MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

ml píše: možná zpomalím, víc ne....
Mirka, slzy vraj prinášajú úľavu... Veľmi na teba myslím, no písmenká nestačia, aby som nimi vyjadrila to, čo cítim po prečítaní tvojich riadkov. Rada by som ti zotrela chmáry z tváre. Veď i tak sa bude diať len to, čo má. A ty to dobre vieš. Nepozeraj dopredu, stačí len ten dnešný deň. Prajem ti veľa sily. A veľa, veľa dní.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ml píše:... proč jsem si naivně myslela, že když dělám lepší věc, něco zachráním?? možná zpomalím, víc ne....dostala další léky a mně je z toho na nic. prostě dnes již vím, že jsou zdravotní problémy, kterým nepomůže ani strava v uzdravení.....přesto jí i nadále nedovolím sníst cokoliv....
Ale jistěže už jsi zachránila, jen neměj strach a vytrvej! Léky přinesou na čas trochu klidu a pak k tobě přijdou další informace a budeš vědět, kudy dál pokračovat. Samozřejmě že nejde jenom o stravu, ale je to první brána. Tak jen odvahu, jedem v tom s tebou všichni:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Omlouvám se, ale blbne mi inet. Asik je mi takto naznačováno, že bych měla konečně pověsit to prádlo, než zetleje :roll:
Naposledy upravil(a) Selma dne ned úno 10, 2008 11:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

jak se to kurňa maže???
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:33, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

štěstíčko píše:Když jsem studoval různé jídelníčky zakladatele pití zeleninových šťáv... tak jsem narazil na to, že hodně používá smetanu a švýcarský sýr. Mě by zajímalo, proč... jestli to jde dohromady saláty se sýrem a nebo smetanou. Já jsem narazil jen na nějaký přírodní balkánský sýr. Sójový sýr Tofu mi nesedl a ani se nedoporučuje jako koncentrovaná bílkovina a tedy tělu škodící... což jsem zjistil až později a za tu cenu mi to nestojí. Takže pokud sýr... tak jaký? Je lepší kysaná smetana nebo sladká v kombinaci se zeleninou?
Tohle že papal Walker ? A vida, to jsem ani nevěděl, jen z jedné jeho knížky pamatuju, že vychvaloval kozí mlíko (ikdyž psal, že ho sám nekonzumuje ale, že kdyby jako ...)
Já sám baštím kozí, ovčí jogurty :
- dodávají mikroorganismy co chybí HM ovoci
- sním o středoevropské ekologické variantě syrovojedení - ranč s ovcemi a kozami = jogurty, sýry, v létě ovoce, v zimě zkvašené ovoce něco jako kavkazští pastevci ...
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

Standa K. píše:Já sám baštím kozí, ovčí jogurty :
- dodávají mikroorganismy co chybí HM ovoci
- sním o středoevropské ekologické variantě syrovojedení - ranč s ovcemi a kozami = jogurty, sýry, v létě ovoce, v zimě zkvašené ovoce něco jako kavkazští pastevci ...
Ani HM, ani ziadne BIO ovocie mikroorganizmy normalne neobsahuje (teda pokial je zdrave a este nenapadnute). Ak mas na mysli bakterie, ktore potrebujeme v zazivacom trakte, tie v ovoci nehladaj, ale naopak, nase "priatelske" bakterie si chovame hlavne pozivanim toho cerstveho ovocia, zeleniny,... ktorych nestravene "zvysky" su potravou prave pre tychto nasich najomnikov a vdaka nim (okrem inych funkcii) z takej vyzivy dokazeme dostat ovela viac. Ale o tom vies.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

štěstíčko píše:Já bych spíš potřeboval vědět jak se jmenuje knížka Walkera o receptech abych zjistil jaké kombinace ovoce jdou s kysaným, s nezkysaným, se sýrem atd.
Asi to spomina vo viacerych. Urcite v "Zdraví a salát", je tam aj kratka kapitola SPRÁVNÁ KOMBINACE POTRAVIN.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

štěstíčko píše:

Já bych spíš potřeboval vědět jak se jmenuje knížka Walkera o receptech abych zjistil jaké kombinace ovoce jdou s kysaným, s nezkysaným, se sýrem atd.
já na ovoce pohlížím, jak na něco "posvátného!" nekombinovala bycho ho vzhledem k jeho rychlému zpracování s ničím

pokud mléčné výrobky kombinovat, tak se zeleninou, to nedojde ke kvašení tak, jako by došlo u ovoce
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

no, ale z obchodů bych si teda asi příklad nebrala........a zastánců mléka tady moc nenajdeš....to je jako když ti někdo řekne, že nejí maso a ty se ho budeš vyptávat jestli je horší vepřové nebo hovězí...
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

mléčné kvašení a mléčné výrobky nespojovat. Když naložíš pikles ( rychle kvašenou zeleninu ) , tak za několik hodin začne pozvolna kvasit ( a nejen zelenina ... ) a stejný kvasný proces probíhá ve střevu a právě tak se vytváří správná střevní mikroflora...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

štěstíčko píše:
V obchodech všechno mléčné většinou chutí, jahodami, malinami, borůvkami., ananasem, broskvemi.. tedy sladkým ovocem. Zálivky do salátů obsahují smetanu. Zmrzlinové poháry... Actimel... Danone....
no právě :?

štěstíčko píše:Já si některé kombinace v břiše umím představit jako neproblematické a jiné jako problematické podle svých osobních pocitů. .
také to tak dělám, takže u mě podle starých zkušeností ovoce - mléčné dohromady nedávat. Já tedy mám ale jedno jídlo, kdy nekombinaci ovoce porušuji a to je sezam-voda-banán-dvě jahody- med (rozmixovat), sice už jsem to snad rok neměla, ale toto jsem schopná dát, více ne
také vím, jaký pocit jsem měla po ovoce - mléčné nic moc
zelenina-mléčné - dalo se, neutrální
tak to bylo mé pozorování :)
štěstíčko píše:Já jsem potřeboval spíše vědět, jestli je zdravější kyslá smetana nebo normální, jestli je zdravější tvaroh, nebo sýr, nebo kefír, nebo jogurt a co z toho nejvíce a nejméně zahleňuje..
na to ti tady nikdo neodpoví, protože většina ti řekne, mléčné nedávat a menšina ti řekne, když mléčné, tak raw (bio) - nepasterizované a raději kozí
na to je lepší se zeptat ajurvedickéh doktora, který když ti zjistí typ, co jsi, ti z každé oblasti potravin vyjede, co je pro tebe nejvhodnější (z ovoce, zeleniny, mléčného atd.)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

když už se tu otevřela zase debata o mlíku... tak musím zavolat do světa, že jsem, aniž bych si to to doteď uvědomil, úplně vypustil mlíko a sýry který mě občas ještě zlobily a obzvášť salát jsem s nima občas doplňoval jako kořením... možná je to ořechovým mlíkem ale ty sýry, to teda nevim čím to ustalo... nějak samo...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:D

Tvé čakry řekly "Dost!" :) (pokud si chce člověk pročistit čakry a chce, aby to bylo rychleji, tak je nutno vypustit mléčné, nebo´t je prý zanáší)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:
Standa K. píše:Já sám baštím kozí, ovčí jogurty :
- dodávají mikroorganismy co chybí HM ovoci
- sním o středoevropské ekologické variantě syrovojedení - ranč s ovcemi a kozami = jogurty, sýry, v létě ovoce, v zimě zkvašené ovoce něco jako kavkazští pastevci ...
Ani HM, ani ziadne BIO ovocie mikroorganizmy normalne neobsahuje (teda pokial je zdrave a este nenapadnute). Ak mas na mysli bakterie, ktore potrebujeme v zazivacom trakte, tie v ovoci nehladaj, ale naopak, nase "priatelske" bakterie si chovame hlavne pozivanim toho cerstveho ovocia, zeleniny,... ktorych nestravene "zvysky" su potravou prave pre tychto nasich najomnikov a vdaka nim (okrem inych funkcii) z takej vyzivy dokazeme dostat ovela viac. Ale o tom vies.
Heleď, mi neřikej, že různý brebery (pravda, moc mezi nima nerozlišuju, tak teda bakttérie) na tom ovoci nejsou (jsou podle mně úplně na všem venku i uvnitř, kde život nezničila nějaká chemikálie, teď jsem někde četl, že nejvíc baktérií je na kuchňským dřevěným prkýnku, víc než na tom záchodovým... :-), a tak jako všeichni tvorové krom člobrdi jí stravu s enzymy tak taky jí stravu s baktériemi... sem čet v jedný knížce, že i např. kráva pokrývá 1/3 příjmu bílkovin z brouků, trusu, mrtvolek a jiného živočišného materiálu co sbaští spolu s trávou ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/708 ... oorganismy

tak nevím, mám v tom guláš.... :-)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

zkus vlastni ruce "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

A to takovou intenzí jakou je denní dávka pro člověka... takže když si někdo dá denně dvě jablka... jako by šel denně na x rentgenů.

tohle je fyzikalne docela nesmysl
zareni neni vec, kterou muzes "nacpat" do jablka, aby to bylo stejne jako kdyz jdes na rentgen osobne
a docela by me zajimalo kde jsi tuhle info cerpal, muzes poslat nejaky odkaz?
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:34, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

štěstíčko píše:
mlok píše:Docela by me zajimalo kde jsi tuhle info cerpal, muzes poslat nejaky odkaz?
Ta kniha se jmenuje "Nejzdravější výživa" a podtitulek Šokující pravda o vaší výživě. Tu jsem si raději ani nekoupil.
To je tuším můj první guru Wandmaker, dej mu pánbůh věčnou slávu ... :-)
Já jsem si ji koupil (byla to moje první raw kniha) a nelituju...
Jen dle stylu psaní ten člověk byl asi dost nervově nevyrovnanej, minulý rok sice zemřel v 92 letech ale ...
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Standa K. »

včera jsem zakoupil v HM Tesco v Kr.Poli na takovýmto stánku-ostrůvku s výrobky z ovčího mléka žinčicu - dle info paní na stánku (vypadala, že ví co říká) bez pasterace či jiné tepelné úpravy.

Nedalo mi to, mrknul jsem dnes na jejich www stránky http://www.syrex.sk" onclick="window.open(this.href);return false; , tam toho moc napsanýho není a tak jsem zavolal paní vedúcej výroby a ta mi řekla, že bez pasterace se nedá žinčica vyrobit :( ale zato bryndza a sýry od nich jsou bez pasterace.. :idea: :idea: (opakovaně do mně hustila, že je to chuťově i výživově lepší než pasterovaný - evidentně nepochopila důvod mého telefonátu, myslela si, že volá nějaký vyplašenec čo sa bojí, že z nepasterovaného skape... :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Hugo z Hor »

Mno, na to, že brynzu a sýry nepasterují tak ceny vypadají zajímavě. Ale sýry už nekonzumuju ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Michal S. »

Že by další propagandistický kousek mléčné lobby? :?:
http://www.novinky.cz/clanek/148085-mle ... opane.html
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Fiona »

Nedavno jsem na jednom joginskem webu cetla, ze pry mleko je vubec nejlepsi potrava pro osviceni, jaka muze byt. Na teze strance si autor neodpustil dodatek, ze snazivci co si mysli ze syrova strava jim dopomuze ke zdravi nikdy nemohou dosahnout osviceni :) Tyhle clanky rada ctu...

Kdysi jsem mela kozy. Ve srovnani s ostatnimi kozami ve vesnici davaly mlika asi tak tretinu (asi moc sportovaly), ale zas melo lepsi chut a mne to stacilo. Bylo to takove osobni, kdyz si vas koza sama zavola, ze je mliko, sama se postavi, necha podojit, a pak na vas se zajmem kouka jak to pijete, jako jestli vam chutna. Chutnalo, ale dodnes jsem neprisla na zpusob, jak tyhle nadherna zvirata chovat dlouhodobe bez vrazdeni :?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od hugo »

Fiona píše:Kdysi jsem mela kozy.
Tahle věta mě trošku zaskočila. Asi se vracím do puberty. :mrgreen:
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od dgm »

Vecne mlady vitarian. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Standa K. »

Fiona píše:Nedavno jsem na jednom joginskem webu cetla, ze pry mleko je vubec nejlepsi potrava pro osviceni, jaka muze byt. Na teze strance si autor neodpustil dodatek, ze snazivci co si mysli ze syrova strava jim dopomuze ke zdravi nikdy nemohou dosahnout osviceni :) Tyhle clanky rada ctu...

Kdysi jsem mela kozy. Ve srovnani s ostatnimi kozami ve vesnici davaly mlika asi tak tretinu (asi moc sportovaly), ale zas melo lepsi chut a mne to stacilo. Bylo to takove osobni, kdyz si vas koza sama zavola, ze je mliko, sama se postavi, necha podojit, a pak na vas se zajmem kouka jak to pijete, jako jestli vam chutna. Chutnalo, ale dodnes jsem neprisla na zpusob, jak tyhle nadherna zvirata chovat dlouhodobe bez vrazdeni :?
ad osvícení - ať si zajede do Černobylu tam bude osvícenej dost a dost :D :D já osobně se nejradši osvěcuju sluníčkem...

ad bez vraždění - proč by jako to vraždění ?? já pastevec-amatér-začátečník prosím o vysvětlení...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluška »

Stando: kozlíci.... můžeš je pak prodat, ale s vědomím, kam jdou...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od awa »

Moc zajímavá debata, zejména pro člověka, co je na vše mléčné alergický. :D Tímto tady nepláču, do svých třiceti jsem se toho nabaštila dost- ať pasterizované, tak surové, kravské, kozí... Nicméně záblesky a pocity duchovní mám natolik často, že to tím mléčkem nebude, a to co tam píšou, je nutno brát pouze jako laický osobní názor. Já osobně to nazývám pěknou blbostí, ale každý je nějakém stupni vývoje, tak má právo být o tom v daném okamžiku přesvědčený.
Co se týká toho vraždění - možná to souvisí s tím, že každé zvířátko zestárne a přestane být v plném rozsahu užitečné, třeba přestane dávat mléko nebo vajíčka a donutí vás si pořídit mladší, ale ty starší ještě nějaký ten pátek žijí a pak máte ne jednu kozu ( slepici ), ale celé stádečko ( slepičí harém )...a navíc i zvířatům se nemoci nevyhýbají a někdy člověk vidí jak se zestárlý miláček trápí a přemýšlí, jestli jeho trápení neukončit. Ale Fi se ti vyjádří sama, jak to myslela.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Fiona »

Jo, asi tak nejak. Prvni a druhou kozicku jsem zachranila zpod kudly, ze mely male veminka. V te dobe uz byly obe tehotne. Na jare uz jsem jich tedy mela 4, z toho 1 capik. Pro 4 jsem jeste zvladla nasusit na zimu, ale pro vic uz ne, tak jsem musela resit co dal... Poustela jsem na svobodu, vzdycky se vecer vratily spokojene a vesele... a ja si v tu chvili prala nemuset byt clovekem.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Standa K. »

Fiona píše:Poustela jsem na svobodu, vzdycky se vecer vratily spokojene a vesele... a ja si v tu chvili prala nemuset byt clovekem.
a jak to vyřešili jistí právní zástupci nezletilců jménem Jeníček a Mařenka jsi neslyšela ?? :D jenže kde dneska vzít hustý les a co s tím perníkem co donesou nazpátek, co ?? :D :D :D
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

skodlivost mleka- zkusme zachranit par zivotu spravnym info

Příspěvek od Hvodnik »

tak nam zase podplaceni "vetci" manipuluji budoucimi maminkami.
Kdo mate chut, pripiste prosim alespon do diskuse nejake rozumne protiargumenty,cim vic tim lip. Urcite se najde dost lidi kdo si to prectou a zachrani se tim zdravi i zivoty,ktere by se zbytecne ruinovaly jen kvuli tomu aby jeste vic zbohatli mlekarsky i farmaprumysl...
Holt mleka je tolik ze se radsi vyleva na pole, namisto aby se rapidne snizila produkce ...

http://www.novinky.cz/zena/deti/192010- ... rozou.html

zdravi

Hvodnik
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: skodlivost mleka- zkusme zachranit par zivotu spravnym info

Příspěvek od mira »

"Někde" jsem četl, že vit. D se do mléka přidává, jelikož ho samo přirozeně
asi neobsahuje, nebo se mi to jen zdálo. :?
Když mléko, tak mateřské a kravám se lidé nerodí, ale na druhou stranu
se mládež, také mi to někdy uklouzne, oslovuje vole, tak v těchto případech
lze sát struk, ale dobře umytý a jen když už vlastní tele má dost.
Nějaké téma ohledně vemen tu na fóru již existuje, ale již zapadlo, jako
vlastenec. :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: skodlivost mleka- zkusme zachranit par zivotu spravnym info

Příspěvek od culka »

Logicky vzate ak to mlieko doplnuju vit D a nedostatok onoho vitaminu je asi pricina vzniku MS, tak potom by teoreticky mohli mat pravdu. Ale lepsie bude nepit mlieko a doplnat D-cko inak.

Mirku a to mi uniklo, ze tu bolo kozovlakno.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Veď D doplníš dostatočne, keď vylezieš von. To stačí.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Xion »

Renáta píše:Veď D doplníš dostatočne, keď vylezieš von. To stačí.
Tak tak, niekde som cital, ze ked sa nejaku dobu predtym zje trochu kokosoveho masla alebo oleja, tak sa toho vygeneruje este viac.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od dgm »

Jj, lzicku kokosoveho oleje do pusy, oblict do maskacu a hura na snih na slunicko :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Jindra »

Xion píše:Tak tak, niekde som cital, ze ked sa nejaku dobu predtym zje trochu kokosoveho masla alebo oleja, tak sa toho vygeneruje este viac.
Potvrzuji, taky četl, lžičku kokos oleje. Je to významné hlavně teď v zimě, kdy je slunka míň. V létě to asi třeba není.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Dano »

Hvodnik píše:tak nam zase podplaceni "vetci" manipuluji budoucimi maminkami.
Kdo mate chut, pripiste prosim alespon do diskuse nejake rozumne protiargumenty
V knihe The China Study sa autor venuje v celej kapitole roztrusenej skleroze. Uviedol aj graf vyjadrujuci vztah medzi spotrebou mlieka v kg na obyvatela za jeden cely rok a vyskytom roztrusenej sklerozy na 100tisic obyvatelov, v roznych statoch:
Milk-MS.JPG
Milk-MS.JPG (20.38 KiB) Zobrazeno 27452 x
Vidno z neho, ze v statoch s najvyssou spotrebou je vyskyt MS aj 100 az 200 krat vyssi ako v tych s najmensou spotrebou. 200x znamena o 19900%. Pricom v tom clanku "Pití mléka v těhotenství chrání děti před roztroušenou sklerózou" sa pise "Pokud ženy v těhotenství vypily až čtyři skleničky mléka denně, pak bylo nebezpečí vzniku roztroušené sklerózy u dcer až o 56 procent nižší než u těch, jejichž matky si dopřávaly méně než tři sklenice mléka za měsíc". Na zaklade napocitania vyskytu MS len u 199 zien... +19900% versus -56%. Ach...

Pozor, autor Cinskej studie ale nehovori v tomto pripade o jednoznacnej pricine. Je totiz velmi skuseny vyskumnik a vela toho vie - v pripade vyzivy a metabolizmu ide o velmi zlozite, stale uplne nepoznane vztahy, vid napr. Prilohu C The "Vitamin" D Connection. Ale svojou pracou a luskanim studii inych dosiel k jednoznacnemu presvedceniu, ze civilizacne/degenerativne choroby suvisia velmi vyrazne s vyzivou a ze cim viac je strava denaturovana/rafinovana a cim je viac zalozena na zvieratach, tym je vyskyt tychto chorob vyssi. Preto je jednoznacne aj proti mlieku a teda v kocke za (nerafinovanu) rastlinnu stravu.

K tomu clanku na ich stranke sa mi nechce pisat komentar. Skoda casu. Bol som u zubara v ZŠkole, a tam automat na jogurty. Dotuje stat, deticky dostanu karticky s ciarovym kodom, raz mesacne si dobiju kredit a velmi lacno sa kazdodenne dostanu k 1 takemuto vyrobku. Z marketingoveho hladiska super tah, vychova buducich spotrebitelov (v dospelosti mozno pacientov MS) :( Napr. automat na ovo/zeleninove cerstve stavy by tam hladali zbytocne..., ktoby uz len loboval za jablka ci mrkvu...
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

To snad ani nejde neprecist si tuhle knizku...

Příspěvek od Hvodnik »

http://uloz.to/4228015/mleko.pdf
asi dostanu vynadano od admina za ten link... :oops:
ale tuhle knizku si neprecist snad ani nejde :idea:
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od hugo »

Neboj, tady mají hodného admina >:-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Xion »

Skoda, ze to nejde stiahnut.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Xion píše:Skoda, ze to nejde stiahnut.
Mně to šlo, už ji čtu. Má to pod 20MB, tak ti to můžu poslat mailem nebo přes úschovnu, kdyžtak napiš email do SZ.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: Další placena reklama: "Chcete mít štíhlý pas? Pijte mlé

Příspěvek od Hvodnik »

Mimochodem si pamatuju na jednu spoluzacku z gymplu, ktera od malicka pila obrovska kvanta kravskeho mleka.
Jednak byla uplnej hromotluk (hromotlucka? hromotlukyne? :lol: ) a navic k tomu hrozilo ze se prevazi horni polovinou tela dopredu (damy prominou).
Navrch byla jeste k tomu fousata.

Jsou to pouze nepodstatne fyzicke odchylky, rozhodne podle toho nikoho nelze posuzovat jako cloveka...
Samozrejme ze se clovek uz tenkrat v 90. letech ptal, jestli to nahodou nesouvisi s tou extremne vysokou komzumaci mleka uz odmalicka.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Další placena reklama: "Chcete mít štíhlý pas? Pijte mlé

Příspěvek od Sitar »

To nejlepší je na konci. ;-)
Ideální volbou je trvanlivé mléko v kartonových obalech firmy Tetra Pak. Je bezpečně ošetřené, neobsahuje konzervanty a je tedy čistě přírodní.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět