TĚHOTENSTVÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od jitulinda »

kněžna Zaháňská píše:Zdravím, já jsem bez menstruace 2 roky, skončila mi asi 4 měsíce po přechodu na vitariánskou stavu a nevrátila sea ni když už teď jím občas vařený. Tenkrát jsem dost prudce zhubla a byla jsem dlouhodobě pod velkým stresem. Užívala jsem nějaký čaje, ale zatím nic nepomohlo. Když jsem byla na měření Jonášovou metodou, tak aniž bych cokoliv řikala, sám na to přišel. Říkal mi, že mám tak strašně zaplísněnej organismus, že ty měsíčky dostat ani nemůžu a nařídil mi protikvasinkovou dietu. Tu nejpřísnější jsem držela asi 5 týdnů, kdy sem hubla na kost, málem přišla o vlasy,... Moje střeva to je stále taky katastrofa, takže na Walkerově tvrzení něco bude. I když do přechodu na raw jsem byla po téhle stránce úplně v pohodě, v životě mě nebolelo břicho nevolnost nic. Momentálně hodně odšťavňuju, zkusím kotvičník a uvidíme. Ale na injekci bych rozhodně nešla. Byla jsem u doktora a on mi řek, že můžu začít chodit na injekce anebo mám jíst maso a menstruace se vrátí. Ale jestli ovuluju tak to, že nemám měsíčky, nahraje žádnou roli v tom, zda budu nebo nebudu mít děti. Ale moc dobrej pocit z toho nemám, protože vím, že ač většinou raw tak se furt nestravuju ideálně a candida u mě vede.
Prosím tě a co tedy jíš?? říkáš "většinou raw" a "furt se nestravuju ideálně"..co to znamená??mmchodem, jak ovlivňuje příjem masa menses???
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od jitulinda »

Jindra píše:.
Jo a ještě, Jitko, co by Ti řekl Walker... běž se vycourat a dej si klystýr :)

Citace z Walkera: "Jestliže se zanedbává včasné vyprazdňování močového měchýře a jestliže je tlusté střevo přeplněno kvasícími a zahnívajícími látkami, vede to obyčejně k menstruačním potížím, kterými trpí spousta žen a dívek. I zde vám mohou výplachy střeva ušetřit mnoho nepříjemností."

Tak asi na tom něco bude...šanka(před 2 dny) vyčistila střeva a pomohla :wink: :wink: :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

To je pravda co linkuje Jindra, holky vetsinou odkladaji navstevu WC-ka a streva i to ostatni pak trpi.
Pozoruju to po leta i u moji mangelky. Ted v posledni dobe se stavami co davame spolu se ji to upravilo a libuje si taky:).
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od jitulinda »

cepheus píše:To je pravda co linkuje Jindra, holky vetsinou odkladaji navstevu WC-ka a streva i to ostatni pak trpi.
Pozoruju to po leta i u moji mangelky. Ted v posledni dobe se stavami co davame spolu se ji to upravilo a libuje si taky:).
já rozhodně nic neodkládám!! Spíš mám pocit, že když jsem nebyla ukázněná a přidala za poslední 2 týdny ve společnosti vařáků sem tam kousek vařeného nebo sýr, tak jsem se zablemtala zevnitř!!!Jak říká Wolker-zácpa se nepozná jen tím že člověk nejde na wecko!Ba i při pravidelném chození se může jednat o zácpu-čili nanosy a zhoršenou průchodnost atd atd...
mno, zkrátka a dobře...jakmile jsem se protáhla šankou, cyklus se zase nastartoval :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: mmchodem, jak ovlivňuje příjem masa menses???
hodně. Už se o tom psalo asi ve vlákně o menzes nebo bůhvíkde po deníčcích... možná by to šlo dohledat vyhledávačem. Určité potraviny (rozhodně i maso, ale i např. kafe, ostré koření apod) jsou vyvolávačem nebo zesilovačem menzes. Ale např. nachlazení, stres.. ten nástup stejně může zpomalit. Pro příklad: měla jsem známou, která každý měsíc dost trpěla menstr. křečemi apod- když jsem viděla její snídani a celkový jídelníček, už jsem se nedivila (ke snídani smažená vajíčka a zbytek jídelníčku hodně ostrý). Ale hodně lidí tomu pořád nevěří. Jo ale moje bývalá gynekoložka, která mi v pubertě píchala injekci na vyvolání, říkala, že se to nejčastěji stává vegetariánkám - takže i ona viděla souvislost.
Ještě k ovulaci - podle mne probíhá vesele i bez menzes (ale to už si musí každý ověřit na sobě... ovulace se dá přece jen trochu poznat).
Naposledy upravil(a) Pavluska dne pát srp 10, 2012 20:28, celkem upraveno 1 x.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

hlavně se nestresuj když se to výjimečně o pár dní zpozdí - výkyvy jsou přeci běžné.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše: Ještě k ovulaci - podle mne probíhá vesele i bez menzes (ale to už si musí každý ověřit na sobě... ovulace se dá přece jen trochu poznat).
no ale kam pak jde to neoplodněné vajíčko, když neodejde s menses???

jinak taky myslím, že je to s jídlem ruku v ruce...moje kolegyně prožívá mens. vždy 2 týdny!! v jejím jídelníčku sladkosti, tučné jogurty a směska naprosto všeho!!!Jablko jí na tole klidně seschne, jak ho tam má dlouho bez povšimnutí :lol:

nestresuji se kvůli absenci...spíš se těším na další těhotenství a tak v tom chci mít pořádek :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Jitulindo, to nevím - myslím, že hodně slabé ms žena ani nepostřehne a přesto proběhne. Každopádně pro klid duše, kdyby to zlobilo déle, tak se můžeš stavit u doktora (na gyndě)(injekci Ti násilím nedá), aby vyloučil jinou příčinu než změnu jídelníčku, váhy...
Někdo ztrácí ms údajně ale i při nedostatku vit. B12, nebo některé vrcholové sportovkyně, které pak ale děti měly.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Vajíčkem se netrápit, odejde klidně i bez ms běžným nepatrným výtokem/sekretem.

