Psoriaza :(

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Sasulienka
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 05, 2011 14:42

Psoriaza :(

Příspěvek od Sasulienka »

Prajem pekny podvecer :)
Prosim vas mate niekto skusenosti s liecbou psoriazy pomocou raw stravy a postov? Uz polroka mam tuto chorobu, mam to uplne vsade, uz aj na tvari, cize som velmi zufala. Maste odmietam, sice som sa najprv nimi par mesiacov natierala, ale viem, ze tie nic nevyriesia.
Drzim post o vode + urina uz 14ty den, chcem to dotiahut na 23. Ak sa mi podari, lebo toto je moj prvy post v zivote, a zrovna taky dlhy, tak sa aj trosku bojim, ale pri pohlade na moje zohavene telo, som si povedala, ze co ma nezabije to ma len posilni, a pojdem aj cez mrtvoly, nech to stoji co to stoji. Po poste chcem dodrziavat cisto raw stravu. Som zvedava kedy mi to zmizne, dufam ze to nebude dlho trvat. Zatial mam flaky stale cervene ( niektore az fialove tie na nohach) ale menej sa supu, koza je trosku tensia, menej to svrbi, a taktiez ma to aj menej boli, pred postom ma bolel kazdy pohyb.
Prosim vas ma niekto skusenosti, kto sa zbavil takouto metodou tejto pliagy? Alebo poznate takeho cloveka? Dalo by mi to obrovsku podporu, pretoze z mojho okolia nemam ziadnu podporu, kazdy mi vravi, ze jedine riesenie su tie sproste maste, a ze sa toho nezbavim, a ze takto si len ublizim tymto postom a stravou :(
Dakujem pekne :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od Sitar »

Tak jenom stravou to asi nevyléčíš. Chce to dostatek kvalitní vody, čerstvého vzduchu, pohybu, nestresování se, slunce, otužování, spánku a správného dýchání. Konopné masti a mořské soli bych se na přechodnou dobu nebál, pomůže Ti po psychické stránce.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od Dano »

Aky je rozdiel medzi psoriazou a lupienkou (lupus)?
Z pohladu symptomov a skatulkovania do diagnoz v medicine myslim, viem ze obe su nasledkom zlej zivotospravy a teda ziadnymi liekmi na svete sa vyliecit nedaju.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od mira »

MUDr. M.O.Bruker ve své knize "jak se zbavit alergie" vhazuje tuto kožní neplechu do jednoho pytle se všemi ostatními alergiemi, jako jsou astma, senná rýma a další druhy vyrážek a jako účinnou léčbu doporučuje konzumaci především syrové rostlinné stravy, striktní vynechání všech živočišných bílkovin, soji a průmyslově zpracovaných potravin. Jako další podpůrný prostředek léčby předepisuje homeopatika.
Tvrdí, že ale. není vrozená, ale získaná a lze ji léčit, pokud pacient nezlobí a dodržuje maso-vejco-mléko-sójo-průmyslovou zdrženlivost. Živočišné tuky snad prý nevadí, neboť nezavrhuje máslo ani smetanu a v přiložených recepisech je zařazuje, ale může vadit už i pouhý náprstek mléka, tak se lehce podivuji a sám bych nedoporučil, avšak nemám Jeho letitou praxi, čili na mém nesejde.
Mohlo by pomoci také C, jakožto antihistaminikum a mořskou solí sytá lázeň, což snad radí i alopatologové.
Všeho s mírou.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od jans »

@Sasulienka: Lupénka je podle mě hlavně problém psychiky. Zákeřné na ní je to, že její projevy červené fleky na tváři psychice moc nepřidají, takže je to takový začarovaný kruh. Půst by si s tím měl celkem lehce poradit, zvlášť takový dlouhý, protože ten srovná i psychiku. Hlavně nebuď zklamaná, když to nezmizí po dobu půstu, téměř jistě se to potom výrazně zlepší v návratovce, pokud ji nepokazíš. Držím palce. :)

@Dano: lupénka=psoriáza, ale lupus je něco jiného, lupénka je od slova loupat a lupus je od latinsky vlk viz. neplette-si-lupus-s-lupenkou
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od rudo »

riešil by som to prácou s podvedomím, s prehodnotením hodnotovývh systémov a pomocou časovej línie

čo sa týka stravy snád keby som to bol s niekým riešiť by som potreboval vedieť čo ten človek jedol doteraz a nie čo sa rozhodol jesť teraz vo viere že tá nová dieta ho vylieči

všeobecne je súvislosť koža-pečeň

a preto ma neprekvapuje že som sa stretával s týmto u alkoholikov...

ovšem kedže je to problém zo skupiny alergických a súvisiach v cykle psychika strava alergia,

tak si treba dať pozor aj na to či jedinec nemé problém s fruktozou a fruktantami, to by som predpokladal automaticky

takže ak by som odporúčal raw food ako riešenie tak by som mohol odporúčať iba raw za predpokladu že je bezfruktozové

a ešte spať ku koža-pečeň, tak vieme že u mnohých fruktoza ničí pečeň


ale to sú len moje názory, odlišné od hlavného raw smeru
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od Dano »

Jans, vdaka.
Mirom uvedeny primar Bruker je podla mna ok, overeny na mnohych, cesta dobrym smerom.
ezel

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od ezel »

Zdravim psoriazu som si dal do kludneho stavu s čajmi od Marie Trebenovej s pečeňovou dietou choroba znika poruchou pečeňe pripajam stranku www.zdraviezbozejlekarne.sk skore uzdravenie
lucieta1983
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 07, 2019 12:39

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od lucieta1983 »

Dobrý den, já s psoriázou bojuji odkdy si pamatuji. Doktor mi doporučoval dietu. Hledala jsem o tom další informace a dobře zpracované jsem to našla v tomto blogu.https://www.hillvitalshop.cz/ekzem-lupe ... i-lupence/ Tak dúfam, že sa vám polepší
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Psoriaza :(

Příspěvek od Lekno »

trpis prekyselenim, nasledne aj roznymi plesnami. Skus si najst odpovede od Dr. Robert S. Morse na youtube, alebo grapegate
Jedna sa o nespravnu vyzivu, nefungujuce filtrovanie obliciek, z toho vyplyvajuce tazkosti.
V Jednoduchosti to najdes tu: linka
(preklad mozny cez translate.google.com )
Odpovědět