DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Ozeki »

Lžíce = polévková. Lžička = malá čajová. Vyjmenované látky Vám zcela jistě neublíží i ve velké polévkové lžíci.

Znáte jmeno Michail Tombak? Ve svých nekolika knihách uvádí nejednu perlu, například tuto o cukru, k nalezeni nejmene ve 2 jeho knihach:

Jak je to s "jedovatosti" cukru podle Tombaka:

http://www.google.cz/search?q=michail+t ... d+vápenatý

Skutecnost: V videich z cukrovaru nejen ze neni videt, ze by cukr omyvali v chloridu vapenatem (omyvaji ho v ciste vode - a tim se cukr beli docista) a i kdyby, tak skore nebezpecnosti chloridu vapenateho je "1" (prakticky neskodny), neni radno verit uplne vsemu jen proto, ze dotycny ma titul a jmeno.

http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E509 - chlorid vapenaty skore nebezpecnosti - 1 (neskodny)

Dle meho nazoru cukr sam o sobe muze byt (ve vyssich davkach) jed, a povera o chemickem cisteni je lez prodejcu 10x drazsiho nepraneho (pripadne trtinoveho) cukru, proc by jinak nekdo kupoval 10x drazsi (bez prehaneni) cukr?

Otazka: take jste slyseli z (zdravim poblazneneho) okoli, jak se cukr beli nejakou blize neurcenou silene jedovatou chemikalii? Odkud Tombak opisoval?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jindra »

Ozeki píše:Otazka: take jste slyseli z (zdravim poblazneneho) okoli, jak se cukr beli nejakou blize neurcenou silene jedovatou chemikalii? Odkud Tombak opisoval?
já, který - a teď pozor - propadl z chemie a dělal reparát, žiju v domnění, že se bělí čímsi na bázi chloru
což je jedovaté, to ano. nevím, jestli je to jedovaté vyloženě "šíleně", jak píšeš, nicméně chlor je jedovatý docela solidně, viz kniha "Nespěchejte do rakve"
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Ozeki »

Chlor? Co treba Sukraloza 3 molekuly chloru - http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E955 (2) k beleni se chlor pouziva, ale papiru a jinych nepozivatelnych produktu :-)

Alternativni zdroje maluji certy na Sukralozu: http://aliastro.blog.cz/1011/chcete-pri ... -bez-cukru

Priklad citace : "Výzkumníci z Duke Univerzity dvanáct měsíců dávali laboratorním myším sukralózu. Výsledek? Množství "dobrých" bakterií ve střevním traktu myší pokleslo o 50 procent. Narušila se jim pH rovnováha trávicího systému. A co je šokojící-myši od sukralosy strašně přibrali."

- nevime kolik jim davali (Přípustná denní dávka je 0-15mg/kg tělesné váhy), nevime, jak by dopadl vysledek s obycejnym cukrem na jinem vzorku mysi, takove hoax jsou pomerne nebezpecne, lide jsou naivni a veri vsemu.

Ze je chlor (plyn) jedovaty, o tom nikdo nepochybuje. Ale pokud guruove vypusti takovy blud jako Tombak (autor mmj. i knihy "Jak se dozit 150 let"), lze jim verit?

Pravda natvrdo o nevycistenem cukru www.lidicky.cz/diskuse-nazory/potraviny/rafinovany-cukr
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Přeji krásný den.
Dost dlouhou dobu se zajímmám o zdravý život všemi směry :) až jsem došla k panu Wandmakerovi :) Přečetla jsem si jeho dvě knihy o syrové stravě a téměř ze dne na den jsem na ni přešla. :) od 11.1 jsem vitarián. Tušila jsem že to nebude úplně jednoduché, ale co se mi děje, to je něco...
Začíná se mi obsypávat celičké tělo. Jsou to vyrážky typu opar, jako že mají v sobě tekutinu. večer cítím octovou vůni. nejvíce mám zatím od krku
po prsa, včetně, vnější ruce, ale už začalo i bříško a stehna. PROSIM, jestli je někdo ZDE mezi Vámi s podobnými příznaky, kontaktujte mně. DEKUJI
moc. Nebo mi prosím pomozte najít vlákno, které o tomto hovoří. Malinko bych tělu-sobě chtěla pomoci...I když, tělo asi dobře ví, co dělat, žejo,,,Děkuji a přeji úžasný den.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Panda »

Tady není co řešit - chce to jen trpělivost. Při detoxikaci se otevírají ohniska s usazenými toxiny, ty se intenzivně vyplavují do krve a protože je játra nestíhají filtrovat, usazují se na nejpřístupnějších místech, což bývá obvykle kůže. V této fázi je potřeba vydržet na syrové stravě, dokud se tělo nepročistí a vyrážky nezmizí. Pokud by se teď vrátilo k původní stravě, vyrážky by zůstaly a špatně by se jich zbavovalo.
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Panda píše:
ned led 22, 2017 15:16
Tady není co řešit - chce to jen trpělivost. Při detoxikaci se otevírají ohniska s usazenými toxiny, ty se intenzivně vyplavují do krve a protože je játra nestíhají filtrovat, usazují se na nejpřístupnějších místech, což bývá obvykle kůže. V této fázi je potřeba vydržet na syrové stravě, dokud se tělo nepročistí a vyrážky nezmizí. Pokud by se teď vrátilo k původní stravě, vyrážky by zůstaly a špatně by se jich zbavovalo.
Dekuji moc. Já to vlastně vnitřně vím, jen jsem chtěla vyzvídat čím mazat, tekutina se přilepí na oblečení :( pálí,,, a tak :) ti kteří to viděli, tak se o mně bojí,,, proto jsem potřebovala i tady, mezi lidičky, kteří v tom chodí,,, nepochybují o skvělé a jasné práci těla. taky bych vyzvídala, čím urychlit proces :)) a tak,,,
dík ještě jednou za podporující reakci
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Panda »

Tipoval bych že urychlení by dost pomohl pohyb. Pohybem se zrychlí výměna látek, prohloubením dechu se urychluje detoxikace. Jako podpůrný prostředek by mohlo pomoct mazání Alpou, ta obvykle působí dost příznivě na různé povrchové problémy. Ale ještě účinnější by mohlo být urinoterapické natírání.
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Panda píše:
pon led 23, 2017 0:01
Tipoval bych že urychlení by dost pomohl pohyb. Pohybem se zrychlí výměna látek, prohloubením dechu se urychluje detoxikace. Jako podpůrný prostředek by mohlo pomoct mazání Alpou, ta obvykle působí dost příznivě na různé povrchové problémy. Ale ještě účinnější by mohlo být urinoterapické natírání.
OOO, všechno si dokážu představit, kromě Alpy :) už i černý čaj a mandlový olej - a pálilo to jako čert... Zbytek vyzkouším... Ještě bych se zeptala, jestli mohu,,, v době, kdy lezou toxiny i ušima je urina ok? bude také plná toxinu, neníliž pravda? :) Děkuji moc!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Panda »

U uriny se říká, že to co bylo předtím v těle (v krvi), nemůže při venkovní aplikaci uškodit. Tělo tento obsah už zná. Toxiny tam jsou sice koncentrovanější, ale stejně tak i účinné obranné látky. Obzvláště ke kůži (zvenku) má tělo problém dopravit prospěšné látky. Vnější aplikací se mu jen pomůže tam tyto látky dostat. Bakterie a jiní paraziti se vyskytují hlavně ve špatně přístupných místech, jako v orgánech nebo v kůži, ale v krvi bývá už jen mrtvý odpad, nic co by mohlo situaci zhoršit. Když se tělo snaží zbavovat toxinů, tak není důvod aby si je zvenku natahovalo, v urině už jsou neškodné. Jestli s urinou nemáš psychický problém, tak jednoznačně to je nejúčinnější prostředek pro nápravu. (v tom případě na Alpu zapomeň)
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Panda píše:
pon led 23, 2017 12:12
U uriny se říká, že to co bylo předtím v těle (v krvi), nemůže při venkovní aplikaci uškodit. Tělo tento obsah už zná. Toxiny tam jsou sice koncentrovanější, ale stejně tak i účinné obranné látky. Obzvláště ke kůži (zvenku) má tělo problém dopravit prospěšné látky. Vnější aplikací se mu jen pomůže tam tyto látky dostat. Bakterie a jiní paraziti se vyskytují hlavně ve špatně přístupných místech, jako v orgánech nebo v kůži, ale v krvi bývá už jen mrtvý odpad, nic co by mohlo situaci zhoršit. Když se tělo snaží zbavovat toxinů, tak není důvod aby si je zvenku natahovalo, v urině už jsou neškodné. Jestli s urinou nemáš psychický problém, tak jednoznačně to je nejúčinnější prostředek pro nápravu. (v tom případě na Alpu zapomeň)
A to zní jako hodně dobrý a LOGICKY plán... jasně, už kdysi babičky říkaly, ránu si počůrej :) DEKUJI MOC, jsi laskavý. Urinu jsem kdysi zkoušela, četla o ní knihy, ale zatím na ni nedošlo a ZDE, její čas :) Stejně jsem si všimla, že je nezvykle světlounká,,, stále :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jindra »

také jednoznačně kopu za urinoterapii - od doby, kdy jsem přečetl Partykovou a pak urinu mnohokrát zkoušel, věřím, že je to skvělé médium
zcela běžně urinu piju (kór o půstech) a často používám při klystýru
dneska na raw je urina fakt pochoutka - nedá se srovnávat tehdá s časama na masitým jídle, to byla chudák urina tmavá a smradlavá

dobrá knížka k tomu tedy je "Urinoterapie a nemoci" gratis z ulozto
https://uloz.to/hledej?q=partykova

moc fajn den přeju :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Jindro, to je milé.
i ZDE děkuji moc. už stahuji,,, na půsty jsem se před raw necítila, ted to pujde,,,

u potírání tělíčka urinou jsem lehce narazila na technický problém - potřít a nechat do ráda, nebot pak omýt vodou?
ANO, urina má ted jiskru, ale ještě počkám s konzumací,,, mam hodně v paměti, jak to bylo kdysi :) i když už ted voní nesrovnatelně,,,

DALE dotaz :)
klystýry-hydrocolon - - -stačí doma klystýry a nebo jít na začátek na výplachy? píšou 3-5x za 14 dnů ....

Ještě
stolice je také úplně jiná,,, žlutozelená, zelená, prostě fakt do hnědé to má daleko :))) jak to máte vy, drazí kolegové v rawtriku :)

kůže se mnou ještě cvičí,,, ale už se to nedá srovnat, jak to bylo,,, ted už víceméně hodně svědí,,, ale to je i psychosomatika, ...

krásný den přeji
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Panda »

Rozhodně raději vlastní klystýry než výplachy. Přinejmenším z toho důvodu, že na téhle cestě člověk postupně přechází k soběstačnosti a nezávislosti, kdy si všechny záležitosti řeší už sám a nechodí např. k doktorům. Klystýry se dají dobře dělat v pohodlném domácím prostředí a častěji než výplachy. Střeva se při nich rozhýbou, což je dost důležité. Zvláštní místo mají urinové a kávové klystýry (které jsou oba velmi účinné, např. na odstranění patogenů ze střev), což by u výplachů nešlo realizovat. I šanka je hodně prospěšná, ale u ní je nebezpečí zasolení při nesprávné aplikaci.

Jiná barva je protože tělo ještě není adaptované na takovou stravu, např. střeva nejsou pročištěná a mikroflóra je v nich špatná (což se spraví raw stravou a příp. klystýry ... ne umělým vpravováním tabletami nebo jogurty).
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

PANDO, děkuji moc :)
jistě tušíš, že se zeptám, co je to kávový klystýr? šanka?-asi najdu na netu, vid?
Když já tak ráda přímou komunikaci :)
23 dnů na raw. je to taková hezká chutná barevná cesta...
Děkuji moc za rady!
karin
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Mirku-Pando,
ano, už jsem to našla,,, děkuji moc za nasměrování :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Panda »

Kávový klystýr zde: http://www.breatharian.eu/forum/viewtop ... 267#p27267

Návod na šanku zde: http://www.breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=14&t=40

(ty návody jsou i s mými poznatky, proto doporučuji)

Klystýry a šanka jsou dobré před půstem - když jsou střeva na začátku půstu prázdná, tak jednak se tím velmi zvýší účinnost půstu a jednak je půst i snazší (protože jinak toxiny z obsahu střev působí lehčí či větší přiotrávení a člověk se pak cítí na začátku půstu dost mizerně).
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

Mirku
mnohokráte děkuji... budu si to ted studovat, číst a zkoušet :)
krásný den přeji
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Zdeníno »

Ajurvéda připouští převážně syrovou stravu jen u pitty, u ostatních dvou dóš ne. Protože raw ochlazuje a u pitty to vadit nemusí, neboť má dobré spalování (v noci leží odkrytý, je mu horko, psychicky je to vztekloun). Také k tepelné pohodě nepřidá, že máme zimu, je únor. A navíc kde v téhle době vzít čerstvou zeleninu? Z vytápěného domácího skleníku asi těžko. A v supermarketech bývá chemicky ošetřena.

Pěkně to vysvětlil P. Mácha (podobně i např. Cayce) – je to jako s kamny. Je třeba, aby pokud možno po hoření nezbyl v kamnech žádný popel. Rozpálený kotel spálí ledasco. Studená kamínka už nikoli – palivo bude doutnat a kamna se zadehtují. Řada enzymů je schopna fungovat jen ve velmi úzkém rozmezí teplot.

Prvořadé je poslouchat vlastní tělo a jeho reakce (daří se mu dobře, je v tepelné pohodě?). Ne každá reakce musí být Herxheimerova a ne každý internetový diskutér ji dokáže na dálku jasnovidecky diagnostikovat.
Uživatelský avatar
Karin11
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 10:45
Bydliště: Nýdek

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Karin11 »

DEKUJI,,, určitě je pro každého něco,
jestli mně pamět nemate, tak jsem pitta, tedy mám veliké štěstí a asi to není ani štěstí, nebot jsem si to neplánovala na ted, prostě k tomu došlo a hotovo,,, tělo se čistí a já se cítím velmi velmi spokojená, i když je to občas diskomfort, ale jak dlouho já jsem tělíčku dělala pitomosti,,, snad tedy nebudu muset 50 let čistit :))))
Čtu ted knihy Wandmakera, Waltera, Partykové a jsou to informace, které většinou se mnou souzní,,, nebo já s něma :)
Mně se dokonce líbí i prána a věřím, že k tomu také dojde jen tak, když dojít má...
Ještě jednou děkuji.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jane »

Prosim o radu, od jakeho veku muzu dat diteti klystyr? Dekuji--
Uživatelský avatar
Celoroční farmář
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 17, 2018 23:49

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Celoroční farmář »

Já jsem před 2 lety udělal komplet očistu i s půstem na závěr dle Vilmy Partikové a knihy Hladověním pro zdraví. Bohužel jsem si 5tý den půstu omylem dal asi 2 klíčky kedlubny, když jsem vyjedncoval sazenice :roll:
Letos jsem uděla jen očistu střeva na hydrokolon terapii, 5 dní v kuse. Potom očistu jater, která mi přijde jako ta nejtvrdší očista co znám. Následovala očista lymfy a na závěr půst 7 dní. Půst sem chtěl držet až 14dní, ale musel jsem ho přerušit. Stalo se mi to co popisuje Dr Partyková a sice to že se mi zablokovaly odvodní cesty pro hleny a bordel co vycházel z těla. Přestal jsem hubnout, naopak jsem poslední den přibral. Zřejmě tím že ve mě zůstávala voda. Přišli bolesti hlavy, závratě, nemohl jsem spát. Téměř při každém stoupnutí si jsem měl pocit že omdlím. Popraskali mi žilky v očích a cítil jsem jak mi hleny z dutin v hlavě začínají odcházet.
Den jsem to vydržel a pak jsem začal jíst, nebo teda spíš pít štávy. První 3 dny mi nejdřív otekla horní čelist a horní patro celkově. Postupně mě začinalo vše kolem horních dutin bolet tak jako bych měl zánět. Horní čelist, spánky, čelo, prostě hrůza. Ale nepanikařil jsem protože vím že se při půstech můžou projevit problémy kterými člověk trpí delší dobu. A já sem od malička trpěl na záněty dutin, angíny, bromchytidy a podobný nemoce kolem horních cest dýchacích. Gradovalo to 3dny a pak 3 dny odcházelo. Ideální by bylo udělat další půst a očistit tělo od těch hlenů co mi natekly z hlavy dolů. Jenže to ted dát nemůžu, protože má žena brzo rodit a já potebuju bejt plnej sil. Tak snad na jaře to dokonám :))
Každopádně mám další zkušenost a teď celkem chápu co myslí ti doktoři když řikají že se nemoci nemají přecházet, protože se to vše na sebe nabaluje. Ano nabaluje. Teď sem prožil snad všechny svoje dřívější problémy naráz :lol: :lol:
Jinak snažím se točit videa na téma očisty a natočil jsem návod na očistu jater a na očistu lymfy. Koho to zajímá mrkněte na můj kanál do seznamu detoxikace https://www.youtube.com/channel/UCd0Np0 ... whoGqFu4qw
Mirisek_345
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 18:53

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Mirisek_345 »

Mám zkušenosti s wurmexem a jarními detoxy od Ugo
Odpovědět