ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od balada »

Panda píše:Asi by nešlo u rostlin udělat nějakou variantu půstu, na ozdravění od škůdců vlastním imunitním systémem, co?
(:-)
pustaruv sibenicni humor
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Rarach »

Mě teda zatím vše roste jak má, bez plísní a jiných chorob!
Už mi dokonce žloutnou moje první citrony :D Juhůůů!

Ale ono je to i o tom přístupu k rostlinkám. Mějte mě za blázna, ale oni cítí vše, co my. A když se o ně prostě staráte s láskou, tak vám přímo kvetou pod rukama!!!
Nejde je prostě jen mít a občas zalít a sklidit úrodu. Chce to jim dát prostor a pozornost. Já jsem exot, já jim i zpívám (samozřejmě falešně, takže spíš trpí :lol: )
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
dvdmchl

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od dvdmchl »

:) No hlavně když jim zpíváš tak buď pěkně blízko. Vydechuješ při tom CO2, a to je přesně to co kytičky na tvém zpěvu zajímá nejvíce.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Rarach »

Jo tak proto to funguje :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Iwa
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 08, 2009 10:30
Bydliště: Praha 6

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Iwa »

Rarach píše: Já jsem exot, já jim i zpívám (samozřejmě falešně, takže spíš trpí :lol: )
Nee, nejsi exot. Já je i hladím.
Dělal se jakýsi výzkum a rostliny to opravdu vnímají! Akorát, že nemluví... :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Panda »

Jo a nějaká masožravka občas i láskyplně kousne, ne? ;-)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Rarach »

No, já myslela, že masožravky fakt chytaj mouchy - teda obrazně :wink:
A ona tam ta moucha musí spadnout, aby jí ta mrcha rozložila :lol: a tak jen jednu za měsíc... to jsem se dřív taky mohla považovat za masožravku :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Panda »

Rarach píše:No, já myslela, že masožravky fakt chytaj mouchy - teda obrazně :wink:
A ona tam ta moucha musí spadnout, aby jí ta mrcha rozložila :lol: a tak jen jednu za měsíc... to jsem se dřív taky mohla považovat za masožravku :lol:
Spadnout? Já měl spíš představu že vylučují nějakou sladkou lepkavou hmotu která má mouchy přilákat a pak se tam do ní přilepí a pak jí tou hmotou rozloží.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Rarach »

No, máme doma asi 10 masožravek a opravdu nic nechytaj a ty jejich mazlavé šťávičky taky moc nevylučujou - asi mám málo exotické druhy :lol:

Ale když tam tu mouchu hodíš, tak po čase už jí nenajdeš (odzkoušeno na mrtvých mouchách :oops: )
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Marci »

Revu mam nejaku slechtenou,takze tam se tomu nedivim, i ta normalni je pomerne dost nachylna a neznam zadneho vinare,ktery by nestrikal(krome sebe),taky jsem zatim nikde nevidela,ze by se daly koupit bio hrozny.Mozna by se to dalo postrikat necim prirodnim,ale to jsem zatim nezkoumala,pac cekam,ze si rostliny pomuzou sami. :wink: Co se tyce skudcu,tak treba u te Nashi to napadl nejakej jablonovej cosi a vyzral kvety,takze ani pri nejlepsi vuli to nemohlo mit plody,teda 5 jich tam je(asi uz byl prezranej) ale vypadaj jak po bombardovani. Mozna Buc by me poradil ten je takovej zahradkar,se ho musim zeptat :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od balada »

Maria píše:Revu mam nejaku slechtenou,takze tam se tomu nedivim, i ta normalni je pomerne dost nachylna a neznam zadneho vinare,ktery by nestrikal(krome sebe),taky jsem zatim nikde nevidela,ze by se daly koupit bio hrozny.Mozna by se to dalo postrikat necim prirodnim,ale to jsem zatim nezkoumala,pac cekam,ze si rostliny pomuzou sami. :wink: Co se tyce skudcu,tak treba u te Nashi to napadl nejakej jablonovej cosi a vyzral kvety,takze ani pri nejlepsi vuli to nemohlo mit plody,teda 5 jich tam je(asi uz byl prezranej) ale vypadaj jak po bombardovani. Mozna Buc by me poradil ten je takovej zahradkar,se ho musim zeptat :wink:
kvetopas jablonovy te pripravil o jabka
nechat strom at si pomuze sam je jako nevytahnout si kliste
mrkni treba na tyto stranky
http://www.kez.cz/1/zakladni/zpravodaje/zpravodaj1.pdf
str. 17 Pøípravky na bázi mikroorganismù
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Marci »

diky prostuduju.S touhle potvorou jsem se setkala poprve,takze nez jsem zjistila co se vlastne stalo,tak bylo na postrik uz pozde.Ted uz si na nej mrsku dam pozor :)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Rarach »

Bio hrozny mají v Bille. Stojí kolem 50 Kč za půl kila.
Nevěřím, že nejsou ničím stříkané - spíš jsou, ale jen těmi "bio" přípravky.

Já si koupila v Baumaxu nějaké bio hnojivo, že to prý splňuje normy atd., ale když jsem to otevřela, tak mě teda ovanul chemickej puch...tak nevím!
:(
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Panda »

Rarach píše:...Já si koupila v Baumaxu nějaké bio hnojivo, že to prý splňuje normy atd., ale když jsem to otevřela, tak mě teda ovanul chemickej puch...tak nevím!
:(
Zajímalo by mne co znamená bio hnojivo - zetlelé zkompostované rostliny a hnůj z chléva?
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Rarach »

No to by mě taky zajímalo, ale nikde jsem se na obale nedočetla složení.
Jen obsah jednotlivých minerálů...a zajímavá byla formulka, že u jistých druhů prvků(nevím přesně) jsou sice vysoké obsahy nějakých látek (předpokládám, že asi nejsou uplně košer), ale že je to normou schválený limit...
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od mira »

Limit je takový, aby zákazník nezemřel okamžitě, ale ještě
alespoň jednou-dvakrát, dal si zahrát.
Všeho s mírou.
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Lucia »

Co se týče obsahu, tak to je docela běžné.. i na balíku se zeminou se to dočtete, jedná se o nějaké ty těžké kovy a tak .. kadmium, olovo a já nevím co ještě.. ale to najdete i v přírodě že jo, těžko říci, jestli je tam toho více nebo méně než venku, protože já nevím, jaké množství v přírodě tak bývá, takže mi výše limitu zatím nepomůže...:)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Selma »

Rarach píše:Bio hrozny mají v Bille. Stojí kolem 50 Kč za půl kila.
Nevěřím, že nejsou ničím stříkané - spíš jsou, ale jen těmi "bio" přípravky.

Já si koupila v Baumaxu nějaké bio hnojivo, že to prý splňuje normy atd., ale když jsem to otevřela, tak mě teda ovanul chemickej puch...tak nevím!
:(
hihihi ono tlení je složitej chemickej proces
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ŠKODLIVÉ LÁTKY v potravinách

Příspěvek od Janek »

^^^ 2011: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1100 ... -omezenym/
Dost Dobry Dokument. Sice skoro vsechno vime, kdo se zajimme o jidlo, no o pasteraci vysokym tlakem (a ne teplem), co zabije bakterie a neznici pry ostatni latky jsem nevedel, asi proto, ze nejsem z tech hornich deseti tisic :-)

======------
2014: a bez chemickych postriku to u nas, a v Praze zvlast na vinici, jaksi nejde... http://www.stream.cz/nejnovejsi/jidlo-s ... -vinarstvi
Prekvapila me informace, ze skleneny uzaver lahve je stejne drahy, jak korek?

Premyslim prave, zda otevrit krabicak anebo radsi lahvove... Piju zasadne cervene. Poradte :-) http://cs.wikipedia.org/wiki/Vliv_v%C3% ... drav%C3%AD

"v ČR bylo poslední víno uvedeno v lékopisu z roku 1954. Dle současných definicí nelze považovat víno za léčivo, doplněk stravy ani jako za léčivý přípravek. Stejně jako např. čokoláda, která se dříve jako lék prodávala v lékárnách."

O reziduích tam je toho také dost, i proto už bych se opakoval, nejsem příznivec šťavení a nadměrného hltání ovozelu a jídla obecně, jspu ve všem... Je jen náhoda, když se na něco přijde... http://www.potravinynapranyri.cz viz příklad
V jablkách byl více než pětinásobně překročen maximální limit reziduí pesticidu bitertanolu.
V zelí byl překročen maximální limit pro obsah reziduí pesticidu chlorpyrifosu.
Výrobek obsahoval barvivo allura červeň AC, které nebylo uvedeno ve složení na obale.
V hroznech bylo zjištěno překročení maximálního limitu reziduí pesticidu (folpet). Hrozny byly kontrolovány na farmářských trzích.
Ve výrobku bylo zjištěno překročení maximálního limitu reziduí pesticidu acetamipridu.
V petrželi byl překročen maximální limit reziduí chlorečnanů. Chlorečnany se mohou do zeleniny dostat například z kontaminované mycí vody nebo jako důsledek jejich nelegálního použití jako pesticidu.
V karotce byl překročen maximální limit reziduí chlorečnanů. Chlorečnany se mohou do zeleniny dostat například z kontaminované mycí vody nebo jako důsledek jejich nelegálního použití jako pesticidu.
etc
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět