tak jsem se tě zeptala přímo.Díky
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od buc11 »

ajla píše:Takže 8O% ovoce, 10 zelenina, 10 tuky?
aha, tak nevim jesli není místo zeleniny bílkovina, ale to se nemusí sledovat, to se vždycky nějak dosáhne samovolně
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Dano »

ajla píše:Takže 8O% ovoce, 10 zelenina, 10 tuky?
1. Nie. Energeticky. Podla obsahu zakladnych makrozivin: 80% energie zo sacharidov, 10% z bielkovin a 10% z tukov.

2. Ak to chces mat rozdelene stale energeticky ale podla druhu potravy a nie zakladnych zivin tak 90-95% energie pripada na sladke ovocie, 2-6% na listovu zeleninu, zeleninu a nesladke ovocie a 0-8% na orechy a semena.

3. Hmotnostne ci objemovo je toho ovocia akoby este viac, lebo obsahuje velmi vela vody. Naopak velmi koncentrovane plodiny ako orechy a semena obsahuju vody velmi malo, je v nich vela tukov a ten na jednotku hmotnosti ma az 2x viac energie (napr. v kJ) ako sacharidy.

Tolko teoria. V praxi, tak ako pise buc, ked uz sa raz priblizne "naciachujes", tak nic ratat nebudes. Staci sa len dalej dostatocne prejedat sladkym ovocim, velmi zhruba k tomu tvoju pribliznu davku salatu denne alebo ineho zeleneho (zelerove vyhonky, rozne salaty, zeli atd...) a len mikromnozstvo (alebo nic) orechov a semien. Zelenina aj ovocie totiz obsahuju (na pocudovanie mnohych), hoci ovela menej ako take orechy, aj bielkoviny aj tuky. Jedna vec je pomer, druha celkovy prijem energie. Pozor hlavne na malo, prejedanie je zo zaciatku takmer nemozne. Lebo kym si telo zvykne a dokaze zladovat slusnu davku ovocia, po tom ako ma zaludok stiahnuty roky sa prejedanim koncentrovanymi denaturovanymi potravinami, je mozne ze hoci pojde podla 80/10/10 celkove mnozstvo bude nedostatocne nebude pokryvat jeho energeticke naroky - postupne bude chudnut.

Viac volne v clankoch na webe od Dr. D. Grahama. Alebo aj tu na zaciatku vlakna. Pekne kratko napisal aj Neo v tomto prispevku.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:a kde myslíš, že mi ji předal Neo?
vláčil sem se s tím z Chantaburi ještě 14 dní, ještě jsem ji nenašel
Ja viem ako si k nej prisiel ale cez tu Blavu by to bolo jednoduchsie urcite. Budem v nej 8.12. Po - 10.12. St, tak keby si ju nasiel a vravis ze tam chodis, tak bez problemov. Aj Piestany, keby ti BA nevysla. Uz aby si ju len nasiel :) Ale ak ju nemas, tak daj vediet prosim co najskor, skusim inde.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
buc11 píše:a kde myslíš, že mi ji předal Neo?
vláčil sem se s tím z Chantaburi ještě 14 dní, ještě jsem ji nenašel
Ja viem ako si k nej prisiel ale cez tu Blavu by to bolo jednoduchsie urcite. Budem v nej 8.12. Po - 10.12. St, tak keby si ju nasiel a vravis ze tam chodis, tak bez problemov. Aj Piestany, keby ti BA nevysla. Uz aby si ju len nasiel :) Ale ak ju nemas, tak daj vediet prosim co najskor, skusim inde.
mám ju, zašli adres třebas na prajvit zprávy, zašlu ti ji
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kniha The 80/10/10 Diet

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Dano píše:
buc11 píše:a kde myslíš, že mi ji předal Neo?
vláčil sem se s tím z Chantaburi ještě 14 dní, ještě jsem ji nenašel
Ja viem ako si k nej prisiel ale cez tu Blavu by to bolo jednoduchsie urcite. Budem v nej 8.12. Po - 10.12. St, tak keby si ju nasiel a vravis ze tam chodis, tak bez problemov. Aj Piestany, keby ti BA nevysla. Uz aby si ju len nasiel :) Ale ak ju nemas, tak daj vediet prosim co najskor, skusim inde.
mám ju, zašli adres třebas na prajvit zprávy, zašlu ti ji
aha, nečekal jsem takú súrnost, jako že ji mám znamená, že jsem zjistil kde je požičaná, takže doufám během příštího nejpozději dalšího bych ji mohl poslat a nebo zanechat, tuto sobotu určitě nikoliv, jak ji budu mít u sebe
ozvu se.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Dano »

V pohode buc, uz rozumiem. Pockam, neponahla.
Odpovědět