TĚHOTENSTVÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Tak to je moc dobre, pokud se lidi umi domluvit a i neco rozhybat a trvale zmenit... Aha, myslel jsem ze PA je neco jako dula, no mam mezery.

Franto, vygugli si Pareta... Zlaty rez ve statistice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

No vygoglim, ale to je pak tech rezu nejspis vic anebo si statistikove pucili nazev :).
Znam "Zlaty rez" cca 1,6 :1 (treba zakladna pyramidy vuci vysce, listy v prirode, pomery na lidskym tele apod, priroda vubec, respektujou a pouzivaji maliri, architekti a tak).
Jenze to je cca 60% : 40%, proto mi vrtalo tech Tvych huste pouzivanych 80% : 20% .. njn, statistika je vubec divna veda.
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte črc 15, 2014 22:36, celkem upraveno 1 x.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ajla »

A šari, s tím co píšeš, nemůže být spokojen nikdo. Tady je to prostě tak, v nemocnici, u lékaře nebo na jiných institucích máme volbu, je na nás pro co se rozhodneme. Chce to ale "vystoupit z davu".
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od dgm »

Vcera se ke mne dostalo

http://baby-cafe.cz/45-prirozenyporod/3 ... o-porodech

jeden z nejlepsih textu na toto tema.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Obtížně se soustředit výhradně na pozitivní představy, když se vaší přímé kamarádce stane tohle. Aspoň ten porod měla hezký a klidný doma a syn je krásný zdravý kluk 8)

http://llp.cz/pripady/pediatricka-porus ... cenlivost/

Manželé K. se rozhodli před několika lety podat žalobu na pediatričku, která hrubě porušila jejich práva i práva dítěte, které se narodilo doma. Lékařka po nich požadovala úhradu za prohlídku dítěte, přestože je tato péče hrazená ze zdravotního pojištění. Odmítla provést na žádost rodičů odběr z patičky na screening metabolických vad v domácím prostředí, přestože se matka ze zdravotních důvodů nemohla dopravit s dítětem do ordinace a domácí odběr je v zahraničí běžný. Trvala na odběru ve vzdálené ordinaci a když se rodiče nedostavili, obrátila to proti nim, vyhrožovala jim sociálkou i policií a vyvolala v nich strach z odebrání dítěte a stres, zejména u kojící matky. Nakonec je lékařka skutečně udala na sociálku, která přijela na kontrolu rodiny. Rodiče ztratili důvěru k lékařce, odhlásili svoje děti z její péče, ale lékařka jim odmítla v rozporu se zákonem vyhotovit kopie zdravotnické dokumentace.

Případ je popsán a podklady ke stažení jsou zde - http://llp.cz/pripady/pediatricka-porus ... cenlivost/

Cílem žaloby rodičů bylo znemožnit, aby se lékaři chovali tímto způsobem i vůči jiným rodinám, které si volí porod doma.

Soudy se ovšem postavily na stranu lékařky, souhlasily s jejím represivně-zastrašujícím přístupem a s celou řadou argumentů rodičů se vůbec nevypořádaly.

Nyní po neúspěšném odvolání musí rodina lékařce zaplatit náklady soudního řízení ve výši 55.000 Kč. Část peněz (23.000 Kč) bude uhrazena ze Sbírkového fondu České ženské lobby pro strategické soudní spory v porodnictví (Transparentní účet u FioBanky má číslo: 2400283520/2010).
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2400283520
http://normalniporod.cz/co-se-deje/podp ... dni-spory/

Dále rodině bude poskytnuta částka, která bude na tento účet připsána po dobu 2 měsíců v období od 19. 7. do 20. 9. 2014 od jednotlivých dárců, a to do výše dlužné částky. Proto vyzýváme podporovatele, aby svým finančním příspěvkem podpořili rodinu, která žalobu podala ve veřejném zájmu.

Rodina po poradě s právníky bude v soudním řízení pokračovat u vyšších soudů.

