B12

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

něco o B12 jsem psala o sobě v tématu Leukocytóza, tam je trochu napsáno, jak jsem na tom byla. Zkouším takový pokus se sebou od září jím Chllorelu a chození na kontroly jednou za čas si udržuji stále. Po prvé - nic (bylo to po měsíci braní) po druhé (po dvou či třech měsících braní) zlešení až se doktorka divila, tak jsem jí řekla, že beru co beru, tak mi řekla ať určitě pokračuji a teď se tam chystám někdy v únoru, tak poreferuji, jaký je stav.
Určité příznaky jsem také měla a během těch měsíců už nemám, hurááá, je to výše uvedeným myslím, ale prostě všeobecně mi pomohlo zařazení ještě dalšího hodně zeleného do jídeníčku - hlávkový salýt, maladý ječmen, čerstvé bylinky atd.. Na B12 podle sebe vím, že má vliv také i psychika - stresy.

Nad tématem B12 by se dalo polemizovat stále.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Nie som úplný vitarián, od 70% v zime do 90-% (v lete).

Jinými slovy: v létě 10% a v zimě dokonce až 30% vařené, třeba i živočišné, ale hlavně - mrtvé stravy - jedů. V čempak tedy asi bude problém?

Já taky nejsem úplně vitarián, jednou maximálně měsíc. Ale čím víc syrové stravy, tím líp se cítím. A nyní poslední dobou - již přes měsíc - tomu až tolik moc nedávám. Některé dny je syrová strava v menšině. A právě před pár dny jsem z toho byl snad i nemocný - zanesená, zacpaná hlava. Můžu si hledat nějaké tabletky, ale podle mě je to stejná blbost jako jíst rtuť a pak si ji pumpovat z žaludku...
Může to být trochu efektivní, ale nebude to nikdy tak moc, jako přestat ty jedy konzumovat.
roman
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 02, 2006 21:44

Příspěvek od roman »

Ondro, určite to myslíš so mnou dobre.
Tento web je o ľuďoch, ktorý sa venujú surovej strave, a mať vo vienku 10, nebodaj 30% nesurovej stravy je podľa teba veľký prečin až takmer mám pocit, že čo to vlastne chcem, keď nie som 100%.
Prepáč, na tento čas Tvoju radu vidím ako "black and white" videnie môjho problému.
Cez zimu u nás slušné zohnať ovocie a zeleninu , to je riadne "makando-grando".
Veď iné pomaly ani nerobím, stále zháňam akú-takú vhodnú potravu. Samozrejme, vždy sa dá urobiť niečo viac.
Na tento čas však nedokážem prejsť na 100%.
Tento problém "prechodného obdobia", čo mám, asi stretlo viacerých.
Neviem, či je jediné riešenie prejsť na 100%.
Aj tak Ondro, ďakujem.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Není zač. :)
Takhle jsem to viděl kdysi, ale nyní již snad vůbec. Navíc nyní jím vařené a tak se cítím lidem bližší... Ale moje zkušenost je taková, že i jedno vařené jídlo skazí ten skvělý syrový nebo ještě lépe pouze ovocný stav. A nemyslím, že jsem nějaký ufoun, tak to asi bude podobně fungovat i u druhých. :)
Myslím, že kdybys nyní zkusil, i s úsilím, strávit nějaký čas (pár dnů, týdnů) pouze na syrové stravě a nejlíp jen na ovoci (a když jíš, tak jen jeden druh), tak bys tím nic nepokazil. Poznal bys, že se tělesně (a tudíž vlastně i psychicky, dost to spolu souvisí) můžeš cítit mnohem, opravdu mnohem líp. A tak by tě to mohlo i víc namotivovat.
Ale sám osobně jsem teďka celkem flákač... tak flákám i zdravý způsob života. Těhle nahoru-dolů už mám víc, tak vím, že nyní tělo tak trochu lže - "to přece není až tak hrozné, ten stav, který nyní při vařeném zažíváš". Až budu opět pouze na ovoci (držte palce :wink:), tak budu cítit, že to byla lež.
A sice teď užívám doplňky jako psyllium, šťávu z ječmene a chlorellu, ale něchtěl bych takto skončit... obávám se, že i tak bych mohl dostat rakovinu nebo něco podobného... a pokud ne něco, co se u doktorů nazývá nemocí, tak bych byl minimálně mrzák - minimálně tím, že bych se tak cítil. A sice to může být zajímavé, ale cítit se vitariánsky - živě je podle mě lepší.
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

To: Slunicko

Příspěvek od Danka »

Ahoj mile Slunicko,
mozno si uz na tej kontrole bola, a dufam, ze dobre dopadla.
Ja len tak, ze dufam, ze vies, ze riasy mozuobsahovat "analog" B12, ktory sa v krvnych testoch na hladinu B12 moze tvarit ako B12, ale vskutocnosti brani telu vyuzit skutocny B12 a tiez, ze kyselina listova (ak sa nemylim), moze maskovat u nas bylinozrtuov nizke hladiny B12 (najma ich telesne priznaky). Obe tieto veci sa zhoduju, s tym, co pises, tak som sa zlakla, aby si tou nedostatocnostou netrpela a nevedela o tom a aby Ti toneublizilo.
Preto vedatori radia dat si analyzu najma kyselinu methylmalonicku (to je moj preklad z AJ, asi sa tou nas povie inak) - skratka MMA - to by mohli v labaku poznat (ma byt do 370 nmol/L, inak je pruser) a hladinu homocysteinu (ma byt do 10 mmol/l zhruba).
Ja papam suplementy (lepsie riesenie som pre seba nenasla zatial).
:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Ahojky, ještě jsem nebyla, jdu za týden. Děkuji moc za rady, určitě se na to zkusím zeptat a děkuji i za ty hodnoty.

Papa
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon úno 27, 2006 17:41, celkem upraveno 2 x.
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

Příspěvek od Danka »

:) neni zac, ked mozem aspon takto pomoct. :roll:
:-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

kdyztak me vyvedte z omylu, pokud jste nekdo sectelejsi, treba Pepik Svecu, ale kdybych nemel dost B12 tak asi ztezi davam 4x rocne pul litru krve, nebo by se to v krvi odrazit nemuselo?
Je projiti sejtem vysetreni aby mi odebrali krev dobrej indikator?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše:kdyztak me vyvedte z omylu, pokud jste nekdo sectelejsi, treba Pepik Svecu, ale kdybych nemel dost B12 tak asi ztezi davam 4x rocne pul litru krve, nebo by se to v krvi odrazit nemuselo?
Je projiti sejtem vysetreni aby mi odebrali krev dobrej indikator?
Na darování krve to tušim vliv vůbec nemá. Podívám se Ti, ale nevidím důvod, proč by to vadilo. Tady z hlavy:

Laborka se dělá na krevní skupinu, Rh faktor, protilátky. Pak je virologické vyšetření: HIV, žloutenky B a C, syfilis. Pak se z toho dělají konzervy: plazma, č. krvinky.

Pokud máš pochybnost, neuškodí si udělat test na hladinu (kyano)kobalaminu (B12), hydroxokobalaminu, kobalaminu R, kobalaminu S, methylkobalaminu a adenosylkobalaminu. Ty ostatní zdá se vykazují v organizmu stejné funkce jako B12. Nevím, zda jsou dostupné testy na Pseudo-B12, zkusím zjistit.

Pokud je hladina v plazmě nižší než 185 pmol/l, u veganů u nás je 135 +- 15 pmol/l(KRAJČOVIČOVÁ, KUDLÁČKOVÁ, M., BLAŽÍČEK, P. Nutričné determinanty homocysteinémie. Čas. Lék. Čes., 2002, roč.141, č. 13, s. 417–420.) To je poněkud málo a když už o tom píšu budu tady citovat doslova, ať to nelovim v hlavě:
„Klasickým symptomem je porucha tvorby buněk v kostní dřeni – megaloblastická (perniciózní) anémie, která se klinicky projevuje bledostí kůže a sliznic, jako Hunterova glositida se zánětem jazyku, který může progredovat až k atrofii sliznice jazyka, dále únavností, nedostatečnou pohyblivostí a závratěmi. Dalším symptomem nedostatku vitaminu B12 jsou neurologické poruchy, zejména degenerace určitých úseků míchy, která je často nevratná. Je provázena pocitem jehličkovitého píchání v oblasti rukou a chodidel, ztrátou pohybových reflexů, paměťových a vizuálních schopností, zmateností, změnami charakterových vlastností, halucinacemi a psychózou.“ (doc. Hlúbik: Vitaminy, Grada, 2004)

Pro klid duše bych i riskoval návštěvu doktora. Uf, upadne mi ruka, ještě dost bolí. :lol:

Snad Ti to k něčemu bude.

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

aha, tak pro me podstatny proc me kdysi nechteli bylo, ze laborka se dělá i na množství červených krvinek a bílých krvinek, obojího musí být dostatek aby :
1. jim to k něčemu bylo
2. pacienta nevyždímali
a je to oproti normálnímu stavu ještě nadsazený. vim, že mi chybívala asi třetina potřebného množství.

z toho tvého příspěvku, kterej přidal druhou polovinu chápu, pokud teda dobře dedukuju, že majíce málo B12, tim pádem bych jim asi neměl projít na červené krvinky...

no, ale jinak ale všemi popsanýmipsychickým příznaky trpím již od dětství tak to snad nebude s tim souviset "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tvx:
je vazne pekne, ze tymto sposobom pomahas, nechces ale trochu ubrat z toho mnozstva?
4 x pol litra rocne je uz myslim dost o drzku.
pocul som ze tak intenzivne odbery ako davas ty, mozu viest k porucham krvetvorby s moznym nasledkom dalsich tazkosti.
prial by som ti, aby to v tvojom pripade neplatilo, bolo by totiz dost nefer keby si sa kvoli svojmu sucitu s bliznymi dostal do zdravotnych problemov.
ked sa tu hovori o prirodzenosti na vsetkych urovniach, nemas pocit ze take mnozstvo krvi v prirode len tak nejaky zivocich v pravidelnych intervaloch nestraca?
uvaz sam. peace.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

to tvx: to byl popis různých symptomů, které se nemusí vyskytovat společně, nebo se některé nevyskytují vůbec. Na krvinky bys klidně prošel a teoreticky bys mohl mít problémy s nervovou soustavou.
Pokud opravdu nekonzumuješ nic živočišného (ale tuším, že jsi zmiňoval sýr), tak si radši zajdi.

to 800914:
Někdo k těm 2 litrům dává ještě několikrát do roka destičky a je v pohodě. To by se na dalším odběru poznal problém.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pepiku, to je myslim rovnaky argument, ako keby som o svojom susedovi klobaskovi povedal ze nema nabeh na ziadne zdravotne problemy /hoci vedie destruktivny sposob zivota/ len preto, ze mu vychadzaju dobre krvne testy..
vela zavaznych problemov sa neprejavuje okamzite. dosledky odklonu od prirodzenosti sa velakrat kumuluju roky, kym sa daju zistit alopatickymi testami.
jasne, ze neradim prestat s odbermi, zamotavam to len preto, aby sa nezabudalo na otazku bezpecnosti. ak ma tvx nastudovanu celu problematiku a vie ako eliminovat vsetky negativa, nemam mu naozaj co radit.
zvlada spustit 2 litre rocne a citi, ze ani v dlhsej perspektive to nebude vytvarat ziadne komplikacie? nemam samozrejme ziadne namietky.
fora ale citaju aj menej skuseni ludia. takze to preistotu vsade komplikujem.. :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

no, ale jinak ale všemi popsanýmipsychickým příznaky trpím již od dětství tak to snad nebude s tim souviset "c)[/quote]

ty psychický náznaky mě taky trochu děsí
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

