TĚHOTENSTVÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od bludicka »

Ahojky, prý ať se nebojíme zakládat nová fóra, tak zakládám :)

Včera se ke mě donesl takový výrok, výrok psychiatričky, věk 55, její názor na dané téma:

"Málokteré (ženě vitariánce) se podaří donosit zdravé dítě" (!!!)

(byl to její názor, spíš střelený od boku v krátkém, přátelském rozhovoru, nejedná se o závěr žádné studie nebo tak něco)

Teda, celkem mě to dostalo. Nevíte prosím, kde se dají zjistit nějaká přesvědčivá svědectví/zkušenosti/statistiky o pravém opaku, tedy o pozitivním vlivu, na dítě i matku. (abych měla klidné svědomí. Ne že bych byla těhotná, ale prostě mě to zajímá.)

Dál prý řekla, že třeba po desetiletém vitariánství to může být jinak, ale prý, kdo se chystá na mimčo, tak to není dobré, začínat s vitariánstvím, i prý proto, že to je náročné psychicky.

Určitě toto bude zajímat nejen mě, tak prosím napiště, cokoliv vás k tomu napadne!

Pozdravení
Bludička

Vedlejší, nesouvisející poznámka: uplně nakonec jsem se dozvěděla, že ta psychiatrička je obézní.. nechci být zlá, ani omezená, ale v tom okamžiku mi napadlo: obézním lékařkám nevěřit ani ťuk.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Ahoj, zkus "Přirozené těhotenství, porod a vývoj dítěte" na www.ohz.cz/amana
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Víte co je zajímavé, že některé děti už od malička odmítají maso. U mě to tak bylo a strašně jsem tím všechny štvala, pak se mi sice časem chutě změnily :lol: , ale dvanáctiletý bratranec maso nejí od malička a ničím ho nepřinutí. A vím o více případech. A to jsme jediní dva z rodiny - jinak všichni jedí vše, dokonce jsou i případy, kdy bych dotyčného nazvala spíše masožravcem než všežravcem. Jí se u nás strašně nezdravě.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ta psychiatrička asi žádné studie o vitariánkách a těhotenství znát nebude, oni totiž doktoři věnují výživě na škole asi dvě přednášky a většina z nich skoro ani netuší, které tuky nebo aminokyseliny jsou pro tělo esenciální (tj. které je nutné dodávat potravou), neznají souvislosti mezi vitamíny, minerály a příznaky z nedostatku (až na výjimky). A ve své praxi nic takového nestudují. Tj. její názor je pravděpodobně názor naprostého laika. Samozřejmě si celkem běžně pletou vegetariánství a vitariánství a veganství atd. Určitě má nějaké poznatky ze své praxe - potkala jistě nějaké vitariány, vegany, vegetariány i masožravce, co byli na tom z jejího hlediska špatně, ale víc si to všímá u těch, co nejedí jako ona.
Osobně si myslím, že nahradit maso např. vařeným zrním nebo dokonce sójou může vést i ke zhoršení zdraví, ale bude to dost individuální. Ale i u vitariánství bude záležet nejspíš na tom, jestli není jednostranné a dodává všeho dost, nebo ne. Myslím, že platí, že nejde něco nedodávat, co tělo potřebuje a být v pohodě a porodit zdravé dítě - prostě to není jen otázka vitariánství, ale i složení stravy. A tu může složit špatně jak masožravec, tak vegetarián, tak vegan, tak i vitarián.
Na internetu je dost žen, které porodily jako vitariánky zdravé děti, ale to nezaručuje, že se to podaří každému, stejně jako u masožravců, vegetariánů... Např. mozek nutně potřebuje tuky omega3 (jsou v rybách i lněném semínku, vlašských ořeších apod.). Takže když bude vitarián jíst stravu, která je neobsahuje, budou dítěti chybět a jeho mozek může mít problém (a může se stát pacientem oné psychiatričky). Ovšem stejně tak dopadne i masožravec, který tyto tuky nebude dodávat (ať už ve lněném semínku, ořeších, nebo rybách).
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: vitariánky + těhotenství

Příspěvek od Pavluška »

bludicka píše:Vedlejší, nesouvisející poznámka: uplně nakonec jsem se dozvěděla, že ta psychiatrička je obézní.. nechci být zlá, ani omezená, ale v tom okamžiku mi napadlo: obézním lékařkám nevěřit ani ťuk.
Chachá,minulý týden jsem se pohádala s jednou prodavačkou(a asi i majitelkou)obchůdku s ezoterickými věcičkami(raději neupřesním :o ).Je to poněkud obézní tvor,ale protože nedělám mezi lidmi rozdíly,začaly jsme se bavit na téma syrové stravy......že prý vitariánství je hlavně o syrovém masu!!!Na mou námitku se rozohnila,že by měl být zákon na odebrání dětí,když je matky stravují vegetariánsky!Ještě pár "moudrých vět" na mě vychrlila a měla jsem dost.Co myslíte,vkročím ještě někdy do toho obchodu? :!:
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Myslim, ze tohle tema uz se tu probiralo nekolikrat a pri pozornem cteni diskuze se da spousta informaci najit. V diskuzi na Honzove strankach ( http://www.zapisnik.vitarian.cz/ )je taky neco. Napriklad by me zajimala jak pokracuje Selma, nevim jestli je na tehle diskuzi pod jinou prezdivkou nebo vubec ne?
Na teto diskuzi jsem take objevila nasledujici zajimavou stranku:
http://www.lorenzinibaby.com/ Uz nevim kde, ale matka teto holcicky (vitarianka) nekde detailne popisuje jak rodila, na jejich strankach jsem to nenasla, je to v nejake diskuzi.


Z.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

V D. novinách ráno bylo: Anglická zena 61 let - v 7 mesíci tehotenství.
Vecer pak bylo ve zprávách - zenè ve veku 65 let se narodilo miminko.

Slysím o tomto poprvé.

Myslela jsem, ze zena muze mít díte treba tak nejpozdeji ve 42 let.
(Kdyz zustanu u vèkového popisu!)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Předesílám, že nejsem vitariánka. Každá těhotná žena má problém s tím, co jíst aby vyhověla a nebylo jí špatně. Zároveň jí tělo nedovolí hladovět, jinak jí bude opět špatně. Mám dojem, že jde o to, mít možnost vybrat si, na co mám chuť a co tělo bez problémů přijme a mít toho dostatek. Těhotné ženy, které tu možnost nemají nebo netuší, že musí svůj způsob stravování změnit, pokud je jim zle, mohou skončit na kapačkách. Z toho usuzuju, že pokud bude vitariánka víc hledět na své vitariánství, které chápe jako ideologii, než na potřeby svoje a svého dítěte, tak je donosit nemusí. Dlouholetá vitariánka už má pojem, co se v jejím prostředí dá živého jíst, co jak chutná a tedy co obsahuje to, co zrovna potřebuje. Začínající bude mít chuť na potraviny, na které byla zvyklá před tím a bude trpět ona i její dítě.

Jinak osobně jsem u předchozích dvou dětí musela požádat lékaře o pomoc, abych nepotratila, u třetího jsem ten kritický konec třetího trimestru zvládla sama. Kupodivu mi tentokrát bylo daleko víc špatně, než u předchozích dvou dětí a musela jsem se výběru své stravy daleko víc věnovat. I podle statistik je větší naděje na donošení dítěte, pokud je ženě hodně zle:-)
Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

těhotenství a výživa

Příspěvek od Borůvka »

Já si myslím, že tohle vůbec není potřeba řešit.
Ale neodpustím si k tomu něco nedodat. Myslíte si, že těhotná budoucí maminka dělá dobře, když se cpe čokoládou, dortíčkama, smaženým a dalšíma takovýma věcma? Já si myslím, že mi každý odpoví, že ne. Je to ale společensky uznávanější, kdyždý ví, že těhotné ženy mají různé chuťě, ale je to v podstatě jenom zvýšená reakce těla na nedostatek nějakého vitamínu, minerálu nebo něčeho takového. Prostě i netěhotný člověk se krmí takovýma věcma, pokud je tedy "normální" (ne jako my) a to proto, že tělo nezná takové věci, jako jsou naklíčená semínka, cukroví sušeného ovoce, různé kombinace zeleniny, žádná voda, žádný alkohol,.. a protože to nezná, tak si to jednoduše žádá tam (ty chybějící minerály a vitamíny) kde je zná a kde ví, že jsou. Například, když tělu chybí cukry, tak si vzpomene jako první na čokoládu, a ne na jablíčko... i když každý ví, že ta druhá možnost je lepší. Každé ženě a nejen ženě, ale každému člověku bez ohledu na věk nebo na zdravotní stav bych doporučila alespoň 75 % raw... ono to pak časem příjde samo, ten přechod na 100% u mě zatím nenastal, ale vím, že až jednou budu třeba možná někdy nosit jedno srdce navíc pod tím svým, tak už budu stoprocentně raw a určitě mě nepotkáte s bříškem, jak se láduju zmrzlinou, nebo steakem, ale jak chroupu mrkev nebo si dávám citrony.

Pokud tedy těhotná žena je zvyklá na raw stravu (a to by teda měla už kvůli tomu mrňátkovi) tak tohle vůbec neřeší. Jí třeba víc, ale jen to, co jí dělá dobře, tedy to, na co je zvyklá a to, co chce její tělo i tělo mrňouska.
Prostě jezte to, na co máte chuť a pokud vaše tělo není v "neúplném zdraví" ale v "úplném zdraví" pak není co řešit a je to jednoznačné.

Co se týče lékařů a jejich názorů na výživu kojících, nebo těhotných maminek, tak na to se vykašlete, prostě jim to nemusíte říkat všechno, a oni vás nakonec (pokud toho nebudou vědět víc, než na co se zeptají) pochválí za to jak dobře to vedete a jak skvěle vypadáte.. a takovéty problémy s váhou po porodu, nebo s různými bolestmi hlavy a slabostmi si pak hlavu dělat nemusíte, nemusíme.
Na naprosto zdravé a čistě tělo nemůže žádná nemoc ani bolest.
One love
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

Příspěvek od Danka »

Sice dobre hovoris ale aj tak by som pridala B12 ked sa to stane mne. Aj v CZ uz boli deti matiek veganok s deficitom B12 a nie vsetky poskodenia su napravitelne...
:-)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: těhotenství a výživa

Příspěvek od Honza »

Borůvka píše:Já si myslím, že tohle vůbec není potřeba řešit.
Ale neodpustím si k tomu něco nedodat. Myslíte si, že těhotná budoucí maminka dělá dobře, když se cpe čokoládou, dortíčkama, smaženým a dalšíma takovýma věcma? Já si myslím, že mi každý odpoví, že ne. Je to ale společensky uznávanější, kdyždý ví, že těhotné ženy mají různé chuťě, ale je to v podstatě jenom zvýšená reakce těla na nedostatek nějakého vitamínu, minerálu nebo něčeho takového. Prostě i netěhotný člověk se krmí takovýma věcma, pokud je tedy "normální" (ne jako my) a to proto, že tělo nezná takové věci, jako jsou naklíčená semínka, cukroví sušeného ovoce, různé kombinace zeleniny, žádná voda, žádný alkohol,.. a protože to nezná, tak si to jednoduše žádá tam (ty chybějící minerály a vitamíny) kde je zná a kde ví, že jsou. Například, když tělu chybí cukry, tak si vzpomene jako první na čokoládu, a ne na jablíčko... i když každý ví, že ta druhá možnost je lepší. Každé ženě a nejen ženě, ale každému člověku bez ohledu na věk nebo na zdravotní stav bych doporučila alespoň 75 % raw... ono to pak časem příjde samo, ten přechod na 100% u mě zatím nenastal, ale vím, že až jednou budu třeba možná někdy nosit jedno srdce navíc pod tím svým, tak už budu stoprocentně raw a určitě mě nepotkáte s bříškem, jak se láduju zmrzlinou, nebo steakem, ale jak chroupu mrkev nebo si dávám citrony.

Pokud tedy těhotná žena je zvyklá na raw stravu (a to by teda měla už kvůli tomu mrňátkovi) tak tohle vůbec neřeší. Jí třeba víc, ale jen to, co jí dělá dobře, tedy to, na co je zvyklá a to, co chce její tělo i tělo mrňouska.
Prostě jezte to, na co máte chuť a pokud vaše tělo není v "neúplném zdraví" ale v "úplném zdraví" pak není co řešit a je to jednoznačné.

Co se týče lékařů a jejich názorů na výživu kojících, nebo těhotných maminek, tak na to se vykašlete, prostě jim to nemusíte říkat všechno, a oni vás nakonec (pokud toho nebudou vědět víc, než na co se zeptají) pochválí za to jak dobře to vedete a jak skvěle vypadáte.. a takovéty problémy s váhou po porodu, nebo s různými bolestmi hlavy a slabostmi si pak hlavu dělat nemusíte, nemusíme.
Na naprosto zdravé a čistě tělo nemůže žádná nemoc ani bolest.
se vším souhlas, ALE:

měl jsem kamarádku, zarputilou vegetariánku a s těhotenstvím začala jíst maso. Potkal jsem ji ve městě, trochu jsem se divil - říkala mi, že cítila, že to potřebuje. Zajímavé. Jsem hrozně moc zvědavej na těhotenství skutečné vitariánky - doufám, že tu bude psát pravidelné referáty! :D
Tož děvčata - s chutí do toho! :oops:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no já to nebudu... co Radky?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tereza: Ty už máš kosata, viď? :P

BTW: Opravdu jsi teď zase jen na vzduchu? :shock:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak to zas ne. myslim že ještě stojim oběma nohama na zemi
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

p.s. Kosata jsou pryč
Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

těhotenství a chutě

Příspěvek od Borůvka »

Jj.. taky jsem o tom slyšela, že vegetariánka si dala dokonce hovězí steak. Což je teda humus největší i pro masožravce... jak to jenom obhájit? Ten mrnous si řekne. Asi.
Taky jsem zvědavá na těhotenství pravé vitarianky a doufám, že se dočtu co nejdřív.
One love
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: těhotenství a chutě

Příspěvek od Pavluška »

Já jen skromně poznamenám,že
skoncování s vegetariánstvím v těhotenství neodsuzuju.
Ideologie nezabíjení je to pro mě velmi důležitá,ale těhotenství člověka
může hodně změnit a může se cítit úplně jinak.
:wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

raw family

Příspěvek od zuzi »

Ja nevim jestli to patri uplne sem, ale prislo mi to nejblizsi. Sleduju tyhle stranky uz asi 2 roky. Nadherny raw deti, oba porody doma.....

http://www.lorenzinibaby.com/index.php

Uvod z emailu od otce na mou otazku ohledne raw food:
We're all doing raw food, we've been doing it for a long time now. The only
way you can have raw kids is to be raw yourself, since they eat whatever
you're eating. It's been fun, and the key thing we've found is the green
smoothies that Vittoria Boutenko is touting. That's been the only way to get
Amelie to eat kale or collard greens or spinach. She mostly likes fruit and
we also give her brown rice. We've had amazing success with the diet, so I
encourage you to continue going raw. The results are unbelievable, really.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: raw family

Příspěvek od člověk »

[quote="zuzi"]Ja nevim jestli to patri uplne sem, ale prislo mi to nejblizsi. Sleduju tyhle stranky uz asi 2 roky. Nadherny raw deti, oba porody doma.....

http://www.lorenzinibaby.com/index.php

příjemný obrázky...

naše dítě celé těhotenství ( před 16-ti lety ) bylo rozhodně bez masa,mléka a vajec,min.pečiva a ještě ke všemu žena měla chutě na okurky,tak se kupovaly na kila...a narodilo se zcela zdravé.Vše potřebné si plod bere převážně z těla.
Partyková píše o ženě,která se postila měsíc a v průběhu se dozvěděla,že je těhotná.Přestože v průběhu těhotenství měsíc nejedla,narodilo se jí dítě 4,25 kg.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Selma píše:Předesílám, že nejsem vitariánka. Každá těhotná žena má problém s tím, co jíst aby vyhověla a nebylo jí špatně. Zároveň jí tělo nedovolí hladovět, jinak jí bude opět špatně. Mám dojem, že jde o to, mít možnost vybrat si, na co mám chuť a co tělo bez problémů přijme a mít toho dostatek.
No, už je to dávno, čo som bola tehotná. Pred tehotenstvom som sa stravovala ako väčšina populácie. No zrazu, keď som otehotnela, môj organizmus vravel, chcem len ovocie a zeleninu a pekne surové. Prvého syna som čakala v roku 1991 a veľmi som sa hanbila pred kolegyňami, ktoré kupovali kivi po kuse pre každé dieťa (vtedy to bola celkom drahá vzácnosť), lebo ja by som sa zbláznila, keby som nemala kilo kivi len pre seba. Potajomky som sa s ním v robote napchávala. (čo na tom, že podľa lekárov alergizuje - jednoducho som ho musela mať :roll: ). Druhýkrát som otehotnela na jar. A môj organizmus hlásil - chcem denne aspoň kilo hrášku, čerešní a jahôd. Môj muž mal z toho peknú zábavu, ako vo mne mizli tie kilá čerstvej zeleniny a ovocia. Bola to priam živočíšna potreba, necítila som sa bez tohto denného prídelu dobre. Škoda, že som už vtedy nezostala pri tejto strave. No, to je už iná pesnička. :wink:
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

biobaby

Příspěvek od Radka »

Dneskaj som díky brouzdání stránkami http://www.mesicbiopotravin.cz/ narazila na http://www.biobaby.cz/ :P

Měla jsem fakt radost, neboť stále ještě nemám "nastudováno" teoreticky (natož prakticky) :) jak vytvářet oblečení z vlastní bio-bavlny (haha, tu asi vlastní mít nikdy nebudu) nebo bio-lnu (ten už jsme zkušebně letos naseli a jsem vážně zvědavá, jak funny bude jeho zpracování (námi vlastnoručně) až do nějakého finálního produktu (hlavně - nositelného) :shock: :D Ježiš, jak jsem zase naivní!!! :oops: :P Ale já už jiná prostě nebudu.... 8)

Takže muži moj, bejby už nebude nahaté neustále, ale sem-tam ho můžeme odít do něčeho nenapuštěného (dokud se to nenaučí vyrábět maminka sama) :wink: ..... což značí - možno ho zplodit kedykolvek, máš radost? :lol: :lol: No joooo, až postavíme ten slaměný domeček, kde budu mít pračku na kliku.... :D

Mno a také jsem tam narazila na http://www.vystava-porod.com/ kde se nachází mnoho velmi velmi velmi ale velmi zajímavých odkazů (ať už v "doprovodných akcích" nebo v "užitečných odkazech").

RadušS a Vy ostatní, kdo také plánujete mimi, doporučuji opravdu vše proklikat a pročíst... stojí to za to!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Moje třetí těhotenství jde do finále, tak se chci podělit o zkušennosti, třeba to někomu trochu pomůže.
Při prvním jsem o raw neměla ani tuchy, takže jsem se stravovala hodně vařeně a živočišně, což se projevilo na váze, přibrala jsem skorem 25 kg. Druhé následovalo záhy a váhový přírůstek byl obdobný cca 22 kg. Hodnoty z krevního rozboru jsem tehdá měla o něco nižší než je průměr, takže doktor mluvil o lehké anémii. Tentokrát jsem sice stále jedla všechno, ale podíl syrové stravy byl velmi výrazně vyšší, neboť už jsem se naučila považovat melouny a švestky za jídlo. Váhový přírůstek tomu odpovídá, přibrala jsem asi 15 kg, což vnímám jako pozitivní. Kupodivu (spíše odborné veřejnosti:-) jsou moje krevní hodnoty vyšší, než u předchozích těhotenství, taky už nepotřebuju spát přes den a v noci nemám křeče do lýtek. Musím ovšem podotknout, že vařenou a živočišnou stravu kompenzuji derivačními koupelemi a malými klystýry i dvakrát denně, což mně sice leckdy dost obtěžuje, ale jak jsem si to zařídila, tak to mám.
Ještě uvidím, jak na tom bude to malé, ale pokud můžu soudit jenom z průběhu těhotenství, tak být 100% raw před otěhotněním a mít ten životní styl tak nějak vychytaný k osobní spokojenosti, tak bych to s těhotenstvím určitě neměnila a fungovala tak, jak jsem byla doposud zvyklá.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Selma,

kedy sa chystáš rodiť? Budeš rodiť doma alebo v pôrodnici (klasicky či nejako alternatívne)? Prezradíš, či dáš bábo očkovať? Veľmi Ti držím palce.

Krásny príklad , ako sa zlepšila tá anémia. Papala si živočíšne aj pred týmto tehotenstvom? Alebo si s tým začala po otehotnení, aby malo bábo "všetko"?
Mám známu, ktorá prežila raw 2 tehotenstvá. Keď odmietla nemocničnú stravu a muž jej nosil do špitála mrkvovú šťavu a spol., tak na ňu primárka apelovala, nech neblbne, že si ublíži ona + ublíži dieťaťu a nebude môcť dojčiť. Práve vtedy za ňou prišiel muž s ich zhruba 2-ročným synčekom a primárka naňho kukla a vraví jej: "Vidíte, veď aj z tohto druhého synčeka dozaista chcete mať také pekné ružolíce dieťatko!" No, Vierka jej nešla vysvetľovať, že to ružolíce chlapča ešte nejedlo nič varené :lol: A ja jej to verím! Keď s ním raz prišla za mnou do práce, tak malý s veľkou chuťou zbaštil všetok šalát, ktorý som mala na obed :wink: A že tam bolo hodne čerstvého kôpru mu vôbec nevadilo. Iné decká si takto pošmáknu na čokoláde. Jaj, veru, malo by byť trestné, že vieme deťom tak znivočiť ich prirodzené chute. :(

Pekný deň

Rena
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Renáto, zas tak radikální matka nejsem. Ne že bych nechtěla, ale bojím se. Za mlada jsem si svoje zdraví náležitě zhuntovala a bez lékařské péče se při porodech neobejdu, takže se každopádně budu snažit dostat do porodnice. O očkování jsme s manželem debatovali a schodli jsme se, že nenecháme do dětí píchat vakcíny tam, kde to nenařizuje zákon, ten ale překračovat nebudeme. Nechceme jít cestou rebelie.
Jediné radikálnější předsevzetí, které mám je nepodat dítěti vařenou stravu alespoň do jednoho roku, pokud tedy budu úspěšně kojit tak, jako u dvou starších dětí. Pokud by se mi při té příležitosti podařilo být sama raw tak na 70% a bez vařené živočišné (syrovou si chci nechat), byla bych ráda.
Jinak to čekám tak za 14 dní. Doufám, že ne dříve, ještě nemám dopletený svetříček :-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Ještě k tomu živočišnému před těhotenstvím - jedla jsem toho víc, s otěhotněním jsem to omezila, protože mi bylo špatně. Později jsem ale měla děsnou chuť na ryby, moc jsem jich nesnědla asi proto, že jsem pak nějakou dobu měla přísun nepasterovaného mléka, což mně uspokojovalo. Pak už bylo léto a hromady ovoce:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja by som sa tiež bála rodiť doma. Jeden nikdy nevie, či nevzniknú náhle komplikácie a u nás nie je systém nastavený tak ako napr. v Holandsku. Rodička pri rozbehnutom pôrode nemá šancu sa dostať veľmi rýchlo do pôrodnice. Inak je fajn, že dnes už žena môže v pôrodnici povedať predstavu svojho pôrodného plánu a spolu s lekárom predebatovať, čo je reálne a čo nie.
Držím Ti palce, aby všetko šlo v poriadku a aby ste sa tešili zo zdravého, voňavého drobčeka. Je úžasné byť mamou :)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Děkuju, už se moc těším:-)
Žanika
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 08, 2006 20:04
Bydliště: Držková, Zlín

Jen tak o těch porodech mimo nemocnici

Příspěvek od Žanika »

Možná se to sem nehodí, ale... kamarádka bydlící ve Švédsku měla asi ještě dva týdny před termínem, tak sfrnkli na nedaleký campmeeting na přednášky. Uprostřed ji připadlo, že se jí chce na WC. Jenže tam to na ni přišlo. A tak asi po půl hodině šel někdo další na záchod, uslyšel jak heká a než přijela sanitka tak ona v klidu s manželem a ještě jedním mužem (zdravotníkem) porodila v koupelně zdravé a krásné mimi. pak dojela sanitka a jelo se do porodnice. No není to úžasné? Já chtěla druhé mimi taky rodit doma. Ale manžel nechtěl ani slyšet. Tak jsem aspoň hodně lezla po horách, taky z nutnosti díky prostředí ve kterém bydlíme, a každodenní několika hodinové prudké výstupy, hrabaní sena atd atd byli samozřejmosti. Doufala jsem, že porod bude tak lehký, jak mívají indiánky a jiné vitální ženy, ale žel byl nakonec stokrát horší než první a to hlavně tím, jak byl "odborně" veden v nemocnici. Takže pokud bude ještě třetí, tak porodím doma a hotovo.
člověk by se měl navrátit k původnímu plánu, který pro něho vytvořil jeho Stvořitel. A to ať už v jídle, bydlení nebo prostě obyčejném žití. Jen tak to bude správně fungovat.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Tak pokud to na mně přijde takhle náhle, doufám, že stihnu dojít alespoň někam ven na trávu:-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hele, nestraste me, ja musim stihnout dojet domu a jeste to mam pul hodiny do Neratovic....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

tvx píše:hele, nestraste me, ja musim stihnout dojet domu a jeste to mam pul hodiny do Neratovic....
Ale neboj:-) Mi se to podvakráte podařilo zrovna když byl manžel doma a to dělá na směny.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

může se žena v těhotenství opalovat?jako myslím celá.Slyšela jsem že ne,ale myslím,že to plodu nemůže uškodit trocha slunce zvenčí,mamina načerpá vitamín D....
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Rozumný slnečný kúpeľ nemôže uškodiť. Rozumný! Netreba sa nechať zhorieť na uhlík :wink: Skôr zrána a potom neskôr poobede, nie cez najprudšie slnko.
ivon
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 10, 2005 19:20
Bydliště: Holandsko

Příspěvek od ivon »

zdravim...tak po dlhej dobe som sa zas rozhodla niecim prispiet...nejaky ten rocik vegetarianka, veganka a potom vitarianka a zrazu bum...z nicoho nic sa mi zmenili chute...doma sa varilo a mne to zrazu prislo normalne ze jem ako zvysok rodiny...po nejakom case som si neodpustila uz ani maso...nevedela som si to vysvetlit ale chute sa zmenili...proste na co som dostala chut musela som mat...no a po case som zistila ze som tehotna... :-)))boj s varenou kuchynou som proste prehrala...lenze 3 mesiace som sa tak aj citila, doslova pod psa...stale mi bolo zle, unava neprestavala a teraz v 16 tyzdni som si povedala dost... chute sa znova zmenili a mne prestali tiect sliny pri predstave na varene...teda doslova som si povedala uz viac nie...hlavne po dnesku ked mi vitaminova tabletka zostala uz 3krat v krku a nechcela ist dnu ani von...proste ked vitaminy tak z prirodneho zdroja...takze dnes som prvy den na vita strave...no a este prihodim aj nejake cisla 172cm ,66kg,16ty tyzden tehotenstva babo ma 11cm v brusku...to ze by som mu mohla nejak surovou stravou ublizit alebo prechodom ma ani nenapadlo a presvedcila som o tom aj priatela ...teda jeden otaznik tu je...co s tou B12kou?
ivon
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 10, 2005 19:20
Bydliště: Holandsko

Příspěvek od ivon »

hehe...a este taky detail...momentalne zijem v holandsku kde su podporovane prirodzene porody teda doma...no tak som velmi zvedava:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

no veeeeeliká gratulace :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

já nevím,v těhotenství začínat s raw?A co detox?žádný skoky asi...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
ivon
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 10, 2005 19:20
Bydliště: Holandsko

Příspěvek od ivon »

detox..to je sice pravda ale ja som bola predtym uz na vita strave a varenu som jedla teraz no necele 3 mesiace...ale to neznamena ze som sa napchavala tortami, sladkostami, konzervami atd...najcastejsie to bola ryza, ryby, obcas zemiaky, sem tam kuracie maso ( snad ma teraz nezatratite), mliecne vyrobky som tiez nejedla na litre takze myslim ze som si az tak to telo nezaniesla takym mnozstvom odpadu...
neni to ako 22 rokov sa napchavat vo fastfoode a konzervami, ked si uz cez brucho nedovidim na konceky prstov a otehotniem si poviem stop teraz prechadzam na raw...a az do porodu budem lezat na posteli lebo vsetky tie pekne uskladnene jedy v tele sa mi pekne pustia krvou do celeho tela...a ja tym ublizim sebe a mozno aj dietatu...
tak ako som sa kedysi pokusala najst to najlepsie pre mna a zacala som s raw stravou,sportom atd by som chcela aby aj to dieta dostalo to najlepsie...ale ked si predsa myslis ze by som mu mohla ublizit (detox) tak mi to kludne mozes rozpisat:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jez co cítíš, že ti dělá dobře :)
s B12 jestli máš strach, tak si nech udělat rozbor krve, tam to bude vidět, ale pokud nemáš nějaké viditelné příznaky nedostatku, tak to bude OK :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

ivon:tož tak to jo,jsi rozumná.
A ta B12 se udrží v těle nějaký ten čas,tak pokud jsi jedla ryby...nějakou dvanáctku v sobě máš.A jak říká Sluníčko,jez na co máš chuť,co tvé tělo žádá (i kdyby to občas nebylo raw).Budu se těšit na report o vita mimču.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Příspěvek od bludicka »

Jeje posílám pozdravení... strááášně dlouho jsem už tady nebyla..
Je to už skoro dva roky, co jsem napsala první příspěvek k tomudle tématu..
a moc dlouho jsem nepsala, jen jsem občas četla něco, co mě zaujalo...
a to je fajn, že tu jsou pořád ty samý tváře..
Ale teď se prostě musim zeptat.. hledala jsem nějaký příspěvek od Selmy, jak to dopadlo, mimčo už určitě má... ale nenašla jsem, nevíte někdo..?
bystrinka
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 27, 2006 17:44
Bydliště: Groningen

Stitna zlaza, kyselina listova, B12, omega 3 v tehotenstvi

Příspěvek od bystrinka »

Tik tak tik tak ... dnes mi tika 39. den od posledni menstruace a ta soucasna porad neprichazi. Kazdym dnem mne pojima par deka hruzy, byt tehotensky test se na mne rano smeje jen s jednou carkou. Az do teto doby jsem dostala mesicky pravidelne cca po 34 dnech, na prevazne syrove strave jsem asi 4 mesice.

Proc mam tolik strach? V ramci sveho prvniho a zatim posledniho pustu jsem vysadila hormony na stitnou zlazu, citila jsem se bajecne a od te doby je neberu. Uz tomu budou dva mesice. Jenze ted se poslednich par dni citim jak zbite a unavene, odpoledne usinam. S tim hormonem jsem to riskla a prestala ho brat, bez toho, aniz bych to konsultovala s lekarem ... v Cechach mi pojisteni koncilo a tady v HOlansku akorat vyrizovali mou novou registraci, lekare jsem teprve hledala. No a pred tydnem ho nasla a dneska si sla s nim na uvod nasi spoluprace popovidat. Moc vlasu nemel, a mozna kdyby mel, tak by mu staly hruzou. Ja mela nastesti ve vlasech sponku, takze zustaly na svem miste. Dostala jsem fakt strach. Zjistil totiz, ze neberu predepsany hormon na stitku a k tomu zadna antikoncepce, takze je velka sance na nahodne otehotneni, coz je v mem pripade pry velmi riskantni. Tim spis, ze posledni vysetreni na stitku bylo temer pred rokem a nyni uz dva mesice hormon neberu. Dostala jsem fakt strach. Kdo ma pevne zdravi ve svych rukou? Koho poslouchat? Proc ty mesicky porad neprichazi? Muze to byt vysazenim hormonu? Ale ten jsem nebrala ani pred minulou menstruaci. A co kdyz jsem tehotna? A co kdyz jsem to zvorala? Ale pokud bych byla tehotna, pak mozna si na to telo svym zdravim troufa a nemela bych se niceho bat? A proc se tolik boji ti lekari? Znate ten pocit, ze duverujte tomu, co delate, byt ostatni si mysli, ze jste prasteny a hazardujete, no a pak se to najednou netyka jenom vas a prichazi moment, kdy nevite, cemu verit a citite se nejiste a vydesene?

At to dopadne jak to dopadne, dostala jsem fakt strach. Vysledky budou pristi tyden, vcetne rozboru mineralu, vitaminu ... rovnez B12 a kyseliny listovy.

Pokud mate cas odpovedet, budu vam moc vdecna!

Ma z Vas vitarianu nekdo stejny problem se stitkou (vim o Renate...)? Byly jste nekdo v tehotenstvi pouze na rostlinne syrove strave? Braly jste vitaminove doplnky jako je kyselina listova a B12? Jak jste resily omega-3 kyseliny? V pripade, ze jste nebyly pouze na rostlinne strave, pily jste cerstve mleko ci jedly cerstve / nepasterizovane syry? Jedly jste cerstvy spenat nebo jste ho radeji kupovaly zmrazeny a konzumovaly ho po kratke teplne uprave? Pokud jste jeste tehotne nebyly nebo mate deti z doby, kdy jste nebyly vitarinaky, co byste udelaly nyni, pokud byste otehotnely? Casto slychavam "delej, co ti rekne telo". pokud je vsechno v poradku, dokazete jeho signaly rozeznat. pokud ale neco v tele nefunguje tak jak ma (napr. stitka) a misto klidu prichazi strach, pak je to tezky ...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To chce predevsim klid :c]
Tech par dni zatim nic neznamena tak si v klidu vyckej a uvidis... tehotenstvi se pozna bezpene casto i mnohem pozdeji, obzvlast u nejakyo takovyho testu z lekarny...

jinak ten pocit znam, ale to riziko a zodpovednost holt za svoje deti podstupuju a podstupovat budu. Preci jenom mi to prijde uprimnejsi nez jim pak alibisticky argumentovat tim, ze jsem zodpovednost za ne prenechal komusi v bilem plasti protoze ho ostatni povazuji za autoritu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já bych se asi snažila uklidnit, nechat odejít ty strachy a potom bych se nad tím zamyslela a zacítila. Ano ty stavy znám, ale neboj, něco Ti z toho vyplyne.
Uvidíš také co ty testy. Ale jsi na živém jen kratší dobu, takže se ty hodnoty v testech budou ještě měnit, tělo se přeprogramovává. Ono mu to docela trvá.

Neumím vůbec odhadnou věci se štítnou žlázou a důležitost léků na ni atd. a těhotná jsem také nebyla. B12 mívám nižší, ale ne nějak hrozně. Taková moje hladina.
Omega 3 tak to je tady jedna dlouhá diskuze viewtopic.php?t=462&start=0&postdays=0& ... highlight=
EPA+DHA. Já to řeším konopným mlékem nebo spíš lnem. Pomelu len v mlýnku na kávu k tomu mák a v mističce smíchám se lněným olejem a trochou medu a vody. Místo máku se dá použít sezam.


:wink: :) :P Neboj :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

á koukám že zároveň odpověděl i Tvx, cosi se nám tam opakuje :wink: :) ...opravdu, nech to trochu času, chce to zklidnění
bystrinka
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 27, 2006 17:44
Bydliště: Groningen

Příspěvek od bystrinka »

tvx píše:To chce predevsim klid :c]
Tech par dni zatim nic neznamena tak si v klidu vyckej a uvidis... tehotenstvi se pozna bezpene casto i mnohem pozdeji, obzvlast u nejakyo takovyho testu z lekarny...

jinak ten pocit znam, ale to riziko a zodpovednost holt za svoje deti podstupuju a podstupovat budu. Preci jenom mi to prijde uprimnejsi nez jim pak alibisticky argumentovat tim, ze jsem zodpovednost za ne prenechal komusi v bilem plasti protoze ho ostatni povazuji za autoritu...
souhlasim...

Lituju, ze nemam "zakladni" vzdelani daneho lekare a nedokazu posoudit, na kolik jsou urcita lekarska varovani alarmujici. Varuji, nebot chteji mit klid, ze ucinili to nejlepsi, anebo proto, ze jejich varovani maji jasna opodstatneni? Lze nedostatecne fungujici stitnou zlazu podporit jinak nez syntetickymi hormony, lze otehotnet a donosit zdrave dite, lze kojit a vychovat zdrave dite? Lekar v ordinaci ti rekne, ze jsi se zblaznil a prvni jeho argument zni "samovolny ci nuceny potrat". Snazim se pochopit zakladni zakonitosti a fakta ohledne funkce stitne zlazy a dusledky jeji disfunkce mne desi (naprosto je rozeznavam ... proc mi to do tyhle doby nikdo z lekaru nevysvetlil!? nikdo z doktoru ti nerekne, co a jak jist a jak stitne zlaze maximalne ulehcovat, ale predpisi ti pet krabicek Euthyroxu a budou te varovat pred jeho nebranim). Vsechno stavim na vlastnim usudku, zkusenosti, intuici, nekdy se dostanu k urcitym lekarskym vyzkumnym zpravam, poodhalujici nekonvencni zavery, presto to stale muze byt nedostatecny. moje dilema je, cekat a hormony na stitku nebrat, at jsem tehotna ci ne, anebo je od zitra rano radeji znovu zacit brat (lekari tvrdi, ze hraje roli kazdy den...)? Snazit se najit alternativni pristup k lecbe? Cetla jsem zajimavy clanky o zrychleni metabolismu, coz zvysuje bazalni a telesnou teplotu (tu mam opravdu nizkou po cely den), o nutnosti nahrazeni maxima stravy zivou stravou a cemu se vyhnout uplne (co stitnou zlazu zatezuje). Ale postaci to k tomu, abych si troufla byt stastna, ze jsem tehotna? Doktor zna synteticky hormon, nic jineho ti nedoporuci. Navic delaji pouze krevni testy, ktery jsou v tomhle nedostatecny. Pripadam si jak v zacarovanym kruhu ... nasledovat strach a rady lekaru, anebo byt dal tim blaznem a snazit se najit vlastni cestu? Byla jsem presvedcena, ze byt tim blaznem je pro mne lepsi...citila jsem se bez hormonu a na zive strave daleko lepe, nez pred pul rokem na normalni vegetariansky strave a hormonu euthyrox. A co kdyz tim ohrozim zdravi ci zivot pripadneho plodu?

Mozna se nic nedeje a neni treba panikarit ... aspon pro ted. Otazka je, co priste? Prejeme si mit rodinu pomerne brzy. Jak jsem tak sedela v ty ordinaci, v usich mi dolehaly slova lekare o nutnosti casteho lekarskeho dohledu a nebezpeci casteho potratu (ve spojeni disfunkcni stitna zlaza-celiakie), bylo mi fakt desne.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

věřím :?
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

bystrinka píše: ... proc mi to do tyhle doby nikdo z lekaru nevysvetlil!? ..
Ja neumim poradit jen jak to na mne pusobi, ze jsou veci, ve kterych muzeme byt "chytrejsi" nez medicina a veci, kde uz ale ne. Jestli je to pripad stitne zlazy nevim a i proto bych sel nejdriv cestou lekaru, dokud nebudu mit jistotu, ze jinou cestou to budu mit pod lepsi kontrolou - nasledky pochybeni mi prijdou tady prilis velke. Na druhou stranu urcite existuje cela skupina lidi, kteri maji podobny problem, coz zavolat nejakym nasim lekarum, nebo najit nejakou internetovou komunitu, ta odpoved je urcite na dosah! (Zkus treba tematickou diskusi na eMimino, diskusi na Rodina, dalsi odkazy na google). Drzim palce!
Naposledy upravil(a) svit dne úte lis 14, 2006 16:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

no, tak si predstav, ze moje zena ma nejak divne delohu, rika se tomu ze je obracene a prej by mela mit problemy otehotnet. A pritom mame uz druhy ditko a zadny usili to nevyzadovalo, v obou pripadech to byl spis prijemenj omyl :c]
v obou pripadech nas doktori asi uz od pateho??? fakt nevim, mesice, snad i sriv, strasili, ze porodime predcasne a nemame opouste skoro luzko...
Ale v prvnim pripade Iva pokracovala normalne ne praci na nasem stavenicti, myla andobi ve vane a podobne, delal dlouhy vychazky atd... prvni ditko 2 dny zpozdeno :c]
U druheho ditka doktorku malem braly mrakoty, kdyz podle stavu polohy ditete sliboval porod kazdym dnem celej posledni mesic... a Iva ji chodila kazdej tyden na kontroly a vzdycky kdyz ji doktorka videla tak jeno kroutila hlvou, nakonec Ive rekla, ze teda at zkusi chodit, no, a neomezuje to tolik, kdyz zvedela ze Iva ale pritom porad bezne taha vic jak destikilovou Anezku - mladsi sestru, denen nachodi kolem 10 kilometru a je v plnym domacim zaprahu, tak uz radsi nic nerikala :c]
Jolana je zpozdena o cca den?
Zena neni zadnej velkej macek, normalni vcelku drobna zena :c]

Jednou mela Anezka pri nejaky horecce febrilni krece, skoda, ze to bylo u babicky protoze ji dovezli do nemocnice, chudaka a nacpali ji oblbovadlama a snizovadama horecky... a nas postrasili, ze tumate diazepam a tu to a to a to, a jakmile bude mit horecku tak to do ni nacpete...

Vice jak rok nato mela rekaci na ockovani, horecka kolem 38 nekolik dni, kdy se ma ono doporucene nasadit... risknul jsem to a jeste musel uklidnovat vystrasenou zenu, nastesti si pak nasla clanek na Welede, kterej vysvetluje jak je horecka prospesna a febrilni krece ze nejsou nic nebezpecnyho... od ty doby se horecky nebojime a od ty doby taky zadnou nemela...

Nevim kde bych mel pokracovat ale pripadu kdy se doktori myli je opravdu obrovske mnozstvi a casto prehaneji... takze je neber zase tak moc vazne...
Nekdy to nemusi byt umysl, nekdy to ani nevnimaji ale tim ze strasi lidi tak si udrzuji svoji moc nad nimi, takze pryc od doktoru kteri k cloveku pristupuji timto zpusobem :c] meli by ti naopak naprosto VSE vysvetlit a seznamit te se vsim co kolem toho vedi. ... v nekterych civilizovanejsich zemich, pokud te se vsim neseznami a nenechaji te rozhodnout je muzou dokonce zavrit.

jinak nic proti doktorum, nase gynekolozka je jinak prima :c] febrile krecovi strasaci byli uz mene...

zkusim se doma zeptat zeny, je zdravotni sestra...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
bystrinka
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 27, 2006 17:44
Bydliště: Groningen

Příspěvek od bystrinka »

Martin: ..... Na druhou stranu urcite existuje cela skupina lidi, kteri maji podobny problem, coz zavolat nejakym nasim lekarum, nebo najit nejakou internetovou komunitu, ta odpoved je urcite na dosah! (Zkus treba tematickou diskusi na eMimino, diskusi na Rodina, dalsi odkazy na google). Drzim palce![/quote]

Martine diky ... trochu jsem tyhle odkazy uz prohledala. Obecne se doporucuje dlouhodoba lecba pres endokrinologa, nektere rady mi prisly sporny (napr. pojidani vitaminovych doplnku, ktere obsahuji dalsi jod). Nekde na yahoo/googlu jsem vystrachala i diskusni forum, kde treba varovali pred konzumaci ryb pro vysoky obsah rtuti, buraku a burakovyho masla a dalsich veci, ktery funkci stitny zlazy zatezuji. Nasla jsem i rady, jak pit denne tri lzice syroveho kokosoveho oleje, apod. Samozrejme, nenasla jsem svedectvi zadne zeny, ktera by tehotenstvi podstoupila s ponicenou stitnou zlazou bez lecby syntetickym hormonem. Zajimalo mne, zda nekdo s tim nema primo zkusenost z vas ...
Odpovědět