WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Marie »

je to zvláštní, ale v čínské medicíně platí, že jsou dva bílé jedy sůl a cukr. čínská kuchyně není to co je tu prezentováno - používá se hodně koření a v úplně pravé čk se sůl a cukr se neužívá, momentálně je v číně již několik let problém s otylostí - dorazily tam macdon a číňané se opájejí amerikou.jin a jang-všeho s mírou, ta cola mi tam nejde, ale oni to doporučují při žaludečních nevolnostech pro děti i v kurzech první pomoci. tak nevím, původně se prodávala jako lék v lékarně, tak snad jako lék ano ale denně, nevím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Celkom zaujímavé by bolo pozrieť sa aj na pôvodné zloženie coly a súčasné... Tam môže byť pes zakopaný a rozdiel parádny :roll:
Osobne kolové a iné srajdy nemusím, som po nich smädná a nechutia mi. Deckám by aj chutili, ale tiež sa z nich nenapijú, takže aj u nich vyhráva voda. Domov žiadne hentaké patoky nekupujeme a som aj rada, že aspoň neprodukujeme ten umelý odpad.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od awa »

BRANDON BAYS V PRAZE
5. - 7. listopadu 2011
Autorka světoznámé knihy CESTA, kterou jsme společně s jejími dalšími knihami vydali, americká spirituální učitelka BRANDON BAYS, přijede letos v listopadu do Prahy. Bližší informace najdete na našem webu (zatím tam nic není-jedná se velmi čerstvé info) http://www.eminent.cz/kniha.php?id_knihy=419 nebo v každém čísle měsíčníku Regenerace (nyní v aktuálním čísle na str. 20-21-B.Bays a léčba autismu).
Ještě link na diskuzi k Cestě, třeba si tam někdo něco pro sebe najde.
http://www.financnik.cz/forum/read.php?23,137640,196374
Milo
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 20, 2011 21:19

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Milo »

s.arik píše:Dgm našla zajímavého doktora... fakt husté názory na Coca-colu a cukr >:-) >:-) >:-)
http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=62

Vznáším se na růžovém obláčku, že jsem tááák inteligentní, když sladím jako prase :mrgreen:
osobne tomu o tej coca cole neverím mám presne opačne skúsenosti keď ten bordel vypijem tak ma rozbolí brucho ...

Čo sa udeje vo vašom tele v priebehu hodiny od vypitia Coca Coly?
http://www.cez-okno.net/clanok/analyzy/ ... -coca-coly
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

s.arik píše: Vznáším se na růžovém obláčku, že jsem tááák inteligentní, když sladím jako prase :mrgreen:
Čím a čo sladíš? Nie si vita?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od rudo »

COKE - ten doktor ma spravne nazory na vela veci ale o tom cukre a colach som si nie tak isty

zda sa ze jemu jedno aky je to cukor nevie rozlisovat rafinovany od prirodneho pritom sa hrdi tym ze neje potraviny ludmi upravovane

teiz propaguje pekarenske vyrobky a si tym protireci - v chlebe su predsa prepalene tuky

ale k teme - coke je znama a popularne medzi vytrvalostnymi sportovacami ako ultrarunning ultrawalking dlhe triatlony atd v podstate sporty trvajuce niekolko hodin
napriklad beh a chodza na 100 km a dlhsie ale uz aj pri kratsich

napriklad vsetci australsky chodci na 50km, vykonnost 3:35-4:10 pocas zavodu prejdu z pitia tzv sportovych napojov - tie otrasne chemikalie ako gatorade atd
na pitie riedenej coke, s odovodnenim ze zaludok uz tie sportove svinstva neoprijme a energiu im nedoda a ze coke je jedine stravitelne a tiez citia prijem energie

vysvetluje sa to cukrom a cafeinom, ale cukrova voda a kafeinova tabletka nema rovnaky ucinok, skor naopak

kazdy ultramaratonec pozna vyraz FLAT COKE - co znamena ze cola ma vyprachane takmer vsetky bublinky ze sa otvori nejaky cas pred pitim a necha sa vysumiet do prazdna a coke sa obycajne riedi cistou vodou 1:1

moja skusenost z casov ked som si nerobil svoje napoje ale spoliehal na kupene, bola ze som rozne sportove nap[oje rozne sladene mineralky a malinovky nedokzal pit a mal som z toho rozvratene prostredie a travenie a ze naozaj coke a ekvoivalent mi pomohli zreparaovat zaludok a znovu som mohol aj pit vodu a aj jest hocake jedlo

nepropagujem coke ale ponukam variantu rozmyslania v krize, nicmenej vsetky ostatne vyrobene napoje strikne odsudzujem
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Rudko, môj syn šiel maratóny /teda tie vodácke/ doteraz na riedenú pomarančovú šťavu s vodou a medom, čo sme vždy doma nachystali. Posledný Krumlovský vodácky maratón minulý rok, kde nemal možnosť "výroby" domácej šťavy, si namiešalionťák, ale si ho zabudol v telocvični, tak šiel bez pitia. Lebo však sa nebude zdržiavať pitím pri prenáške lode, že jo? :roll: Chcel vyhrať. Vyhral. Tento víkend ide na maratón do Viedne a na budúci zasa na ten Krumlovský - tak som zvedavá, čo si bude chcieť chystať na pitie. Ja som myslela na riedenú čerstvú hroznovú šťavu. Vďaka krásnemu počasiu je teraz hrozno super sladké + dosladiť medom kvôli energii. Čo povieš? (Pije z hadičky, čo má strčenú do vaku s nápojom na dne lode. Takže nemusí prestať pádlovať.)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

Renáta píše:Čím a čo sladíš? Nie si vita?
Většinou jsem vita, ale ne třeba celý měsíc na 100pro, takže o sobě raději neprohlašuju, že jsem vitariánka :)
Zeleninu skoro nejím, krom tučných ořechů a semínek samé sladké ovoce (banány, nektarinky, hrozno...). Do céčka jsem si začala sypat hroznový cukr :delicacy: původně byl pro Miri, aby jí C více chutnalo, ale nějak jsem se do něj dala sama. Mám pořád hlad a chutě, a to jím dost a těch ořechů, hmmmm, odhaduji, že denně přijmu tak 80-100 g čistého tuku :shock: (pokud mají ořechy a semínka nějakých 40 %).

Občas neodolám nějaké komerční sladkosti, jen včera (po blbé noci, ne že by byl den lepší) jsem si hned ráno (ještě před přečtením tohoto "poselství o cukru") koupila sladkosti hned čtyři a spráskala je na posezení. Občas se člověk musí potěšit. Nebo potrestat? :)

Dneska jsem ale zase nakoupila ovoce a pojedu jako jindy na broskvích, nektarinkách, jablka, hrušky, hrozno, banán, mák, raw jilemnické lískáče...chlorella. Včera to byl opravdu exces.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

a vzpomínka na dětství: do hrnku čaje 5 lžiček cukru, někdy víc, když máma nebyla doma, umíchala jsem si půl hrnku cukru, kakaového prášku a lžíci margarínu na "čokoládu"...kupovali jsme kilo cukru každý týden (žila jsem jen s mámou :))
jsem štíhlá a celkem zdravá, ale nehodlám tento styl stravování testovat 80 let.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Marci »

Vetsina lidi rozlisuje cukry podle puvodu a zpracovani.Ale je jeste jedno vyznamne deleni:jednoduchy cukr a slozeny. Jednoduchy cukr jde ze zaludku rovnou do krve a pomerne znacne zatezuje slinivku,ktera cely napor musi balancovat. Mezi tyto typy cukru patri med,jakekoliv podoby fruktozy (cerstve ovoce,rafinovana fruktoza,cukr. trtina,klasicky cukr repny apod.) Slozene cukry jsou v obilovinach, ve sladech.
Sama jsem testovala a dle vlastni zkusenosti mohu rici,ze je v tom opravdu velky kvalitativni rozdil.
Vyzkousela jsem ruzne typy stravovani. A mohu rici,ze jen pri jedinem jsem nemela "chute" a to,kdyz jsem si do jidla pridala neco malo obilovin a nebo vlocek.U pufovanych obilovin uz mi to vsak nefunguje ,asi proto,ze pri pufovani se skroby uplne totalne premeni na cosi nehodnotneho. Zjistila,jsem ze premira ovoce mi skodi.Zrusila jsem napr. ovocne snidane. Ovoce jim velice stridme a vsechno jsem nahradila zeleninou. Vlockova kase k snidani mi sedi lepe,nerozkymaci me tak,nemam dlouho hlad,nehoni me mlsna apod.Je zajimave jak velky vliv to u me melo na psychiku.Razem jsem byla mnohem klidnejsi,pohodovejsi,vyrovnanejsi. Necekala jsem, ze muze byt takov velky rozdil mezi vita a vita+obiloviny(varene). Pro me byl rozdil asi jako kdyz prezirajici vsechozrout prejde na vita v umirnenem mnozstvi.Dokonce jsem zazivala stavy lehkosti,ktere mam pri pustu. Zjistila jsem,ze ale velice zalezi na mnozstvi pridanych obilnin. Pokud jich pridam k vita jidlu malo ma to uplne jinou reakci nez kdyz bych snedla hlavni jidlo obilne a k tomu trochu zeleniny-to me dobre nedela. V podstate stale vice prichazim na to,ze stravovani praktikovane v oblasti Ciny je opravdu to prave. A do toho obcas nejaka rybka,ktera doda to co jinde neni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Sarik, ale veď sa to lepší. Kedysi si sladkosti jedla oveľa viac, ako si opisovala v denníčku. Takže v porovnaní s minulosťou je to fajn.
Ja nemám potrebu si prisládzať, ale keď deckám pečiem, tak sa môžem oblízať až za ušami. :oops:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:Rudko, môj syn šiel maratóny /teda tie vodácke/ doteraz na riedenú pomarančovú šťavu s vodou a medom, čo sme vždy doma nachystali. Posledný Krumlovský vodácky maratón minulý rok, kde nemal možnosť "výroby" domácej šťavy, si namiešalionťák, ale si ho zabudol v telocvični, tak šiel bez pitia. Lebo však sa nebude zdržiavať pitím pri prenáške lode, že jo? :roll: Chcel vyhrať. Vyhral. Tento víkend ide na maratón do Viedne a na budúci zasa na ten Krumlovský - tak som zvedavá, čo si bude chcieť chystať na pitie. Ja som myslela na riedenú čerstvú hroznovú šťavu. Vďaka krásnemu počasiu je teraz hrozno super sladké + dosladiť medom kvôli energii. Čo povieš? (Pije z hadičky, čo má strčenú do vaku s nápojom na dne lode. Takže nemusí prestať pádlovať.)
neviemjednoznacne povedat, zalezi od vela veci a nepoznam ho, napriklad ako dlho trva ten vykon a ako je zvyknuty trenovat, napriklad casovanie treningu voci strave a celkovy treningovy system.

tiez je trosku rozdiel medzi svalmi hornej casti tela a nohami, neda sa jednoducho aplikovat z noznych sportov na rucne sporty :wink:

myslim ze pri tej coke nejde o cukor ani o ionty a dokonca ani o kafein


mne cukrova voda nikdy nerobila dobre, bezohladu na to aky druh cukru to bol..glukoza, fruktoza sacharoza skleroza, alebo dlhomolekulove skroby.

U mna je dolezite udrzovat elektricke soli, surove tuky a pri dlhsom bielkoviny
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Ano, máš pravdu. "Ručné" športy sú trochu iné, i keď aj tam musí zapojiť celé telo pri behu pri prenášaní lode. maratón mal okolo 45 km a minulý rok mu trval 2 hodiny a 22 minút. Už je zasa v plnom tréningu, lebo začína sezóna jesenných akcií - zajtra má preteky vo Viedni.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Jaroslav Dušek hostí MUDr. Jana Hnízdila
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTV ... re=related
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od culka »

Na ulozto.cz je k dispozicii Forks over Knives, akurat ze v mojom minicomtjutri je to koktave. Bodaj by sme vsetci vyzerali tak dobre, ako tito dvaja 77 rocni doktori.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Culka, a mne je to fuk, ako budem vyzerať. Som rada, že som už stará a nemusím vyzerať. Už si chcem len hýčkať toho vnútri :wink: Aj s neoholenými nohami, a čo?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od culka »

Jaj angyalkam, ale oni vyzeraju zdravo, vyrovnane a spokojne.

A teda boli aj oholeni a na konci filmu sa dusili pecenou tekvicou naplnenou niecim dobre vyzerajucim a strngli si salatom. Tak to ja radsej strngnem s poharom.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Aj nohy?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od culka »

Kamera im cucala do oci.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Renáta »

Tak teda mali pekne oholené... oči :wink: či obočí?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

a taky zajímavé
http://ona.idnes.cz/plice-si-pamatuji-i ... e-telo_pet

vyplatí se vědět, člověk má ještě větší motivaci nebýt pasivním kuřákem ani 5 minut u někoho na návštěvě třeba...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Panda »

To abychom si sebou nosili ještě dozimetr a k některým lidem se raději ani nepřibližovat.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

To je přeháňka :)
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... kacky.html

Miri klidně s frkačkou nechám, podle EU by si měla ještě deset let počkat. Puberťáky baví frkačky a balonky? Leda v případě, že se s jejich pomocí dají vyrobit praky na tvrdé kuličky či jeřabiny, které by už zranit (oko) opravdu mohly...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

Toxikolog přednáší o různých jedech, těžké kovy, mykotoxiny, hliník ve vakcínách a jiné http://www.mpouzar.net/prednasky_spectox.htm
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Pavluska »

To jsem si myslela dávno:

http://www.novinky.cz/veda-skoly/247775 ... ni-clanky¨
(Oblíbené pedikúrní rybičky Garra rufa mohou šířit HIV a žloutenku)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:To jsem si myslela dávno:

http://www.novinky.cz/veda-skoly/247775 ... ni-clanky¨
(Oblíbené pedikúrní rybičky Garra rufa mohou šířit HIV a žloutenku)
najlepšia pedikúra je beh a chodza naboso po drsnom betone
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: najlepšia pedikúra je beh a chodza naboso po drsnom betone
to tak možná pro psa. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

http://ekonomika.idnes.cz/kecupy-v-test ... nomika_fih
aspoň jeden nezdravý humáč mi nikdy v životě nechutnal :)
škoda, že to nemohu říct o bůčku, čokoládě, pečivu... :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Sitar »

s.arik píše:http://ekonomika.idnes.cz/kecupy-v-test ... nomika_fih
aspoň jeden nezdravý humáč mi nikdy v životě nechutnal :)
škoda, že to nemohu říct o bůčku, čokoládě, pečivu... :D
Přeháníš. Osobně si nedokážu představit život bez kečupu. Pokud koupíš kvalitní z rajčat, tak je to naprosto v klidu. Alnatura rulez.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

Nevím, jestli makrobiotika nebo ajurvéda nebo kdo, dost brojí proti tepelně zpracovaným rajčatům. Tyhle systémy zrovna "nežeru", ale tohle se mi hodí do krámu :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Panda »

Mumie se vrací aneb Lásku si za peníze nekoupíš(?) http://zena.centrum.cz/volny-cas/fotoga ... e-z-alby-/
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Dano »

s.arik píše:Nevím, jestli makrobiotika nebo ajurvéda nebo kdo, dost brojí proti tepelně zpracovaným rajčatům. Tyhle systémy zrovna "nežeru", ale tohle se mi hodí do krámu :)
Sarka, makrobiotika a ajurveda proti tepelne upravenym paradajkam (z PARADISE? = raj ako vy z RAJskych jablk)? :) To nejde dokopy. Chodil som obcas do indickych restauracii, stravoval aj v hindu castiach Nepalu a vediac co to aj o makrobiotike.., mne sa mari ze ti varia furt a vsetko :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Dano »

s.arik píše:http://ekonomika.idnes.cz/kecupy-v-test ... nomika_fih
aspoň jeden nezdravý humáč mi nikdy v životě nechutnal :)
Mne tiez, neviem preco, lebo ono to nie az take nechutne jedlo.

Uff, to je dost zle co citam, ako nasli tie toxiny z plesni v tych kecupoch. Podla mna dost silny argument pre vita stravu, nikomu by nenapadlo dat do seba plesnivu paradajku, ale kecup z aj plesnivych paradajok, samozrejme mnam ochuteny, to sa da a chuti skvelo..

Paradoxne, cesta spat k nevareniu je dnes tazka. Aj kvoli dokola sa opakovanym mytusom o baciloch, ktore to cele odstartovali. Treba ich znicit skor ako ich do seba dostaneme. Varenie, sterilizovanie, pasterizacia. Lepsi kecup (= varene paradajky bez smrtonosnych bacilov) ako paradajky cerstve pokryte miliardami bakterii. Prave pred par dnami som k tomu cital:

Yes, the Raw Movement was much bigger 100 years ago than it is today. It came and went in a flash, when the word 'germs' was introduced. And the medical people managed to scare the populace away from raw foods, saying, “Cook everything. Cook your tomatoes before you eat them, cook your apples before you eat them. Germs.” And it's interesting that people would fall for such a thing, when they know full well that you would never ever, ever eat a tomato that was bad, if it was raw. You can sense it. If you touch it and feels wrong, and you smell it and it smells bad, and if it gets past those clues you look at it before you eat it hopefully and you see that it's off in color or texture or something. But if it even gets past all that and you put it in your mouth, you spit it right out and go, “Oh, that's bad.” But if you cook a tomato, and put that bad tomato into a tomato sauce, and put it on top of something else, you've very likely going to eat bad food. And this is where you come into the expression, “It must have been something I ate.” Whereas when you're eating whole, fresh, ripe, raw organic plants, simply, exactly as they came in off the tree or the bush or the vine, bad food doesn't get past all those initial clues. So you don't really need to have that same concern about germs that you would when you're cooking food. Cooking food allows you to take bad food and present it as if it was good.
postreh od Grahama z http://www.rawkathon.com/access/paid/tr ... script.pdf
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od rudo »

Sitar píše:Smutné a obdivuhodné zároveň: http://greenaction.cz/novinky/aktivista ... ezeni.html
viac ako 18 mesiacov neodsedí, po páde režimu dostanú všetci politickí väzni samozrejme 100% amnestiu.
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od mira »

Sitar píše:Smutné a obdivuhodné zároveň: http://greenaction.cz/novinky/aktivista ... ezeni.html
Dobrá řeč.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

hezké, věda se prostě potupně postupně vrací k tomu, že přirozené je nejlepší, savčí mládě halt patří k matce.
Děti by měly spát v matčině posteli až do tří let, tvrdí vědec

škoda, že v souvislosti s bubákem SIDS "zapomněli" zmínit očkování. obvykle se SIDS snaží přišít spaní s matkou nebo spaní na bříšku nebo spaní na zádech - divím se, že ještě nikoho nenapadlo ze SIDS obvinit tmu, jen proto, že více než polovina dětí umřela v noci :roll:

"Mezinárodní studie ukazují, že očkování je příčinou SIDS (8,9), (SIDS, Sudden Infant Death Syndrom, tj.syndrom náhlého úmrtí kojence; tímto syndromem se označují všechna úmrtí dětí do jednoho roku, kde je pravá příčina smrti neznámá; odhaduje se, že ve Spojených Státech ročně zemře na SIDS 5 000 až 10 000 dětí). .... Další studie zjistila, že v USA každoročně zemře 3 000 dětí do 4.dne po očkování ( autor kupodivu nezaznamenal žádnou souvislost mezi očkováním a SIDS), zatímco jiná studie vedla k závěru, že přinejmenším polovina případů SIDS je způsobena očkováním (11)."
zdroj a citace odkazovaných studií: http://www.rozalio.cz/index.php?option= ... Itemid=157

"Dr. Scheibner vypozorovala, že po dobu přibližně 8 týdnů po narození dýchaly všechny pozorované děti bez výjimky normálně (tj.alarm monitoru indikující zástavy dechu se nezapnul). Přibližně po 8 týdnech se však začaly u všech kojenců objevovat dýchací potíže. Dr. Scheibner pídící se po příčinách tohoto jevu zjistila, že kojenci byli v kritický den (či den předtím) očkováni, (zpravidla vakcínou DaPT - tj. vakcína proti záškrtu, černému kašli a tetanu). K zástavám dechu docházelo kromě 1. - 2. dne po očkování ještě nejčastěji mezi 5. - 7. dnem a přibližně 16. den po očkování. Tato časová shoda Dr. Scheibner přesvědčila, že dýchací problémy kojenců jsou způsobeny očkováním. Dr. Scheibner se poté pustila do rozsáhlého výzkumu o příčinách náhlých úmrtí kojenců ve spánku (tzv.SIDS, čili Sudden Infant Death Syndrom). Výsledky pátrání byla šokována - téměř všechny záznamy vztahující se k SIDS, které v lékařské literatuře našla, indikovaly podezřele nápadnou časovou shodu očkování a úmrtí kojenců (tj. smrt kojenců nastávala zpravidla 1. - 2. nebo 5. - 7. den po očkování). Podle Dr. Scheibner tak zástavy dechu po očkování vysvětlují syndrom náhlého úmrtí kojenců ve spánku. Tento názor podpořila důkazem z historie, kdy v roce 1975 došlo v Japonsku k přesunutí začátku očkování až po 2. roce věku dítěte, po čemž okamžitě následoval přesun Japonska ze 17. místa na 1. místo v žebříčku nejnižší kojenecké úmrtnosti na světě." z http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=109849
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Panda »

Číňani se zbláznili:

http://maps.google.com/maps?q=40.452107 ... src=6&z=17 (40.452107,93.742118)
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 3&t=h&z=15 (40.458148,93.393145)
http://maps.google.com/maps?q=44.09301, ... 6&t=h&z=13 (44.09301,93.8554)
http://maps.google.com/maps?q=40.458679 ... 6&t=h&z=18 (40.458679,93.31314)
http://maps.google.com/maps?q=40.491053 ... src=0&z=19 (40.491053,93.510815)

... po zadání těch souřadnic do Google je vidět že se kolem uvedených lokací vedou na netu bouřlivé diskuze
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:Číňani se zbláznili:

http://maps.google.com/maps?q=40.452107 ... src=6&z=17 (40.452107,93.742118)
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 3&t=h&z=15 (40.458148,93.393145)
http://maps.google.com/maps?q=44.09301, ... 6&t=h&z=13 (44.09301,93.8554)
http://maps.google.com/maps?q=40.458679 ... 6&t=h&z=18 (40.458679,93.31314)
http://maps.google.com/maps?q=40.491053 ... src=0&z=19 (40.491053,93.510815)

... po zadání těch souřadnic do Google je vidět že se kolem uvedených lokací vedou na netu bouřlivé diskuze
Nefunguje mi tam street view!
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od rudo »

Pandi môžeš pár slovami že o čo vlastne ide ?
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od mira »

Nhưng đã có trước khi sự xuất hiện của kịch bản truyền thống :|
Není to Nazca?
Všeho s mírou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Panda »

Ano, čínské vojenské prostory a cvičiště, v poušti, ale z výšky vypadají šíleně, jak Nazca. Např. na té 3. lokaci jsou patrné dráhy od tanků (klikaté čáry od tréninku zatáčení), kruhové zákopy a díry od výbuchů.

Míro až Google Translator mi musel nabonzovat, že mluvíš plynou vietnamštinou.
Milo
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 20, 2011 21:19

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od Milo »

RADĚJI VIDLIČKY NEŽ NOŽE - pravdivý dokument o jídle a našem zdraví

http://www.youtube.com/watch?v=TzvIGcve ... r_embedded
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od dgm »

Umely vase deti jist ve 3 a 1,5 roce priborem?
http://zpravy.idnes.cz/rodice-nikdy-nep ... domaci_cen
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

Další důvod nechodit k lékaři? :mrgreen:
http://zpravy.idnes.cz/lekar-bude-muset ... domaci_brd
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Příspěvek od s.arik »

dgm píše:Umely vase deti jist ve 3 a 1,5 roce priborem?
http://zpravy.idnes.cz/rodice-nikdy-nep ... domaci_cen
Ne, Miri umí jíst lžící a rukama (jsou jí čtyři a ve školce je hodnocena nadprůměrně kladně). Vlastně vidličku asi ovládá taky, ale nůž+vidličku určitě ne. Vzhledem k našemu jídelníčku se není čemu divit.

Tihle rodiče určitě nebyli "alternativní" (stává se nám z toho nadávka, což?), ale debilní. Ušetřit dítě očkování, budiž, ale nedopřát mu slunce a společnost jiných dětí, to je pošahané. O jejich nezájmu ode dne předání dětí ani nemluvě :evil:

Lékaři varují, že neočkovaný kojenec může zemřít na spalničky. Naopak očkování kojence (dítě věku 0-12 měs!) určitě ochrání, když se proti této chorobě očkuje až OD 15. měsíce :mrgreen: Slovíčkařím, vím, ale ta jejich propaganda mě holt pobavila.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět