TĚHOTENSTVÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
skailish
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 13, 2008 22:03

Příspěvek od skailish »

AHojek!
Mozna uz ten "source" jste psali, ale vsichny koments jsem necetla :)

NEJLEPSI DUKAZ:

MY, LIDI. Jestli zensky by nemohli mit zdravi deti s raw foodism, bysme nebyli tady.
VARENA JIDLA existuje jen 10 tisic let... a my jsem ve svet miliony :-)
Kdys by nebylo mozni byt zdravi jako RAW, tak... co tady delame lidi?
Myslim, ze to je nejlepsi zdroj zkusenosti :)

Pa pa
Dani
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

skailish píše:AHojek!
Mozna uz ten "source" jste psali, ale vsichny koments jsem necetla :)

NEJLEPSI DUKAZ:

MY, LIDI. Jestli zensky by nemohli mit zdravi deti s raw foodism, bysme nebyli tady.
VARENA JIDLA existuje jen 10 tisic let... a my jsem ve svet miliony :-)
Kdys by nebylo mozni byt zdravi jako RAW, tak... co tady delame lidi?
Myslim, ze to je nejlepsi zdroj zkusenosti :)

Pa pa
Dani
:P 8)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahoj bystrinka a lidicky,
moja stitna zlaza tiez nefunguje a dlho na to nevedeli prist, vlastne som na to prisla ja, porovnavanim priznakov v jednom casaku o zdravi a sedelo to na stitnu. unavenost hrozna, metabolizmus rozhadzany, 15 kil naviac za dva mesiace, bud mi bola hrozna zima alebo studeny pot, stale horucka a velka spavost a furt nejaka chripka. nic som nezvladala, uz som bola mesiace na marodke. najhorsia bola ta zapcha, na velku som musela cakat aj tyzden, plne brusko, hrozne bolesti, ani prehanadla nic. raz som zjedla prehanadlo, co bolo na tyzden na dva krat behom dna a konecne sa nieco uvolnilo po dvoch dnoch.
potom som sa dala na zdravsiu stravu a bolo lepsie, troska som to vydrzala na raw a to bol zazrak = vsetko sa odpchalo, unava prec, aj vysledky sa zlepsili. potom som tam nejak sklzla spat, ale zasa mi je po nejakom roku dost tazko, tak zacinam s raw.
mala som kamosku, co mala hypostitnu ako ja, ale hormon nebrala a nevedela, ze je tehotna. ked sa to dozvedela, bola uz v tretom mesiaci a tiez sa bala. vysledky mala trosku zle, tak nasadit hormon. dieta v prvych troch mesiacoch si vraj hormony stitnej, co reguluju cele telo, nedokaze vytvorit a stimuluje matkinu stitnu k vacsej produkcii. ale ak ta nefunguje, dieta nema tieto veci, moze sa zle vyvinut aj po fyz aj po psych stranke. tak mi to osvetlil moj endokr a on je fakt zlaty, mam nanho tisic otazok a on velku trpezlivost a da odpoved z roznych uhlov pohladu. kamoska ma teraz uz trojr dievcatko, zatial zdrave
mne osobne ten hormon vtedy pomohol, bola som na to uz fakt zle, prestalo mi fungovat hrube crevo a chceli mi otvorit brucho, ze co sa deje, lebo nevedeli, tiez srdcova arytmia, lupienka, zilova nedostatocnost a ine. vtedy som v kniznici videla wolkera a prvykrat bola par dni na stavach a ono sa to pomaly zlepsilo a zrusila som operacie aj tisic liekov. teraz beriem len euthyrox a chcem sa dat na row. ak sa vysledky zlepsia, pomaly ho vysadim, ale az ked to preukazu testy, nechcela by som dopadnut ako pred rokmi. tot moja skusenost. snad pomoze.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zdárek,

mám těhotnou kámošku,

hledá nějakou alternativní doktorku/a

někoho kdo jí nebude tvrdit že když nebude jíst maso nebo pít mlíko tak porodí kripla nebo dementa,

někoho otevřenýho všeho možnostem

případně následně alternativní porodnici

jestli víte o někom v praze nebo okolí, please hodťe kontakt.

