B12

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: B12

Příspěvek od Syrovozrout »

Co se děje v živých tělech uvnitř a ještě na mikroskopický úrovni, to fakt nevím. Ostatně kdo a JAK to může vědět, vidět a proč by nám to sděloval?
Zda je "problém B12" mýtus nebo co je na tom, nemůžu tudíž autenticky posuzovat.
Pokud mě moje memetická paměť neklame, tak někde jsem narazil na to, že prý např. konzumace CIBULE ODČERPÁVÁ B12 a nebo nějak jinak degraduje jeho využití.
Mimochodem osobně většinu listí a ovoce, co posbírám, neumývám.
A třeba červivé třešně jsou "normálka", tak nevím ,)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od martin_hk »

vlada píše:Nedostatek vitamínu B12 není radno podceňovat.
Indikátorem deficitu B12 je nejprve jazyk!! Na jazyku se objeví bělozelený povlak a prasklinky. Konzumovat ostřejší a kořeněné jídlo vám bude dělat velký problém. Pokud podceníte toto první varování, může to vést až k paraneoplazii, ochrnutí, a anémii. Dalším příznakem je pozvolné ale trvalé hubnutí, únava a mravenčení v prstech!!!
Píši to ze zkušenosti a vím o čem mluvím. NEPODCEŇOVAT !!
Pokud na sobě pocítíte tyto příznaky nechte si udělat krevní test na hladinu B12 a budete-li v mínusu nechá se vše upravit intenzivní léčbou injekční aplikací B12. Pokud to ale necháte zajít až k poškození zakončení nervových vláken a míšních provazců, budete si muset píchat B12 doživotně. A hůlka vás jistě nemine.
Také bych to nepodceňoval, právě se na intenzivní kůru chystám......
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
mno-hime
Příspěvky: 34
Registrován: čtv úno 24, 2011 17:20
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od mno-hime »

Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo...

Jediná změna je, že mi na vás už příliš nesejde. Došlo mi, že i když se často stravujete čistě neživočišnými produkty, tak kolem vás veganská etika ani nešla, že vám jde jen o "zlepšení zdraví" a nic jiného. Moje mýlka.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

mno-hime píše:Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo... .
Tohle je boj s větrnými mlýny... a jak jsem se dočetl trvá už několik desítek let, občas si tím někdo poškodil zdraví, někdo definitivně, ale show jde dál.. :roll:. Pokud na B12 bude někdo trvat a dokonce pojme podezření, že někdo vykazuje nedostatek, vystavuje se mnoha nepříjemným chvílím v budoucnosti na diskuzích. Ale netřeba si z toho dělat těžkou hlavu, jak tvrdí můj známý ( a hodně tvrdý chlápek :roll: ): " Co blbneš voe, co zas agituješ voe, nech je! Přírodní výběr, příroda to přefiltruje aneb slepá vývojová větev :oops:"
mno-hime píše:ediná změna je, že mi na vás už příliš nesejde. Došlo mi, že i když se často stravujete čistě neživočišnými produkty, tak kolem vás veganská etika ani nešla, že vám jde jen o "zlepšení zdraví" a nic jiného. Moje mýlka.
Tady přesně nevím na co narážíš, ale je možné, že tím myslíš třeba mě. :D S jídlem mi jde o zlepšení zdraví, vegan nejsem, ale na lidi používám pravda trochu jiné parametry a s jídlem nemají co dělat.

Na vitastránkách je spousta "hurá článků" o B12 a je pravda, že lidi už na ně nereagují 100% přijetím jako dřív. I když mám rád Storma i jeho ženu, s tímto jsem nesouhlasil a koukám v diskuzi pod článkem už je hned někdo, kdo se proti tomu ohradil, jeho přátelé skončili po 2 letech na raw v nemocnici s nevratným poškozením nervů, nemohli se postavit na nohy... kolik takových případů je..

http://jinjeetalifero.com/?p=707#comment-628
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: B12

Příspěvek od s.arik »

mno-hime píše:Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo...

Jediná změna je, že mi na vás už příliš nesejde. Došlo mi, že i když se často stravujete čistě neživočišnými produkty, tak kolem vás veganská etika ani nešla, že vám jde jen o "zlepšení zdraví" a nic jiného. Moje mýlka.
No je tu pár lidí, co se stravují vegansky z etických důvodů a nemají potřebu se tím chlubit (nejde o mne, ehm).
A pak pár lidí, co tabletky berou, ať už je jejich strava jakákoliv (mj. já).
Máš špatný den, že si tak zahořkl? :) Jen proto, že si někdo dá sem tam rybu...?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: B12

Příspěvek od Syrovozrout »

Ať nejsem za neznala- věcná : B12 se varem nerozkládá?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Teplo B12 nevadí, ale tuším, že mu nedělá dobře příliš denního světla.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše:
mno-hime píše:Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo...
Jediná změna je, že mi na vás už příliš nesejde. Došlo mi, že i když se často stravujete čistě neživočišnými produkty, tak kolem vás veganská etika ani nešla, že vám jde jen o "zlepšení zdraví" a nic jiného. Moje mýlka.
Máš špatný den, že si tak zahořkl? :) Jen proto, že si někdo dá sem tam rybu...?
Víš Šari,
nemyslím si, že jde až tak o rybu, já bych spíš měl tendenci se snažit ho místo ironizování o špatném dni pochopit a i když nevím, jestli se trefím, napadá mě spousta věcí, kde bych ho velmi dobře chápal.

1)
Já vím, že investoval spoustu času na podrobnou analýzu problematiky B12, překládal a popularizoval odborné studie, udělal obrovský kus práce, věnoval tomu čas... ale, kdyby s zeptal, zda to přesvědčí alespoň jednoho vita zde, který by mohl mít problém s B12 v budoucnu, tak bych mu odpověděl, že ani jednoho. Ani jednoho! Že to v tomto směru dělá úplně zbytečně, protože ten, koho to zajímá si to zjistí nebo mu nebude stačit ani ten jeho zdroj a bude zkoumat na vlastní pěst a pod.

Chápu, že je hrozný číst potom, co tady vypisuje slohy znova a znova ty samé povídky o tom, jak záleží na stavu střeva, že si to tělo nějak vyrábí a další věci, které POZoR NEMUSÍ být nepravda, ale jsou VZÁCNÉ tak, že se není možno na ně 100% spoléhat. To je to samé jako: Vitariánská strava obsahuje vše co tělo potřebuje. CHYBA! Správně by mělo být: Vitariánská strava MUŽE obsahovat vše co tělo potřebuje a to je ohromný rozdíl.

Jinak není to jediné vlákno, které se zase vrátí ke staré rétorice a dělá se to tak opakovaně. Ať sem raději nechodí mno-hime za 2 roky, ať mu to není líto, jak to zde může vypadat? Po rozborech ani památky, nějaký nováček se půjde zeptat na B12, od starého vita mazáka se dozví nějakou fundovanou radu typu plácu: "Že když se nepije voda, která je anorganická a není teda vita, tak ta voda z těla nevyplachuje vitamíny a minerály a ty tam zůstávají, takže nic nechybí a pod." :roll:. Navíc suplementace je umělá a nepatří do diskuze o vitariánství, takže proč se o tom na těchto stránkách bavit... a nováček spokojeně odhopká, slyšel co potřeboval. Bude vita, bude vyvolen a nic se mu nemůže stát.

2)
Šari,
prostě těch lidí tady už může mít jednoduše dost. Je to tak těžko pochopitelné a představitelné?
Já myslim že není. Zde bych ho dokázal pochopit velmi dobře.. :|
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: B12

Příspěvek od buc11 »

:D
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: B12

Příspěvek od Zdeníno »

mno-hime píše:Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo...

Jediná změna je, že mi na vás už příliš nesejde. Došlo mi, že i když se často stravujete čistě neživočišnými produkty, tak kolem vás veganská etika ani nešla, že vám jde jen o "zlepšení zdraví" a nic jiného. Moje mýlka.
No, já se spíše divím - vzhledem k (eufemisticky vyjádřeno) "argumentaci" některých oponentů -, že si se neznechutil už daleko dříve. Já být tebou, zlámal bych nad náma hůl už dávno :).

Co se mě týká, ač nevegetarián, ucelené relevantní informace o B12 jsem našel až na tvých stránkách http://vitaminb12bereteho.wordpress.com/ . Tak ještě jednou za ně děkuji. Ale abych poskytl alespoň nějakou zpětnou vazbu. Obávám se, že když svého obvodního lékaře požádám o vyšetření homocysteinu, bude jen mlhavě vědět, o co se jedná (a jak to může souviset s mojí polyneuropatií). Podle mých zkušeností patří lékařský stav k nejješitnějším profesním stavům v ČR. Nepovažuji za moudré jakkoli jako laik poučovat doktory. Do toho plná čekárna pacientů, potíže s proplácením od zdrav. pojišťovny, přehršel informací od farmaceutických firem, unavený a nevyspalý výraz obličeje doktora. Přitom můj obvoďák rozhodně patří k těm lepším, celkově nerad předepisuje tabletky, podporuje mě v půstu coby detoxu, pamatuji si před léty, když jsem k němu přišel, aby mi něco předepsal na vysoký tlak, rezolutně to odmítl s tím, že mě potřebuje min. 3 měs. měřit, a ať raději koukám zhubnout (což byla mimochodem velice relevantní rada).
Perorální užívání B12 mi subjektivně vůbec nepomohlo (spíše injekční forma, ale to jsou jen mé subjektivní dohady). Je však třeba dodat, že jsem ve zcela odlišné situaci než drtivá většina veganů. Celý život jsem na životosprávu kašlal, ládoval se vším možným, jeden čas i dosti chlastal. Z tohoto zahumusení organizmu pravděpodobně pramení malabsorpce B12 z běžné neveganské stravy, snížená funkce tlustého střeva a mých potíží. V žumpě nemá smysl měřit hodnoty pitné vody, suplementovat minerály, žumpu je třeba nejprve vyčistit.

Co se týče otázky veganské etiky (ačkoli to značně přesahuje rámec diskuze). Osobně vyznávám buddhizmus & křesťanství. Strávil jsem několik měsíců v buddhisticky tradičním barmském klášteře. K mému překvapení se sem tam servírovala i nevegetariánská strava. Buddha nebyl vegan (myslím, že ani ne vegetarián). Kristus jedl maso. Otázka dobra a zla (která nutně ahinsu atpod. podkládá) je relevantně řešena až na samém konci duchovní cesty. Což není argument, jen jakési vysvětlení.

Tož až tvé (oprávněné) znechucení pomine, možná dojdeš ke zjištění, že je možné milovat i přiblblého bližního svého :).
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Zdeníno,
Kristus byl vegetarián. (špatný překlad v Bibli) Vyjímky dělali pouze, když cestovali a brali jídlo a nocleh od prostých lidí (neměli nic jiného) a odtud pochází:
"ne to co do tvých úst vchází, ale...."

Jinak tu tvoji větu:
"Tož až tvé (oprávněné) znechucení pomine, možná dojdeš ke zjištění, že je možné milovat i přiblblého bližního svého " považuju za geniální :D.
A mám s tím problém sám, lidskou blbost, pomalost a nepružnost těžko vydejchávám...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: B12

Příspěvek od rudo »

objednal som si B12 injekciku, hodnoty si z pricipu merat nedavam, uvidim podla trenigovych casov co to malo vplyv
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: B12

Příspěvek od Zdeníno »

2olfess píše:Zdeníno,
Kristus byl vegetarián. (špatný překlad v Bibli) Vyjímky dělali pouze, když cestovali a brali jídlo a nocleh od prostých lidí (neměli nic jiného) a odtud pochází:
"ne to co do tvých úst vchází, ale...."
Srv. Mt 11,19, L 5,4-9, L 22,15 atpod.
Prostě vegetariánství nezapadá do kontextu Nového Zákona (a asi ani do kontextu tehdejšího židovství). Proč by to někdo falšoval. Ve světle Ježíšovy duchovní revoluce jde totiž o marginalitu (bez judaistického kontextu se to ovšem může jevit jinak).
Nicméně, např. sv. František z Assisi byl přísný vegatarián, což se promítlo i do jeho řádu františkánů. Podobně kartuziáni.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Nechci se o to s tebou Zdeníno přít. :D
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: B12

Příspěvek od Syrovozrout »

rudo píše:objednal som si B12 injekciku, hodnoty si z pricipu merat nedavam, uvidim podla trenigovych casov co to malo vplyv
Jaké jsou přidané látky všechny další ve složení aplikované injekce? U něčeho jsem četl tuším chlorid sodný, tak mě napadlo u Dano a jeho někdejších příznaků, zda spíše nešlo o sodík (i vzhledem k náročným tréninkům atd., které ho můžou v nadměrné míře vyplavovat) a ten by byl v té jedné injekci "B12" tehdy doplněn. Jinak mravenčení končetin častěji než od nervů může pocházet od soustavy cévní, případně ledvin. Domněnky. A když jde o nervy tak o mastné kyseliny které si tělo vytváří a obaluje je jimi. Takže dost nepřímá a složitá záhada s více faktory.

Mimochodem železo, měď, stopové prvky se prý dají vhodně doplnit čas od času bylinami (dělají se z některých bylin i minerální doplňky pro králíky právě s ohledem na železo), asi ale bych do toho neřadil zrovna pampelišky a podobně - i když co já vím. Spíše byliny jako typu "léčivky" a tak.

Veganství a vegetariánství nelze doporučovat už i proto, že mnohé z příloh (pečivo, rafinovaná rýže, krekry, různé denaturované výrobky byť neživočišné) ODČERPÁVAJÍ z těla minerály (včetně třeba i pověstného kobaltu) a tudíž sami o sobě mohou nakonec dovést tělo k deficitu. A taky je to velmi suché stravování, ne tak šťavnaté. Jde o antinutriční působení (typicky fazoloviny, soja,...) I vitariánství není v pojetí jakýchkoliv dvou lidí shodné. Ovšem i s ovocem atd. je třeba si odzkoušet chutě a nepřehánět to s přešle-chtěnými odrůdami s energií(cukry), zato málo výživy(minerály, organika) jako takové. Vyrovnat listovinami. Individuálně, jednotný návod není.

B12 (jak jsem se dočetl na síti) je hydrofilní, tedy zřejmě je radši ve vodě (aktivní) a ne v suchých "spirulinách, medech (ty obsahují velmi málo vlhkosti, jinak medovicový jedlový - ňam) a kdovíčem".

A co tedy kobalt přímo zkusit dodat do půdy na níž se pěstuje? Ale kde ho vzít (využitelný rostlinami)?

Těžké kovy - (např. i plomby v puse a jiné zdroje) vytěsňují prý z vazeb jiné užitečnější /či naopak/ a zaměňují se s nimi (to by se též mohlo týkat organicky vázaného kobaltu).

Ještě dodám spíš obecně - vyjma konkrétního období onemocnění nevidím víc důvodů pro půstování než důvodů proti (např."rozhasení" běžných vnitřních pochodů a pak větší spotřeba enzymů, minerálů, atd. na odbourání zbytků více buněk, co nepřežijí. Šťávy k tomu jistě ano. Ale co bude papat střevní zahrada? - mikroflóra? Když zrovna je příliš málo vlákniny a podobně.)
Ke klystýrům se stavím ještě obezřetněji. To už je pro mě nepřirozené. Sliznice střeva se beztak co týden část po části odlupuje a vyměňuje sama od sebe. A nějaké výplachy jsou zbytečný zásah. Jak už jsme se mnozí naučili - Méně je mnohdy více. Raděj nezasahovat, zas tolik tomu rozumět ani nemůžeme (rozum pochází z trochu jiného světa než fyzické tělo...takže to moc nepobírá jenom do všeho kecá a často mnoho kazí když je připuštěn v nevhodné míře a mezích k rozhodování:D)
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne úte zář 06, 2011 4:02, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: B12

Příspěvek od rudo »

ked dostanem injekciku precitam co je na tom napisane

viem ze je to roztok vody a pichne sa do svalu (zadok)

to co pises o obilninovom - mukovom, kolacikovom vegetarianstve je pravda, robil som take dlhe roky a znicil si zdravie

preto samotne slovo vegetarianstvo je velmi zavadzajuce

neviem ako vzniklo ale z angliny mi to pripada ako veggies - vegetarianstvo == jedenie zeleniny


ja som pred 30 rokmi sklazol do vegetarianstva - makovy hreben zajest s grahamovym rohlikom a ku tomu nejaky termix, pribinak, milacik

alebo zaliat ovsaky vrelou vodou a doisypat hrozienka, susene mlieko alebo akysi mliecny sportovy prasok (nespominam si na meno)

a ked ma kamarati pozyvali na veceru tak to boli makarony so struhanym syrom a hrdili sa ako mi vedia vegetariansky ulahodit.
5 2 8
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: B12

Příspěvek od Kometa »

mno-hime píše:Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo...

Jediná změna je, že mi na vás už příliš nesejde. Došlo mi, že i když se často stravujete čistě neživočišnými produkty, tak kolem vás veganská etika ani nešla, že vám jde jen o "zlepšení zdraví" a nic jiného. Moje mýlka.
Nejsem vegan, jen vegetarián, ani nejsem vitarián, ale většina mé stravy je syrový ovozel a klíčená pohanka, doplněné zpravidla jedním vařeným jídlem denně (vař.zelenina, brambory, jáhly...) a jogurty, sem tam vajíčko (max. 1xza 14 dní). Mám pocit, že B12 v jogurtech stejně není, ničí jí kyselé prostředí. Tabletku B12 si sezobnu tak max.1x týdně.

Mě toto téma ponouká k tomu, abych se o B12 začala více zajímat. Rozhodla jsem se nechat si otestovat Homocystein, třeba je to on co stojí za mými kloubo-šlachovo-svalovými potížemi. I vrásky se mi myslím dělají více, než je na můj věk typické (25let). Volala jsem dnes do pár laborek, nejlevněji to v Praze dělá Citylab - za 300kč. Ale domlouvali mi, ať si to nechám napsat od doktora, že je zbytečné si to platit, že to zacáluje pojišťovna. Tak to zkusím, obvoďačka se stejně na mě kouká trochu s obavama, že nejím maso, tak na to snad uslyší.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: B12

Příspěvek od rudo »

prave som dostal injekciku uplne bezbolestne :D

napsiane je zlozenie : tento vyrobok je samozrejme v australii, neviem ci EU su tale iste

hydroxocobalamin chloride co je ekvivalent hydroxocobalamin 1000 micrograms
voda
chlorid sodny 9 mg a 1N acetic acid koli PH zmene (PH = 4.6) ???
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: B12

Příspěvek od rudo »

varovanie - dost rychlo mi zacalo byt blbo

tocenie hlavy slabost srdca atd

ako som vycital hrozi hypokalemia a treba mat dopredu zistenu hladinu draslika, monitorovat atd

rychlo som zobral 2 draslikove tabletky - ale su pomaly uvolnujuce zjedol 2 pomarance a niekolkokrat si musel lahnut s nohami hore

Potrvdilo mi to ze napriek zameranej strave a obcasnym tabletkam mam stale velmi nizku hladinu drasliku

ten NaCl v tej inejkci pichnuty do svalu rychlo odhalil tvrdu realitu

takze pre mna ziadne injekcie a vrhnut sa na draslik ako uloha c 1.

pre sportovcov ktory stracaju draslik to moze byt dost problematicke nechat si pichnut B12 pokial nemaju draslikovu istotu

inak dost nechapem preco ten NaCl v tej injekcii musi byt ?

Tiez sa varuje pred sensitivitou na Kobalt.
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: B12

Příspěvek od Syrovozrout »

V cca 16.minutě videa zmíněn B12.
http://www.youtube.com/watch?v=akFpFpAt ... r_embedded Epigenetika
Je to spíš pro zajímavost, mnohé vývody v této vědě jsou zatím pozadu a interpretačně i chybné, ale aspoň se to někam sune.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: B12

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:V cca 16.minutě videa zmíněn B12.
http://www.youtube.com/watch?v=akFpFpAt ... r_embedded Epigenetika
Je to spíš pro zajímavost, mnohé vývody v této vědě jsou zatím pozadu a interpretačně i chybné, ale aspoň se to někam sune.

dik za link, bolo to zaujimave ale ako pises maju v tom zatial omacku

dokonca aj preklad je daky divny - greaf leafy vegetables prelozene ako kapustovita zelenina
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: B12

Příspěvek od buc11 »

hmm, nevím proč nad náma láme hůl, copak tu je někdo kdo nebere?, ať tajně nebo veřejně?
myslím, že už jsme vyplašeni dost, tak pro jistotu;
bohužel nezbytností budou stovky, já teď zrovna řeším hafnium a samarium, nevíte v čem to je?
jinak jestli někdo dává na olovrant skopové mládě, i když nahodile, vegetarián to není, stejně jak nemůže amiš dělat liftboye na menhetnu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: B12

Příspěvek od buc11 »

mudr mně omylem udělala b12ku a mailuje mi, že mám mírně pod normu, přesné číslo budu vědět příští čtvrtek
a co teď včil?
1.mám si se prohlásit za nemocného a chovat se tak?
2. zvýšit dávky?
3. volím zatím tuto: kakat
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

To je divný, myslel jsem, že spolehlivě doplňuješ nějakým přidáváním vlastních ex. na záhony nebo tak...
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: B12

Příspěvek od Syrovozrout »

Zatím se to jeví, že někteří lidé, např. stravující se převážně vitariánsky potřebují nižší hladiny testy zachytitelné sumy B12 v krvi.
Také se to dá vnímat jako "most" mezi vitarián-konzumentem (market výrobků) a vitarián-pěstitelem (či sběračem přímo z prostředí se zbytky mikroorganismů atd.). Tak hups, začněte pro své jídlo něco dělat a tím nemyslím peníze.

Mimo to...Jestli myslíte, že se relevantní informace dozví člověk s běžnými zdroji někde na internetu, v knížkách nebo u pani doktorky, tak nedozví. V odporné době plastové (doba jedová), také ovšem Věku (aeon, na "věky Věků"?) informačním - stojí např. předplatná specielních vědeckých magazínů a oběžníků se skutečnými výsledky výzkumů v řádech desítek MILIONŮ! To si žádné medium nemůže dovolit odebírat ani kdyby chtělo referovat o skutečnosti- o pravdě jak to ohledně toho vlastně funguje. Dnešní zdravotnictví má jiné úkoly než vyléčit příčiny ne-moci člověka. To musí sám. Stejně tak média mají jiné záměry než naučit někoho skutečnému světu a kvalitě Života. Bombardér B12 neslyšně přistál v poušti této Doby, konec vysílání.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř zář 14, 2011 16:09, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Syrovožroute,
i když už si tvého pobytu na zdejších stránkách bohužel nebo spíš bohudík :oops: neužiju, je fajn, že jsi tady, alespoň se děcka nebudou nudit :lol:
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: B12

Příspěvek od Syrovozrout »

2olfess: Kam jdeš?:D
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Do.. PRYČ :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: B12

Příspěvek od rudo »

http://www.veghealth.com/vegan2.php

zadarmo e-book ako vegani dostanu B12 a rozne ine veci
5 2 8
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: B12

Příspěvek od lesi »

2olfess píše:Do.. PRYČ :D
Nechceš si to ještě rozmyslet? Hodně přispíváš k tomu, aby to tu bylo zajímavé fórum, imho. :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: B12

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:mudr mně omylem udělala b12ku a mailuje mi, že mám mírně pod normu, přesné číslo budu vědět příští čtvrtek
a co teď včil?
1.mám si se prohlásit za nemocného a chovat se tak?
2. zvýšit dávky?
3. volím zatím tuto: kakat
tak pořád neztrácím z výzkumné zřetele
4. že já jsem norma, a možná ostatní, svým uvařeným, či jiným nesprávným životaběhem popř. nevylučuji vysocevýkonné vitajedince(aby mě nezažalovali), i když nevím jak moc maratonská holčice 50bananaaday dopuje, či ne, vyplýtvávají svá množství na udržení se vůbec při životě-
Ale jakmile se začnu třepat, hned se hlásím u mnohima za dýlera.
Ale jestli mi tato hodnota bude dále bez třasu stačit k týdenímu důchodcovskému výkonu:
30 km běh, 100 km kolo, 30 km na koloběžce, 30 km na bruslích, a 22 hod zahradních činností, 6 výkalových výnosů (opakuji, že nesdílím teorii, že z pokálených či jinak špinavých zahradních produktů si zajistíme aspoň zlomkovou potřebnost, a vůbec, mně se ekluje i urina, takže mrkev či šalátiky a jiné přímokonzumní zeleniny tím nepolévám, jen rajčata, papriky a podobné včetně stromů, rybízů, vinohradu a malin) prasečí hlavy nezařadím

jinak lesi neboj, kolegu nestratíme, myslím, že se o to neúspěšně pokoušel už minimálně 3x
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

:D
taky jsem byla nedavno na krevnich testech a b12 mi vysla v poradku dle nich. asi kdyz uz se udela, tak zasoby vystaci na leta. podle me tech testu je potreba vic v ruznych obdobich a pak to vyhodnotit.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:...b12 mi vysla v poradku...
Asi používáš víc pivní suplementace než Buc.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: B12

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: asi kdyz uz se udela, tak zasoby vystaci na leta.
také myslím. Není třeba hrnout B12 denně, ale občas/včas na to myslet. Každý jak uzná za vhodné. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

buc11 píše:
tak pořád neztrácím z výzkumné zřetele
4. že já jsem norma, a možná ostatní, svým uvařeným, či jiným nesprávným životaběhem popř. nevylučuji vysocevýkonné vitajedince(aby mě nezažalovali), i když nevím jak moc maratonská holčice 50bananaaday dopuje, či ne, vyplýtvávají svá množství na udržení se vůbec při životě-
Ale jakmile se začnu třepat, hned se hlásím u mnohima za dýlera.
Ale jestli mi tato hodnota bude dále bez třasu stačit k týdenímu důchodcovskému výkonu:
30 km běh, 100 km kolo, 30 km na koloběžce, 30 km na bruslích, a 22 hod zahradních činností, 6 výkalových výnosů (opakuji, že nesdílím teorii, že z pokálených či jinak špinavých zahradních produktů si zajistíme aspoň zlomkovou potřebnost, a vůbec, mně se ekluje i urina, takže mrkev či šalátiky a jiné přímokonzumní zeleniny tím nepolévám, jen rajčata, papriky a podobné včetně stromů, rybízů, vinohradu a malin) prasečí hlavy nezařadím

jinak lesi neboj, kolegu nestratíme, myslím, že se o to neúspěšně pokoušel už minimálně 3x
4. nepředpokládám, jinak bacha, ono se to odráží i na myšlení a na psychice :wink:,(nemusíš se klepat jako první, to může být až potom)

Lesi v klidu, kdykoliv jsem chtěl pryč - šel jsem, jak jsem potřeboval a pár inteligentních lidí tu mám moc rád, takže s nimi samozřejmě zůstanu v kontaktu, jak budu chtít. To se to jenom Buc snaží urychlit, zbytečně.... ostatně říkám to rovnou, hlavně když toho Buce tak teď čtu ... :D, kdyby zase náhodou začal psát ty své ... no jak to nazvat...Awa tomu řikala "pravdy" (často těžko uvěřitelné typu: "že ideální je jíst 4x týdně, nejlépe v noci třeba 2 hodiny" :lol: :lol: :lol: - prostě ty problémy, co mají závisláci na cukrech a způsobuje jim to činnost end. žláz při tomto problému, je jasný proč a vydával by to za ideální stravování) a četl bych to a chtělo by se mi :D na to reagovat.. tak budu :wink:.

Teď vážně - hodim sem půstík a pokud dopadnou dobře testy a bude se mi chtít psát, tak ještě jednu alternativně vyléčenou nemoc v rodině.
A šmidra.
Naposledy upravil(a) 2olfess dne sob zář 17, 2011 2:35, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

lesi píše: Nechceš si to ještě rozmyslet? Hodně přispíváš k tomu, aby to tu bylo zajímavé fórum, imho. :)
Děkuju, ale to je osud prakticky všech, kteří dělali fórum zajímavější, ono ti časem dojde proč :wink:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Jinak k B12, beru taky nárazově nikoliv pravidelně, ale u lidí typu Sweetie je potřeba říci, že konzumovali syrové ryby ještě v letošním roce, ať je to korektní..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: B12

Příspěvek od Renáta »

Lidi typu Sweetie (:-) A ľudia typu Buc si sem tam dali tresku v Rybe v Bratislave :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
Sweetie píše:...b12 mi vysla v poradku...
Asi používáš víc pivní suplementace než Buc.
tam b12 neni...? mimochodem, rekla bych ze tvuj vyrok uz neni hodne pres rok pravdivy:)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

2olfess píše:Jinak k B12, beru taky nárazově nikoliv pravidelně, ale u lidí typu Sweetie je potřeba říci, že konzumovali syrové ryby ještě v letošním roce, ať je to korektní..
nechce se mi guglit, ale je b12 a vubec nejaka hodnota obsazena ve svalu? zda se mi ze se kvuli tomu musi jist i vnitrnosti, nebo ne?
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: B12

Příspěvek od lesi »

Sweetie: Ne. Ani nebudu dávat odkaz, když zagůglíš, dostaneš jich desítky. V některejch vnitřnostech ho jenom je víc.

(Jinak jsem si to tu zpětně čet a musim říct, že 2olfesse v kause okolo Květy vůbec nechápu, Květa je spokojená, mně se líbí, pokud i její psychika odráží fruitariánství a je nestandardní, kde je dáno, jak má člověk vypadat, chovat se, přemýšlet? Že se 2olfessovi nelíbí, je v pořádku, hodil nějaký články, podle kterejch jiný lidi měli z ftuitariánství fakt problémy, to je taky fajn, ale proč tu ved tu křížovou výpravu, fakt netuším.)
Naposledy upravil(a) lesi dne ned zář 18, 2011 18:15, celkem upraveno 1 x.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: B12

Příspěvek od Pavluska »

lesi píše: kde je dáno, jak má člověk vypadat, chovat se, přemýšlet?
nikde. :wink:
Pravda je, že hodně zkreslí i psaný projev a vzniká mnohé nedorozumění. Myslím, že občas se někoho může dotknout i přítomnost smailíků/odkazů ve vážném tématu apod (např. já frkám smailíky často a neuvědomuju si, že to může být i nevhodné, apod). Nikdy nevíš, jak se ten druhý zrovna cítí a co prožívá/zažil. Těžko mnohé pochopit.
Jinak vzhled je výsledkem nejen stravy, určitě. Natož psychika.
B12 zdar!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:
Panda píše:Asi používáš víc pivní suplementace než Buc.
tam b12 neni...?...
Prý v některých pivech není, ale v převážně většině je.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: B12

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Prý v některých pivech není, ale v převážně většině je.
Je ho tam dost malo a zaroven sa vraj posobenim pritomneho alkoholu nevstrebava.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

Samira píše:
Panda píše:Prý v některých pivech není, ale v převážně většině je.
Je ho tam dost malo a zaroven sa vraj posobenim pritomneho alkoholu nevstrebava.
a hlavne se ani vstrebavat nemusi, kdyz se b12 vytvari ve strevu.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

lesi píše:(Jinak jsem si to tu zpětně čet a musim říct, že 2olfesse v kause okolo Květy vůbec nechápu, Květa je spokojená, mně se líbí, pokud i její psychika odráží fruitariánství a je nestandardní, kde je dáno, jak má člověk vypadat, chovat se, přemýšlet? Že se 2olfessovi nelíbí, je v pořádku, hodil nějaký články, podle kterejch jiný lidi měli z ftuitariánství fakt problémy, to je taky fajn, ale proč tu ved tu křížovou výpravu, fakt netuším.)
protože se tak rozhodl :D a třeba měl ještě nějaký důvod :wink:
P.S. Ale děláš dobře, šplhej!
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: B12

Příspěvek od lesi »

2olfess: Ehm, kam že jako šplhám, prosím Tě?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

lesi píše:2olfess: Ehm, kam že jako šplhám, prosím Tě?
:D
Sry, nemám čas to s tebou probírat.. ale Květka se vrací, ta bude ráda :wink:
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: B12

Příspěvek od lesi »

(Udělal jsem asi chybu, že jsem to psal ve vztahu k Tobě ve 3. osobě, ne v 2., prostě jsem chtěl říct, že nevím, kde se v Tobě bere to přesvědčení, že Tvá představa o zdravém člověku je jedině správná a opravdu by mě to zajímalo. (Možná jsi opravdu pronikl k něčemu, co Ti dává důvod tak věřit, já nevím.) Ale když o tom psát nechceš, nedá se nic dělat.)

(Jen pro pořádek, nejsem vitarián, natož vitariánský fanatik.)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: B12

Příspěvek od 2olfess »

Nezlob se lesi,
ať se ti daří, už mi vypršel čas...
(Jinak to byla ehm,..ironie :roll:. Ale alternativní medicína, včetně disciplín jako "nemoci vyčtené z tváře, kůže a podobně" byla vždycky moje oblíbená věda a to myslim vážně! Jak poznat poškozenou slinivku z vrásek tváře, jak vrozenou srdeční slabost podle tvaru a délky rýh kolem nosu.... atd. )
Odpovědět