800914: Půl litru 4x ročně je standard. Není na tom nic zvláštního. Pokud nepovažuješ tvxovo vitariánství za nevýhou oproti zbytku populace. Já taky brzo půjdu dávat a pak napíšu. Nejím, narozdíl od dřívějška, železo, takže jestli je na vita problém, budu to brzo vědět. Jím teď více zeleného, ale nevím, jestli dost. Jo a v přírodě sice tolik krve neztratíš, ale zase tam jsou pijavice. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

upřímně, viz fórum o darování krve... to dělám uplně z jinejch motivů "c)
zaprvé kvůli tomu testu krvinek, zadruhé abych škádlil doktory zatřetí, protože teprve na vitastravě mam těch krvinek dost, a začtvrté, protže po odběru krve je mi jak po půstu, pocit lehkosti, tělu to udělá dobře a vyrobí si novej materiál... až někde v zadní řadě je, že moje vcelku vzácná a univerzální nulka se doktorům hodí...
ale pokud by tělo nemélo při nedostatku b12 poruchy krvetvorby, tak to by mi to bylo právě s ohledem na ty testy na nic...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

som rad ze to viete bezpecne vykryvat.. poznam aj dolezitost darcovstva aj pozitivny efekt na obnovu cervenych krviniek. tym problemom mal byt pri dlhodobych velkych odberoch skor nabeh na vazne problemy s tvorbou tych bielych. /hoci ich vitariani nepotrebuju tolko ako varojedi/ dufajme ze sa moj informator mylil.
p.s. naozaj nic proti odberom, ide mi len o to, ze pollitrovy odber kazde 3 mesiace sa mi uz nezda prilis natural..
drzte sa.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:Ahojky, ještě jsem nebyla, jdu za týden. Děkuji moc za rady, určitě se na to zkusím zeptat a děkuji i za ty hodnoty.

Papa
To jen, že jsem slíbila, že napíši, jak jsem dopadla....tak nijak, protože B12 mi nenechali zjistit a homocystein také ne. Mluvila jsem s doktorkou až po odběrech a udělali jen běžný rozbor ohledně těch bílých krvinek. Tak příště. Vyžádala jsem si na příště ten homocystein.
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

Příspěvek od Danka »

Ad tvx:
B12 sa skladuje v peceni. Moze vraj vydrzat aj 8 alebo tak nejak rokov (presne cislo si nepamatam). Neviem, ako dlho nejes mliecne vyrobky, vajicka (a maso samozrejme), ale vseobecne v studiach si zistilo: cim dlhsie bez zivocisnej stravy, tym nizsia hladina B 12. Raw food bohuzial na toto nemal ziaden ochranny ucinok.
Takze ak si este pred 2 rokmi veselo papkal mliecne vyrobky, moze byt dost dobre pravda, ze zijes zo zasob.

Na druhej strane, mozu mat aj vegani/ vitariani B12-bezproblemovy zivot. Len nikto nevie, ako. Preto jednemu to vyde, druhemu nie. Ale ak nie si tehotna alebo kojaca zena, a davas si to pravidelne vysetrovat a myslis si, ze mas dovod verit svojej strave, zrejme to stoji za ten experiment.

Ad Slunicko: dakujeme za spravicku, my sme s nasimi labakmi mali podobnu skusenost... skusim sa opytat tu v PT... Si velmi mile slunicko, dakujem, ze tu pises.
:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Danka píše: Ad Slunicko: dakujeme za spravicku, my sme s nasimi labakmi mali podobnu skusenost... skusim sa opytat tu v PT... Si velmi mile slunicko, dakujem, ze tu pises.
:wink: :)

zajímá mě celý tento styl stravování a vše s tím spojené, moc mi celá léta dává dobrého a dobrého a dobrého, já jsem třeba vůbec netrpěla žádnými detoxikačními příznaky, tedy vůbec si nevzpomínám, bylo mi už tak nedobře jak po fyz. stránce i psych. stránce, tím jak jsem byla zanešena, že hned od počátku změny stravy se vše začalo tak lepšit, že jsem nikdy z důvodu detoxikačních přiznaků, tím, že nebyly neměla potřebu skončit (a to se tedy docela divím, že nebyly, protože zanešení bylo velké, ale asi tak velké, že horší už to být nemohlo a proto vše následné bylo jen lepší...)...a jen tato jedna věc s B12 mi není úplně jasná, tak se pozoruji a experimentuji na sobě. Po delší době to nějak vyhodnotím. Pokud to bude OK, tak je to dobře. Pokud ne, tak budu hledat řešení, ale určitě ne krokem zpět :wink: :) :P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Danka"]Ad tvx:
B12 sa skladuje v peceni. Moze vraj vydrzat aj 8 alebo tak nejak rokov (presne cislo si nepamatam). Neviem, ako dlho nejes mliecne vyrobky, vajicka (a maso samozrejme), ale vseobecne v studiach si zistilo: cim dlhsie bez zivocisnej stravy, tym nizsia hladina B 12. Raw food bohuzial na toto nemal ziaden ochranny ucinok.

Eště, že tam je to vraj nebo bych zase zešílel. A jako že někdo jo a někdo ne, to ne, ne. To je jako že někdo chytne (hihi chytne) rýmu a někdo ne. Někdo zmijou zemře a někdo ne. Buď je věc obecně platná a nebo to není v tom. Vybírám druhou možnost.
Já si z toho vybírám to, že je potřeba strašný minimikromnožství, (t.zn. že pravděpodobně nebude v těle uložiště třeba 5kg hrouda z který tělo nahazuje jak v lokomotivě z uhláku, aby držel nějakou hladinu a osmým rokem dojde a natáhnu bačkory.)
A tím pádem mi bude stačit vdechovat bakterie, nebo si udržovat kolonie mikroušů ve sstřevech, třešňový červi apod. Ale dle mého ultralaického vhledu to určitě vše funguje v komplexech způsobu žití, prožívání, dýchání, dokonce se nebojím říci i stravování (To pořadí prosím dodržet).
Bojím se dalších objevů, páč jich stovky těchdle látek čekají až je vědcy rozklíčují, neb zatím se jim zdá, že jsou v tak malým množství nebo dokonce neznámého složení a pak uvidíme.
Zítra něco o třináctce.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj - všechny zdravím,

můj malý postřeh k problematice B12... trochu mě k tomu vyprovokoval skvělý Buc11... v dobrém.. :)
Jakmile uběhne 8 let a nám dojdou zásoby B12, tak nastane v těle nevídaná reakce... :) najednou... :)
Víte, dovolte mi takový trochu odlehčený pohled...
Představte, že náš stvořitel (říkejme mu Bůh) někde sedí na "mráčku" a pozoruje nás tady dole a poslouchá ty naše starosti... (O B12, atd...)

Umím si představit (ted odmyslím od nesmslnosti této dětské představy Boha), že si tak sedí , kouká dolů a nemůže se smíchy udržet...
pak mu to ale najednou dojde a ztichne... copak ti tvorové tam dole mi vůbec nevěří, že jsem je stvořil naprosto dokonalé...
chtějí mě kontrolovat...? Opravovat...? Něco jsem zase zpackal...?
Víte, my lidé rádi řešíme věci, které řešit kolikrát ani nemusíme.. jsme zdrávi, nic nám nechybí, ale spekulujeme, co kdyby...
Víte, pokud dojde v našem těle k nějaké anomálii, tělu chybí jistá látka (a my vůbec netušíme, proč...) , snažíme se jí za každou cenu zpět dodat... můžeme tak ale dost možná narušit plán našeho těla něčeho se na přechodnou dobu něčeho zbavit za účelem léčby třeba nějakého orgánu...
Kdoví, třeba jen nechápeme všechny pochody v našem těle... Vzpomenme na dobu, kdy nám lékaři tvrdili, že mandle nepotřebujeme, apendix a jiné orgány také ne... A dnes nám pomalu dochází, že v našem těle není ani jediný orgán zbytečný...

Jsem tedy pro naprosto jednoduchý životní styl... jíst naší přirozenou stravu, naslouchat tělu a jeho signálům, dostatek odpočinku, atd... a věřím, že nám nic mimořádného nehrozí...
Chce to jen více důvěry v našeho stvořitele...

Hezký vita večer Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

jan buka píše: Jsem tedy pro naprosto jednoduchý životní styl... jíst naší přirozenou stravu, naslouchat tělu a jeho signálům, dostatek odpočinku, atd... a věřím, že nám nic mimořádného nehrozí...
Chce to jen více důvěry v našeho stvořitele...
Nu, možná na tom něco je. Ale jen pokud je vitastrava přirozená :cry:
Ta jistota mi pořád chybí a naopak, čím dál tím víc znalostí, tím větší jistota, že ne.

Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Jan buka
Umím si pøedstavit (ted odmyslím od nesmslnosti této dìtské pøedstavy Boha), že si tak sedí , kouká dolù a nemùže se smíchy udržet...
pak mu to ale najednou dojde a ztichne... copak ti tvorové tam dole mi vùbec nevìøí, že jsem je stvoøil naprosto dokonalé...
chtìjí mì kontrolovat...? Opravovat...? Nìco jsem zase zpackal...?
Víte, my lidé rádi øešíme vìci, které øešit kolikrát ani nemusíme.. jsme zdrávi, nic nám nechybí, ale spekulujeme, co kdyby...
:idea: :) :wink:

Moc se mi celý Tvuj text líbí. Zahrál mè srdce. Dèkuji Ti.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Pepík Ševců píše:
jan buka píše: Jsem tedy pro naprosto jednoduchý životní styl... jíst naší přirozenou stravu, naslouchat tělu a jeho signálům, dostatek odpočinku, atd... a věřím, že nám nic mimořádného nehrozí...
Chce to jen více důvěry v našeho stvořitele...
Nu, možná na tom něco je. Ale jen pokud je vitastrava přirozená :cry:
Ta jistota mi pořád chybí a naopak, čím dál tím víc znalostí, tím větší jistota, že ne.

Ahoj Pepíku,

píšeš, že ti chybí jistota, že vita je přirozená....
Máš na svou pochybnost jistě právo...
Víš já sám za sebe jsem doposud neobjevil nic "přirozenějšího"... dost možná, že příjde někdy ještě něco "bohulibějšího", ale já jsem zatím nic takového ještě neobjevil... a dej mi vědět, až to třeba objevíš ty ... Moc mě to téma zajímá...
Věřím, že naše ideální strava má být velmi jednoduchá a velmi prostá... má nám dělat radost nejen po stránce fyzické, ale i duševní... myslím, že bychom jí měli umět vnímat všemi našemi úžasnými smysli...
víš, já když se zakousnu třeba do úžasného, zralého jablka až to tak krásně zachřoupá a ucítím tu vůni a ty štávy, které se mi rozpustí v ústech... občas musím přivřít i oči, jak mi je fakt dobře... to se mi ještě nikdy u žádné jiné stravy předtím nestalo... prošel jsem si od přejídání se vším, přes vegetariána a vegana a ted jsem už pár měsíců na vita, ale musím se ti přiznat, že to je tedy něco...
cítím se bytostně opravdu dobře...
Tato strava mne čistí a regenuruje ale i vyživuje zároven...
kdo ví, třeba se budeme jednou v budoucnu "živit" jen světlem, ale já jsem dnes tam , kde jsem a nic přirozenějšího neznám... mám tělo, které mám a snažím se o to nejlepší možné...
Dost možná, že třeba nemáme nad vším až tak bádat a zdůvodnovat si pro a proti, ale třeba jen tak si žít podle svých nejlepších představ...
Myslím, že odpovědi na všechny otázky jsou někde v nás... jen naslouchat... :)

Přeji všem mnho vita zážitků...

Honza Buka

To Janina. Dík...
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

zkusím si to shrnout - zdroje B12 :
- maso v ovoci (třešně, višně ...)
- mikroorganismy na nepraný bio zelenině a v našich střevech (četl jsem, že krávy maj 30% přísunu bílkovin právě z konzumace mikroorganismů ze svých střev)
- syrový bio vejca (to teprv vyzkouším)

Dr.Graham píše o baktériích uvnitř ovoce produkujících B12. V kterém, za jakých podmínek atd. ?
Napadá mně a co je vlastně hniloba v (mírně) nahnilém ovoci, je živočišného původu ?

Heršoft, nějak tak se živí opičáci a vo nedostatku B12 nemaj ani páru, tak to musí přeci nějak fungovat ?!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:zkusím si to shrnout - zdroje B12 :
- maso v ovoci (třešně, višně ...)
- mikroorganismy na nepraný bio zelenině a v našich střevech (četl jsem, že krávy maj 30% přísunu bílkovin právě z konzumace mikroorganismů ze svých střev)
- syrový bio vejca (to teprv vyzkouším)

Dr.Graham píše o baktériích uvnitř ovoce produkujících B12. V kterém, za jakých podmínek atd. ?
Napadá mně a co je vlastně hniloba v (mírně) nahnilém ovoci, je živočišného původu ?

Heršoft, nějak tak se živí opičáci a vo nedostatku B12 nemaj ani páru, tak to musí přeci nějak fungovat ?!
přečteno, ale rači bez komentáře
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Standa K. píše:zkusím si to shrnout - zdroje B12 :
- maso v ovoci (třešně, višně ...)
Pokud vím, je to např. hlavní zdroj B12 pro Buce i pro spoustu jiných tvorů :)
- mikroorganismy na nepraný bio zelenině a v našich střevech (četl jsem, že krávy maj 30% přísunu bílkovin právě z konzumace mikroorganismů ze svých střev)
Ta nemytá zelenina je trochu risk PMN.
Ze střev se B12 nevstřebává.
- syrový bio vejca (to teprv vyzkouším)
To jistě jde.
Dr.Graham píše o baktériích uvnitř ovoce produkujících B12. V kterém, za jakých podmínek atd. ?
Dr. Graham se nejspíš mýlí.
Heršoft, nějak tak se živí opičáci a vo nedostatku B12 nemaj ani páru, tak to musí přeci nějak fungovat ?!
Vopičáci žerou maso a vajíčka.

Jinak o B12 tu je psáno dost a dost, stačí dobře hledat. Stejně teď B12 není Tvůj problém, jeho deficit se projeví až po dost letech a dá se rychle odstranit.

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Vopičáci žerou maso a vajíčka.

rozhodně ne všichni, já třeba zrovna ne
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

buc11 píše:Vopičáci žerou maso a vajíčka.

rozhodně ne všichni, já třeba zrovna ne
Jenže Ty se futruješ červama v takovym množství, jako žádná jiná opice na světě :lol:

Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Stando, to maso v ovoci - to je slecna vrtule tresnova, je to larvicka, ktera zije v tresnich asi 3 tydny, po kterych vykoukne ven a spadne dolu na zem, schova se do pudy, kde se zakukli aby preckala zimu, v kvetnu a cervnu se probudi jako dospela 4mm dlouha cerna zlute zdobena muska s tmave pruhovanymi kridly, ktera po deseti dnech zacina klast do zamekajicich plodu sva vajicka, z nich se rodi larvicky, ktere ziji v tresnich asi 3 tydny, po kterych vykouknou ven a spadnou dolu na zem, schovaji se do pudy, kde se zakukli.. :wink:
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

Jedna mala osobni zkusenost

Nikdy me prilis nezajimal problem chybejicich slozek stravy u vegetarianu, bylo mi fajn tak proc. Vsechny rozbory v pohode 100% zdravy clovek.

Po 8 letech vsak zacaly problemy a protoze moje doktorka nevedela, ze jsem vegetarian, tak vubec netusila co se deje. Ani podle priznaku to nebylo uplne citelne. A prijemne to veru nebylo. Zmeny v nervove soustave, kdyz necitite prsty a nebo je citite az moc a vadi vam jakykoliv dotek a obycejna sprcha je peknym utrpenim ... (nebudu licit vsechno :-))

Po dlouhem patrani se zjistiloí, že mi tězce chybi b12, jsem prekousla nekolik injekci (nesnasim injekce) a beru b12 jako doplnek. Neni to prirodni, ale beru to jako dan za zivot v "civilizovanem" svete, protoze v mnoha jinych koutech zeme vegetariani takovy problem neznaji. Ta nase strava proste v mnoha ohledech neni "prirozena".

Po pul roce se vse priblizilo normalu i kdyz to jde jen velmi pomalu. Ted uz me nikdo nepresvedci ze o nic nejde a jsem rada ze me telo varovalo driv nez byly zmeny nevratne. Nepodceňovala bych to.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

agnesha píše:Jedna mala osobni zkusenost

Nikdy me prilis nezajimal problem chybejicich slozek stravy u vegetarianu, bylo mi fajn tak proc. Vsechny rozbory v pohode 100% zdravy clovek.

Po 8 letech vsak zacaly problemy a protoze moje doktorka nevedela, ze jsem vegetarian, tak vubec netusila co se deje. Ani podle priznaku to nebylo uplne citelne. A prijemne to veru nebylo. Zmeny v nervove soustave, kdyz necitite prsty a nebo je citite az moc a vadi vam jakykoliv dotek a obycejna sprcha je peknym utrpenim ... (nebudu licit vsechno :-))

Po dlouhem patrani se zjistiloí, že mi tězce chybi b12, jsem prekousla nekolik injekci (nesnasim injekce) a beru b12 jako doplnek. Neni to prirodni, ale beru to jako dan za zivot v "civilizovanem" svete, protoze v mnoha jinych koutech zeme vegetariani takovy problem neznaji. Ta nase strava proste v mnoha ohledech neni "prirozena".

Po pul roce se vse priblizilo normalu i kdyz to jde jen velmi pomalu. Ted uz me nikdo nepresvedci ze o nic nejde a jsem rada ze me telo varovalo driv nez byly zmeny nevratne. Nepodceňovala bych to.
já to tušil
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Agnesha,

mala si zvýšenú hladinu homocysteínu?
S tým B12 je to zapeklité. Vegetariáni a vegáni sa často nazdávajú, že ho je dosť v riasach, tofu, tempehu... ( aj sa na výrobkoch uvádza, že je to spoľahlivý zdroj B12 - čo teda zrejme nie je pravda), ale tam je vraj len prekurzor, ktorý dokáže maskovať nedostatok B12, a tak to vyzerá, že je všetko v pohode, kým sa neobjavia príznaky nedostatku. Na www.vegan.cz sa o tom píše:
Testování stavu B12 v těle - měření hladiny vitamínu B12 v krvi je u veganů značně nespolehlivé, zvláště u těch ,kteří jí jakékoliv řasy. Řasy a některé další potraviny z rostlin obsahují látky analogické B12 ("falešný B12"), které jsou v krevních testech nerozeznatelné od pravého B12, a přitom vlastně brání metabolismu B12. Krevní obraz je také nespolehlivý, protože větší množství kyseliny listové potlačuje příznaky chudokrevnosti v důsledku nedostatku B12, která by mohla být zjištěna krevním obrazem. Testování krevního homocysteinu je přece jen spolehlivější, hladina nižší než 10mmol/litr je ideální. Nejspecifičtější testy na stav B12 je testování kyseliny methylmalonové. Pokud je v normálním rozmezí v krvi (méně než 370mmol/l) nebo moči (méně než 4 mg/ mg kreatininu), pak má tělo dostatek B12. Hodně lékařů stále spoléhá na přímé zjištění množství B12 v krvi a krevní obraz. To ale nestačí, zvlášť u veganů. Existuje veganská alternativa pro potraviny obohacené B12 a vitamínové doplňky? Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete neužívat vitamínové přípravky ani obohacené potraviny, měli byste vědět, že se pouštíte do nebezpečného experimentu, který už zkoušelo mnoho lidí a s velice malým úspěchem. Pokud jste dospělý nebo dospělá, která nekojí dítě, není těhotná a ani nehodlá otěhotnět, a chcete vyzkoušet potencionální zdroj B12, který zatím nebyl potvrzen jako nedostatečný, pak to s náležitou opatrností může být rozumná věc. Měli byste si ale ve vlastním zájmu zajistit každoroční kontrolu stavu B12 ve vašem těle. Pokud by byla hladina homocysteinu nebo methylmalonové kyseliny zvýšená, můžete ohrozit své zdraví, pokud budete v pokusu pokračovat. Pokud kojíte, jste těhotná nebo chcete otěhotnět, anebo zvažujete vyzkoušet alternativní zdroje na dítěti, pak to neriskujte. Je to neospravedlnitelné. Udávané zdroje B12, které se výzkumy přímo na veganech ukázaly jako neadekvátní, jsou například bakterie v lidských střevech, spirulina, sušená nori a většina ostatních mořských řas. Několik výzkumů na vitariánech ukázalo, že ani syrová strava nijak zvlášť proti nedostatku B12 nechrání. To, že se B12 nachází v určité potravině nutně neznamená, že tato potravina je zdrojem B12. Je těžké odlišit pravý B12 od jeho analogií, které mohou dokonce narušit metabolismus B12. I když se pravý B12 v potravině vyskytuje, může zůstat nevyužit, pokud jsou analogie přítomny v množství srovnatelném s pravým B12. Jediný spolehlivý test na zdroj B12 je neobjevení se nebo náprava příznaků nedostatku B12 při dlouhodobé konzumaci potencionálního zdroje. Přírodní, zdravá a soucitná strava Aby strava mohla být nazvána opravdu zdravou, musí být nejlepší nejen pro několik izolovaných jedinců, ale musí umožnit šesti miliardám lidí zdravě žít a růst a dosáhnout udržitelné soužití s těmi mnoha dalšími druhy, které tvoří "živou zemi". Z tohoto hlediska je přirozenou adaptací pro většinu lidí (nejlépe ale pro všechny) v dnešním světě veganství. Na odporných metodách současného továrního způsobu chovů a jejich snaze degradovat živé, cítící bytosti na pouhé stroje není nic přirozeného. Při volbě užívat vitamínové doplňky nebo potraviny obohacené B12 vegani berou B12 ze stejného zdroje jako každé jiné zvíře - z mikroorganismů - bez způsobení utrpení jiné citlivé bytosti, či škod na životním prostředí. U veganů konzumujících dostatečné množství potravin s přídavkem B12 nebo vitamínových přípravků je riziko nedostatku B12 mnohem menší než u typického "masožravce". Institut lékařství se při určování dostatečných dávek B12 vyjadřuje velmi jasně: "Protože 10 až 30% starších lidí může postrádat schopnost vstřebávání přírodně se vyskytujícího vitamínu B12, doporučujeme lidem starším 50 let, aby získávali svou doporučenou denní dávku hlavně konzumací potravin obohacených vitamínem B12 nebo vitamínových přípravků obsahujících vitamín B12." Vegani by se podle této rady měli už o 50 let dříve, k prospěchu jich samých i zvířat. B12 nemusí nikdy být problém pro dobře informované vegany. Správné informace zlepšují zdraví veganů, proto je šiřte. Článek je překlad ze stránek britské The Vegan Society (zde naleznete originál), přeložila Ivana Uhýrková.

A tak aj ja riešim dilemu, či dopĺňať B12 synovi aj sebe a v akej dávke ho podávať 12-ročnému dieťaťu, lebo zasa až tak moc červíčkov a mušiek, aby to stačilo z hľadiska B12 asi nepojeme. Hoci sa nebránim konzumácii napríklad neumytých malín a jahôd v záhrade (ale to je predsa len sezónna záležitosť) a mrkvu si tiež často schrúmeme rovno na hriadke. Tak čo s ním, nešťastným B12?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

bylo,nebylo- přišla doba,kdy věda umožnila zjistit co všechno člověk v těle má a kolik.Dala se tomu jména v podobě písmen s čísel.Sebralo se pár tisíc dobrovolníků,odevzdaly své vzorky,vědci je vyhodnotili,sečetli,vydělili počtem dárců a získali ideální hodnotu.Nejvyšší naměřenou hodnotu označili za maximum,nejnižšší za minimum - a tabulka je na světě...Ale ty lidi měli jedno společné,do ty svoji chemický továrny v podobě těla sypali téměř to samé...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Rozprávka je pekná. Ale možno by mohla znieť aj takto: Kde bolo tam bolo, žila raz jedna Agnesha a napriek tomu, že rozmýšľala nad svojou stravou (ak je to tak, ak to podľa napísaného vnímam), nevyhla sa skutočným (nie tabuľkovým) prejavom nedostatku B12, ktoré pocítila na vlastnej koži... :cry: Chcelo by to nejakého princa na bielom koni... :roll:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Jak může někdo s jistotou vědět, že příznaky které měla byly důsledkem hladiny B12 jiné než označené za normální? (Čili rozřešení otázky příčiny a následků..?)

Prosím o vysvětlení..

Výrok A: Agnesha měla nějaké symptomy...
Výrok B: Zjištěna hladina B12 nižší než limit 'normálního stavu' zjištěný zkoumáním hladiny této látky na skupině homo sapiens žijící v průběhu 20.století (pravděpodobně 2.pol) stravující se standardní stravou této doby
Výrok C: Na základě pozorování dotyčných jedinců víme že někteří s podobnými příznaky měli rovněž hladinu nižší než onen tabulkový limit
Z toho tedy má logicky vyplynout, že nutně ony příznaky jsou zákonitě důsledkem hladiny B12 nižší než tabulkový limit?

A pak další rovina je: jsme si jistí že hladina zjištěná u pozorovaných masožravců 20.století je skutečně ta správná, potřebná a normální?

A dál: je skutečně zjištění hladiny nižší než 'normální' důsledkem nejedení masa, čili jinými slovy jedení masa zajistí výslednou hodnotu uvnitř kritických mezí????

Naprosto problematice B12 nerozumim a nevim jestli někdo vůbec, jen mě to tak napadá...(ale ve svý podstatě mě to vůbec nezajímá)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Tvůj syn je vegan nebo taky občas vajíčka či mlíčko (sejry, jogurty...)?

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

agnešiných podobných varovných příběhů je kdesi celej servřík,
o agneša byla vegetarián, což je v pořádku, že měla problémy, jsem rád, když se zjistí, že věci fungují jak mají, uvařenci prostě každej 3. zemře na raka, každej 3. na hercnu, ovšem nevěřím, že to je problém nějaké b12ky a nevěřím rovněž, že to nějaký doplněk tohoto typu může napravit bez dalších nutných změn.
I u nás na vesnicku není člověka, který nepožívá část mendělejovy tabulky, nemluvím o městě a už vůbec ne o emerice a jiných "pokrokových" zemích, o čemž svědčí vedoucí místo farma průmyslu ještě před automobilovým?
A výsledky užívání: jsou vidět na každém kroku a v čekárnách.
Ovšem radit maminkám co dětem tak nevím, neuměl jsem přesvědčit (donutit) své děti. Já sice znám (aspoň jsem o tom přesvědčen) tu svou správnou cestu, ovšem pochybuji, že málokdo z těch 6timiliard je ochoten ji následovat, pak si ovšem musí hledat tu svoji cestu a určitě bude existovat i bez doplňků..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pokud vim, tak Agnesha mluvila (alespon zpocatku) o vegetarianstvi. Ze mela problemy jako vegetarianka. Pokud je nekdo vegetarian, nemuze cekat, ze nebude mit problemy. Vegetarianska strava podle mne zdravotni stranku neresi. Nedivim se, ze jsou pri teto strave problemy.... nema to s vitarianstvim pranic spolecneho. A taky si nemyslim, ze injekce neco resi. Mozna Ti daji pocit, ze uz nemas brneni, ale to je tak vsechno. Pricinu neodstrani (navic mas v tele dalsi zatez) a ono se to za par let projevi nekde jinde jinym projevem... Radsi bych doporucovala zmenit stravu. Opravdu nevim, co Tve vegetarianstvi znamena, ale podle priznaku vidis sama
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Pepík Ševců píše:Tvůj syn je vegan nebo taky občas vajíčka či mlíčko (sejry, jogurty...)?

No, veď práve. Už som z toho úplný jeleň :roll: že som čítala aj štúdie, ktoré upozorňujú na to, že ani občasná konzumácia mlieka a vajec (teda surové naozaj neje) nezabezpečí dostatočnú hladinu B12. Bolo to kdesi na veg.cz.Sem-tam, ale veľmi nepravidelne, si dá jogurt alebo niečo, kde je vajce (babkin koláč napr.) Tak teraz neviem. Zatiaľ B12 nedopĺňame, lebo keď si prečítam, koľko je vo všetkých tých umelinách prídavných látok, tak mi je z toho... skrátka také vyháňanie čerta diablom. Rozbor krvi mu robili dávno - asi pred 3 rokmi (zhruba po roku bezmäsitej stravy) a vtedy mal všetko ok. Lekárka povedala, že jej vyšiel najlepšie v obvode. Robiť z neho nasilu vitariána nechcem, to musí sám. Z prinútenia to nemá cenu. Stále sa veľa o strave rozprávame a sám vidí, že mäsojedáci nemajú takú výdrž ako on (to pri tréningoch a pretekoch v jazde na divokej vode). Len ten B12 má sem-tam máta. Tak neviem :cry:
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

Je to jednoduche.

Protoze jsem v dobrem umyslu celkem nevedome eliminovala vetsinu zdroju a to i driv nez jsem zacala s vegetarianstvim je deficit celkem pravdepodobny. Tofu a podobne blafy nejim a v rasach je mnozstvi jen velmi male. A test ukazal, že deficit je celkem velky.

Narozdil od vsech jinych veci se po dodani B12 zacaly veci lepsit (navzdory me nekonecne skepsi, pac jsem tomu neverila ani za mak). Nekdy neni cas na hrdinstvi a myslim, ze po nekolika ruznych pokusech by vetsina z vas udelala totez. Minimalne pote co by se veci zacaly horsit.

Tabulkove limity jsou mi celkem ukradene, zajima me jak to vyresit bez agresivnich leku apod. Taky me to vubec nezajimalo, jenze tady varovani neprijde. Rano se probudite a je to.

Nektere veci je nutne prijmout tak jak jsou, proste ledascemu nerozumime. Je naivni myslet si, ze se to tyka jen tech druhych. Samo ze o sobe muzete rozhodnout jak chcete, ale v zadnem pripade bych do toho nebrala deti.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Pavluška píše:K té slavné přeslavné B12: osobně si myslím (dřív bych toto nepřipustila),že je lepší občas něco živočišného zkonzumovat (viz červivé třešně,ale možná i něco malilinko většího-pokud má někdo neodolatelnou chuť na rybu,necítím to jako zločin...) než to do sebe cpát v umělé formě.
Tož mě ukamenujte.
já stále tak nějak žiji v naději, že je vše trochu jinak...a sama se v této oblasti snažím dělat průzkum na sobě :wink: :)
když už je tady názor o doplňování, tak přidám i svůj: to já už bych potom tedy byla více pro bu´d sýr nebo tedy výjimečně uměle, ale mrtvým zvířátkem ne. To je můj názor, ale jinak jsem v pozici odtavce 1. a do druhého odstavce bych se nechtěla dostat.
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

RadkaS píše:Pokud vim, tak Agnesha mluvila (alespon zpocatku) o vegetarianstvi. Ze mela problemy jako vegetarianka. Pokud je nekdo vegetarian, nemuze cekat, ze nebude mit problemy. Vegetarianska strava podle mne zdravotni stranku neresi. Nedivim se, ze jsou pri teto strave problemy.... nema to s vitarianstvim pranic spolecneho. A taky si nemyslim, ze injekce neco resi. Mozna Ti daji pocit, ze uz nemas brneni, ale to je tak vsechno. Pricinu neodstrani (navic mas v tele dalsi zatez) a ono se to za par let projevi nekde jinde jinym projevem... Radsi bych doporucovala zmenit stravu. Opravdu nevim, co Tve vegetarianstvi znamena, ale podle priznaku vidis sama
Me vegetarianstvi bylo z vetsi casti to co povazujete za vitarianstvi. Obiloviny nejim uz od pradavna, mleko mi nastesti nechutna a spenat bastim rovnou za zahonu ..

Takze si jen tezko dokazu predstavit nejakou zasadni zmenu. Docela by me zajimalo jakou zmenou stravy bys chtela dosahnout zmeny? Rada se neco noveho dovim. Rady typu to je tim ze jsi vegetarian jsou dost chabe, presvedceni me nezajima (verit se da cemukolim) Co takhle nejaky slusny argument? Nebo vlastni zkusenost?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Agnesha, rozumiem Ti. A páve, že tu nejde o nejaké číslička z tabuliek, ale o to, že tento deficit je zradný v tom, že Ťa organizmus roky neupozorní na to, že sa "čosi chystá" a škody môžu byť nevratné. A Ty sa pritom celé roky cítiš ok. Ako je to u detí mi však nikto nevie vysvetliť, ani koľko by bolo treba dopĺňať. A na to, že ho má v tej troche mlieka, jogurtu či vajca dosť sa vraj nedá spoliehať.
Ty teraz užívaš tabletky? Denne alebo týždenne?
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

buc11 píše:agnešiných podobných varovných příběhů je kdesi celej servřík,
jsem rád, když se zjistí, že věci fungují jak mají, uvařenci prostě každej 3. zemře na raka, každej 3. na hercnu, ovšem nevěřím, že to je problém nějaké b12ky a nevěřím rovněž, že to nějaký doplněk tohoto typu může napravit bez dalších nutných změn.
Tak to te zklamu az na tu b12 jsem nejzdravejsi clovek v celem obvode a mozna me budou i vystavovat na prednaskach jako neuveritelny exponat :lol:

Proste jsme zmenili prostredi, ve kterem zijem a nase telo na to mnohdy nedokaze reagovat (i kdyz je to jinak velmi dumyslny aparat). Asi nikomu se nam to nelibi. A na raka umre i vitarian nadopovany pesticidy. Nebo mate vsichni zeleninku z ciste zahradky? :roll:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

agnesha píše: Tak to te zklamu az na tu b12 jsem nejzdravejsi clovek v celem obvode a mozna me budou i vystavovat na prednaskach jako neuveritelny exponat :lol:

Proste jsme zmenili prostredi, ve kterem zijem a nase telo na to mnohdy nedokaze reagovat (i kdyz je to jinak velmi dumyslny aparat). Asi nikomu se nam to nelibi. A na raka umre i vitarian nadopovany pesticidy. Nebo mate vsichni zeleninku z ciste zahradky? :roll:
já nechci být zklamaný, já se chci dozvědět jak věci fungují a zatím se spoléhám většinou sám na své výzkumy a ty mne někam vedou, doufám, že vpřed a i to cítím.
Nechápu význam sdělení o změně prostředí, jako k lepšímu, či horšímu. A tělo na to nedokáže reagovat? na co ?
Ano souhlasím, že na raka umre i vitarian nadopovany pesticidy, teď si kladu otázku, jde-li o vitariána, páč pesticidy nejsou mezi povolenými potravinami, nezařadil bych tam ani pražský vzduch a ni, obyvatelé prahy prominou, i běžný způsob života (práce-nákup-kultura za 200 a furt dokola).
Rozhodně nepřijmu vyjádření typu:..jenze tady varovani neprijde. Rano se probudite a je to.- V žádném případě nevěřím. Moje tělo teda reaguje strašně citlivě a dává mně signály hodně dopředu. Evokuje se mně manželka, kterážto dělala svou zlatou střední cestu (tento termín mně šíleně irituje, nevím co znamená) a byla PJejíhoN úplně zdravá a najednou bác. Leč já žil vedle ní a všechny symptomy viděl a i na ně stále upozorňoval.
A i teď mě přesvědčuje, že jí každodenní raní ořechová smršť nic nedělá, ovšem vynechá-li omylem někdy, a dá si len mikrofrůt, tak je nadšená jak je to 100x lepší(nebrat hodnotu přesně, chci vyjádřit, že o hodně).
Což mohu už 3 roky taktéž jen potvrzovat, ovšem neřídím se tím a vědomě se tím huntuji, ale až se mi něco objeví, tak vím kam sáhnout (a těch věcí je zatra hodně, které bych mohl zlepšit) a až po delší době správného konání teprve zašlu stížnost na ředitele vitariánství, že mu to jako nefunguje.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No tak to je přesně jako já. S těmi smrštěmi. :P :oops:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

byl jsem odvolán koupit broskve pro pracovníky do téměř vedlejší vesnice a oni chtěli 1ky za 15, já jsem si vzal bednu měkýšů za 10, a kilo jsem už sněd, mňam.
ještě tú Ágnes:jestli se ti chce, tak to zpodrobni ten dosavadní život na téměř vitariánu, dlouhodobý strávník určitým způsobem může být informačně cenný
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Agnesho, je to opravdu o komunikaci tela. Cim vice jsi vycistena, tim vice telo "slysis". Je to o zkusenosti. Ja Ti moje zkusenosti dat nemohu, vlastni zkusenosti jsou neprenosne. A ani nemam potrebu komukoliv vyvracet jeho zpusob zivota. Nemam potrebu sem hazet "argumenty" a neco prosazovat a neco vyvracet. Navic o Tvem zpusobu zivota a stravovani nic nevim. Je tezke o necem diskutovat, kdyz nevim vsechny okolnosti. Jak se stravujes, vis nejlepe Ty sama. Navic, priznaky, ktere se dostavily mohly mit klidne pricinu z dob minulych.... opravdu se muzem jen domnivat, kde nastala chyba (i kdyz to vime, chyba se s nami tahne takrka od narozeni...). Nemela jsem v umyslu Ti radit. Jestli to tak vyznelo, tak se omlouvam. Jen jsem napsala svuj nazor, ktery mam podlozeny svou zkusenosti (moje cesta vedla pres delenou stravu - "Fit pro zivot", vegetarianstvi, veganstvi... smery se ruzne prolinaly). Byt vegetarian nestaci. Nepomaha to ani zdravi ani zviratkum.
Odpovědět