DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Ahojte, ake mate skusenosti s ocistovanim vlastneho organizmu? Vitarianstvo, post, hladovka, breatharianstvo, cvicenie, vyplachy, atd...

Popiste, prosim, proces s co najdetailnejsimi podrobnostami tykajucimi sa vylucovania vsetkymi moznymi organmi. Tiez aj dalsie suvislosti, ktore Vas pri tejto teme napadnu.
Uživatelský avatar
Jaris
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 12, 2004 14:28
Bydliště: Brno

Taky to zkouším...

Příspěvek od Jaris »

Tak tohle mě taky moc a moc zajímá. Už druhým měsícem se snažím o vitariánštinu (z čistého masosýrovejcožrouta). Jdu na to velmi zvolna :shock: (its new), podnikl jsem dva 24h půsty a dva klystýry. Všeliké příznaky mám celé dva měsíce, různě se střídají s různou intenzitou.
Namátkou :
- shodil jsem 4-5 kg (teď 177cm, 60kg)
- bolesti hlavy
- různé vyrážky
- deprese, nepříjemná psýcha
- otoky prstů, jindy mě zase svědí ruce, jsou skoro pořád studené
- suchá kůže
- slabost (spíš zezačátku)
- ale jindy zase příliv energie, radost
- a tak se to furt střídá, někdy to už už vzdávám a někdy zase tlačím na pilu
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Hydrocolon

Příspěvek od Honza »

Zdar lidi, právě jsem se vrátil z prvního výplachu střev z Dolních Měcholup (pí. Vendula). Moc toho teda ze mě nešlo, tedy přesněji - téměř nic, ale to je prý napoprvé normální - doufám, že napodruhé už ze mě půjde nějaký ten "sajrajt". Mám tu všechny pozdravovat od Radky (myslím že se tu na netu opět dlouho neukáže), se kterou jsem se tam potkal. :)
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Ja bych jen potvrdil, ze i u me se objevil stavy a priznaky stejne jako u Jarise. Pridal bych caste zavrate, velmi nizky tlak, a hlavne celkove oslabeni.. No ale po necelych 8mesicich na 100pro rawfoodu, uz z techto symptomu ocisty nezaznamenavam temer zadny. Nedavno sem z vlastni iniciativy sel hrat fotbal, joo, po roce sem zas behal:)) A natahl sem si nejeden sval:p Ale jinak uz se citim fakt mnohonasobne lip. Ted zrovna zacinam s 5dennim pustem o vode. Posledni dny sem se totiz docela prejidal:/
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Gall bladder flush a další očisty

Příspěvek od vitarian »

Tereza:
Detox+ gall blader/liver flush = totalni očista. Prostě už bylo na čase. 40 dni proto, že jsem prošvihla popeleční středu a tudíž jsem to nestihla do velikonoc (vtip). Spíš to ve finale bude tak ten měsíc a pár dní, uvidím jak se budu cítit.
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Liver flush

Příspěvek od vitarian »

nightingale:
Liver flush jsem delal asi petkrat, vzdycky tech zelenych kulicek vyslo dost, ale nejsem si jisty, jestli to bylo opravdu z jater, nebo se to tvorilo z toho olivoveho oleje a zluci az ve strevech. Posilal jsem to na rozbor jednomu znamemu doktorovi, a ten rikal, ze slozeni by odpovidalo kamenum, ale ta mekkost spis tem emulgovanym kouskum oleje se zluci. Tak nevim. Ale nezaskodi si to zase nekdy zopakovat... Drzim palce.
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitarian »

Tereza:
Ja uz jsem ho jednou praktikovala asi pred ctvrt rokem, ale pak jsem jeste obcas konzumovala nejake zavadne potraviny, takze ted to hodlam napravit, kdyz uz jsem pristoupila ke 100% syrovosti Predpoklada se, ze u cloveka u ktreho se kameny nevyvinuly do te miry, ze by vyzadovaly chirurgicky zakrok, nejsou jeste zkamenele - kalcifikovane. Proste odpad, ktery se za leta konzumace jedů hromadi v jatrech se postupne obaluje a obaluje (neco na principu perly) a postupem casu by se z toho ten sutr vytvoril. V tomto stadiu to zatim jestne neni tvrdy sutr v pravem slova smyslu, ale neco co by k nemu vedlo. Takze zelene kulicky ven!
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitarian »

zuzi:
co to je liver flush? jak se to dela?
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitarian »

Robert:
Prosím Vás, máte někdo zkušenosti s liver flushem bez klystýrů? Uvažuju o tom, ale do klystýrů se mi nechce. Jinak, zuzi, popis a rozbor tý praktiky je detailně v Malachovově knize "Totální detoxikace. Úplná očista organismu", stručněji pak třeba taky v Hladovění pro zdraví od Partykový.
Dík,
Robert
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitarian »

Tereza:
Ono je vic variant a vic moznosti, z nichz nektere jsou drastictejsi a ucinneji a jine mene. Znam i postupy bez klystyru, ale nezkousela jsem to a v zadnem pripade bych to nedoporucila, me to bylo dokonce zakazano. Jinak se o tom da najit na healsouthafrica.com (liver cleanse), pak na www.lifefood.com (jubb's 14-days nutritional fasting), nebo trebas http://www.healingdaily.com/liver-detox ... -flush.htm a spustu dalsich. Je toho dost, ale nejvice se doporucuje praktikovat to behem aspon 14denniho programu, zahrnujiciho dalsi zajimave cinnosti...
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitarian »

Robert:
Moc dík za odkazy, Terezo! Eště to proštuduju, ale začíná mi připadat, že zustanu u půstů, voni to taky časem vyřešej - na speciální procedury nějak nemam chuť... Dík moc eště jednou, každopádně. Jo a eště - ty postupy bez klystýru, který znáš, to je totéž jako ta klasika s olivovym olejem a citronovou šťávou, akorát, že se před tim neproplachujou střeva, nebo je to něco uplně jinýho? A ten důvod, proč se maj dělat klystýry, je ten, aby se člověk zbytečně neotravoval žlučí ze střeva (z toho bych až takovej vítr neměl), nebo sou tam eště další věci?
R.
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitarian »

Tereza:
Klidně zůstaň u půstů a jednoho dne tě třeba napadne, že se ti chce jít i do tohohle, důležitý je to hlavně nehrotit. Princip oleje a citronu je u všech stejný, rozdíl,je např v tom, jestli před tím máš být jen na džusech nebo mít i mixovanou stravu, aby vláknina ve střevu pomohla vyprázdnění odpadu, nebo jestli před tím piješ solnou vodu, užíváš laxativa atd. Výplach by se měl provádět bezprostředně po vypití oleje, hlavní důvod je nejspíš bezpečnost, zejména pokud je mi známo aby byl zajištěn dostatečně volný průchod pro jakkoli velké šutérky. Ještě předtím by se měly provádět určité věci ke změkčení těch kamenů - zábaly z castor oleje, jablečný ocet / ortho - fosforová kyselina atd. přičemž některé tyhle věci v těch některých receptech chybí a já přesně nevím, nakolik to tím (ne)ubírá na účinnosti případně bezpečnosti. Ale určitě předtím, než se do něčeho takového pouštět je potřeba o tom dost naštudovat. Wow, jsem šestý den bez jídla a pěkně se tu začínám rozkecávat, to budou ty stavy při půstu, jak psala Radka....
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Robert:

Příspěvek od vitarian »

Nazdar Terezo!
Dík znova. Já sem bez jídla třetí den a už se taky rozkecávám. Nepochopil jsme přesně, k čemu se vztahuje ten Tvuj příspěvek o slaný vodě ve větvi o 42 denním půstu, resp, co se tou slanou vodou dá taky řešit, ale to je jedno. Já bych si klidně před tim liver-flushem očistil střeva půstem, jenže Malachov zase píše, že se to po delší půstech nesmí provádět, na to změkčování on doporučuje jen nějaký horký koupele, to bych eště tak podstoupil... No ale pak ty klystýry 3 dny před akcí a do toho se mi nechce... Nižší účinnost by mi nevadila, můžu si to párkrát zvopáknout. (Vůbec bych na to nepomejšlel, ale mam tam někde v tý oblasti, kde sou játra a žlučník, nějaký problémy. No ale stejně asi zkusim nejdřív dát 40-denní půst na destilce a pak třeba ten flush, abych viděl, jestli se čtyřicítkou odstranilo všechno. Jenže vony ty vycházející kuličky stejně asi můžou bejt ta žluč zkulativší se ve střevech, takže ten flush pak provedu stejně asi jenom v případě, že eště budu mit s játrama nějaký trable.) No to je jedno, rozkecávám se víc, než sem čekal. No ale eště k tomu volnýmu průchodu ve střevě pro šutry - to se fakt nebojim, že by tam nějaký zůstaly navěky Partyková ale prostě tvrdí, že když tam zustanou nějakou dobu, tak střevo vstřebává něco nedobrýho z nich, no a to mi právě přijde, že by mě snad nezabilo, nanejvejš se trochu přivotrávim, to pak zase vypůstim.
No tak už dost. Ník eště jednou za odpověď, měj se krásně, přeju příjemnej půst.
Robert
PetrStrnad
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 11, 2004 8:53
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Rizika pri výplachu žlučníku/jater

Příspěvek od PetrStrnad »

Vazení,
Je třeba si uvedomit, ze zlucovod je asi u 80% lidi spolecna trubice s vyvodem ze slinivky brisni. Ti stastnejsi z nas maji tyto dva vyvody zaustene do streva samostatne. Tyto vyvody se v krajnim pripade mohou ucpat vetsimi kameny. Pokud by doslo k ucpani vyvodu zejmena spolecného vyvodu zlucnik-slinivka, tak to muze vyvolat komplikace vyzadujicí operaci. Malachov toto riziko diskutuje jako nepatrne s tim, ze zlucovody se mohou pri dodrzovaní spravného postupu ocisty (nahrivani apod.) roztahnout az na 2cm, nicmene toto riziko vsak existuje. Metody rapidního vyplachu zlucniku se v nekolika literarnich zdrojich co jsem cetl dosti shoduji a lide z meho okoli co tuto ocistu vyzkouseli je dosti potvrzuji. U mne osobne z jater/zlucniku po jedne kure nic nevyslo i kdyz mi bylo behem ocisty v zaveru dosti tezko. Jedna z nejpodrobnejsich popisu ocisty jater/zlucniku je v knize G.P. Malachova: Totalni detoxikace - uplna ocista organismu.
Petr
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Já začínám s navyšováním syrové stravy pomalu.
Minulej rok jsem zkoušel půst, neb jsem vážil asi 90kg při cca 180cm a připadal si jak prase. (vyžranej bagetama, lmonádama a nočníma žranicema ožranicema při sedací práci)
Půst jsem dejchnul 10ti denní a shodil asi 10kilo, hodně se mi zmírnila alergie na pyly, prachy a obecně se mi zlepšilo ušní-nosní-krční... A začal jsem mít i jiný chutě a přestal jíst chemický bonbńy, 2 až 3 večeře a chlastat.
Ona se mi taky asi týden po půstu narodila dcerka a tak jsem si tím půstem ještě zlepšil ten zážitek.
Potom jsem hodil po nějaký době 14 dní půstu a zase určitej posun k lepší stravě a hlavně pročištění střeva a asi i trochu jater podle stolice. Každej pátek půst + občas 3 dny jak mi to vyjde. teď jsem měl 14 dní půst v květnu a 14 v červnu a postupně se při každým půstu posunu dál k lepší stravě. Pak upadaám a když už upadnu tak zase půst... jsou to takový cykly.

Půst mi pomohl zkubnout, neb po 3 dnech nemam hlad, snášel jsem to líp jak omezování jídla. Změnily se mi dost chutě ale pořád dost zápasim s mléčnými výrobky. Po posledním půstu jsem se vyloženě těšil že začnu tak 90% na syrovo a snažim se to dodržovat a vpohodě.

Během půstů mam kolikrát zážitky jak v absťáku, nebo jak zhulenej trávou, bejvala mi děsná zima když játra přestaly vytápět, bolesti hlavy, brnění všade možně, slabosti, jaký blbosti se mi honilyhlavou, sny... horečky, chřipkový příznaky, chřipky, postupně se to srovnalo a půst je pořád pohodvější, zvládám o hladu naplno dělat i zednickýpráce 12 hodin v kuse "c)

V ryze syrový stravě jsem začátečník ale čekám že snad půstama jsem si snad trochu prošlápnul cestu a žesyrová strava mě zase posune dál s půstama.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tohle přepisuji z jednoho lunárního kalendáře, snad se to někomu bude hodit:
"...Ubývající měsíc je vždy nejvhodnější pro detoxikaci těla. Vyzkoušejte očistnou sílu oleje. Do úst dejte lžíci kvalitního slunečnicového nebo olivového oleje a žmoulejte ho na jazyku nebo sajte skrz zuby asi 10 minut. Dejte pozor, abyste olej nepolkli! Nejprve zhoustne, a potom zřídne jako voda. Tehdy ho vyplivněte. Tekutina je bílá a toxická. Pravidelné opakování této kůry, hlavně při úbívajícím Měsíci, odstraňuje i mnohé chronické nemoci."
Nevědomost je tak lehká!
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

Prekladám vitariánštinu pôstami asi rok. Príznaky vyčerpanosti, zlých pocitov a nálad boli u mňa zo začiatku tak 3 mesiace. Telo sa intenzívne zbavovalo najzbytočnejších hrubých usadenín. Za tým nasledovalo obdobie postupného vylepšovania po psychickej aj energetickej stránke, ktoré trvá.
Vypustila som celé haldy zo svojho jedálnička. Cukor, múčne jedlá, maso, mlieko, varené atď. Na pravidelnom zaručene zdravom jedení raňajky-obed-večera desiata-olovrant, ako ma k tomu viedli od škôlky, sa už len smejem.
Jem ovocie-zeleninu, zopár orechov a stačí mi. Cítim sa pohodičkovo, normálka.
Váha sa mi krásne ustálila na mne vyhovujúcej hodnote.
Ešte mám pocit, že aj tak zbytočne veľa jem.
Ako som voľakedy mohla do seba cpať všetko to jedlo? To už teraz neviem pochopiť
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

...

Příspěvek od VeGaN_BA »

Ja som zacal z Vitarianstvom v máji a som velmi rad. Takze už taham 6 mesiac co som do ust nezobral ziadne varene. Pred tym som bol vegan a vitarianom som sa stal zo dna na den. Vsetky nakupene veci ako soja, fazula, cestoviny som porozdaval a kupil som si odstavovac. Schudol som cca 15KG a citim sa super. Isto su dni, ked este sem tam si spomeniem na nieco varene, ale to su uz posledne vykriky tela, ktore z lahkostou zavrhnem. Uz som presiel cez tu pomyselnu hranicu, pred ktorou by som mohol uskutocnit obrat spät. Teraz uz to nie je mozne a ani nechcem. Je to hlavne jednoduchsie a mozno neuverite, ale lacnejsie ako bezna supermarketova strava a to ani nemusim kupovat akciove vyrobky :lol: U doktora som nebol ani nepamätam a budem mat problem trafit do jeho ordinacie, ak bude treba :P Niekto mi hovoril, ze uplne vycistenie a preprogramovanie tela trva 7 rokov. ale beriem to skor ako priblizny cas, lebo kazdy sme iny a kazdy inu dlhu dobu zil s varenym jedlom...
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

Hovorí sa, že aj koža sa úplne vymení za 7 rokov, tak čosi pravdy na tom bude, niekoľkonásobne to urýchli pôst.
Sme už partia, čo sa vitariánstvu učíme. A každý, kto nejakú chvíľu vydržal, už sa toho nechce vzdať. Ani pomyslenie k návratu k starým stravovacím návykom.
Myslím si, že telo veľmi rýchlo pochopí, čo je preňho dobré a samo si to žiada.
Aj tých pár absťákov po chutiach sa postupne vytráca, keď si zobneme zo starých zašlých jedál a žiadna očakávaná labužnícka sláva aj tak nekoná
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

ahoj, zkouseli jste nekdo ocistu teda pomoci 7 bodoveho ocistneho programu, ktery je popsan v knihach Partykove a Cingrose ? Ja jsem zkousela jen ocistu jater a zlucniku pomoci sezamoveho oleje a citronove stavy a dosahla jsem pouze toho, ze mi bylo spatne jeste 2dny po kure a sezamovy olej (ac ho mam moc rada) jsem nemohla citit, ba ani videt jeste 14 dni. Jo, taky ze me nic nelezlo, vubec nic, ani kdyz jsem pouzila nekolikrat klystyr.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Já zkoušel, ale to už jsem byl hodně čistej, taky olej. Vypil jsem snad skoro půl litru olivovýho oleje a dost citronový šťávy. Na stolici jsem poznal, že to přinutilo k práci játra - vypotily hromadu žluče, jinak nic.
Dřív, když jsem měl organizmus ještě hodně zanesenej se mi občas stalo, že jsem si udělal nějaký jídlo s ingrediencí, která mě způsobila koliku kduy ze mě šlo všechno horem i dolem. Bejvala to ve větším nožství syrová zenenina, olivovej olej a některý koření jako tymián a podobně, stejně jako třeba pórek. Pak jsem to taky nemoh nějakou dobu vidět.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
tinka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 16, 2004 8:14
Bydliště: klokanov

Střeva - jak je prohnat

Příspěvek od tinka »

ahoj vespolek,
kdesi a kdysi jsem tu od kohosi cetla prispevek na tema jak popohnat streva k rychlejsi aktivite. dotycny mluvil ze dela cviky z .... no vic si nepamatuju. :(
muzete mi , prosim , nekdo poradit jak ty liny streva ? staci informace kde najdu vice. :)
dekuju
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Tohle by mě taky velmi, velmi zajímalo. Myslím, že to byly nějaký cviky ze šanky či co a psal to tvx, ale že by napsal co to je, to už ne, asi předpokládá, že to každej ví.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Jo, psal jsem to ja. Vzhledem k tomu, ze nejsem zadnej pokrocilej jogin tak nemuzu rucit za zadnou kontraindikaci. Cviky jsou nazyvane Šankprakšalana nebo Varisara a mely by byt k nalezeni v asi kazde knizce o joze, konkretne u ocist tela.
na netu by se mely snad dat najit i nekde tady:
http://www.omcentrum.cz/cesky/ajurjoga/00_ajur_joga.htm

Vzhledem k tomu k cemu slouzi (pruplach tela vodou odshora dolu) tak posunuji v traktu stravu i vodu smerem dolu a me se osvedcily i jako rychly zpusob vyprazdneni se. Cviky jsou 4, prvni dva se tykaji spis vrsku traktu, druhe dva uz strev. Urcite takovych cviku je vic.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Díky moc za ten odkaz !!!!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jak jsem koukal tak jsem tam stejne ty cviky primo neobjevil, zkuste teda hledat na netu to jmeno a nebo koupit nejakou knizku. jo a ty cviky jsou snad i v Molochovovi - dokonalá očista těla.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

cviky

Příspěvek od Johny »

Já se tam díval a objevil je, jsou hned na úvodní stránce - základní informace ájurjóze ! Akorát tam nepíšou jak má být ta voda slaná....??
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

cviky

Příspěvek od Johny »

Já se tam díval a objevil je, jsou hned na úvodní stránce - základní informace o ájurjóze ! Akorát tam nepíšou jak má být ta voda slaná....??
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Takže tamtěch 5 cviků (nějaká tádásana atd.) to není ono ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

možná jsem jenom slepej, já tam našel jen názvy těch cviků a pokec o nich ale ne obrázky, asi jste našly něco víc jak já. bohužel stránka používá rámce a tak tamnejde nikam přímo poslat.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Johny

Příspěvek od tvx »

na to je expert buc11, já šanku moc nedělávám. Píše se že snad jako polívka což je subjektivní, pak by to mělo být asi tak jakokrevní plazma, no snad lžička na litr... já dávám lžičku na litr a pak ke koncimírně ubírám

dotaz zněl na moje využívání (zneužívání) cviků jen na pomoc při vyprázdnění (fakt mi to vždycky pomohlo při nějakým binci ve střevě a průjmu že to šlo ven) ale to jako bez tý soli a vody, prostě jen ty cviky.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, tak jsem slepej. cvik 1 nedělám neni v tom podle dvou knih co mám.
trojka je jen s upažením, tu ruku nikam nemotám.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
tinka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 16, 2004 8:14
Bydliště: klokanov

Příspěvek od tinka »

tak jsem je jeste vcera vyzkousela. jenom ty cviky, bez slany vody, a zdalo se mi ze to funguje. na stejny strance jsem nasla cviky na odstraneni plynnatosti, s tema mas take nejake zkusenosti? a asi by to chtelo cvicit pravidelne, zejo?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dobrý cviky budou i naulí krijá - hejbání břichem napříč (někdy si tím urychluju šanku), chce to kapičku nácviku, ale ze začátku stačí jenom:
předklonit se, vyfouknout vzduch (jako vydechnout), narovnat se, rukama opřít o stehna a bez dechu zatahovat a vypoukovat břicho.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

ŠANKHAPRAKŠALÁNA

Příspěvek od Johny »

Potřeboval bych poradit, jestli je vhodný dělat tu Šanku při půstu. A taky nevím co znamená toto: Po skončení vlastní očisty následuje KUMDŽAL a DŽALA NÉTI, čímž se vyčistí žaludek od slané vody a nosní dutiny. Díky
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Pri pustu bych sanku urcite nedelal kvuli te soli. Nekdo sankou pust zacina, ale urcite bych ji nedelal v prubehu. Malachov doporucuje po sance snist "varenou ryzi s maslem" coz pro tebe asi nebude :o), ale neco malo bych snedl a dalsi den zacal na ostro. Nevim presne ty nazvy, ale na konci se doporucuje vypit 3 sklenice vody a vyzvracet je pro vycisteni zaludku od soli.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Dík za odpověď. Já začal půst dneska a chtěl jsem jí dát zítra ráno, ale ta sůl mi fakt nesedí.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

johny

Příspěvek od tvx »

pokud nejsi moc fajnovej a chceš mít v sobě čisto, zkus si klistýrek, za to nic nedáš a je taky prima.
K šance to samý co druzicka, v průběhu půsto tělo neohrožovat. jinak ty dvě věcio po šance jsou přesně, výplach žaludku tou slanou vodou a zvracení a potom néti je výplach nosu slanou vodou. voda se leje jednou dírou a druhou to teče ven a pak naopak. a taky se dá nosem protahovat katetr, normálně stčíš tak že vyleze v krku a vytáhneš pusou a můžeš si to tam pěkně pomasírovat.
jinak já po šance - dělám jen když cejtim že jsem tělu neudělal dobře, neb se přiznám že mi v prvních fázích s ní nebejvá dobře, než se to prošťouchne - dávám nějaký ty ředěný štávičky a osvědčily se mi zelený a nebo třeba citrusy.

u všesch těchto cviků se varuje, že to chce dozor a musim uznat že jsem měl párkrát sevřený půlky když jsem byl nalitej slanou vodöu a ne a ne to dole povolit. když to náhodou nepovolí samo, doporučujrë se klistýr... ono nalejt bez vypuštění haldu vody do těla nemusí bejt asi bez odezvy, aspoň mě je vždycky dost blbě a navíc cejtim že horem už to nepůjde...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Tak ta jóga mě zase odradila, díky :lol:
Klystýrek no problem..
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

teda, vy mne děsíte, já to chtěla taky zkusit a nevím, nevím - to poslední, co popsal tvx, se obávám, by potkalo i mne, protože mám extrémě líná střeva. Mno, asi půjdu do klistýru - nekupoval jste ho někdo náhodou nedávno, abych měla představu, kolik penízků si mám připravit?
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

LUMYSKA: .... do 200 kc a za ty prachy to rozhodne stoji :-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Lumyska

Příspěvek od tvx »

Klistýrku aneb odborně irigátor by mohli mít ve zdravotních potřebách ale jinak si jde z některých lékařských hadiček pet láhve vyrobit i vlastní.
Kterak ji využít je k nalezení v Malachovovi, myslim, pak Cingroš:Sám sobě lékařem, určitě a nebo něco tady: http://www.pust.cz/frame.php?load=situace

Šance nevadí pomalá střeva, myslím, neb poháníš tu vodu cvičením ale vadí jí, když jsou nějak zaplácnutý, což se mi, kupodivu stává dost často, posledně jsem je zazdil večer celým kokosem a ráno se to prostě ani po hodině cvičení nehnulo.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Toho ucpani jsem se taky bal. Udelal jsem to tak, ze jsem pred tim drzel jednicku pustika a potom hura do toho. I kdyz jsem to delal poprve byl jsem prekvapeny jak to supr fuguje.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:teda, vy mne děsíte, já to chtěla taky zkusit a nevím, nevím - to poslední, co popsal tvx, se obávám, by potkalo i mne, protože mám extrémě líná střeva. Mno, asi půjdu do klistýru - nekupoval jste ho někdo náhodou nedávno, abych měla představu, kolik penízků si mám připravit?
já jsem si ho vyrobil z pet lahve, koupil plast.hadičku v Gumexu, do zátky díru, strčím hadičku, naplním vlažnou H20, lehnu na zem, láhev na vyvýšeném místě a samotokem proudí a vohnutím hadičky reguluju.
Dělám jen někdy když nemám chuť na slanou vodu, ale nemám z toho dobrej pocit, dělám to 2 - 3x, ale cítím tlak ve střevech, nebo to zas nemůžu udržet, a asi to nejde moc daleko, zlatá šankovice.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

buc11
možná je muj problém, že dělám tu šanku většinou až když mi kvůli něčemu neni O.K. ale vždycky na lačno poránu....
Jo, vypadá to že klistýrku mam asi podobnou "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

možná by nebylo od věci před šankou preventivně hodit klistýrek a bude možná po ptákách, zkusim to zkusit "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:buc11
možná je muj problém, že dělám tu šanku většinou až když mi kvůli něčemu neni O.K. ale vždycky na lačno poránu....
Jo, vypadá to že klistýrku mam asi podobnou "c)
Aha, tak já to dělám vždy navečer, a klistýrkou jsem si zpočátku vypomohl v průběhu, když jsem byl nervosní, že to tak dlouho trvá a měl jsem strach, že se přesolím.

Ano a dělám ji i v počátku půstu tak 3. 4.den a vyhovuje mi to tak.

Kdysi v počátcích /už jsem to psal/ jsem se před šankou narval vepřové hlavy, abych si užil, ale pak jsem si užil a pár hodin jsem to nemohl prorazit a vod té doby to dělám po 1-2denním nejezení.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Tak přece

Příspěvek od Johny »

Tak dneska mám 3. den půstu a úspěšně za sebou tu šanku. Bylo to už po dvou klystýrech takže to šlo za půl hodiny postupně ven, nakonec čistá voda. Žádný problém nepociťuju.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

buc11

Příspěvek od tvx »

pokud to delas po dvou dvnech pustu tak se tomu, ze tojde hned fakt nedivim... :c]
vlastne jak popisujes, byl jsi na tom stejne jako ja... takze ja se poucim.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ale něco z té soli se přeci jen vstřebalo - zjistil jsem slanou moč :cry:
Odpovědět