OLEJE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: OLEJE

Příspěvek od Pavlína »

LakyLuk, díky za doplnění info, já jsem samotné kakaové máslo zatím na tělo nezkoušela, tak to si ho určitě ani nebudu s ničím míchat a vyjde to mnohem levněji. Mám nejraději jednosložkové, nejjednodušší přírodní věci.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OLEJE

Příspěvek od awa »

Pavlína píše:LakyLuk, díky za doplnění info, já jsem samotné kakaové máslo zatím na tělo nezkoušela, tak to si ho určitě ani nebudu s ničím míchat a vyjde to mnohem levněji. Mám nejraději jednosložkové, nejjednodušší přírodní věci.
To bych radši snědla... :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OLEJE

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Třeba něco jako ... moč? ;-) :-P
Presne to jsem chtela napsat.... vlacnou plet udrzuje moc >:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

pavlinko, lakyluk diky moc za tipy, oni kakaovy maslo prodavaj i v bodyshopu, jen to zrejme nebude raw:-) zkusim to omrknout co je to za kvalitu.
radkoS, pando, zatim se neodvazuju tim potrit cely telo :) vy jo?
zkusim po tech eterickych olejickach popatrat sama.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OLEJE

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:radkoS, pando, zatim se neodvazuju tim potrit cely telo :) vy jo?
Připravuju nějaké další knížky na toho téma - a snad Tě pak přesvědčí, že se není čeho bát a že je to skutečně to nejlepší co může člověk tělu dát. ;-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

nuze dobra :)
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: OLEJE

Příspěvek od Pavlína »

awa píše:
Pavlína píše:LakyLuk, díky za doplnění info, já jsem samotné kakaové máslo zatím na tělo nezkoušela, tak to si ho určitě ani nebudu s ničím míchat a vyjde to mnohem levněji. Mám nejraději jednosložkové, nejjednodušší přírodní věci.
To bych radši snědla... :lol:
Awi, můžeš využít na oba způsoby :lol: .
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: OLEJE

Příspěvek od Pavlína »

Sweetie píše:pavlinko, lakyluk diky moc za tipy, oni kakaovy maslo prodavaj i v bodyshopu, jen to zrejme nebude raw:-) zkusim to omrknout co je to za kvalitu.
radkoS, pando, zatim se neodvazuju tim potrit cely telo :) vy jo?
zkusim po tech eterickych olejickach popatrat sama.
Sweetie, věřím, že pokud ho seženeš, tak budeš spokojená :) . Už ta vůně, jako by člověk měl kolem sebe šťastný obláček plný čokolády... :D .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OLEJE

Příspěvek od Panda »

Pavlína píše:
Sweetie píše:pavlinko, lakyluk diky moc za tipy, oni kakaovy maslo prodavaj i v bodyshopu, jen to zrejme nebude raw:-) zkusim to omrknout co je to za kvalitu.
radkoS, pando, zatim se neodvazuju tim potrit cely telo :) vy jo?
zkusim po tech eterickych olejickach popatrat sama.
Sweetie, věřím, že pokud ho seženeš, tak budeš spokojená :) . Už ta vůně, jako by člověk měl kolem sebe šťastný obláček plný čokolády... :D .
Stále cítit ze sebe čokoládu? Fuj, myslím že by se mi z toho udělalo špatně, z toho pocitu sladkosti. :evil:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OLEJE

Příspěvek od awa »

Panda píše:
Pavlína píše:
Sweetie píše:pavlinko, lakyluk diky moc za tipy, oni kakaovy maslo prodavaj i v bodyshopu, jen to zrejme nebude raw:-) zkusim to omrknout co je to za kvalitu.
radkoS, pando, zatim se neodvazuju tim potrit cely telo :) vy jo?
zkusim po tech eterickych olejickach popatrat sama.
Sweetie, věřím, že pokud ho seženeš, tak budeš spokojená :) . Už ta vůně, jako by člověk měl kolem sebe šťastný obláček plný čokolády... :D .
Stále cítit ze sebe čokoládu? Fuj, myslím že by se mi z toho udělalo špatně, z toho pocitu sladkosti. :evil:
Asi se ti vybavují asociace klasických čokolád s mléčkem anebo přinejmenším cukrem. V kakaovém másle sladkost není, je jemňoučky spíš bych řekla svíravá vůně, aroma slabounké spíš do hořka, ale jde to těžko popsat, připodobnit. Skutečná čokoládová chuť a vůně je jedinečná, a na hony vzdálená těm běžným čokoládám z regálů.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: OLEJE

Příspěvek od Pavlína »

Awi, píšeš to přesně, taky jsem měla stejný pocit jako Panda, že bych to přece nemohla snést takovou sladkou a těžkou vůni, ale když jsem zkusila, věděla jsem, že je to o něčem úplně jiném. Můj muž říká, že je to vůně bylinkové čokolády :lol: .
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OLEJE

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:pavlinko, lakyluk diky moc za tipy, oni kakaovy maslo prodavaj i v bodyshopu, jen to zrejme nebude raw:-) zkusim to omrknout co je to za kvalitu.
radkoS, pando, zatim se neodvazuju tim potrit cely telo :) vy jo?
zkusim po tech eterickych olejickach popatrat sama.
No, tak to ja se moci v Americe polevala po sprse cela >:-) . Osprchovala jsem se a pak sla varka moci :P . Uz jsem to tu nekde psala, ta voda byla tak hrozna, ze kdyz uschla, tak ty kapicky po uschnuty vode byly ruzovy ! Mela jsem po te vode tak vyschnutou kuzi, ze to az bolelo... to pak muzes jist, co chces, a kuze bude vyschla, ne z jidla, ale z ty vody! Ja nemam s urinou zadny problem :P , je moji vernou kamaradkou, ktera je mi vzdy spolehlive po ruce :P . Akorat, ze ted uz jsem dlouho jeji sluzby nepotrebovala. Dulezity ale je, ze vim, ze vim a vzdycky muzu pouzit, kdyz bude treba.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

teda pekna zkusenost, tady to s vodou neni az tak spatny, berem vodu z docela kvalitni oblasti cumbrie,oproti jinym mestum, ale ve srovnani z ceskem je to bida.
a beres jenom rani moc nebo je to jedno?
a diky za radu a zkusenost
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OLEJE

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:teda pekna zkusenost, tady to s vodou neni az tak spatny, berem vodu z docela kvalitni oblasti cumbrie,oproti jinym mestum, ale ve srovnani z ceskem je to bida.
a beres jenom rani moc nebo je to jedno?
a diky za radu a zkusenost
Ja tedy hlavne cerstvou >:-) . Na takovou sprsku je tepla celkem prijemna :P . Takze opravdu neresim, jestli je ranni nebo odpoledni, ale pokud me treba skrabalo v krku a ja ji chtela uzit vnitrne, tak to jsem se snazila, abych ranni neprosvihla, protoze pres den uz mam urinu jako vodu, tak nevim, jak ucinna je, ale ani tak neuskodi, kdyz si obcas loknu. Ona je navic po ovoci moc dobra, clovek si i pochutna >:-) , hlavne v lete, kdyz mam moznost jist ovoce ze zahradek, je to na moci znat, je prijemne ochucena silou ovoce uzraleho na zdejsim slunicku.

Jinak nechci schazovat odstatou ci odparenou moc. Myslim, ze ucinky bude mit jeste vetsi, jen rikam, ze ja pracuju s cerstvou moci, protoze pro me ucely je to naprosto dostacujici.
Osprchuj se a pak zkus tu moc. Ja to praktikovala vzdy ve vane, "umyla jsem se" a nechala to na me oschnout, bez rucniku. Hodne stesti pri pokusech :P
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

no tak ja to teda prubnu
dvdmchl

Re: OLEJE

Příspěvek od dvdmchl »

lol...syrová, běhavá, bosá a počůraná..:) To je pane změn po pár měsících..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

vid? a jsem na to pysna :) jen to 'behava' 'pokulhava' ale ja to nazenu
dvdmchl

Re: OLEJE

Příspěvek od dvdmchl »

a jsem na to pysna :)
No to věřím, že jo. Ono to není nic jednoduchého.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: OLEJE

Příspěvek od Rawbiker »

Svoju rannu moc by som sa momentalne bal vypustit aj do potoka aby sa neotravili ryby.Po 6 dnoch postu by bolo treba moje vylucky skor zlikvidovat v spalovni nebezpecnych chemikalii.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

jsem ji prubla ale jenom na odreninu na holeni treba bude fungovat jako aloe. prekvapilo me jak je tepla. no ale asi budu muset pockat na ranni, pres den je to fakt pruhledna voda. spis citim sladkou vuni kdyz uz nejakou. a je to pekne o psychice
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OLEJE

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše: a je to pekne o psychice
Ty to das :P , verim Ti!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OLEJE

Příspěvek od Sweetie »

dala, dneska rano. docela rychle se to vsakne. a vubec neni citit. dam si tydenni kuru, pak si vyhodnotim. stejne nemam finance na telovy mliko.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OLEJE

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:dala, dneska rano. docela rychle se to vsakne. a vubec neni citit. dam si tydenni kuru, pak si vyhodnotim. stejne nemam finance na telovy mliko.
Super, snad jsi si nemyslela, ze bych to na sebe patlala, kdyby to bylo citit :P !
Haiky
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 25, 2014 14:42

Re: OLEJE

Příspěvek od Haiky »

Ahoj,
mám dotaz- kapete si oleje do zeleninových šťáv (pokud je pijete nalačno) ?
Nebo samostná odšťavněná zelenina obsahuje dostatečnou koncentraci tuku,aby se vitamíny vstřebaly? Jde mi hlavně o mrkvovou,řepnou apod. šťávu,kde by bylo škoda kdyby se vitamíny nevyužily :)
Jsou pak šťávy stejně dobře stravitelné,jako ty bez tuku?
A vůbec,jak často ve svém jídelníčku zařazujete šťávy?
Díky za zkušenosti a odpovědi
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: OLEJE

Příspěvek od Syrovozrout »

To záleží co kdy od té šťávy očekáváš. U těch převážně zeleninových - klidně může být jedna max. dvě nepatrné kapičky oleje (to plně postačuje pro účel některých vitaminů), určitě ne ale lžička.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: OLEJE

Příspěvek od ajla »

Nikdy do zeleninových šťáv nedávám oleje, vůbec by nám to nechutnalo. /Stačí v různých salátech a pestech./ Ale ta kapička se nepozná na chuti./ Právě že, ta zelenina a ovoce, tedy přirozená potrava, je už v optimálním poměru. Čím víc to člověk řeší a vylepšuje, tím hůř. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OLEJE

Příspěvek od Janek »

Kdo vi jak to funguje...

To mas jako kdyz vykrmujes brojlera, cunika na hmotnost. Je to alchymie a ti kdo do toho delaji, znaji nejlepsi kombinace (dosli k nim metodou pokus omyl). Cimz nerikam, ze postup vyse uvedeny je nejvic koser.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: OLEJE

Příspěvek od cepheus »

Taaak Jeniku, nikdo nic poradne nevi ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OLEJE

Příspěvek od Janek »

Neco vis, treba svou rentu :-)

Mmch., jakou znacku davate?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Haiky
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 25, 2014 14:42

Re: OLEJE

Příspěvek od Haiky »

Tak jo,sice jsem z toho jelen stejně jako na začátku,ale díky za reakce :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OLEJE

Příspěvek od Janek »

Dej kapku Mogulu.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Andrea89
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 08, 2017 11:39

Re: OLEJE

Příspěvek od Andrea89 »

Já používám zejména olivový a řepkový. Našla jsem ale návod na domácí levandulový na http://homezin.cz/media/jak-udelat-leva ... -olej-doma , tak ho chci zkusit. Používám ho na hojení ran nebo když mě bolí klouby. Skvěle pomáhá i na jizvy a v neposlední řadě především jako vůně do aromalampičky. Nerada kupuji chemické oleje, kdoví co tam dávají.
Odpovědět