ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Problém je, že na pozemku není voda ani elektřina. Je možné na takovém kusu země něco pěstovat?[/quote]
Určitě je to možné, otázka je co. V každém případě zkus chytat dešťovku - já mám na zahradě např. 3 kubíkové nádrže a mám do nich sveden okap ze střechy. Ty tam máš jen chatku, ale možná by se kubík taky naplnil. Myslím ale, že rybízi, angrešti, kiwi a vůbec trvalky moc vody nepotřebují. Horší to bude s jednoletkama.
Micméně to že tam nemáš vodu je celkem veliké minus.[/quote]

Sháněla jsem na pozemek taky kubíkové nádrže na vodu, nějaké starší nebo levnější, ale nesehnala a nové jsou drahé. Nemáš ponětí, prosím, o možnosti levného odkupu ? Stačí mi jedna.... Děkuji moc :oops:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

IDASEK píše:Problém je, že na pozemku není voda ani elektřina. Je možné na takovém kusu země něco pěstovat?
Určitě je to možné, otázka je co. V každém případě zkus chytat dešťovku - já mám na zahradě např. 3 kubíkové nádrže a mám do nich sveden okap ze střechy. Ty tam máš jen chatku, ale možná by se kubík taky naplnil. Myslím ale, že rybízi, angrešti, kiwi a vůbec trvalky moc vody nepotřebují. Horší to bude s jednoletkama.
Micméně to že tam nemáš vodu je celkem veliké minus.[/quote]

Sháněla jsem na pozemek taky kubíkové nádrže na vodu, nějaké starší nebo levnější, ale nesehnala a nové jsou drahé. Nemáš ponětí, prosím, o možnosti levného odkupu ? Stačí mi jedna.... Děkuji moc :oops:[/quote]
ponětí mám, zkusím ti sehnat tel. číslo (v SZ)
Nevědomost je tak lehká!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Honzíku jestli se ti podaří sehnat kontakt, také bych měla o nějakou nádrž zájem - je-li to možné :)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

jo aha SZ děkuji snad to najdu 8)
Idasek není muž ;o)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dopestovali sme krásne cca 60 cm dlhé lusky vigne čínskej - vyzerajú ako také zelené špagety. Akurát že spotrebovať ich na surovo je asi problém. Tak ich asi len zľahka povarím a spravím z nich s cibuľkou a rajčinou šalátik... a nechám si porozprávať, ako chutí :roll:
Inak kvôli príšernému suchu nám opadli všetky lieskovce :( a že ich bolo! Škoda-preškoda. Popadali aj slivky, ach jo!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

trvalky

Příspěvek od Honza »

další menší zkušenost zahrádkáře:
1.Rybíz - všechny 3 druhy co mám, tedy bílý, červený a černý jsou výborné. Černý je asi nejsladší, ale bílý je mu těsně v pátách (ve sladkosti), zato je však největší "držák" - tedy své plody drží až neuvěřitelně dlouho čerstvé a neuschlé. Dá se sbírat tak 2- 4 měsíce tak nějak průběžně non stop. Černý a červený uzrají a pokud se neseberou do cca 1 měsíce, usychají, opadají.
2. Ostružina - máme nějakou odrůdu s plody velkými jak pětikoruny a už je z keře pořádný obr keř, který plodí tisíce plodů. Sladké plody dozrávají postupně, což je skvělé. Denně natrháme řádově desítky velikých ostružinek. Teď jsme tak v 1/3 jeho sezóny. Sbíráme je k snídani a přes den pak průběžně. Denně ho zaléváme dešťovkou a keř se nám za to odměňuje.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

je neco, co by si clovek mohl ted pestovat za oknem v truhliku? Nemyslim kliceni, myslim normalni pestovani... napadly me rajcata, papriky, ale nevim jestli to neni blbost.
V zime se mi nechce byt odkazana na supermarketovou produkci zeleniny a hledam vhodne nahrady :)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Roketa, řeřicha, špenát (ten jsem sázel v první polovině září a listy rostou a rostou :) ). Mrkni třeba sem na tenhle seznam, třeba tě něco napadne. Ta doba výsadby tam je myšlena pro výsadbu ven, do záhonů. Za okny v truhlících to může být jinak, obzvláště, když jim tam každý den bude zářit ještě jedno další Sluníčko. :P
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

a vite nekdo kde sehnat v praze seminka rokety/rukoly? to jsem chtela zkusit pestovat uz na jare, akorat to skoncilo na tom, ze nikde nebyly k sehnani (zkousela jsem hornbach, obi, baumax + par mensich zahradkarstvi)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

mlok píše:a vite nekdo kde sehnat v praze seminka rokety/rukoly? to jsem chtela zkusit pestovat uz na jare, akorat to skoncilo na tom, ze nikde nebyly k sehnani (zkousela jsem hornbach, obi, baumax + par mensich zahradkarstvi)
Třeba v tržnici Holešovice. Nebo na Biosfeře

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nebo u me... myslim ze jsem to inzeroval uz delsi doby ze je to silenej plevel... a mam to na zahrade vsade...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Semínka bio rokety má v katalogu Gengel. A podle toho by je měli mít na farmě v Solanech, na Litoměřicku. Jsem tam moc fajn lidi...
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dva roky sme sa márne tešili na úrodu čerešní. Vždy krásne zakvitli, no potom odrazu zhodili puky a pozvoľne aj listy a schli celé konáre. Bol to strašný pohľad. Tak sa muž bol radiť a dozvedel sa, že stromy trpia moniliózou a dostal na to postrek. Práve ho aplikoval, tak sme zvedaví, či tento rok budú čerešne.

Na jeseň sme zasadili kozlíček polníček a teraz máme krásny šalátik. Dnes bude na obed, mňam. A na hriadke sa krásne zelená aj kučeravý petržlen, tak ho nasekám tiež do šalátu. Už sa preberá aj bylinková záhrada, listy alchemilky sú bezkonkurenčne krásne, keď sa v nich trbliece ranná rosa. Záhrada je radosť :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re:

Příspěvek od RadkaS »

Vsichni, kdo mate zahrady.... zajimalo by me, jestli jste se nekdy nekdo setkal na zahrade s tim, ze vas od srpna do listopadu na zahrade trapi sametky. Ja a muj pritel jsme se s nimi poprve seznamili asi pred 10-ti dny a nevim, jak na ne vyzrat.

Jedna se o larvy, ktere cekaji v pude, a pokud maji prilezitost, tak na vas nalezou a postipou. Ale brutalne postipou. Nikdy jsem se s tim nesetkala a zpocatku jsem nevedela o co jde. Behem druheho dne uz jsem na pupinkach videla male oranzove drobecky. Myslela jsem, ze jsou to vpichy, ale byla jsem vyvedena z omylu. Ty male oranzove drobky, to bylo to, co nas tak zralo. Naleze to na vas, zakousne se to a roste to na vas. Jsou strasne malinkati, takze prvni den nejdou ani videt.

Vcera jsme byli opet na zahrade, ja byla v sandalich a pritel ve vysokych botach.
Ja jsem byla do vecera sestipana 4x vic nez minule, pritel nic. No a dnes rano uz jsme zase sbirali ty male oranzove drobecky z meho tela, partner nema ani jeden. Silene to svedi a ja doufam, ze jsme vysbirali vsechny drobky.

Snazila jsem se na netu najit nejake info, ale vpodstate jsem se dozvedela, ze jsou z toho lidi nestastny a ze nemaji zadnou ucinnou ochranu. Snad jen difusil, coz u me stejne nepripada v uvahu, protoze chemii je nepostrikam a i tak psali, ze to by se clovek musel strikat nejmene co 4 hodiny.
Nevim, co je s pozemkem spatne, protoze at se valim, kde se valim, sametky nikde, vejdu na zahradu a jsem obsypana.
Poradte! Dik
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Selma »

Potřeba zvlhčit klima na zahradě. Zastínit osazením bujnější vegetace, zbudovat jezírko, prostě vytvořit prostředí, ve kterém se bude líbit i vývojově vyšším druhům, než jenom roztočům. Trávu nesekat, nasadit ovce nebo kozy, možná i nějakou slépku a dvě tři sezóny je nechat tam hospodařit. Je zajímavé, že ty potvůrky jdou jenom na někoho. Asi jsi Raduš chutňoučká :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

Selma píše:Potřeba zvlhčit klima na zahradě. Zastínit osazením bujnější vegetace, zbudovat jezírko, prostě vytvořit prostředí, ve kterém se bude líbit i vývojově vyšším druhům, než jenom roztočům. Trávu nesekat, nasadit ovce nebo kozy, možná i nějakou slépku a dvě tři sezóny je nechat tam hospodařit. Je zajímavé, že ty potvůrky jdou jenom na někoho. Asi jsi Raduš chutňoučká :)
Selmo, diky za nadejnou odpoved.
Budeme delat koupaci jezirko a budeme permakulturne osazovat (jednoletky, trvalky, kere, stromy), coz znamena, ze i sekat budeme cim dal mene. Tak doufam, ze budou do tri let tatam. Ale jinak si myslim, ze pozemek je vlhky dost, protoze je tam i mech. Zviratka zatim zkouset nebudu, ona by ekosystemu dala pekne na prdel :mrgreen: .
Nechapu, proc jsme na ty potvurky nikdy nikde nenarazili a jsou zrovna u nas.... Nevim, jestli jsem tak chutnoucka, spis bych si tipla, ze tim, ze na pozemku par let nikdo temer nebyl, jsou tak vyhladoveli, ze vlezou na kde co. Alespon mezi mnou a pritelem rozdil nedelaji a pritom se oba stravujeme naprosto odlisne >:-). Diky, diky za nadeji :P

Selmo a Ty s nima mas osobni zkusenost? Jako ze jsi je mela a dokazala vymytit?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Selma »

Ne, nemám, v životě jsem to neviděla :D Ale to je jak se všema ostatníma škůdcema. Něčemu se daří více, než je zdrávo, protože něčemu jinému se daří méně, než je zdrávo. A tyhlety potvůrky prý mají rády suché travnaté plochy. Nevím, jak je vaše zahrada velká, ale možná žijou na nějakém pro ně příhodném kousku.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

No, velke je to dost. Trictvrte hektaru. Bylo to dlouho zanedbane, neudrzovane. Ale to se ted zmeni :P
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od jarda_b »

Chtěl bych se zeptat, co se dá nasadit ještě teď? Podle klasického zahrad ničení je už na všechno pozdě. Tak jsem na zkoušku zasel kapustu a salát (ten už raší). Jak dlouho trvá, než vyroste takový salát?

Když chci předělat kus trávníku na záhonek, mám to rýt? Nebo tam jenom zasadit vzrostlejší salát a ten trávník převálcuje?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Fiona »

Salat se da sadit opravdu skoro furt, roste tak asi mesic, podle toho jak velkej ho chces mit, vetsina odrud se da pestovat az do prvnich mrazu. I redkvicky by se mohly jeste povest.

Ovsem zadna plodina neprevalcuje travnik. Naopak, trava prevalcuje vse a spolehlive zadusi. Travu pak prevalcuje pouze mech, sem tam nejake ty tvrde plevely, ci v pripade hodne velkeho zanedbani pozemku male stromky a keriky...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Salat se da sadit opravdu skoro furt, roste tak asi mesic, podle toho jak velkej ho chces mit, vetsina odrud se da pestovat az do prvnich mrazu. I redkvicky by se mohly jeste povest.

Ovsem zadna plodina neprevalcuje travnik. Naopak, trava prevalcuje vse a spolehlive zadusi. Travu pak prevalcuje pouze mech, sem tam nejake ty tvrde plevely, ci v pripade hodne velkeho zanedbani pozemku male stromky a keriky...
salát roste nejmíň dva, lze i listovou čekanku
ad 2 souhlas, dle tedy ještě srážkových a teplotních poměrů
radko s tím sem se naštěstí nesetkal, akorát se už semtam objevují američtí červení plžové
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše: radko s tím sem se naštěstí nesetkal, akorát se už semtam objevují američtí červení plžové
Bud rad, pro me je to taky novinka, muzu Ti rict, ze zlaty komari a klistata... clovek, aby na zahradu chodil ve skafandru :?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

RadkaS píše:
buc11 píše: radko s tím sem se naštěstí nesetkal, akorát se už semtam objevují američtí červení plžové
Bud rad, pro me je to taky novinka, muzu Ti rict, ze zlati komari a klistata... clovek, aby na zahradu chodil ve skafandru :?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od jarda_b »

Tak salát a kapusta už klíčí v kýblu se substrátem. Salát už má takové ty dva první lístky, kapusta zatím nic.

Dnes jsem si pro ně přichystal záhonek, část jsem zryl proklepal drny z trávníku a pak mě to přestalo bavit a improvizoval jsem podle ekozahrad. Rozložil jsem po trávníku odšťavené zbytky v pěticentimetrové vrstvě a přiklopil to kartónem. Potom jenom propíchnu kartón a zasadím salát.

To to mám krásně vymyšlené, že? :D
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od jarda_b »

Buduji koupací jezírko a za nějaký čas budu řešit, čím ho osadit. Máte někdo nějaké tipy na jedlé vodní a bahení rostliny?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od jarda_b »

Sluníčko, díky za tipy. V těch odkazech jsem nenašel nic nového, jak vybudovat jezírko snad vím. Bohužel tam není nic o tom, že by tam sadil nějaké jedlé rostliny.

Říkal jsem si, že v jezírku by mělo být možné pěstovat v podstatě každou rostlinu, kterou je možné pěstovat v hydroponii.

Navíc je dobré, aby to byly rostliny schopné rychlého růstu. Rychle roste, rychle čistí vodu, rychle naplní žaludek. :D

No budu muset začít studovat.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Sluníčko »

víc k tomu bohužel nevím
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Fiona »

Ja taky ne, ale to pro tebe muzu udelat, ze ochutnam leknin a povim ti jestli je dobry :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Buduji koupací jezírko a za nějaký čas budu řešit, čím ho osadit. Máte někdo nějaké tipy na jedlé vodní a bahení rostliny?
Tak to je parada, taky se chystam, tak pak si muzem predat zkusenosti :P . Uz vis, jak velke ho chces mit?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od jarda_b »

No bude malé, jako každé jezírko. >:-)

Prostor na plavání by měl mít tak 12m na délku a 2-3m na šířku, k tomu tak 1.5x tolik regenerační zóny, takže celkem takových necelých 100metrů čtverečních.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:No bude malé, jako každé jezírko. >:-)

Prostor na plavání by měl mít tak 12m na délku a 2-3m na šířku, k tomu tak 1.5x tolik regenerační zóny, takže celkem takových necelých 100metrů čtverečních.
Krasa, behem pristich dnu se chci trochu zamerit na projekci zahrady a mimo jine konecne rozhodnout, jak velke ze to jezirko bude, tak jsem sama zvedava, do ceho pujdu.

Uz mas predstavu, kolik bude takovych 100m2 stat?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od jarda_b »

Původně jsem si chtěl nechat jenom položit a svařit folii (to by vyšlo asi na 50 000), ale nakonec jsem si říkal, že já bych jezírko dělal měsíce, kdežto firma mi ho udělá za pár dnů.

Odhad firmy je přes 200 000,- (ještě to není jasné, jěště měníme půdorys), ale jsme dohodnuti, že se bude dělat do těch dvou set a pak se uvidí. Říkám si, že ty finální čisté věci, jako osázení, nějaké ohraničení okolo a podobně si můžu udělat pomalu postupně sám a nebudu mít půl roku rozrytou zahradu.

No a to co vyplodil architekt okolo mě vůbec neoslovilo. Nic se z toho nedá jíst a vypadá to jako každá "milionářská" zahrada a my nejsme milionáři, tak tak nemusí vypadat ani naše zahrada. (:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

Super, taky si nechci nechat delat vlastni zahradu cizim architektem. Hezky si to osadime sami :P .

Ta cena s tim jezirkem si myslim, ze tak nejak odpovida, mozna, ze to vyjde i trochu vic. Preci jenom je to dost metru.
Větrník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 23, 2008 21:17

CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Větrník »

Zdravíčko
Jaká hlína je vhodná pro sázení ječmene? Stačí si nakopat trochu někde na poli , nebo kupujete v zahradnictví substrát, nebo je nějeká spešl biosměs k dostání? Kompost nemám a v klíčících biomiskách při zalévání vodou byl výsledek dost špatný.
Dík Větrník
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Michal S. »

Já jsem si vysel pšenicu do truhlíku abych měl taky teď v zimě něco zelenýho a koupil jsem si v zahradnictví substrát pro výsev. Roste to jak divý. :)
Větrník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 23, 2008 21:17

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Větrník »

Díky Michale
Tak jsem dnes na tvou radu koupil v zahradnictví substrát na výsev a chci se pokusit o toto http://www.youtube.com/watch?v=25dw4_X-_nA&NR=1 samozřejmě v menším. Se substráty je problém,protože většina obsahovala hnojivo na 6 týdnů do předu, taže žádné bio.Pak jsem našel nějaký agro s nějakou kulturou,ale bio to asi taky nebude.Máte někdo vytipovanou teť v zimě ideální zeminu na výhonky ječmene?
Díky a všechny zdraví Větrník
Uživatelský avatar
crevasse
Příspěvky: 38
Registrován: pon dub 09, 2007 22:44

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od crevasse »

Vykvetla mi klivie :D
Obrázek
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Fiona »

Diky Crevasse :)
Nejkrasnejsi zprava co jsem dneska slysela, a ze o dobre zpravy az tak nouze nebyla :) Tak tobe i Klivii preju at se ze sebe navzajem tesite co nejdyl!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Sweetie »

crevasse píše:Vykvetla mi klivie :D
Obrázek
ta je krasna. hned mas v pokoji jaro. nejsi nahodou kouzelny mesicek?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše: hned mas v pokoji jaro. nejsi nahodou kouzelny mesicek?
Kdyžtak si zamlouvám jahody. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od RadkaS »

crevasse píše:Vykvetla mi klivie :D
Obrázek
Nadhera :P !
Uživatelský avatar
crevasse
Příspěvky: 38
Registrován: pon dub 09, 2007 22:44

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od crevasse »

Je, dik za pochvaly :) . Mam ji od lonska - u mamy v praci probihalo stehovani a jeji kolegove se zbavovali kvetin, me jich bylo lito a klivie a par jinych jsem se ujala. Docetla jsem se, ze je dobre nechat ji vetsi cast zimy v chladu a moc ji nezalevat, ze si tak odpocine a je sance, ze ji vyrasi kvety. Bohuzel se z jejich kvetu nebudu moct tesit dlouho, v pondeli mi konci dlouhe pozkouskove obdobi volna a vracim se z Prahy do Olomouce, jezdim domu jen ob vikend.
Kouzelny mesicek bohuzel nejsem, ale planuju objednat si seminka salatu, nejake zeleniny a bylinek z Gengelu, kdyz mi z nich neco vyroste, mozna se zacnu za jednoho povazovat. S pestovanim zeleniny mam jen malo zkusenosti, ted shromazduju informace. O pripadne vypestky se rada podelim.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Fiona »

Vis, v prosinci jsem koncila v minule praci a tim padem shanela zoufale nekoho, kdo by se postaral o me milovane kyticky. A ze jsem mela za oknem slusnou jungli! Clovicek se nasel, kyticky prezijou. Ale i tak si pripadam jak krkavci matka. Jsem je koupila, zalivala, privedla k zivotu, a kde jsem? Mam pocit ze jsem se minula zivotem i civilizaci. A zradila jsem ty moje zelene deticky. A to jsem ani nemela ambice je sezrat. Co udelam v pralese, bude-li mi doprano? Sezeru vsechno co najdu? Bez kouska citu? I to je mozne. Buh vi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
resolut
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 05, 2008 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od resolut »

Tak po loňské první úrodě každopádně opět zasadím Hokkaido. A to tak, že hodě :) No a poprvé se chystám vyzkoušet Ačokču, černý kořen, Patizon, mrkev, Fazol obecný, Roketu a taky má dorazit pár sazenic Kustovnice a Schizandry.. Nebude to asi legrace všechno to ukočírovat, ale rád by jsem využil potenciál naší velké zahrady ;)
Pěstujete někdo Hokkaido? Děláte z ní saláty?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Michal S. »

Pěstuju i kupuju, strouhám do salátu :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Sweetie »

zacala jsem premejslet o pronajmuti si tzv allotment, pozemku za ucelem zahradniceni, ani nevim jak jsem na to prisla, snad vlivem nynejsiho teplyho pocasi a vubec z principu. ono by to tady docela slo, jen lokalit neni moc na vyber, musi se cekat na ty dostupnejsi :) myslela jsem prozatim co jsem v anglii, doma mame velikanskou zahradu. postavit tam conservatory, tedy sklenik a chodit misto do obchodu sem :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:zacala jsem premejslet o pronajmuti si tzv allotment, pozemku za ucelem zahradniceni, ani nevim jak jsem na to prisla, snad vlivem nynejsiho teplyho pocasi a vubec z principu. ono by to tady docela slo, jen lokalit neni moc na vyber, musi se cekat na ty dostupnejsi :) myslela jsem prozatim co jsem v anglii, doma mame velikanskou zahradu. postavit tam conservatory, tedy sklenik a chodit misto do obchodu sem :)
Jenže u takové zahrádky také nevíš čím byla napuštěná zem, co přitéká podzemními vodami a co od sousedů. Aby to nakonec pak nebylo méně bio než ne-bio.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Sweetie »

to se prave da zjistit, pronajima se to prostrednictvim asociace, a je to ve vyhranenych lokalitach prave za ucelem pestovani. no nic o tom nevim, uvidm, az zjistim vic jak je to osetreny. hlavne aby tam byla voda :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRADNIČENÍ - co pěstujete, co jste zaseli?

Příspěvek od Katarína »

Fiona píše:Jsem je koupila, zalivala, privedla k zivotu, a kde jsem?
Vyleteli z hniezda. :wink: Alebo Ty. :wink:
Teraz vazne: presne z tohto dovodu nechcem doma nic pestovat ani mat zahradu.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Odpovědět