Hyperhidróza

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Hyperhidróza

Příspěvek od Lucia »

Chtěla bych vědět, jeslti je to neřešitelný problém (botulotoxin ani žádné spekulativní operace či něco takového jako řešení nepovažuji, stejně jako Hardcore antiperspiranty).
Našla jsem tuhle stránku, a zajímal by mne Váš názor, nebo ještě lépe jestli s tím má někdo zkušenosti.
Levnější řešení se asi nenajde, ale pro mě jako studenta je to docela dost peněz.
Tak snad poradíte. :)
http://www.electroantiperspirant.com/cz/index.php
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Panda »

Léčit to přístrojem? To snad ne proboha. :roll: To nedělej, to je špatná cesta. I kdyby měl něco pomoct (a spíš myslím že to bude zas předražená bublina co toho zas tak moc nedělá) - tohle není řešení, odstraňovat projevy. To je jako když připálíš buchty a natřeš je na bílo, aby to nebylo vidět. Spíš řešit příčiny problémů. A protože nejspíš příčinu nenajdeš (všechno souvisí se vším) tak raději zlepšit celkový stav organismu a ono se to časem všechno napraví. A to - buď jít postupně cestou zlepšení stravy (zvýšení podílu syrové stravy) a očist (půsty, klystýry) nebo (a) jít cestou zlepšení psychiky - snížení stresu, zvýšení životního optimismu, odstranění traumat z minulosti (Cesta), víra v sebe (v "lepší já") a v intuici a ona se i ta fyzická stránka tím postupně napraví.

Jak jsem nakoukl, tak jednou z příčin hyperhidrózy mohou být úzkostlivé stavy - což napravuje výše uvedené. Antiperspiranty - tak to si myslím že určitě není vhodné. Organismus má nějakou příčinu proč to takhle dělá a tím že se mu ta cesta zablokuje tak se to objeví někde jinde, jiným zdravotním problémem. Navíc se ty antiperspiranty budou silně dostávat do těla a to tam musí nadělat pěknou paseku.

Raději se vykašli na obvyklá řešení, tím se to nenapraví a jedině zhoršuje, zkus s příznaky nějaký čas přežít a zaměřit se na úplně jiné oblasti (zdravý styl života a zlepšení psychického stavu).
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Lucia »

Jenže víš/víte co, takhle bych to brala, ale četla jsem že je to snad dědičné, a může to být prostě nějaká vada, mozek si to vyvinul prostě takhle..někde jsem četla o části mozku, název si už nepamatuju :) která by to měla mít na starosti, a stejně jako tuším něco s emocemi atd.. a tak psali že ta "vada" či vada může být tam.. právěže mám dojem, že na to vůbec životní styl nemá vliv, a hlavně mne to provází od dob co si pamatuju...takže nevím..ale rozhodně se tím nechcu nechat omezovat celej život..mě připadá, že zbavit se toho je asi jako chtít změnit třeba např. životním stylem to, kolik vám roste chlupů, nebo to že máte odstáté uši..nevím jestli to jde tedy klasifikovat vůbec jako nemoc..mě to přijde spíš jako postižení,chyba výroby :D :/
( to je hrozný, jaký to píšu souvětí :D )
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Lucia »

A ten stroj rozhodně asi lepší než ty ostatní metody co běžní lidé doporučují..ale bavila jsem se s jedním člověkem, co používal, ale trochu jinej, dražší a prej žádnej efekt..i když psal mi relativně po chvile tak nevím jestli se nakonec povedlo. No, tákže..svůj život rozhodně chci učinit zdravým, ale jestli se jde zbavit i tohoto to fakt nevím. Asi je to částečně v psychice, neříkám že ne.
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Lucia »

Hypothalamus by měla být ta část mozku, přesněji mezimozku :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj Lucia,
chci se tě zeptat, zda je nějaká oblast, kde se tento problém u tebe projevuje více než jinde, třeba dlaně? Moje matka řešila podobný problém už v mládí a byla dokonce se svými rodiči tenkrát navštívit lékaře, aby konzultovali řešení. Nabízela se operace potních žláz, jednalo se o problém v podpaží, ale doktor měl obavy, aby si tělo nevybralo ještě méně vhodnější možnost odvádění potu. Takže z toho sešlo a válčila s tím celý život, neustálé sprchování, deodoranty, antiperspiranty ( ono se to snadno řekne, nepoužívejte je, ale když máte strach si sundat v divadle, restauraci nebo na pracovišti kabát s očekáváním, co se objeví na bluze nebo na košili ... :roll: ) To už je samozřejmě několik let stará historie.

Co se týče rad na tvůj životní styl, pravda je spíš na tvé straně, je to věc vrozená a jediné co by si mohla udělat je, upravit co lze, tedy aby si něměla tak velkou potřebu pocení. To je asi tak vše, takže tvůj postoj chápu, chápu i to, že zdraví je důležitá věc, ale pokud se nebudeš moci cítit dobře a bezpečně při společenském styku, podat neupocenou ruku při seznamování a podobné radosti, které ostatní považují za samozřejmost, tak je to daleko větší katastrofa, dle mého názoru. Využil bych všeho, i když se mi nezdá ten přístroj!, poradil bych se uŕčitě s lékařem, dnes lze udělat mnoho. Tak napiš, kde to máš nejhorší.

Dneska jsou např. i taková řešení, ale to asi znáš, dají se prát nebo použít jednorázově:
http://proti-poceni.cz/podpazni-vlozky.html
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od rudo »

predavam rozne produkty, zarucene na zastavenie nadchy

stuple do nosa, modely z gumy polystyrenu a delux model z korku

alternava je pouzit kolik na pradlo a zastipcovat nos.


dakuj bohu za vyrobne vylepsenie, ktore ti umoznuje vypotit toho co najviac von.

zlozenie potu zavisi od mineralovej balancie tela (treba si nastudovat draslik)
a mikrobialne od vnutorneho zasvinenia organizmu priserkami

nastudovat candidu a ine, vplyv cukru aj ovocneho a metody na vycistenie, sira, soda bicarbona a bylinky a huby podla Wolfika
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Fiona »

Po par mesicich na poctivem syrovem ovozelu se poceni snizi, bude potreba vyvinout poradnou fyzickou aktivitu aby se clovek zpotil. A kdyz se zpoti, nesmrdi. Tedy aspon prvni den ne :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od awa »

Asi bych nic lepšího nenapsala, než je uvedeno.
Znám to ze strany jednoho svého přítele a vím, jak to trápí, co to dělá se sebevědomím, když vám lidé neradi podávají ruce, divně kroutí obličeji atd., protože jste upocený. U něj to bylo o to horší o to, že byl obchoďák, tedy dennodenně s lidma.
Musel to přijmout a naučit se s tím žít. Vím, že si začal hlídat pravidelnou! stravu (vysoký podíl kvalitního ovozelu), změna zaměstnání, díky tomu změna oblečení (přírodní multifunkce) a pravidelná turistika na čerstvém vzduchu. Pod kudlu nešel. Zmírnilo se to, ale nevyléčilo zcela.
Mám ho dodnes moc ráda, jeho handicap se mu v jiné oblasti stal předností. Pomohl vypilovat charakter a spousty úžasných vlastností, které se dnes spoustě lidem nedostává. Být v jeho společnosti je dar.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Kometa »

Před pár dny se mi stala zvláštní věc - s někým jsem si povídala, nebylo to vcelku nic zásadního o čem jsme mluvili, nepřipadalo mi, že bych byla nějak ve stresu, horko mi také nebylo ... a najednou cítím něco na vnitřní straně paže a zjistím, že mi po ní tečou kapky potu! Měla jsem tílko a tak pot prostě stékal. Mazec, to se mi běžně nestává, tak doufám, že to byla jen reakce na homeopatika :roll:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od Pavluska »

Kometa píše: tak doufám, že to byla jen reakce na homeopatika :roll:
je to možné. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
vejsky

Re: Hyperhidróza

Příspěvek od vejsky »

Ahoj, mám Electro antiperspirant a jsem s ním spokojený. Potil jsem se v podpaží opravdu hodně a tento přístroj mi pomohl mé problémy dostatečně ukorigovat. Avšak z důvodu finanční tísně jsem nucen ho prodat. Cena 7000 Kč. Je jako nový, vše v kompletním balení Používal jsem ho sezónně.
pro podrobnější info mi napiš maila: martinstejskal1803"zavinac"seznam.cz
Možnost osobního předání a ozkoušení v Praze nebo Karlových Varech.
Odpovědět