DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od mandragora »

Já jsem se teď odžlutil... metoda... jen ovoce a každý večer klistýr urinou a po něm litr jablečné šťávy... první dny jsem myslel že mi žere vnitřnosti nějaká kyselina... včetně vnitřku střev... a každým dnem se vše zlepšovalo... ale taky jsem hubl... po týdnu. Jsem odžlucený, zažívání OK, trávení OK. Zvykl jsem si jen na ovoce... nic co není dužnaté nedávám, poněvadž an to tělo reaguje jako nazáhul. Stačí hrozno, banány, jablka, hrušky, pomeranče, jahody, nektarinky... a zeleninové štávy... kedluben, zelí, květak, špenát, brokolice, mrkev... ikdyž nejsou tak OK jako ovoce.

Zajímavé, že když teď dám jablečnou šťávu tak nic... jen trošku ještě cítím čištění v levé ledvině. Někdy jsem se i divil ze mě leze za barvy, když jsem nic tak nepřirozeně nezdravě zbarveného nejedl. Asi nějaké usazeniny. Prostě se nedalo poznat jako obvykle co právě ze mě jde za ovoce.

Jinak pocit lehkosti, tepla a eneregie... ještě budu pokračovat neb nejsem s pocity uvnitř spokojen... ještě to pracuje, čistí a léčí... Nicméně po jídle se cítím už líp... tak se těším až mi začne pořádně chutnat a budu moci dát 2 kg banánů abych dobral hmotu. Je divné že mám větší sílu, ikdyž jím jen ovoce než když jsem jedl ořechy, mléka a banány záměrně na sílu. Teď jsem se soustředil na očistu a mám větší sílu a méně únavy... Nebo se tak aspoň cítím.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:
Jinak pocit lehkosti, tepla a eneregie... ještě budu pokračovat neb nejsem s pocity uvnitř spokojen... ještě to pracuje, čistí a léčí... Nicméně po jídle se cítím už líp... tak se těším až mi začne pořádně chutnat a budu moci dát 2 kg banánů abych dobral hmotu. Je divné že mám větší sílu, ikdyž jím jen ovoce než když jsem jedl ořechy, mléka a banány záměrně na sílu. Teď jsem se soustředil na očistu a mám větší sílu a méně únavy... Nebo se tak aspoň cítím.
No slava, tak jsi tam konecne dosel. Tohle ja uz vim dlouho a taky to tak mam, ale se to snazim sdelit, tak to nikdo neslysi :?

Az budes dodavat ty 2kg bananu, tak se zase oslabis :mrgreen: , cim min, tim lip. Me to divny neprijde, ze mam vetsi silu jen na ovoci. Me to prijde vsechno logicky a jasny!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
mandragora píše:
Jinak pocit lehkosti, tepla a eneregie... ještě budu pokračovat neb nejsem s pocity uvnitř spokojen... ještě to pracuje, čistí a léčí... Nicméně po jídle se cítím už líp... tak se těším až mi začne pořádně chutnat a budu moci dát 2 kg banánů abych dobral hmotu. Je divné že mám větší sílu, ikdyž jím jen ovoce než když jsem jedl ořechy, mléka a banány záměrně na sílu. Teď jsem se soustředil na očistu a mám větší sílu a méně únavy... Nebo se tak aspoň cítím.
No slava, tak jsi tam konecne dosel. Tohle ja uz vim dlouho a taky to tak mam, ale se to snazim sdelit, tak to nikdo neslysi :?

Az budes dodavat ty 2kg bananu, tak se zase oslabis :mrgreen: , cim min, tim lip. Me to divny neprijde, ze mam vetsi silu jen na ovoci. Me to prijde vsechno logicky a jasny!
taky sem se chtěl přidat, s banánama je to pravda, přišel sem o pocit lehkosti, ale zase funím spokojeností
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Tak som si dala tu light ocistu pecene, hoci dost zmenenu neplanovanymi udalostami. Zmenil sa mi harmonogram v praci, takze mi nevysla presne na spln, ale o den skor.

Cerstvu jablkovu stavu uz prestali vyrabat, tak som si 1. den mixla 1 jablko s vodou a zohriala som si to (potrebujem stale teple). Spolu toho bolo 1 liter, mala som to na 1 davku, ine som v ten den nejedla ani nepila. Sanku sa mi robit nechcelo, aj tak som ju v poslednom case robila casto (16.4 kvoli ociste bobkovym listom a 28.,29.4 a 1.5 kvoli ociste pecene), takze nejake extra nanosy braniace odchodu necistot vo mne nemali ako byt.

2. den rano som si mixla 2 jablka s vodou, spolu cca. 3/4 litra. To som uz citila, ze viac jablk uz nieeeeeeeee, tak som si ako alternativu dala 2 caje a 2 polievky, v duchu lepsie aspon tak ako nijako...
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Po praci som si podla navodu dala 15-minutovy horuci kupel, nahriala som si vankusik a v stanovenom case som si dala 3 pohare oleja zmiesaneho s citronovou stavou. Povodne ich ma byt 4-6, ale kedze som tuto ocistu robila nedavno so 6 (posledny zo mna aj tak vysiel vrchom), teraz boli tie 3 akurat.

Na druhy den som mala rezim vyprazdnovania trochu rozburany 2 hodinami v praci uprostred dna, ale inac ok. Tentokrat nevysli zo mna ziadne zelene gulicky ani cierna tekutina. Myslim, ze skor ako tym, ze to nebolo presne podla navodu, to bolo tym, ze minule to bolo velmi dokladne a za ten mesiac a pol sa mi v peceni este tieto veci nenazbierali. Vecer som si este hodila sanku, ktora mi az tak celkom nevysla, ale celkovo to bolo ok.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Od navodu to bolo sice dost vzdialene, ale aj tak som velmi spokojna kvoli tomu, ze som to ani nevzdala, ani neisla proti signalom svojho tela. Zasa mam z toho taky super pocit fyzickej aj psychickej pohody, ako aj minule. :P

Citim to tak, ze v najblizsom case nemam potrebu nasadenia ziadnej ocisty, je to momentalne fajn tak, ako to je. A ked nejaku vo vzdialenejsej buducnosti praktizovat budem, tato zostava u mna nadalej cislo 1. Najradsej by som si ju potom dala zasa v povodnom zneni :wink: , ale nie je to podmienkou.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od ml »

jsi šikovná :P
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

Vidim, ze si tu v roznych vlaknach navzajom lichotime, ha.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

Tak jdu na to, jsem celkem zvedava :)
Od zitra jenom jabka plus sem tam vodu s citronovou stavou, mozna kus melounu (???), v patek vecer planuji den D. Vzhledem k tomu ze ekzem u oka ne a ne zmizet (nepomaha ani urina, ani mumio :| ), a jeste zacina neco zlobit u druheho oka, je asi nejvyssi cas. Taky byvam posledni dobou docela dost unavena, coz by mohlo souviset s prepracovanosti (dost realne) nebo taky s jatry... To zas bude humus :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
michal109
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 09, 2008 14:42

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od michal109 »

Zajímalo by mě jestli se někdo zabýval detoxikací plic? Jako dlouholetý kuřák, který s tím přestal bych něco takového potřeboval.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od tristazmista »

michal109 píše:Zajímalo by mě jestli se někdo zabýval detoxikací plic? Jako dlouholetý kuřák, který s tím přestal bych něco takového potřeboval.

plice se detoxikuji samy, ale muzes jim pomahat hlubokym a pomalym dychanim :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
dvdmchl

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od dvdmchl »

a take behanim a plavanim (u plavani vydechovat do vody). Plavani je na roztazeni plic vubec vyborna vec.
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jozefina »

Pěkně prosím, nemáte někdo zkušenost s detox. přípravkem Colonix? (Dr. Natura)
Má to být plně bylinné a někde jsou na to takové ody, že to působí jak nějaká šílená reklama - je to taky hodně drahé. Ale nikde jsem zatím neviděla vyloženě jasně negativní reakce od lidí - mezi lidmi, co to použili a píší o tom - převažují velmi pozitivní reakce.
Děkuju za reakce
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Renáta »

Pozri 5. stranu diskusie v tomto vlákne, písalo sa o tom - mám to vyskúšané na sebe aj na mužovi. A vitaj!
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Jozefina »

Ahoj Renáto, děkuju - takže výsledy rozpačité, koukám.
Ale já jsem momentálně umírněný masožravec, tak možná by mi to prospělo.
To maso baštím neb jsem byla v dost děsné psychospirituální krizi a při té se to mnohde doporučuje k uzemnění - příliš jsem se "vznášela".
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

Tak uz jsem od pondelka na ovoci, kvuli ociste jater planovane na patek nebo na sobotu. Jabka prevazujou asi 70%, ale taky jahody, ananas, ruzne druhy melounu, tresne, boruvky a sem tam zobnuti i jinych druhu. Jinak bych ty jabka asi znenavidela, a to opravdu nechci 8)

Prekvapil me hodne intenzivni detox uz v tomhle stadiu, rekla bych ze mnohem intenzivnejsi nez pri pustu. Jakoby cele telo palilo zevnitr, i v kostech, ale neni to bolest, spis jen takove paleni. Prvni dva dny jsem na to ovoce vylozene nemela ani nejmensi chut, pripadala jsem si po nem tak kysela, ze i voda mi chutnala kysele. To uz jsem mela vetsi chut na pecene kure :roll: Ale po tech dvou dnech mi to zachutnalo, i psychika se dostala do dost prijemneho, vyvazeneho stavu. Ekzem u oka se tvari ze je na ustupu, ale neco se v nem deje. Zmensuje se, svedi, nateka, ale uz neni tak velkej ani tak cervenej. Urina pali kdyz jde ven, je ostre slana a husta, prestoze telem prolivam krome ovoce jeste tak 3-4 litry vody denne. Taky sem tam caj, lekoricovy, salvejovy, preslickovy.

Tak mam ted dilema. Dat v patek (ci v sobotu) tu jaterni kuru s olejem a citronem, nebo radsi nechat nejdriv dobehnout tenhle proces? Nechcd se mi ho rusit. Ale zas by mohlo byt dobre vyplachnout ty jatra, kdyz uz ted maji tolik prace, a pak pokracovat v ovoci se vsim co to obnasi. Fakt nevim...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Renáta »

Jozefina píše: Ahoj Renáto, děkuju - takže výsledy rozpačité, koukám.
Ale já jsem momentálně umírněný masožravec, tak možná by mi to prospělo.
No, som zvedavá na tvoju skúsenosť. Len mi to pripadá dosť drahé. Myslím, že rovnaký efekt ti prinesú aj iné techniky, či ich kombinácia. Pozri napr. Malachove knihy o očiste organizmu. Myslím, že vzácne na tejto druhej ceste je najmä to, že v porovnaní s hotovým produktom (ako je napr. Colonix), ktorý jednoducho užiješ, uvaríš si čaj a podobne... pri tých očistných technikách, ktoré spomína napr. Malachov, musíš vyvinúť väčšiu "aktivitu", viac sa učíš rozumieť, čo sa v tebe vlastne deje a aj ťa to PMN môže viac posunúť smerom k zdravšej životospráve. Jednoducho ideš do hĺbky a začína ti svitať :wink: Je to lepšie ako len zhltnúť nejaký prostriedok, ktorý spraví zázrak.
dvdmchl

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od dvdmchl »

To Fiona: Clovece a co jsi jedla predtim, ze ti ovoce dela takove veci?
Ale jinak osobne bych to nechal dobehnout dokud nebude moc ok. Navic je divny, ze potrebujes jeste pit vodu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Renáta »

Ja by som sa asi tiež riadila tým pocitom, že máš pokračovať. Držím palce :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:To Fiona: Clovece a co jsi jedla predtim, ze ti ovoce dela takove veci?
Ale jinak osobne bych to nechal dobehnout dokud nebude moc ok. Navic je divny, ze potrebujes jeste pit vodu.
Tiez mi to napadlo. Ja som vtedy presla na ovocie uplne v pohode, ale zas na druhej strane som jedla aj orechy a to ovocie bolo ovela hutnejsej konzistencie (obdobie bananov a vlasskych orechov :wink: )

Ad. smad: prve dva - tri dni som pila tiez velmi velke mnozstvo vody a potom viac-menej akurat tak rano po prebudeni a tusim este trochu aj vecer pred spanim.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

Diky :)

No, s tim jidlem - prave ze jsem byla v posledni dobe docela "hodna". Bezne jim ovoce a zeleninu tak v pomeru 1:1. Je fakt, ze za posledni 2 tydny jsem mela v praci docela frmol, a sem tam jsem si doprala mensi doping v podobe kafe, ale ne vic jak salek denne. To je nic v porovnani s tim kolik jsem ho pila kdysi. Taky jedna pizza pred 3 tydny, a jedna cokolada tenhle tyden, a tim seznam hrichu za posledni dva mesice konci... >:-)

V kvetnu jsem ale mela takovy pust-nepust. Puvodni plan 7 dni, pak hned prvni dny tezka krize, omdlivani a ubytek vahy 6 kg za 3 dny, a pak se stalo neco divneho. Kombinace koupele v mori a trochu tantry, a tehdy se mi telo jakoby preplo na jiny zdroj. Behem dvou dnu jsem mela tech 6 kg zpatky, jen z vody a vzduchu, a pak spokojene vegetila a fungovala skoro cely mesic, aniz bych ztratila jedine kilo. Sem tam jsem neco uzobla, ale jen asi dvakrat za celou tu dobu, a to jeste jen tak na dve lzicky (kytky, meloun, jahody). Za cely ten mesic ani znamka nejakeho detoxu...

Treba by to mohla byt nejaka opozdena reakce na ten pust :?: Urcite v sobe mam spoustu humusu za predesla desetileti... Tu vodu piju prave kvuli tomu detoxu, at se to vyplavi, ne na zizen 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Katarína »

S tym Tvojim postom ma to tiez napadlo, ze by to mohlo suvisiet.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od mandragora »

michal109 píše:Zajímalo by mě jestli se někdo zabýval detoxikací plic? Jako dlouholetý kuřák, který s tím přestal bych něco takového potřeboval.
Cibulová šťáva... popř. tvarohové obklady. Ale aby se začaly čistit plíce... tak by tělo muselo toho mít v pořádku mnohem více... ono jde od nejdůležitěji zanesených orgánů.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od mandragora »

Já jsem zvolil očisty jen šťávy. Semtam urina, semtam voda s citrónem, sem tam jablečná šťáva... už to poznám kdy co dát. Spíš cítím že bych potřeboval více destilky... protože všechno ostatní je moc husté a výživné a moc to chutná, takže mě to láká k přejídání. Přitom se ráno vždy vzbudím kůli plnému močáku. A vyleju ze sebe průměrně 750 ml. A za hodinu aniž bych doplnil další 3 až 4 dcl. To nikdy předtím nebylo...

Můj test na čistotu ledvin: Vypít půl litru šťávy z červené řepy... pokud se zbarví pak moč... ledviny nejsou OK. Není zimomřivost, nekříží se nohy.

Můj test na čistotu střeva: Když při klistýru do sebe nalejete bezbolestně do půl minuty 2 litry uriny. A je vám fajn... už po x minutách cítíte euforku... a a to jak střevo pracuje a vodu přelívá... snadno se vyprazdňuje jeho obsah a po něm je pocit svěžesti. Když teče jen voda... a žádná hmota... když je po něm zima, pocit takový oslabení... tak to není fajn. Dále čistá pokožka.

Můj test na čřistotu játry: Vidíte věci ostře a jasně i za šera a bez námahy a máte zdravou barvu.

Po třech týdnech denních klistýrů a ovocných šťáv, kdy hlavní jídlo tvoří jen oběd třeba z jahod... nebo pomerančů odezněly všechny příznaky intoxikace a bolestí pálení a pocit kyseliny snad i v kostech a dneska je to lahoda. A to jsem teprve za ledvinama...ještě další kroky mě čekají.
Všechno velké je jednoduché.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Fiona píše:Ekzem u oka se tvari ze je na ustupu, ale neco se v nem deje. Zmensuje se, svedi, nateka, ale uz neni tak velkej ani tak cervenej. Urina pali kdyz jde ven, je ostre slana a husta, prestoze telem prolivam krome ovoce jeste tak 3-4 litry vody denne. Taky sem tam caj, lekoricovy, salvejovy, preslickovy.
Ahoj, prosím, toto ber jako dobrou radu.Je jen na Tobě, co uděláš se svým zdravím.
Exém je oslabenýn imunitním systémem.Pokusím se Ti pomoci,ale je potřeba, aby jsi si to vyzkoušela sama.Pokud jsou zanešená střeva, nemúžou vylučovat nečistoty z těla stolicí.Proto je tělo vylučuje kůží tam, kde je nejtenčí a nečistoty lehce projdou.
Takže vyčistit střeva je dobře.Ale jíst syrové ovoce a zeleninu exém jen podpoří.Kyseliny nepodporují hojení.To je základ chemie.Kyseliny leptají a dráží.Dáváš do těla kyseliny = sypeš si sůl do rány.Exém je zánět ( tělo se jím brání v prostupu nečistot ).Tvůj zánět zakyselíš a on se zvětší, jak si popsala.
V zelenině je méně kyselin, nežli v ovoci,ale přece tam jsou.
V ořechách taky.Plus spoustu alergenů.
Takže prosím Tebe, jestli chceš zůstat zdravá, nejez ovoce, ořechy a zeleninu si zásadně uvař.
Až se zbavíš ekzému, ovoce můžeš, ale rozhodně by nemělo Tořit víc jak 10 % Tvý stravy.Ještě něco - ovoce exotické obsahuje tolik látek kyselých, na který naše těla nejsou zvykly po generace.Např.bynány do naši země nikdo nedovážel.Po cestš by zhnily.Nebyly žádné rychlé dopravní prostředky.A domorodci jedící banány je pečou, protože o nich vědí, že syrové zanáší střeva.Potom je úsměvné, že se jimy Evropani živý a k tomu syrovýmy.
Zkus si nejíst ovoce, vařit zeleninu a taky obilý a lušteniny v menší míře(vše na jednom talíři), a neprolévej to vodou, nech tělo odpočinout a píj před a po jídle třeba 1/2 h.
a uvidíš kde je ten šakal zakopán.S pozdravem
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od epony »

marinerka píše:
Fiona píše:Ekzem u oka se tvari ze je na ustupu, ale neco se v nem deje. Zmensuje se, svedi, nateka, ale uz neni tak velkej ani tak cervenej. Urina pali kdyz jde ven, je ostre slana a husta, prestoze telem prolivam krome ovoce jeste tak 3-4 litry vody denne. Taky sem tam caj, lekoricovy, salvejovy, preslickovy.
Ahoj, prosím, toto ber jako dobrou radu.Je jen na Tobě, co uděláš se svým zdravím.
Exém je oslabenýn imunitním systémem.Pokusím se Ti pomoci,ale je potřeba, aby jsi si to vyzkoušela sama.Pokud jsou zanešená střeva, nemúžou vylučovat nečistoty z těla stolicí.Proto je tělo vylučuje kůží tam, kde je nejtenčí a nečistoty lehce projdou.
Takže vyčistit střeva je dobře.Ale jíst syrové ovoce a zeleninu exém jen podpoří.Kyseliny nepodporují hojení.To je základ chemie.Kyseliny leptají a dráží.Dáváš do těla kyseliny = sypeš si sůl do rány.Exém je zánět ( tělo se jím brání v prostupu nečistot ).Tvůj zánět zakyselíš a on se zvětší, jak si popsala.
V zelenině je méně kyselin, nežli v ovoci,ale přece tam jsou.
V ořechách taky.Plus spoustu alergenů.
Takže prosím Tebe, jestli chceš zůstat zdravá, nejez ovoce, ořechy a zeleninu si zásadně uvař.
Až se zbavíš ekzému, ovoce můžeš, ale rozhodně by nemělo Tořit víc jak 10 % Tvý stravy.Ještě něco - ovoce exotické obsahuje tolik látek kyselých, na který naše těla nejsou zvykly po generace.Např.bynány do naši země nikdo nedovážel.Po cestš by zhnily.Nebyly žádné rychlé dopravní prostředky.A domorodci jedící banány je pečou, protože o nich vědí, že syrové zanáší střeva.Potom je úsměvné, že se jimy Evropani živý a k tomu syrovýmy.
Zkus si nejíst ovoce, vařit zeleninu a taky obilý a lušteniny v menší míře(vše na jednom talíři), a neprolévej to vodou, nech tělo odpočinout a píj před a po jídle třeba 1/2 h.
a uvidíš kde je ten šakal zakopán.S pozdravem
Ahoj , musim ti oponovat v tvojom nazore, ze ovocie zeleniny su pre organizmus kyselinotvorne. prečitaj si od Ernsta Güntera: Tajomstvo zdravia a dlheho života. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Kdo je to? Napiš mi v krátkosti, jak to teda funguje, že by ti ovoce a syrová strava mohlo vyléčit ekzém.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Marinerko, dik za uprimnou snahu pomoct :)

Jinak ten ekzem uz skoro zmizel. Jak rikas, neco muselo ven. A jsem stokrat radsi ze to slo ven kuzi (nejen), nez kdyby se to melo ve mne ukladat. Vlastne si myslim, ze ze me za posledni tyden vysly veci, ktere se predtim ukladaly roky. Vlastne se divim ze to prislo az ted, cekala jsem to uz pred mesicem. Ale nechci pouzivat detox jako lacine vysvetleni cehokoliv.

Taky jsem presvedcena ze to ma mmj i spojitost s prekyselenim organismu, nastesti docasnym. Ale nesouhlasim s tebou v tom, ze by ovoce okyselovalo, prave tak jako potraviny co jsou zasadite samy o sobe nezpusobuji zasaditost.

Pokud jde o strevo, souhlasim ze casto byva pricinou problemu prave zanesene strevo. Ale kdepak jsi propanajana vzala to, ze cerstve zanasi strevo?
Vis, predtim nez jsem presla na vita, asi pred rokem, jsem byla nekolik let prevazne vegan. Uspokojovalo me to eticky, zdravotne jakz takz taky, tedy aspon ve srovnani s tim co jsem si zazila predtim jako vsezravec a posleze vegetarian. Zdravi se mi jednoznacne zlepsilo uz pri prechodu na vegetarianstvi. K veganstvi pak uz doslo ciste z etickych duvodu. Ale pokud jde o streva, myslim ze prave coby vegan jsem mela streva asi nejplnejsi. Ne ze bych mela primo bricho, to ne, ale moc hluboko se vtahnout nedalo.

Kdyz jsem si poprve precetla par knih od N.W.Walkera, rekla jsem si ze to zkusim na 2-3 mesice a uvidim. Vsechno si takhle zkousim. Uz jsem takova, ze nicemu neverim dokud si to nevyzkousim, i kdyby mi to sebevic davalo smysl. Zacala jsem teda jist syrove a provadet klystyry. Bylo az neuveritelne, kolik humusu ze me vyslo za prvni mesic - dva. Kazdy den vic a vic, a po mesici uz min a min. Po dvou mesicich uz jsem jasne poznala ce aspon tluste strevo je tak ciste, jak jen muze byt. I tenke je na tom urcite o moc lip. Ted kdyz zatahnu bricho, nemam problem nahmatat si pater zpredu. Taky uz zhruba rok nevim co jsou vetry. Peristaltika funguje dokonale a nezustava nic, klystyr beru spis jako soucast denni hygieny, nez ze byl potreba. Opravdu never tomu ze syrove zanasi strevo. Prave naopak.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Ahoj Fiono,

chápu tvoje pocity. Organismus člověka funguje jenom jedním způsobem, nedá se vynalézt jiný. Pokud budeš jíst jen ovoce a zeleninu v syrovém stavu, tvé tělo to netráví(nejsme býložravci např. jako kráva, která má 4 žaludky k trávení této potravy uzpůsobené), ale tuto potravu vylučuje většinou ve formě průjmů. K tomu ani neni potřeba si dělat klystýr. Časem když tělo hladoví se organismus začne trochu přizpůsobovat a začne se pokoušet tuto potravu trávit. Proto se zdá, že se tvé tělo čistí a nakonec vyčistilo.
Tvůj ekzém nemůže zmizet. Pokud ano, objeví se pozdějina tom či onom místě.Mám pro tebe ještě horší variantu, pokud se ti ekzém již neobjeví, přešlo ti to do těla, můžeš si poškodit některý z vnitřních orgánů.
K tvému nafouklému břichu u vegetariána. Pokud jsi nejedla maso a mouku,pečiva, tak jsi neměla být čím zanešená. Tvé břicho bylo nafouklé jenom z plynů. Pokud jsi jedla mouky(pečivo), střevo zanešené bylo. U vitariánů se klystýrem střevo vyčistí, pokud bylo zanešeno, ale je to nepřirozený a drastický způsob pro organismu, pokud se dělá každý den a dlouhodobě. Střevo je velice jemný orgán a může docházet k nejrůznějším onemocnění.
Chápu, že vitariánská strava může dodat pocit, že je člověk lehčí , bez potíží avšak jen na nějakou dobu. Až tělo absolutně vyčerpá veškeré zásoby bílkovin a glukagonu v játrech, tak začne tvoje tělo být nemocné, záleží jenom na čase. V tomto systému by si přijímala spoustu jednoduchých cukrů, ihned jak je přijmeš staneš se hypoglykemickou, jelikož slinivka břišní vypumpuje inzulín a začne tyto cukry vylučovat, to se bude neustále opakovat, až se slinivka břišní vyčerpá tj. přijdeš o všechen inzulín, staneš se hyperglykemickou(vysoká hladina cukru v krvi) a budeš nemocná tzv uplavicí cukrovou. Inzulín si budeš muset dodávat, abys přežila, tím pádem budeš nucena přestat jíst ovoce a zeleninu, kde jsou jednoduché cukrym jak to mají všichni cukrovkáři, jinak tě to zabije.
Zapřemýšlej se nad tím, jak se vyvíjí jednotlivý stravovací způsoby lidí. Nic nemůže vzniknout ihned a živit se jen ovocem a zeleninou v tomto pásmu, kde ho v zimě neni dostatek(vylučuje histroický vývoj vitariánství-dříve by tito lidé neměli přístup k této potravě v zimě. Neměli by to z tropů sem jak dopravit). Takže pokud existují lidé, kteří se hodně živí zeleninu a ovocem, tak žijí v tropech a k tomu jedí spoustu ryb, hlíz a obilnin.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Advid »

Nečetl jsem to celé, ale mám z toho tenhle pocit: My máme zkušenosti a vidíme na sobě, že to funguje. Ty máš jen teorii. Nemyslím to nějak zle, prostě to tak vidím.

Šedivá je teorie, zelený je strom života. (-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Já to celé taky nemyslím zle. Na tvůj příspěvek mám jednoduchou odpověď- vidíš ode mě jen teorii a žádnou praxi- protože o té jsem zatím nenapsala ani čárku. A to proto, že chci vědět od Vás, jak s tímto bojujete, jak Vám na to Vaše strava pomáhá či nepomáhá. Chci se dozvědět něco od Vás o vaší stravě a účincích. Ale zatím mi ještě nikdo nedal uspokojující odpovědi.
Myslela jsem si, že když vás je tu tolik lidí co v to věříte, že to není jen na tom , že jedna pani povidala...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Advid »

My tomu věříme, a víra naše nás uzdraví. :-) A pak, když nás uzdraví, tak tomu věříme na tuty. (-:

Jsou tu dobrodruzi, kteří mají nastudovánu i teorii a jsou schopni argumentovat na buněčné bázi, ale zatím tě buď nečetli, nebo necítí potřebu se k tomu vyjadřovat.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Seraf »

marinerka píše:
Fiona píše:Ekzem u oka se tvari ze je na ustupu, ale neco se v nem deje. Zmensuje se, svedi, nateka, ale uz neni tak velkej ani tak cervenej. Urina pali kdyz jde ven, je ostre slana a husta, prestoze telem prolivam krome ovoce jeste tak 3-4 litry vody denne. Taky sem tam caj, lekoricovy, salvejovy, preslickovy.
Ahoj, prosím, toto ber jako dobrou radu.Je jen na Tobě, co uděláš se svým zdravím.
Exém je oslabenýn imunitním systémem.Pokusím se Ti pomoci,ale je potřeba, aby jsi si to vyzkoušela sama.Pokud jsou zanešená střeva, nemúžou vylučovat nečistoty z těla stolicí.Proto je tělo vylučuje kůží tam, kde je nejtenčí a nečistoty lehce projdou.
Takže vyčistit střeva je dobře.Ale jíst syrové ovoce a zeleninu exém jen podpoří.Kyseliny nepodporují hojení.To je základ chemie.Kyseliny leptají a dráží.Dáváš do těla kyseliny = sypeš si sůl do rány.Exém je zánět ( tělo se jím brání v prostupu nečistot ).Tvůj zánět zakyselíš a on se zvětší, jak si popsala.
V zelenině je méně kyselin, nežli v ovoci,ale přece tam jsou.
V ořechách taky.Plus spoustu alergenů.
Takže prosím Tebe, jestli chceš zůstat zdravá, nejez ovoce, ořechy a zeleninu si zásadně uvař.
Až se zbavíš ekzému, ovoce můžeš, ale rozhodně by nemělo Tořit víc jak 10 % Tvý stravy.Ještě něco - ovoce exotické obsahuje tolik látek kyselých, na který naše těla nejsou zvykly po generace.Např.bynány do naši země nikdo nedovážel.Po cestš by zhnily.Nebyly žádné rychlé dopravní prostředky.A domorodci jedící banány je pečou, protože o nich vědí, že syrové zanáší střeva.Potom je úsměvné, že se jimy Evropani živý a k tomu syrovýmy.
Zkus si nejíst ovoce, vařit zeleninu a taky obilý a lušteniny v menší míře(vše na jednom talíři), a neprolévej to vodou, nech tělo odpočinout a píj před a po jídle třeba 1/2 h.
a uvidíš kde je ten šakal zakopán.S pozdravem

Ahojky, zatím je něco na tom copivídáš i kdy si nemyslím že ovoce zanáší organizmus. Téma exém se mě týká, mám ho na ruku ca 4 měsíce. Od malého po dost velký a ted střední, stačí ale málo a zhorší se to ze dne na den hodně moc.

Zatím se nou rezonuje poznatek ovoce, zvláště tropického, jelikož účinky na exém po požití jsou devastující. Ananas, banány vůbec nejím, pomeranče také ne ted, grepy také i když sem měl jeden předevčírem a byl dkokonale sladkej a nedělal problém.

Byl sem ted 5 dnů vitariánek čistě na ovoci....... třešně a hrušky, plus sladké melouny.

Mám dojem že po kyselém ovoci, tedy chutově kyselém i když literatura uvádí, že je ovoce zásadotvorné.

Vlivůmůžebýt dost a zansená střea ít budu jelikož jsem cca rok skoro vitarián, někdy mám období kdy vše je podle mých představ a kdy se cítí skvěle a pak období kdy jím vařená jídla, olilniny, rýži a tak a necítím se dobře. Takže se icítím zanesený zkusím opět očistu střev.

Ovoce zkusim jen naše.

Odkud čerpáš ohledně exému?
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Ahoj,

nenapsala jsem, že ovoce zanáší střeva. Střeva zanáší syrová zelenina (a nejen ta, ale např. mouky)
Je pravda, že potraviny, které jsou kyselé nemusí být v těle kyselotvorné. Ale u ovoce je to tak, že má nakyslou chuť, obsahuje cukry a ty působí na tělo kyselotvorně.

Máš pravdu na ekzém působí nejvíc exotické ovoce, další v řadě je hned ovoce naše... to je pořád kvůli zakyselení. Potom na ekzém působí potraviny, které zanáší střevo. A protože tlusté střevo je v úzké spolupráci s kůží( a plícemi), tak se problém nejdříve vyrazí ve formě ekzému.

Studovala jsem medicínu, vím jak fungují procesy v těle, taky moc dobře vím, jak zároveň medicína západní ubližuje.
Západní medicína léčí následek a přáznaky(vzniklý ekzém).Lokálním namázáním kortikoidy a vnitřním vyrovnáním histaminu.I tento histamin je již následek.
Přišlo se na to, jak funguje tělo, většinu těchto poznatků západní medicína má, ale ke správnému léčení je nevyužívá.Lépe se zaměřit na východní medicínu, která zná lidské tělo ještě podrobněji a hlavně léčí příčiny.

Píšeš sám, že ti v těle probíhá alergie(ekzém), vyzkoušej si tedy ovoce vynechat zcela, zeleninu vařit, zrovna tak jako obiloviny a nejez žádné pečivo, mouky, mléka-živočišná ani jejich výrobky, ani náhražky mléka(sojová,ovesná).
Zkoušel jsi již soustu věcí, tak si ověř i tuto. Mě jde hlavně o zdraví lidí.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Advid »

Seraf: Asi umřeš hlady. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Seraf »

marinerka píše:Ahoj,
Píšeš sám, že ti v těle probíhá alergie(ekzém), vyzkoušej si tedy ovoce vynechat zcela, zeleninu vařit, zrovna tak jako obiloviny a nejez žádné pečivo, mouky, mléka-živočišná ani jejich výrobky, ani náhražky mléka(sojová,ovesná).
Zkoušel jsi již soustu věcí, tak si ověř i tuto. Mě jde hlavně o zdraví lidí.
Obiloviny vařit a nejíst pečivo? To si odporuje ne?
Hmm, v něčem máš pravdu ale hodně na sobě poznám co mi zvyšuje hodnotu histaminu(tedy doufám že to nazývám správně), třeba po vařené zelenině se to ve mě bouří a bílé krvinky bojujou jak o život. Je to podobné jako při klasické alergii.

Z toho co píšeš že bychneměl jíst není jasné co bych měl jíst. Vařená zelenina mi nedělá dobře a když neam jíst ovoce tak co tedy?

Nevidím tu kyselou reakci a cukru v ovoci ale jehomnožství,jelikož když se natláskám a začne to kvasit tak věřím že to tělu neudělá dobře.

Zkusím jít ještě umírněnější cesturuku v ruce s očitou střev.

Díky za jinej náhled, vnitřně i to dalo zase kousek do té mojí nesložené skádanky.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Ta tvoje hádanka nebude nikdy složená, pokud budeš studovat životní styl od stejných žáků jako jsi ty. Jelikož se sanžím už dva dny aby mi někdo dal přímý důkazy a fakta o podležebný historii vitariánství a jejich učitelích ve světě i tu v čechách. Zatím si čtu samé vyhýbavé odpovědi, ale odpověď jsem nedostala. Podle takové nejistoty je nemyslitelné začít s takovou potravou u který člověk vůbec neví co mu způsobí. Mnoho lidí ve fóru píše o problémech.
Zamysli se, pokud existuje nějaký zdravý životní styl a způsob stravování, neměli by jeho uživatelé být náhodou v co nejvíce možné krátké době spokojeni a zdrávi a ujištěni, že to opravdu funguje?
Čtu si, že i po roce, roce a půl maj lidi otázky a nejistoty, představ si věnovat rok a půl života něčemu, co ještě pořád nevíš , že správně funguje.
Zelenina vařená se vaří proto, protože ji organismus dokáže lépe zpracovávat, pokud si k tomu uvaříš obiloviny a luštěniny je to ideální kombinací, teprve tehdy zjistíš, že tvoje tělo zeleninu zpracovává. syrovou zeleninu umí skvěle zpracovávat býložravci.Určitě pochopíš, že to my nejsme a že jako člověk jsme na nejvyšším vývojovém stupni z nějaké ho důvodu. Jinak by některé vynalézavé krávy požíraly lidi :mrgreen:

Ta kyselá reakce po ovoci v těle nastává po požití jakéhokoliv množství. Čím víc, tím hůř.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Advid »

>> marinerka

Tak si to shrneme:

Nechceš nám o sobě nic prozradit bez kloudného důvodu.

Nechceš říct, jak by podle tebe mělo vypadat ideální stravování.

Pořád opakuješ stejné věci dokola.

Asi si tu budeš za chvíli diskutovat sama. :-)

Rok a půl by bylo krásné, ale hledat je nutné stále. Třeba nastane nějaká životní situace a změna psychiky se odrazí i v chutích. Je to ale radostné hledání a ne zoufalé výkřiky trosek, jmiž by se dalo nazvat spousta lidí konzumujících klasickou stravu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Seraf »

marinerka píše:Ta tvoje hádanka nebude nikdy složená, pokud budeš studovat životní styl od stejných žáků jako jsi ty. Jelikož se sanžím už dva dny aby mi někdo dal přímý důkazy a fakta o podležebný historii vitariánství a jejich učitelích ve světě i tu v čechách. Zatím si čtu samé vyhýbavé odpovědi, ale odpověď jsem nedostala. Podle takové nejistoty je nemyslitelné začít s takovou potravou u který člověk vůbec neví co mu způsobí. Mnoho lidí ve fóru píše o problémech.
Zamysli se, pokud existuje nějaký zdravý životní styl a způsob stravování, neměli by jeho uživatelé být náhodou v co nejvíce možné krátké době spokojeni a zdrávi a ujištěni, že to opravdu funguje?
Čtu si, že i po roce, roce a půl maj lidi otázky a nejistoty, představ si věnovat rok a půl života něčemu, co ještě pořád nevíš , že správně funguje.
Zelenina vařená se vaří proto, protože ji organismus dokáže lépe zpracovávat, pokud si k tomu uvaříš obiloviny a luštěniny je to ideální kombinací, teprve tehdy zjistíš, že tvoje tělo zeleninu zpracovává. syrovou zeleninu umí skvěle zpracovávat býložravci.Určitě pochopíš, že to my nejsme a že jako člověk jsme na nejvyšším vývojovém stupni z nějaké ho důvodu. Jinak by některé vynalézavé krávy požíraly lidi :mrgreen:

Ta kyselá reakce po ovoci v těle nastává po požití jakéhokoliv množství. Čím víc, tím hůř.
Marinerka: Vitariánství minespadlo jen tak do klína samo od sebe, zatím sem nenašel nic lepšího a nikdo mi nic a mému tělu nic nenabídl. Tenhle systém mě oslovuje nejvíce a i když mám ted problémy, byly tu problémy které jsem měl s vařenou stravou nohem větší.

Ohledně vařené stravy. Mému tělunesvědčí a nedělá mi dobře. Je to vyzkoušeno jak s obilninami, luštěninami tak i samotná vařená se solí i bez soli, ve vodě i v páře. I na grilu:)

Ohledně nejvyššího vývojového stupněbych si si tak nefandil. Spolu s tímto vývojem jsme schopni a taky to děláme že denně vyhubíme několik živočišných druhů, několik desítek rostliných druhů, planeta je znečištěná a půda a voda je také znečištěná. Tohle mi nepřijde vyspělé Prostě opice co si neváží přírody ani sami sebe.

Ohledně kořenů, věřím tomu že to začalo Adamem a Evou, to že snědlo jablko a byli vyhnáni značí že jídlo bylo prvním hříchem, možná že breathereánství bylo tehdy nejvíce přiblíženo bohu a jídlo nás dostalo téměř do pekla......... možná že návratem k ovoci se blížíme zpět vnitřní i tělesné čistotě.

Kořeny ti už pár idí psalo tak si to přečti vem na vědomí. Dříve se miliony et jedlo jen ovoce nějaké trávy....atd...pak ohen, maso, obilí, atd........ dnes ta stravanení jídlo.......... je to cosi.........

Takže kořeny jsou v přirzenosti.

Zaráží mě že nevíš že v ovoci a čemkoliv živém jsou enzymy, na to že si psala že si vystudovaná lékařka toho nevíš moc.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Tak jak jsi teda přišel na vitariánství, když ti nespadlo do klína?
Je potřeba zjistit, proč jsi měl problémy s vařenou stravou, nestačí jen napsat, že je měl, to už je důsledek, příčinu ale neznáš. Já na rozdíl od tebe ano.
To že lidiničí kolem sebe přírodu a hubí zvěř neznamená, že nesjou na nejvyšším vývojovým stupni. Naopak protože na něm jsou, tak toho někteří zneužívají a proto se takto chovají.Ale chovat nemusí.
To tvoje jablko bylo tím první hříchem, takže bůh v tom případě vyhnal Adama a evču z ráje kvůli ovoci (:-) Sám jsi to tu napsal.

POdívej se zpět na zprávy azjistíš, že kořínky, oheň atd jsem sama popsala.A moc dobře vím, že je vnich ukryta největší síla z potravy(jen je potřeba je správně upravit a správně kombinovat-(tvé tělo si taky nepošle jen tak litřík krve přímo k tvému srdci)

No tak to se teď budem přít. V ovoci nejsou enzymy.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Seraf »

mrinerka: Založ si deníček, protože mám dojem že toje více otoběnež onás. Tychceš informace ale nenapsalas jak se stravuješ Ty jaká cesta je podle tebe lepší ež vitariáství. Dej o sobě nějaké info. Zatím chceš jenom něco od nás a sama nic nenabízíš.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od dgm »

Lepsi nez vitarianstvi je zit ze slunce :wink: a k tomu trosicku byt vitarian. Ale na to bych si marinerku netipla.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Seraf píše:mrinerka: Založ si deníček, protože mám dojem že toje více otoběnež onás. Tychceš informace ale nenapsalas jak se stravuješ Ty jaká cesta je podle tebe lepší ež vitariáství. Dej o sobě nějaké info. Zatím chceš jenom něco od nás a sama nic nenabízíš.
Já nepotřebuji nic nabízet. Když jsem vstoupila na toto fórum šlo mi jen o to, jak si zdravotně pomáháte a zatím mě nikdo nepřesvědčil. Taky se ptám proto, aby nově příchozí nedělali zbytečné hlouposti a měli co nejvíce informací. Jelikož ty tu zásadně chybí a po všech těch diskuzí jsem stále víc přesvědčená, že vitariánství zdraví škodí a ne mu pomáhá.
Takovou větu bych nikdy nenapsal, pokud by mi sem kluci nepsali, že je historie stravování člověka nezajímá. Je to nejdůležitější věc, která podpírá celé vitariánství.Dva dny si tu s vámi píšu a nikdo mi neodpověděl.

Tady neni nic o mě, já se jen ptám a vy mi nedokážete odpovídat.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Advid »

Nevím moc o historii, nemáme mistra, ale všichni vitouši, co znám osobně, jsou na tom dobře. Makrobiotika má sice historii a mistra, ale ti makrobiotici, co znám osobně vypadají trochu jako zombíci. Možná se nestravují "správně" podle mb zásad, ale podle jejich nadšení bych řekl, že ano.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Fiona »

Pokud jde o prameny, me osobne presvedcily knihy N.W.Walkera http://www.zdravinadlani.zde.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Pak je jeste nekolik dalsich, napr Kelley http://www.drkelley.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak si myslim, ze jakekoliv hadani mezi vitariany a makrobiotiky jsou mrhanim energii, a je uplne jedno kdo zacal. Oboji funguje, a na obou stranach jsou prebehlici, kterym z nejakeho duvodu jeden system vyhovuje vic nez druhy. V tom problem nevidim. Oboji svedci o uvedomelosti ve strave, i kdyz ani jeden nejsme dokonali. Nema cenu nekomu tvrdit, ze svou (v obou pripadech hodne zdravou) stravou si ublizuje, protoze je jasne ze na zaklade osobnich zkusenosti se tomu akorat tak vysmeje. Kdyz uz bych sla do vasnive diskuse, tak s reznikem a ne s bratrem makrobiotikem 8)

Btw, stejne si myslim, ze nejdulezitejsi ze vseho je prijimat jidlo s vdecnosti a pozitivni myslenkou. To nenahradi zadny system.

P.S. Po ekzemu ani stopy :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od tristazmista »

Fiona píše: Jinak si myslim, ze jakekoliv hadani mezi vitariany a makrobiotiky jsou mrhanim energii, a je uplne jedno kdo zacal. Oboji funguje...
fakt je ten, ze oboji nefunguje, makrobiotika je blbost. Jako na kazde varene jidlo tak i na makrobioticke vyvareniny reaguje imunitni system lidskeho tela mobilizaci bilych krvinek. Lidske telo oznaci makrobiotickou stravu, tak jako kazdou jinou varenou, jako nepratelskou a vysle bile krvinky na obranu tela. Tato reakce imunitniho systemu u vitarianstvi neni, protoze telo prijima pro nej prirozenou potravu.

Tohle je strasne jednoduche na pochopeni, opravdu nepochopim, jak muze nekdo toto nepochopit....

Jeste jednou a naposledy..... jakakoliv strava, oznacena lidskym imunitnim systemem jako nepratelska, neni vhodna ke kazdodenni konzumaci a nevede k zarivemu zdravi :roll:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Selma »

Tristazmista, k tomu ten imunitní systém máme, abychom mohli důstojně vegetit i tam, kde nejsou zrovna ideální podmínky. Pokud nějaký makrobiotik tvrdí, že je syrová strava nezdravá, tak prostě nechápe, o čem je řeč. Makrobiotika je založená na poznatcích služebně starších lidí z východu a ti doporučují, aby lidé šetrným způsobem tepelně upravovali svou stravu v zimním období, zatímco v létě jim nejvíce prospívá strava nevařená.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

Ještě jednou zdůrazňuji, že o makrobiotice jsem nic nepsala.
Nevím proč vás to tolik uráží. Tak mi to vysvětlete, jak to funguje..
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od Advid »

marinerka píše: Píšeš sám, že ti v těle probíhá alergie(ekzém), vyzkoušej si tedy ovoce vynechat zcela, zeleninu vařit, zrovna tak jako obiloviny a nejez žádné pečivo, mouky, mléka-živočišná ani jejich výrobky, ani náhražky mléka(sojová,ovesná).
A tohle není rada od makrobiotika???
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: DETOXIKACE, očisty (Malachov, Cingroš, Partyková....)

Příspěvek od marinerka »

to jsou všeobecně známe informace, které jsou dostupné i lékařům, či jiným poradcům...
Odpovědět