Kdo prodělal sterilizaci (přerušení vejcovodu), tomu ani nedojde do dělohy a normálně se po své "smrti" v těle vstřebá, jako jakákoliv jiná buňka. A nejen sterilizované, i ostatním ženám může vajíčko z vaječníku omylem místo do vejcovodu spadnout někam volně do dutiny břišní...když je oplodněné, je z toho průser, mimoděložní těhotenství (to teda bývá častěji ve vejcovodu než mimo, ale i to se stává).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od jitulinda »

s.arik píše:Vajíčkem se netrápit, odejde klidně i bez ms běžným nepatrným výtokem/sekretem.
.
to jsem netušila, moc díky za info! jsem hned klidnější. Teď je abych poznala svoji ovulaci :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ovekyska »

prosim o radu, ide o kamaratku, ktora ma jedno dieta, pred nim potrat a po uplne bezproblemovom tehotenste opat dalsie 2 potraty.
zistili jej trombofiliu, ktora s potratmi moze suvisiet, ale vraj to nemusi byt jediny faktor.
viete nieo poradit v tomto probleme?
mozno by este babo chceli skusit, ale ona ma 40, cize ak ano, tak cim skor.
napadaju mi omega3, celkovo asi prejst aspon na 70% vita a prec cukry.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše:prosim o radu, ide o kamaratku, ktora ma jedno dieta, pred nim potrat a po uplne bezproblemovom tehotenste opat dalsie 2 potraty.
zistili jej trombofiliu, ktora s potratmi moze suvisiet, ale vraj to nemusi byt jediny faktor.
viete nieo poradit v tomto probleme?
mozno by este babo chceli skusit, ale ona ma 40, cize ak ano, tak cim skor.
napadaju mi omega3, celkovo asi prejst aspon na 70% vita a prec cukry.

neveim ako budet toto prijate ?

je to vec spiritualna
ide o dodhodu medzi buducou matkou a buducimi detmi este vtedy ked su vsetci v nebi

a deti sa naordia len ak je to v sulade s tou dohodou

potraty su tiez sucast dohody ked si duse potreboivali len zazit obdbie tehotentsva roznej dlzky a potom to ukoncit

a je to odvazna matka ktora taku dohodu uzavrela kedysi vediac ze si to potom na Zemi nebude pamatat a nebude tomu rozumiet a bude z toho emocionalne na cucky


pomocu TLT je mozne ist dozadu v case do casu uzatvarania tych dohgod a zistit si co teda vsetko bolo ako dohodnute kolko deti atd

ovsem takto robena TLT za tymto ucelom je dost narocne vec a len tak by som s tym ku hocikomu nesiel

druha moznost je brat zivot tak ako pride a tesit sa tomu

lekar nie je Boh a nic nezmeni ale to vyuziva a taha obrovske mnajetly z ludi co chcu mat deti
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:
ovekyska píše:prosim o radu, ide o kamaratku, ktora ma jedno dieta, pred nim potrat a po uplne bezproblemovom tehotenste opat dalsie 2 potraty.
zistili jej trombofiliu, ktora s potratmi moze suvisiet, ale vraj to nemusi byt jediny faktor.
viete nieo poradit v tomto probleme?
mozno by este babo chceli skusit, ale ona ma 40, cize ak ano, tak cim skor.
napadaju mi omega3, celkovo asi prejst aspon na 70% vita a prec cukry.

neveim ako budet toto prijate ?

je to vec spiritualna
ide o dodhodu medzi buducou matkou a buducimi detmi este vtedy ked su vsetci v nebi

a deti sa naordia len ak je to v sulade s tou dohodou

potraty su tiez sucast dohody ked si duse potreboivali len zazit obdbie tehotentsva roznej dlzky a potom to ukoncit

a je to odvazna matka ktora taku dohodu uzavrela kedysi vediac ze si to potom na Zemi nebude pamatat a nebude tomu rozumiet a bude z toho emocionalne na cucky


pomocu TLT je mozne ist dozadu v case do casu uzatvarania tych dohgod a zistit si co teda vsetko bolo ako dohodnute kolko deti atd

ovsem takto robena TLT za tymto ucelom je dost narocne vec a len tak by som s tym ku hocikomu nesiel

druha moznost je brat zivot tak ako pride a tesit sa tomu

lekar nie je Boh a nic nezmeni ale to vyuziva a taha obrovske mnajetly z ludi co chcu mat deti
Rudko dakujem Ti za tip, no tymto smerom sa kamaratka urcite nevyberie, to som si ista.
Uživatelský avatar
Luna
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 01, 2013 18:21

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Luna »

Krasny den vsem, srdecne zdravim. Ja vynosila dite kdyz mi bylo 18 let na mrkvi, kapuste a ovoci, obcas jsem si dala pecivo no narodila se zdrava :D , nake prenatal vitaminy jsem brala ale jinak jsem vynosila dite defakto jen na tomto, a zadna poporodni nadvaha, porodila jsem a mekla jsem 48kg :D . Ja bych se toho nebala, respektuji kazdeho nazor, take na toto mam svuj, jako ze kdyz vitarianka ci vegetarianka zarputila v tehotenstvi zacne konzumovat jine bytosti prijde mi to znacne schizofreni, to je muj nazor. Ja prave od utleho detstvi nechtela jist maso, tez jsem to mela velmi tezke, byla jsem pro vsechny tercem. Ma dcera ktera byla cely prenatal na zelenine a ovoci tez od malinka nechtela maso, nyni je ji 13 let je o hlavu vysi nez ja, je statna a je veganka nyni chce prejit na fruitarianstvi ze to tak citi, tak ji nebranim. Ja se snazim mesic a pul prejit z veganstvi na vitarianstvi, je to pro mne v pohode a skvele se citim jen mi chybi informace :( tak jsem s toho trochu smutna, kdyz jsem si dala syrovou bio brokolici nebyla nic moc byla horka. Jinak teple jidlo mi nechybi jen jeste jim pecivo co si doma upecu ponevadz nemam susicku na placky seminkove a oriskove. Nyni je mi 32 let a vsichni mi hadaji 23let takze sranda :D jj slava a cest ovoci a zelenine!!!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od buc11 »

Luna píše:Krasny den vsem, srdecne zdravim. Ja vynosila dite kdyz mi bylo 18 let na mrkvi, kapuste a ovoci, obcas jsem si dala pecivo no narodila se zdrava :D , nake prenatal vitaminy jsem brala ale jinak jsem vynosila dite defakto jen na tomto, a zadna poporodni nadvaha, porodila jsem a mekla jsem 48kg :D . Ja bych se toho nebala, respektuji kazdeho nazor, take na toto mam svuj, jako ze kdyz vitarianka ci vegetarianka zarputila v tehotenstvi zacne konzumovat jine bytosti prijde mi to znacne schizofreni, to je muj nazor. Ja prave od utleho detstvi nechtela jist maso, tez jsem to mela velmi tezke, byla jsem pro vsechny tercem. Ma dcera ktera byla cely prenatal na zelenine a ovoci tez od malinka nechtela maso, nyni je ji 13 let je o hlavu vysi nez ja, je statna a je veganka nyni chce prejit na fruitarianstvi ze to tak citi, tak ji nebranim. Ja se snazim mesic a pul prejit z veganstvi na vitarianstvi, je to pro mne v pohode a skvele se citim jen mi chybi informace :( tak jsem s toho trochu smutna, kdyz jsem si dala syrovou bio brokolici nebyla nic moc byla horka. Jinak teple jidlo mi nechybi jen jeste jim pecivo co si doma upecu ponevadz nemam susicku na placky seminkove a oriskove. Nyni je mi 32 let a vsichni mi hadaji 23let takze sranda :D jj slava a cest ovoci a zelenine!!!
paráda,
když mám sezonu vlastní brokolice, dávám jí jen 10% do mrkvořepoap ščávy
pro frutariány zvlášť vyzdvihuji fruitový celery
Uživatelský avatar
Luna
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 01, 2013 18:21

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Luna »

BUC11- Pradicka :) vedu si stale dobre, jen mi chybi vybaveni, mixer mam s malym vykonem, tak neutahne vse a pak patram po tom strojecku ani nevim jak se jmenuje jak dela ze zeleniny takove ty spagetky a susicka ale ted v lete bude hojnost vseho dost tak se bude papat vse cerstve a ne susene, ale casem vse bude.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od dgm »

Katarinka a Leila Lee (DOMACI POROD)

https://www.youtube.com/watch?v=lXWO5l3fxuo
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od buc11 »

bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od bukaj »

http://www.naturalnews.com/040632_C-sec ... birth.html

Porod císařákem zvyšuje riziko obezity u dětí. dětí, narozeni císařákem, mají v 11 o šokujících 86% vyšší váhu.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sumicka »

Zdravím všechny. Taky trochu přispěji svojí zkušeností do mlýnka "o těhotenství". Jsem aktuálně na konci 4 měsíce a těším se na miminko po 15 letech neúspěšných, umělých pokusů.
Jsem vitariánkou cca 5 let, jako většina jsem procházela různými vlnami, kdy se měnila % raw food a vařeniny. Posledního asi půl roku jsem se pohybovala 80-90% raw food. Nicméně i přes neúplné dodržování se moje tělo zvládlo uzdravit natolik, že jsem naprosto přirozeně otěhotněla a to bez chemie, prášků a jiných "pomocí" stran lékařů. Taky musím říct, že za těch 5 let jsem prakticky nebyla nemocná, totálně mi vymizely alergie a další zdravotní pozitiva :) (to by bylo na jinou diskuzi).
Že jsem těhotná jsem zjistila docela pozdě - na konci 2 měsíce, protože jsem přestala menstruovat. No nenapadlo mě hned, že jsem těhotná, spíš jsem si říkala, že možná ustupuje krvácení díky raw food. Nicméně tato varianta mě maximálně potěšila :).Od začátku jsem neměla žádné potíže, vyhovovalo mi vita, nebylo mi špatně, nic mě nebolelo - super. Jediná věc, která byla divná, že jsem asi 2 dny měla nějakou virozu, která se poměrně rychle léčila a stačilo na to pít vodu s citronem a jíst pomeranče, během těchto pár dnů jsem neměla chuť na nic jiného. Nechuť k jídlu se však držela trochu déle - začátek 3. měsíce těhotenství, během této doby jsem zjistila, že jsem těhotná.
V tomto období, jsem přešla na vařenou zeleninu a přiznám se, že jsem asi 2 x měla mořské plody - prostě jsem musela :oops: . Tohle bylo důsledkem zblázněných chutí a trochu i psychikou - tento měsíc byl pro mě náročný vzhledem k dalším okolnostem, které mi na pohodě nepřidaly. Netýkaly se však vitariánství.
Jíst vařené způsobilo docela silný výkyv a rozhodně na pohodě nepřidalo. I když po fyzické stránce to zase tak hrozné nebylo, jen nepříjemný pocit kyselosti. Teď se zase vracím v raw food, protože cítím, že je to to nejlepší a zase se tím navracím zpět do pohody a tělo a miminko jsou mnohem spokojenější.
Chodím na předepsané - nutné - kontroly, všechny testy vyšly bez problémů, já i mimko jsme zdraví a bez problémů. Bříško s drobkem roste normálně, žádné extrémní přírůstky na váze.
Taky jsem si konečně pořídila odšťavňovač, tak vyrábím džusy - celou dobu jsem měla obrovskou potřebu si je vyrábět, ale neměla jsem na čem, takže teď si to užívám :delicacy: .
Trochu k mému jídelníčku: Ráno džus, většinou mix zelených listů (špenát, řapíkatý celer, salát atd.) a jablíčka, pomeranč, nektarka - co je po ruce a podle chuti.
Dopoledne a přes poledne většinou jablíčko, banán, pomeranč, hrozny, meloun atd. - v práci je to takto nejjednodušší
Odpoledne a večer velký salátek - mix listové zeleniny s paprikou, ředkvičky, rajčata, okurka, mrkev atd.s menšími obměnami. Zobu k tomu oříšky, nebo kozí sýr (tohle není raw, ale myslím, že to není zase tak velký problém :wink: )
Oříšky si ráda přidám i do raního smoothie - tím obměňuji džusy.
Neřídím se ničím jiným, než chutí a instinktem, nejde mi o ideály, ale tohle zrovna mě docela funguje. Mimo jiné jsem taky (bohužel na vlastní kůži) zjistila, že v těhotenství je potřeba být opatrná na koření a bylinky. Opravdu mě nenapadlo, že anýz a rozmarýn mi způsobí bolesti zad, extrémní únavu a pocit, že o mimko přijdu. Trvalo to jeden den a způsobilo to opravdu miniaturní množství tohoto koření, které jsem snědla po jídle na "lepší trávení". Byla toho jen půlka malé moka lžičky, jenže sušené bylinky mají prostě sílu a já patřím, mezi ty, které jsou na to citlivé.
Takže dámy, nastávající maminky -POZOR na bylinky! Zjistěte si, co se nedoporučuje a po dobu těhotenství se jim raději vyhněte. Nemusí to být problém, ale také můžete mít velký problém.
Omlouvám se dlouhou litánií :oops: , ale myslím, že by tyto moje zkušenosti mohly být nápomocné.
Pokusím se zase později přidat co je nového, jak se nám daří a samozřejmě časem, i jak přijde malé na svět. (Ještě nevím pohlaví - později :wink: )
Tak hodně štěstí vitamamky a samozřejmě všichni ostatní také :).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Sumicka píše: Taky musím říct, že za těch 5 let jsem prakticky nebyla nemocná, totálně mi vymizely alergie a další zdravotní pozitiva :) (to by bylo na jinou diskuzi).
Sumi, a co to bylo přesně za alergie? Díky :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sumicka »

Alergická "klasika" řekla bych. Pyly, prach, peří, kočka, pes, seno a penicilin - ten jediný asi nevyzkouším, jestli je to pryč prakticky. Ostatní odzkoušeno v praxi. Pobyt na farmě mezi zvířaty, na jaře pod rozkvetlými stromy, sedíc na boxu sušeného sena :). Bez kýchnutí. Půldenní práce s testery vůní - bez následků, v době kvetoucích stromů a travin, normální pobyt venku bez rýmy, kýchání a rudých očí atd.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Sumicka píše:Alergická "klasika" řekla bych. Pyly, prach, peří, kočka, pes, seno a penicilin - ten jediný asi nevyzkouším, jestli je to pryč prakticky. Ostatní odzkoušeno v praxi. Pobyt na farmě mezi zvířaty, na jaře pod rozkvetlými stromy, sedíc na boxu sušeného sena :). Bez kýchnutí. Půldenní práce s testery vůní - bez následků, v době kvetoucích stromů a travin, normální pobyt venku bez rýmy, kýchání a rudých očí atd.
aha, ach jo. :) Tyhle alergie nemám. Jen na určité potraviny a to asi nemá tendenci mizet. ")
Dobře že si můžeš zase užívat přírody bez rýmy a spol. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

naděje v troskách

Příspěvek od Syrovozrout »

"České ženy nejspíš nebudou moci ani v budoucnu plánovaně rodit doma."
http://zpravy.idnes.cz/domaci-porody-ne ... _domaci_hv
Pěkná demagogie hned od první věty.
Ani? Ani v budoucnu? Vždyť se tak rodilo odjakživa. Jen poslední dvě až tři pokolení už jsou rození pod technokratickou absolutní kontrolou.
O tom, že to byl záměr nemám nejmenších pochyb.
Dokonáno.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: naděje v troskách

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:"České ženy nejspíš nebudou moci ani v budoucnu plánovaně rodit doma."
http://zpravy.idnes.cz/domaci-porody-ne ... _domaci_hv
Pěkná demagogie hned od první věty.
Ani? Ani v budoucnu? Vždyť se tak rodilo odjakživa. Jen poslední dvě až tři pokolení už jsou rození pod technokratickou absolutní kontrolou.
O tom, že to byl záměr nemám nejmenších pochyb.
Dokonáno.
je to vcelku jednoduche len treba zaujat spravny postoj boja.
v tomto pripade zacat neondzit, teda prestat ondzit

cize sa nopit a nechodit na zabavy

ked sa prestanu rodit deti lebo nik nebude tehotny = teda ziadna nebude tehotna a potrva to uz nejaky ten cas, vystraseni politici sa zacnu pytat ludi co teba zmenit aby boli chcotni sa zacat okamzite rozmnozovat

vzdy na dosiahnutie zmeny je treba sam seba v niecom na cas obmedzit.

ovsem spolocnost ma len take zakony moralku a aku si zasluzi a kedze vacsina populacie to ma vsetko v prdeli tak je spolocnost v prdeli.

bolo by zabavne sledovat najatych agentov tajnych sluzieb ako o polnoci ked sa uz vypnu televizory a ludia zaspavaju - chodia buchat na okna, aby sa ludia zobudili, bolo to raz v jednej velkej deti kde s prestali rodit deti a ucitel mal stratit robotu tak chodikl buchat na okna a aono to fungovalo ked uz sa ludia pobudili a nechcelo sa im zapnut TV tak si aj zaondzili a skola bol zase perspektivne plna.

ide prave o to slovo planovane - planovcany porod

clovek ked ma zakazane si ho naplanovat doma, tak si moze naplanovat cas a naplanovat si odklad a co s tym spravia satanisti ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Syrovozrout »

"Žena tvrdí, že k porodu v nemocnici ji donutil stát
- má za to, že bylo zásadním způsobem zasaženo do jejího práva na sebeurčení; že stát autokraticky vstupuje do té nejintimnější sféry"
http://zpravy.idnes.cz/soud-pro-lidska- ... _domaci_hv
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Syrovozrout »

http://ostrava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A ... zpravy_ama
Hodnotná je z toho pouze diskuze pod uvedeným článkem.

Jinak, myslím, že i rodit se prostě musí umět a když je někdo "blbej nebo zmatenej různými návody" tak ho to může bolet o to víc. Například pokud rodička leží v bolestech na zádech a kostrč se tak nemá prostor roztáhnout a vlastně si na ni tak tlačí (tato poloha je výhodná jen pro personál nemocnic, aby jim tak ženský ležely jak housky na krámě připraveny jak na jezdícím pásu.), tak se tomu ani nedivím, ale divím se jim, že se jim stojí za to trpět když si to neuměj zařídit a jsou otroky personálu a zlozvyků zdravotnictví (svěřit se "do rukou cizích odborníků"...to je hit Doby neschopných.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Syrovozrout píše:http://ostrava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A ... zpravy_ama
Hodnotná je z toho pouze diskuze pod uvedeným článkem.

Jinak, myslím, že i rodit se prostě musí umět a když je někdo "blbej nebo zmatenej různými návody" tak ho to může bolet o to víc. Například pokud rodička leží v bolestech na zádech a kostrč se tak nemá prostor roztáhnout a vlastně si na ni tak tlačí (tato poloha je výhodná jen pro personál nemocnic, aby jim tak ženský ležely jak housky na krámě připraveny jak na jezdícím pásu.), tak se tomu ani nedivím, ale divím se jim, že se jim stojí za to trpět když si to neuměj zařídit a jsou otroky personálu a zlozvyků zdravotnictví (svěřit se "do rukou cizích odborníků"...to je hit Doby neschopných.)
tyjo, nikdy jsem nerodila, ale i tak mi přijde pořád nějak mimo když se k tomu vyjadřuje chlap (pokud není porodník apod - ale i tak snad volit slova...) ve stylu "když je někdo blbej nebo zmatenej různými návody....". :wink:
Já třeba nehodlám jednou rodit doma a nepřipadám si blbá a neschopná. Spíš si myslím opak - že své dítě nevystavuji nebezpečí (každý může mít jiný názor).
Syrovožroute, přála bych Ti nějaký porod s pořádným klukem jako bukem.... :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

(:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
Syrovozrout píše:http://ostrava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A ... zpravy_ama
Hodnotná je z toho pouze diskuze pod uvedeným článkem.

Jinak, myslím, že i rodit se prostě musí umět a když je někdo "blbej nebo zmatenej různými návody" tak ho to může bolet o to víc. Například pokud rodička leží v bolestech na zádech a kostrč se tak nemá prostor roztáhnout a vlastně si na ni tak tlačí (tato poloha je výhodná jen pro personál nemocnic, aby jim tak ženský ležely jak housky na krámě připraveny jak na jezdícím pásu.), tak se tomu ani nedivím, ale divím se jim, že se jim stojí za to trpět když si to neuměj zařídit a jsou otroky personálu a zlozvyků zdravotnictví (svěřit se "do rukou cizích odborníků"...to je hit Doby neschopných.)
tyjo, nikdy jsem nerodila, ale i tak mi přijde pořád nějak mimo když se k tomu vyjadřuje chlap (pokud není porodník apod - ale i tak snad volit slova...) ve stylu "když je někdo blbej nebo zmatenej různými návody....". :wink:
Já třeba nehodlám jednou rodit doma a nepřipadám si blbá a neschopná. Spíš si myslím opak - že své dítě nevystavuji nebezpečí (každý může mít jiný názor).
Syrovožroute, přála bych Ti nějaký porod s pořádným klukem jako bukem.... :mrgreen:
mno, treba moje nej kamaradka tady, Ceska, v pohode porodila doma za asistence porodni asistentky, a ma kluka jako buka:) slo to pry hladce. a je jen vegetarianka. v anglii mam pocit k porodum i k urcitym dalsim zdravotnim zakrokum jdou prirozenejsi cestou viz midwifes, ktery jsou dnes uz temer vic nez doktor.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
Syrovozrout píše:http://ostrava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A ... zpravy_ama
Hodnotná je z toho pouze diskuze pod uvedeným článkem.

Jinak, myslím, že i rodit se prostě musí umět a když je někdo "blbej nebo zmatenej různými návody" tak ho to může bolet o to víc. Například pokud rodička leží v bolestech na zádech a kostrč se tak nemá prostor roztáhnout a vlastně si na ni tak tlačí (tato poloha je výhodná jen pro personál nemocnic, aby jim tak ženský ležely jak housky na krámě připraveny jak na jezdícím pásu.), tak se tomu ani nedivím, ale divím se jim, že se jim stojí za to trpět když si to neuměj zařídit a jsou otroky personálu a zlozvyků zdravotnictví (svěřit se "do rukou cizích odborníků"...to je hit Doby neschopných.)
tyjo, nikdy jsem nerodila, ale i tak mi přijde pořád nějak mimo když se k tomu vyjadřuje chlap (pokud není porodník apod - ale i tak snad volit slova...) ve stylu "když je někdo blbej nebo zmatenej různými návody....". :wink:
Já třeba nehodlám jednou rodit doma a nepřipadám si blbá a neschopná. Spíš si myslím opak - že své dítě nevystavuji nebezpečí (každý může mít jiný názor).
Syrovožroute, přála bych Ti nějaký porod s pořádným klukem jako bukem.... :mrgreen:
asistoval bych u instruktážního experimentu, jak si strčíš z cvičných důvodů třeba do konečníku mou největší cuketu a ukážeš tu správnou zádovou polohu (ty ne pavli, pro tebe bych mohl připravit nějaký jiný, třeba závod v malinokonzumaci)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: mno, treba moje nej kamaradka tady, Ceska, v pohode porodila doma za asistence porodni asistentky, a ma kluka jako buka:) slo to pry hladce. a je jen vegetarianka. v anglii mam pocit k porodum i k urcitym dalsim zdravotnim zakrokum jdou prirozenejsi cestou viz midwifes, ktery jsou dnes uz temer vic nez doktor.
jj, slyšela jsem... ale je tu i dost černějších historek co se týče porodů tady (známou nechali rodit 3 dny v kuse), ale to je asi úplně všude. Budu pak asi hodně vybírat doktory, nemocnici, případně por. asistenku... vše podle situace. Ale abych vše při prvním porodu zvládala sama, to teda děkuji nechci. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: asistoval bych u instruktážního experimentu, jak si strčíš z cvičných důvodů třeba do konečníku mou největší cuketu a ukážeš tu správnou zádovou polohu (ty ne pavli, pro tebe bych mohl připravit nějaký jiný, třeba závod v malinokonzumaci)
:mrgreen: jsme měli s přítelem záchvat smíchu....

Syrovožroute, promiň. Určitě to není myšleno osobně - jen reakce na to co jsi psal výše. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od cepheus »

Hehe, si lidicky myslim taky, ze chlap nemusi rozumet zas az tak uplne vsemu :mrgreen: (:-) ..
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od culka »

vzdy, ked tu vidim v tomto vlakne reakciu chlapa, tak ma to prinuti otvorit ho. Syrovozrut, kym sa moje dietky dostali po kostrc, uz mi bolo vsetko jedno. (:-)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sumicka »

Pavluska píše:
Sweetie píše: mno, treba moje nej kamaradka tady, Ceska, v pohode porodila doma za asistence porodni asistentky, a ma kluka jako buka:) slo to pry hladce. a je jen vegetarianka. v anglii mam pocit k porodum i k urcitym dalsim zdravotnim zakrokum jdou prirozenejsi cestou viz midwifes, ktery jsou dnes uz temer vic nez doktor.
jj, slyšela jsem... ale je tu i dost černějších historek co se týče porodů tady (známou nechali rodit 3 dny v kuse), ale to je asi úplně všude. Budu pak asi hodně vybírat doktory, nemocnici, případně por. asistenku... vše podle situace. Ale abych vše při prvním porodu zvládala sama, to teda děkuji nechci. ")
Vždycky se najdou různé story, kdo jak co prožil. Důležité v tomto případě je dobře vnímat své tělo. Žena je přece přizpůsobená rodit a kdyby to mělo být vždy jen komplikované, tak bysme jako druh nepřežili. Pokud mě bude někdo dlouhodobě zastrašovat, co se může stát, tak tomu časem uvěřím natolik, že si problémy "přivolám". Při porodu většinou instinkt ženy velí najít bezpečí, klid a velmi často i samotu - nerušit. S porodní asistentkou na to nejsi sama, ale zároveň je to větší klid a pohoda - tzn. instikt dovolí tělu porodit v klidu a bez stresu.
To je můj názor. Proto se na porod připravuji fyzicky i psychicky a těším se na to. Vytvářím si vizi hladkého a pohodového porodu, plnou radosti s přicházejícího života. Mám porodní asistentku, která mi radí a pomáhá mě připravit se, zároveň hlídá malou, jestli je všechno v pořádku. Pro eventuální případ komplikací je v záloze doktorka, ale rodit chci určitě doma a moc se těším až drobka uvidím tváří v tvář a přivítám ho na svět. :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sumicka »

Vyjadřování chlapa k porodu je vtipný a obzvlášť, když nám dámy, tito "zkušení" pánové (tím myslím ty odborné porodníky, nikoliv výše diskutující) radí nejen jak rodit, ale také jak kojit apod. Jen se podívejte na autory některých publikací s touto tématikou a můžeme se začít rozvášňovat :twisted:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Sumicka píše: Vždycky se najdou různé story, kdo jak co prožil. Důležité v tomto případě je dobře vnímat své tělo. Žena je přece přizpůsobená rodit a kdyby to mělo být vždy jen komplikované, tak bysme jako druh nepřežili. Pokud mě bude někdo dlouhodobě zastrašovat, co se může stát, tak tomu časem uvěřím natolik, že si problémy "přivolám". Při porodu většinou instinkt ženy velí najít bezpečí, klid a velmi často i samotu - nerušit. S porodní asistentkou na to nejsi sama, ale zároveň je to větší klid a pohoda - tzn. instikt dovolí tělu porodit v klidu a bez stresu.
To je můj názor. Proto se na porod připravuji fyzicky i psychicky a těším se na to. Vytvářím si vizi hladkého a pohodového porodu, plnou radosti s přicházejícího života. Mám porodní asistentku, která mi radí a pomáhá mě připravit se, zároveň hlídá malou, jestli je všechno v pořádku. Pro eventuální případ komplikací je v záloze doktorka, ale rodit chci určitě doma a moc se těším až drobka uvidím tváří v tvář a přivítám ho na svět. :D
jasný. ") Když ony ty story k člověku prostě přijdou, a pak už není schopný být tak v klidu jako když nevěděl nic... nic konkrétního tu psát nebudu, když jsi naladěná na optimistickou vlnu. To je dobře. A když budeš mít po ruce zkušenou porodní asistentku, které věříš, tak chápu, že očekáváš jen dobré. Držím pěsti. Jsi stále mimo ČR?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sumicka »

Pavluska píše:
Sumicka píše: Vždycky se najdou různé story, kdo jak co prožil. Důležité v tomto případě je dobře vnímat své tělo. Žena je přece přizpůsobená rodit a kdyby to mělo být vždy jen komplikované, tak bysme jako druh nepřežili. Pokud mě bude někdo dlouhodobě zastrašovat, co se může stát, tak tomu časem uvěřím natolik, že si problémy "přivolám". Při porodu většinou instinkt ženy velí najít bezpečí, klid a velmi často i samotu - nerušit. S porodní asistentkou na to nejsi sama, ale zároveň je to větší klid a pohoda - tzn. instikt dovolí tělu porodit v klidu a bez stresu.
To je můj názor. Proto se na porod připravuji fyzicky i psychicky a těším se na to. Vytvářím si vizi hladkého a pohodového porodu, plnou radosti s přicházejícího života. Mám porodní asistentku, která mi radí a pomáhá mě připravit se, zároveň hlídá malou, jestli je všechno v pořádku. Pro eventuální případ komplikací je v záloze doktorka, ale rodit chci určitě doma a moc se těším až drobka uvidím tváří v tvář a přivítám ho na svět. :D
jasný. ") Když ony ty story k člověku prostě přijdou, a pak už není schopný být tak v klidu jako když nevěděl nic... nic konkrétního tu psát nebudu, když jsi naladěná na optimistickou vlnu. To je dobře. A když budeš mít po ruce zkušenou porodní asistentku, které věříš, tak chápu, že očekáváš jen dobré. Držím pěsti. Jsi stále mimo ČR?
:) ano jsem stále mimoň. Mé zkušenosti s českými dr. nejsou nejlepší, tak jsem moc ráda, že můžu být mimo. Neříkám, že to tady je nejlepší a dr. jsou tady super, ale dávají člověku možnost převzít zodpovědnost sám za sebe a za to jsem ráda.
Ty story co takto přichází, vím co myslíš. To se mi vždy vybaví myšlenka, jaká síla je mnohdy skrytá byť i jen v jednom slově.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Syrovozrout »

Mně to může být fuk, ale jenom jsem chtěl podotknout, že za hloupé zvyky se platí bolestí (tak to v přírodě chodí).
Asi největším nesmyslem, který NAPROSTO ZBYTEČNĚ ZPŮSOBÍ BOLESTI ČI AŽ NATRŽENÍ je právě poloha v leže na zádech. Ta je nejméně vhodná a nejvíce bolestivá a komplikující porod samotný z logických fyziologických důvodů - totiž ANATOMIE. Žel pro personál nemocnic je naopak "obslužně" nejpohodnější. Pokud už je nutné ležet na zádech, je snad lepší vyzkoušet spíše polohu na boku (nechtít být nuceně "statická"). Není nutné zrovna podlehnout až nesmyslně rádobyalternativním metodám typu "porod do vody" - u nich to stejně je nikoli o té vodě, ale o poloze rodičky, která není v té nejnesmyslnější nejbolestivější pozici - (v leže na zádech tlačíc podložkou na kostrč - jenž se tak nemůže roztáhnout), nýbrž u toho prakticky "stojí".
Asi by bylo vhodné, kdybyste to někdy viděli třeba znázorněné na videu, co ta kostrč vlastně potřebuje udělat za pohyb.
Někdy i tak hloupý zlozvyk z pohodlnosti může měnit dějiny (v tomto případě dělat z porodů obecně traumatické drama).
Přitom stačÍ tak málo - změnit pozici. Ostatně není nad vyzkoušení - zkusit si to při porodu jak v leže na zádech, tak v jiné poloze a zjistit přímo v daný okamžik, co z toho je nejméně trpné. Vyžaduje to ovšem, aby rodička nebyla svazována studem změnit libovolně přístup, tak jak to cítí a vůbec se nemusela ohlížet na omezené okolí (i proto je někdy lepší okolí zcela vynechat, vyloučit mimo, aby neotravovalo).
Neznám žádného živočicha, který by rodil pod dozorem (to samotné mění hormony a ztěžuje proces).
Naopak se v těchto okamžicích ohraničujících život jedince - tedy při rození a při tom, kdy se chystá umřít - obvykle vzdaluje od ostatních a uchyluje se na klidné místo.
A hlavně s nikým - vůbec s nikým o tom nediskutuje.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne čtv srp 15, 2013 16:40, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od s.arik »

Tak chápu, že se bavíte, nicméně čistě věcně má Syrovožrout pravdu, s hormony i s tou polohou :) A nemožnost si ji volně volit v druhé době porodní je pro mne naprosto zásadní, proč nelézt do porodnice. Každá druhá se dneska honosí tím, že mají porodní vak, stoličku, bazén, míč...ale ve finále stejně skoro každá rodí na zádech, protože ji tam prostě násilím otočí, i když není důvod (zažila jsem na vlastní záda).

JJ, kostrč se umí posunout i o tři centimetry, když si na ní člověk nesedí či neleží. Taky je hlavička pak trochu jinde, nenamáhá hráz směrem ke konečníku, nedochází ke stlačení dolní duté žíly a padání ozev plodu = kleště a jiné urychlující zásahy, minimálně ke řvaní "tlačte nebo se tam udusí" a podobné zbytečnosti...o tlačení na dělohu (kristelerova exprese), což je dávno zakázaný chvat, ani nemluvím :( Dělají ji často a znám holku, které po takovém vaginálním porodu s hromadou mechanických i chemických zásahů praskla děloha a prý už nebude moci mít další dítě - snad se to zahojí... Mít PA k domácímu porodu je velké štěstí.

Držím palce všem těhotným ke krásnému porodu!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

Sumicka píše:Vyjadřování chlapa k porodu je vtipný a obzvlášť, když nám dámy, tito "zkušení" pánové (tím myslím ty odborné porodníky, nikoliv výše diskutující) radí nejen jak rodit, ale také jak kojit apod. Jen se podívejte na autory některých publikací s touto tématikou a můžeme se začít rozvášňovat :twisted:
zalezi aku pamat ma ten chlap ak si pamata ako bol rodeny a potom ako bol kojeny, tak z jeho strany ma urcite k tomu co povedat

porod a kojenie predsa nie je koli zabave matky ale je to pre to stvorenie prave rodene a kojene ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Sumicka »

rudo píše:
Sumicka píše:Vyjadřování chlapa k porodu je vtipný a obzvlášť, když nám dámy, tito "zkušení" pánové (tím myslím ty odborné porodníky, nikoliv výše diskutující) radí nejen jak rodit, ale také jak kojit apod. Jen se podívejte na autory některých publikací s touto tématikou a můžeme se začít rozvášňovat :twisted:
zalezi aku pamat ma ten chlap ak si pamata ako bol rodeny a potom ako bol kojeny, tak z jeho strany ma urcite k tomu co povedat

porod a kojenie predsa nie je koli zabave matky ale je to pre to stvorenie prave rodene a kojene ?
No jasně, ale i pro matku, jsou v tom oba společně :).
Zkuste se někdo těch pánů autorů zeptat jestli se pamatují na svůj porod a kojení :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

Sumicka píše:
rudo píše:
Sumicka píše:Vyjadřování chlapa k porodu je vtipný a obzvlášť, když nám dámy, tito "zkušení" pánové (tím myslím ty odborné porodníky, nikoliv výše diskutující) radí nejen jak rodit, ale také jak kojit apod. Jen se podívejte na autory některých publikací s touto tématikou a můžeme se začít rozvášňovat :twisted:
zalezi aku pamat ma ten chlap ak si pamata ako bol rodeny a potom ako bol kojeny, tak z jeho strany ma urcite k tomu co povedat

porod a kojenie predsa nie je koli zabave matky ale je to pre to stvorenie prave rodene a kojene ?
No jasně, ale i pro matku, jsou v tom oba společně :).
Zkuste se někdo těch pánů autorů zeptat jestli se pamatují na svůj porod a kojení :lol:
vrchne vedomie si nepamata nic , ale podvedomie si pamata vsetko

ved len preto su pschilogoivia aj psychitarti taki bohati
a eln preto NLP a TLT funguje a riesi problemy ze nachadza co je v pamati podvedomia a vymazava

nase vedome ciny rozhodnutia a nazory argumenty to vsetko je roadene z podvedmia a vrchne vedomie to len akosi logicky zdvodnuje

takze aj ked nejaky teoretik chlap nieco pise o porodoch a kojeni tak je vedeny svojim podvedomim--------
-----------------------------------------

uplne ina je ale pizicia chlkapa - otca - to rodene a kojene decko je aj jeho a tiez mu zalezi na dusevnom a fyzickom zdravi decka a tak si mysli ze by mal coi povedat najme do tych najdolezitejsich udalosti v zivore decka

toto sa ale otcivi neumoznuje zvycajne ma drzat hubu nemat nazor a len trpiet vsetko co sa okolo toho deje

kedysi otec apson nobol do toho nasilne zatahaovany, ak nemal pravo na nazor tak bol drzany mimo a a decko mu pirsli ukazat uz umyte a zablene v perinke a vobec nevedel ako porod prebiehal nemsuel pocuvat vykriky a napodobnovat dychanie parneho rusna ked taha dlhy vlak do kopca a kolacnice sa presmykuju

a ani nemusle pozreat na systemey nemocnic nemusle asistovat v niecom s cim principialne nesuhlasil

dnes otec nielnze nema pravo na nazor ale musi aj aktovne spolupracovat v niecom co je proti jeho presvedceniu
takze je len lohgicke ze aspon iektori muzi maju odvahu napisat nejake kniy a teorie ku tema aby tak nepriamo pomohli jednak rodenym buducim muzov a jednak buducim otcom
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Syrovozrout »

"„Dlouho“ to tu nebylo. Totiž domácí porody. Téma se vrací jako bumerang každých pár měsíců. A teď je tu znovu. Dvě české maminky podaly žalobu k evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku a 10. září bude soud o jejich stížnosti jednat. Maminkám se nelíbilo, že stát jim nedokáže zajistit svobodu volby. Totiž volby, kde a jak rodit. Nepozdává se jim, že když například v Británii se čtyři procenta a v Německu dvě procenta dětí legálně a plánovaně mohou narodit doma, u nás stát bojkotuje přítomnost porodní asistentky u porodu. Neboli to, co stát považuje za rizikové, činí ještě rizikovějším. Jenomže už zase se kolem porodů zvedá diskuse, která je úplně špatně."
Čtěte více na: http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/2554 ... -rodi-doma

"Ale abychom si úplně rozuměli: Vždy jsem hájila, hájím a budu hájit svobodu. Tedy právo vzít zodpovědnost na sebe. Právo vzdát se přenesení odpovědnosti na někoho cizího.

Diskuse o porodech se vede úplně pomýleně. Zcela chybně se proti sobě staví lékaři coby zarytí kritici a některé militantní matky coby zaryté propagátorky domácích porodů bez jakékoliv jiné alternativy. Jenomže všechny krajní názory vycházejí z naprostého nepochopení fyziologie porodu.

To ovšem není nic nového. Například v průběhu 20. století nejprve lékaři došli k názoru, že bezprostředně po narození dítě vlastně nepotřebuje matku a matka zase nepotřebuje dítě, takže dítě začalo být od matky oddělováno. A ještě jsme tomu říkali vědecký pokrok. Teprve celkem nedávno, až na konci 20. století, lékaři-fyziologové s úžasem (!) zjistili, že matka a dítě se bezprostředně po porodu navzájem potřebují pro hladké fungování organismů obou z nich. Že matka potřebuje ihned po porodu dítě, aby stimulovalo produkci matčiných hormonů, a aby tak mohlo dojít k hladkému oddělení placenty bez velké krevní ztráty. Že kmenové buňky, které bezprostředně po porodu proudí pupečníkem, asi evoluce nevymyslela pro nic za nic, tudíž okamžité přerušení pupečníku zjevně nebude to pravé ořechové. A tak dál a dál. A to ani nemluvím o něčem, čemu se říká „bonding“ – totiž cosi, jako vzájemné naladění se obou bytostí na sebe v okamžiku, kdy jsou na to hormonálně připravené a kdy může vzniknout celoživotní pouto. A tak se od oddělování začalo pomalinku ustupovat. (Tedy… míněno v civilizovaném světě, kam podle tohoto měřítka asi nepatříme. Takže dodnes potkávám maminky, které tvrdí, že „cestu ke svému dítěti si našly až kolem jednoho roku života dítěte“. Proč asi? Protože jim nebyl umožněn bonding.)

Jenomže podobné nepochopení, jaké svého času bránilo kontaktu matky a dítěte, stigmatizuje i domácí porody. I v jejich případě všechny militantní krajní postoje vychází z totálního nepochopení fungování porodu. Žena a dítě jsou nazírány jako stroje a porod se považuje za mechanickou záležitost. Lékař je mechanik, který opravuje rozbitý stroj. Jenomže mechanická záležitost to není. Porod je především psychická záležitost a k jeho bezpečnému průběhu je součinnost psychiky nutná.

Jedna má kamarádka čeká miminko. Když byla před pár dny v porodnici na ultrazvuku, lékař jí začal vyprávět, že „…to není jen tak, musíte se dobře hlídat. Měli jsme tu zrovna jednu matku, ta málo jedla, a její dítě pak mělo nádor na mozku.“ No co má tohle být? Takhle si lékař představuje nastolení pohodové psychiky pro hladký porod? Kamarádka odcházela na ultrazvuk zdravá a šťastná. A vrátila se jako vystresovaný uzlíček nervů. Jak je možné, že lékař stále ještě nechápe, že budoucí mamince svou sociální nesoudností ublížil a že její porod teď bude všechno, jen ne hladký a tedy bezpečný? Jak se tedy ještě někdo může divit, že určité malé procento žen se nikdy nebude v porodnici cítit bezpečně? Mohou mít za sebou znásilnění, traumatický zážitek z předešlého porodu nebo jakýkoliv jiný stres, který jim znemožňuje cítit se v nemocnici psychicky vyrovnaně. Proč většina vnucuje téhle menšině svůj názor na to, co je a není pro matku i její dítě bezpečné, když to za oba nikdo nemůže vědět líp než matka sama?

Dříve, než budeme diskutovat o tom, kde a jak rodit, musíme se ptát, proč vůbec ženy chtějí rodit i jinde než v porodnici. A odpověď je jasná. Psychika u každé ženy funguje různě. Někoho uklidňuje pípání přístrojů v porodnici, někoho naopak uklidňuje domácí prostředí. A právě uklidňující prostředí je klíčové pro bezpečný porod, ať už probíhá kdekoliv."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:

Jedna má kamarádka čeká miminko.
se stava i sikovnejsim, priste si dej vetsi pozor
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Šári, souhlasím s tím, že je v porodnicích pořád co zlepšovat.

já reagovala na tohle:
Syrovozrout píše: Jinak, myslím, že i rodit se prostě musí umět a když je někdo "blbej nebo zmatenej různými návody" tak ho to může bolet o to víc. Například pokud rodička leží v bolestech na zádech a kostrč se tak nemá prostor roztáhnout a vlastně si na ni tak tlačí (tato poloha je výhodná jen pro personál nemocnic, aby jim tak ženský ležely jak housky na krámě připraveny jak na jezdícím pásu.), tak se tomu ani nedivím, ale divím se jim, že se jim stojí za to trpět když si to neuměj zařídit a jsou otroky personálu a zlozvyků zdravotnictví (svěřit se "do rukou cizích odborníků"...to je hit Doby neschopných.)
pochopila jsem totiž tak trochu, že těmi rukami cizích odborníků myslí Syrovožrout i porodní asistentky!... a že by ty ženy, aby byly jako "schopné", měly porodit doma a pomoct si jak velí instinkt... :|
---
radši jsem si to projela autocenzurou. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Syrovozrout píše: Neznám žádného živočicha, který by rodil pod dozorem (to samotné mění hormony a ztěžuje proces).
Naopak se v těchto okamžicích ohraničujících život jedince - tedy při rození a při tom, kdy se chystá umřít - obvykle vzdaluje od ostatních a uchyluje se na klidné místo.
A hlavně s nikým - vůbec s nikým o tom nediskutuje.
když my už nejsme zvířata. A u těch domestikovaných zvířat se to už taky kolikrát neobejde bez pomoci...

Ad chystání se umřít o samotě - chtěl bys umřít sám?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od Pavluska »

Syrovozrout píše: Psychika u každé ženy funguje různě. Někoho uklidňuje pípání přístrojů v porodnici, někoho naopak uklidňuje domácí prostředí. A právě uklidňující prostředí je klíčové pro bezpečný porod, ať už probíhá kdekoliv."
:wink: přesně tak. A výběr nenaznačuje neschopnost jak jsi psal výše.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: TĚHOTENSTVÍ

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Syrovozrout píše: Neznám žádného živočicha, který by rodil pod dozorem (to samotné mění hormony a ztěžuje proces).
Naopak se v těchto okamžicích ohraničujících život jedince - tedy při rození a při tom, kdy se chystá umřít - obvykle vzdaluje od ostatních a uchyluje se na klidné místo.
A hlavně s nikým - vůbec s nikým o tom nediskutuje.
když my už nejsme zvířata. A u těch domestikovaných zvířat se to už taky kolikrát neobejde bez pomoci...

Ad chystání se umřít o samotě - chtěl bys umřít sám?
ja teda neviem

zvucajne v divocine sa rodi pod dozorom a ochranou celeho stada kedze novorodenc je tou najlpsou pochutkou pre dravcov a ked hyeny vidia citia ze porod je nablizku tak tiahnu a lseduje cele stado ci predsa len sa nieco nepodari...

napriklad sloni - tam vsetky tetusky slonice stoja okola a trubia v nadseni a z porodu su asi tak vysinute z koleji ako zeny v americych filmoch ked orgaznizuju baby shower pre tehotne kamaradky tam si ovsem tuto tetiskovsku sloniu sialenost odbavia cez nakupy, varenie a pecenie a cez tu party, k porodu ich nastastie nik nepusti....
5 2 8
Odpovědět