B12

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

hugis píše:Mandragora: Hmm, chudáci indovia, ktorí sú vegatariáni celý život. Musia trpieť strašnými chorobami. Ja tomu teda moc neverím. Ale zaujímalo by ma, akým spôsobom sa na tebe ten účinok prejavuje.
Tímhle jsem taky argumentoval... a ještě tím že do všeho cpou tak silná koření a mají ledviny ok. A bylo mi odpovězeno... že Ind jogín je tak často se vyskytující jev jako Američan jogín.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Kallaf píše: Ide o to, co si iniciatori tych vyskumov predstavuju pod pojmom "rastlinna strava" a "vegetarian".Myslim,ze keby to bolo take vazne tak by uz napr take Slunicko alebo Buc boli davno pod zemou.
Tak jak já jsem to pochopil, jde jen o rostlinnou stravu. A chtěl bych vidět jak by dopadl třeba Wandmaker, který tvrdí že jen v ovoci je kompletně všechno... akorát. Ten by se nemohl dožít podle odborníků na vyváženou výživu ani deseti let... takže jsem četl jak pohledy z této strany a tak z druhé a musel jsem dospět k závěru, že buď neexituje žádný poctivec... tedy že každý poctivec takové "diety" na to brzy doplatí kolapsem... nebo že se mýlí vědecké výzkumy mající mnohaleté poznatky z nemocnosti... a marně hledám nezaujaté stanovisko... protože každý příznivec stravování má argumenty zaujaté... pro to svoje a proti tomu ostatnímu... jež si vzájemně odporují a vzniká z toho guláš... a stát se obětí smrtelného pokusu na sobě samém se mi moc nechce. Až bude normální, že se vegani budou dožívat 180 let a vařáci a nešvarové jen 50... pak to bude jasné... ale zatím... zatím je ten rozdílek jen o pár let... a to mě mate... kdežto jsou i informace že vegetarian během 5 let zkolaboval a umřel na dodržování své vegetariánské stravy. A poněvadž to už dělám tak 15 let... vzpomínaje "zlatých časů" bez problémů na vařené... nevidím to růžově a ptám se sám sebe kde je pravda.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

mandragora píše:
hugis píše:Mandragora: Hmm, chudáci indovia, ktorí sú vegatariáni celý život. Musia trpieť strašnými chorobami. Ja tomu teda moc neverím. Ale zaujímalo by ma, akým spôsobom sa na tebe ten účinok prejavuje.
Tímhle jsem taky argumentoval... a ještě tím že do všeho cpou tak silná koření a mají ledviny ok. A bylo mi odpovězeno... že Ind jogín je tak často se vyskytující jev jako Američan jogín.
Ja som nehovoril o jogínoch, ale o bežných indoch. Odhadom tak 20 až 40 % indov sú lakto-vegetaráni. Pri veľkosti ich populácie (cez 1 miliardu) predstavuje táto masa 70 % vegetariánov na svete.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

hugis píše:Ja som nehovoril o jogínoch, ale o bežných indoch. Odhadom tak 20 až 40 % indov sú lakto-vegetaráni. Pri veľkosti ich populácie (cez 1 miliardu) predstavuje táto masa 70 % vegetariánov na svete.
Afghánci totiž jako všichni lidé, kteří žili dlouhou dobu ve válce, nemají schopnost vidět dopředu. Žijí jen následujícím dnem. Vydělají, spotřebují a dále hledají peníze, aby se najedli. Nějaká daleká budoucnost je nezajímá, vždyť se jí ani nemusejí dožít. Dle oficiálních údajů OSN je průměrný věk u žen 45 a u mužů 46 let. Uganda je podle poslední zprávy OSN (březen 2007) zemí s nejnižším průměrným věkem obyvatel - 15 let (celosvětový průměr je 28 let) To jen k té víře... žij pro dnešní den a nedělej si starosti.

Malajsie - 24 let ?!
Amerika - 75 let ?!
Rusové - 61 let

v Indii průměrný věk stoupl z 32 let v roce 1943 na 47 let v šedesátých letech.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:v Indii průměrný věk stoupl z 32 let v roce 1943 na 47 let v šedesátých letech.
Tak to jsou na tom lépe než my ;-) ("Průměrný věk obyvatel se zvýšil na 38,8 roku u mužů a 41,8 roku u žen." - http://zpravy.idnes.cz/v-cesku-se-loni- ... domaci_mad)

Nicméně: "Průměrný věk je aritmetickým průměrem věku všech jedinců v dané populaci (například obyvatel ČR, některého kraje atd.). Tento ukazatel bývá často zaměňován se střední ) délkou života. Pokud se tedy napíše, že „průměrný věk obyvatel stoupá“, není naprosto jasné, o který ukazatel se jedná a je potřeba přesněji ho specifikovat – například průměrný věk při úmrtí, průměrný věk žijících obyvatel, průměrný věk při prvním sňatku apod."

