DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

Rudko Rudko, vis co? Ten tvuj vztah k fruktoze mi trosku pripomina mou starou dobrou znamou, animozu :P Tak se ji proste na tyden dusledne vyhni, fruktoze potvore, a po tydnu nam tu poreferuj ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Rudko Rudko, vis co? Ten tvuj vztah k fruktoze mi trosku pripomina mou starou dobrou znamou, animozu :P Tak se ji proste na tyden dusledne vyhni, fruktoze potvore, a po tydnu nam tu poreferuj ;)
yes sir mam (:-)

môj vzťah ku fruktoze je teraz čisto sexuálny :twisted:
5 2 8
johnyboy
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 15, 2011 17:21

detox

Příspěvek od johnyboy »

Prosím vás ludkovia o pomoc som vitarianom dosť krátko ale stala sa mi taká vec že ma uplne bolí hrdlo ,,,iba hrdlo až hnisavie .... ... pritom som jedol vela štiav banánov a dostal som to a teraz neviem či je to detox alebo choroba ma nejaká chytla ....
Prosím o radu skúsenejších :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: detox

Příspěvek od rudo »

johnyboy píše:Prosím vás ludkovia o pomoc som vitarianom dosť krátko ale stala sa mi taká vec že ma uplne bolí hrdlo ,,,iba hrdlo až hnisavie .... ... pritom som jedol vela štiav banánov a dostal som to a teraz neviem či je to detox alebo choroba ma nejaká chytla ....
Prosím o radu skúsenejších :?: :?: :?:

ako sa cítiš celkovo, sila energia únava, máš teploty ?
5 2 8
johnyboy
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 15, 2011 17:21

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od johnyboy »

tak ked som videl poslede video na youtube od rawtwins tak david to popisal pekne len som bol neistý že či sa može aj takouto formou prejaviť detox... m:-)
Uživatelský avatar
marwin
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 12, 2011 11:10

Re: detox

Příspěvek od marwin »

johnyboy píše:... pritom som jedol vela štiav banánov
bylo to organicke? v bio kvalite? asi ne ze? bacha na to, hodne stav z ovoce a zeleniny ktere pochazi ze silnych prumyslovych zemedelstvi obsahuje velke mnozstvi residui chemickych hnojiv a hlavne pesticidu a pod.. takze investuj urcite do bio..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jindra »

Bio bych vzal ještě tak možná na přímou spotřebu, ale do odšťavovače bych bio nedával, vyhozené peníze, odšťavovač chemická rezidua oddělí (jakš takš) společně s vlákninou, viz Walker.
BTW reziduím se už dnes nevyhneš tak jako tak viz Doba jedová.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
johnyboy
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 15, 2011 17:21

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od johnyboy »

štavi su bio pretože máme vlastnu záhradu kde pestujeme všehočud a tento rok vyšlo vela mrkvy takže mám troška mrkvové hody .....a ano tie banány su katastrofálny stav zelené banány s čienymi bodkami strach a hrôza ... také veci ako su jablká, mrkva, zelene veci si dopestujem ale ostatok je kupované
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od xHardCorex »

V podstate je uz jedno ci kupujes bio veci. TAk ci onak sa ten sajrajt prenasa vzduchom a to prosto nezabezpecis nijako aby si aj v tom bio nemal nejaky chemicky bordel.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
marwin
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 12, 2011 11:10

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marwin »

Jindra píše:Bio bych vzal ještě tak možná na přímou spotřebu, ale do odšťavovače bych bio nedával, vyhozené peníze, odšťavovač chemická rezidua oddělí (jakš takš) společně s vlákninou, viz Walker.BTW reziduím se už dnes nevyhneš tak jako tak viz Doba jedová.
za1.)walker byl smyslenka:) a za druhe, zkus si udelat stavu z mrkve z tesca a pak z bio bud vlastni zahrady nebo biofarmy.. myslim ze bys na prvni dousek pochopil kde je ten rozdil. o tom jak to na tebe pusobi tak to je bezdebat. chemie je tam o X procent min.. jinak neverim ze se vsechno oddeli do vlakniny ..to podle me neni technicky ani mozne..
xHardCorex píše:V podstate je uz jedno ci kupujes bio veci. TAk ci onak sa ten sajrajt prenasa vzduchom a to prosto nezabezpecis nijako aby si aj v tom bio nemal nejaky chemicky bordel.
no ano - "nejaky" sajrajt se prenasi urcite vzduchem.. ale vetsina toho je primo aplikovana na ty plodiny ..a tam ti bio opravdu pomuze

spis mam pocit ze si to lidi snazi omluvit. chapu ze bio je drahe, ale pokud nekdo chce provozovat vitarianstvi, tak bez bia to moc nema smysl..
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od lesi »

