MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: až po několikátém přečtení jsem si uvědomil to i a stále mi tam nepřipadá nepatřičné, to je tedy alarmující
ale sýry mi nevadily nikdy, ani kobylí, tedy z hledisek trávicích, morálních a etických, možná mi vadily z důvodu mých militantních vitapostojů
tak u koho jsem to tu cetla? chm chm... pardon teda. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše:Jindro, vím, ale do toho já prostě nejdu. Nechci mléčné výrobky konzumovat pravidelně, takže o pěstování houby nemám zájem. Navíc syrové T-mléko je k mání v Ostravě, ale tady ne.

Chci si prostě jen občas zamlsat :roll: Koupit si takhle v parnu místo nanuku půllitrový kefírek, mňam. (Neříkejte mi nich o melounech etc., ty miluju a mám denně, ale je to jiný typ potěšení...)
Můžu ti odpovědět za sebe, chtěl jsem si dělat vlastní jogurt, ale má spotřeba je tak minimální, že se to neoplatí. U mě se osvěčil jogurt Hollandia, jakožto ideálně jediný živočišný zástupce v jinak vita stravě.

Nicméně ten je tak poctivý, že to na pití v parku nebude a přiznám se, že si nedovedu představit, že bych dostal chuť na něco podobného při vycházce...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Pavluska píše: tak u koho jsem to tu cetla? chm chm... pardon teda. :)
No, já asi o někom vím :roll: ..

Pokud si četla při rozhovoru (asi Maria), že někdo zvládal i Olomoucké tvarůžky, takže řádná fajnovka, rád by si dal místo kravského jogurtíku třeba kozí, protože ví, že je to zdravější.... ale nemůže, protože by se pravděpodobně problinkal do bezvědomí, tak bych to mohl být já :oops: .

A to jsem se naučil! pít mrkvovou šťávu, jíst řasy a oblíbil si avoše, čemuž všemu jsem ze začátku nevěřil, že to bude možné. Ovšem tady jsem narazil na něco, co je pro mne nepřekonatelné :|
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

aha, jen kozi nebo vsechno mliko? Ja si kozi kdysi uzivala, ale uz si to moc nepamatuju, snad jen ze take zahlenovalo a citila jsem ho pak z tela. Uf... A od doby kdy jsem asistovala pri dojeni nemocne kozicky a byla tam i krev, tak nejak dekuju, nechci.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Pavluska píše:aha, jen kozi nebo vsechno mliko? Ja si kozi kdysi uzivala, ale uz si to moc nepamatuju, snad jen ze take zahlenovalo a citila jsem ho pak z tela. Uf... A od doby kdy jsem asistovala pri dojeni nemocne kozicky a byla tam i krev, tak nejak dekuju, nechci.
Ne, kravský mi nevadí ... nebo ne alespoň tímto blinkacím způsobem
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:aha, jen kozi nebo vsechno mliko? Ja si kozi kdysi uzivala, ale uz si to moc nepamatuju, snad jen ze take zahlenovalo a citila jsem ho pak z tela. Uf... A od doby kdy jsem asistovala pri dojeni nemocne kozicky a byla tam i krev, tak nejak dekuju, nechci.
a co myslíš že teče v jelitu nebo lososu, he?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: a co myslíš že teče v jelitu nebo lososu, he?
jedna se o subjektivni zazitek. Jelito jsem nikdy osobne nevyrabela (a ucast na zabijacce take ne), ryby mi lovit nevadilo. Mozna se ze me ozyva neco zenskeho. Taky bych nechtela aby mne cizi zivocisny druh denne mackal, dojil a pozadoval vykonnost co se tyce objemu mleka. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše: Taky bych nechtela aby mne cizi zivocisny druh denne mackal, dojil a pozadoval vykonnost co se tyce objemu mleka. 8)
No, to teda nech si žiadna krava nedovolí, to by sa mi tiež nepáčilo! :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:26, celkem upraveno 1 x.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

ahoj Cephe, jak to vis, co citi takova krava? Nebo jina zvirata jak pises? Vis jak vetsinou vznika dnesni mleko? Videl jsi stat oddelena, separovana telatka hledajici mamu a olizujici aspon hrazeni nebo cucajici ruku cloveka, ktery se priblizi, kdyz uz najednou nemaji tu svou mamu??? Jen se ptam...
Ze to nejakym lidem chutna a napsali o tom i do dobove literatury (neverim na vnuknuti od Boha a vedeni pera, promin) je jina vec.
Ad moderni blaboly: nebudu mluvit vseobecne, ale z praxe: po mleku mam minimalne rymu, jednou i horsi reakci s celkovym opuchnutim a svedenim, ale to bylo uz davno a tenkrat to melo v mem okoli vic lidi, takze mozna nekde spatne vycistili cisternu - vsichni jsme konzumovali mleko od stejne firmy (po na zkousku vypitem dalsim hrnicku mlika jsem opuchla znova). Treba jde i o plisne ze silaze, ktere se nejak dostanou do mlika, ale rymu mam i po domacim mleku od kravy krmene senem a travou, i kdybych se na hlavu stavela.

Tim teda nikomu mleko neodpiram. Jezte si co hrdlo raci...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od mun »

Mlíko je pro mimina. Chlap pije pivo.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:25, celkem upraveno 1 x.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Pavli, viděl jsem Earthlings a to mi stačilo, lidi jsou (některý) prasata a to je urážím. To je nade vší pochybnost.
Ale pěstovat si kravku, kozu, nebo cokoli na mlíko (kobylí kumiz na zakavkazí a pod.) je NORMÁLNÍ. Věř tomu, nebo ne.
To co nazýváš dobová literatura, no, musím se pousmát, nejde o literaturu, ale o vzkaz od někoho neskutečně moudřejšího nám, pyšným tvorečkům, který nejsou už z výšky letícího letadla už ani vidět. :D
Něco jako instrukce co máme papat, na co nemáme šahat, abysme to zase neposrali, jako nakonec všecko (i ty Tvoje jmenované velkochovy).
Že jsi nevěřící, to vím, to už jsme si řekli, čí je to škoda nemá smyslu řešit, o to tu nejde.
Já Ti zase nevěřím všecky ty Tvoje Darwiny, evoluce "z ničeho" a samovznícení života.
A máš to ! :D)))
(Nic ve zlým a klídek, přijdeš na to jednoho dne sama, jsi hlava otevřená, ne zabedněná, taky jsem se leta šprajcoval a lumpačil u ateistů, neboj se nic .. :D).
Rozsvítilo se mi pořádně, až jsem před 5 lety v mých 46 utekl hrobníkovi z lopaty, jj, někdo potřebuje až takovej kopanec do řiti, je to tak .. :)
au au, slovni spojeni pestovat kravku... ale nevadi.
Vis co mi krapet vadi? Ze se tu nekolikrat vyjadrim, ze nejsem krestanka, ktera chodi do kostela apod, ale ze v Boha (nazvat se to Dobro da jakkoli) verim a Ty zas napises, ze jsem neverici. To mi mozek asi nikdy nepobere, jak o vsech ostatnich kolikrat nekteri privrzenci zarucenych nabozenstvi a zarucenych knih uvazuji jako o blbeccich, kteri k jejich pravde dojdou az casem... ze uvidi... ach joooooo. :| :| :|
Ale nechci zachazet offtopic.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

mun píše:Mlíko je pro mimina. Chlap pije pivo.
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Pavluška, tiež mimo mlieko... no, len som chcela, že poznám dosť neveriacich, ktorí veria úprimnejšie ako veriaci. Myslím, že rozumieš.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše:Pavluška, tiež mimo mlieko... no, len som chcela, že poznám dosť neveriacich, ktorí veria úprimnejšie ako veriaci. Myslím, že rozumieš.
naprosto. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Pavluš sice mám taky pocit, že mi Cepheus dává poslední 3,4 dny docela zabrat, ale snad to tak nemyslel a jenom se nešťastně vyjádřil. :wink:

To víš, co se toho mlíka týče, my jsme trošku jiná generace, starší podobné problémy s mlíkem většinou v takové míře moc neznají, tím narážim na tu tvoji vypitou sklenici a opuchlost, to samozřejmě není legrace. Já bych sklenici mlíka nevypil, nesnášel jsem ji ani jako dítě, takže jsem byl spíš sejrovej a pacholíkovej, jogurtovej a tak.

Dneska můžu říct, že mě nezahleňuje jenom jogurt, ale jim ho malé množství, kdybych snědl půl kila, tam mi teče trochu z nosu, tutově.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

vsak ok, ale ohradit se muzu. :)

ja jsem mliko taky moc nemusela, ale nez jsem si to pred rodici prosadila, tak to chvilku trvalo. Druhy hrnecek jsem vypila jen na dukaz, a i tak mi mozna dodnes neveri a mysli si, ze jsem tak dramaticky opuchla asi ze vzduchu. :) Ono dokud se to nestane primo tomu cloveku, tak z toho ma jen srandu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Pavluska píše:vsak ok, ale ohradit se muzu. :) .
Chápu velmi dobře :P a jsem pro. :wink:
Pavluska píše:a i tak mi mozna dodnes neveri a mysli si, ze jsem tak dramaticky opuchla asi ze vzduchu. :) Ono dokud se to nestane primo tomu cloveku, tak z toho ma jen srandu.
Sytý hladovému nevěří, nealergik alergika nepochopí :| .
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Fiona »