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/na ... umerny_vek
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Nicméně: "Průměrný věk je aritmetickým průměrem věku všech jedinců v dané populaci (například obyvatel ČR, některého kraje atd.). Tento ukazatel bývá často zaměňován se střední ) délkou života. Pokud se tedy napíše, že „průměrný věk obyvatel stoupá“, není naprosto jasné, o který ukazatel se jedná a je potřeba přesněji ho specifikovat – například průměrný věk při úmrtí, průměrný věk žijících obyvatel, průměrný věk při prvním sňatku apod."
No a k té Indii jsem třeba narazil na stránkách propagace vegetariánství průměrný věk 90-100 let. Takže opět manipulace? Mě je v podstatě jedno jestli jde o věk dožití nebo aktuální co je k mání na ulici... to se moc tak lišit asi nebude :)
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No lidi si ty termíny asi hodně pletou a zaměňují je náhodou, naschvál myslím ne :)

Nicméně zpět k diskuzi - zatím mě nic nepřesvědčilo ani o tom, že a) bez masa či mléka či vajec lidé tělesně chátrají a hynou, b) vegetariáni žijí výrazně déle než masožravci.

Myslím, že to celé tkví v něčem jiném, náhledu na život a jisté střídmosti, ale to už nepatří do diskuze o B12..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Teď jsem narazila na tohle:

Mýtus druhý - vegetariáni trpí nedostatkem vitamínu B12, který obsahuje pouze živočišná potrava

Toto je druhý nejrozšířenější blud, který je častým argumentem odpůrců vegetariánství. Samozřejmě, že - kromě zeleniny - existují i vegetariánské produkty, které tento vitamín obsahují - například tempeh. Kromě toho je tělo zdravého člověka schopno pokrývat potřebu vitamínu B12 z vlastních zdrojů - správně fungující střevní mikroflóra jej totiž produkuje v dostatečném množství.


http://blog.tkl.cz/files/e3358b72ac0ee4 ... ce-33.html

Slyšeli jste někdy o někom konkrétním, kdo by v důsledku nepojídání živočišných produktů nedostatkem B12 skutečně trpěl? Moc by mě to zajímalo.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

doubravka píše:Teď jsem narazila na tohle:

Mýtus druhý - vegetariáni trpí nedostatkem vitamínu B12, který obsahuje pouze živočišná potrava
...
Samozřejmě, že - kromě zeleniny - existují i vegetariánské produkty, které tento vitamín obsahují - například tempeh.


Hm, bohužiaľ, neobsahujú. Už sa to tu rozoberalo, že je to len ten analóg, ale nie B12- ten v tempehu nie je.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Zatím mě nic nepřesvědčilo ani o tom, že

a) bez masa či mléka či vajec lidé tělesně chátrají a hynou,
b) vegetariáni žijí výrazně déle než masožravci.

Myslím, že to celé tkví v něčem jiném, náhledu na život a jisté střídmosti, ale to už nepatří do diskuze o B12..
Přesně tak... když se v tom začne člověk piplat... zjistí že to je jen vrchol pyramidy... že příčina musí být někde jinde. A já bych řekl že smyslem života není dožít se co nejvíce, ale nepromarnit žádný okamžik. Proto bych se přikláněl spíše k tézi takovéto z jednoho příběhu kdy zenový klášter navštívil mistr a oni jim naservírovali ryby a zenoví mniši mají zakázano jíst rybí maso stejně jako v indii hovězí... a když mu ten jeden mnich ptal co budou dělat, že jim naservirovali na počest maso... zeptal se ho mistr... odkud ví jeho mysl co je maso? Jaké je maso, atd?

Takže když si pomyslím že je něco nezdravé... a přiložím tomu víru přesvědčení... dostaví se i důkazy na všech úrovních bytí. Proto je podle mě velice pravděpodobná varianta že každému funguje to čemu právě věří... ale pokud je otrokem toho, tak stejně dopadne špatně.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Moc rad bych predal navod zde,ale z nekolika duvodu to nejde.
jednak je to opravdu velka vec,nauka,pro mnohe posvatna,a nechci ji prave vystavovat tem co k tomu nejsou zpusobili aby to prijali,take je to
svym zpusobem tajne.
Nikde nenajdete navod na internetu,nikdo kdo se tim zabyva to nesmi zverejnit.
Ja to praktikoval kdysi hodne,je to cesta jak tvorit zazraky,a ty se dely,skrze to se dela okamzita uzdraveni podobna Jezisovym,dokonce treba mala holcicka po malem pusobeni zacala poprve v zivote chodit,mlady kluk byl lecen s rukou,se kterou nikdy nemohl hybat v dvou kloubech,a behem dne,a pak behem tydne rozhybal oba,a skrivana ruka se narovnavala,zmenila se mu psychika okamzite,otevrel se lidem,a sobe,a navic behem dne odlozil bryle,uzdravilo mu to i oci.
To jsem jen pospal dva nejvetsi zazraky ktera tato metoda,ale samozrejme v rukach bozich udelala.
takze udelat par vitaminu je detail.Jen nemam rad slepou viru,a rad proveruji,a tak nez bych delal neco do lahvicky,tak to chce overit.

Jinak koho by vazne zajimala tato metoda,napiste mi soukromou zpravu,a muzu dat navod v mailu.
(

breatharianstvi?Tam je dobre znat male tajemstvi ktere je podobne tvoreni vitaminu.
nemam s tim velke zkusenosti,obcas mi to zazene hlad na hodinku kdyz to pouziju,ale uz jsem to take dlouho nedelal touto cestou.
Je dobre vedet,ze tak jako usta jsou otvorem pro fyzickou stravu,zivici fyzicke telo,tak hned na druhe strane telo,na zatylku,naproti ustum je otvor ktery je stvoren pro prijimani duchovni stravy,te nejcistci bozske many,ktera tudy vstupuje do duse v podobe svetla a slova,
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

pokracovani,neslo najednou pokracovat.

takze to svetlo,nesouci dulezite informace se jakymsi zahadnym zpusobem tamodtud projevuje rovnou do kazde bunky tela,neni to jako kdyz energie vstupuje do tela postupne,proste pokud to jde tudy,je to najednou vsude.Potom to svetlo a informace zustava v tele,a dost velkou rychlosti se to manifestuje ve hmotu,tj.v ziviny.To svetlo se zmeni v bilkoviny,sacharidy,tuky,vitaminy,mineraly.

A to je vlastne i navod jak delat ty vitaminy,akorat jinou cestou.
Pokud toto clovek praktikuje tak take spolu s jidlem tudy prijima vlhkost ze vzduchu a nemusi ani pit.
Me to kratkodobe zazene hlad,ale nikdy jsem to nezkousel v pustu,asi to zkusim,protoze to funguje krasne,a pokud se clovek tim vice procisti,tak VERIM za takto proste muzeme byt krasne bez stravy.
nekdo to mozna dela s tim dechem,proto dychaci,ja bych radeji vyuzil ta duchovni usta,protoze za nimi bude Buh,a bude nas krmit samymi dobrutkami...tak sladkymi,ze zadne jidlo ani nebude chybet...
asi se dam na tohle :D no,byla to by to totalni svoboda.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

JInak to chce hlavne viru.neni tezke uverit ze lze primout nekudy svetlo,to konekoncu citime,ale uverit ze to lze promenit.
A to pujde postupne,a kazdy hlad i pres praktikovani nam viru muze nahlodat.Je to proste vse podminene vire,a praxi,mam za to ze casem uz ten hlad neni.Ze to funguje si kazdy pozna podle toho ze uz po dvou minutach je znat ze telo je znatelne tezsi.Myslim tezsi pocit,jako pocit sytosti.
Ale jak dlouho to vydrzi nez se dostavi i hlad je jen otazka viry.
A kolikrat denne se to ma praktikovat to take nevim.
je to metoda cloveka ktery byl 50 let bez jidla a vody.

Pak je jeste krestanska cesta jak byt bez jidla,Jezis rika..Ja jsem zivy chleb ktery sestoupil z nebes,a kdo Mne ji nebude hladovet na veky.
je mozne prijimat Krista v podobe chleba za ucelem nasyceni.jedna svetice byla takto take dlouha leta bez jidla.A skutecne i toto nasycuje.Ale asi nejvetsi prekazkou je zavislost na jidle,ale snad kdo se rozhodne tak mu bude dana i sila se osvobodit od touhy po jidle.

umite si vubec predstavit breathariana?Sitauce jako..Pepo,das si kolacek?nedam,ja nic nejim....uz 5 let...asi by nas okoli nevydejchalo.

Jo a z neprilis duverneho zdroje vim,ze kdo pije levitovanou vodu,nemusi jist.Pry byl v nemecku muz na te vode 7 let,nez ho zastrelili aby to nevyslo na jevo,a u nas nejakej hokejista v Liberci byl asi pul roku na te vode.Ale ten zdroj je zaroven vyrobcem pristroju na tu vodu,a rad siri neuveritelne zpravy s trosku paranoidnim podtextem ve smyslu ze po nich jdou agenti,vsude je hlidaj,a nekdy fakt ulet.tak nevim.Voda je to dobra,ma hodne kysliku a energie,ale ze by dodala ziviny,blbost.to jsem ani nemel psat....ale co kdyby?? :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

věřím v dejchače i v jako naprostého nevěřícího ďaura (viz Púšťou)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:
A to je vlastne i navod jak delat ty vitaminy,akorat jinou cestou.
Pokud toto clovek praktikuje tak take spolu s jidlem tudy prijima vlhkost ze vzduchu a nemusi ani pit.
Pokud jis pouze syrove ovoce a zeleninu, tak taky nemusis pit. Kdyz vynecham sul, nemusim pit vubec, ani me to nenapadne
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

To vis ze Buci nemusis v nic verit.Jen ja si to neumim predstavit.Asi i ten neverici dychac musi prece verit ze neumre bez jidla a ze umi prijmout ty ziviny,ne?Necemu verit musi.Nebo myslis Boha?Ale stejne nechapu jak v Boha neverici dychac funguje.proc vlastne tedy neji?Musi to prece delat pro zivot ve svetle ne?To by bylo uplne na hlavu,nevim,muzes to nejak vysvetlit?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:To vis ze Buci nemusis v nic verit.Jen ja si to neumim predstavit.Asi i ten neverici dychac musi prece verit ze neumre bez jidla a ze umi prijmout ty ziviny,ne?Necemu verit musi.Nebo myslis Boha?Ale stejne nechapu jak v Boha neverici dychac funguje.proc vlastne tedy neji?Musi to prece delat pro zivot ve svetle ne?To by bylo uplne na hlavu,nevim,muzes to nejak vysvetlit?
já věřím, že pro život stačí ultramalá množství, tedy pro jiný způsob žití než nyní vedu třeba já. Čiliže ve vzduchu (a slunci) jsou patřičné prvky z kterých si potřebnosti to tělo složí. PMN v tom hraje mozek rozhodující úlohu, potažmo i víra. To způsobí přeprogramování funkcí nad konstantním genomem.
Většinu věcí konám kvůli sobě a ne kvuli nekomu.
Já žiju ve světle neboli NLB, když se nepřejím.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Co je to genom?genetika?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já si vzpomínám na pasáž z bible... kdy zase Ježíš poučuje své učedníky že to co vchází do úst jde do hnoje a neposkvrňuje to člověka. Dále si vzpomínám jak Bůh poslal hladovému apoštolovi krávu když měl hlad a on ji odmítl že nebude zabíjet a jíst maso... a Bůh mu třikrát sděloval že to co on učinil čistým ať nepovažuje za nečisté. A přesto nepojedl... naproti tomu zase evangelium esejských je jen o poskvrňování stravou... takže zase pro a proti. Kdysi jsem se ptal léčitele jestli ví o tom že efekt jeho léčby je nulový... jednak narušuje princip výuky a potrestání... a za druhé sám pacient posílen o to více zvlčí. Je to asi takové jako když vymyslí převatnou tabletku na hubnutí... co se stane? Lidé se začnou desetkrát více přežírat....
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Koukam Ty si z te bible zapamatoval jen ty osemetne veci.
Jezis urcite nemyslel ze by cokoliv snime nemelo vliv na telo,to urcite ma,ale nema vliv na dusi.Dusi nemuze poskvrnit jidlo,to je jen vec tela a mysli.
Pokud Buh nabadal ucednika jist maso,tam je mnoho vykladu,nicmene pokud si budeme myslet ze jedina spravna cesta je nejezeni masa,nezabijeni,tak sice budeme vypadat velmi duchovne a zdrave,ale pokud to je jedina spravna pravda a cesta,platna pro vsechny lidi,to uz vazne nevim,a zavanelo by to necim podivnym.Vzdy je mozne ze je vse uplne jinak nez si myslime,a za nakonec ta duchovnost muze byt uplne o necem jinem nez o jidle.Jezis jedl uplne vsechno a na jedho pocest bylo zabito mnoho dobytka.Mame to mit Jemu a zidum za zle?
Indiani zabijeli s posvatnou uctou...
Je spatne zabijet zvirata?To nevim a moc by me to zajimalo,vubec to nemam vyresene.jen vim ze mame jako jedini volbu.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já to chápu takto... že duch by němal být otrokem svých vášní... a je jedno jakého směru jsou... v kázání na hoře je sdělováno... nestarejte se o to co byste jedli a co pili... co byste si oblékali... protože život je víc než pokrm a víc než oděv. Vaši otcové Manu na poušti jedli... pokrm přímo z nebes a všichni umřeli. V podstatě... NEMĚJTE STRACH Z NIČEHO. Takže stačí odhodit individualitu... a pak nemoc ničí není, zdraví ničí není... prostě se tohle už neřeší... nejsou tu ani pocity ani emoce ani myšlenky... tak co by se řešilo... co kam by mělo spět?
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše: Je spatne zabijet zvirata?To nevim a moc by me to zajimalo,vubec to nemam vyresene.jen vim ze mame jako jedini volbu.
Hmmm... tak jdi, postav se proti zvireti, podivej se mu do oci a zabij ho. Umis to? Ja ne. Ten pocit mi rika, ze je to spatne
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
Jista píše: Je spatne zabijet zvirata?To nevim a moc by me to zajimalo,vubec to nemam vyresene.jen vim ze mame jako jedini volbu.
Hmmm... tak jdi, postav se proti zvireti, podivej se mu do oci a zabij ho. Umis to? Ja ne. Ten pocit mi rika, ze je to spatne
já jsem reakoval rači ve žvanírně, osobně se smyšlenými zápisky prvotních písmáků prakticky neovlivňuji
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

mandragora píše:Já to chápu takto... že duch by němal být otrokem svých vášní... a je jedno jakého směru jsou... v kázání na hoře je sdělováno... nestarejte se o to co byste jedli a co pili... co byste si oblékali... protože život je víc než pokrm a víc než oděv. Vaši otcové Manu na poušti jedli... pokrm přímo z nebes a všichni umřeli. V podstatě... NEMĚJTE STRACH Z NIČEHO. Takže stačí odhodit individualitu... a pak nemoc ničí není, zdraví ničí není... prostě se tohle už neřeší... nejsou tu ani pocity ani emoce ani myšlenky... tak co by se řešilo... co kam by mělo spět?
Tvoje názory mi hrozně korelují se štěstíčkem (nickname) :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Radko,ja nenapsal ani pismenko o tom ze zabijim zvirata,nebo ze to schvaluji.
Mam na mysli to ze pravda treba o zabijeni zvirat muze byt nekde uplne jinde,a ze kazdy mame tu svobodu se rozhodnout.
Stejne je to jen o tom co mame v hlave.
V Indii jsou smery tvrdici ze vse je Jedno,a zabiti nerozlisuje smrt cloveka,zvirete nebo rostliny.
ted nechces zabit zvire,brzy se Ti muze pricit vytrhnout mrkev,nebo znicit zivot klicku ktery touzi se rozvinout v rostlinu.
A z jisteho pohledu v tom pry neni rozdil.
Ale to vse je tak moc slozite,ze zase muze byt situace kdy se podivam ja sam zvireti do oci a zabiju ho.protoze k tomu budu mit duvod.Stejne tak ho maji vsichni kteri zabiji.
Zrovna tak muze byt pravda ze zvirata nam byla dana za potravu,a bolest,utrpeni a smrt je proste soucast zivota,at chceme nebo nechceme,at pred tim utikame nebo ne.Ja proste nevim jak to je..
Potom za zminku stoji fakt,ze mnoho jedincu zvlaste z rad vegetarianu nechteji ublizovat zviratkum,ale ublizuji sobe,at drogami nebo ciny,a ublizuji jinym svym chovanim.tak kdyz je nekde laska ke zviratum,tak musi byt i laska k lidem,jinak to neni urpimne.Ale to uz je o necem jinem.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ani ja nenapsala ani pismenko o tom, ze zvirata zabijis :P . Prave proto, co pises nize a s cimz bez vyhrady souhlasim, si myslim, ze je zbytecne si klast obecne otazky jestli je to a ono spravne ci spatne. Spis si myslim, ze je dulezite se zamerit na svoje pocity, co je dulezite v konkretnim okamziku a konkretne pro nas. A zase je to o pocitech. Je to o tom, co konkretne v tom danem okamziku citim, co mi veli ma podstata, je to o tom, ze nejdu proti svemu svedomi, proti sobe sama. Kdyz se podivas na zivot jako takovej, prijdes na to, ze zobecnovat nelze nic. Nic neni cerne ani bile, i kdyz v tom danem okamzitu to prave cerne nebo bile byt muze.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Třeba Wandmaker píše zase že koncil utvářející Bibli vypustil z přikázání Nezabiješ dovětek o zvířeti... protože by nedokázali pochopit jak může člověk existovat bez masa.

Jinak sama otázka zabití... jak vypadá bez ega? Umírá snad něco? Jestliže je svět klam... pak se skutečně nevinný ani neposkvrní, protože zabije ne on ale Otec... ne on ale hlad, nebo zloba...

Dejme tomu že byste obsáhli vědomí nesmrtelna a jednoty... a někdo by vás chtěl zabít... no nebyla by to spíš legrace a hra? Jestliže jste už vším není ani o co přijít... jak by mohlo být pak taková absurdnost jako zabití vnímáno vámi jak špatné?

Tím se nepřikláním ani k zabíjení ani k nezabíjení. Jen si myslím že z omezeného pohledu lpějící a ustrašené individuality bude tento pohled na věc vždy hódně zkalený.

A jak psáno opět v Bibli bylo... právě to zakázané vědění co je správné a nesprávné je zdrojem pocitů a soudů o čekmoliv a také příčinou ztráty klidu a nadvěcnosti. Zvěř se tím co je správné vůbec nezabývá... a není hříšná a nebude nikdy hříšná... a taky lepší ani horší, dokonalejší nebo primitivní... vědomí pocitů o sobě je mimo ni. Proto se psalo, že všechno bude odpuštěno... protože je to nesmysl povrchní jen rouhání se duchu svatému odpuštěno nebude.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Presne tak.To se mi hodne libi,ten otevreny pristup k tomu ze nevim jak se veci maji,i muj postoj se meni.

K tomu zabijeni,tam je proste divne,ze vetsina lidstva by nikdy nedokazala zabit kravu,ale maso jedi.nad tim zasnu a to nejsem vyjimka.

Asi bych ji zabil kdybych musel,ale asi s jinym pristupem,a to je dulezite.urcite bych se za ni pomodlil,podekoval,poprosil za odpusteni...a takove zabiti je neco jineho.
Jsou dnes i duchovni reznici,kteri se za zvirata modli nez je zabiji,to zvire jde samo k nim beze strachu,to maso je pak jine.ve Slanem je jeden,ten tu dusi pak odesle do nebe,a zvire je hned studene,ve vterine,bylo to i v na vlastni oci.
Tak to uz je zase o stupinek lepsi,pritom vysledek je zase jen smrt.
Nekdy smrt jednoho zachrani tisice jinych,proste smrt je dobra.Jen lidi ji vetsinou vidi negativne,protoze neziji tak aby se na smrt tesili. :D
Ale to bylo trosku mimo...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Teď jsem narazil na info, že zpracování vitamínu B12 v těle katalyzují fermentované potraviny... tedy mléčně kysané. Takže před něčím co obsahuje B12 trošku kysaného zelíčka.
Všechno velké je jednoduché.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

RadkaS píše:
Jista píše: Je spatne zabijet zvirata?To nevim a moc by me to zajimalo,vubec to nemam vyresene.jen vim ze mame jako jedini volbu.
Hmmm... tak jdi, postav se proti zvireti, podivej se mu do oci a zabij ho. Umis to? Ja ne. Ten pocit mi rika, ze je to spatne
a co takhle mršiny ?? ... myslím to vážně ... v knize o enzymech jsem čet, že v Africe takto papkaj .. je to předtrávený mikroorganismama a jde jim to k duhu :-)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše:Jinak sama otázka zabití... jak vypadá bez ega? Umírá snad něco? Jestliže je svět klam... pak se skutečně nevinný ani neposkvrní, protože zabije ne on ale Otec... ne on ale hlad, nebo zloba...

Dejme tomu že byste obsáhli vědomí nesmrtelna a jednoty... a někdo by vás chtěl zabít... no nebyla by to spíš legrace a hra? Jestliže jste už vším není ani o co přijít... jak by mohlo být pak taková absurdnost jako zabití vnímáno vámi jak špatné?
Tímto by sis mohl o mluvi vše a nesouhlasím s tím. Pořáde jsme tu my(já) a ne On(říkej tomu třeba Bůh). Máme zodpovědnost za všechno co děláme ve svých rukou, jsme sice sočástí toho všeho, ale nezbavujeme se tím naší individuální svobody v rozhodování. Proto nesouhlasím se zabíjením, i když je také součástí přírody.......... mě osobně se ale příčí, zvláště to masové vybíjení zvířat jen proto že nám někdo nakukal že se bez masa neobejdeme.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Tímto by sis mohl o mluvi vše a nesouhlasím s tím. Pořáde jsme tu my(já) a ne On(říkej tomu třeba Bůh). Máme zodpovědnost za všechno co děláme ve svých rukou, jsme sice sočástí toho všeho, ale nezbavujeme se tím naší individuální svobody v rozhodování. Proto nesouhlasím se zabíjením, i když je také součástí přírody.......... mě osobně se ale příčí, zvláště to masové vybíjení zvířat jen proto že nám někdo nakukal že se bez masa neobejdeme.
Tohle :

Dejme tomu že byste obsáhli vědomí nesmrtelna a jednoty... a někdo by vás chtěl zabít... no nebyla by to spíš legrace a hra? Jestliže jste už vším není ani o co přijít... jak by mohlo být pak taková absurdnost jako zabití vnímáno vámi jak špatné?

jsem vyložil jen z pohledu strachu... ale finta je v tom... že každý kdo dosáhne odložení individuality a vědomí jednoty... nemá senemenší důvod zabíjet... a to né ze stracgu, né z lítosti a né z přesvědčení. To je pak uplně jiná kvalita... jež se takovými stupiditami a pravidly myšlenkovými neřídí. Ne-ní li v člověku strach... nemůže tam být ani zloba... a obětovat se pro takového tvora je pocta... Boha. Ale jsou i tvorové jež se obětovali i pro ty zlobivé tvory... :cry: a jejich odměnou není pocta... ale spíš zneuctění... a před těmi já se klaním nejhlouběji.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Standa K. píše:
RadkaS píše:
Jista píše: Je spatne zabijet zvirata?To nevim a moc by me to zajimalo,vubec to nemam vyresene.jen vim ze mame jako jedini volbu.
Hmmm... tak jdi, postav se proti zvireti, podivej se mu do oci a zabij ho. Umis to? Ja ne. Ten pocit mi rika, ze je to spatne
a co takhle mršiny ?? ... myslím to vážně ... v knize o enzymech jsem čet, že v Africe takto papkaj .. je to předtrávený mikroorganismama a jde jim to k duhu :-)
No, tak to vyjde nastejno, kouknu na mrsinu a zaludek mi, myslim, da dost silny signal, ze to urcite jist nechce :P , navic si myslim, ze uz to bude v nejakem rozkladacim procesu, takze to je to same, jako kysane veci, ktere se memu telu taky nejevi jako idealni.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Napsal NEO na fruitrevolution (docela zajímavé):
B12 is to be found in every place, where the bacteria producing it trive. It is in your nose, in your behind, on flowers, berries, quite a lot of places. There are many factors involved in production of it and our capacity to absorb and assimilate it.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

:?: Používáte někdo nějaké doplňky s B12?
:?: Je to ta B12 co člověk potřebuje, nebo nějakej analog?
:?: Jaké máte výsledky?
:?: Jak se to jmenuje?
:?: Kolik to tak asi stojí?
Naposledy upravil(a) Seraf dne čtv bře 27, 2008 20:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše::?: Používáte někdo nějaké doplňky s B12?
:?: Je to ta B12 co člověk potřebuje, nebo nějakej analog?
:?: Jaké máte výsledky?
:?: Jak se to jmenuje?
:?: Kolik to tak asi stojí?
Nepouzivam zadne doplnky s B12
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Tak krásně jsem se cítil minulý týden jen na banánech a pomerančích a špenátu... B12 jsem nepoznal nedostatek... psychika podobná euforii... stačilo se najíst... a do deseti minut se dostavilo vibrování... super... a pak jsem si dal jen jednou sušeninu... a do tří dnů se mi rozsypalo všechno až k horečkám, a příznakům nedostatku B12. Teď když si dám pomeranč... pálí... když si dám banán... pálí... už nikdy sušeniny!
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

seraf) komentovali sme to uz prednedavnom, zalistuj v tejto teme par stran spjetne.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Rada by som sa spýtala, či máte niekto podobný zážitok s B12 ako ja. Čísielko mi pred nedávnom poslal tie B12 tablety rozpustné pod jazykom. Tak som po cca 11 rokoch bez fortifikovania začala užívať B12. Nechávala som asi týždeň rozplynúť 1 tabletu pod jazykom ako sa odporúča a začala som sa cítiť vitálnejšie ako zvyčajne. No predvčerom som začala cítiť podivné búšenie srdca, mierne zvýšenú tepovú frekvenciu. Tlak mávam nízky, no teraz sa mi zdá, že asi poskočil (nemohla som merať, lebo som požičala tlakomer kamarátovi s hypertenziou). Včera som užila B12 znova a doslova som celý deň cítila ako mi búši srdce... Celkom ma to vydesilo. Takže s B12 pauza, asi bude stačiť 1 tbl čas od času (ja som dávala každý deň asi 9 dní, keďže som mala tak dlho nič a bola tu nejaká štúdia, kde opisovali, že asi za týždeň užívania tejto formy sa hladina dala do normy. Možno to súvisí aj s hypotyreózou... Mali ste to niekto, takéto pocity s B12?
Dnes som B12 nedala a všetko je ok. Žiadne búšenie, dnes som zaradila aj pôst.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

mandragoro,co mas na mysli suseninou?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Renáta píše:Rada by som sa spýtala, či máte niekto podobný zážitok s B12 ako ja. Čísielko mi pred nedávnom poslal tie B12 tablety rozpustné pod jazykom. Tak som po cca 11 rokoch bez fortifikovania začala užívať B12. Nechávala som asi týždeň rozplynúť 1 tabletu pod jazykom ako sa odporúča a začala som sa cítiť vitálnejšie ako zvyčajne. No predvčerom som začala cítiť podivné búšenie srdca, mierne zvýšenú tepovú frekvenciu. Tlak mávam nízky, no teraz sa mi zdá, že asi poskočil (nemohla som merať, lebo som požičala tlakomer kamarátovi s hypertenziou). Včera som užila B12 znova a doslova som celý deň cítila ako mi búši srdce... Celkom ma to vydesilo. Takže s B12 pauza, asi bude stačiť 1 tbl čas od času (ja som dávala každý deň asi 9 dní, keďže som mala tak dlho nič a bola tu nejaká štúdia, kde opisovali, že asi za týždeň užívania tejto formy sa hladina dala do normy. Možno to súvisí aj s hypotyreózou... Mali ste to niekto, takéto pocity s B12?
Dnes som B12 nedala a všetko je ok. Žiadne búšenie, dnes som zaradila aj pôst.
ne nemám, ale dává se tak nějak 1 tabletka za 7 - 10 dní
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:Rada by som sa spýtala, či máte niekto podobný zážitok s B12 ako ja. Čísielko mi pred nedávnom poslal tie B12 tablety rozpustné pod jazykom. Tak som po cca 11 rokoch bez fortifikovania začala užívať B12. Nechávala som asi týždeň rozplynúť 1 tabletu pod jazykom ako sa odporúča a začala som sa cítiť vitálnejšie ako zvyčajne. No predvčerom som začala cítiť podivné búšenie srdca, mierne zvýšenú tepovú frekvenciu. Tlak mávam nízky, no teraz sa mi zdá, že asi poskočil (nemohla som merať, lebo som požičala tlakomer kamarátovi s hypertenziou). Včera som užila B12 znova a doslova som celý deň cítila ako mi búši srdce... Celkom ma to vydesilo. Takže s B12 pauza, asi bude stačiť 1 tbl čas od času (ja som dávala každý deň asi 9 dní, keďže som mala tak dlho nič a bola tu nejaká štúdia, kde opisovali, že asi za týždeň užívania tejto formy sa hladina dala do normy. Možno to súvisí aj s hypotyreózou... Mali ste to niekto, takéto pocity s B12?
Dnes som B12 nedala a všetko je ok. Žiadne búšenie, dnes som zaradila aj pôst.
Myslim, ze jsi do tela dala neco, co tam nema co delat. Tvoje telo "nepritele" ihned zaregistrovalo a jalo se s nepritelem bojovat :P .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Sluníčko píše: ne nemám, ale dává se tak nějak 1 tabletka za 7 - 10 dní
Užívala som podľa návodu - 1 tbl rozpustiť pod jazykom 4 až 7 x za týždeň. Evidentne je to veľa, pravda asi bude ako píšeš ty.

No, aj Radka môže mať pravdu. Hoci prvé dni som cítila príjemné povzbudenie. Dnes je ok. Inak, fakt je asi najlepšie nejesť, to človeka neuveriteľne zrovná.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

doporučuje se 2000 těch jednotek na týden, to co máme má 3000 jednotek jedna pilulka

také z toho nejsem nadšená, ale raději beru 8)
uvidíš sama, jak ti to bude sedět a podle toho se rozhodneš, chce to se oprostit od naučených schémat myšlení a fakt se nezaujatě pozorovat

nejlepší vstřebatelnost mají ty injekce, ale komu se na ně chce chodit...., ale ty zase nemají ten metalcob......takže se to vlastně vyrovná
jak jsem inzerovala, tak po kontroloe u ajurvedického doktora a po prvních zkušenostech, aby se mi to nepletlo v účincích, jsem začala už brát i ty B12 v pilulkách, zatím jsem vzala dvě pilulky a beru to jak výše píši
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Slniečko, tiež to znížim, bo som sa nejako predávkovala :roll:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No tak jsi si alespoň doplnila deficit, jestli nějaký byl. A my, holky (Laurinka, Renča, Jana a Šiška), si to asi objednáme, až bude reálná nějaká vidina srazu, ne? :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Slniečko, tiež to znížim, bo som sa nejako predávkovala :roll:
nevím proč, ale přijímám taková sdělení při používání pseudodoplňků samozřejmě neškodoradostně, ale příznivě
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
nevím proč, ale přijímám taková sdělení při používání pseudodoplňků samozřejmě neškodoradostně, ale příznivě
:lol:
S dávkou som to prehnala, to je pravda, to som evidentne pocítila. Ale fakt je, že som v poslednom čase cítila deficit B12, takže ako spieva Edit Piaf nič neľutujem. Myslím, že v rozumnom množstve to bude ok.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko píše:doporučuje se 2000 těch jednotek na týden, to co máme má 3000 jednotek jedna pilulka

také z toho nejsem nadšená, ale raději beru 8)
uvidíš sama, jak ti to bude sedět a podle toho se rozhodneš, chce to se oprostit od naučených schémat myšlení a fakt se nezaujatě pozorovat

nejlepší vstřebatelnost mají ty injekce, ale komu se na ně chce chodit...., ale ty zase nemají ten metalcob......takže se to vlastně vyrovná
jak jsem inzerovala, tak po kontroloe u ajurvedického doktora a po prvních zkušenostech, aby se mi to nepletlo v účincích, jsem začala už brát i ty B12 v pilulkách, zatím jsem vzala dvě pilulky a beru to jak výše píši
a co že to tedy bereš? našel jsem na netu toto:
http://www.lekarna.cz/vitamin-b12-tbl-30/
http://www.001shop.cz/Vitamin-B12
http://www.001shop.cz/B-komplex-50
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

http://www.foryourhealth.co.uk/store.asp?pid=66

od Čísélka, je tady v předcházejících stránkách někde od něj rozbor, s methylcobalaminem prodávají jen v zahraničí
Odpovědět