Bližší informace poskytne právnička Zuzana Candigliota, tel. 607 005 043

Prosím sdílejte FB událost:
https://www.facebook.com/events/5236680 ... &source=49
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

No, Ivana K. se také nedomohla spravedlnosti napoprvé, pevně doufám, že tohle bude podobný případ... Naše soudy potřebují trochu více času a tlaku společnosti, aby se zbavily totalitních myšlenkových vzorců, např. že konkrétní osoby na výkonné pozici jsou více než zákon, morálka a dobré mravy... Naopak, vysoká pozice je závazek a zodpovědnost, ne omluva pro hulvátství.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

No, myslim ze rodina dobre nezvladla komunikaci, dukazy nemela a ani pojisteni DAS, tak to tezko mohlo dopadnout u soudu jinak, nez tak, ze vydelaji pravnici. Pri cteni toho linku jsem si vybavil, jak se o mozna odehralo... Treba to zacalo tim, ze doktorka nemela s sebou kramy na odber a nechtelo se ji tam jezdit znova....

Mozna lecos napovi Znamy lekar, aplikace pro smartphon, ktera najde recenze na lekare z okoli nebo podle jmena, mrkni tam - pokud znas jmeno doktorky... Zda tam bude vic negativu nez pozitivu... Pripadne tam si mohou rodice vylet srdicko, pokud uz to neudelali... Ale doporucuji opatrne, pokud soudni rizeni pokracuje...

Je to jen ma spekulace na prvni cuch :-) treba se uplne pletu a je to uplne jinak ... No z formulaci: "Lékařka rovněž rodině vyhrožovala přivoláním policie" a pritom podjata soudkyne a absence zverejneni rozsudku nizsich instanci jako i dukazu (mailu) nemohu jinak

-----

Jiny pripad http://llp.cz/pripady/pravo-zeny-na-asi ... trasburku/

"když se dítě narodilo naprosto zdravé, lékaři odmítali matku s dítětem propustit do domácí péče, takže musela nedobrovolně zůstat v nemocnici."

Jak se to projevuje? Odmitali pustit, musela, cozpak podepsala reverz a oni ji branili odejit, prikurtovali nebo zamkli ji?

Domaha se neceho konkretniho svou zalobou?

Edit: aha. Tato odesla http://llp.cz/pripady/matce-odebrali-di ... li-lekaru/ a oni si ji tahli zpet na dalsi 2 dny... Ale to uz dnes smad nehrozi, nebo ano?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Odchody z porodnice dřív už jsou zaplaťpánbůh všude celkem v pohodě - člověk si vyslechne milion keců, že mu novorozenec umře hned za rohem špitálu, ale na reverz prostě každou pustí. (Jiná věc je, že ne každá žena to zastrašování a hádání ustojí.)
Jenže tomu lepšímu přístupu, kdy už ambulantní porod není pro zdravotníky nemyslitelná neposlušnost rodiček a riziko pro dítě, předcházely právě takové smutnější případy přivolání sociálky, policie, krátkodobé odebrání (nebo jen vyhrožování tímto je nepřípustné!!!) a soudní spory...

Janku, Janku, je mi jasné, že ty by sis vykomunikoval všechno :) Já to do značné míry také zvládla. Ale není každý tak silný a je to prostě z principu sprosťárna, že si platíme zdravotní pojištění, a lékaři nás pak kromě léčby také šikanují, lžou, vyhrožují, vykonávají zásahy proti naší vůli a jinak poškozují naše práva. Samozřejmě to nedělá každý lékař a denně, spousta se jich chová korektně (např. naše pediatrička byla skvělá jak s kontrolami po domácím porodu, tak s odmítáním očkování). Jenže pokud se chová špatně jediný lékař, je třeba to řešit. Kdyby ti dceru přepadli v parku, také bys možná běžel na policii a nemávl nad tím rukou, že si to měla lépe vykomunikovat a že měla nosit trochu delší sukně. A věř mi, zkopaný porod nebo hrozba odebrání dítěte je pro ženy podobně silné trauma jako znásilnění.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od dgm »

Ten pripad taky znam a sleduji. Pouzitim selskeho rozumu vsechno vyzniva ve prospech rodicu. Nakonec i odber krvve z paticky neni povinne vysetreni, zalezi ciste na vuli rodicu, tak jakepak podminky ze strany lekarky? Vim, ze to dobre dopadne.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Jiste, ja to nechtel psat na plnou hubu, kdyz o tom konkretnim nevim, ale prislo mi, ze tam na zacatku se nekdo sprajcnul a uz to bylo... Ze jsou dva kohouti tak jak to dopadne? Neni asi normalni bezduvodu nekoho obdarovat socialkou stejne jako nekoho zalovat. Pokud by bylo, jak bylo popsano, tak by tezko v prvni instanci mohla rodicka prohrat, jak rikam - napovi recenze doktora v systemu, co jsem uvadel. Jmeno doktora neni duvod v tomto pripade tajit. Kazdopadne doktor ma byt vetsi profesional a ustat i pacienta vybocujiciho z rady a nebonzovat na nej, avsak jsou to taky jenom lidi, viz dale... Samozrejme dobre take je, kdyz se nekdo snazi napravit system, aniz se snazi na tom napakovat... Tak snad pravnici rodicu to delali bez naroku na honorar a plati se jen naklady protistrany?

Sarka: Si predstav, ze ji porodnice pusti a neco se do 7dnu stane, zkratka predbezna opatrnost (ze strany personalu)... Kdyby se neco stalo, na 80% tu bude zakoba ze strany rodicky: ale vzdyt oni me pustili, meli me varovat. Mas pravdu v tom, ze asi ne kazda si umi prosadit nazor a verim, ze vetsina se necha zviklat.

Abych nemoatil prazdnou slamu, take jsem podepisoval reverz lekarum (ne ze bych rodil), tak dobre vim, jak to funguje. Takze asi jde o to, zda rodicka vi co dela, ma s sebou muze, jaky je personal atp., zrovna tohle nevidim uplne cernobile, mozna proto, ze nemam vsechny info...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ajla »

Znám lékařku, která si nechce založit stavební spoření, důchodové pojištění a podobné různé vymoženosti, prý je ráda, že se jí povedlo ze všeho se vyvázat a už nechce být vázaná v takovém společenství. Je už dost lidí, kteří se zřeknou různých "výhod" a peněz, jen aby nebyli vedeni v jisté skupině lidí. /Stejné přitahuje stejné a pak místo, aby se člověk z nepříjemné situace dostal, tak v tom "zabředne"./ Sama jsem občas nevyužila "právo" na oprávněnou stížnost, abych nenastartovala další. Přikláním se k názoru, že situaci je třeba řešit v začátcích, nejlépe smírně, v rámci láskyplných mezilidských vztahů, pak u soudu je to problematické.
Vždy, když uvádím tyto "rady" jiným, vidím, jak dobře jsem poradila sobě a z fleku je můžu vyzkoušet. :) Snažím se, právě, ty rady z duchovních nauk, praktikovat v běžném životě. Zjednodušeně řečeno "kde je vědomí, tam je prána", na co myslíme, tomu dáváme sílu, tak pojďme víc posilovat to krásné a příjemné. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

A lekarka svlekne bily plast? ;-) ono dnes zakladat SS a PP neni moc vyhodne a tak bych to ani nespojoval s nejakym "odporem" k systemu ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ajla »

Četl jsi "Svlékl Jsem Bílý Plášť" - Lebenhart Tomáš‎? Není důležité, že je lékařka a bylo to už v době, když bylo finančně výhodné si ss a dp založit, nebo tato spoření stát výhodně dotoval a garantoval, nechtěla toho využívat i za cenu získání víc peněz. Nehledej v tom, prosím, prospěchářství.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Ano mam ji tu knihu nekde. V cem to je vyhodne? Kvuli 2000 Kc rocne, drive 4500 rocne, kdyz prumerny plat lekare byl napr. v 2011 = 57,000 Kc a tedy srovnej 684 vs. 4,5 - cist kvuli tomu smlouvy a rocne sledovat zmeny? Cas jsoumpro lekare penize a postupoval bych stejne.

To muzes argumentovat tim, ze nekdo odmitne platebni kartu, protoze nechce byt v systemu :-) neboli muzeme mylne vyhodnocovat data z prostredi... To nic nemeni na tom, ze je rozumne pro lekare s prumernym platem neresit PP ani SS, jen tim nelze prokazovat, ze nechce vyuzivat system, IMHO.

Pro tvou informaci, obavam se, ze PP neni ze zakona garantovane, tedy nejde o pojistene uspory, pokud se nepletu. SS zatim je.e
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ajla »

V době, když jsem jako pošťačka tato spoření lidem zakládala, byly finančně výhodné a obě státem garantované. A byli lidé, kteří prostě nechtěli být ve skupině spořičů, lidí, kteří peníze nemají a tímhle způsobem je chtějí získat. Pak tyto výhody postupně vláda rušila, až teď už to není výhodné ani finančně. Ale, Janíku, jsi jinde, než tam, o čem mluvím. Prostě v "tvém světě" se zatím nedá pochopit, že někdo může něco dělat z nesobeckých důvodů. Tak zatím jenom, že jsou tací lidé. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Aha, tak ty se bavis o akvizici klientu pro financni produkty jako PS, divize CSOB? :-)


Jsi si jista, ze kdo garantoval Penzijni pripojisteni? Nikdy nikdo, pokud pojistovna krachne, mas po duchodu :-) Penize NEJSOU pojistene.

A co se tyce vyhodnosti, kdyz vydelam mega denne, bude me zajimat privydelek sto tisic za mesic? Urcite nikoliv :-) tim se snazim prokazat, ze prumerny doktor nema zajem resit nejake drobne, ktere mu ani zdaleka nepokreji jeho opportunity costs... !!!


O prodeji financnich produktu neco malo vim a prodat cokoliv dnes je nesmirne tezke a nakladne, nemohla te dotycna jen snadno odbyt?! Lide neumeji rikat ne, vymluvi se na objektivni a smyslene duvody... Jake nesobecke duvody, ty penize mohla venovat potrebnym, co je na tom sobeckeho :-)

Mozna zpet k tehotenstvi, protoze hranice mezi sobeckym a nesobeckym je casto jen uhel pohledu... Pro me nesobecky doktor je (z meho sobeckeho pohledu) takovy, ktery me vyleci zadarmo a nebude zadat poplatek 30,- a takovych asi je hodne a po me ho muj ani jednou nechtel :-) jsme se do toho zamotali co?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ajla »

Janíku, to má příběh, kdybych ho napsala, víc bys to pochopil, nebo možná bychom se zamotali do něčeho jiného. :lol: Někdy ho napíšu. Nebo většinou to tak je, že každý mluvíme o něčem jiném. Zase je na to hezký a úsměvný příběh. Taky znám doktory, kteří ty poplatky nechtějí a většinou jsou to milí a příjemní lidé.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Ti mali s tim maji asi vic prace nez uzitku, rekl bych. A i velke lekarny snad ten poplatek nevyzadovaly. Ja to moc neznam, protoze to mam z doslechu.

Pribeh s pani Dr. muze byt zajimavy, nelze posuzovat bez kontextu, myslim si ale, ze "vyvazani se z SS a PP" je smesne, clovek je uvazan v uplne jinych vecech... Pokud Dr. Svlekla plast prodala barak udelala zmenu, tak respekt, ale odmitnutim SS a PP fakt nic podstatneho nedovozuj, to je mozna podobne, jako kdyz Franta odmitne castecny invalidni duchod par korun (ktery by mu posudkar za rok stejne sebral a on by s tim mel furu vyrizovaniho).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

ajla píše:V době, když jsem jako pošťačka tato spoření lidem zakládala, byly finančně výhodné a obě státem garantované. A byli lidé, kteří prostě nechtěli být ve skupině spořičů, lidí, kteří peníze nemají a tímhle způsobem je chtějí získat. Pak tyto výhody postupně vláda rušila, až teď už to není výhodné ani finančně. Ale, Janíku, jsi jinde, než tam, o čem mluvím. Prostě v "tvém světě" se zatím nedá pochopit, že někdo může něco dělat z nesobeckých důvodů. Tak zatím jenom, že jsou tací lidé. :)
pustas toho nanho naraz moc, opatrne, lebo mu praskne plodova voda predcasne
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Syrovozrout »

Právě běží 02:55-03:25 dokument s názvem: Když děti nosí stát - ČT 2
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Ted se vsici juknem :-)
nikdo nespi... proc jsi nam nedal odkaz na video? pridavam:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1027 ... tat/video/


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Kdo koukal a moc porodnictví nesleduje, jen doplním, Ivana K. byla už osvobozena nebo jak se tomu právnicky nadává, byla dalšími soudy shledána zcela nevinnou.

Jinými slovy, předchozí dva procesy a pokuta a zákaz činnosti a nevypořádání se s důkazy obhajoby, to byl ukázkový hon na čarodějnice. Porodila doma stovky dětí a jedno umřelo. V porodnicích taky děti každoročně umírají na vrozené vady a nikdy se ty případy nedostanou před soud, protože jeden doktor kryje druhého, i kdyby tam snad pochybení bylo - samozřejmě především jim věřím, že děcka nezabíjí, že se to prostě tak někdy přihodí, každé dítě není životaschopné. Kde není žalobce, není soudce, v případě Ivany desítky žalobců jenom léta čekali, až bude mít smůlu a budou moci její činnost stopnout z moci státní :roll: (žalobu podali lékaři z nemocnice, ne rodiče postiženého/mrtvého dítěte). Díkybohu se jim to nepovedlo. Ivana může zase pracovat >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

A komu měla vyplácet ty 2 mega?

To by snad museli zadat rodiče, ne? ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Mám dojem, že pojišťovně nebo nemocnici, protože to dítě zemřelo až mnoho měsíců po porodu, takže jeho "léčba"/péče o něj na přístrojích byla drahá. Rodiče nežalovali a nežádali nic, protože dobře věděli, že PA není ničím vinna, při porodu postupovala správně.
Matka navíc během předporodních konzultací zamlčela jistá fakta o předchozím porodu, která kdyby Ivana věděla, nesouhlasila by s vedením porodu doma. U nás nejsou legislativou daná kritéria, ale zodpovědné PA se řídí zahraniční praxí a požadavky, například by žádná nešla domů asistovat porod trojčat, příčnou polohu atd. atd. Ta paní měla dříve komplikace, které své PA zamlčela, protože si doma zoufale moc přála rodit...pro mne pochopitelné, ale prostě riskovala no. Kdo z nás ne.

Jedna těhotná tak šla nedávno na obyčejný cukrovkový test a místo glukozy jí omylem dali vypít jinou chemikálii, zemřela pár hodin po odchodu z "běžného testu pro těhotné"...život je risk :cry:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Aha tak to je jina, alespon vime, kolik pece o novorozence danove poplatniky stoji. A kolik stoji normalni neproblematicky porod v nemocnici? stejne tak dialyza apod. je to jeste humanni, mimoto ze je to dobry byznys? Vlastne zakazat euthanazii muzu chapat jako nesnizovat pocet klientu?

Jak se to v Orlove muze stat?

Skupina Olympic take dostavala od fanynek lizatka a nikdy to nejedli... Vzdy mi bylo divne, jak to ze ty Hotlery a jine nikdo neotravil, kdyz je to tak snadne...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Si vygoogli sám, nepamatuju přesně, normální porod řádově 10 tisíc? Císař trojnásobek asi?

PA si berou za domácí porod nejčastěji 10-12 tisíc a zahrnuje to 2-3 předporodní, 2-3 poporodní kontroly u ženy doma, kolemtermínová neustálá pohotovost, asistence u porodu (což jsou dlouhé hodiny), telefonické konzultace a poradenství ohledně laktace a zdravotního stavu ženy i miminka. No na zbohatnutí to není :) Ještě k tomu ta zodpovědnost a rizikovost a averze části odborné i laické veřejnosti, uf. To platí žena, ne pojišťovna.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Treba si nejaka vyjela od VZP ucet a byl tam i 'porod'.

Proc tedy vlastne nekdo jde delat profesi PA?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Janek píše:Proc tedy vlastne nekdo jde delat profesi PA?
Proč jdou lidi na lékaře nebo zdravotní sestru? Nedomyslíš jiné motivy než výdělek? :)

Jinak ty PA, co chodily/chodí k porodům doma, si plánují max tři domarodky na měsíc, takže když to řeknu hodně hloupě, z 20- 30 tis. na měsíc se vyžít dá. Navíc vedou často předporodní kurzy nebo cvičení, pracují na různý úvazek v porodnicích atd.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

To je nemocnice zamestna, kdyz vi, ze provozuji domorodky a ubiraji tak systemu prijem?

Proc budu delat nco, cim budu jednou nohou v kriminale a vsichni po mne pujdou? Ma otazka smerovala na to, zda to nejsu treba lide na cerne listine... Zadnou neznam tak nevim, ale pujdes dobrovolne riskovat, ze po tobe vsichni pujdou?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Syrovozrout »

s.arik píše:
Janek píše:Proc tedy vlastne nekdo jde delat profesi PA?
Proč jdou lidi na lékaře nebo zdravotní sestru? Nedomyslíš jiné motivy než výdělek? :)

Jinak ty PA, co chodily/chodí k porodům doma, si plánují max tři domarodky na měsíc, takže když to řeknu hodně hloupě, z 20- 30 tis. na měsíc se vyžít dá. Navíc vedou často předporodní kurzy nebo cvičení, pracují na různý úvazek v porodnicích atd.
"Iniciativa, která nevzniká (a nerozvíjí se?) na základě finančních či mocenských (pro Ovládací Systém) motivů"...může být pro většinu abonentů nepochopitelná."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Posimte, syrovko, ty jses stoupenec gralu nebo snad krisny? Prvni jsem cetl bernhartovy a stoupencu pred 20 lety (rozecetl) a druhy asi taky pred 20 lety v praglu videl prodavat nejaky pecny placky...aak jsem nekde sel okolo jejich statku (tj. asi bohuzel, osobne neznam nikoho), myslenky jako velmi zajimavy, me sympaticke, jiny hnuti/sekty si nevybavim, takze na tvou pripominku, ze to jde i jinak se musim smat, protoze tihle jmenovani (a me jiste sympaticti) zapiraji kolik, setinu promile?

A podivej se, co to poselstvi s nekterymi lidmi udelalo, nebudu snad radci jmenovat, kauza mesiase a kauza Kurim (tyrane dite).

Nebo budes jen copy man bez vlastniho nazoru co neumi odpovedet na primy dotaz.!?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od dgm »

Ze by se konecne hnuly ledy i u nas?
http://candigliota.blog.respekt.ihned.c ... cke-nasili
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Stále je u nás například zcela běžné, že personál rodičce „hupsne“ na břicho, což je praktika nebezpečná jak pro ženu, tak pro dítě, a v západních zemích se prakticky neprovádí.

- sado maso, to je jako fakt? Muze to nektera potvrdit? Zcela bezne???
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Přečteš si to v popisu každého třetího "normálního" porodu. Nemyslí se skákání nohama :) ale tlačení loktem až vahou sestřičky od pasu nahoru na vršek dělohy. Kristellerova exprese, zákrok velmi rizikový pro ženu i dítě, dávno zakázaný, přesto prováděný. Také jsem měla tu čest, naštěstí v mírné podobě.

Porodníci prostě mají pocit, že včera bylo pozdě, že je třeba tlačit děcku na prdel...nebo ho tahat za hlavu tak, až ji urvou (stalo se). Omlouvám se za morbiditu, to byl zbytečně tvrdý výkřik, jistě je někdy potřeba spěchat, tíseň plodu je reálný problém.
Zasahuje se proti němu ale časteji než je potřeba, ne vždy vhodnými prostředky, a když je zásah potřebný, tak proto, že tíseň byla často vyvolána zbytečnými neindikovanými zásahy porodníků (umělý oxytocin, špatná poloha aj.). Opět nelze než odkázat na Henci Goer.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Uz jsem se lekl, ze sestra naskoci na konicka... Postupy pravniku a jeji osli mustek napadnuty v diskusi pod clankem od dgm, no... Lehke pritlaceni bricha snad neni nejak nebezpecne...

Byl take porozen klestemi za hlavicku, v chudinske nemocnici a jak mu to sekne (s dcerou pred par dny):
Obrázek

http://cfm.gynpor.cz/files/informace%20 ... y_edit.pdf informovany souhlas, tam nejde vyznacit, co si nepreju, i za cenu me smrti? Zvyraznovacem zvyraznit a je to. Treba i to tlaceni, nastrihavani, cisare apod. Kdo to ale zformuluje?

Pak mohu zadat nahradu. Nebo si vzit s sebou poradneho muze a ten to ma ohlidat ... Mozna se mi to radi, no jinak to nevidim...

Jinak bude trvat dlouho, nez se personal preuci a vymeni, to je na jednu generaci nejmin... Pripadne soukrome porodnice, kde budou mit, za tucny obnos, jiny pristup, kdyz za klasicky porod je pouze 1500,- nebo kolik, tak se nedivim, ze ho malokdo bude chtit natahovat, nemocnice neni nic nez ekonomicky fungujici podnik, bohuzel, cim vetsi, tim slozitejsi ho uridit... Pritom gyneko.. Oblasti patri k tem nejvynosnejsim, pokud se nepletu...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Janek píše:Lehke pritlaceni bricha snad neni nejak nebezpecne...
sami lékaři oficiálně tvrdí, že ano.

neverending :roll: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/kauza- ... 5900fea04/
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

A ver jim... Kdyz to tvrdi, proc to delaji? Nechapu. Kdo posoudi, kdy uz to potrebne je a kdy neni? Podle me hladke resenim je natocit si porod. Pred kamerou si kazdy da pozor, aby neco neporusil :-) mobil kopnu na stativ a je to...

Kauza: to pisu porad, ze kazdy se sichruje... Z logiky veci jde o to, zda PA se skutecne ptala nebo neptala. Pokud matka neco zamlcela a potvrdi to u soudu, tak se PA nic stat nemuze... Ten ministr jen pracuje pro svou lobby, kryje se... Jako kazdy s pudem sebezachovy. Kdo ho ztrati, doplati.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od dgm »

Ale prosimte, jakepak nataceni, co uz vsechno bylo natoceno a lekari to obkecaji... Viz treba dokument Ctyri v tom, I. rada. Tam je trena taky tlaceni na bricho zdokumentovane a co? Nic, doktori jsou sebevedomi a maminka dekuje... Taky jsem dekovala.
Nebo ted II. rada, jak s nejvetsi pravdepodobnosti byl spatne vedeny porod, uplne ta nejhorsi poloha pro rodicku, nastala tisen plodu a dite se narodilo modre... A zdravotnici? Aby tomu nasadili korunu, tak hned smikli snuru a zachranovali... Tam uz maminka pochybnosti mela. Nakonec dite "zachranili" a sef porodnice to na kameru snazive zduvodnoval. Jenze ted, kdyz uz vim, tak vidim. Na netu je spousta soukromych videi, kdy zdravotnici maminku znasilnuji a vylozene proti jeji vuli postupuji temer ve vsem a tatinek to nataci. A nakone jim vdecne oba dekuji, dojati vsichni, jak se dite i maminku podarilo zachranit.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Kdyz maminka a tatinek budou nahlas rikat: "NEtlacte na bricho" a bude to na kamere... Presne takhle jsem to myslel, nijak jinak.

V jakem dilu to bylo nevis?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

Janku, ze Ty jses ve skutecnosti zenska a chystas se rodit ?:)
To by me nenapadlo, ale staly uz se pripady (na nekterych forech) kdy chlapi tahali jine chlapy za fusekli jakozto sexy kocicky :D :P .
Tak co by ne obracene, je me scelkem divny Tvuj zajem o porody, mas strach ze Ti nekdo skoci na bricho ? :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Jj mas pravdu ;) a neco k veci?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

K veci .. k veci .. no tak vyblafni predpokladany datum te slavy, to je dost k veci, ne ? :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

Nemas na sve neschopence neco jako Dg F70???
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

Neee, mam rovnou F300-ku :D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Věděla jsem, že máme v ČR celkem hodně potratů, ale že jich více umělých než spontánních, to mě překvapilo. Cca 38 tis. potratů ročně, z toho 23 tis. uměle provedených. Jen v 4350 případů to bylo ze zdravotních důvodů...
(Živě narozených dětí bylo loni asi 107 tis.)

a zajímavý článek z podobného soudku s přesahem do (volby místa) porodu:
http://zpravy.idnes.cz/novorozenecka-um ... domaci_taj
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

umely potrat sa povazuje za formu antikoncepcie
co je nepochopenie vyrazu koncepcia
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Janek »

A co data porodnosti podle iq/barvy pleti/produktivity...? Ja ze patercata maji v CR akorat romove, jak je to mozny? Napada me, jestli mensiny nebudou mit brzy vetsi porodnost, nez...

Podle nekterych zdroju je potreba to poradne promychat, vymazat kulturni tradice apod...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

Chcípni, já se bojím

Tak nějakej francouzskej nácek prej prohlásil, že je na světě moc lidí.

Já říkám, že každej, kdo tvrdí, že je moc lidí na světě, měl by sám skočit z mostu a tak přispět svou troškou k řešení. A jestli skočit nehodlají, tak to asi není pro ně zase tak vážný problém a jenom kecají. Je úžasné, jak si podobní vždy představují, že by měl chcípat někdo jinej, aby oni se mohli zbavit svých strachů.

Protože obavy z „cizích“ lidí, z Rómů, z imigrantů, z Islámu a já nevím z čeho ještě jiného, se dají vlastně vnímat jen jako strach ze sebe samého. Strach, že nezvládnu novou situaci a tak se jí ani nechci vystavovat.

A ta obava je tak silná, že by snad raději vymlátili celej jeden „cizí“ kontinent, jen aby ji nemuseli překonat.

Tedy základním charakterovým rysem podobných nácků je strach, ten jim zmrazil mozky.


http://www.davidmichal.comehere.cz/chcipni-ja-se-bojim/
Odpovědět