Prosím Vás, viděl jsem kdysi v češtině nějakou knihu o urinoterapii od jakéhosi Inda, v níž se celkem citovalo ze starých indických textů na dané téma. Myslím, že měla zhruba čtvercový tvar o délce hrany tak 15 cm. Na zadní straně obálky byla fotka toho Inda. Nemůžu dohledat, co to mohlo být. Nevíte?
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od lesi »

Nebo nevíte někdo alespoň, kde jinde by bylo dobré se optat?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Ahojte, vcera som ukoncila 30 dni monostravy s vysokym obsahom vody na ovoci a zopar druhoch zeleniny (NIE: banany, avokado, kokos, olivy, orechy a pod.). Znacnu cast tvorili cerstve stavy riedene vodou, vacsinou v pomere 1:2 (stava : voda). Z tychto dni boli 4 jednicky sucheho postu (pocas prveho bolo este zopar hltov vody: 2 x 36h, 1 x 30 h a 1 x 24 h). Zaroven 15 x cvicenie (20 minut na styl gymnastiky + 3-kilove cinky)

Povodne som chcela potiahnut aj dlhsie, lebo co sa vitarianskej zlozky tyka, zvyknem jedavat viac-menej takto. Ale uz to do mna velmi neliezlo, tak som zasa pridala aj nejaku vegansku stravu, ktora nie je prilis sucha.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:Ahojte, vcera som ukoncila 30 dni monostravy s vysokym obsahom vody na ovoci a zopar druhoch zeleniny (NIE: banany, avokado, kokos, olivy, orechy a pod.). Znacnu cast tvorili cerstve stavy riedene vodou, vacsinou v pomere 1:2 (stava : voda). Z tychto dni boli 4 jednicky sucheho postu (pocas prveho bolo este zopar hltov vody: 2 x 36h, 1 x 30 h a 1 x 24 h). Zaroven 15 x cvicenie (20 minut na styl gymnastiky + 3-kilove cinky)

Povodne som chcela potiahnut aj dlhsie, lebo co sa vitarianskej zlozky tyka, zvyknem jedavat viac-menej takto. Ale uz to do mna velmi neliezlo, tak som zasa pridala aj nejaku vegansku stravu, ktora nie je prilis sucha.
skvělé
já jsem tak tvůj level, a takto to robím už 8 let
Epiploicum

Re: DETOXIKACE, očisty

Příspěvek od Epiploicum »

Ahoj, já mám dobré zkušenosti s bylinou ostropestřec mariánský
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Ten som si dala len raz v ramci pecenovej ocisty (olej + citronova stava po tusim troch dnoch na jablkovej stave), ale efekt mi pripadal rovnaky ako pri pouziti olivoveho oleja. Jeho chut ma neoslovila vobec, takze som ho nemala dovod si ho zasa kupovat, iba som ho dokoncila (cca. 1 lyzicku denne), aby nevysiel nazmar.

Tento mesiac som si dala pocas 2 tyzdnov podobny styl ako ten, ktory som spominala naposledy. Vacsinou 1 druh ovocia (prip. zeleniny - paradajka) pocas 1 alebo aj viacerych dni. Skoro vzdy cerveny melon, cca. 5-kilovy (brutto) na den. Bud ako jedlo alebo odstaveny a zriedeny s dost velkym mnozstvom vody, cca. 1:5 (cerveny melon : voda). Popri tom nejake cvicenie, plavanie v jazere, turistika... a jeden 24-hodinovy suchy postik.

Celkom sa tomu tesim, necakala som to. V lete mam vzdy najviac roboty, nezastavim sa od rana do vecera a prioritou je pre mna nerusene sa najest, hoci aj o trosku menej kvalitneho jedla, nez priniest si aj to najlepsie jedlo na svete a byt pri nom x-krat vyrusena. Plus popri tom stretnutia, vyletiky, atd., kde tiez nie je vzdy vsetko k dispozicii.

Teraz si uz davam zasa aj nieco veganske, co nie je prilis suche/chutovo prilis silne/prekombinovane. Z vitastravy si kupujem iba ceveny melon, lebo mi super vyhovuje jeho konzistencia aj chut (predminuly tyzden som mala aj nejake domace bio marhule, ale pocitovala som ich ako prilis hutne a malo vodnate). Take cevenomelonove obdobie :delicacy: , ktore mi spontanne bude celkovo trvat asi niekolko tyzdnov alebo aj mesiacov, ako sa poznam.

Vsetkych pozdravujem, uz sem skoro ani nechodim, lebo ked sme po par mesiacoch pridem a chcem si precitat, aka modna odborna vlna tu prave vladne ;), vzdy natrafim na prispevky niektorych jedincov, ktori maju potrebu sa do seba navazat. Je to tam nimi cele zaspamovane a len malokedy je medzi ich prispevkami aj nejaky od niekoho ineho, ktory sa naozaj tyka temy daneho vlakna... co je dost skoda, myslim.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Dano »

Katka, melony teraz v horucom lete sa priam ziadaju, to je fakt. Davam vsetky druhy nie len cervene, a samozrejme cokolvek ine sezonne, momentalne najviac broskyne a slivky.
Katarína píše:uz sem skoro ani nechodim, lebo ked sme po par mesiacoch pridem a chcem si precitat, aka modna odborna vlna tu prave vladne ;), vzdy natrafim na prispevky niektorych jedincov, ktori maju potrebu sa do seba navazat. Je to tam nimi cele zaspamovane a len malokedy je medzi ich prispevkami aj nejaky od niekoho ineho, ktory sa naozaj tyka temy daneho vlakna... co je dost skoda, myslim.
Tak ako pises... :( Ale vonku na vzduchu je krasne :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Ano, do prirody tiahnem stale a teraz v zime este aj do termalov.

Ine druhy ovocia ako cerveny melon uz do mna velmi nesli a ani ten uz nakoniec nie. Za tie vsetky roky som momentalne ovocia dost nasytena, tak ho docasne nejem a odstavujem si zeleninu (v pevnom stave mi skoro ziadna nechuti, ale stavy su fajn).

Koncom oktobra som bola niekolko dni kaskadovo iba na zeleninovych stavach (4 - 3 - 2 dni) a odvtedy uz zasa aj jem, ale skoro kazdy den si davam aspon pol litra zeleninovej stavy.

P.S.: Vztah k ovociu mam stale pozitivny, mam s nim same dobre skusenosti. A keby ho Rudo do seba nepchal nasilu (co bola podla mna najvacsia chyba) a este k tomu aj dlhodobo a vo velkych mnozstvach, mozno by teraz proti nemu tak nebrojil... Telo ma svoju vlastnu mudrost a je dobre ju respektovat.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Lenuška »

Katarína píše:...odstavujem si zeleninu (v pevnom stave mi skoro ziadna nechuti, ale stavy su fajn).
Mám to stejné, syrová zelenina mi nejede, ale ve šťávách jí "sním" dost velké množství. Odšťavím všechno, co mi přijde pod ruku.
Zeleninová šťáva mne zasytí jako miska salátu, a mám z ní lepší pocit...
Ovoce jen jako doplněk. Dokonce kdybych nedojídala po papouškovi půlky jablek, pomerančů, kaki a pod, neměla bych jej určitě každý den. Jen někdy...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Stale mi vyhovuje styl takmer kazdy den popri jedeni cca. 0,5 l - 1l cerstvej bio stavy mrkva + nejaka ina zelenina alebo obcas aj mrkva + jablka + zazvor.
A od 23.11 si davam do toho kaskadovy post cca. 36 h jedlo a pitie / cca. 36 h suchy post (pripadne cca. 24 h suchy post a na veceru cerstva stava), doteraz som ich bolo 10.
P.S.: Vsetkym z fora prajem krasne Vianoce, ja sa uz na ne velmi tesim ako vzdy. >:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

Katarina si na lade ?

