MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od dgm »

Panda píše:"Bůů! ... Vezem vám mléko! ... Bůů! Bůů!!!" ... Tohle je tak debilní (a často denně), nejraději bych šel tomu autu píchnout kola. I zvonění kravských zvonců by byla lepší znělka než bučení jedné krávy. Tohle se někomu fakt nepovedlo.
Pandooo????

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/t ... nozem.html
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Panda »

Ježíííš :mrgreen: :oops:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Renáta »

Pandi, sa neľakaj, ved písali, že starší :wink:
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od lumoska »

Panda píše:"Bůů! ... Vezem vám mléko! ... Bůů! Bůů!!!" ... Tohle je tak debilní (a často denně), nejraději bych šel tomu autu píchnout kola. I zvonění kravských zvonců by byla lepší znělka než bučení jedné krávy. Tohle se někomu fakt nepovedlo.
dufam, ze sa u nas nenecha nikto inspirovat :?
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

No Pando! :shock: :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

policajti vedia komu slúžia

ako to že nezavreli toho rušiča kludu ?

tuna zas kedysi chodievali zmrzlinové autá a donekonečna vycingávali otravnú pesničku

našťastie ten systém finančne skrachoval a už necingajú

možno by stačilo rozširiť cez antisociálne médiá nejaké poplšné správy že to mlieko z bučiaceho predaja je extra závadné, že je tam nejaká chemikália spôsobujúca impotenciu a debilitu prejavujúcu sa bučaním na verejnosti :mrgreen:
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od smajliss »

tohle mě zaujalo :- )

Odborné studie prokázaly, že pocit zahlenění udávají po konzumaci nejen mléka, ale i nemléčného testovacího nápoje (který je od mléka chuťově k nerozeznání) výrazně častěji lidé, kteří o tomto předpokladu byli předem přesvědčení.

Pocit zahlenění je tedy závislý na víře, nikoliv na konzumaci kravského mléka. Studie byly prováděny jak u astmatiků, tak u dobrovolníků, kteří se nechali infikovat viry působícími onemocnění dýchacích cest. U všech byl výsledek stejný. Pocit zahlenění udávali více ti, kteří v něj věří.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Janek »

Novinka, ze placebo funguje? Hele nemlecny testovaci napoj chutove k nerozeznani, to mi prijde jako daleko lepsi hlod, CO TO JE ZA SLOZENI? :-D

Jinak post nad tim cos to zkopiroval, je: **@Betty1981** píše:
Mléko organismus zahleňuje. Z nadojeného se oddělí syrovátka, která v něm ovšem plní svou funkci - s mléčnou bílkovinou kaseinem jsou jako lepidlo a rozpouštědlo v jednom, bez syrovátky kasein tělo zanáší. Mimochodem, dělalo se z něj lepidlo na tapety.
Ovšem v mléčných výrobcích, kvalitních jogurtech bez náhražek (odstředěného mléka natuženého škrobem apod.), kefíru, tvarohu, tvrdých sýrech atd. je určitě spoustu důležitých vitamínů a minerálů, pro které jsou důležité a nezbytné. A jsou v nich všechny složky mléka.
Takže za mě mléko do dětského jídelníčku ne, kvalitní mléčné výrobky rozhodně.
Mimochodem, polotučné mléko se dělá tak, že se odstředí to čerstvé na nízkotučné a přidá se do něj sójový tuk. Je to nejlevnější varianta výroby a proto většinou ani nezkysne, jen děsně zapáchá :-?


Za sebe muzu rici ze jsem onehdy vypil litr mlika (3 dny zpet) a dodnes jsem zahleneny - ted nevim jestli proto, ze o tom vim, anebo proto, ze mleko zahlenuje :x

Podle me je dulezita imunita, nez resit tyhle blbiny. Nase babicky tohle také neresily (otázka je zda si daly litr mlika v jeden den anebo si daly mliko primo od kravy a ne z krabice se sojou) a také se dozily 85 let.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od smajliss »

mléko se musí pít teplé a nepasterizované .. proč ? no nepasterizované proto, aby tam byl enzym laktáza na rozložení laktozy a teplé ho doporučuje ajurvéda a podle mě to je proto, že enzymy se stávají aktivnější, když se zahřejí .. potom ještě přidat muškátový oříšek a kardamom .. pak se tráví mléko dokonale 8)

ale mě třeba nezahlení ani lehce pasterované mléko .. asi moje tělo umí ten enzym laktázu furt tvořit v dostatečném množství

propagátoři raw milk v americe zase neustále tvrdí, že neexistuje alergie na mléko, ale existuje pouze alergie na pasterizaci :- )
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: Pocit zahlenění udávali více ti, kteří v něj věří.
co byl ten nemléčný nápoj? Ony ty náhražky mléka totiž taky trochu zahleňují, pokud tam je rozpuštěný škrob a spol.....

Jinak můj taťka na nějaké zahlenění nevěří, ale když si dá x pšeničných topinek a pak začne smrkat, tak na to zas u něj věřím já. I bez placeba. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od smajliss »

já nevim nic k té studii .. pouze jsem to viděl zmíněné v jednom článku a zaujalo mě to
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: propagátoři raw milk v americe zase neustále tvrdí, že neexistuje alergie na mléko, ale existuje pouze alergie na pasterizaci :- )
:) čerstvé mléko je lepší, ale ani tak ho ne každý snese bez následků... já zkoušela syrové kravské i kozí...
No, nemají to tam s propagací ale nijak lehké. Psala jsem si s paní, která má stádo koz a docela jí hrozili, že ho už dál syrové nebude moct prodávat. Jak to dopadlo nevím.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:já nevim nic k té studii .. pouze jsem to viděl zmíněné v jednom článku a zaujalo mě to
škoda :) Já totiž bývala trošku zahleněná i po rýžovém mléku, tak proto mne to hned napadlo... Po mandlovém se nic takového nekoná.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od smajliss »

tak jsem trochu prohledal pubmed a asi to našel

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8452378

sojové mléko
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

no, tak to taky žádná výhra. To jsem vysadila už dávno. I po tofu jsem byla zahleněná....

Ovšem neříkám, že zahlenění je jen špatná věc - např. v případě vdechování spór plísně je taková rýma super, protože to aspoň neproudí vše nechráněně do plic. atd...

A dle konstitučních typů má každý člověk jinou tendenci k zahlenění. Takže někdo se bude zahleňovat kdečím, ale taky to neznamená že je to špatně nebo dobře.... jen jsme každý jiný a měli bychom se dle toho zařídit. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Syrovozrout »

Syrové kravské mléko průměrně:

87,15 % voda
4,77 % laktóza (to je když si odmyslíme vodu: 37,12 % sušiny)
4,06 % tuk (to je 31,60 % sušiny)
3,29 % bílkoviny (tj. 25,60 % sušiny)
0,73 % minerální látky (tj. 5,68 % sušiny)
Žádná "vláknina" nebyla uvedena.

Obdobně mléko ovčí:

80,70 % voda
5,36 % laktóza (to je když si odmyslíme vodu: 27,77 % sušiny)
7,00 % tuk (to je 36,27 % sušiny)
5,98 % bílkoviny (tj. 30,98 % sušiny)
0,96 % minerální látky (tj. 4,98 % sušiny)
"Vláknina" asi žádná?

Povšimněme si, že má celkově více sušiny než mléko kravské (méně vody), je však možné,
že ovce celkově produkuje mléka menší objem. Zároveň má v sušině mírně nižší podíl minerálních látek,
přestože na procenta tvoří mírně vyšší podíl.
Drobné nuance však nemusejí být podstatné, navíc složení mléka se zřejmě průběžně mění.

Když zprůměrujeme ovčí a kravské mléko, tak je nápadné, že složky cukry/bílkoviny+minerální látky/tuky se velmi blíží každá zhruba třetinovému zastoupení v sušině.

Mléko lidské - někdo zkuste dopsat pro srovnání, díky.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Panda »

Syrovozrout píše:Mléko lidské - někdo zkuste dopsat pro srovnání, díky.
Srovnáme-li, tak mléko lidské tvoří z 99,9% zájmu obalová technika, což u kravského - a to je docela zajímavé - zpravidla nepozorujeme.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Syrovozrout »

"Složení mateřského mléka je 1,5 gramu bílkovin, 3,8–4 gramy tuků a 7 gramů mléčného cukru (laktozy) na 100 ml mléka."

Lidské mléko se uvádí orientačně:
6,8 % cukry (tj. cca 54,4 % cukrů v sušině!)
4,0 % tuky (tj. cca 32 % tuků v sušině)
1,5 % bílkoviny (tj. cca 12 % bílkovin v sušině)
0,2 % minerálií * (tj. cca 1,6 % minerálií /vláknina se pro kojence nenachází - avšak pro dospělce je potřebná/ v sušině)
Zbytek voda a rozpuštěné plyny.
* Ony minerálie jsou převážně Ca, P, Na, K, Cl.
(Prý "významný je nižší obsah sodíku v mateřském mléce s porovnání s kravským, protože snižuje zátěž nezralých ledvin novorozence.")
"Cukry a tuky jsou variabilními složkami mateřského mléka, dokud jsou bílkoviny jeho stálou složkou."

"Mateřské mléko u člověka má snížený obsah bílkovin než jiné savčí druhy, což je způsobeno tím, že u novorozence se vyvíjí hlavně mozek. /HYPOTÉZY O LEPŠÍM MOZKU DÍKY KONZUMACI MASA TÍM ASI PADAJÍ, VIĎTE?/ Z bílkovin je zastoupen hlavně laktalbumin a menší část připadá kasein. Tuky tvoří v mateřském mléce proměnlivou složku v závislosti na stravovacích návycích matky. Velká část tuků připadá na nenasycené mastné kyseliny, cholesterol a fosfolipidy (30–40 mg / 100 ml), které jsou oproti kravskému mléku zastoupeny 4 krát více. Je současně bohaté i na imunologicky aktivní protilátky, které podporují vývoj imunitního systému kojence.
( "Střevo narozeného dítěte má jednu zvláštnost. Jeho stěna je velice řídká a proto v prvních hodinách po narození je dobře prostupná i pro velké molekuly. To má zcela zásadní význam z pohledu obranyschopnosti dítěte. Protilátky jsou poměrně velké a složité molekuly a za normálních okolností nejsou schopné přes střevní stěnu do krve přestupovat.
Je nesmírně důležité, aby narozené dítě vypilo kolostra co nejvíce v prvních hodinách svého života. Není nutné vypít velký objem, čím častěji však i po troškách dítě saje, tím odolnější bude v budoucnosti jeho obranný systém. S určitou nadsázkou lze říci, že v této době se rozhoduje na zbytek života. Názory na dobu, kdy již střevní stěna přestane tyto velké molekuly propouštět, se mezi odborníky trošku různí. Jedna skupina se přiklání k názoru, že se tak děje nejpozději do 24 hodin od narození, někteří odborníci však připouští dobu přibližně dvojnásobnou. Všichni se však shodují v tom, že s přibývající dobou se stěna střeva stále více uzavírá a zmenšuje se tak velikost molekul, které jsou schopny přes střevní stěnu přecházet."
http://galenus.cz/tehotenstvi-kojeni.php )

Mateřské mléko obsahuje také některé adipokiny, což vysvětluje fakt, že déle kojené děti mají v dospělosti méně problémů s obezitou a metabolickými poruchami.
Na trávení mateřského mléka u člověka se podílí hlavně enzym lipáza, který se nachází v mateřském mléce. V případě kravského mléka tento enzym chybí."

"Mateřské mléko se tráví přibližně dvakrát rychleji, než jakákoliv jiná mléčná náhražka. Dítě dokáže strávit plnou dávku mateřského mléka přibližně za 1,5 až 2 hodiny. Bylo také prokázáno, že častější kojení podle požadavků dítěte, byť i v menších dávkách, nakonec vede za celý den k vyššímu příjmu mléka, než v případech pravidelných intervalů. Dítě tak i rychleji zvyšuje svoji hmotnost.

Mléčné náhražky, které jsou doplňovány klasickým cukrem nebo glukózou nejsou úplně ideální, lepší je, pokud je doplňován mléčný cukr laktóza. Vysvětlení tohoto biochemického požadavku je dosti složité a překračuje rámec tohoto pojednání."
---
"Mládě tuleně musí rychle vyrůst a získat silnou vrstvu tuku, která jej chrání ve studené vodě proti chladu.

Tulení mléko obsahuje přibližně:

32,3 % vody
2,6 % cukrů (tj. 3,84 % v sušině)
53,2 % tuku (tj. 78,58 % v sušině)
11,2 % bílkovin (tj. 16,54 % v sušině)
? 0,7 % minerálií (tj. 1,04 % v sušině).
--- Poznámka mezi čárami: Zajímavé, že ani tak se mládě tulení nenachází ve stavu chronické ketózy? Ale naopak v pěkném anabolismu...
Kravské mléko je naopak velice podobné lidskému, jen má méně cukrů, trochu více bílkovin a celkově větší objem dojivosti.
"Jinak kolostrum ("prvotní mléko") produkuje i člověk, ale kolostrum lidské matky má asi 30-40x méně imunitních faktorů než kolostrum kravské. Protože lidský novorozenec, na rozdíl od telátka, může přijímat tyto faktory prostřednictvím placenty, nemusí být lidské kolostrum tak bohaté na růstové a obranné látky."
---
A nakonec hřebíček do rakvičky některých cukrofobních hypotéz:

"Mateřské mléko je v porovnání s mlékem ostatních savců nejbohatší na cukry.
Mateřské mléko obsahuje čtrnáct různých druhů cukru. Kravské mléko obsahuje jen dva druhy."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Janek »

Pavluska píše:
smajliss píše: propagátoři raw milk v americe zase neustále tvrdí, že neexistuje alergie na mléko, ale existuje pouze alergie na pasterizaci :- )
:) čerstvé mléko je lepší, ale ani tak ho ne každý snese bez následků... já zkoušela syrové kravské i kozí...
No, nemají to tam s propagací ale nijak lehké. Psala jsem si s paní, která má stádo koz a docela jí hrozili, že ho už dál syrové nebude moct prodávat. Jak to dopadlo nevím.
Tady jde zase o ochranu obyvatel, sama at si pije co chce ale kdyz to chce prodavat, tak na to jsou normy (ostatne z mlekomatu bylo take par lidi nemocnych), do maleho objemu celkem mirne ale to asi skonci, stejne jako skoncil zakon o malych bankach a kdo chce dnes s penezi i v malem, musi splnit to co velka banka, na to dojely nektere smenarny co si vcas nepozadaly o licenci. Zavrely kram.

Pani to muze obejit i v budoucnu tak, e si udela sdruzeni a clenove sdruzeni si mohou pit co chteji :-)

Stejnym zpusobem obchazeji podnikavci zakaz provozu hernich automatu, hrat mohou jen gambleri clenove :-)
Naposledy upravil(a) Janek dne sob črc 27, 2013 20:12, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Janek »

Pavluska píše:
smajliss píše: Pocit zahlenění udávali více ti, kteří v něj věří.
co byl ten nemléčný nápoj? Ony ty náhražky mléka totiž taky trochu zahleňují, pokud tam je rozpuštěný škrob a spol.....

Jinak můj taťka na nějaké zahlenění nevěří, ale když si dá x pšeničných topinek a pak začne smrkat, tak na to zas u něj věřím já. I bez placeba. :)
Neveri to rika ale urcite jsi mu o nem rekla takz to vi a podvedomi treba veri :-) zajimavy proc lidi erou co jim nedela dobre...??
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše: Tady jde zase o ochranu obyvatel, sama at si pije co chce ale kdyz to chce prodavat, tak...
Jak dojemná péče.
A co když to někdo chce kupovat? :D Tak i toho před takovými nápady hodlá někdo nevyžádaně plošně "chránit" (přesněji řečeno omezovat ve fungujících možnostech na výběr, že i kdyby chtěl, tak nakonec nesežene nikde v dosahu ani výhodně a snadno bez komplikací a nadbytečných "obcházejících" formalit. Trochu důstojnosti by to chtělo a ne se pořád nechat stavět do pozice kde už nezbyde než jen přemýšlet jak to či ono přečůrat.)?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

ani sa necudujem ze sucasne merania materskeho mlieka ukazuju ze matky v tejto civilizacii uz v sebe maju hotovu cukraren a zbavuju sa vlastneho cukru aj do mlieka

skoda ze nie su analyzy z cias ked este neexistovali morning cereals.

tulen ma viac rozumu
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

chcem este dodat ze je maximalne nezodpovedne ked niekto zmeria obsahy mlieka jednej matke alebo skuoiny matiek a vyda to ako nejaku standartne zlozenie ludskeho mlieka

bolo by zaujimave bvideit zlezenie mlieka roznych stravivaccih skupoin

a naprikklad zlozenie mlieka bretharianky, zlozenie mlieka nizskosacharidvoky atd a porovnat tio s americkou matkou zijucou na donatoch
pripadne czechoslovacky zijucich na lekvaroivych siskach

matky co popri kojeni trenuej a beha maratony a matky co ma pekne svojich poctivych 125 kg a zkresla sa zdviha pol hodiny
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Syrovozrout »

rudo píše:chcem este dodat ze je maximalne nezodpovedne ked niekto zmeria obsahy mlieka jednej matke alebo skuoiny matiek a vyda to ako nejaku standartne zlozenie ludskeho mlieka

bolo by zaujimave bvideit zlezenie mlieka roznych stravivaccih skupoin

a naprikklad zlozenie mlieka bretharianky, zlozenie mlieka nizskosacharidvoky atd a porovnat tio s americkou matkou zijucou na donatoch
pripadne czechoslovacky zijucich na lekvaroivych siskach

matky co popri kojeni trenuej a beha maratony a matky co ma pekne svojich poctivych 125 kg a zkresla sa zdviha pol hodiny
Jsem všemi deseti pro, takové bádání by mě též zajímalo.
Ale jak zařídit takovou studii s našimi omezenými volnými prostředky?:)
Tady už končí teoretizování a spekulování, ale je třeba tvrdých čísel z praxe námi kontrolované.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:
rudo píše:chcem este dodat ze je maximalne nezodpovedne ked niekto zmeria obsahy mlieka jednej matke alebo skuoiny matiek a vyda to ako nejaku standartne zlozenie ludskeho mlieka

bolo by zaujimave bvideit zlezenie mlieka roznych stravivaccih skupoin

a naprikklad zlozenie mlieka bretharianky, zlozenie mlieka nizskosacharidvoky atd a porovnat tio s americkou matkou zijucou na donatoch
pripadne czechoslovacky zijucich na lekvaroivych siskach

matky co popri kojeni trenuej a beha maratony a matky co ma pekne svojich poctivych 125 kg a zkresla sa zdviha pol hodiny
Jsem všemi deseti pro, takové bádání by mě též zajímalo.
Ale jak zařídit takovou studii s našimi omezenými volnými prostředky?:)
Tady už končí teoretizování a spekulování, ale je třeba tvrdých čísel z praxe námi kontrolované.

a kym to nemame tak ma osobne nezuajimaju nejake cisla vydane WHO alebo nejakou americkou univerzitou a nebudem teda tie cisla ani pouzivat ako argument na nieco v ziadnej doskusii
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Hlavně nevím, proč z poměrů makroživin v mateřském mléce dělat jakékoliv závěry pro ideální stravu dospělých :wink:

Žádný "hřebíček do rakvičky některých cukrofobních hypotéz" nevidím, já se cukru nebojím, věřím, že příjem sacharidů okolo 80 - 160 g denně ze zeleniny, ovoce, oříšků, semínek a bezlepkových klíčků (např. pohanka) je naprosto zdravý. Laktóza je individuální a maso a vejce cukry skoro neobsahují.
Čímž vůbec nechci říct, že ketogenní dieta pod 20 g denně je špatně, klidně může léčit a možná je prospěšná i zdravým, nevím, zatím mě ale nic nepřesvědčilo o tom, že sacharidy nad 20 nebo nad 60 g jsou přes míru a nezdravé.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Pani to muze obejit i v budoucnu tak, e si udela sdruzeni a clenove sdruzeni si mohou pit co chteji :-)

Stejnym zpusobem obchazeji podnikavci zakaz provozu hernich automatu, hrat mohou jen gambleri clenove :-)
aha, nebo si na to založit nové náboženství... :) Konzumenti syrového mléka. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Neveri to rika ale urcite jsi mu o nem rekla takz to vi a podvedomi treba veri :-) zajimavy proc lidi erou co jim nedela dobre...??
já se dost krotím v kritice něčího oblíbeného jídla, ale kdysi dostal knížku, kde bylo popsáno i to, jak škodí nadbytek škrobu a to že já sama nejím lepek, to ví. To je celé... Někdo ale smrkání neřeší.... viz Jindrův syn - ti lidé to prostě nevidí jako problém.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

já je docela chápu. topinky jsou mňam,
sice zrovna nemám ani rýmu, ani kašel, ani jiný projevující se zánět, nicméně cítím, že nos není tak čistý, jak by být mohl.
jenže mléčné výrobky mi chutnají a na néti jsem prostě líná, pokud se mi zdraví nezhorší, nemám motivaci je vyřadit...jen ten bezlepek držím, to je pro mne snadné.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:Někdo ale smrkání neřeší.... viz Jindrův syn - ti lidé to prostě nevidí jako problém
kór malý děti (to nevidí jako problém)
občas z legrace poznamenám, že by ke každému mléčnému výrobku měli přibalovat kapesníčky :-)
s.arik píše:mléčné výrobky mi chutnají a na néti jsem prostě líná
kdyby ses k néti časem dokopala, dovol osobní zkušenost - použití čehokoli jiného než vlastní uriny mi bylo velmi nepříjemné a do nosu štípající. i v tomto případě tedy preferuji urinoterapii.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Jindro, sem tam jsem zkoušela solenou vodu i z úsporných důvodu nesolenou a nevadilo mi v nose valně nic.
K urině mne touha netáhne (nemám dojem, že bez ní to zdraví nelze prožívat), ani se mi neštítí, (navíc jsem na tohle lenoch) - ale Míra to má jinak a tak se zařídím dle jeho vkusu, chci, aby nade mnou áchal a ne prchal co nejdál :mrgreen: Totéž se vlastně dá napsat o klystýrech.

Ledová sprcha je taky mocný nástroj a jako bonus po ní nesmrdím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

Sarikuuu, to jsou predsudky jako prase, urina nesmrdi, na suchou kuzi napr. z prechlorovane koupele neznam nic lepsiho.
Do 5 minut po namazani a oschnuti kuze neucitis lautr nic, za to dam ruku do ohne, zena blbla podobne jako Ty :).
A kuze jako prdylka od batolete, Mira by se zbridil jak bys byla hebka na omak, pravy opak bys docilila ! :D

O urinovym neti na ucpany nos v zime u chripy ani nemluvim, kam se hrabou vsecky farmaka:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

Jindra píše:, dovol osobní zkušenost - použití čehokoli jiného než vlastní uriny mi bylo velmi nepříjemné a do nosu štípající. i v tomto případě tedy preferuji urinoterapii.
zatial som v joge tak daleko s ohybnostou chrbtice nepokrocil, aby som si mohol curat do nosu, jak to sakra delas ?
Naposledy upravil(a) rudo dne pon črc 29, 2013 8:51, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Já vím, že nesmrdí, před lety jsem to zkoušela. Ale, budu se opakovat, pokud je partnerovi něco nepříjemné (stačí pocit, nemusí jít o smyslový vjem) a mně na tom nesejde, samozřejmě se přizpůsobím jemu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

Aha:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Janek »

Syrovozrout píše:
Janek píše: Tady jde zase o ochranu obyvatel, sama at si pije co chce ale kdyz to chce prodavat, tak...
Jak dojemná péče.
A co když to někdo chce kupovat? :D Tak i toho před takovými nápady hodlá někdo nevyžádaně plošně "chránit" (přesněji řečeno omezovat ve fungujících možnostech na výběr, že i kdyby chtěl, tak nakonec nesežene nikde v dosahu ani výhodně a snadno bez komplikací a nadbytečných "obcházejících" formalit. Trochu důstojnosti by to chtělo a ne se pořád nechat stavět do pozice kde už nezbyde než jen přemýšlet jak to či ono přečůrat.)?
Většina lidicek vylozene POTREBUJE, aby někdo ridil jejich život a staral se o ne (pokud si někdo mysli opak, pak asi nemá styk s realitou). Jsme v demokracii, tak se musíme podřídit. Jak tohle chces zmenit? V tomhle ja problém nevidim, když to jde precurat, precuravajici si alespoň vice uvedomi rizika s tim spojena a vedlejsim efektem je mozna i o něco min bude pacientu, kteří ze spolecneho zdravotniho systemu cerpaji na leceni nejake nemoci z mlika.

Pokud s tim mas problém (demokracie je vláda luzy), tak se divim ze ti nevadi zakaz konopi, EU a další vydobytky. I když to s tim primo nesouvisi, ale vse nakonec souvisi se vsim.

rudo píše:a naprikklad zlozenie mlieka bretharianky
Ona ma mliko? Zatím se nechali zkoumat jen chlapi, vim o dvou (moc o tom nevim). A kdyby mistrine mela mliko (http://www.beveg.estranky.cz/clanky/ziv ... nstvi.html) tak by ho nejspíše bylo tak malo, ze by ho zkoumat nedavala :-D

s.arik píše:Já vím, že nesmrdí, před lety jsem to zkoušela. Ale, budu se opakovat, pokud je partnerovi něco nepříjemné (stačí pocit, nemusí jít o smyslový vjem) a mně na tom nesejde, samozřejmě se přizpůsobím jemu.
a když o tom nevi, tak mu to je taky neprijemne? :-D
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Janek píše: a když o tom nevi, tak mu to je taky neprijemne? :-D
tak to by si asi nevšiml :)
hlavní bod je ten, že já nemám motivaci do toho jít. kdybych měla, šla bych přes překážky nebo u nich naříkala, naštěstí to není zapotřebí.

jednou za dva měsíce mám chuť si vyčistit nos, tak si naleju do dlaně vincentku, vdechnu, minutku podržím noc zavřený a vysmrkám se. mnohem úspornější a mně příjemnější metoda než néti čímkoliv. netvrdím, že stejně účinná, ale kdyby se to dělalo dvakrát po sobě, určitě by to bylo dostatečné.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Panda »

Janek píše:
rudo píše:a naprikklad zlozenie mlieka bretharianky
Ona ma mliko?...
Camila Castillos svého syna odkojila: http://www.breatharian.eu/breath/ekvador/akahi/ (blog s podrobnostmi http://akahiycamila.blogspot.cz/ )
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Syrovozrout »

Dneska jsem dal kysaný podmáslí+trochu oleje z rýžových otrub či z čeho to prý je. A do toho strouhaný kokos. Takže je z toho takový koko-olejový mlíko. Teče to, ale přitom to musím trochu kousat. S olejem to nepřehánět.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon črc 29, 2013 20:14, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od mira »

s.arik píše:Já vím, že nesmrdí, před lety jsem to zkoušela. Ale, budu se opakovat, pokud je partnerovi něco nepříjemné (stačí pocit, nemusí jít o smyslový vjem) a mně na tom nesejde, samozřejmě se přizpůsobím jemu.
:?:
Není sporu o tom, že manželky znají své muže lépe, než oni sami sebe a také lépe vědí, co kdy tito trubci
pronesli, nebo co si myslí a jaký je jeho-jich názor na to, či ono.
Následuje krátká přestávka na tématický popěvek ze života duchovních osob-
"Výrobky mléčné, to je marné, jsou blahodárné, a věčné"
A tak nepřekvapí, že si nějak nemohu vzpomnět, že bych té své zapověděl strkat chobůtek do své značkovací
kapaliny, aby si jej efektivně protáhla pomocí této Ne-čpavé Ti-nktury.
Ještě neznamená, že když bych se zdráhal totéž sám praktikovat, že Jí to také nepřeji a že bych z toho
vyvozoval odtažitá opatření.
Kdysi jsem snad přehnaně dbal na čistotu, ale život s dětmi rodiče nutí hodně slevit z hygienických zásad.
Naučí nás například jíst ze země, pít z psí misky, nebo nás naopak odnaučí zcela neekonomicky pokaždé
splachovat, nebo se vůbec obtěžovat chodit na záchod, když je přece v kalhotách tolik místa.
Proto prohlašuji, že svou choť nezatratím, bude-li svůj nos strkat do těchto věcí, naopak, bude mít můj obdiv
a úctu, bez uctivé vzdálenosti, a v práci to na ni neřeknu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

Vezme se ruska zmrzlina, oloupe z obou stran a oplatka se hodi psovi:).
Polozi se na hlubsi talirek, udela se omacka - jahody, cukr, kefir, zaleje se tim ta zmrzlina, pojida se po lzickach v parnem dni a uziva se orgasmu chutovych bunek :D.
(p.s. bezte do riti z mlika s politikou, treba za rudou do spiknuti k bildenberkum) :) .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od cepheus »

mira píše: A tak nepřekvapí, že si nějak nemohu vzpomnět, že bych té své zapověděl strkat chobůtek do své značkovací
kapaliny, aby si jej efektivně protáhla pomocí této Ne-čpavé Ti-nktury.

.. a v práci to na ni neřeknu.
:mrgreen: (:-) (:-) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

mira píše: a v práci to na ni neřeknu.
ale tady bys moh :mrgreen:
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Janek »

s.arik píše:
Janek píše: a když o tom nevi, tak mu to je taky neprijemne? :-D
tak to by si asi nevšiml :)
hlavní bod je ten, že já nemám motivaci do toho jít. kdybych měla, šla bych přes překážky nebo u nich naříkala, naštěstí to není zapotřebí.

jednou za dva měsíce mám chuť si vyčistit nos, tak si naleju do dlaně vincentku, vdechnu, minutku podržím noc zavřený a vysmrkám se. mnohem úspornější a mně příjemnější metoda než néti čímkoliv. netvrdím, že stejně účinná, ale kdyby se to dělalo dvakrát po sobě, určitě by to bylo dostatečné.
V tomhle parnu už mi mozek moc nepracuje, ale pochopil-li jsem tvé poslední posty správně, tak vlastně to s manželem byla dobrá a omylem zveřejněná výmluva, když by vlastně manžel nic nepoznal ?? m:-)

mira píše:Následuje krátká přestávka na tématický popěvek ze života duchovních osob-
"Výrobky mléčné, to je marné, jsou blahodárné, a věčné"
http://www.youtube.com/watch?v=siIUmeb7iBg (intro plus klip)
http://www.youtube.com/watch?v=pAZv6TeSfE0 (jen klip)

ZMRZLINA
cepheus píše:Vezme se ruska zmrzlina, oloupe z obou stran a oplatka se hodi psovi:).
Polozi se na hlubsi talirek, udela se omacka - jahody, cukr, kefir, zaleje se tim ta zmrzlina, pojida se po lzickach v parnem dni a uziva se orgasmu chutovych bunek :D.
(p.s. bezte do riti z mlika s politikou, treba za rudou do spiknuti k bildenberkum) :) .
Dobrou chuť! http://www.chemievjidle.cz/nanuky/ruska ... nilever-cr

Já když už tak zmrzlinu od McDonaldu do kornoutu za 20,- - žiju v přesvědčení, že ta má alespoň převahu smetany nad těma ostatníma anonymnima sragorama s rostlinnym tukem:
Složení točené zmrzliny McD:
http://narovinu.mcdonalds.cz/#424
http://narovinu.mcdonalds.cz/#451
http://narovinu.mcdonalds.cz/#1834

ps: Před asi 3 lety měli v Tescu normálně ty komunistické Nanukové dorty 615 ml
Obrázek
za 3,- Kč v akci !!! I za komanče jsem je kupoval jako dítě za 10,- Kč - zajímavé, jak vznikly: "tehdy mlékárny v Československu řešily přebytky smetany. Spolu s levným obalem byl kultovní nanukový dort na světě. " zdroj: http://hn.ihned.cz/c1-19026870-jan-vale ... brat-nejde

pochybuju že dnes v tom "NANUKOVEM DORTU" je smetana: http://www.chemievjidle.cz/zmrzliny/cok ... waco-opava

Slavná hláška z Majora Zemana: Nanukový dort je katalyzátor :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Ty bakterie mléčného kvašení jsou breatheriáni ne? :(
Koupila jsem si Hollandii, což je chuťově asi nejkyselejší jogurt, co znám. Obsah sacharidů 4,3 g na 100 g :shock: kravské mléko má 4,5 - 5 % laktózy, já to nechápu, proč té laktózy nespapali aspoň polovinu, když už ne skoro všechnu.
Nebo rozkládají laktózu na galaktózu a glukózu a živí se jen jedním z těch monosacharidů a druhý v jogurtu nechávají? To by bylo pro ty, co laktózu netráví, taky fajn. Ale to by se obsah cukru měl snížit na polovinu, a ne jen tak malinko. Rozumíte tomu někdo? Hlavně že jeden gram jogurtu musí obsahovat i v poslední den trvanlivosti 100 milionů bakterií, podle norem...nechápu, čím se teda ty bakterie živí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od rudo »

Sarko to vies, ked sa musia tak usilovne rozmnozovat, tak na jedlo nemaju ani pomyslenia :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:Sarko to vies, ked sa musia tak usilovne rozmnozovat, tak na jedlo nemaju ani pomyslenia :mrgreen:
To neviem, já stíhám obojí :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od Syrovozrout »

s.arik píše:Ty bakterie mléčného kvašení jsou breatheriáni ne? :(
Koupila jsem si Hollandii, což je chuťově asi nejkyselejší jogurt, co znám. Obsah sacharidů 4,3 g na 100 g :shock: kravské mléko má 4,5 - 5 % laktózy, já to nechápu, proč té laktózy nespapali aspoň polovinu, když už ne skoro všechnu.
Nebo rozkládají laktózu na galaktózu a glukózu a živí se jen jedním z těch monosacharidů a druhý v jogurtu nechávají? To by bylo pro ty, co laktózu netráví, taky fajn. Ale to by se obsah cukru měl snížit na polovinu, a ne jen tak malinko. Rozumíte tomu někdo? Hlavně že jeden gram jogurtu musí obsahovat i v poslední den trvanlivosti 100 milionů bakterií, podle norem...nechápu, čím se teda ty bakterie živí.
Co mě k tomu napadá:
- Chuťově nejkyselejší ještě neznamená, že jsou tam cukry přeměněny na kyselinu mléčnou, nýbrž že může být víc jiných kyselin.
- Jogurt má méně vody než mléko, proto to přepočítej na sušinu a pak teprve porovnávej.
- Je možné, že museli naopak cukru přidat, aby se ty mikroorganizmy vůbec pomnožily a něco zkvasily. Takže něco přidaly na začátku, něco to ubralo procesem a suma sumárum je to pak tolik.
- Někdy se používá pouze enzymů a nikoli živých mikroorganizmů, ty mohou být dodány až na konci a to ještě počet nemusí znamenat počet přežívajících. A přežívající ještě nemusí znamenat provádějících ještě vůbec nějakou metabolickou aktivitu.
- Některé hladiny látek (třeba i kyselých a podobně) už naopak zastaví aktivitu určitých kmenů mikroorganismů.
(Podobně např. u výroby alkoholu by přirozeně vzniklo maximálně na pivo či víno - u těch ethanolu odolnějších kmenů mikroorganizmů, ale nad nějakých 14% už zemřou - tedy utopily by se ve vlastních produktech metabolismu. Proto se "tvrdší chlast" musí dělat jinými následnými procedurami jenž docílí zvýšení poměru.)

Jinak něco ze technologie zkvašování (v tomto případě zeleniny, ale ,mohlo by být zajímavé i k tématu hypotéz rakovin..):

"Princip: Bakterie mléčného kvašení vytvářejí z cukrů kyselinu mléčnou chránící
hmotu před ostatními mikroorganismy, které nesnášejí kyselé prostředí. Kyselina mléčná by
v té koncentraci, kterou mohou produkovat bakterie mléčného kvašení, ještě nestačila
konzervovat. Předpokladem její praktické účinnosti je proto současný vznik určitého množství
kyseliny octové, ethanolu i antibiotik
.
Zkvašované cukry:
• všechny běžné cukry, tj. hexosy a pentosy, monosacharidy, disacharidy a dokonce i
vícemocné alkoholy (glycerol, mannitol apod.) /- poznámka: glycerol tvoří nejméně čtvrtinu produktů rozkladu tuků v těle na mastné kyseliny + glycerol/
• škrob, celulosa a jiné nerozpustné sacharidy jsou vůči běžným formám mléčného
kvašení odolné.
Mezi vedlejšími produkty mléčného kvašení zeleniny nás z technologického hlediska
zajímá kyselina octová, které zpravidla vzniká asi 0,3-0,4 %, počítáno na celkovou hmotnost
naložené zeleniny. Její produkce je nutným předpokladem úspěšné konzervace a jako
optimální poměr konzervujících kyselin mléčné a octové je uváděn 3:1. Vznikající ethanol se
podílí na tvorbě esterů, jež doplňují aróma výrobků. Oxid uhličitý pomáhá vytvářet a udržovat
v kvasící hmotě a na jejím povrchu anaerobní podmínky
.
Přídavek soli je pro zdárný průběh mléčného kvašení velmi důležitý, protože NaCl ve
vhodné koncentraci zabraňuje růstu odkyselujících mikroorganismů a podporuje
homofermentativní mléčné kvašení. /- poznámka: To mi přijde zajímavé, že zabraňuje růstu, ale zrovna jen těch odkyselujících mikrozemšťanů (tedy pro konzervaci je to výhodné, pro tělo už méně...)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

Syrovožroute, Hollandie žádný přidaný cukr neobsahuje, samozřejmě vždycky čtu etikety a vyhýbám se mléčným výrobkům, kde je přidaný cukr, různé modifikované škroby, želatina a éčka.
Beru jen u sýrů sůl a betakaroten. Jinak pouze mléko a bakterie :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Příspěvek od s.arik »

napsala jsem dotaz na Hollandii, proč tam mají tolik sacharidů, (trochu jsem si vymýšlela, že mi laktoza dělá potíže, na druhou stranu, střeva mi fakticky škrundají a prý to dělá mléko, i když já bych vinila hlavně kedlubnu a můj obvyklý nadbytek bílkovin v každé druhé porci), cituji:

Dobrý den,
protože hůře trávím laktózu, byly mi doporučeny zakysané mléčné výrobky. Váš JOGURT BÍLÝ SELSKÝ S PROBIOTICKOU KULTUROU BiFi je velmi lahodný, ale udivuje mne, že přestože je chuťově jeden z nejkyselejších jogurtů, co znám, má nesmírně vysoký obsah sacharidů, vyšší než jiné bílé jogurty. Vlastně se blíží obsahu cukru v nezakysaném mléce! Přitom podle českých norem musí obsahovat x milionů živých bakterií v gramu - čím se tedy ty bakterie živí, když množství laktózy kleslo tak nepatrně? Nebo Váš jogurt už neobsahuje téměř žádnou laktózu, nýbrž jen monosacharidy glukozu a galaktozu? Opravdu nechápu, proč se lidem s laktózovou intolerancí doporučují jogurty a ne mléko, když obsah cukru fermentací neklesl ani na polovinu...
Moc Vám děkuji za vysvětlení a snad ještě malý dotaz, i když Vy myslím smetany nevyrábíte: v čem se liší bílý smetanový jogurt 10% od zakysané smetany 10%? Používají se jiné kmeny bakterií mléčného kvašení, nebo jde o stejný produkt, jen smetanou se obvykle nazývají výrobky s tukem 12 - 16 % a jogurtem výrobky pod 5 % tuku a kolem těch deseti procent se obě skupiny překrývají?
S pozdravem
....

odpověď za pár hodin 8)

Dobrý den,

zaprvé bych zdůraznil, že mám opravdu radost z Vašeho dotazu. Každý by se měl zabývat tím co jí a hledat odpovědi na otázky, které bývají často diskutované rádoby odborníky a výsledek většinou velebí výrobce, který reklamu, článek nebo rozhovor platí.

Nyní k věci:

Laktózová intolerance je problém často zmiňovaný odpůrci mléka a mléčných výrobků. Je přirozené, že se zvyšujícím se věkem a tím často spojenou nižší frekvencí konzumace mléka (od období kojence) se aktivita enzymu β-galaktosidasy (katalyzujícím rozklad laktózy na dva monosacharidy) snižuje. Někdy i dalšími vlivy tato aktivita klesne pod únosné minimum a stupeň konverze laktózy není dostačující a ta se dostává do střev kde je potravou střevní mikroflóry, která svými metabolity (i toxiny) působí v extrémních případech i těžké trávicí obtíže.

Kyselá chuť jogurtu je daná především přítomnou kyselinou mléčnou jako hlavního produktu metabolismu laktózy bakterií jogurtové kultury (Streptococcus thermophilus a Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus). Množství nebo stupeň prokysání by měl být ve všech jogurtech tak jak je definuje legislativa přibližně stejný. Je poměrně úzce vymezen isoelektrickým bodem kaseinu (dominantní bílkovina kravského mléka zodpovědná za tvorbu gelu), to je hodnota pH 4,6 (pod kterou je se při kysání mléka potřeba se dostat). A při hodnotách pH 4,2 až 4,1 začíná být obsah metabolitů toxický i pro jejich původce. Také je vymezen teplotou a časem kysání, jogurty obecně zrají 4,5 hodiny při teplotách okolo 42 °C. Za tuto dobu jejich počet vzroste přibližně o dva až tři řády (asi na koncentraci 1×108). Při molekulové hmotnosti jednoho molu laktózy 342,3 g/mol obsahuje 100 g mléka (při přibližném obsahu laktózy 4,7 %, jako složky jejíž obsah je vzhledem k ostatním poměrně stálý) 0,014 molu. Při znalosti Avogardovi konstanty je jeden mol definován jako počet stejných částic 1 mol = 6,022 141 79×1023 částic (v našem případě molekul laktózy). Tedy ve 100 g jogurtu je 600 000 000 000 000 000 000 molekul laktózy (Asi to na nakrmení těch hladových krků stačí :D ) . Čísla z etiket našich jogurtů jsou průměrné výsledky rozborů akreditovaných laboratoří, které se mohou u jednotlivých vzorků lišit řádově v procentech. Ale jak už jsem dříve zmínil technologie výroby jogurtu je poměrně dobře vymezená tedy i hodnoty konkurence se budou pohybovat v blízkém intervalu.

Z logiky věci kdy mléko obsahuje nějaké množství laktózy, jogurt obsahuje méně tedy předpokládal bych o něco nižší intenzitu komplikací spojenou s konzumací. Samotné snížení obsahu ale není jediným faktorem zmírňujícím dopad laktózové intolerance při konzumaci jogurtu. Některé kmeny bakterií spojené s výrobou jogurtu jsou schopny procházet kyselou i zásaditou bariérou trávicího traktu a alespoň v nějakém množství potom konkurují střevní mikroflóře při metabolismu laktózy (druhotný pozitivní efekt spojovaný s konzumací kysaných mléčných výrobků). Pochopitelně třeba u sýrů kde dochází k vyššímu rozkladu laktózy a konečné hodnoty jsou výrazněji nižší než v případě jogurtu by potíže měly být ještě nižší.

Sama asi nejlépe víte po konzumaci které potraviny se Vám přitíží a tyto je pak potřeba v jídelníčku eliminovat (alespoň jejich jednorázové množství).

K druhé otázce nejsem si zcela jistý jak toto definuje legislativa (jak uvádíte není to předmětem naší výroby), ale základní smetanová kultura (používaná při výrobě zakysaných smetan) se skládá z mezofilních kmenů Lactococcus lactis ssp. lactis, Lactococcus lactis ssp. cremoris, Leuconostoc mesenteroides ssp. cremoris, Leuconostoc mesenteroides ssp. dextranicum. Tyto výrobky zrají při 20 – 23 °C 16 – 18 hodin, tedy jak zmiňujete se jedná o jiné kmeny a lehce odlišnou technologii.

Doufám, že je odpověď i přes množství čísel a názvů bakterií srozumitelná. Pokud budete mít další dotaz, rád se pokusím zodpovědět.

Přeji co nejméně obtíží při konzumaci výrobků Hollandia.


S pozdravem Roman Merkl


Ing. Roman Merkl, Ph.D.
Hollandia Karlovy Vary, a.s.


a já na to:
Vážený pane Merkl,
moc děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď. Pokud teplotní/časové/pH limity výroby jogurtu chápu správně, zdá se, že ani domácím kysáním mléka si člověk nepomůže k jogurtu s ještě nižším množstvím laktózy? Snad jedině zkusit tibetské kefírové houby, tam už je ale výsledný produkt úplně něco jiného.
Ještě k těm tučnějším výrobkům, pokud jsou smetanové kultury mezofilní, asi v teplém lidském střevě už nemohou dále žít a rozkládat laktózu tak, jako to dokáží některé teplomilnější jogurtové kmeny. Takže asi bude lepší upřednostnit smetanové jogurty před 10% "zakysanou smetanou".
ŠD
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět