KLÍČENÍ semen a ořechů

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od dgm »

Awi, dik.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od s.arik »

až teď dočítám odpověď Awy....dva dny?! moje semínka spala ještě 3. den, teprve 4. a 5. to byly "klasické klíčky"
Naposledy upravil(a) s.arik dne čtv led 08, 2009 0:28, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od awa »

Opravdu dva dny + ta noc co bobtnaj, ale asi mám doma tepleji...topíme dřevem...Ten cedníček má vždycky zelené hlavičky u horního okraje a zespodu vykukují bílé kořínky ( ty se plazily k vodě ).Možná taky hraje roli stáří semen...opravdu nevím...
:D
Škoda, že je jí jen miláček...já nerada.
Ještě musím dodat, že je třeba hlídat, aby nabobtnaná semínka neuschla, takže proplachovat opravdu min. dvakrát denně.
Naposledy upravil(a) awa dne stř říj 29, 2008 20:12, celkem upraveno 1 x.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od ajla »

dgm píše:Mate nekdo zkusenosti s klicenim alfaalfy? Pokud se to nekomu podarilo do zdarneho konce, tak jaky byl postup?
Do sklenice s širokým hrdlem vložíme malé množství propraných semen, zalijeme vodou, překryjeme plátnem (večer). Ráno vodu slijeme, sklenici překlopíme na stranu a semínka necháme klíčit 3-6 dní. Podle potřeby provlhčujeme. Semínka vojtěšky klíčí brzy, už na druhý den můžeme používat malé klíčky a postupně odebírat. Klíčení ukončíme když má klíček velikost semínka. Semínka hodně nabydou dvakrát až třikrát tolik.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od awa »

Já žádný hadřík nepoužívám, mě vždy zasmrádal....možná to s ním neumím... Cedník je míň pracný a údržba opravdu primitivní a žádné puchy, klíčí to na přirozeném vzduchu.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od culka »

Robim ich tak, ako vsetky ostatne. Do 250 ml zavaracieho pohara s sirokym hrdlom si odsypem davku. Staci naozaj malo, horko-tazko zakryt dno. Nalejem na to vodu a necham to namocene cez noc (alebo cez den, podla toho kedy si spomeniem). Rano to opatrne zlejem a necham klicit. Pri preplachovani treba davat pozor, aby bolo co klicit. Tie semienka su malicke a lahko ich vylejes, ale druhy, treti den je z toho uz porast a je po probleme.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od dgm »

Vsem dekuju!!! :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Chtěla jsem se zeptat na klíčení konopného semínka - musí to být neloupaná semena nebo loupaná? Po půstu bych to chtěla zkusit, vypadá to lákavě.
Jinak máme doma Freshlife - ten elektrický přístroj a opravdu funguje perfektně. Je pravda, že zatím (už čtyři roky asi) v něm klíčíme stále mungo (myslím, že už jsme ho snědli za tu dobu nejmíň vagón :D ), protože nám moc chutná, ale budu zkoušet klíčit i další věci jak to tady čtu.
Awo díky za postup klíčení alfa-alfy na cedníku, zdá se mi to výborný nápad.
dvdmchl

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od dvdmchl »

Loupana, proti vsem ocekavanim, dokazi vyklicit take. Priroda je mocna.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Tak to je fajn, loupanou mám doma, neloupanou bych si musela pořídit a myslím, že bude ve výsledku i příjemnější než by byla ta neloupaná - přemýšlela jsem nad tím, jestli nebude vadit ta tužší skořápka, ale takhle - paráda.
dvdmchl

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od dvdmchl »

Zkus jich jen mene. Po pravde jsem nezkousel primo konopna. Ale nekdy na jare mi po zapomenutem namoceni vyklicila loupana slunecnicova seminka.
Takze pokud nebyla semnika znehodnocena loupanim horkou vodou tak by mela vyklicit i bez slupky.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Tyhle jsou od Terezky, takže myslím budou O.K. :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Mungo - supky prec

Příspěvek od Dano »

Ako sa da po nakliceni fazule mungo oddelit tmavozelene supky od naklicenej fazule? Ako to riesia v potravinarskom priemysle, ked to robia vo velkom? Viete?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Mungo - supky prec

Příspěvek od Renáta »

Dano píše:Ako sa da po nakliceni fazule mungo oddelit tmavozelene supky od naklicenej fazule? Ako to riesia v potravinarskom priemysle, ked to robia vo velkom? Viete?
Ja to neoddeľujem. My to jeme aj s tými zelenými obalmi - veď v nich by tiež mali byť cenné látky, či nie? A je to mäkké, v pohode. Nerozumiem.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Taky to neoddělujeme a ty co se naklíčené prodávají v obchodech jsou stejné.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od listy »

Myslím, že zalít větším množstvím vody a prostřepávat. Ale taky nechápu proč. (:-)
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Ivana »

Mě ty slupky taky celkem vadí, bez nich je to lahodnější..a taky se mi źdá že nadýmají :? Dobrý tip s tou vodou a protřepáním
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

No mě by zas to zelené moc chybělo...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Dano »

Ivana píše:Mě ty slupky taky celkem vadí, bez nich je to lahodnější..a taky se mi źdá že nadýmají :? Dobrý tip s tou vodou a protřepáním
Ano aj ja to tak robim. Ja len ci to niekto nrobi este efektivnejsie.

A ostatnym, ze preco? Skuste, porovnajte :). Vacsia lahoda. Skratka ja radsej len klicky ako 95% klickov a 5% supiek. Ale kedze sa mi to neda oddelit uplne, a nemam na to ani cas, tak to s tym oddelovanim neprehanam.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Dano, já bych si po oloupání to zelené od Tebe odebírala, určitě to vyhodíš... (:-)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Dano »

Ano, vyhadzujem. Ale vyzera to byt stabilna hmota, nepodliehajuca skaze, urcite dlho vydrzi. Supky skusim zbierat a mozem poslat naraz :). Potrebujes do vankusov :) ?
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Do bříška :mrgreen:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Katarína »

:lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Dano »

To musi byt dost nevyrazna chut, samotne supky. Nieco ako plevy zo zrna? Si len predstavujem, neskusal som. Ja mam ovela radsej tie klicky. Ale kazdy mame ine, chute, a to je dobre, preto sa tomu vobec nedivim. Mozme si aspon navzajom pomahat :). Navrhujem ti Pavlina, trochu podla mnou skreslenej Ricardovej teórie komparatívnych nákladov v medzinarodnom obchode, ja ti budem posielat supky a ty mne ciste klicky, beries? Spokojnost na oboch stranach...
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Ty jsi ani jednu zelenou slupičku z klíčků neochutnal? :shock: :shock: :shock: Radím Ti nejprve ochutnej celý klíček, pak klíček bez slupičky, pak slupičku samotnou a pak navrhuj co si budeme posílat, protože až to uděláš, tak bys možná moc litoval, že jsi mi tu výměnu nabízel. Já když čistím freshlife, tak nenechávám jedinou, aby třeba nedejbože vypadla do dřezu, možná to budeš taky tak dělat až vyzkoušíš :) .
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Dano »

Ochutnal, prave. A nic. Tak si predstavujem, ze podobne (ne)chutia plevy.
Ja sa supiek zbavujem pod vodou, kolko sa da, a ktore ostanu tak tie potom s klickami konzumujem tiez, hoci ciste klicky mi chutia viac.
Inac ja az tak casto nenaklicujem, tak zial tych supiek pre teba vela nenazbieram.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Nevadí, nevadí :D , ale pobavili jsme se dobře...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

veri píše:no podle mě jo, musí, pokud jsou raw, když jsou to plody, ne? aspoň tak si to myslím, na co by jinak neklíčivé plody byly..chci to právě zkusit s těmi raw od terky, ještě jsem je neměla, ale hugo tuším jo, tak možná zkoušel i klíčit :D
No právě nevím, jestli nějak nevadí, že se to vyloupe ... Jestli jsou pak ještě schopné klíčit, ta skořápka určitě nějaký význam má ... Už se vám někomu povedlo nějaké ořechy naklíčit ? Klíčené luštěniny zložňuju a ořechy, to musí být bájo :) A máte někdo zkušenosti s nakličovací miskou ? Nebo jak klíčíte ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

alfalfu klíčím v plastovém sítku a nic jiného už neklíčím. dřív jsem klíčila pšenici, normálně v zavařovačce, ale ne moc tlustou vrstvu, jinak to začne smrdět a kvasit..

jestli máš přístup k nevyloupaným vlašákům (třeba od babičky...?), tak zkus naklíčit vlašák, já bych to zkusila, mám ze zahrady vlašáky i lískáče
ale vůbec netuším, jak to udělám :lol: asi normálně jako jiné klíčky? přes noc namočit a pak dvakrát denně omývat? ta noc mi přijde jako moc krátký čas..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Jojo, vlašáky mam taky z naší zahrádky
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Sweetie »

k.winky píše:
veri píše:no podle mě jo, musí, pokud jsou raw, když jsou to plody, ne? aspoň tak si to myslím, na co by jinak neklíčivé plody byly..chci to právě zkusit s těmi raw od terky, ještě jsem je neměla, ale hugo tuším jo, tak možná zkoušel i klíčit :D
No právě nevím, jestli nějak nevadí, že se to vyloupe ... Jestli jsou pak ještě schopné klíčit, ta skořápka určitě nějaký význam má ... Už se vám někomu povedlo nějaké ořechy naklíčit ? Klíčené luštěniny zložňuju a ořechy, to musí být bájo :) A máte někdo zkušenosti s nakličovací miskou ? Nebo jak klíčíte ?
tady neco na precteni
http://ohz.cz/old_web/amana/strava/orechy.htm
jako s kokosakem, klicky vevnitr a pak se proderou skorapkou a vyroste palmicka :)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

díky, takže jsem vydedukovala, že ořechy bez slupky naklíčit nejdou, ani ze zahrádky. takže už nám zbývá jen se přestěhovat do tepla..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Sweetie »

veri píše:díky, takže jsem vydedukovala, že ořechy bez slupky naklíčit nejdou, ani ze zahrádky. takže už nám zbývá jen se přestěhovat do tepla..
jestli mas cerstvy ze zahradky a kvetinac, polozila bych orech na nej a cekala
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Aha, takže ono těch živých oříšků moc není :( Jedině si je vlastnoručně obstarat...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

Sweetie píše:jestli mas cerstvy ze zahradky a kvetinac, polozila bych orech na nej a cekala
jé, tak to zkusím, ale až seženu květináč :D to by mohlo vyjít

a zkoušel už někdo naklíčit pecku od avokáda? já někde četla, že dát do vody a až něco vyleze, tak do hlíny, zkoušela jsem to, ale nestalo se nic, tak že by rovnou do hlíny?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

čočka se klíčí loupaná nebo neloupaná ? Objednávám na biosféře klíčící systém, tak rovnou objednám i materiál, tak poraďte :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Fiona »

Neloupana. A cocka klici vyborne, zatim nejrychlejc ze vseho co jsem kdy klicila. Druhy den mas ocasky, chutna to moc dobre. A uplne na to staci sklenice. Nasypes hrst cocky, zalejes vodou, chvili nechas macet, pak vodu slejes a nechas jen mokre. Vecer a rano staci proplachnout :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

k.winky to nekupuj! to jsou vyhoezné peníze za něco, co nepotřebuješ. opravdu stačí sklenice nebo sítko s talířkem. raději si za to kup kupu ovozelu :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Myslíte ? ale dá se v tom pěstovat i travička :) (mladé obilí)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

no to se dá i v květináči, já to zkoušela s ječmenem :D a vyrostl. pak ho normálně utrhneš (nebo nastříháš..), odšťavíš nebo sníš. a zasadíš nové. jen musíš mít hlínu, ale to myslím není problém :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Tak jo, zase jsem se nechala zblbnout, díky :D Jojo, čočička, to je moje a hrašek mmmm :) Dneska jsem si dokonce koupila v Hypce pár hráškových lusků...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

jé, ty budou mít taky sezónu někdy na v létě, ne? kam klíčenou čočku dáváš? do zeleninového salátu?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Jím jí samotnou, stejně jako cizrnu, hrášek a mungo ... Nejlepší je to dohromady ... Každý chrup-jiná chuť :D A víš co je delikatesa ? Klíčky zamíchat do rozmixovaného avokáda ... Dá se to možná ještě přichutit, ale mě to chutná jen tak ... Na list hlávkáče, mňám !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od veri »

děkuju za inspiraci, asi brzo naklíčím, zraje mi tam avokádo :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Jojo, to moje už je hezky měkké ... Zítra ve zdravé výživě koupím luštěniny a jdu do toho :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Michal S. »

Hergot, vy mi tady děláte chutě, po 7 dnech půstu poprvně slintám. :P :P
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

K.winky taky Ti nedoporučuju kupovat to klíčidlo, něco podobného jsme kdysi měli doma a snadno to chytalo plíseň a vůbec bych to už nechtěla.
Teď máme tohle http://mipam.cz/freshlife.php
ale je vhodné na větší dávku. Jinak ale práce s ním je fajn. My klíčíme každý týden právě větší dávku :mrgreen: , tak to využijeme. Kdybys chtěla podrobnější info, tak není problém :) .
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od k.winky »

Děkuji, Pavlínko, ale já to teď zkusím jen po hrníčkách a sklenicích, s cizrnou to tak šlo výborně, tak uvidíme, jak to půjde s ostatními semínky a luštěninami...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Pavlína »

Určitě, pokud neplánuješ klíčit víc, tak to stačí :) . Taky bych nekupovala krám navíc, když něco pořizuju, tak vím, že to opravdu využijeme a budeme používat a to u klíčkovače můžu potvrdit. My jsme dříve kupovali už hotové klíčky mungo v supermarketech, ale byly drahé, málokdy k dostání a hlavně mnohokrát byly pod obalem spařené, pak jsem i četla, že jsou plné plísní, které nejsou vidět na první pohled. Velkovýroba prostě nezaručuje tu kvalitu jakou uděláme doma.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KLÍČENÍ semen a ořechů

Příspěvek od Fiona »

Neni nad obycejnou litrovou sklenici od zeli nebo od oliv. Sklo je lepsi nez plast. Jo, v obchode jsem prestala kupovat klicky pote, co jsem se dozvedela ze jsou z hygienicych duvodu vsecky pasterizovane.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět