B12

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Jista píše: takze to chce jist suschi,rybu nakladanou v oleji,nebo v jablecnem octu.
a usmazene vajecne bilky by mi take urcite nijak neuskodili.
Pry te B12 staci hodne malo.
.
to uz by som ozaj radsej zacal jest tie mravce...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Dobrou chut :D
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:56, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Marne?i kdyby byla pravda co rikas,tak kdo si dokaze vedome regulovat B12 psychikou?Potom musi mit vliv konzumace vitaminu.Tvrdit ze jezeni B12 ma stejny efekt jako nejezeni mi prijde nerealne.masozrouti nemaj problem s B12 ani v nejmensim.
Takze kazda snaha dobra.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:56, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

To vypada zajmave,otazka je zda je to pravda.Co jsem se tu dozvedel ze existuje analong B12,tak nevim kde v tech nezivocisnych produktech opravdu je.proc treba v kvasem zeli?Nebo soja,fazole,med?tomu se mi proste nechce verit.To by vitariani ani makrobiotici nemeli problem s B12
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

štěstíčko píše:Takže krok 1) Spravit mikroflóru... 2) Doplnit B6 a kobalt, za třetí dodat potraviny ze kterých vzniká B12 a tím vyeliminovat stres, který zase ničí střevní mikroflóru
Můžeš ty jednotlivé kroky konkrétně rozvést? Já mám právě asi právě ten problém, že tělo B12 nevstřebává bez ohledu na zdroje (jakože maso kvůli tomu jíst nebudu, ale jídávala jsem ho...), tak furt špekuluju, jak na to...
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Preco nejest vajecne bilky,ked su z domaceho chovu?Ma niekto nejake padne argumenty?
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Kallaf píše:Preco nejest vajecne bilky,ked su z domaceho chovu?Ma niekto nejake padne argumenty?
No mě to zaujalo, tudíž jsem trošku pátrala a narazila na tohle:

"První projevy nedostatku biotinu byl pozorován u zvířat krmených syrovým vaječným bílkem. U krys krmených syrovým vaječným bílkem byl zjištěn vývoj dermatitidy, ztráty ochlupení a nervosvalová dysfunkce. Tento syndrom byl nazván „syndromem vaječného bílku“ a bylo objeveno, že jeho příčinou je glykoprotein avidin obsaženým ve vaječném bílku. Následně bylo zjištěno, že syndrom vaječného bílku může být léčen jaterní složkou, nejprve nazvanou ochranný faktor X a později biotin. Protože biotin vyléčil kožní choroby způsobené syndromem vaječného bílku, byl nazván vitamín H. H zastupuje „haut“, německý výraz pro kůži. Avidin způsobuje syndrom vaječného bílku, protože se těsně váže na to biotin a tím zamezuje jeho absorpci. Toto platí pouze pro přírodní avidin, který je rezistentní vůči hydrolýze proteolytickými enzymy. Po uvaření vaječného bílku je avidin je denaturován a poté je tráven proteolytickými enzymy."

Moc dalšího jsem toho ale nevygooglila, tudíž kdo ví..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:57, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Toho bych se nebal.je neco jineho jist jen bilky,a dat si jich nekdy trosku.proc to brat fanaticky.Kulturisti profici ji 50 zloutku denne a nic jim nepada.nebo ze by mel Arnie paruku? :D
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Bilko sa mi vzdy zdalo byt neskodnejsie ale toto je zaujimava informacia.Zltky su podla mna tazsie stravitelne a navyse obsahuju vela cholesterolu co asi nebude velmi zdraviu prospesne.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Jista píše:Toho bych se nebal.je neco jineho jist jen bilky,a dat si jich nekdy trosku.proc to brat fanaticky.Kulturisti profici ji 50 zloutku denne a nic jim nepada.nebo ze by mel Arnie paruku? :D
...asi jsi se spletl...oni jedí bílky...,k tomu kila tvarohu,šmakounů,kuřecích ňader,špaget a nízkotučných jogurtů...Nedávno jsem se bavil s obvoďákem,říkal,že k němu chodí tři kulturisti přes 40 let věku a všichni užívají léky na snížení krevního tlaku...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

bilek je nejkvalitnejsi bilkovina,bez tuku.neumim si predstavit cim skodi.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Egg white composition (zdroj wikipedia):

* Ovalbumin 54% Nourishment; blocks digestive enzymes
* Ovotransferrin 12% Binds iron
* Ovomucoid 11% Blocks digestive enzymes
* Globulins 8% Plugs defects in membranes, shell
* Lysozyme 3.5% Enzyme that digests bacterial cell walls
* Ovomucin 1.5% Thickens egg white; inhibits viruses
* Avidin .06% Binds vitamin (biotin)

* Others 10% Bind vitamins, block digestive enzymes...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

hm,zajimave.ted je jen otazka jak moc skodi.
Sice vejce nejim,ale rikal jsem si ze si je obcas dat kvuli B12 nemusi byt spatny.
tak vazne nevim.tabletam moc neverim.Co treba rybi maso?take skodlive?
nebo rybi tuk?
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Zaujimave,ze sa v tej tabulke vobec nespomina B12.Preco asi?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Opět wikipedie, tentokráte B12:
... Eggs are often mentioned as a good B-12 source, but they also contain a factor that blocks absorption. ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:58, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jsem opravdu rada ze jsem zarolovala a vyhrabala nekdejsi prispevek od Nea s odkazem na http://www.roylretreat.com/articles/b12.html. Diky!

Dava to smysl. Vzdyt kdo je tu ten zdravy - vitarian anebo klasicky masojed? Vitarian resi kazde zasvrbeni a hned mu v hlave vyskoci strasidlo B12. Podivejte se ale cim vsim trpi "oni". Uslysi-li doktor ze dotycny je treba jen vegetarian, taktez ma hned jasno v cem je problem, uz mu netreba dal patrat. Tim nechci rict ze by neexistovaly pripady deficience, ale jako kazda porucha budou nejspis souviset s tim ze telo neni v poradku z jineho duvodu a neumi to asimilovat... O veci souvisejici se zdravim se zajimam uz hodne dlouho, a neuniklo mi jak se ta doktorska doporuceni meni, dokonce jeste rychleji nez pravdy Svedku Jehovovych a spol. Vim co me uzdravilo, a jestlize vsemi chorobami prolezli doktori tu najednou delaji bubaka z B 12, jeste jim to nemusim sezrat i s hackem. Ja byt doktorem a nebyt ochotna vzdat se knedlo vepro zela, taky si to nejak zduvodnim, ze, to je to nejjednodussi. Vymyslim teorii, a nez mi dokazete opak, ubehne 30 let jak voda.

Taky jsem pred 4 lety prodelala maligni nador na mozku, coby 4 roky vegetarianka. Asi nemusim licit co jsem si vyslechla, jisteze slovo B12 parkrat zaznelo. Dale jsem byla odborne poucena ze pokud nezodpovedne odmitnu chemoterapii a ozarovani, zbyva mi maximalne 6 mesicu, pricemz budu umirat v tezkych bolestech a celkove demenci, a navic bez naroku na nemocenskou :roll:

Diky Bohu ze jsem uz tehdy vedela o Breussove metode, zalozene na 42 dennim stavovem pustu. Takze za min jak dva mesice jsem byla uplne zdrava. Presne o 6 mesicu pozdeji jsem sla udelat pani doktorce navstevu ze zahrobi :P ...

Ale jak jsem skoncila s pustem, najednou se mi hnusilo mliko, vejce apod, takze jsem pokracovala jako vegan. Hned mi bylo lip, a uz se mi to nikdy nevratilo. Kdyz jsem loni na jare objevila N.W.Walkera a ihned konvertovala, zacaly se dit doslova zazraky. Zdrava jsem byla uz predtim, ale co se s mym telem stalo za poslednich 9 mesicu, o tom se mi ani nesnilo. Rozhodne se neminim vratit zpet do stavu, kdy jsem mela "normalni" hladiny toho kyanoB12.
Naposledy upravil(a) Fiona dne úte bře 04, 2008 0:44, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Taky bych nezapominala na silu sugesce. Myslim ze vetsina zde pritomnych vi o cem je rec, kdyz se rekne "moc podvedomi". Ceho se bojim, to pritahuju, a s cim vetsi panikou se tomu snazim predchazet, tim vic si to posichruju. Nechme si nahucet do hlav ze nam hrozi anemie z nedostatku B12, strach udela svoje a zanedlouho uzkostlivejsi jedinci opravdu zaznamenaji znamky anemie. Inu, farmaceuticky prumysl ma taky svuj marketing.

Je vam blbe, neco vam chybi? Bezte si zaplavat do jezera, dejte si 20 minut svizne chuze pokud mozno v prirode, trochu te jogy, zameditujte si pokud mozno o necem jinem nez o B12, zacnete trochu verit tomu na co jste se dali a priznaky zmizi. Strava taky neni vsecko. Myslim ze je na tom lip ten, kdo v uprimne vire a s dikuvzdanim ji bucek, nez ten kdo nerozhodne zuzla spirulinu a chlorellu a neni si jisty jestli se mu neposkodi krevni obraz.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já zatím B12 neřeším, vajíčka nejím už dlouho, naposledy jsem se o Vánocích s kocourem rozdělil o kousek syrového lososa (nebo přesněji řečeno - čórnul jsem mu kousek z čistě vědeckých důvodů :lol: ). V ledničce mě asi 3 týdny leží kozí sýr a kozí jogurt, vůbec ale vůbec nemám na nic z toho chuť (spíš naopak, příčí se mě to). Asi to o víkendu opět zdlábne kocour. A to jsem nějakou dobu na kozím celkem ulítával. :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

fio> vplyvy psychicke by som dal tiez na prve miesto, myslis ale ze nemozu vznikat aj problemy co maju priciny inde?
vidi sa mi rovnako logicka moznost ze niektore problemy vyplyvaju z narusenia idealnych podmienok napriklad fyzicno biochemickych.
a nedostatky b12 su pmn prave jeden priklad kedy moze byt sice psycho zapojene, priciny su ale prizemne materialisticke.
a bud sa k nim takto pristipuje alebo je riesenie inymi metodami nedostatocne, rovnako ako ked sa chce clovek opacnym smerom zbavit depresie farebnymi pirulami.
niekde som videl pomer 90:10, to by mohlo byt pmn realnejsie ako 100:0 /priciny psychicke:fyzicke/.

myslim ze problem b12 moze byt jednak v zdrojoch a jednak v tej spominanej schopnosti asimilovat ho ak uz je pritomny.
aj jedno aj druhe sa da regulovat.
a tiez myslim ze ako dal ten odkaz neo, ze pri dobre fungujucom metabolizme staci telu menej. ak je ale vstrebavanie blokovane, zacinaju problemy aj na b12 bohatej strave.

ak sa clovek citi ze mu nic nechyba, nemusi pmn riesit ani b12 ani nic ine, minimalny zaklad co by mal ale myslim poznat su priznaky nedostatku, aby bral pri problemoch do uvahy aj tuto moznost.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Fiona píše:Diky Bohu ze jsem uz tehdy vedela o Breussove metode, zalozene na 42 dennim stavovem pustu. Takze za min jak dva mesice jsem byla uplne zdrava. Presne o 6 mesicu pozdeji jsem sla udelat pani doktorce navstevu ze zahrobi :P ...

Ale jak jsem skoncila s pustem, najednou se mi hnusilo mliko, vejce apod, takze jsem pokracovala jako vegan. Hned mi bylo lip, a uz se mi to nikdy nevratilo. Kdyz jsem loni na jare objevila N.W.Walkera a ihned konvertovala, zacaly se dit doslova zazraky. Zdrava jsem byla uz predtim, ale co se s mym telem stalo za poslednich 9 mesicu, o tom se mi ani nesnilo. Rozhodne se neminim vratit zpet do stavu, kdy jsem mela "normalni" hladiny toho kyanoB12.
Tyo, to je fakt jak z učebnice zázraků:) Je super slyšet že ses dostala z této nemoci pomocí přírody. Myslím že to může dát naději ostatním.
Fiona píše:Zdrava jsem byla uz predtim, ale co se s mym telem stalo za poslednich 9 mesicu, o tom se mi ani nesnilo. Rozhodne se neminim vratit zpet do stavu, kdy jsem mela "normalni" hladiny toho kyanoB12.
To by mě hodně zajímalo co se stalo s tvým tělem....?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Fiono to jsem moc ráda, že to takto dopadlo :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

I já jsem ráda :)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:58, celkem upraveno 1 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

štěstíčko píše: Nakonec jsem zkusil uvařit vejce natvrdo... vyloupat 4 žloutky ty vidličkou vpasírovat do rozmraženého špenátu. Co to udělá... jsem zvědav.
...bude ti blbě...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

B12 by mělo být i v zelí - ted to testuju na sobě, dělám zelné orgie:) štavim a štavim. Jinak mám takovej dojem že B12 má nějakou souvislost se zemí, s hlínou, možná proto se i doporučuje nemít ovoce/zeleninu ze zahrady. Proto mě napadají i ředkvičky, nebo ředkev, prostě to co má přímej kontakt s hlínou.

Jinak to zelí jsem vyčetl, to ostatní jsou mé hypotézy, proto nebrat jako fakt.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:58, celkem upraveno 2 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:59, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Myslim ze takove kysane zeli,domaci ma B12 .udelal jsem si ted lahev,a jsem nadsen,mam z toho zeli takovy dobry pocit v mozku,ktery z niceho jineho nemam,musi tam neco byt.treba to B12.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

štěstíčko píše:
Seraf píše:B12 by mělo být i v zelí -
Jak už jsem říkali... nepomůže sníst B12 když se do organismu nevstřebá, poněvadž ze střeva vlivem nefunkční mikroflóry nepostoupí dál. nejlepší šťáva na B je bramborová.
Sám si napsal že to je o hlavě, když budeš věřit že se ti nevstřebá, myslíš že se vstřebá?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

štěstíčko píše:A nemáš nějaký odkaz na Breussovu metodu...
Breussova dieta - http://www.eccevita.cz/index.php?StrId=2&ClId=371

Breussova dieta: na vlastní kůži - http://www.e-stranka.cz/regenerace/2001/12/12obreus.htm

Breussova dieta podruhé - http://www.e-stranka.cz/regenerace/2002/06/breus.htm

Kniha k zakoupení: Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci - http://www.vsechnyknihy.cz/product_deta ... 71&p=25687
nebo Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami - http://knihy.abz.cz/prodej/liecenie-rak ... striedkami

Breuss Cancer Cure - http://www.curezone.com/diseases/cancer/breuss.asp


Na netu je toho fakt spousta..



BTW: aby ses nedivil, já jsem takový místní vyhledávač :wink:

Přeju hodně zdaru!
Naposledy upravil(a) doubravka dne úte bře 04, 2008 21:53, celkem upraveno 2 x.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Fiona píše: Diky Bohu ze jsem uz tehdy vedela o Breussove metode, zalozene na 42 dennim stavovem pustu. Takze za min jak dva mesice jsem byla uplne zdrava. Presne o 6 mesicu pozdeji jsem sla udelat pani doktorce navstevu ze zahrobi :P ...
Gratulujem,to je fakt sila.Tento pripad dokazuje,ze ak ma clovek volu zit,tak sa vzdy najde nejaka ucinna liecba.Aka smiesna je predstava,ze vacsina tazko chorych ludi je ochotna polozit zivot za pozitok zo sebevrazedneho zivotneho stylu.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Kallaf píše:
Fiona píše: Diky Bohu ze jsem uz tehdy vedela o Breussove metode, zalozene na 42 dennim stavovem pustu. Takze za min jak dva mesice jsem byla uplne zdrava. Presne o 6 mesicu pozdeji jsem sla udelat pani doktorce navstevu ze zahrobi :P ...
Gratulujem,to je fakt sila.Tento pripad dokazuje,ze ak ma clovek volu zit,tak sa vzdy najde nejaka ucinna liecba.Aka smiesna je predstava,ze vacsina tazko chorych ludi je ochotna polozit zivot za pozitok zo sebevrazedneho zivotneho stylu.
Přesně tak! Osobně si ale myslím, že "jen" breussovka či "jen" půst nestačí - jsou známy případy, kdy "to" zabralo a kdy naopak ne.. takže důležitější je podle mě určitě nějaká vnitřní ZMĚNA, ke které tahle nemoc leckdy člověka konečně dožene a někdy taky ne..

Fiono, je úžasné slyšet, jak jsi se do toho obula, klobouk dolů! A moc tě obdivuju a mám z toho radost :P
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

moc diky vsem co jsou radi ze ziju :)

Seraf: stalo se zhruba to, ze po prekonani prvotni hnacky a abstaku, tj asi po 2 mesicich, mi od korinku ztmavly prvni sediny (no, bylo jich asi 5), uplne zmizely prvni mimicke vrasky, zpevnila se kuze i vnady, mam spoustu energie cely den... zkratka takove ty drobnosti, bez kterych se sice da zit, ale ktere jsou moooc prijemne :)

Ad B12: Jak pise ta Dr Virginia Vetrano, bakterie produkujici B12 by mely byt v ruznych telesnych tekutinach, napr v nose, usich, ustech a vubec na vsech sliznicich. Nevim jak treba krev nebo sperma, ale typla bych ze i to bude dobry zdroj :) Eskymacke manzelky si udajne nejlepe pochutnaji na vnitrnim obsahu bot svych muzu, kdyz se po dlouhe dobe vrati z lovu... Ja vim, to je extrem a zrejme blbost, ale ze sveho tela jsem uz ochutnala vsechno, a krome tech usi je to docela dobrota :P

Takze co treba dloubat se v nose? :D
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:59, celkem upraveno 1 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:59, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

štěstíčko píše: protože jí do půl roku vypukne rakovina...
:shock: Na to si ako prišiel?
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:59, celkem upraveno 1 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:00, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

štěstíčko píše: Matka s dítětem to má snazší...
No, chudák decko, koľkokrát :roll:
Tak ti prajem, nech s mamou pohneš. To že si ty praješ, aby napr. absolvovala Breussovku, ešte neznamená, že sa do nej pustí. A že viem, o čom hovorím ...:cry:
Aj tak sa udeje len to, čo sa má. Daj mame "rybársky prút", no "rybku" musí chytiť sama.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:00, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Nevidela bych to az tak cerne, vira hory prenasi ;)

Myslim ze v urcite chvili je nejlepsi s prednaskama prestat, kdyz vidis ze mamka je vuci tomu obrnena. To ta moje taky, i kdyz prave ted se ledy zacinaji trochu prolamovat, kdyz jsem ticho a ona na mne vidi jak kvetu. K nejakemu rozhodnuti ma sice jeste hodne daleko, ale uz se tolik nestrachuje, neargumentuje, dokonce se nekdy i zepta na radu kdyz ji neco zaboli.

Myslim ze pro kazdou mamu musi byt dost tezke prijmout radu od vlastniho ditete. Chce to hodne pokory a uprimnosti sama k sobe, k cemuz se ne kazdy dobere. A nemuzes ocekavat od mamky ze te poslechne, dokud sam vuci ni vystupujes jako ze vis vsechno nejlip a ona ze je mimo. Vzdyt pro ni je to mnohem tezsi nez pro tebe. Zkus ji nekdy radsi jen tak poslouchat, nekomentovat, jen se ptat.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

je to sice debata mimo topik, tiez ale myslim ze ak ma clovek pocit ze ini to robia horsie, prilisna snaha presviedcat nemusi byt ideal.
toho uz maju ludia dost z kazdej strany, a z tej zdravotnej dvojnasobne, kazdy hovori nieco ine a kazdy tvrdi ze ma pravdu.
vacsina ludi ma uz proti presviedcaniu jednoducho blok. kazda makrobiotika ma hned vyliecit vsetky choroby, kazda dieta zazracna, a v praxi akurat z mlaky do blata.
ak su jedinci z ktorych by som si mal chciet zobrat nejake to inspiree, myslim ze prave ti vacsinou nebudu mat velku potrebu presviedcat. bud to stoji zato a pmn z nich ktokolvek absorbuje aj bez ich snahy, ako sa zase ini mozu snazit presviedcat a aj tak len mutia vodu.
Odpovědět