Mela jsem tu cest pestovat si kozy "na mliko", uz coby dlouhodoby vegetarian tehdy. A fakt to obnasi veci ktere lidem v meste nedochazeji a vegetarianum nevoni. Napriklad skutecnost ze aby koza zacla davat mliko, musi nejdriv otehotnet a porodit. Budiz. Kuzlatko potrebuje mliko samozrejme nejdriv pro sebe, taky budiz. O drine spojene s obstaravanim sena na zimu u psat nebudu, to na sebe clovek bere dobrovolne. Ovsem obcas se narodi kozlicek. Tvor na mliko neuzitecny, casto po dobrem neodstavitelny, ve stade se chovajici jako debil, toz co s nim? Ja ho nechala zit jak dlouho to slo, az ho nekdo ukrad a sezral. Jenze ta koza ma na mliko otehotnet kazdy rok, a pokud ji opravdu dobre nehlidate, proste otehotni, toho kozla si pri nedostatku normalnich prilezitosti i vymeci. Takze jsem behem kratke doby mela misto puvodnich 2 koz 7, z toho 2 uzitecne mlekodajky, ovsem jak jsem nemela to srdce odpirat kuzlatum, tak jsem se s nima delila... vysledek, 3 deci mlika denne ze 2 koz, spousta prace a odpovednosti, nejedno bolestive dilema na krku. Nemuzu si je nechavat takhle mnozit geometrickou radou. Ja to nezarezu, ale pokud je dam ci prodam, kazdy to driv ci pozdeji udela. Ty kozy mi veri a ja je ted mam dat katum? Neprijemna situace. Vegetarian je mekkej, vitarian jeste mekci. Fakt ten srdcebol za ty 3 deci denne nestoji. Dlouho jsem to nemohla rozdychat a nejak v te dobe jsem presla na veganstvi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od buc11 »

kozy nevěří, ale jinak jo
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:kozy nevěří, ale jinak jo
ono asi jak komu :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše:
buc11 píše:kozy nevěří, ale jinak jo
ono asi jak komu :mrgreen:
Alebo v Boha? :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:23, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Sry Pavluš, takže tak nějak asi myslel .... :| ... nebo je jenom unavenej :wink:¨
Pavluska píše:To mi mozek asi nikdy nepobere, jak o vsech ostatnich kolikrat nekteri privrzenci zarucenych nabozenstvi a zarucenych knih uvazuji jako o blbeccich, kteri k jejich pravde dojdou az casem... ze uvidi... ach joooooo. :|
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Síce v mlieku, ale keď už je tá debata o Bohu, nech to za mňa povie Chalil Džibrán:
O víře
A starý kněz řekl, Promluv k nám o víře.
A on pravil:
Mluvil jsem snad v tento den o něčem jiném?
Nejsou vírou všechny skutky a všechny odrazy,
a to, co není skutkem a odrazem, není snad zázrakem a úžasem věčně prýštícím ve vaší duši, i když ruce otesávají kámen nebo upevňují osnovu?
Kdo může oddělit víru od svého konání nebo od svého povolání?
Kdo může před sebe rozprostřít svůj čas a říci, "To je pro Boha a to je pro mne; to je pro mou duši a to ostatní pro mé tělo?"
Všechen čas je křídly mávajícími v prostoru od jednoho já k druhému.
Ten, kdo si obléká morální zásady jen jako svůj sváteční šat, by měl být raději nahý.
Vítr a slunce nezanechají žádné díry v jeho kůži.
A ten, kdo vyjadřuje své jednání zásadami etiky, vězní svého zpěvného ptáka v kleci.
Nejsvobodnější písně se neozývají tam, kde jsou mříže a ostnaté dráty.
A ten, pro něhož je uctívání oknem, jež se dá otevřít i zavřít, dosud ještě nenavštívil příbytek své duše, který má okna otevřena od úsvitu do úsvitu.

Váš každodenní život je vaším chrámem a vaší vírou.
Kdykoliv do něho vstupujete, vezměte s sebou vše, co máte.
Vezměte pluh a výheň a paličku a loutnu,
věci, které jste nahromadili vedeni nutností nebo potěchou.
Neboť ve svém snění se nemůžete povznést nad své úspěchy, nebo padnou níž než vaše neúspěchy.
A vezměte s sebou všechny lidi:
Neboť v uctívání se nemůžete vznést výše než jejich naděje, ani se pokořit níž než jejich beznaděj.
A k tomu, abyste poznali Boha, nemusíte umět řešit hádanky.
Raději se rozhlédněte kolem sebe a uvidíte, jak si hraje s vašimi dětmi.
A pohlédněte do vesmíru; spatříte Ho, jak kráčí po oblacích, rozpřahuje své paže v blescích a sestupuje v dešti.
Spatříte Ho, jak se usmívá v květech, pak stoupá a kyne vám rukou ve stromech.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Přesně tak, Bůh žádný spolky nemá, je pouze jeden, všechny víry jsou v podstatě tou jednou, tak nač rozebírat konvertování jinam...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:22, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 2olfess »

Cepheusi s dovolením :), já si tady povídám s holkama, pls vynech mě, děkuji.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:22, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Hej, vy dvaja :D Kopnite do seba sklenici mléka, nech sa môžete sústrediť na tráviace problémy a prestať s nezmyslami :wink: Šup tam s ňou m:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 0:22, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

:wink: :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

2olfess píše:Přesně tak, Bůh žádný spolky nemá, je pouze jeden, všechny víry jsou v podstatě tou jednou, tak nač rozebírat konvertování jinam...
tak.

Ceph: ad dobova literatura... byla napsana v urcite dobe.
Slovo rodokaps nepadlo.

paaaaaaaaaaa
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od buc11 »

eliška mne hned po ránu rozplakala
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

:? Škoda len, že ľudia sú voči takýmto článkom imúnni a pokojne si ich prečítajú pri papaní stejku či tvarohovej pochúťky... Pochopili by to asi len vtedy, ak by Heidi bola žena a dialo sa jej to isté... To by bolo zverstvo. Toto ?...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše: :? Škoda len, že ľudia sú voči takýmto článkom imúnni a pokojne si ich prečítajú pri papaní stejku či tvarohovej pochúťky...
Kdo ten článek (sice hrající na city, ale od reality odtržený není) dočetl a zůstal klidný, toho bych nechtěla osobně poznat. Být krávou v mléčné velkoprodukci je dost tristní život od začátku do konce.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Pavluška, som pesimista. Možno ľudia budú trošku nepokojní, no od huby si neodtrhnú... Žiaľ. Málokto si za biftekom či jogurtom predstaví živého tvora a otrasné podmienky veľkochovu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše:Pavluška, som pesimista. Možno ľudia budú trošku nepokojní, no od huby si neodtrhnú... Žiaľ. Málokto si za biftekom či jogurtom predstaví živého tvora a otrasné podmienky veľkochovu.
jo to asi nepředstaví, ale když už si dočte takový článek nebo si udělá výlet do velkochovu a zůstane chladný, tak je vadný. Pamatuju na jednoho pracovníka takového velkochovu a i on si vše uvědomoval a snažil se v rámci možností zvířatům život co nejvíc zpříjemnit, ale v rámci možností a těch až tak moc nebylo... hlavně neovlivnil chování všech zaměstnanců, ale sám byl ke zvířatům trpělivý. Jinak kopání do krav i od zaměstnankyň není v ČR výjimečné. :? Prý mají hrubou kůži a tolik to necítí...
Br, jsem se zas nějak vytočila.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Pavluška, chápem ťa. Aj mňa toto vie vytočiť. Mám kamaráta, čo robil na bitúnku a musel odtiaľ odísť, napriek výbornému platu. Nevedel, do čoho ide. Nezniesol to, tú bandu magorov, čo sa sadisticky vyžívala v spôsobovaní utrpenia umierajúcim tvorom.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

chápu...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Tu je celkom jasná odpoveď na to, či potrebujeme oberať kravy o mlieko. Pekne sa nám to vypomstí, tak nám treba:
http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

existuje taka pesnicka aj s videoklipom :

cow wtih guns

uz je to stare link nemam
5 2 8
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od 800914 »

viem ze tu je vazna debata ale spomenul som si prave na vtipny obrazok co mi pred rokmi ked vypukla histeria okolo sialenych krav (po predchadzajucej histerii slepacej chripky) poslala na majla segra /tiez vegetativne stravujuca sa/.
skusim ho najst.

uz mam. aha
Obrázek

teraz to uz take nepride ale vtedy som sa fakt pobavil.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Čísielko, nejako vidím len červené x v rámčeku...
Aha, tak už ok. Hm, zachráň sa, kto môžeš.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Panda »

"Bůů! ... Vezem vám mléko! ... Bůů! Bůů!!!" ... Tohle je tak debilní (a často denně), nejraději bych šel tomu autu píchnout kola. I zvonění kravských zvonců by byla lepší znělka než bučení jedné krávy. Tohle se někomu fakt nepovedlo.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Panda píše:"Bůů! ... Vezem vám mléko! ... Bůů! Bůů!!!" ... .
Bože, Pandi. Som sa zľakla, že si sa zbláznil (:-) uf, odľahlo mi.
Odpovědět