WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od jenaL »

AHOJ!
JESTLI SE TAKY RADI DOZADUJETE U WEBOVYCH STRANEK NEZAVILSYCH INFORMACI, KTERE STEZI NAJDETE NEKDE JINDE(JESTLI VUBEC), PODELTE SE O VASE OBJEVY ( KLIDNE ASPON SE MNOU, RAD SE NECO NOVEHO DOZVIM...:))

PISTE TO PROSIM JASNE A STUCNE AT JE V TOM V PRIPADE ZAJMU VETSI PREHLED:
--------------------------------
NEJLIP HLAVICKU NAVRCH:

STRUCNEJ POPIS

A DOLE ODKAZ
---------------------------------


UZ SA TESIM...NO A TEDA JAKO...TO...NO...JAKSETOREKNE......DIIIK!

:twisted:
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

STEPHEN HAWKING

Příspěvek od jenaL »

Fakt zajimavy stranky s vybornym glosarem nejen o vesmiru a jeho podstate, ale i o dopadu teto skutecnosti na nas osobni zivot a prozivani sveta, napsane perem (tedy spise natukane klavesnici) predni svetove astronomickovedecke spicky...
Mimochodem stranky jsou z funkcniho a uzivatelskeho hlediska dle meho nazoru absolutne fantasticky udelane....enjoy




http://www.hawking.org.uk

:twisted:
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

AMBER ZINE

Příspěvek od jenaL »

ZAJIMAVA SKUPINKA LIDI, KTERA PRODUKUJE MIMO JINE I ZAJIMAVE NAZORY, KTERE STOJI URCITE ZA KRITICKE SHLIDNUTI
DOPORUCUJI MIMO JINNE PRECISTI VYBORNY CLANEK: VESMIR JAKO HOLOGRAM




http://amber.zine.cz/amber/main/scitech.htm

:twisted:
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Příběhy lidí, kteří byli delší dobu vegetariáni, vegáni, vitariáni, fruitariáni aj; historie jejich stravování a problémy, na které přitom narazili :

http://www.beyondveg.com/cat/diet-bios/index.shtml

Toho Toma Billingse mám zruba přeloženého tady :
http://www.abcsvatych.com/strava/tombillings.htm
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

http://pes.eunet.cz/clanky/2003/07/31898_0_0_0.html

Takový docela úděsný článeček, například o tom, jak si dokázali domorodci poradit bez ledničky.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

denniky a fotky obeznych americaniek, ktore sa snazia raw stravou schudnut: http://www.fromsadtoraw.com/
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

taky přidávám mé oblíbené a často navštěvované..
http://www.mageo.com/home/ASDAREEL/eknihovny.html .. eknihovna
http://www.ekovesnicky.org/
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

ktorí ste ešte nečítali, skúste si pozrieť:

http://www.kruhzivota.sk

http://www.kruhzivota.sk/?page=clanky&node=248&
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Mě celkem překvapil článek o půstu na webu kulturistů:
http://musculus.cz/kulturistika1/phprs/ ... 2002101203

Je to něco, co bych na takto zaměřených stránkách nehledal... :shock:
=-Lucínek->
Ještírka
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 11, 2005 21:26
Bydliště: Milan-New York-Tokyo

nazdarek

Příspěvek od Ještírka »

ahojky jeno, tak uz jsem i tady na viatrianech. mlejda mi predvedl valy od johnnyho :P
paaacheno
magdicka
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: ODKAZY NA WEBOVE ZAJIMAVOSTI - STRUCNE A PREHLEDNE

Příspěvek od jenaL »

zde je strucny prehled odkazu klinik, ktere pouzivaji canabis a jeji produkty pro lecebne ucely(jsou tam mnohe zajimavosti ohledne teto zneuzivane byliny)



www.cannabisnews.com/news/thread10068.shtml
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: ODKAZY NA WEBOVE ZAJIMAVOSTI - STRUCNE A PREHLEDNE

Příspěvek od jenaL »

spolecnost, ktera vyrabi produkty na vnitrni hloubkove cisteni tela:))
jejich stranka:

http://www.ejuva.com

toto presne jsem prodelal a vrele doporucuji.Jedna se o mesicni cistici program, a to co ze me lezzlo, bylo opravdu presvedcivy...je to hodne profesialni zalezitost...cely na ciste raw bylinne bazi:

http://www.ejuva.com/cleansing.html
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: ODKAZY NA WEBOVE ZAJIMAVOSTI - STRUCNE A PREHLEDNE

Příspěvek od jenaL »

tu je odkaz na nami v teto diskuzi tolik zminovanou knihu
''Ruce svetla'' od Barbary ann Brennan

www.relaxia.cz/knihy_leceni.htm

a zde je primo odkaz na stranky tak jedinecne lecitelske skoly,ktere je ona sama zakladatelkou a reditelkou:

www.barbarabrennan.com
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

ruzne postrehy a odkazy

http://druidova.mysteria.cz/
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

http://www.baraka.cz/baraka/Baraka/b_1/ ... motou.html

VELICE ZAJIMAVY clanek o tom, jak clovek je schopen ovlivnovat sve okoli.
testovano na strojich ale tim spis to bude fungovat i mezi zivymi bytostmi...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Johnnie
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 18, 2005 11:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johnnie »

www.mercola.com

docela zajímavé počteníčko z obasti zdravé výživy!!!

vřele doporučuju :lol:
Raw Food => Simply Clever Food:)
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Moc rád vás všechny upozorňuji na velmi zajímavý rozhovor o vegetariánství a duchovním pohledu na svět, který nyní na pokračování uvádí www.vegetarian.cz pod titulkem předsttavujeme:DUB...
Opravdu si to nenechte ujít. To, o čem se tam hovoří, je pro mě tím nejlepším a nejvyváženějším z duchovní filosofie, co jsem za těch 15 let hledání našel a pár let sleduji právě tuto konkrétní cestu.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Tak jsem se podíval na ty rozhovory na vegetarian.cz a zdá se mi to celkem fajn, ale až na to podle mě i fanatické vegetariánství. Sice tam píše, že to tak není, ale když si myslí, že funguje karma (akce a reakce), tak přece nemůže tvrdit, že jezením masa člověk dělá něco špatného. Pokud totiž funguje akce a reakce, tak je to jen věcí toho zvířete a řezníka. Když populace sníží spotřebu masa, tak se tomu zvířeti nemusí nic stát v tomto životě, ale v dalším to přijde. Soucit je sice fajn, ale když nepomůžeme rovnou tomu vztahu zvířete a řezníka, tak pomůžeme někomu?
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Ten řezník bere život proto, že "ty" vyžaduješ maso
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Ondra zdravi Ondru..
Ty jo, s tim reznikem, to je totalne absurdni. Clovek, co ji maso, a uvedomuje si, ze ten reznik to zvire zabiji pro poptavku masa, tedy prave i pro tohoto cloveka, ten pak vedome necha za svy penize na svy triko to zvire zabit. Reznik taky neni bez viny, samozrejme, nikdo ho totiz do te prace nenuti.. Jsou to ti sami, co maso nakupuji a co zvire posilaji na smrt, vse je objednano za jejich penize. Kdyz klesne poptavka po mase, tedy kdyz poklesne zajem o najemnou vrazdu, pak se tolik nebude zabijet, ze.. ;)
peace
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Zdeňku, musím ti už vrátit tu knihu - koresponduje s tím co je v těch dvou hovorech. Vlastně podle mě tam Zezulka vysvětluje jaký ten svět vlastně je, jak funguje a celkem podrobně se tím zaobírá. Pro mě velmi zajímavé, poučné a vůbec super, nicméně mi tam na rozdíl od zde již tisíkrát zmiňované Anastazie trochu chybí "návod" k tomu - "jak žít". Zastavím se za tebou ve středu (na 80%) v prodejně - rád dám řeč. :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a nezpomeň si tam rovnou vzít pistácie "c) zatim se na to všichni vybodli...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

jasně, počítám s tím :) penízky mi už cinkaj v kapse
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Chápu, že se vám to zdá absurdní, mě se to kdysi zdálo taky, ale podívejme se na svět, jak funguje - když ostatním přejeme vše nejlepší a chováme se k nim hezky, všechno je pro nás nadherné narozdíl od toho, když se na ostatní neustále rozčilujeme nebo jsme třeba smutní. To pak je svět taky takový negativní. Prostě akce a reakce. Co když tedy všechny jevy fungují tímto způsobem? My to nyní asi těžko můžeme říct, ale popřít to nemůžeme.
A co když je to tedy takto: máme dvě bytosti B a C. B je v jednom životě řezníkem a C jeho obětí. V dalším životě si to podle zákona akce a reakce (karmy, kauzality, ...) vymění - B je zvířetem, obětí a C řezníkem. Prostě pokud funguje příčina a následek, tak tam není místo pro někoho, kdo si za pár měsíců koupí maso toho zabitého zvířete v supermarketu.
Podle mě to takto funguje, ale i kdyby ne - tento pohled osvobozuje od lítosti, která stejně nikomu nepomáhá, ale pokud máme dostatek soucitu (jako přání pomáhat druhým, chápeme že nechtějí trpět), tak nám pomáhá v pomoci druhým - s rozum, nadhledem, kdy vidíme, jak jsou věci provázány, se pomáhá lépe. A taky i pro nás je tento pohled mnohem radostnější.

To, že by se snížila "výroba" masa, když by klesla poptávka, s tím souhlasím - ale pro ty bytosti by se to nezměnilo - zrodily by se někde jinde, někdy jiny a problém by byl stejný.

Kdyžtak 4. května bude mít v Praze přednášku lama Ole Nydahl a určitě tam bude mluvit i o karmě, tak si to můžete zajít poslechnout, pokud by vás to zajímalo. Třeba já osobně jsem velice rád, že jsem se s ním už jednou setkal - cítím, jak jsem se úplně změnil k lepšímu. Přednáška bude v 19:30 hodin v hale Slavia Praha, Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice. Více info na bdc.cz.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

http://www.dharmagaia.cz
Knihkupectví spíše o mimoevropských věcech jako joga, tao etc. etc.
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Ondra G: tak jako je celková a absolutní příčina všech příčin, má i každý řetězec akcí a reakcí též svou původní příčinu. I žádostivost lidí po mase má svou příčinu a svou reakci-proč by zde akce neměla mít reakci?

Honza: Těším se. Zítra jsem v obchodě 8-19.00 s pestávkou 1 hod na oběd. Donesu ti Anastazii- nemůžu se tím prokousat. V knížce co jsem ti půjčil návod na život nenajdeš- podle mě je tam něco mnohem důležitějšího-návod na pochopení principu života, z kterého poté vychází tvůj osobní život. Ale existuje z této filosofie praktický postup, který v knize není a když budeš mít zájem dáme o tom řeč.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Já do přičiny a následků moc nevidím, podle mě to bude hodně složité, ale důvěřuji bytostem, které již dosáhly takového stavu mysli, že do toho vidí, a říkají ostatním, jak to funguje. Ty tím asi myslíš, že příčinou touhy po mase je nenávist, nebo lhostejnost nebo tak nějak, co? Vždyť se ale dívej - někdo jde po cestě, uvidí tam mrtvolu zvířete a proč by ho tedy nemohl sníst? Nikomu tím neublíží (tedy možná jen trochu svému tělu, pokud je to nezdravé), tak proč ne? Jíst maso se nerovná zabíjet zvířata.
Navíc taky další věc - takové hesla "staň se vegetariánem a zachráníš za rok stovky nevinných zvířat" jsou nepravdivé - pokud se někdo stane vegetariánem, tak snad z velkochovů propustí několik prasat? Myslím, že ne. :-) Prostě vegetariánstvím můžeš jen zmenšit poptávku po mase, takže se za čas zmenší i nabídka, ale v tom smyslu, že se jich bude rodit méně. Vždy ale bude 100% trpět. Pokud věříš v reinkarnaci a karmu, tak co ty bytosti, které se nyní jako prasata nenarodila? Budou trpět jinak, ale trpět budou.

Jinak, pokud existuje prvotní, absolutní příčina, tak co je její příčinou?
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Ondro, když najdeš na cestě mrtvolu zvířete a sníš ji, možná tím neuděláš nic špatného... Ale je v tom velký rozdíl, když to zvíře někdo zabije proto, že ty jsi ho chtěl sníst.

Čím nižší poptávka, tím nižší nabídka=nebude se rodit tolik tvorů pro život v uvěznění, týrání a smrt na jatkách.

Psát, že když to zvíře nesníme, tak se narodí jinde a stejně bude trpět může být MOŽNÁ pravda, ale pochop zásadní věc: ta karma musí někde začít... přece to není zpětně nekonečný proces... někdy musí vzniknout ten první negativní čin z kterého pak následuje ta reakce!!!!!!! A navíc-přistupovat k životu tak, že se můžu účastnit na něčem (např. jíst maso) a že je to fuk, bo je to stejně zasloužená karmická smrt je poněkud povrchní přístup, protože pak bychom se mohli chovat kdykoli jakkoli negativně a říkat si, že pokud naše chování má neg. dopad na okolí, je to jejich karma.

Nebo si myslíš, že když někomu ublížíš, je to jen odplata karmy za to, že kdysi on ublížil tobě? Někde ale musela být ta první facka-co myslíš?

A ještě něco: Nevím jaké učitele máš na mysli ty, ale podle mě pokud duchovní cesta cestou k dobru, tak si lze asi těžko představit, že se takový vyspělý člověk bude podílet přímo či nepřímo na zabíjení jiných tvorů!!!! To by právě NAOPAK bylo známkou duchovní slabosti a nezralosti.

Zatím buď zdráv.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Tak jak jsem to tady prolítl - takže Ondro, utrpení je nekonečné? Bytosti, které už nebudou masem, protože pár nevědomých lidí se rozhodlo nejíst maso, tak se zrodí do nějakého jiného nevratného utrpení? Tak že je to jedno? O tom bude vykládat Tvůj Láma? To zní lákavě... :?
Určitě jsi to tak nemyslel, ne?

Co takhle: lidstvo je ve fázi, kdy se rozepíná do všem možností. Obraz: Puzzle vyhozené do vzduchu pozorované zpomalenou kamerou.
Bůh nám dává absolutní svobodu jednání, s tím že následky si samozřejmě neseme akce - reakce. Tedy nekopírujeme pouze prvotní pohyb, rotaci atd. ale můžeme dle práva volby vybírat svou reakci - většinou ale na to rezignujeme. Pouze někteří, občas přejímají toto právo volby a vybírají si pohyb podle sebe. Přetvářejí karmu s tím, že ale zároveň vytvářejí jinou - zákon platí dál. Ale třebas metodou pokus a omyl svou karmu řekněme zlepšují. Prostě proto, že zjistili, že to jde.

Čím jsou ale lidé individuálně vyspělejší, tím více jsou oni Tvůrci. A čím postupují dál, uvědomují si svou sounáležitost s celkem, celkovým obrazem, který je na nich namalován. A snaží se přispět k tomu, aby se lidstvo po oné odstředivé tendenci (babylonské zmatení jazyků) začalo spojovat, což se žel v tuto chvíli příliš nedaří. Obecně, už se tak neindividualizují Tvořením sami pro sebe, ale hledají společné Tvoření, - spojování. (tady se odehrává souboj s vlastním egem a vlastní sebestředností).
A začínají volat i na další poletující puzzle, aby si začaly uvědomovat sami sebe, a až si sebe uvědomí, aby se začali nacházet navzájem a spojovat.
2 velká náboženství mimochodem přinesla obě základní metody na rozpouštění minulé karmy, tedy brždění onoho neovladatelného pohybu, o kterém je řeč (ubližuješ, bude ti ubližováno, zase ubližuješ, tak zase ti bude ubližováno - jedni jsou kladivem a jedni kovadlinou).
No a ty dvě metody jsou nám všem známé - SOUCIT a POKÁNÍ.
"Bože, odpusť mi mé viny, jako i já odpouštím všem viníkům" - je velmo magická mantra na rušení té neodvratnosti, kterou popisuješ.

A lidstvo se začne probouzet. Uvědomovat si samo sebe individuálně a začne samo tvořit ( to je převzení odpovědnosti za sebe a pochopení práva volby) a následně totéž jako celek. A začne tvořit Velký obraz. Puzzle zapadne opět do sebe.

Ještě by do toho obrazu patřilo zakomponovat cestu a moment uvědomění si své viny a její vztah se silou karmického následku Tedy porovnat dualitní hůl - na jedné straně "nevědomý hříchu nečiní" na druhé straně "neznalost zákona neomlouvá". Ale to by bylo asi mimo rámec diskuse, jen si to uvědomme.

Ale zpět - když víš, že za řízkem stojí utrpení a ty to dál baštíš, je to Tvá velká vina. O matematice (tedy kolik vegetariánů ovlivní početnost velkochlévů a tím počet trpících bytostí) se nebavme, že to funguje prokázalo už kdysi BSE.

Tak co líbí, nelíbí?

Tak přidejme na forsáži :) : když víš, že za tím, co baští lidé je utrpení a ty mlčíš, není to také Tvá vina?
green revolution
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Ještě bych připojil ... dvě věci k zamyšlení:

- "obyčejnej" lidskej soucit a selskej rozum bez ohledu na řeky slov

- Co je to "Boží Milost"? a jaká je její role a síla?
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Juj, tolik věcí. Doufám, že na ně všechny odpovím. Takže: podlě mě není nějaký Bůh, prvotní příčina nebo tak něco. Důvěřuji tomu, co říká Buddha, protože jak jsem začal praktikovat jeho učení, tak cítím, jak se úplně měním (k lepšímu). Navíc se mi to učení zdá zcela logické. Buddha říká, že jediná reálná věc je mysl, svou podstatou podobná prostoru - prázdná. Tedy ne nicota, ale jako že nemá žádnou vlastnost. Vše je produktem mysli. A co to ta mysl vlastně je? Nyní to rozhodně nevíme, ale můžeme se k tomu pomocí meditace dostat, buddha vlastně znamená stav mysli, kdy prožíváme kromě jevů i mysl samotnou. No a když se staneme buddhou, tak budeme vědět vše, jak vše funguje. A Buddha Šákjamuni (první buddha v naší historické epoše, normálně se mu říká prostě Buddha) předal toto své poznání ostatním bytostem, aby se i další bytosti mohly dostat do stavu buddhy, což je stavem nejen absolutní pravdy, ale i absolutní radosti.
Učil také i tom, že čas nemá počátek - čas je také iluzí (to je jedno, že si to teď neumíme představit, to to nepopírá) a samsára (koloběh znovuzrozování, utrpení) nikdy nezačala. Nebyla žádná PRVNÍ facka. No a v samsáře funguje karma - akce a reakce, a to je tak, že vše, co uděláme, řekneme, na co pomyslíme, se nám vrátí. Tedy pokud nyní někomu ubližujeme, tak je to proto, že on kdysi ubližoval nám. Toto ale rozhodně neznamená, že bysme měli být lhostejní! Ale ani pohled "chudáčci" není užitečný - jednak není pravdivý a jednak nikomu nepomůže. Buddha proživá absolutní soucit - je si vědom, že bytosti trpí, jak trpí, chce jim pomoct a pokud může, tak to udělá. Takto je myšlen v buddhismu soucit (říká se mu aktivní soucit), není to tedy žádná lítost, neruší nám to tu absolutní radost. Vždyť jedině ten, kdo má nadbytek (radosti), ji může taky rozdávat. A čím víc, tím tedy líp, ne?

Utrpení ale není věčné a karma není osud - co se stalo, to již nezměníme, ale co ještě nedozrálo, to můžeme změnit. A pokud budeme praktikovat metody vedoucí k rozpoznání mysli, tak se utrpení jednou zbavíme navždy. To ale neznamená, jak se asi mnoho lidí domnívá (vlastně ono obecně lidi o buddhismu ví spíše hodně nepravd), že se "rozpustíme, přestaneme být", ale právě spíš "budeme být stoprocentně".

Jinak viny nejsou, pokud funguje karma - za vše si prostě můžeme sami. (Což je skvělý pohled - někdo nám ublíží a my se můžeme štvát, že je to blbec a tak, anebo taky si můžeme říct "hmmm, tomu člověku jsem kdysi určitě ublížil já, již tedy nebudu jiným ubližovat a tomuto člověku bych měl taky pomoct, protože si vytváří negativní karmu".)
vicki
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 04, 2005 9:57

Příspěvek od vicki »

ahoj, stranka, kde jsou velice podrobne popsany vyzivne hodnoty ruznych jidel. http://www.nutritiondata.com/foods-0000 ... 00000.html
napr. pro orisky a seminka - http://www.nutritiondata.com/foods-0120 ... 00000.html
vicki
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Ondro já ale myslel, že jednou někdomusel ublížit poprvé a ty opět píšeš to své.... Snad je to tou neosobní pc komunikací, že tu všechno zkresluje.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

http://www.toe.cz/natur/

Stránky Víta Syrového, známý to autor knížku o éčkách. díky nim jsem taky na jeho stránky zavítal a našel spoustu dalších zajímavých myšlenek týkajících se zdraví a pohledu na nemoci a to v celkem stručné formě.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Plants for a future:
http://www.pfaf.org/index.html
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

pekny on-line herbar

Příspěvek od druzicka »

http://botanika.wendys.cz/

Huraaaaaa, konecne vim, jak vypada ptacinec-zabinec :D Hned rano po dnesnim pravidelnem pustiku se do nej pustim.
maruzo
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 25, 2005 18:32
Bydliště: Praha

beyond vegetarianism

Příspěvek od maruzo »

Nasiel som zaujimavu stranku, ktora sa zaobera kritikou a realnym pohladom na veganstvo, vitarianstvo, paleodietu atd.

http://www.beyondveg.com/

je toho tam dost vela, doporucujem tieto clanky:

o chudnuti na vita strave a nedostatku kalorii
http://www.beyondveg.com/billings-t/cal ... ox1a.shtml

pribehy dlhorocnych vege*, raw* ludi
http://www.beyondveg.com/cat/diet-bios/index.shtml

porovnanie povodneho a sucasneho ovocia
http://www.beyondveg.com/billings-t/fru ... t-1a.shtml

Martin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Našla jsem něco pro ty,kdo vládnou polským jazykem...
Obsahuje to hodně článků přeložených z Aj,takže to může být pro někoho výhodou.
Je tam i o zamražení avokáda atd.

http://www.surawka.republika.pl/
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Standa
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 23, 2005 11:58
Bydliště: Kladeruby nad Oslavou

Příspěvek od Standa »

Od našich sousedů ze Slovenska.

Škola verejného zdravia

http://www.svz.szm.sk/

Jak být zdravý, léčba nemocí surovou stravou a půstem.
Bezplatné členství.
Možnost laických i odborných dotazů, letních setkání.
Svou stránku umístili sice na www až letos ale mají více než 20 leté zkušenosti.
Já jsem členem už možná 15 let.
Laco
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 22, 2005 22:39
Bydliště: Semčice

Žaloba

Příspěvek od Laco »

Prečítajte si tento článok o obchodovaní s chorobami:
http://www.doktorka.cz/run/redsys/zdrav ... sp?id=2923
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

vynikajúci a pravdivý článok,
aj ked návrat naspať je len ťažko možný ved, napr. koľko je ľudí len s cukrovkou, ktorí by bez liekov už neprežili, ked raz telo začne byť závislé od liekov už si samo nedokáže poradiť. Sú to drogy ako drogy
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: Žaloba

Příspěvek od Peťka »

Laco píše:Prečítajte si tento článok o obchodovaní s chorobami:
http://www.doktorka.cz/run/redsys/zdrav ... sp?id=2923
Díky Laco. Tak nějak jsem zrovna potřeboval. Mimochodem pro čtenáře Anastasie - slušný vhled do mechanismů žreců. Vědět, že to co cítím, co vím, má oporu v reálném světě. A že začíná postupná změna. Tohle už nejsou pouhá slova, ale reálný čin. Žaloba. Fajn by bylo, aby se o této žalobě dozvěděl každý občan ČR. Aby začal přemýšlet, v čem všem je znesvobozen. A jak jednoduchá cesta je z toho ven.
Fakt dík.
green revolution
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Co je to žrec?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Ondra G píše:Co je to žrec?
neco jak druid
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Ondra G píše:Co je to žrec?
Kasta lidí znalých okultních zákonů řídících svět několik tisíc let. Princip zde zmiňovaný je v tom, že aby mohli ovládat lidi, musí být "nad nimi". A toho dosáhli stravou. Zavedli výživové trendy, které snižovali "rychlost myšlení" a řekněme možnost napojení na Boha. A dosáhli diference mezi sebou a lidstvem, což jim umožnilo vládnout s karmickým předáváním nauky po tak dlouho dobu. Už to bylo někde nadhozeno - neobjasněné tajemství původních žreců - "Jez jako dýchej". Slova nic neznamenají, pokud se k nim nedoplní obsah.
Možná mám v el. podobě kousek právě ohledně tohohle - hodím to ale do rubriky Anastasie.
green revolution
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Zřec

Příspěvek od AdamK »

Česky zřejmě zřec. Od slova zříti, viděti, tedy ještě jinak - vidoucí. (do podstaty věcí zřejmě,že) Ten jazyk překladu knih A. není úplně dokonalý.
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
Odpovědět