B12

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

hugis píše:Tiež nemám moc veľkú dôveru v tabletky. Pred pár rokmi som zachytil v televízii doktorku, ktora napríklad povedala, že človek sa nemusí celý deň slniť aby mal dosť vitamínu D. Stačí pár minút. Doslova sa vyjadrila, že stačí prejsť z domu k autu a máš vystarané. Iná vec je keď človek žije dakde za polárnym kruhom a slnko nevidí pár týždňov. Pre nedávnom som čítal článok o jednom výskume, v ktorom zistili pokusom na myšiach, že suplementy, ktoré beru tehotné ženy v Amerike (už neviem ktoré presne, boli tam dáke Bečka, ale nie som si istý či aj B12), menia tým embriam genetický kód a oni majú potom v živote vyššiu náchylnosť k obezite a táto náchylnosť sa prenáša aj na ďalšie generácie, aj keď sa im už tie prídavky nedávali. Takže čo sa týka výživy si myslím, že nie sme o moc múdrejší ako krováci, len si to myslíme. Vieme veľké hovno, čo je správne a každý človek je v prvom rade zodpovedný sám za seba a musí sa rozhodovať sám.
no ja ani nie že nemám dôveru (veď ako je potom možné, že penicilín pomáha proti angíne a inzulín na cukrovku?) jednoducho s tým nesympatizujem momentálne.. ale máš pravdu, že vieme veľké hovno ohľadom tejstravy,.no niekto vie väčšie a niekto menšie..a ja viem tedka veľmi veľké...nomyslím že treba ocenniť snahu sa priučiť :)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Spor s rodičmi zatiaľ nevyriešený,nevidela som ich celý deň..vlastne s maminou sa iba obchádzame(snažím sa byť aktívna ako ste mi radili ,tak pri každej príležitosti, ke´dsi zasadnem za pc, tak sa pokúšam niekoho vyštvať von so mnou :D ) a nekomunikujeme, bojím sa že len priložím do ohńa, keby sa ohlásim s týmto... pokiaľ ignoruje moje stravovanie a nestará sa mi doňho, tak je dobre..
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

No mozna jsem nemel pouzit slovo tabletky. :) Ja uzivam lzici vytazku z drozdi kazdy den (Marmite). V Cesku se da koupit pangamin. Takze treba to lze brat jako B12 suplement. Proti pangaminu snad nikdo nic nemate ne?
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hugis »

fllowiee píše:...nomyslím že treba ocenniť snahu sa priučiť :)
Presne tak. Často tu človek dostane na jednoduchú otázku protichodné odpovede, ale sú to len informácie. Sama musíš prísť na to, čo je pre teba dobré. A učíme sa celý život, takže nie je kam sa ponáhlať.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mirunnka »

Fllowie, mrkni mi pri chvilce do denicku, treba te to pobavi... :lol: :( :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše: Slunicko, ja myslim, ze si rozumime.....
ano ano :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

jinak tak všeobecně k "tabletkám"....ono už to není co to bývalo, v "tabletkách" je i taková chlorella a to se např. s běžnými tabletkami od lékaře, co se dávají a prodávají např. na bolest hlavy, nedají srovnávat

dříve jsem byla striktně proti tomu a byla jen na přírodní život, na přírodní život jsem stále :)
tabletky lékařské však už schvaluji v tu chvíli, když má někdo opravdu nějakou nemoc nebo vir, které tabletky zabíjejí, i když mají vedlejší účinky, ale ty se dají hodně eliminovat následně dobrou životosprávou
a tabletky B12 třeba zrovna ty z UK beru jako minimální zlo, protože jsou vyrobeny tak, že to není až tak žádná hrůza a když se nebere nic jiného tak pokud je tam nějaká nedobrá složka, tak ji tělo dokáže vyeliminovat pryč, protože nic jiného až tak špatného člověk vědomě do těla už nedává

B12 věřím, že se dají získat i přírodní cestou - nemyté ovoce, zelnina, čisté vyrovnané tělo, které si je i umí částečně vyrobit nebo s nimi velmi dobře hospodařit atd....ale v této době ovoce a zelenina s dobrý mikro povrchem je k nesehnání a možná i v těchto podmínkách zajím i k nevypěstování (chemické části v ovzduší atd.) a tělo vyrovnané - o to se člověk snaží, je na tom o mnoho lépe jak dříve, ale naprostý ideál to není, protože působí i okolí - zase ta nečistota v prostředí, elektro smog atd.

ale já věřím, že se za desítky let situace změní a vše toto se vyrovná a člověk nebude muset tím pádem suplementovat ani B12 :wink: :) teď to beru jako daň době....ale to už jsem tady někde psala :)
také si myslí, že jsme "vyrobeni" tak, že vše dokážeme získat přirozenou sestou :) a že ani B12 se nemusí takto uměle dodávat, ale nyní v této době, není to prostředí přirozené a proto dodávám

každý má možnost získat o této problematice informace a rozhodnout se za sebe, a tak je to správné, každý si zvolí pro něj přijatelnou cestu :wink: :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Sluníčko píše:...ale já věřím, že se za desítky let situace změní a vše toto se vyrovná a člověk nebude muset tím pádem suplementovat ani B12 :wink: :) teď to beru jako daň době....
Slunicko, ty mas nejake tajemstvi, vid. Ze ty vis neco co treba ja nevim? :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

Hugo nešlo by to téma o B12 zkopírovat i do B12, chtěla jsem to tam dát, ale mě už to v této verzí nejde, neveme to víc jak 3 vnořené zprávy

od Dvdmchl 24.6. 12.09 dál
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne stř čer 25, 2008 8:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

Fiona píše:
Sluníčko píše:...ale já věřím, že se za desítky let situace změní a vše toto se vyrovná a člověk nebude muset tím pádem suplementovat ani B12 :wink: :) teď to beru jako daň době....
Slunicko, ty mas nejake tajemstvi, vid. Ze ty vis neco co treba ja nevim? :)

:D

to ne :) ale tak nějak nezáměrně a "náhodou" na to často narážím v knihách atd., píše se o tom, že teď žijeme v těžší temnější době, ale že se to změní, jen vydržet :D ale kdy se to zlepší....to nevím
já to i tak jako intuitivně cítím, že tak jak to je nyní, to nebude stále, třeba se to ještě o něco zhorší, ale zlepšení rozhodně přijde, už my jsme taková světélka :) , lidé, kterým není jedno, co jí, co se děje na zemi a navracíme se k přirozenému životu, tak jak to cítíme, není nám přirozené umělé rostředí, umělé látky, špatné chování atd. prostě se snažíme zlepšovat a pokud to jde, tak v návaznosti zlepšovat, i své okolí :)
a je více takových lidí
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

"Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami."
Gandhi

Uz to ze existuje skupinka vitarianu je naznak nadeje do budoucna. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

:)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dgm »

dvdmchl píše:"Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami."
Gandhi

Uz to ze existuje skupinka vitarianu je naznak nadeje do budoucna. :)
Presne tak. Vice vecer v Odborna diskuze, znalosti ..., tema Literatura.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: B12

Příspěvek od awa »

Asi jsem tady jediný člověk, který to neřeší. Veřejně prohlašuji, že jím syrové žloutky- tedy čerstvou domácí majonézu z nich. Zelný salát s majonézou prostě miluju. Od dětství jsme doma dělali domácí majolku a vzhledem k tomu, že pro mne je to vita, tak nevidím důvod se jí vzdát.
Vajíčka beru od mé babi a jedné kamarádky. Tuto pochoutku si dopřávám tak jednou za 10-14 dní. Tělo neprotestuje, cítím se po konzumaci dobře. Žádné průjmy. Tablety s B-komplexem mám, ale nějak tomu moc nedám. Stačí ten Letrox, u kterého s plnou vírou doufám, že ho jednoho dne odhodím....
K droždí mám momentálně vnitřní odpor, ani nevím proč...dříve mi vždycky chutnaly pomazánky z droždí.
Každý si musí najít to, s čím se ztotožní, a sedí mu to. To nikdo za jiného nemůže udělat...Nejde to jinak, než naslouchat svému tělu a pak ho poslechnout....Poslechnout tělo nemusí být totéž jako poslednout mozek.... :idea:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Standa K. »

tak to ti jen tak fakt připadá, B12 tu řeší skoro všeci :-)

já též konzumuju syrový žloutky a to jen tak samotný - jak děláš tu majolku ??

droždí - k čemu, že ?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: B12

Příspěvek od awa »

Většinou s panenským oliváčem ( ale ten trochu mění chuť na mírně hořkou majolku ). Osvědčil se mi panenský řepkový Bio, který si vozím z Bavorska. Metličkou na mixéru žloutek mixuju s pomalým přidáváním oleje, až to zhoustne na požadovanou konzistenci. Trvá to tak 3 minutky to udělat. Trošku do ní kápnu šťávy z limetky nebo citrónu a celé nacpu do zelného salátu nebo mi to chutí i se strouhaným celerem.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

fllowiee píše: Tak nie vždy si to človek presne zapamätá, ani mne osobne to nedošlo ,že som to písala, takže neboj, nie si trúba :D len mi drž, je to boj,prekonávať sa :D môžerm povedať pravdu, že tentokrát to je ťažšie ako som prvýkrát začínala..neviem, či každý máva také pocity, no ja hej...maj sa tedka pekne aj ke´d neviem kam ideš, ve´d hádam mi topotom napíšeš :) a si zlatá...
:) . Tohle tu zná asi každý. Myslím, že vůle je potřeba ze začátku, pak už začneš poslouchat tělo (osobně nemluvím o 100%raw, ale o střídmosti s převahou raw). Ale dokud nedořešíš hlavu-podvědomí, bude to pořád dokola, a lišit se to bude jen časovým poloměrem toho kolečka. :) Promiň za ty kydy.
Jo, to já nikam neidu. :))) Jen se občas mění časové možnosti a přístup k pc jak pendluju mezi několika místy, navíc příští týden se stěhuju a začínám zas makat, tak asi trochu šrumec. Dovča nehrozí.
Psala jsem to ve smyslu, že i kdybych se tu neozývala (navíc najít správnou nitku, když se přesouvají příspěvky k bédvanáctce...hihi), tak na Tebe koutkem mozku myslím, protože mi to něco připomíná, že... :mrgreen:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: B12

Příspěvek od Michal S. »

Článek o aloi a B12 (nebo analog?). Ale i jinak zajímavé.
http://fruitariankveta.blogspot.com/200 ... chive.html
katja
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 26, 2007 9:40
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od katja »

A co třeba přijímat vit. B12 pitím uriny? Odpověděla mi Dr. Partyková, že urina obsahuje vit. B 12.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: B12

Příspěvek od tristazmista »

katja píše:A co třeba přijímat vit. B12 pitím uriny? Odpověděla mi Dr. Partyková, že urina obsahuje vit. B 12.

jestli te to laka tak proc ne :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Neo »

Nekdo doporucuje i jezeni vlastnich vykalu.

Ja radsi zustanu u ovoce, to mi osobne chutna nejlepe :wink:

Uvedomme si jednu vec, B12 je ve vsem, rozdil je pouze v obsazenem mnozstvi. Analog se vetsinou vyskytuje v susene strave, proto je vzdy lepsi davat prednost cerstvym potravinam.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: B12

Příspěvek od tristazmista »

Neo píše:Nekdo doporucuje i jezeni vlastnich vykalu.
zajiste velky to odbornik. Proc nezit jen na vykalech a moci kdyz jsou tak zdravi prospesne a plne vitaminu a mineralu?? :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: B12

Příspěvek od buc11 »

Neo píše:Nekdo doporucuje i jezeni vlastnich vykalu.

Ja radsi zustanu u ovoce, to mi osobne chutna nejlepe :wink:

Uvedomme si jednu vec, B12 je ve vsem, rozdil je pouze v obsazenem mnozstvi. Analog se vetsinou vyskytuje v susene strave, proto je vzdy lepsi davat prednost cerstvym potravinam.
nelze se nepřipojit
kéž bych byl tak daleko a řešil bé12ku
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: B12

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
Neo píše:Nekdo doporucuje i jezeni vlastnich vykalu.

Ja radsi zustanu u ovoce, to mi osobne chutna nejlepe :wink:

Uvedomme si jednu vec, B12 je ve vsem, rozdil je pouze v obsazenem mnozstvi. Analog se vetsinou vyskytuje v susene strave, proto je vzdy lepsi davat prednost cerstvym potravinam.
nelze se nepřipojit
kéž bych byl tak daleko a řešil bé12ku

Taky souhlasim, buci, urcite bude brzy lip
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: B12

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
buc11 píše:
Neo píše:Nekdo doporucuje i jezeni vlastnich vykalu.

Ja radsi zustanu u ovoce, to mi osobne chutna nejlepe :wink:

Uvedomme si jednu vec, B12 je ve vsem, rozdil je pouze v obsazenem mnozstvi. Analog se vetsinou vyskytuje v susene strave, proto je vzdy lepsi davat prednost cerstvym potravinam.
nelze se nepřipojit
kéž bych byl tak daleko a řešil bé12ku

Taky souhlasim, buci, urcite bude brzy lip
hehéé, myslel sem to jinak, až budu tak dokonalý ve vita a vyskytne se nějaký proublem, abych mohl obvinit deficit 12kybé, zatím by připadaly jiné důvody, kdyby ovšem byly ty proublemy, jakože nejsou.
Jinak je mi výborně jako nikdy, užívám si bos na zahradě, nechodím do práce a to LB je jen taká drobnůstka v záplavě takého štěstí. Zrovna su v práci a vypadá to že mi ta idylka brzy skončí.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: B12

Příspěvek od awa »

Cosi jsem hledala na netu a náhodou narazila na toto k B12. Hledala jsem, jestli by se našla také nějaká podobná studie v češtině, ale Smolíček pacholíček...tedy nějaké blogy ano, ale ty vypadaly jako dívčí deníčky a žádné odkazy zdrojů...
Takže odkaz je v němčině a týká se rakytníku řešetlákového...no letos už máme po sklizni, ale příští rok to můžem prubnout...U nás v ML je několik stromů hned u nádraží a pokud si vzpomínám, tak plody byly takové trpko-kyselé- tedy jedla jsem lepší věci....
Zkusím přehodnotit, poněvadž já to uždibovala za své vařácké éry a to jsem měla chuťě někde jinde. Navíc se to dá zmrazovat a přidávat do smoothies...
Německý zdroj:
http://www.urkostmitbrigitte.de/, nutno potom sjet po menu na levé straně dolů a tam kliknout na B12.
Pro ostatní alespoň nějaké info ( ale bez studie o B12 ):
http://www.ekorodinka.cz/pages/rakytnik ... c0-33.html
Samozřejmě, že rakytník není samospásný, záleží i na jiných vlivech, ale každopádně je to zajímavá širokospektrální vita plodina.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: B12

Příspěvek od Sluníčko »

máme na zahradě a já to nikdy nejedla, napravím :-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: B12

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:máme na zahradě a já to nikdy nejedla, napravím :-)
No, my dali letos rakytnik do zeme. Takze bude. Pisou o nem moc moc kladneho http://www.stareodrudy.org/ovocny-strom ... ty/81.html
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: B12

Příspěvek od Sluníčko »

děkuji :)

mně se líbí i jako strom (keř), máme dva, už jsou starší, líbí se mi pro jeho stříbrný list, mám ho ráda jen já a měl ho rád můj děda :-) ostatní moc ne, protože píchá, ale já ho ubránila, aby zůstal, už kvůli dědovi
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

v telekonferenci boutenko uvedla, ze vitamin B12 ziskame jezenim BIO ovoce. Vysvetlila to tak, ze hmyz klade na plody (?) vajicka, ktera my pak s plodem snime, ale podotkla, ze ovoce musi byt zrale, jinak B12 neziskame. Unikla mi souvislost proc presne. Ovoce ale musi byt BIO kvality, na nebio vajicka nekladou. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: B12

Příspěvek od Fiona »

:)
Jestli ona to nemyslela spis v tom smyslu, ze normalnim zdrojem B12 jsou ruzne breberky a jejich produkty prirozene se nachazejici na ovoci, zelenine apod, ktere se prirozene nemyje. U nebio ovoce, tj strikaneho chemickymi svinstvy proti tem breberkam, se tak nejak predpoklada, ze zaprve breberky neprezijou, a zadruhe si ho (to ovoce) clovek ve vlastnim zajmu dukladne umeje...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: B12

Příspěvek od Sitar »

Neo píše:Nekdo doporucuje i jezeni vlastnich vykalu.

Ja radsi zustanu u ovoce, to mi osobne chutna nejlepe :wink:

Uvedomme si jednu vec, B12 je ve vsem, rozdil je pouze v obsazenem mnozstvi. Analog se vetsinou vyskytuje v susene strave, proto je vzdy lepsi davat prednost cerstvym potravinam.
Kdyz je ve vsem, tak proc to ti amici nezmerili? Umeji zmerit i setiny mikrogramu: http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/index.html

Doted jsem si myslel, ze B12 je v medu nebo ve Spiruline, ale dle teto db nikoliv.

V jednom velkem zloutku je udajne 0,33 mcg B12, coz je tretina denni potreby, tak nevim. Si radeji dam jednou tydne tuhle pilulku a je klid: http://vitaland.cz/produkt.asp?nl_product_id=704
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše::)
Jestli ona to nemyslela spis v tom smyslu, ze normalnim zdrojem B12 jsou ruzne breberky a jejich produkty prirozene se nachazejici na ovoci, zelenine apod, ktere se prirozene nemyje. U nebio ovoce, tj strikaneho chemickymi svinstvy proti tem breberkam, se tak nejak predpoklada, ze zaprve breberky neprezijou, a zadruhe si ho (to ovoce) clovek ve vlastnim zajmu dukladne umeje...
ale vzdyt jsem to psala, na nebio ani moucha nese.e. natoz klast vajicka.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: B12

Příspěvek od tristazmista »

Dostatek B12 neni primarne o strave, potom by neexistovaly deficity u masozroutu. Jako u vetsiny jinych slozek, je to spis o cistote tela a chemicke rovnovaze v nem a jeho schopnosti tento vitamin vstrebat. Jak pise Dr. Graham, i bakterie zijici v ustech vyrabeji B12.

A kdyby to nestacilo, tak si ho v lete rad doplnim konzumaci obrovskych mnozstvi nemytych tresni ve volne prirode :P :P :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: B12

Příspěvek od Sitar »

tristazmista píše:Dostatek B12 neni primarne o strave, potom by neexistovaly deficity u masozroutu. Jako u vetsiny jinych slozek, je to spis o cistote tela a chemicke rovnovaze v nem a jeho schopnosti tento vitamin vstrebat. Jak pise Dr. Graham, i bakterie zijici v ustech vyrabeji B12.

A kdyby to nestacilo, tak si ho v lete rad doplnim konzumaci obrovskych mnozstvi nemytych tresni ve volne prirode :P :P :P
Kez by to bylo tak jednoduche.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: B12

Příspěvek od Rawbiker »

Keby tak ceresne rastli cely rok .
vlada
Příspěvky: 16
Registrován: sob bře 06, 2004 22:09

Re: B12

Příspěvek od vlada »

Nedostatek vitamínu B12 není radno podceňovat.
Indikátorem deficitu B12 je nejprve jazyk!! Na jazyku se objeví bělozelený povlak a prasklinky. Konzumovat ostřejší a kořeněné jídlo vám bude dělat velký problém. Pokud podceníte toto první varování, může to vést až k paraneoplazii, ochrnutí, a anémii. Dalším příznakem je pozvolné ale trvalé hubnutí, únava a mravenčení v prstech!!!
Píši to ze zkušenosti a vím o čem mluvím. NEPODCEŇOVAT !!
Pokud na sobě pocítíte tyto příznaky nechte si udělat krevní test na hladinu B12 a budete-li v mínusu nechá se vše upravit intenzivní léčbou injekční aplikací B12. Pokud to ale necháte zajít až k poškození zakončení nervových vláken a míšních provazců, budete si muset píchat B12 doživotně. A hůlka vás jistě nemine.
dvdmchl

Re: B12

Příspěvek od dvdmchl »

Ještě, že piju to pivo. Nemusím se hůlky bát.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Ještě, že piju to pivo. Nemusím se hůlky bát.
taky tomu rikam tekuty vitamin b. ale obsahuje i b12?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: B12

Příspěvek od Sitar »

Pullitr udajne desetinu mikrogramu, takze deset piv denne a jste v pohode.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: B12

Příspěvek od RadkaS »

vlada píše:Nedostatek vitamínu B12 není radno podceňovat.
Indikátorem deficitu B12 je nejprve jazyk!! Na jazyku se objeví bělozelený povlak a prasklinky. Konzumovat ostřejší a kořeněné jídlo vám bude dělat velký problém. Pokud podceníte toto první varování, může to vést až k paraneoplazii, ochrnutí, a anémii. Dalším příznakem je pozvolné ale trvalé hubnutí, únava a mravenčení v prstech!!!
Píši to ze zkušenosti a vím o čem mluvím. NEPODCEŇOVAT !!
Pokud na sobě pocítíte tyto příznaky nechte si udělat krevní test na hladinu B12 a budete-li v mínusu nechá se vše upravit intenzivní léčbou injekční aplikací B12. Pokud to ale necháte zajít až k poškození zakončení nervových vláken a míšních provazců, budete si muset píchat B12 doživotně. A hůlka vás jistě nemine.
Vitarianka jsem uz dost dlouho, a zatim se zadne nedostatky neprojevuji. Co jsem vitarianka, jazyk se mi hezky vycistil, uz nemivam bily povlak, ale hezky, cisty, ruzovy jazyk. Pokud ma nekdo nejake projevy, je jiste dobre, aby se zamyslel proc, ale objektivne, treba je to proto, ze az tak na 100pro vitarian neni nebo proto, ze je, ale ze dela strasny kombinace, nebo ja nevim co. Rozhodne bych se to snazila zhodnotit objektivne. Myslim, ze pri spravnem pojeti vitarianstvi se tyto priznaky nedostavi a pokud ano, daji se vyresit pustem, protoze to bude neco z minulosti, co leze diky cisteni na povrch....
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

hezky. a uz jsme zas u ty metody pouzivani. clovek se stale uci, tribi, vylepsuje.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Katarína »

Hlavne to beriem tak, ze ako kedysi nikto nepisala napr. o koenzyme Q10, atd., atd., postupom casu mozu kludne najst este x milion roznych dalsich elementov, ktore tym padom nema nikto teraz ako doplnat. Komplexny pohlad je podla mna efektivnejsi ovela viac.

Ale neberiem to jednostranne, tiez poznam jednu 100% vitarianku, dokonca vitaaktivnu vo verejnom zivote, ktora skoncila niekedy v tridsiatke o palici. A dalsia v podobnom veku dokonca zomrela.

Kazdopadne podelenie sa s roznymi skusenostami je v kazdom pripade fajn. Vlada, aky bol Tvoj styl (celkovo, nie iba stravovania) predtym a aky je teraz po Tvojej skusenosti?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: B12

Příspěvek od veri »

Katarína píše:
Ale neberiem to jednostranne, tiez poznam jednu 100% vitarianku, dokonca vitaaktivnu vo verejnom zivote, ktora skoncila niekedy v tridsiatke o palici. A dalsia v podobnom veku dokonca zomrela.
Ne, že bych byla až tak úzkostlivá, ale tohle mě zajímá - řekni něco víc..?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Katarína »

No oni neboli moje blizke priatelky, takze detaily neovladam. Ale obe boli aktivne v propagovani vitarianstva a na moj vkus to osobne dost zavanalo fanatizmom, a na ten podla mna v akejkolvek oblasti clovek vzdy len doplati a hodi ho to casom niekam, kde zrazu veci nefunguju hladko podla teorii a na znovuzlozenie mozaiky treba velku davku pokory.

Za dalsi faktor povazujem to, ze strava je len jeden aspekt v zivote cloveka a nie je samospasitelny, takto to na tomto fore v podstate viac-menej vnimane je.

Takze s uzkostlivostou ani antivitarianstvom ten moj prispevok nemal nic spolocne, bolo to v tomto kontexte. Vitarianstvo moze byt maximalne cesta, ale nie ciel. No a peknych ciest je viacero, vzdy ma inspiruju a kazde zovseobecnovanie, nielen co sa stravy tyka, vzdy skresluje.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: B12

Příspěvek od Sweetie »

tohle ale nezodpovedelo veri otazku a ja se k veri pridavam. s tou priatelkyni co zkoncila o palici jsi v kontaktu? jak se chova, a co bylo nosnou pricinou jejiho konce? vitarianstvi? a ta druha , primo smrt, z jaky priciny zemrela?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: B12

Příspěvek od tristazmista »

a byla to vitarianka 80/10/10 nebo jedla hodne tuk, oleje, soli, suseneho ovoce, hafo vorisku??
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: B12

Příspěvek od s.arik »

Hlásím, že si někdy musím udělat čas a tuto diskuzi celou pročíst. Chci v dohledné době zase otěhotnět a dlouho kojit, a nemám zatím plnou důvěru v to, že se na 100% vege vita nebio stravě nezhroutím (jako bez B12 která podporuje vstřebání kyseliny listové, která je důležitá hlavně v prvním trimestru těhotenství..... :( minulé těhu ještě na vařácké stravě jsem zobala listovku a B12 v tabletách, jinak žádné syntetické vitamíny, jen tohle...).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Katarína »

Sweetie píše:tohle ale nezodpovedelo veri otazku
To mi je jasne, ale nebudem si vymyslat odpovede, len aby nejake boli.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: B12

Příspěvek od Katarína »

Sweetie píše:pridavam. s tou priatelkyni co zkoncila o palici jsi v kontaktu?
Nie, v poslednom case ju zvyknem neplanovane stretnut asi len raz za niekolko rokov.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Odpovědět