aby neboli vianoce na blate
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Marci »

Dneska jsem dokoncila ocistu lymfy (viz.Cingros,Partykova...). Delala jsem ji kdysi ale bez soli,a to nema ty spravne ucinky. Spravne provedena funguje jako ovocna sanka.A je pro me mnohem prijemnejsi nez ta klasicka. Viditelne jsem se procistila,plet jen zari,oci take. m:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

moze dat niekto link, na tu metodu ocistu lymfy ale strucne popisat o co ide ?

ked som zacal googlit Partykova tak som dostal nejaku (no urcite nie moj vkus ) modelku a vselijake ine voloviny.
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od jans »

@rudo: Třeba tady, původně podle téhle Cingrošovy knížky.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Marci »

Jeste k te ociste lymfy mam jeden poznatek. Uz dlouhy cas odhadem pres 10 let mozna i dele,se mi nekolikrat za rok na sedaci casti tela objevuje bolak(asi nezit),ktery jakoby se snazil vytlacit ale nikdy nema dost sily na to,aby se to podarilo. Tak tesne pred ocistou-nahoda tomu chtela se zjevil,ale vubec nestacil vypucet,jako malinky uplne zmizel. Coz se mi jevi jako znamka toho,ze bordel sel jinou cestou. V lete ma dalsi etapu,tak jsem na to zvedava,co se bude dit :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

jans píše:@rudo: Třeba tady, původně podle téhle Cingrošovy knížky.

dakujem velmi pekne, mam teraz to PDF stiahnute, uz len stiahnut gate a dat klystyr :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

K tomu co pise Maria o ociste citrusovej alebo citrusovej canke ma napada, ze kedysi, 30 let tomu nazad,
moj ucitel jogy v Bratislave robieval kazdy rok citrusovu ocistu, vzdy ked UV KSCS uzavrel vymenny obchod s Cubou a doviezol pre pracujucich obrovseke mnozstvo Kubanskych poimarancov (alebo boli to grepy ?), (vyzeralo aj chutilo to inak, mali velmi tenku kozu)

tak si ich nakupil a 2 tyzdne nejedol nic ine uz sa nepamatam ci ich stavil alebo jedol komplet.

My sme to vtedy volali Fidelove Granaty

som sa ho pytal ci sa nebiji ze je to nekvalitny toxicky plod a sa len zasmial ze kde by Fidel zobral peniaze na nakup toxickych postrekovych latok, ze to je asi jedine zarucene organicke ovocie

a tak som zacal pozerat na citrusy vyrobene zahnivajucim kapitalizmom uz inymi ocami

dovtedy som pouzival supky z kapitalistickych pomarancov na vyrobu malinoviek
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od ovekyska »

smajliss píše:https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 1074_n.jpg
na alkalické stravě Dr. Younga
nepopieram pozitiva alkalizujucej stravy, ale tie fotky teda na mna doveryhodne neposobia, zle nasvietenie vie hodne zleho zdoraznit , na druhej strane dobry make up a uces urobia zazraky :roll:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

a pouzity film teraz nastavenie rezimov digifotaka, soft filters fotenie cez pancuchu pripadne specialne portretove objektivy ktoru su ostre ale zaroven makke

v podste ak mam techniku po ruke a viem ju pouzit staci mi 10 minut na poprehadzovanie nastavenia svetla a vymenu objektivu a mam 2 fotky predtyma potom netreba ani sminkarku

cim samozrejme len denatujem o foto veiciach nie o tej strave
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Marci »

Po ocistne kure lymfy pozoruji tyto zmeny: znacne zesvetlala ma letita skvrna na belmu oka,viditelne zacly mizet "jaterni/starecke"skvrny na rukou,citim se jako vanek a nemam potrebu skoro jist.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

Maria píše:Po ocistne kure lymfy pozoruji tyto zmeny: znacne zesvetlala ma letita skvrna na belmu oka,viditelne zacly mizet "jaterni/starecke"skvrny na rukou,citim se jako vanek a nemam potrebu skoro jist.
drzim palce dobra sprava

ja teraz obcasne ocisty klystyrovacie a neskor pridam nejake dalsie specialne
zalezi od pocasia v horucave nemozem cesnakovku je mi z toho vnutorne teplo, snad by som mohol bobkovy list
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od bukaj »

Myslíte si, že je nutně třeba dodržet pořadí těch očistných kroků dle Cingroše? Mámin přítel by si chtěl udělat očistu lymfy, jelikož má všude po těle spousty tukových boulí. Ale ještě žádnou očistu neměl.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Myslíte si, že je nutně třeba dodržet pořadí těch očistných kroků dle Cingroše? Mámin přítel by si chtěl udělat očistu lymfy, jelikož má všude po těle spousty tukových boulí. Ale ještě žádnou očistu neměl.
Cingros jasne pise a je to velmi logicke ze najprv treba precistit creva inak nijaka ina ocista fungovat nemoze a naopak by mohla otravit telo

je to asi tak akokeby si dalel pouzival kompletne ucpany hajzej

podla sucast vsetkcyh ocist by malo byt nadalej alebo sankovanie alebo klystyrovacka, takze sa to treba tak ci tak naucit a zvladnut

a az potom k tomu moze priistupit nieco dalsie
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:
bukaj píše:Myslíte si, že je nutně třeba dodržet pořadí těch očistných kroků dle Cingroše? Mámin přítel by si chtěl udělat očistu lymfy, jelikož má všude po těle spousty tukových boulí. Ale ještě žádnou očistu neměl.
Cingros jasne pise a je to velmi logicke ze najprv treba precistit creva inak nijaka ina ocista fungovat nemoze a naopak by mohla otravit telo

je to asi tak akokeby si dalel pouzival kompletne ucpany hajzej

podla sucast vsetkcyh ocist by malo byt nadalej alebo sankovanie alebo klystyrovacka, takze sa to treba tak ci tak naucit a zvladnut

a az potom k tomu moze priistupit nieco dalsie
Střeva nepřeskočí, to jsem čekal, ale co ten zbytek?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Marci »

Bukaji,muzem ti psat jen svoje nazory s vlastni argumentaci.Navod je navod. ja osobne si myslim,ze
kdyby udelal strevo a pak lymfu,ze se nic tak hrozneho nestane.Mozna ta lymfa nebude ucinna na 100%,ale porad to bude lepsi. Navic bych k tomu doporucila pohyb,ktery lymfu rozhybe + treba rucni lymfaticke masaze,ty jsou sice drahe ,ale kdyz jsou dobre provedene,dokazi velke veci.Nebo bych mu alespon doporucila si zakladni "uzly" lymfatickeho systemu masirovat sam,dle doporuceni ci navodu a predevsim hodne ,hodne pit cistou vodu.
Ja osobne jsem pred touto kurou nedelala zadne ocistne kroky,zadne klystyry nic,protoze jsem citila,ze to nepotrebuji.Je ale pravda,ze se servisuju pravidelne :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

ma teraz doma traslavy posilovaci pristroj, ma asi 20 trasucich rychlosti a jasne ze to pracuje aj na lymfu

okrem toho na lymfu su dolezite obratene polohy
stoj na hlave stoj na lopatkach alebo aspo si vylozit nohy na stenu

v stoji na lopatkach sa da pekne triast nohami asi tak ako ked by cloevk drzal eliktricky kabel trasenie chodidlami v clenkoch a pri roznej polohe lytok a stehien sa da najst poloha kde sa pekne pretrasu lytkove svaly stehnove svaly predne aj zadne

trasenie v obratenej polohe dobre zozenie lymfu z noho

ovsem co s tym dalej az sa to nahrnie cez chrbay do hlavy - zapcha usi oci dutony hrdlo - precistovat ako sa da, priapadne sviecky do usi

ako maria pise samo masaz lymfy nie je tak zlozita , treba len postupovat od palcov na nohach smerom ku hlave po chrbte a potom hlavou dolu cez tvar a cez predny krk a cez hrudnik do brucha a nasledne mat ciste creva.
5 2 8
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Vcera som si dala sanku, uz si ani nepamatam, kedy som ju robila naposledy. Bola asi najprijemnejsia zo vsetkych, ktore som doteraz robila, tak som si este dobrovolne pridala vodu a tiez zvysila mnozstvo soli pre hlbsi ucinok. Vodu pouzivam filtrovanu a sol himalajsku. Ani som nebola velmi zanesena, celkom ma to potesilo.

Kedze posledne dva mesiace su mojou hlavnou zlozkou stravy cerstve stavy a zaroven som chcela ako prve jedlo po sanke nieco mastnejsie, dala som si kokosove "mlieko" (vodu) a neskor stavu z mrkvy a kokosu. A vecer pred spanim uz len cistu vodu.

Na kaskadovom poste cca. 36h / 36h som bola do konca roka. Od januara som uz zacala byt trochu hladna a nechcela som si rozhodit organizmus, takze pokracujem nadalej tymto rytmom, ale uz na stavach. Stavy (skoro vsetky bio zeleninove na baze mrkvy) si pripravujem aj pocas ostatnych dni, ale pocas nich jem aj nejaku pevnu stravu.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od gabrielik »

Mne očista lymy pripadala ako luxusná trojdňová šanka na citrusových šťavách. Nejaké ďalšie pocity som nepostrehla. Zaujímavé, že sa mi citrusy ani trochu neprejedli.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Teraz je obdobie pecene. Kedysi som si robievala pecenove ocisty (tie dni pred nimi som pila iba jablkovu stavu, nejedla som cele jablka a epsomku som nebrala nikdy). Mala som ich celkom rada, ale uz dost dlho nemam chut na nic jablkove.

Preto teraz priebezne pijem ajurvedske, prip. ine caje na pecen. Tiez 2x-3x denne lyzicu za studena lisovaneho oleja z bodliaka, z ostropestreca marianskeho, pripadne oregana. Plus obcas si najemno pomletou drvinou z ostropestreca marianskeho posypem jedlo (v pevnej forme mi nevyhovuje az tak ako v tekutej).

Medzitym nadalej pokracujem stylom cca. 36 hodin jedenie / 36 hodin nejedenie, t.j. cca. kazdy 3. den, je mi tak fajn.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Návštěvník

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Návštěvník »

Krásny deň Vám všetkým prajem, som tu nová >:-) takže, Vám chcem trošku priblížiť moju hladovku, ktorá ešte trvá-dnes večer sa mi začne deviaty deň. Jednoducho som sa akosi cez náš "milovaný google" dostala k téme hladovka a poviem Vám,že som mojimi očami gúľala a gúľala :shock: ..jednoducho bolo pre mňa nepredstaviteľné nejesť.
Však tie ozdravné účinky,hlavne psychického rázu a tiež moje obžerstvo(sladkosti,sladkosti,sladkosti...)!! ma donútili si to vyskúšať. Nepoznám v mojim živote nikoho, kto by držal hladovku. Nebudem klamať, mala som strach. Vedela som, že moja obživa bude len voda, na urinu nemám žalúdok..
Prvý deň pre mňa nebol ťažký. Pila som vodu, škvrčalo mi v bruchu a bola som hladná,ale tak to nie je nič hrozné. Ešte som zabudla napísať moju výšku 170cm a váha bola 60,7kg. Druhý deň prebehol podobne ako prvý. Trošku pobolievala hlava.Ale to som vedela, že moje telo funguje z glykogénu a tak som sa nebála. Na tretí deň som vysadila lieky alventu- proti úzkosti,panickému strachu..a čakala som, čo sa bude diať, kedže som bola na nich závislá. Stále som však vedela, že ak by som to nezvládala, preruším hladovku, alebo si moju dennú dávku liekov vydelím desiatimi a vezmem ju. Štvrtý deň som bola ako na nožoch, v jednom okamihu šťastná ako to zvládam a potom strach-prameniaci však z mojej choroby a toho som sa chcela zbaviť. Tak som "zatínala zuby" ak mi bolo ťažko. Moje dni fungovali tak, že som bola buď energická, alebo som sa nevládala ani hýbať. Striedavo oblačno a hmlisto :roll: Inak, každý deň sa sprchujem ráno aj večer, prípadne si napustím vaňu a v nej si len tak hoviem :D Samozrejme ústna hygiena, drhnutie jazyka, a tri krát som si spravila klistýr. Musím ešte dodať, že môj manžel v tú hladovku neveril a bol tak skeptický...Ale postupom tých pár dní a pomalé zlepšenie môjho stavu a ľahké odvykanie od liekov ho presvedčilo o opaku a tak mi povedal,že bude stáť pri mne a pomôže mi. Varí si sám, umýva riady, zatvára všetky dvere do kuchyne :wink: Chodí so mnou na pol hodinové, hodinové prechádzky, ak je zle počasie odchodím si to na bežiacom páse. Na moje počudovanie mi dni ubiehali, až na noci- asi od štvrtého do siedmeho dňa som bola hore aj do pol piatej rána a keď sa mi podarilo zdriemnuť,zobudilo ma hoc aký zvuk. A zaspať bolo opäť náročné. A teraz to hlavné, po dvoch rokoch bratia tabletiek, ktoré neviedli k ničomu od psychiatra sa mi zlepšoval môj zdravotný stav. NAOZAJ SA MI POMALI VYTRÁCAL MOJ STRACH A UZKOSŤ , NEVIEM CI POZNÁTE TEN NEUSTÁLY TLAK NA HRUDI, ZLE DÝCHANIE, SRDCE BIJE AKO O ZÁVOD, POKRÚTENIE RUK.. Dnes je osmi deň (oproti 40 dňom je to zrnko piesku,ale aj tých pár dni svedčí o pozitívnom účinku na organizmus) no a teda v dnešný deň som poumývala okná, poprala...ešte mi ostáva požehliť, ale to zvládem ľavou zadnou, naozaj mám dnes veľa energie.. Cítim sa fantasticky. Váha mi už ide dole pomaly,pred tým to bolo skoro kilo na deň. Ráno som vážila 55,1 kg. Začal sa mi čistiť jazyk, ľavá strana. Ale ten zápach z úst :cry: Pred tým som chodila na malú potrebu a to nepreháňam aj 10 krát denne. V 7 a 8 dni ma bolelo v ľavej obličke, ustálilo sa to a teraz ma pobolieva pravá. Na wc idem keď potrebujem a to pijem veľa vody, v noci nevstávam a neutekám naň. Cítim také vône,zlepšil sa mi čuch. A tiež sa mi vyčistilo medzizubné prostredie a zuby mám bielšie.
Kedy chcem ukončiť hladovku? Kedže ja som do nej išla s tým, že neviem do čoho sa púšťam a moj ciel bol najprv 3 dni,potom sedem, tak si hovorím kým vydržím :idea: a tiež z čoho sa teším, objednali sme si odšťavovač na návratovku.
Idem sa dalej vytešovať aká som silná,som veriaca,čiže viem,že na to nie som sama..tak sa zatiaľ majte
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

To se moc hezky cte :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jane »

Nevíte někdo mail na paní Partykovou? V jedné debatě uváděla tento: dr.partykova@mybox.cz, ale mail se mi vrátil jako nedoručitelný...

Předem moc děkuji.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od s.arik »

"Chcete-li mi napsat o svých poznatcích nebo nejasnostech s urinoterapií, pošlete e-mail na: impuls.praha@email.cz
nebo napište na adresu Nakladatelství IMPULS, MUDr. Vilma Partyková, pošt. přihrádka 169, 170 04 Praha 74"
z http://www.urinoterapie.eu/urinoterapie.htm

to je z jejích osobních stránek...takže nakl. Impuls tě s ní asi fakt spojí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od buc11 »

http://ubeo.lf1.cuni.cz/Studenti/Texty/ ... TER%20.pdf

nádherný text, ještě kdyby mně ho někdo přeložil
ale viz žlučové konkrementy, vylučují se stále:
Primární i sekundarní žlučové kys. vychytávané hepatocyty
z portální krve
Rychlost tvorby je ovlivňovaná velikostí návratu žlučových
kys. do jater:
Celkové množství vyloučené do stolice → 1 - 2 g na
enterohepatální cirkulaci - 2 kompletní cirkulace na 1 jídlo

z toho mi plyne, že jsou v každé stolici a při tkzv. jaterní očistě, kdy průjmujeme, jsou akorát ve fekálii lépe vidět,
viz fota
rovněž doporučuji skouknout sekreci žluči a legrační poruchu tolerance glukosy
a kde máme naši fruktosu?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

tvorit sa tvoria stale a odhcadzat odchadzaju stale, lenze

niekedy sa to vytvori trochu vascie ako je priepustnost toho kanalika a niekedy sa ten kanalik zuzi

tie kanaliky sa tiez spravaju ako svalovina a mozu byt stuhnute mozu byt oslabene a pomozu si stuhnutim akoby do trvaleho krcu a podobne

a tak sa zacne hromadit to co nedokaze sa pretlacit a postuone sa kanaliky blokuju a preto sa odporucaju pravidlene ocisty kde sa to raz za cas preplachne

mecjanizmus ocisty spociva v to ze sa :

zmakcia tie utvary (pektin jabka)

zrelaxuju sa kanaliky aby sa komplet otvrili (magnesium epsomka)

a vyvola sa zvysena tvorba a tym pretlak zozadu aby to vsetko pretlkacilo von cez zrelaxnute rozsirene kanaliky (olivac grep citron)

a procedura ma presne casovanie aby ten proces mohol prebehnut ako ma.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:tvorit sa tvoria stale a odhcadzat odchadzaju stale, lenze

niekedy sa to vytvori trochu vascie ako je priepustnost toho kanalika a niekedy sa ten kanalik zuzi

tie kanaliky sa tiez spravaju ako svalovina a mozu byt stuhnute mozu byt oslabene a pomozu si stuhnutim akoby do trvaleho krcu a podobne

a tak sa zacne hromadit to co nedokaze sa pretlacit a postuone sa kanaliky blokuju a preto sa odporucaju pravidlene ocisty kde sa to raz za cas preplachne

mecjanizmus ocisty spociva v to ze sa :

zmakcia tie utvary (pektin jabka)

zrelaxuju sa kanaliky aby sa komplet otvrili (magnesium epsomka)

a vyvola sa zvysena tvorba a tym pretlak zozadu aby to vsetko pretlkacilo von cez zrelaxnute rozsirene kanaliky (olivac grep citron)

a procedura ma presne casovanie aby ten proces mohol prebehnut ako ma.
v plno věcech máš takové pochyby a proč zrovna tomuhle věříš?
Když si přečítám tamto fungování jater, zdá se mi toto vysvětlení jak dětská rozprávočka na dobrou noc, hlavně to vystříknutí Třeba jen ty kameny jsou složením různého typu, a na různé věci bývají různá rozpouštědla, zdá se mi to typické, třeba když jsem sem dával výživu buňky(kvůli jardovej sodíkovej pumpě, krom jindry to nikoho nezajímalo), máme totiž rádi triviální vysvětlení, který naše mozečky jsou schopny a nebo ochotny pochopit
Pozn: 1.vysvětlit jsem chtěl ten jiný text
2. i očista (třeba jater) jsou prostě chemické reakce různých stovek látek, není to jako prolít filtr vysavače kyblíkem vody, stejné i s láskou, nebo i s tou vaší duší
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od rudo »

nemusim verit, vyskusal som.

vyskusal si ty ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Marci »

Pred mnoha lety na prednasce Partykove jsem se setkala s chlapem,ktery mel pribeh,ktery by vas mozna zajimal.Odvezli ho do spitalu na Aro ci JIp (uz si nepamatuju),kde zjistili,ze ma uplne ucpany zlucnik a ze musi okamzite na operaci.Jemu se ale nechtelo,zavolal manzelce at priveze notas a na netu si nasel tuto jaterni kuru.Podepsal reverz a jel dom.Tech kur udelal tusim neco pres 20. Kdyz prisel pak do spitalu na kontrolu,Mudri v udivu konstatovali,ze ma uz jen "pisek". Ukazoval me fotky,tech nejvetsi sutru s prilozenym pravitkem,takze bylo mozne odecitat jejich velikost.Nektere byly opravdu velke (tusim kol 3cm).Kazdopadne at je to jak chce,a proces cisteni probiha jak chce,vysledky jsou a o to jde predevsim. Uprimne ja nevim jak funguje elektrina a dodnes je mi zahada,ze strcim kabel do zasuvky a je tam :lol: Ale vesele je vyuzivam.
Od jara do podzimu jsem ziva na saletch se zalivkou olivac+citron a to je taky myslim fajn cisteni.I kdyz na kuru jaterni se chystam.Zadny vyplach jakychkoliv trubek jednou za cas neni na skodu. (:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Odpovědět