WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Zari je mesicem biopotravin. Mrknete na:

http://www.mesicbiopotravin.cz/

Je tam spousta odkazu na biofarmy, bioobchody apod....
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Jen tak mimochodem, byl jsem se s detmi podivat v kine na Batman Begins a jak tak sedim a koukam, oni tam ukazuji nejakeho zrece jmenem Ra's Al Ghul :shock: Ale jako pradedecek Anastasie teda nevypadal :wink:


Ale zpatky k veci, tady je jedna webova zajimavost :)

Byli jsme na pesi ture v moc pekne oblasti Skaane ve Svedsku. 3 dny a 30 km, hodne casu straveno trhanim visni, malin a angrestu. Ty visne byly super, uplne cerne, sladke a energetizujici, jedli jsme je ke snidani, obedu i veceri :)

Pristi rok se bude "visnovy pochod" poradat uz potreti, vsichni jsou vitani. Letos to bylo s mezinarodni ucasti, zastoupeni tu melo Dansko, Svedsko, Finsko a Cechy :wink:

http://www.rawquest.dk/forum/index.php? ... dc5a87afdb
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mooc hezké díky :)
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

www pre tých najnovších, ktorí ešte nepoznajú tieto stránky:

http://www.ziva.strava.szm.sk/

http://sk2.goo.cz/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ten patenaude s těma enzymama, tím mně rozbil mou základní teorii živí potravy, eště že jsem už tak daleko.
Tak už mně zůstal poslední můj axiom, že věřím, že když se cítím dobře, taxem zdráv a vesel. Toto mně proboha neberte. :D
zdeněk hrudník
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 03, 2005 13:22
Bydliště: olomouc

Příspěvek od zdeněk hrudník »

O jakou teorii s enzymama jde?Můžeš k tomu něco napsat,nebo dát odkaz?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

prej, že jsou prej ouplně naprd a nikdo nikdy nedokázal, že jsou člověku k něčemu dobrý "c)
ale mě obecně mi přijdou ty jeho texty dost podivný a často jsou bez jakýhokoli vysvětleníí.
Wolfe mi přijde mnohem víc při smyslech.

Patenaudemu odporující citace z doktorky.cz

Syrové potraviny také obsahují přírodní enzymy, které se při vaření ničí. Ortodoxní směr těmto enzymům nevěnuje pozornost, protože se domnívá, že jsou při trávicím procesu zničeny hned po požití. Naproti tomu laureát Nobelovy ceny A. I. Virtan z Finska zjistil, že při trávení v ústech se spousta enzymů štěpí a jejich substráty chemicky reagují s látkami ve slinách a vytváří nové chemické sloučeniny, které jsou prospěšné pro zdraví člověka či zvířete.
Vědec Kašpar Trop objevil, že lidské tělo ví, jak má enzymy chránit a umí je dopravit zažívacím traktem až do tlustého střeva. Vážou veškerý přítomný kyslík a tak odstraňují plynné prostředí, které může vést ke hnití, kvašení, střevní toxémii, dysbaktérii nebo dysbióze.

Hans Eppiger z vídeňské univerzity zjistil, že strava s vysokým množstvím syrových potravin výrazně zlepšuje výměnu mezi buňkou a okolím, mikrocirkulaci a vylučování odpadů z buňky.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx:ve své mysli se sám považuji za vědce v této oblasti, neb si na sobě již delší dobu zkoumám dlouhodobější účinky, a poměrně přesně rozlišuju, jestli se cítím sqěle, nebo ještě líp a nebo ještě líp. A jestli enzymy hynou při trávení nebo ne, je to jejich život, oni si poraděj.
Mně teď vyhovuje víceméně šťávování, zatím je to to nejlepčí, co jsem provozoval a ještě lepčí to je když to omezuju. Takže další svoje směřování vidím k mikrofúdu.
A teorie ať se tvoří, někdy jsou inspiration.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

tvx píše:prej, že jsou prej ouplně naprd a nikdo nikdy nedokázal, že jsou člověku k něčemu dobrý "c)
ale mě obecně mi přijdou ty jeho texty dost podivný a často jsou bez jakýhokoli vysvětleníí.
Wolfe mi přijde mnohem víc při smyslech.

