KLÍČENÍ semen a ořechů

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hofikos píše:aha... tak to zkusím...

a sluníčko, ty jíš klíčenou pohanku?
Když mám chuť na něco hodně hutného tak ano, naposledy jsem ji měla v létě. Raději sahám po mungo klíčkách, protože ty se prodávají přímo a seženu je většinou hned. Dopoledne jím ocove a v podvečer dávám nějaký větší salátek, ale většinou se rozhoduji až ten den jaký, takže u mě moc plánování nevyhrává, proto ji nestihnu namáčet a volím klíčky. Které mi tedy trochu více chutnají a jsou lehčí.

Pohanku nenechávám nějak hodně naklíčit, jen tak ani ne 24 hodin ji nechám namočenou, on ten klíček udělá takovou maličkou "prdelku" na tom zrníčku, a to stačí, člověk vnímá, že ty enzimy jsou zaktivovány, properu ji, dám na to hodně kari (nejlépe z mlýnku), trocha neraf. soli, citr. šťávy a oliv. oleje a zamíchám do ni na kousky nakrájenou čerstvou zeleninu (většinou ledový salát, okurku, někdy rajče), je dobré i s několika měsíčky červené cibule :) a chce to hodně kousat :) Je to dobré.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

s těma prdelkama jím munga, velké klíčky u nic nemusím...tak děkuji za tip :)
Uživatelský avatar
Kateřinka
Příspěvky: 55
Registrován: pát kvě 26, 2006 12:40
Bydliště: Ceske budejovice

Příspěvek od Kateřinka »

hofikos píše:s těma prdelkama jím munga, velké klíčky u nic nemusím...tak děkuji za tip :)
taky miluju málo naklíčený mungo! tak den a půl ideální
já totiž tu dobrotu nevydržím tak dlouho klíčit :lol:
Evolution rules!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Sluníčko píše:Tmavá pohanka, když se namočí, tak je také druhý den měkká, ale nenaklíčí, klíčí jen ta světlá, je tam ten fígl zpracovávání.
Stejně to je divný, že ta tmavá nenaklíčí - co to je za semínko, když neklíčí? Já jsem teď zkoušela pohanku od Lagrisu a vypadá, jako kdyby byla uvařená, úplně se rozpadá - ale na obalu není nic o úpravě, tak nevím... Chuťově mi ale přijde lepší, než ta světlá, co klíčí...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tmavá není raw, není živá
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

světlá je dobrá na čerstvo, tmavá, když má někdo rád vařené (je na tyto účely chutnější)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Děkuji za objasnění :shock:

Čokoládu si nedám a klidně si dlabu znehodnocenou pohanku :x To je bordel :? Raději se ani neptám na rozinky a další sušený, co je na tom živého :roll:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

někde tady je článek o tom zpracovávání, ale už nevím kde

mě přijde taková jako upražená, to dělá tu chu´t u té tmavé
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sorry lidi ale pohnaka smrdí jak pálící se transformátor,........ nějak nevím jak to můžete jíst:)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to jen ta tmavá, mě tedy ale ani ta nesmrdí

ta živá stvětlá není cítit
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Sluníčko píše:to jen ta tmavá, mě tedy ale ani ta nesmrdí
A ako potom vies, ze ta tmava smrdi? :wink:
Sluníčko píše:ta živá stvětlá není cítit
Ta je ale zasa taka slizovita.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

no ne, já si to právě nemylsím, to si myslí Seraf
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pát lis 16, 2007 12:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Katarína píše:
Sluníčko píše:ta živá stvětlá není cítit
Ta je ale zasa taka slizovita.
je, když už si jí dávám, tak ji hodně proliji vodou přes sítko
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ale tomu si povedala, ze mu ma smrdiet len ta tmava :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

no když mluvil o nějakém zápachu, tak jsem si říkala, že může myslet jen tu druhou tamavou, protože ta světlá není cítit
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Myslim že byla tmavá a vařená, je to už nějakej ten pátek zpátky co jsem jí ochutnal, ale prostě mi smrdí.

Také jsem jí zkoušel namočit a i tak mi nešla jíst, ten tvrdej obal nešel rozkousat. Tak jí mám na seznamu nepoživatelných potravin:)
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Pohanka

Příspěvek od Kallaf »

Slupka semena je velmi tvrdá a odstraňuje se buďto mechanicky, kdy nedochází ke znehodnocení živin a výsledná barva krup je světlá, anebo termicky s tím, že v tomto případě je většina živin znehodnocena a kroupy mají barvu hnědou.

Preto ta tmava nenaklici :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já semotamo kupuju pohanku odtud.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Klíčení semen - zkušenosti

Příspěvek od araila »

Zdravím všechny vitariány! :) Chtěla bych se zeptat, zda a jaké máte zkušenosti s klíčícími soupravami, které jsou v nabídce na našem trhu. Trochu jsem se snažila (jako začátečník) v této problematice na webu zorientovat a zhruba již asi vím, co si zde začínající vitarián může koupit. Sama jsem zkoušela klíčení s pomocí pet lahví, misek i zavařovaček - ale většinou mi semena buď začala plesnivět, nebo hnít.

Chtěla bych proto znát vaše zkušenosti a rady na toto téma. Jako dobrá možnost se mi zdá třeba automatické klíčidlo Fresh Life, ale ta cena je tak trochu přemrštěná, ne? (kolem 3000Kč) Ale pokud by vážně bylo tak dobré, jak v popisu píší... :P

Dík za odpovědi. :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Vítej! Máme tu přímo klíčící vlákno. Ale je pravda, že v něm moc informací není. :-) Já klíčil tak, jak jsem to tam popsal (propíchané krabičky od nanukáče), nebavilo mě to pořád proplachovat.

http://www.forum.vitarian.cz/viewtopic. ... sc&start=0
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Advid píše:Vítej! Máme tu přímo klíčící vlákno. Ale je pravda, že v něm moc informací není. :-) Já klíčil tak, jak jsem to tam popsal (propíchané krabičky od nanukáče), nebavilo mě to pořád proplachovat.

http://www.forum.vitarian.cz/viewtopic. ... sc&start=0
Jo jo, jasně, díky. Tohle vím, četla jsem. Ale o klíčících přístrojích tam nic moc není. Vážně ne. Tak jsem myslela, že by se třeba někdo chytil tady... :wink:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Něco k tomu je i tady:
viewtopic.php?p=39100&highlight=#39100

Mně osobně to přijde jako zbytečnost, klíčím v pohodě v normálních neprůhlených mísách (viewtopic.php?p=38994&highlight=#38994 :)

A téma bych sloučila s tím linkem od Davida výše, ať v tom nemáme moc hokej :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jo, arailo, a vítej mezi námi! :wink: :P :D
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Klidně to slučte s čím jen chcete. A dík za přivítání. :P
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Ahoj, já už tedy moc neklíčím, ale v dobách kdy jsem klíčil sem to dělal v petlahvích, údržba a klíčivost naprosto výborné, měl jsem petky přímo u vodovodu, takže sem to tak 3x denně jen napustil vodou a krásně se to propláchlo, klíčivost a čerstvost naprosto výborné. Pro uchování ne moc vzrostlého stavu je super to dát do ledničky.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Pohanka - jak ji klíčíte?

Příspěvek od araila »

Jak klíčíte pohanková semena? Mně se to zatím nepovedlo. Semena nenaklíčila a nakonec zplesnivěla...Možná jsem měla "mrtvou" sadbu, nevím. Každopádně, semena nebyla loupaná.

Dík za odpovědi. :P
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Seraf píše:Ahoj, já už tedy moc neklíčím, ale v dobách kdy jsem klíčil sem to dělal v petlahvích, údržba a klíčivost naprosto výborné, měl jsem petky přímo u vodovodu, takže sem to tak 3x denně jen napustil vodou a krásně se to propláchlo, klíčivost a čerstvost naprosto výborné. Pro uchování ne moc vzrostlého stavu je super to dát do ledničky.
Zajímavý tip! Děkuji.

Ale ty pet lahve - to přece není vůbec přírodní materiál. Nemůže se z nich při tom klíčení uvolňovat nějaká škodlivá chemikálie? :idea:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Pohanka klíčí i loupaná, namočíš ji jen na dvacet minut a vodu sliješ, pak jen občas zatřeseš se sklenicí, aby se semena neslepila, po 12 hodinách propláchneš. Za den je tak akorát k jídlu.
Když ji namočíš na dýl tak zeslizovatí a nedostane se k ní vzduch, pak shnije.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

araila píše:
Seraf píše:Ahoj, já už tedy moc neklíčím, ale v dobách kdy jsem klíčil sem to dělal v petlahvích, údržba a klíčivost naprosto výborné, měl jsem petky přímo u vodovodu, takže sem to tak 3x denně jen napustil vodou a krásně se to propláchlo, klíčivost a čerstvost naprosto výborné. Pro uchování ne moc vzrostlého stavu je super to dát do ledničky.
Zajímavý tip! Děkuji.

Ale ty pet lahve - to přece není vůbec přírodní materiál. Nemůže se z nich při tom klíčení uvolňovat nějaká škodlivá chemikálie? :idea:
Myslim že z petek se neuvolňuje nic, i když kdo ví, vzhledem k tomu že poločas rozpadu je nějakých 400 - 500 let tak to uvolňování musí být minimální.

Já je řežu vejpůl, zespodu udělám dírky aby odtékala voda.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Seraf píše: Myslim že z petek se neuvolňuje nic, i když kdo ví, vzhledem k tomu že poločas rozpadu je nějakých 400 - 500 let tak to uvolňování musí být minimální.
Na to bych nesázel. PET se sice nerozpadne, ale v tom materiálu je spousta plniv, stabilizátorů, atd. Při delším kontaktu s vodou z toho IMHO může něco lézt, ale určitě to nebudou moc velké dávky.
Naposledy upravil(a) hugo dne pát led 04, 2008 17:26, celkem upraveno 1 x.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

hugo píše:
Seraf píše: Myslim že z petek se neuvolňuje nic, i když kdo ví, vzhledem k tomu že poločas rozpadu je nějakých 400 - 500 let tak to uvolňování musí být minimální.
Na to bych nesázel. PET se sice nerozpadne, ale v tom materiálu je spousta plniv, stabilizátorů, atd. Při delším kontaktu s vodo toho IMHO může něco lézt, ale určitě to nebudou moc velké dávky.
Souhlasím. Raději bych dala při klíčení přednost sklu, než plastům. Klíčení je chemický proces, který může v jistém smyslu uvolňování určitých chemických látek z plastů ovlivnit. A i když mohou být tyto dávky, které zprostředkovaně s naklíčenými semeny zkonzumujeme, malé, přece bych se jim i tak raději vyhla.

Pro inspiraci uvádím následující odkazy:

http://www.dtest.cz/index.php?action=2& ... anekid=115

http://www.svetcelebrit.cz/view.php?cis ... 2006032132
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Já klíčím v porcelánové míse, přiklopené talířem - aby byla semínka potmě. Několikrát vždy propláchnu a vždycky to dopadlo výborně, manipulace nesmírně snadná :) Pet lahvím bych taky nevěřila, i destilku si přelévám do skleněných lahví :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

doubravka píše:Já klíčím v porcelánové míse, přiklopené talířem - aby byla semínka potmě. Několikrát vždy propláchnu a vždycky to dopadlo výborně, manipulace nesmírně snadná :) Pet lahvím bych taky nevěřila, i destilku si přelévám do skleněných lahví :wink:
Ano. Přece je škoda, aby člověk znehodnotil užitek, získaný syrovou stravou, nějakými jedy z plastů... :?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: Pohanka - jak ji klíčíte?

Příspěvek od člověk »

araila píše:Jak klíčíte pohanková semena? Mně se to zatím nepovedlo. Semena nenaklíčila a nakonec zplesnivěla...Možná jsem měla "mrtvou" sadbu, nevím. Každopádně, semena nebyla loupaná.

Dík za odpovědi. :P
hlavně nesmíš zkoušet klíčit pohanku původem z Ukrajiny,kterou tady prodávájí Kučírkovic z Jihlavy - Natural.Ta prochází párou 220 st. a je mrtvá.Poznáš ji,že je tmavá a tvrdá.Krásně vyžene klíčky pohanka z f. ProBio.Pak hodíš do přístroje ( v mém případě Ronic ) a uděláš kaši s různými přísadami...u mě jako favorit je jen česnek,olej,cibule,majoránka.Pohanka je supr,ale pozor stahuje...takže pakliže je Ti špíš zima jako mě,tak pohana to podpoří...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

a i se dá na ní dobře přibrat (pro ty, co o to usilují) :wink: :)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

cit :
Ach krušno bylo když nesčetné hordy
těch pohanův tatarských vtrhly roku
1240 do Velkopolska,Uher a Slezskem do
křesťanské Moravy. Ti divoši očí jiskřivých
byli samý sval a šlacha a jakoby srostlí
se svými oři lesklé srsti.
Městysů,vísek plenili - oj - hlad byl po
vší zemi. Oni však ne.Majíc svoje zrní
zvláštní jakési,dílem pro koně své,dílem
pro sebe syrové jedli,neb drtíce ho kamenem
větrem prohodili a ve vodě uvařené jedli.
Ta kaše náramně šla jim k duhu.A místní
lid - neznaje jazyka jejich kaši tu po nich nazval.
Totiž pohanskou.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mám trochu tatarské krve, můj praděda byl Tatar :)

na mně to vidět není, ale na mamce trocu ano a bráchovi také
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Takže jsi Tatarka. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Kateřinka
Příspěvky: 55
Registrován: pát kvě 26, 2006 12:40
Bydliště: Ceske budejovice

Příspěvek od Kateřinka »

Sluníčko píše:mám trochu tatarské krve, můj praděda byl Tatar :)

na mně to vidět není, ale na mamce trocu ano a bráchovi také
A jak se poznají Tataři?? Mají nějáké znaky které je odlišují od ostatních??
Evolution rules!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já se jen domnívám podle rysů v rodině, protože fotku pradědy jsem nikdy neviděla
širší lícní kosti, tmavé vlasy, našikmělé oči
mamka a babička - ty rysy v obličeji a tmavé pevné vlasy
a brácha šikmější oči (má je ale modré, tak je to zajímavé spojení, ale člověk si toho na první pohled ani až tak nevšimne)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:Takže jsi Tatarka. :D
:D
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Pohanka - jak ji klíčíte?

Příspěvek od araila »

člověk píše:
araila píše:Jak klíčíte pohanková semena? Mně se to zatím nepovedlo. Semena nenaklíčila a nakonec zplesnivěla...Možná jsem měla "mrtvou" sadbu, nevím. Každopádně, semena nebyla loupaná.

Dík za odpovědi. :P
hlavně nesmíš zkoušet klíčit pohanku původem z Ukrajiny,kterou tady prodávájí Kučírkovic z Jihlavy - Natural.Ta prochází párou 220 st. a je mrtvá.Poznáš ji,že je tmavá a tvrdá.Krásně vyžene klíčky pohanka z f. ProBio.Pak hodíš do přístroje ( v mém případě Ronic ) a uděláš kaši s různými přísadami...u mě jako favorit je jen česnek,olej,cibule,majoránka.Pohanka je supr,ale pozor stahuje...takže pakliže je Ti špíš zima jako mě,tak pohana to podpoří...
Dík moc za cenné informace! :) Také je mi spíš zima, to ano. V létě i v zimě spím v tenčích či tlustších ponožkách...Takže mi třeba docela dost dobře dělá zázvorový čaj (čaj z na tenounko nakrájeného čerstvého kořene zázvoru). :wink:
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:29, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jak už jsme to tady psali

tmavá - mrtvá
světlá - živá

:)

Na raw světlá.
Na vaření tmavá.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

štěstíčko píše:
hofikos píše:Děkuji za objasnění :shock:

Čokoládu si nedám a klidně si dlabu znehodnocenou pohanku :x To je bordel :? Raději se ani neptám na rozinky a další sušený, co je na tom živého :roll:
To já měl kdysi takový test... s domácíma kočkama... ty trvanlivé mléko od normálního poznaly vždycky... ale uběhlo pár měsíců... a zmutovaly protože nikde normální mléko nebylo jen trvanlivé... a dneska klidně pijí trvanlivé. Taky jsem je zkoušel obelstít sojovým masem... nedaly se... a dneska žerou kitekat a granule jako nic. To je holt pokrok... těším se na kaší jako v matrixu nebo amarouny jako v návštěvnících... chemie a chemie všechno namíchané... a co bude pak s vitariánstvím... když v obchodech bude jen optimum zdraví?
Kočky mám moc ráda. A vím, že si vždy snědí z misky nejprve to nejlepší - a pak teprve (když mají ještě hlad) až to další...Ale známí mé tety svého kocoura krmili od malička výhradně granulemi - a jemu pak, chudákovi, vypadaly všechny zuby! Tak bacha. :cry:

Jinak ten způsob stravování, o jakém mluvíš, je dost hrozná představa. To bych raději žila ze vzduchu a sluneční energie, než tohle. :wink:
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

přátelé, tady klíčíme, pokud přestaneme klíčít, tak se přesuneme někam kde je pro to vhodnější téma, díky "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

už jsi zde chyběl :)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

štěstíčko píše:
hofikos píše:Děkuji za objasnění :shock:

Čokoládu si nedám a klidně si dlabu znehodnocenou pohanku :x To je bordel :? Raději se ani neptám na rozinky a další sušený, co je na tom živého :roll:
To já měl kdysi takový test... s domácíma kočkama... ty trvanlivé mléko od normálního poznaly vždycky... ale uběhlo pár měsíců... a zmutovaly protože nikde normální mléko nebylo jen trvanlivé... a dneska klidně pijí trvanlivé. Taky jsem je zkoušel obelstít sojovým masem... nedaly se... a dneska žerou kitekat a granule jako nic. To je holt pokrok... těším se na kaší jako v matrixu nebo amarouny jako v návštěvnících... chemie a chemie všechno namíchané... a co bude pak s vitariánstvím... když v obchodech bude jen optimum zdraví?
klíčené mungo nám chutná víc než čočka, klíčky mají chut mladého zeleného hrášku. nejpší je rychlo klíčení, pak je klíček mohutný, silný, dlouhý, křehký. dá se koupit i u větnamců na tržnicích. děti tomu říkají žížalky :P
mirka
Odpovědět