díkes
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

někoho kdo jí nebude tvrdit že když nebude jíst maso nebo pít mlíko tak porodí kripla nebo dementa..........

pouze k tomuhle můžu dodat, proč se někomu hned svěřovat čím se živím. rovněž jsem lékaři nepovídala, že nejím mléčné výrobky a maso pouze vyjímečně
mirka
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Porodnice je v Cechach vyhlasena ve Vrchlabi, ale kontakt nemam. Jako prvni tam delali porody do vody a vubec jsou hodne otevreni, jezdi tam rodit zeny z vic jak stokilometrovych vzdalenosti. Mozna by mohli i vedet o nekom ;)
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: vitariánky + těhotenství

Příspěvek od Curcuma »

Co myslíte,vkročím ještě někdy do toho obchodu? :!:[/quote]

:D Nebylo to náhodou v Celetné...?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Fiona píše:Porodnice je v Cechach vyhlasena ve Vrchlabi, ale kontakt nemam. Jako prvni tam delali porody do vody a vubec jsou hodne otevreni, jezdi tam rodit zeny z vic jak stokilometrovych vzdalenosti. Mozna by mohli i vedet o nekom ;)
To už je asi minulost.
http://www.hory-krkonose.cz/clanek/42/
A nyní je tam už ještě jiný ředitel než v článku, a že by lepší, si moc lidí nemyslí. I když populistické nevybírání poplatků třeba někoho nadchlo.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ta Praha a okolí by mě taky zajímaly...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Kousek od Prahy jsou Neratovice.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Tereza píše:případně následně alternativní porodnici
No docela dobré reference má Vrchlabí, i když to je trochu z ruky..
http://www.vasedeti.cz/porodnice.php?id ... mer%20DESC
http://www.infodomecek.cz/clanky.php?ID=46

Přirozené porody, porodnice, porodní domy a další - http://kachnitata.wz.cz/births_c.php

Každopádně jí držím palce :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

čus lidi! :P :P :P
tak už jsem nervozní jak blázen.za 6 dní mam termín.rodit budu doma.nechodila jsem na žádné prenatálky už od 13tého týdne,protože mě doktoři značně otrávili.ted' když se blíží má hodina pravdy,jsem zvědavá.nevím na 100% jestli je plod hlavičkou dolu ale cítim jak mě kope nahoře,takže asi jo.a co to bude?ježiš marja to je to nejposlednější,to je jasný.na tom mi vůbec nezáleží.
taky věřim,že Bůh(příroda)je vždycky s odvážnými a že bude stát při mě.je to zvláštní pocit.ale cítim se přirozeně a ZVLÁDNU TO! :P :P
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

týýjo to je rychlost, nějak to uteklo, myslela jsem, že jsi tak v polovině

tak držím moc moc palečky!!!! a dej vědět :)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

komonice píše:čus lidi! :P :P :P
tak už jsem nervozní jak blázen.za 6 dní mam termín.rodit budu doma.nechodila jsem na žádné prenatálky už od 13tého týdne,protože mě doktoři značně otrávili.ted' když se blíží má hodina pravdy,jsem zvědavá.nevím na 100% jestli je plod hlavičkou dolu ale cítim jak mě kope nahoře,takže asi jo.a co to bude?ježiš marja to je to nejposlednější,to je jasný.na tom mi vůbec nezáleží.
taky věřim,že Bůh(příroda)je vždycky s odvážnými a že bude stát při mě.je to zvláštní pocit.ale cítim se přirozeně a ZVLÁDNU TO! :P :P
Tak moc držím palce.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

díky moc!kdyby to nedopadlo,dá vědět manžel že je po mě :P
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Ale no tak! :wink: Moc se těším, až se zas ozveš :D A užij si to :wink: :shock: :P
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

konečně vidim jak vypadá doubravka :P hurá! :P
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

:lol: :lol: :oops: :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

komonice píše:čus lidi! :P :P :P
tak už jsem nervozní jak blázen.za 6 dní mam termín.rodit budu doma.nechodila jsem na žádné prenatálky už od 13tého týdne,protože mě doktoři značně otrávili.ted' když se blíží má hodina pravdy,jsem zvědavá.nevím na 100% jestli je plod hlavičkou dolu ale cítim jak mě kope nahoře,takže asi jo.a co to bude?ježiš marja to je to nejposlednější,to je jasný.na tom mi vůbec nezáleží.
taky věřim,že Bůh(příroda)je vždycky s odvážnými a že bude stát při mě.je to zvláštní pocit.ale cítim se přirozeně a ZVLÁDNU TO! :P :P
Jejky, komonice, moc drzim palce :P ! Nechodila jsi na kontroly? Taky si tak nejak predstavuju svoje ocekavani :P , zadny zbytecny nervy s "pomazanejma hlavama". Dej urcite vedet, jak vsechno pokracuje, jee, uz se nemuzu dockat s Tebou :P
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Aj ja držím palce! Budeš mať pri pôrode pôrodnú asistentku? Ako sa chystáš na pôrod doma, čo máš pripravené?
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

mam připravený hygienický pomůcky,podušky, dezinfekce,nové nůžky na drůbež :P ,dentální nit na pupečník,celé album skvělý muziky kterou mi manžel bude jako dýdžej vyměn'ovat,samozřejmě vyžehlené věcičky na miminko,barevné lampičky,vše co mám ráda.
a asistentku ne,ta by mi to i při nejlepší vůli všechno pokazila.jsem introvert až za hrob :oops: :oops: :lol: :P :oops:
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

komonice píše:nové nůžky na drůbež :P
:shock: :lol: (Ak to máš na pupočnú šnúru :wink: , tak by stačili aj obyčajné nožnice...

No, ak mám byť úprimná, tak celkom obdivujem tú garáž. Ja by som bola posr... až za ušami :oops: Stačí, keď si predstavím obtočený pupočník, s ktorým majú problémy aj skúsení pôrodníci. No, palce ti držím a veľmi, ale med okolo pusy ti mazať nebudem. Jasné, že môže všetko pri troche šťastia dopadnúť super dobre a s najväčšou pravdepodobnosťou to tak aj bude, ale všetko sa môže v sekunde zvrtnúť a môže byť neskoro volať pomoc. Niekedy fakt rozhodujú sekundy. A tvoj dídžej ti bude na figu (ak teda práve nie je dídžej pôrodník :wink: ), rovnako ako farebné lampičky. Dievča, prestaň "blbnúť" a zožeň si aspoň skúsenú pôrodnú sestru - nie všetky sú "krávy nebeské".
No, nechcem ti do toho kecať, myslím to v dobrom. Tiež som rodila a i keď som nemala žiadne komplikácie, bola som rada, že pri mne boli šikovné pôrodné sestry, keby niečo a napokon aj doktor. No, cieľom nebolo vystrašiť ťa. Skôr povzbudiť ťa, aby si prehodnotila svoj postoj a aby si sa nebála nájsť pomoc u skúsenej pôrodnej sestry (minimálne). Vieš, nemyslím, že v Čechách - viem, že ani na Slovensku - by ste boli super vybavení na zabezpečenie veľmi rýchleho prevozu rodičky na špičkové neonatologické pracovisko v prípade potreby, keď sa fakt hrá o minúty či sekundy. No a krehkým bábätkám často veľa netreba, nehovoriac o mamkách. Prepáč mi, ak to znie ako strašenie, ale len pred mesiacom porodila kámoška, ktorá mala vcestnú placentu a nevedelo sa o tom. Keby rodila doma, tak je dnes jej dcérka sirota. Maternica musela von, ale mama žije. Byť doma, tak ju nestihnú naložiť ani do auta. Áno nestáva sa to denne, ale... Tak ťa nechcem falošne tľapkať po pleci, dávaj bacha, dievča zlaté. Veľmi na teba myslím.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

bohužel jsem nedočetla ani první odstavec Renáto.přečtu si to po porodu,nebot' jsem si svatopřísažně zakázala číst cokoliv negativního.i když věřím že to myslíš dobře.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, presne som si myslela, že to ani čítať nebudeš.

Z jednej strany to aj chápem, veď píšeš, že si introvert až za hrob a písala si aj o oprávnenej nedôvere k lekárom i sestrám.
No, prosím, napíš, že ste v poriadku, hneď ako budeš môcť. A naozaj vám držím palce.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Myslím, že Honzík alebo TVX spomínali nejakú šikovnú pôrodnú asistentku. Možno by ti mohli poradiť. Ale už som ticho :? Drž sa!
A to vieš, že to nemyslím zle. To asi ja som len taký posero :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No, ja si myslim, ze komonice se rozhodla a nam tady jen sdelila, jak se rozhodla. Je to jeji rozhodnuti a svobodna volba a rikat nam to tu nemusela. Myslim, ze to posledni, co chce slyset, je poucovani. Je to preci jeji zodpovednost a za tech 9 mesicu (hadam, ze ta doba byla jeste podstatne delsi), si to v sobe urcite x-krat probirala.... .
Ja osobne bych taky radsi rodila sama doma, zrejme nakonec asistentku mit budu, ale jen nejakou, ktera bude z povzdali tise sledovat, jak rodim spolu s partnerem. Asistentku tam budu mit ne proto, ze ji tam chci, ale pro klid partnera, ktery se neciti na to, aby tam se mnou byl sam, a ja ho nechci privest do situace, ktera by mu byla neprijemna. Chapu, ze pokud by se neco stalo, bral by to, jako ze on je za to zodpovedny, a to nechci. No, ale ja tehotna zatim nejsem, tak nebudu predbihat :P . Kazdopadne komonici fandim, a uplne jejimu rozhodnuti rozumim. Urcite se bude sledovat, a pokud ji sebemensi pocit v posledni chvili rekne, ze se na to neciti a chce do nemocnice, tak to tak udela. Drzim palce :P !
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

komonice píše:díky moc!kdyby to nedopadlo,dá vědět manžel že je po mě :P
Radka, keď som si prečítala toto, tak mi to prišlo, že predsa len štipka pochybnosti a strachu tam bude. Preto som napísala, čo som napísala. Samozrejme, je na každom, ako sa rozhodne. Hoci tu človek nerozhoduje už len o sebe. No, to je len môj pohľad.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:
komonice píše:díky moc!kdyby to nedopadlo,dá vědět manžel že je po mě :P
Radka, keď som si prečítala toto, tak mi to prišlo, že predsa len štipka pochybnosti a strachu tam bude. Preto som napísala, čo som napísala. Samozrejme, je na každom, ako sa rozhodne. Hoci tu človek nerozhoduje už len o sebe. No, to je len môj pohľad.

Renatko, pokazde, kdyz letim z Cech do USA nebo zpet, pokazde tam nekde vzadu mam, ze to letadlo muze spadnout, pokazde vim, ze tam to riziko je... . a stejne letim, verim, ze doletim, i kdyz kolikrat ze "srandy" podotknu neco jako... no, jestli nedoletim,... nebo ... no, jestli spadnu....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Komonice si to letadlo aspon pilotuje sama :P
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Radka, chápem, ale tu letia dvaja :wink:
No, som profesionálne zdeformovaná, lebo som denne v kontakte s maminami a pôrody nie sú len "s bezpečným pristátím". Nepoviem, keby sme boli zabezpečení na pôrody doma ako napr. v Holandsku, kde to majú dobre zabehnuté. U nás, keď je prúser, tak do špitála nemusíš stihnúť dobehnúť. I keď verím, že odvážnym šťastie praje, nepovažujem tento prístup za veľmi zodpovedný. Ale fakt je, že keby som nemala kontakt s toľkými mamami a nepočula tie príbehy, tak by som možno vravela inak.
Nevravím, že pôrodná asistentka má byť generál, ktorý sa ti má pliesť do priebehu pôrodu. Myslím, že ak ide všetko, ako má, nie je dôvod, aby nenechala rodičku rodiť po svojom. V tom s tebou súhlasím.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:Radka, chápem, ale tu letia dvaja :wink:
No, som profesionálne zdeformovaná, lebo som denne v kontakte s maminami a pôrody nie sú len "s bezpečným pristátím". Nepoviem, keby sme boli zabezpečení na pôrody doma ako napr. v Holandsku, kde to majú dobre zabehnuté. U nás, keď je prúser, tak do špitála nemusíš stihnúť dobehnúť. I keď verím, že odvážnym šťastie praje, nepovažujem tento prístup za veľmi zodpovedný. Ale fakt je, že keby som nemala kontakt s toľkými mamami a nepočula tie príbehy, tak by som možno vravela inak.
Nevravím, že pôrodná asistentka má byť generál, ktorý sa ti má pliesť do priebehu pôrodu. Myslím, že ak ide všetko, ako má, nie je dôvod, aby nenechala rodičku rodiť po svojom. V tom s tebou súhlasím.
Ale Reni, vzdyt ja Tvuj postoj taky plne chapu, ale myslim, ze komonice to sem nepsala proto, aby jsme ji tu rikali, co je a co neni spravne. Mozna se pletu, divam se na to ze sveho hlediska. Kdybych byla v jeji kuzi, tak bych to sem napsala jako hotovou vec, rozhodne ne proto, abychom o mem rozhodnuti diskutovali. Pokud bych to tu napsala jako tema k diskusi, tak bych se na nazory druhych asi zeptala.
Tohle bude vzdycky tema, na kterem se nikdy vsichni neshodnou
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To je pravda, že toto je téma, kde sa ľudia nikdy nezhodnú. Vieš, Radka, mrzí ma, že v systéme našej zdravotnej starostlivosti sa dejú veci, ktoré v konečnom dôsledku spôsobujú ženám bloky a strach využiť napr. pomoc pri pôrode. Možno je to nepochopiteľné, ale ja mám o Komonicu fakt strach, nechcela som ju poúčať, ani mentorovať. Zdá sa mi zbytočné hazardovať a nemať pomoc "v zálohe". Fakt škoda, že nemá dobré skúsenosti so zdravotníkmi.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

myslím, že renata nikoho poučovat nechtěla, ani vnucovat svůj názor. prostě pouze napsala co si myslí.....po zkušenostech si myslím to co renata a jen kvůli dítěti a rychlému přístupu k němu kvůli jakéholiv co možná nejrychlejší pomoci bych nerodila jinak jako klasicky a i s krystýrem, kterému se před porodem tolik žen brání....myslím, že je škoda riskvat a ztratit to, na co se člověk celých 9 měsíců těší....taky jen názor........i tady platí každý svého štěstí...........držím moc palečky, at je vše OK a jste holky v pořádku a zdravé!!!
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

osobně bych rovněž zařadil nějakého diplomovaného pozorovatele-signalistu, to není nic proti ničomu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Kolega v práci když vezl manželku do porodnice, jel rychle a přejeli kopeček a jak to huplo, na manželku to přišlo, takže jí zubama rozerval kalhotky a ani u toho neměli lampičky a taky to šlo :) Kluk už je dospělý a kolega už má vnoučata :) Komonice, držím palce, to zvládneš, je to přirozená věc :) Já bych tedy asistentku asi chtěla, ale uvidíme, jestli vůbec něco bude a i tak je to daleko. Tak dej vědět, těšíme se :)
Uživatelský avatar
Jana a Šiška
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 15, 2007 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jana a Šiška »

Komonice,i já držim palce, porodům doma fandím a jestli budeš mít chuť se s námi po "akci" podělit o průběh, ráda si to přečtu, neb jednou bych to brala taky tak. :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

ml píše: i s krystýrem, kterému se před porodem tolik žen brání....
Tak to je ďalšia vec s tým klystírom... Hm, tak som mala možnosť rodiť 2x. Prvýkrát som udržala vodu z nálevu v sebe celkom dosť dlho a veľmi pekne ma to prečistilo, takže pri pôrode v pohode. Pri druhom synovi to išlo rýchlejšie, tak som sa vyprázdnila skôr a nie celkom dôkladne. No a musím povedať, že ako tak človek riadne zatlačí... :oops: No, nie je bohviečo vítať na svet dieťa spolu s exkrementami, ktoré z vás môžu vyjsť pri tom tlaku hanba-nehanba. Prístup zdravotníkov bol super, okamžite ma vyoblievali dezinfekciou, lebo vzápätí šla hlavička... a fekálne baktérie sú sviňa... Takže som za dôkladný klystír, či už doma alebo v pôrodnici.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

hofikos píše:Kolega v práci když vezl manželku do porodnice, jel rychle a přejeli kopeček a jak to huplo, na manželku to přišlo, takže jí zubama rozerval kalhotky a ani u toho neměli lampičky a taky to šlo :) Kluk už je dospělý a kolega už má vnoučata :) Komonice, držím palce, to zvládneš, je to přirozená věc :) Já bych tedy asistentku asi chtěla, ale uvidíme, jestli vůbec něco bude a i tak je to daleko. Tak dej vědět, těšíme se :)
moje maminka měla taky překotné porody, rodila doma, v autě za asistence otce, v sanitce, ale při předposledním dítěti kdyby nebyla v porodnici včas, neměla bych maminku, ségru a už ani bráchu, který se narodil právě v tom autě dva roky po této akci....vždy je to jen o situaci....
mirka
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Mohlo by některé z vás zajímat... Propagaci raw food sice nelze očekávat, ale i tak myslím, že seminář bude velmi zajímavý a poučný :

Příprava na početí, těhotenství, porod a péči o dítě: Ayurvédský průvodce
Tento seminář pořádám na požádání skupiny žen a mužů, kteří přistupují ke své rodičovské roli zodpovědně. Namísto „jsem v tom, tak co s tím uděláme“, se chtějí dozvědět, jak optimálně připravit svoje těla na početí dítěte, které je nejenom produktem lásky, ale i čistého vědomí. Ayurvéda je systém, který empiricky, filozoficky i prakticky nabízí zcela konkrétní nástin vytvoření toho nejlepšího počátku pro existenci nového života. Přestože toto téma je aktuální zejména pro ty, kteří přemýšlejí o založení rodiny, diskutované přístupy jsou univerzálně platné a přenosné. Seminář je tudíž vhodný nejenom pro budoucí maminky a tatínky, ale všechny, které tato tematika zajímá. Řekněte prosím svým známým, neboť toto téma nabízím poprvé a díky své specificičnosti se nebude brzy opakovat /pokud vůbec/.
Kurz pod vedením MUDr. Martiny Ziskové, je opět v klidném prostředí Jógy v denním životě, Velehradská ulice, Praha 3, v sobotu 7. června 2008 od 9:30 do 16:30 hod. Cena semináře je 680 Kč, plus 70 Kč na místě za vegetariánský oběd. Přihlaste se opět mailem na martina.ayurveda@seznam.cz nebo pošlete zprávu na mobil 739205662 s vaší emailovou adresou či jinými kontaktními informacemi. Závazně je třeba přihlásit se do 10. května 2008.
Love n´Roses
Melilotus
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 18, 2008 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Melilotus »

Zdravím všechny, a dovoluji si přispět názorem k radostnému očekávání, které zde s mírnou a zbytečnou nervozitou prožíváme :-)
Matka pozná, kdy na přirozený porod "má" a jistě je to hodně věcí psychiky, možná i nějakého "šestého" smyslu a Boha (Přírody). Takže se neobávejme, a pro menší nápomoc bude "dýdžej" k dispozici, také jemu fandím :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

bohužel jest čím dál hafo případů, mimo jiné i vzhledem k stavu schránek rodičou, kdy nepřítomnost odpornosti in case komplikejšnů končí i trágiš
má dcera by tu rozhodně nyní nebyla, i když spoluvina vračů byla a jest nesporná,
na naší straně, ovšem pouze PMN nikoliv třeba manželky, zůstávají ty schránky
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Pravda, zdevastovane telesne schranky vetsiny rodicek dnes cini porod dost adrenalinovym. Jeste navic kdyz se ti odmalicka sugeruje jake mas cekat bolesti a komplikace, a ze od 15 mas bezpodminecne uzivat hormonalni antikoncepci.

Jenze tady funguje neco jako prirozena selekce 8) Zdrava zenska s kurazi vi ze to zvladne, nechce sebe i decko vydat vsanc doktorum, a tim padem to taky dobre dopadne. Urcite neni tak hloupa aby si dopredu nezjistila co a jak delat v pripade komplikaci, neboji se, ma klid.

Vsak drtiva vetsina porodnich komplikaci tak jako tak vznika stresem v porodnici, umelym vyvolavanim stresu ci dokonce porodu apod. Uz jen pomyslete kolika zenskym vsugerovali, ze je pro ne lepsi objednat se dopredu na cisare :shock: Nez mit tenhle druh lidi u porodu, to uz bych se radsi nechala rodit od pana Paroubka ci Meciara, ti umi aspon pobavit :)

Komonice, fandim vam obema, zvladnete to v poradku. Tvoje dite ma stesti na mamu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Fiona, možno by si sa čudovala, koľko rodičiek u nás nalieha na gynekológov, aby porodili cisárskym rezom a ako sa jedujú, keď im doktor vysvetľuje, že cisarák nie je na želanie (pripomína mi to situácie, keď sa ľudia silou mocou dožadujú antibiotík na vírusové ochorenia). A pritom žiaden rozumný pôrodník u nás nedá prednosť cisárskemu rezu pred prirodzeným pôrodom (prirodzene, ak nie je potrebné, aby sa cisarák vykonal) len preto, že si to mamička želá. Veď cisársky rez je riadny operačný výkon a ako taký nesie so sebou aj riziká, nehovoriac o tom, že nemá žiadne benefity pre matku v popôrodnom období - sťažuje jej starostlivosť o novorodenca.
A pokiaľ ide o pôrod za asistencie Mečiara či Paroubka, nuž jedine, že by som sa chystala porodiť novinársku kačicu :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Keď už bude mať Komonica za tým, potom sem hodím aj nejaké tie "čísla", len tak pre uváženie. Možno niekoho zaujmú.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

buc11 píše:bohužel jest čím dál hafo případů, mimo jiné i vzhledem k stavu schránek rodičou, kdy nepřítomnost odpornosti in case komplikejšnů končí i trágiš
má dcera by tu rozhodně nyní nebyla, i když spoluvina vračů byla a jest nesporná,
na naší straně, ovšem pouze PMN nikoliv třeba manželky, zůstávají ty schránky
buci, nechceš napsat nějakou knížku? něco jako Deník Ostraváka? Já jen, že tento tvůj vstup jsem četla dvakrát a pochopila jsem to, až když přečetla příspěvky nad :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Macík, a to si predstav, keby sme my, ktorí sme písali vyššie nad Bucom, svoje príspevky zmázli ako Štěstíčko. To by bol oriešok :wink:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Reni, ty cisla jsou hodne relativni. Komplikaci je strasna spousta a muzou skoncit vselijak, o tom zadna. Ale jsem presvedcena ze rozhodujici roli tu hraje jeden faktor - aktivni prevzeti odpovednosti za sve zdravi a vse co s tim souvisi.

Doktory jako celek nezatracuji, jsou tu v podstate na zachranovani zranenych a tech, kdo sve zdravi nechavaji na nich. Jako takovi jsou spolecensky nepostradatelni.

Ale asi vsichni co jsme tady jsme zazili ten rozdil mezi tim, kdy jsme jako mali jen museli pasivne cekat na verdikt doktora, a kdyz jsme v urcitem bode sveho zivota vzali sve zdravi "do vlastnich rukou". Telo proste prepne do uplne jineho rezimu. Nejenze se clovek zacne pidit po informacich a vyuzivat je ke svemu prospechu, ale hlavne "je pri tom", fakt ma vysledky do znacne miry ve vlastnich rukou. Uz neni odkazany na to jak s nim nalozi doktori, sam vnima co se s nim deje, sam vi ze to za nej nikdo nevyresi, a telo se podle toho zaridi. A v tomhle pripade uz obecne statistiky neplati, protoze ty zahrnuji v naproste vetsine lidi spolehajici se na medicinu.

Tak trochu jsem zazila nejake ty diagnozy a prognozy, uz jsem mela byt 4 roky po smrti, takze presluhuju :P Tehdy jsem byla jeste slusna. Ale pokud otehotnim, a nejaky doktor mi zacne tvrdit neco o rizikovem tehotenstvi, nutnosti leku, doporuceni cisare apod, povim mu rovnou at mi polibi (_Y_). Neni nic horsiho nez strasit budouci matky z pozice lekare.

Vim ze to s tema statistikama myslis dobre, ale ony zahrnuji prevazne zeny po dlouholetem uzivani antikoncepce, antibiotik, stravujicich se vselijak, hybajicich se vselijak ci casto vubec... nemluve o tehotenstvich v dusledku opilosti, alkoholismu, koureni, interrupcich, vseobecne nevedomosti...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Fiona, vôbec nemyslím také čísla, o akých píšeš. Je to porovnanie z minulosti, keď sa aj na Slovensku rodilo často doma (no a celosvetové číslo, kde sa, samozrejme, na statistike zle podpisujú krajiny tretieho sveta.
Som za prevzatie zodpovednosti za svoje zdravie, ale to môžeš rovnako dobre spraviť aj pod odbornou kontrolou - dnes sa doba predsa len trocha mení a v špitáloch rešpektujú pôrodné plány, kde rodička vysloví svoje požiadavky, ktorých sa držia, ak všetko dobre ide. Ak sa to zvrtne, tak taktovku preberá lekár. Ono to pôrodníctvo je vôbec taká špecifická oblasť medicíny, kde jednoducho žena potrebuje pomoc a niektoré situácie nie je schopná riešiť sama. Verím, že väčšinou nenastanú, ale náhoda je blbec. Tak prečo jej pomáhať?
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

čauky lidičky! :cry: :cry: :cry:
dneska mam termín porodu a nic!!!!!!!!!!!!!!!!
to je děsný,první dítě se mi narodilo o den dřív.jestli neporodim do konce týdne,tak pojedu do nemocnice kde mě zjebou za všechno.ani průkazku jim neukážu,ty mě zabijou!!!!
a můj sen o porodu doma se mi navždy roztříští!!!!!!!!
POMOC!!!!!!!!!! :oops: :roll: :oops: :roll: :oops: :roll: :cry: :cry: :cry:
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Nestresuj, ja som sa narodila o 2 tyzdne skor a bracho o 2 tyzdne neskor.
Nechces namiesto tej nemocnice predsa len zvazit nejaku dobru porodnu asistentku a rodit doma?
Samozrejme Ti vsetci drzime palce.
Odpovědět