Patenaudemu odporující citace z doktorky.cz

Syrové potraviny také obsahují přírodní enzymy, které se při vaření ničí. Ortodoxní směr těmto enzymům nevěnuje pozornost, protože se domnívá, že jsou při trávicím procesu zničeny hned po požití. Naproti tomu laureát Nobelovy ceny A. I. Virtan z Finska zjistil, že při trávení v ústech se spousta enzymů štěpí a jejich substráty chemicky reagují s látkami ve slinách a vytváří nové chemické sloučeniny, které jsou prospěšné pro zdraví člověka či zvířete.
Vědec Kašpar Trop objevil, že lidské tělo ví, jak má enzymy chránit a umí je dopravit zažívacím traktem až do tlustého střeva. Vážou veškerý přítomný kyslík a tak odstraňují plynné prostředí, které může vést ke hnití, kvašení, střevní toxémii, dysbaktérii nebo dysbióze.

Hans Eppiger z vídeňské univerzity zjistil, že strava s vysokým množstvím syrových potravin výrazně zlepšuje výměnu mezi buňkou a okolím, mikrocirkulaci a vylučování odpadů z buňky.
Jasne, ze enzymy jsou dobra vec. Ale telo vyrabi svoje vlastni enzymy. V ustech pusobi jeste enzymy v potrave, ale ze by nahrazovali vlastni produkci? To opravdu ne.
Pravdou zustava, ze cim blize jsme k tomu idealnimu, tim lepe se citime. Nejen enzymy ale i ostatni latky zustanou nejvice zachovany a ve forme, ktera je co nejlehceji zpracovatelna telem, pokud jime potravu v jeji prirozene forme.
Pokud neco varime, tak nicime nejen enzymy, ale i ostatni latky a tu delikatni rovnovahu mezi nimi a navic se jak zde vsichni vime tvori latky, ktere urcite procesy blokuji. Nasledkem je vetsi zatez pro organy, zlazy a bunky v tele, ktere pro to musi nejak kompenzovat.
Eva

Příspěvek od Eva »

Petře, odkazuješ se na Wolfova díla - zajímá mě, jestli je máš v angličtině nebo v češtině, případně, kde jsou u nás ke koupi + orientačně cena.

Dík moc
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Eva

Příspěvek od tvx »

Evi,
bohužel, jsou pouze v angličtině a buď si je musíš nechat poslat z USA nebo je sem i nějaká firma dováží, za podobnou cenu ale odkaz na web jsem ztratil, nebo je vlastní různí kamarádi z tohoto webu a ti je často rádi půjčí.
Možná by, v případě že nás bude víc, šla nějaká kolektivní objednávka.

Angličtina je to často dost jednoduchá, složité je najít si překlady názvů ovoce a zeleniny,jinak čtu v pohodě bez slovníku.

Honza mi zapůjčil Sunfood Diet Success System od Wolfeho a pak mám d kluků z Brna od kolektivu Nature's first Law.

Nějakou dobu uvažuju, že založím vlákno pro výměnu knih a tak to udělám hned teď....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Vzhledem k tomu že jsem poslední 3 - 4 měsíce dost zapracoval na své english, docela rád bych si konečně toho svého Wolfa přečetl. Nyní už si na něj celkem věřím. Ale pokud na mě milá Evo "zatlačíš" rád ti ho půjčím. :D
Nevědomost je tak lehká!
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

tak ma napadá, keby sa objavili na www zaujímavé texty k téme vitarián,
mohli by sme si na nich spoločne popracovať a helfnúť si s prekladom.
Rozdelíme si každý po zopár strán, pošleme to k tvx, ktorý to už dá dokopy.
Pocvičíme si English, urýchlime a zjednodušíme si čítanie
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

lenže preklad by bol poprekladaný česko - slovenský :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

No, zas tak moc si neverte, ma to v textu cca 500 stran a 100 stran priloh, je to bichle jak bible... a takhle pri cteni cloveku nevadi ze sem tam jedno, dve slova nevi uplne presne a leccos si domysli... prekladat to natvrdo by asi nebyla i v nekolika lidech uplne sranda... Sam zjistuju, ze tomu casto v anglictine rozumim ale rict to cesky uplne neumim neb nenachazim slova :c]

Jinak Honzo, ctu ted zas uz pravidelne kolem hodiny denne po ceste z prace a do prace a jsem na strane 284, dej mi jeste cas...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

urcite ale MA smysl udelat z par zasadnich kapitol vytah, podstatny mi prijdou ty hlavni zasady kombinace jidel a pokracovani k jiz publikovanemu Trojuhelniku
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:No, zas tak moc si neverte, ma to v textu cca 500 stran a 100 stran priloh, je to bichle jak bible... a takhle pri cteni cloveku nevadi ze sem tam jedno, dve slova nevi uplne presne a leccos si domysli... prekladat to natvrdo by asi nebyla i v nekolika lidech uplne sranda... Sam zjistuju, ze tomu casto v anglictine rozumim ale rict to cesky uplne neumim neb nenachazim slova :c]

Jinak Honzo, ctu ted zas uz pravidelne kolem hodiny denne po ceste z prace a do prace a jsem na strane 284, dej mi jeste cas...
OK

PS: kámoš se vrací za týden z USA, mohl by dovézt to Raw Power, nebo něco podobnýho - tedy jestli se dá sehnat přes Amazon.com.. Už jsem mu psal, ale vypadá to že je někde na čundru a nebere maily.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Wolfe-The sunfood diet

Příspěvek od zuzi »

Ve stare diskuzi jsou naznaky o tom, ze kluci z Brna pracovali na prekladu, nebo ho alespon planovali. Jak to vlastne dopadlo????

Moje anglictina je celkem dobra, prekladani me bavi a vitarianstvi me hodne zajima - prelozit Wolfeho by pro me byla velka vyzva, ale zadarmo bych to bohuzel nedelala. Sla bych do toho pouze kdyby to byl komercni preklad, ktery by pak vysel knizne v CR. Nemam s tim ale zadne zkusenosti, tak ani nevim co je treba udelat kdyz clovek chce prelozit knizku a vydat ji.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfe-The sunfood diet

Příspěvek od Honza »

zuzi píše:Ve stare diskuzi jsou naznaky o tom, ze kluci z Brna pracovali na prekladu, nebo ho alespon planovali. Jak to vlastne dopadlo????

Moje anglictina je celkem dobra, prekladani me bavi a vitarianstvi me hodne zajima - prelozit Wolfeho by pro me byla velka vyzva, ale zadarmo bych to bohuzel nedelala. Sla bych do toho pouze kdyby to byl komercni preklad, ktery by pak vysel knizne v CR. Nemam s tim ale zadne zkusenosti, tak ani nevim co je treba udelat kdyz clovek chce prelozit knizku a vydat ji.
Asi bys měla mít souhlas Wolfeho, jinak porušíš autorská práva.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Jo to je mi jasny. Ale taky bych se mela asi predem domluvit s nejakym vydavatelstvim, ze mi to vubec vydaji.....atd atd.
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

čo len vedel Wolfe písať o probléme vitaránstva na 500 stranách? veď je to vo svojej podstate stručné a jasné :wink:
musím si to teda tiež prečítať

nájde sa tu 100 prekladačov? máme to do zajtra :D
Eva

Příspěvek od Eva »

Petře, dík moc za odpověď i za zřízení vlákna KNIHOVNA - dobrá věc, pokusím se tam brzo dodat seznam knih, které budou k zapůjčení ode mě.

Honzo, děkuji Ti za nabídku, ale raději Tě o tu knihu poprosím, až ji budeš mít přečtenou. Asi mně to čtení bude též nějakou dobu trvat, takže Tě tím nechci zdržovat. Než ji přečteš, zabavím se jinou literaturou :wink: Každopádně ještě jednou dík moc za nabídku.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jo Knihovna je dobrý nápad!
Pokusím se překonat lenost a sepsat svou knihovničku. Jen pevně doufám, že mi to nebude trvat věčnost. :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Raisa píše:Příběhy lidí, kteří byli delší dobu vegetariáni, vegáni, vitariáni, fruitariáni aj; historie jejich stravování a problémy, na které přitom narazili :

http://www.beyondveg.com/cat/diet-bios/index.shtml

Toho Toma Billingse mám zruba přeloženého tady :
http://www.abcsvatych.com/strava/tombillings.htm
tak jsem se snažil přelouskat včeštině ten druhý odkaz ,ale to se nedááááááá :shock: :?: :)
Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 04, 2004 0:24
Bydliště: Vancouver, BC

clanek o pleti

Příspěvek od Veronika »

Ahoj vsichni,

Ted jsem narazila na clanek na www.idnes.cz o vlivu stravy na plet. Jmenuje se to Zahoďte krémy, krása začíná v žaludku!

http://zdravi.idnes.cz/zdravi.asp?r=zdr ... _zdravi_ad

Preji vsem pekny podzim.

Ahoj, Veronika
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

ak niekto máte povolený vstup na www.osud.cz, môžte si prečítať , je tam článok Fruitarianizmus jako cesta ke zdraví a štestí

a potom o ňom sem zreferujte :D
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

http://www.eccevita.cz/index.php?StrId=59
21 dní ke zdraví - minimálně inspirující
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

kúpila som si český časopis Meduňka, chcela som sa poučiť v alternatívnych cestách ku zdraviu a zarazil ma jeden článok, podporujúci a propagujúci makrobiotiku, je tam aj fotografia aj meno protagnistky, článok sa volá, Strava a rakovina, str. 28.
Sú v ňom výsledky akéhosi výskumu, kde prišli k záveru, že
citujem:
výskum sa týka žien, rakoviny prsu, dělohy a vaječníku:
pri konzumali obilných zrn snížen výskyt o 64"%, úmrtnost klesla o 70%,
Pri konzumaci luštenin snížen výskyt o 43%, úrtnost klesla o 46%,
PRI KONZUMACI OVOCE ZVÝŠEN o 64%,
ÚMRTNOST ZVÝŚENÁ o 54%
...atd,
rada by som vedela kde tú vzorku ľudí vyhrabali,
a som dosť prekvapená, že práve časopis o alternatívnej medicíne uvádza takéto články,
veď si kúpte posledné číslo,

alebo radšej si ho ani nekupujte,
nech sa nerozčúlite ako ja
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To jsou informece naprd....
kdoví, co jinýho jedly... nebo snad jedly jenom obilí, druzí jenom luštěniny, další jenom ovoce? jaké ovoce jedli? s čím ho kombinovali pokud nejedli jenom ovoce? co jedli předtím? a vůbec...
nekouřili ti co jedli ovoce? nejedli ho v marmeládě? Nežili ve stresu?

některé články zní jsou tu:
http://magazin.ksoft.cz/medunka.htm

přežije Jan Tleskač ptačí chřipku?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

[quote="tvx"]To jsou informece naprd....
kdoví, co jinýho jedly... nebo snad jedly jenom obilí, druzí jenom luštěniny, další jenom ovoce? jaké ovoce jedli? s čím ho kombinovali pokud nejedli jenom ovoce? co jedli předtím? a vůbec...
nekouřili ti co jedli ovoce? nejedli ho v marmeládě? Nežili ve stresu?

Souhlasim, jsou to jen zavadejici informace o nicem. Je to jen vytrzene z celku.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

všiml jsem si též, že v těchto časopisech suveréně vede makrobiotika, v mlíkarenských je to mlíko. sponzoři zkrátka vládnou a statistiky si urobí.
Teletubby
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 25, 2005 22:20

Vitariánství z druhé stránky

Příspěvek od Teletubby »

Vážení a milí,

myšlenka vitariánství je krásná a kdyby vše fungovalo tak, jak je tvrzeno, bylo by to ještě krásnější.

Chtěl bych vám ovšem doporučit jeden článek z trochu jiného soudku, než asi znáte: http://www.vegansociety.com/html/food/raw_food.php

Tento text obsahuje konstruktivní kritiku některých vitariánských argumentů. Přitom uznává, že syrová strava může být varianta zdravé stravy, pokud je správně sestavena; vyvrací ovšem některé vitariánské mýty typu: "vitariáni se nemusí starat o správnou výživu, protože přijímají mnohem více živin tím, že je neničí varem" (realita: varem se ničí jen některé nezbytné živiny).

Snad se České vegetariánské společnosti podaří článek co nejdříve do češtiny přeložit. Zatím mohu doporučit článek Vegetariánská výživa v kostce: http://www.vegetarian-vegan.cz/vyziva , protože vitariáni jsou také vegetariáni a tudíž se jich problémy řešené v tomto článku také týkají.

Mějte se moc hezky
Teletubby
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Kámo, myslím že řešíš úplně zbytečné věci.
Ten článek ze zahraničního zdroje...
Na každým šprochu je pravdy trochu. Co jsem pochopil, tak to staví hodně na argumentech s B12. Jsou to věci, který se tady v diskuzích už dost probíraly. I kdyby to tak bylo(a o tom se dá pochybovat), řešení není složitý. Minsc bude klidně chroupat cvčky,nebo si dá kefír svaječným žloutkem. Ale to není to o co tu běží. Každej se hned podělá z toho když někdo řekne "na to je vědecká studie" apod. Vědeckejch studií je mraky- nevznikaj ale jen tak samy od sebe, někdo je musí financovat. A tak je výsledek většinou danej předem, podle zájmu investora. Dojde se ktomu, k čemu se dojít mělo. Odkazoval jsem tady třeba na článeček, ve kterým se řeší inuitská strava. Podle poznatků vědy by měli všichni inuiti mít skorbut jak když ho namaluje! To ale neni to , o co tu běží. Je to známý už delší dobu a do dneška to nikdo nevisvětlil. Nebylo to potřeba, nebyl na tom žádnej zájem, aby se to vysvětlilo. (možná to vysvětlený je a není zájem na tom, aby se to zveřejnilo? -kdoví...)
A ten "náš" článek?
Jen sem ho tak pročet, ale jen co sem viděl ty reklamy tak sem to radši zabalil- jeho účel už byl celkem jasnej. Jen další oběť informační války.

Tak takhle funguje kombajn.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mám podobný náhled, a i kdyby to nebylo zištné, tak jenom podle své 3 leté zkušenosti, lze tkzv. vitariánství provádět od zdi ke zdi, navozovat si i ďouné stavy, ale to vše přispělo a přispívá k poznání jak ano a jak ne. Teď záleží jen na mne pudu-li do toho anebo jo.
Navíc pochybuji , že vůbec lze nalézt nějaký větší vzorek těchto, kteřížto to dělaj aspoň částečně na dohled od optima. Končeje optimisticky s názorem, že třeba tuná jich takových moc nebude.
martin52
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 09, 2005 9:50

Příspěvek od martin52 »

minsc:

To si ten clanok skutocne len tak prebehol. Vitaminu b12 sa tam venuje len par odstavcov, zato sa tam preberaju aj ine veci. Pravda, nic nove pod slnkom, co by uz vitariani nepreberali. Reklamy som tam nevidiel ziadne, odkazy na vedecke studie ziadne. Na co nas chcel Teletubby upozornit bolo skor to, ze ludia lahko uveria dogmam o jedinej spravnej a uzasnej strave a potom nekriticky prijimaju vsetko co im sedi do kramu a odmietaju akekolvek ine myslienky. Jeme inak preto, ze chceme byt zdravi a nie preto ze tomu chceme bezmedzne verit. Alebo nie? :)

Vedecka studia moze byt platena kym chce, prirodne zakony neobide. Akurat ked sa niekto vedeckou studiou ohana, moze nieco zamlcat, nieco zdoraznit, nieco si nedat do suvislosti a uz tu mame nespravne informacie. A to je este ten lepsi pripad, ked sa vedecka studia spomina, kolkokrat je len napisane, ze "americky vedci" zistili, vo "francuzskom magazine" uverejnili, to su namojveru konkretne dokazy, co ?

A dietni "guruovia" su na podobnej urovni - ziadne kontrolovane studie, miesaju stravu, cvicenie a zivotny styl dohromady, tvrdia veci bez dokazov, spoliehaju sa na hypotezy, ktore si v mozgu vykonstruovali a zneju rozumne, atd. Potom si clovek cita protichodne informacie, kazdy je hrozne mudry, odporuca toto a iny zas tamto, az z toho uplne zblbneme a neverime vobec nicomu.

Ked chce niekto cerpat informacie, treba si precitat tu konkretnu vedecku studiu a nie to, co si z nej vycucal zastanca nejakeho hnutia ci zamestananec nejakej firmy. Samozrejme najjednoduchsie je vsetko odsudit, to sa potom jeden nemusi namahat nieco citat a vyhladavat.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

clanek na Vegu - pro me nic noveho, urcite tu uz o vsem zminka je, vyhrady mam k mereni, nejsem zastance mereni a predevsim trefovani se do nejakejch buhvijak zjistenejch optimalnich hladin vitaminu, mineralu atd...
clanek v anglictine nicmene zajimavejsi.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
OndřejK
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 07, 2005 14:18
Bydliště: Kyjovsko (HO)

Příspěvek od OndřejK »

www.intimnosti.cz
Zde najdete určité zásadní informace. Já osobně je v každém případě zabuduji do svého života. Pozor, texty autorů jsou poněkud svérázné:) Rozhodně doporučuji přečíst vše a ne jen vybírat články. Tohle místo taky doporučuji jako muž, který má rád ženy, ne proto, aby podržely, ale protože si uvědomuji, že bez jejich lásky a jejich štěstí nemohu být štastný ani já. S některými dalšími názory zas nesouhlasím, ale to je celkem normální. Autoři např. zastávají tradiční čínskou medicínu, podle které je požívání syrové stravy špatné, a je pro ně ztráta času se s někým dohadovat (vyzkoušeno). Proto jejich názor laskavě respektujte. To by mě právě zajímalo, jak to je. Nelze přece ignorovat tísíce let starou TČM...

Pokud někdo víc vidí do problému TČM vs. vitariánství, tak se rozhodně podělte.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

intimnosti jsem zhltnul kdysi, ještě dřív, než půst a vitarian a taky doporučuju pro rozšíření obzorů.

Pokud bys zhltnul Wolfeho Sunfood diet, tak ten tvrdí že TĆM úplně původně byla hlavně o syrové stravě... do vařený pomalu přešla až časem když se rozšířila. Vše co se rozšíři vždy tak nějak rozplizne a ztratí na radikálnosti.

Tuhle zimu mi to tak nějak vychází, že jsem začal na sobě zkoumat zimu, jak určitě i jinde tu vidno... a tělo samo ví, čím se i nasyrovo ohřát, co jsou zahřívací jídla i bez znalosti TČM "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Cim Tvxi cim???
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

viz téma chlad... skořice, zaázvor, feferonky, česnek, cibule, pálivá paprika, křen... kupodivu z mého zimního jídelníčku leos dost rapidně vypadnuly ořechy...
a hlavně, nejíst jídlo z lednice! nechat ho ohřát. odšťavený věci nechávám před konzumací v teplý lázni na teplotu těla a hýbuse, ráno se rozcvičím, odpoledne se honim se psem atd..
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tak prý jen vláknina.
My však víme svoje,že?!
viz:
http://www.novinky.cz/zdrav/69983-vlakn ... enena.html
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Tvxi, ja prakticky konzumuju vsechny zahrivaci potraviny, ktere pises. Posledni dobou nejvic zazvor. Mam ale pocit, ze vsechny patri mezi "drazdidla" (excitotoxiny jak uz tu bylo v souvislosti s Grahamem) a ze bych je tolik jist nemela.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ja vim, dyk jsem ho prepisoval, ale zase toho Grahama neberu tak vazne :c]
Pokud ty jeho excitotoxiny zerou i zvirata... coz treba cibuli a cesnek, myslim, ze zerou... a pak, zima je zima a kdovikde on bydli :c]
Ale ma svuj smer a je potreba aby clovek mel nejakej rozhled a prehled a pak si muze sam na sobe vyzkouset, co mu vyhovuje... Wolfe treba ony excitotoxiny povazuje za desinfekci traviciho traktu a doporucuje je vozit sebou do zemi kde je spatna hygiena a pridavat si je do salatu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

web o primátech

Příspěvek od tvx »

Poněkud zmatenej web o primátech, kde není snadné se vyznat...
haldy nádherných fotek našich příbuzných a taky hromada zajímavých informací,
linkuju jeden článek třeba o tom, jak opice znají účinky různých rostlin a používají je aktivně k léčení nějakých prblémů
http://www.primates.com/misc/index.html
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Základy kreační teorie - mooc zajímavý počteníčko.
Nikdy jsem se moc o evoluční teorii nezajímal a přišla mi dost sci-fi ale tolikhle důkazů proti pěkně pohromadě shromážděných jsem teda nazažil !!!
A hlavně tolik důkazů pro stvoření... ať už to provedl kdokoli...
http://memento.junweb.cz/faktapro.htm
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak jeste, mozna tezko zjistitelna titulni strana celeho webu tohoto autora:
http://memento.junweb.cz/
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:Tak jeste, mozna tezko zjistitelna titulni strana celeho webu tohoto autora:
http://memento.junweb.cz/
díky za skvělý tip, jsou to super články!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

A jeste konkurnecni teorie na niz se da doklikat.
http://planetopia.webzdarma.cz/index.php?target=index
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:Základy kreační teorie - mooc zajímavý počteníčko.
Nikdy jsem se moc o evoluční teorii nezajímal a přišla mi dost sci-fi ale tolikhle důkazů proti pěkně pohromadě shromážděných jsem teda nazažil !!!
A hlavně tolik důkazů pro stvoření... ať už to provedl kdokoli...
http://memento.junweb.cz/faktapro.htm
Nevim, nevim, mně ty důkazy moc nepřipadaj důkazný
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ja teda, hlavne netusil, ze se vubec nekdo systematicky zaobira nejakym vyvracenim a konkurencni teorii... coz pro me byla novinka
Ohledne obou teorii - jsou to pro me jen teorie ale poprve jsem nasel ze existuje i nejaky, kolikrat i vedecky snazeni delat evolucni teorii konkurenta, coz ji asi bude nutit davat si vic pozor na to, nez nejaky svy teoreticky predpoklady vypustej do praxe...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět