KOLIK PROCENT denně teď jíte syrové stravy ?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

KOLIK PROCENT denně teď jíte syrové stravy ?

Příspěvek od Raisa »

Kolik procent denně jíte syrové stravy ? Já se přiznám, že mám ráno vždycky v plánu 100%, ale skoro nikdy mi to nevyjde, nakonec to dopadne tak kolem 75 - 95 %. Některý dny do toho nemůžu počítat vůbec. Ale snažim se. Ono je to docela někdy těžký, úplnej asketismus :) .
Na jednom zahraničním fóru ( http://www.rawfood.com/cgi-bin/singles/singles.cgi ) jsem si četla profily těch účastníků, a taky většina z nich byla 75 - 90 %. Ale z vašich příspěvků mám dojem, že hodně z vás je na těch 100 procentech.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

100,00 % every day
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Ondraw píše:100,00 % every day
99,999%
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Koukám že ten, kdo není na 100 %, se to sem neodváží napsat :) .
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ja to nemuzu pocitat na procenta za den, ale za tyden.....a vychazi mi to tak 75 - 85 % Pres tyden jim vitariansky a kdyz jsem o vikendu u rodicu, jim vareny vegansky obed, nekdy i na nejakem kolacku ujedu :-)
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

ja to mam podobny jako yenn, pres tyden se drzim, o vikendu se neudrzim.. treba maminka je tak scasna kdyz mi upece strudl.. esce to chce u me cas nez ji naucim na ovoce :wink:
odvazim se to napsat.. sak ja jednou budu taky ta stopro :D
a basta pasta!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

u me to dost kolisa s rocnim obdobim - v lete skoro 100%, ted mene. Ale nestydim se za to ani si neslibuju,ze budu 100% - proste se takhle citim ok. Pokud do toho jdu "nasilim" - nedela mi to dobre.. Rozhodne se v zime nehodlam vzdat napr. teplyho caje. A je mi uplne jedno,ze neni raw
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MLOK: Tak caj nepocitam...v lete jsem pila jen vodu a na caj jsem si ani nevzpomnela...ted bych asi umrzla :-) A tak si davam matovy, hermankovy, lipovy...
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

jojo, miluju hlavne matovy, mam za okny cerstvou matu a je to super. Je pravda, ze v lete ji piju vylouhovanou "nastudeno" ale ted proste neco teplyho potrebuju. I kdyz caj neni asi jedina neraw vec,kterou ted jim - treba mozzarela (italska specialitka salat Caprese - rajcata s mozzarelou) nebo vareny brambory s maslem...
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Příspěvek od Danda »

Ted vetsinou 99%, protoze v Holandsku jsem na opravdu pestre organic produkci + tropicke ovoce-mlade kokosy, duriany..., ale chystam se do Cech na Vanoce, kde me supermarketova produkce rychle omrzi a hlavne si nedelam velke nasili, pokud jsem s prateli a jednou za cas popijim. Kazdy podle sveho. V posledni dobe mi podle osobniho pocitu pripada dulezitejsi jist jako Alkalarian, nez Vitarian. V cechach ozkousim vareny proso a amaranth - zasadite to zrniny, jiste min kyselejsi nez se prez zimu zacpavat susenym ovocem a orechy.
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Predesle tri tydny 100%RAW, ulet, od pondelka sucha trojka+dojezd s vodou na 7. Bojim se Vanoc, jsme s manzelkou u rodicu(hodne konzervativni - co se tyka techto svatku), budu asi muset opet uletet :oops: , ale zase budu mit o to vetsi motivaci na novorocni 21-cku :D a pak zase RAW. Je pravd, ze v zime se 100%RAW dodrzuje hur, ale myslim si, ze se to podda.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Tak já asi 99 %, ale protože bydlim v Praze a dýchám kouř - a ten RAW nebude, tak vlastně nevím. :cry:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera mezi 18:00-19:00 99,5%
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

No já bych to viděl tak kolem 70%, na víc se to asi teď nevyšplhá ... uvidím, jak dále. Zatím si říkám, že se pořád stravuju zdravěji než 95% naší populace :)
=-Lucínek->
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

buc11 píše:včera mezi 18:00-19:00 99,5%
A co bylo těch 0,5 % že jsem tak zvědavá :?:
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

koukam, ze vitarianu tu vlastne moc neni:/
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ondraw, to zalezi asi na definici. Pokud beres veci jen jako cerne nebo bile, tak se Ti asi zije docela tezko, ne? Az na vyjimky 100% cerna ci bila neexistuje... a nevim jestli ma cenu se o to snazit.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Raisa píše:
buc11 píše:včera mezi 18:00-19:00 99,5%
A co bylo těch 0,5 % že jsem tak zvědavá :?:
nic, jen jsem tím chtěl naznačit, že to nějak nesleduju a ani to nedokážu definovat a je to pro mě nevypovídající hodnota.
Já vím, že vyhledávám jen syrový, ale někdy skonzumuju víc než by tělu stačilo syrovýho a myslím že by tělu bylo třeba líp, když bych snědl místo toho malinko vařenýho a nebo jsem ten den špatně dejchal, což mně ubralo víc enérdži než párek. A takovejch věcí mě napadá ještě víc. Třeba místo sedění u PC, už do toho tady čumím vod 6:00, kdybych snědl místo půl litru gaspača který jsem teď docucal na stěžníku syrovou rybu, tak bych se cítil určitě líp než teď a tady.
radomir
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 04, 2004 22:43
Bydliště: Praha Smíchov

Příspěvek od radomir »

troufám si tvrdit že 99% každý den, tak uvidíme co to se mnou nakonec
udělá :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Kolik procent denně jíte syrové stravy ?

Příspěvek od Pavluška »

Ještě v říjnu bych mohla klidně říct,že jsem vita na 100%.Teď nějak ne.Tedy,přes týden jakžtakž,ale víkendy pomalu vzdávám.K tomu teď Vánoce s tím vším cukrovím,které se musí ochutnat,jestli je opravdu také tak dobré jako před rokem...
Občas se teď také zamýšlím nad tím,že troška neraw věcí je lepší k uspokojení chuti než jíst syrové věci po kilech.Když tak zkoumám,jak žili lidi,kteří se opravdu dožili ve zdraví vysokého věku,zjišťuju,že jedli téměř vše,jen v malém množství.A také to byli optimisti,činorodí človíčci a často i věřící.
No nic,to je moje malé vánoční zamyšlení.Jinak nepopírám,že je mi po syrových věcech lépe než po tzv."normálních".
:)
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik procent denně jíte syrové stravy ?

Příspěvek od Raisa »

Pavluška píše: Občas se teď také zamýšlím nad tím,že troška neraw věcí je lepší k uspokojení chuti než jíst syrové věci po kilech.Když tak zkoumám,jak žili lidi,kteří se opravdu dožili ve zdraví vysokého věku,zjišťuju,že jedli téměř vše,jen v malém množství.A také to byli optimisti,činorodí človíčci a často i věřící.
S tím já souhlasím, proto si z toho moc nedělám, když to není úplně těch 100 %. A o vánocích to snad vůbec nejde, i když já teď zrovna s dětmi skoro nic vařenýho nejíme. A cukroví jsme ještě nedělali.
K té dlouhověkosti - na http://www.mercola.com/2002/jan/9/100.htm byl o tom zajímavý článek, já jsem si ho nechala jen tak pro sebe přeložit v překladači, tak kdyby to někoho zajímalo : http://www.abcsvatych.com/strava/100leti.htm
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

no jako sorry ale vyplody jakoze lepsi trocha varenyho nez syrovy po kilech, lidi prosom mluvte radej za sebe, ja jim syrovyho daleko min, nez kdy sem jedl varenyho. a nemyslim si, ze vareny at v jakymkoli mnozstvi je lepsi, nez cokoli raw. no hlavne si nic nenalhavejte, to je duletity, ze.. krasne svatky preju;p
be free, be just, be innocent :p
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Ondraw píše:no jako sorry ale vyplody jakoze lepsi trocha varenyho nez syrovy po kilech, lidi prosom mluvte radej za sebe, ja jim syrovyho daleko min, nez kdy sem jedl varenyho. a nemyslim si, ze vareny at v jakymkoli mnozstvi je lepsi, nez cokoli raw. no hlavne si nic nenalhavejte, to je duletity, ze.. krasne svatky preju;p
:lol: :lol:
Ondraw píše: ze.. krasne svatky preju;p
... tobě taky, tobě taky, Princátko! :D
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

pro ondrawa

Příspěvek od Danda »

Pokud te zivot na 100%(tech 100% je velmi pofiderni pojem pokud se clovek zasycuje tezko stravitelnymi oloupanymi orechy co nikdy nevyklici, pouziva susene koreni, susene ovoce z obchodu je vetsinou tez vystavovano v komercnich susickach teplotam 200 stupnu atd.) budiz ti prano. Take jsem si timto militantnim obdobim prosel, byl jsem 100% 7 mesicu obcas za velmi tvrdych okolnosti(snowboardovy instruktor cele mesice v zime na jablkach ze supermarketu, dzusovani v 2000 metrech atd.)potom jsem ale uklouzl a vedlo to k opacnemu extermu, kamikadze do vareneho jidla. Pokud nemas pocit odrikani a citis se vyrovnany, gratuluju. I kdyz jakesi naznaky klasickeho militantniho se povysovani zacatecnika by se daly vypozorovat ("koukam, ze vitarianu tu vlastne moc neni :/") . Jak rika o militantnich vitarianech Brian Clement(30 let na syrovo z toho 8 let 100%??) "Vzdy se musim teto percentuelni nemoci smat, 100% nebo smrt, hahaha, vetsinou se jedna o zapalene zacatecniky v kazatelskem obdobi, uvidime za deset let kde jim bude konec, nejdulezitejsi je rovnovaha a spokojenost sama se sebou, kazdy je jiny a v jine fazi sveho vyvoje, je duleziye si uvedomit, ze kazdy dela pro sve zdravi maximum v danou chvili za jinych okolnosti". Pro me je treba daleko vetsi frajer jeden pilot z kmene Masaju(piji i krev z vlastniho dobytka), ktereho k vitarianstvi privedl muj ucitel jogy, kdyz byl v Keni a je jedno kolikaprocentni, protoze se postavil celemu kmenovemu zrizeni. Mily ondRAWe, kazdy je tu vitarian protoze se snazi uprednostnovat syrovou stravu nad varenou a uz i tim, ze premysli nad svym talirem a snazi se ho naplnovat jidlem co je planetary friendly. Pro me ma vetsi vahu take mama od rodiny, co musi zbytku rodiny vyvarovat a snazi se sama byt vitariankou, nez nekdo kdo to zkousi sam na sobe v klidu a osamote. Ale to jen tak na okraj, preju ti aby ti tve zapaleni vydrzelo a hlavne abys byl spokojeny sam se sebou.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

no klidne vychladni, uz musim reagovat, to se neda, tech mych 100procent chapej jako snahu o sto procent, nevim co vsecko z toho co jim, neni raw. Ale zapaleni zde je a dela mi fakt dobre, kdyz se vyhibam vsemu, cemu neverim. No jasne, sem zacatecnik, mozna by lip znelo zelenac ne? no ja sem myslel, ze zadnej ucenej z nebe nespadl, aspon nikoho neznam. jo kdyby to slo, rad bych preskocil svoje prvni roky ne zrovna vychytanyho vitarianstvi, ale to asi nejde, tak sem ted vitarian militantni zacatecnik. Co myslis tim militantni presne nevim, ale asi vis o cem mluvis. To s tim povysovanim.. nechces napsat treba ze si hraju na hrdinu? to uz bych se fakt zasmal. Ja se nad nikym nepovysuju, a kdyz to nekdo o me napise, docela to ve me vre, protoze to neni vubec pravda. Ja sem naopak tak skromnej, ze malo takovych je. pro tvoji informaci: koreni nepouzivam, susene uz vubec, orechy jim jen namaceny, zadny, ZADNY suseny ovoce nejim. Uplne klidne ti priznam, ze teprve cestu spravnyho vyrovnanyho vitarianstvi hledam, a priznavam, ze sem ji este vubec nenasel, ale naplnuje me ten pocit, ze je mozny zit 100pro vitariansky (opet prosim chapej tu stovku jen jako snahu o sto procent). a moje veta "koukam, ze vitarianu tu vlastne moc neni :/", za tou si stojim, protoze kdo to neskusil na 100%dlouhodobe, tak si myslim, ze nevi o cem to je. ja sem vlastne vitarian celej zivot, muj tatka a mamka sou ted taky vitariani. No co, sic jen z 50procent ale sou.. Kazdy to vidime jinak, ze a je to otazka definice, ale dokud lidsky telo dostava par procent varenyho, tak je porad ve sparech zavislosti na nem. mej se fajn a taky doufam, ze si uspokojeny sam sebou;pp
P.S.: jo a jeste ti chci dat za svatou pravdu: je mozny ze za par let umru na nejakej nedostatek a je to to posledni co bych si pral, ale ja chci najit pravdu, a sice pravdu 100procentni, zadnou kompromisni, tak uvidime, snad me babicka neprezije;) j/k
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ondraw, a jsi si jisty, ze ta 100% pravda vubec nekde je? Je to sice asi spis filosoficka otazka, ale myslim, ze dost zalezi na pohledu... to bys musel rict, ze 100% raw = 100% pravda a ideal, coz se mi zda malicko "premrstene"... proste trochu pokory by neskodilo...
muj tatka a mamka sou ted taky vitariani. No co, sic jen z 50procent ale sou..
... a tohle me docela pobavilo, kdyz sis predtim stezoval, ze tady moc vitarianu neni... vetsina lidi psala urcite pres 60 %.. :lol:
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ONDRAW: Ale ja mam pocit, ze tady kazdy mluvi ZA SEBE.....
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ondro,já tě chápu.Já když jela na 100%,cítíla jsem se báječně.Prostě supr.Obdivuju tě!To,proč jsem z toho nyní sklouzla,má pár důvodů.Prvním je jakási depka z vnějších okolností(nechci se tu o tom rozepisovat), dalšími důvody jsou: malý výběr v obchodech,málo peněz...
No,ty jistě nebydlíš na vesnici,kde pod pojmem velký výběr zeleniny markety nabízejí cibuli,brambory,česnek,červenou řepu,křen,pórek,čínské zelí,ledový salát(někdy),petržel,celer a pár dalších věcí(ke všemu ještě konvenč.pěstovaných).
Ale zas tak jednoduché to není ani ve větších městech,pokud chceš vyžít jen na organicky pěstované zelenině a ovoci.Tedy,aspoň se mi to tak nejeví!!!Možná i proto,že teď moc nemůžu jíst ovoce(kandida). :?
Ovšem až dostanu k Vánocům konečně(!) ten ruční odšťavňovač,začnu vyhrabovat z pod sněhu kopřivy atd,abych se zas přiblížila těm 100%.Prostě CHCI. :wink:
Pozn.: Já vím,že někomu stačí hrstka jídla(narážím na zmínku o kilech syrového),ale já to nejsem.Sice vydržím 3 dny nejíst vůbec,ale taky dokážu sníst denně 2 hlávky salátu,kupu mrkve,celeru,petržele,čínského zelí a k tomu klidně celý kokos...a pak mi je špatně.Kde jsou ty doby(letní),kdy mi stačilo pár rajčat s dýňovými semínky!
Pa pa.
Pavla z hor.
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Mili Ondro,

Příspěvek od Danda »

opravdu sem se na tobe nechtel uspokojovat ani jsem to nepsal horkou rukou(ad. VYCHLADNI ;-). Jen jsem se zastal lidi co to s vitarianstvim taky mysli opravdove, jen maji asi trochu jine podminky a ty si je smazl svym pohrdave znejicim vyrokem o tom, ze vitarianu tu moc neni. Odpich s kterym jsi naskocil do odpovedi spis nasvedcuje, ze bys mel o vychlazeni spis premyslet ty. Mozna bys mel ubrat na ovoci a trosku se vic uzemnit zeleninou. Pozdravuj rodice a vyrid jim, ze pro me jsou urcite plnohodnotnymi vitariany(kez ja bych mel takhle smyslejici rodice). A nedurdi se myslel jsem to dobre :D
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

mloku s mymi rodici to byla ironicka poznama, kterou jsi nepochopila. My rodice opravdu NEJSOU vitariani, ani o to neusiluji. Naznacil sem tak, ze se za vitariana muze oznacit kazdy bez vyjimky. Ano, pro me je vitarianstvi muj ideal a moc me ta fylozofie naplnuje a dela stastnym, proto usiluju o tech pomyslnych 100procent. Samozrejme, ze 100% vitarianstvi je 100%pravda, pravda o vitarianstvi. Ja chci zjistit, jak dopadnu na svym 100pro vitarianstvi. Verim, ze to se pochopit da:)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

ok Dando mas pravdu, du ted vic do zeleniny;p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Vis Pavlusko nemysli si, ze ja sem mel prechod a zdolavani prekazek ke 100% vitarianstvi jednoduchy. Fakt ne, skoro nikdo nevi, jaky sem mel stavy. Citil sem se casto mizerne a tak slabe jak nidky. Tohle je fuc. Ale dokud sem jedl nakych 10-20procent varenyho, k nicemu velkymu ke me nedochazelo. Ja mam proste nazor, ze dokud se clovek nevzda vseho tepelne zmenenyho, tak si telo nezacne odvykat. Jinak komercni ovoce uz nejim, nebo snad z 10procent. Na penize nehledim, moc nevydelavam, ale v zivote mi ke stesti staci jiny veci nez penize, takze si rad dopreju vsecko co jde v BIO kvalite. Mimojine kdyz si z vesnice musis to mit super ze mas po celej rok ovoce a zeleniu ze zahradky ne? :) Preju ti at se ti podari dojit svyho cile :)
ja si dam asi pauzu a radej uz sem psat nebudu.. idealisti sou asi fakt nebezpecni;p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Ondraw píše:no jako sorry ale vyplody jakoze lepsi trocha varenyho nez syrovy po kilech, lidi prosom mluvte radej za sebe, ja jim syrovyho daleko min, nez kdy sem jedl varenyho. a nemyslim si, ze vareny at v jakymkoli mnozstvi je lepsi, nez cokoli raw. no hlavne si nic nenalhavejte, to je duletity, ze.. krasne svatky preju;p
ano, ano ja mluvim bohužel za sebe, potřeboval bych to jen snížit trošku to syrový, vařený není moje problema, ty jsi můj vzor :roll:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ondraw píše:Mimojine kdyz si z vesnice musis to mit super ze mas po celej rok ovoce a zeleniu ze zahradky ne? :) Preju ti at se ti podari dojit svyho cile :)
Kéž by to byla pravda!Naše zahrádka se dá celá obejít za pár sekund.A je na sever :) No nic.

Myslim,že výměna názorů je jedinečná věc.Od toho je tahle diskuze,ne?!
A ještě k definici vitariána: Já když přestala být úplně 100%-ně na syrovce,už bych se neoznačila za vitariánku!Tohle slovo si dovolím použít až budu zas 100%-ní.Vnímám to totiž podobně jako vegetariánství-tam se také neříká,na kolik kdo hraje procent...
Tož ještě Vánoce a pak zas u mě vypukne vitoušství.
Šťastný a veselý všem("všelijak procentním")!!! :wink:
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Ondraw píše: Uplne klidne ti priznam, ze teprve cestu spravnyho vyrovnanyho vitarianstvi hledam, a priznavam, ze sem ji este vubec nenasel,j/k
:!:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

no nechápu úplně terminus militantní vitouš, ale docela rád budu dlouhodobě stopro. A nevim, proč by to jako nemohlo být dobrý takovým býti. Je skutečně nutné si aspoň něčeho vařáckýho zobnout, abych byl normální vitulín? i když na to nemám ani chuť?
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Příspěvek od Danda »

urcite je dobre byt co nejvic tech 100%, jenom opakuju, pokud clovek si to uziva a je v pohode spokojeny sam se sebou a nema militantni sklony(priznaky frustrace a nespokojenosti)=povysovani se na druhe, 100% nebo smrt, asocialni chovani a izolovanost od varenych lidi i kdyz nedavno byl jednim z nich, atd. to vse mi pripada samo o sobe nezdrave
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já jsem tu Ondrovu poznámku, vůbec nepochopil jako militantní výpad na nás co nejsme 100% raw. Chtěl bych se ho tímto zastat.

Jinak ze srdce přeji Všem zde na fóru hezké prožití svátků.
Nevědomost je tak lehká!
radovan
Příspěvky: 84
Registrován: ned úno 29, 2004 4:20

Příspěvek od radovan »

Puvodne jsem se tady toho skatulkovani nechtel vubec zucastnit, bo nejak uz neresim co jim a jestli zrovna ve splavu zblunka voda a je na hladine uplnek a podobne ptakoviny :-) proste si moje telesna schranka rika co zada ... atd. viz texty Vitaradi ...
Ale ... jen me dost prekvapilo, jak je tu malo naddevadesatiprocentnich vitarianu ci "hrisniku" varenaku! :-)
Neodsuzuji, jen me to dost prekvapilo ... to jsem potom tedy asi svaty, kdyz se kaju s nekolik neraw orisky a japonskym zelenym cajem...
Mam-li to hodnotit procentuelne napr. ve vztahu k hmotnosti spotrebovane pozravy, tak jsem byl 9 mesicu 100% raw a ted tak 98-99% a to se sem uz pomalu stydim chodit ... :-)

Na druhou stranu jsem rad za uprimnost ostatnich, ze si na neco nehraji a nenalhavaji sami sobe i ostatnim ... ze je to +- realny obraz ceskeho internetoveho vitarianskeho obrozeneckeho revolucniho hnuti :-)

No tak dost! :-)

-radovan-
marie pavelkova
Příspěvky: 35
Registrován: čtv lis 25, 2004 19:34
Bydliště: Ostrozska Lhota, CR/Great Dunmow, Uk

Kolik procent...

Příspěvek od marie pavelkova »

Drazi moji! Ja tez ocenuju a obdivuju jakoukoliv snahu o RAW, maximalne fandim vsem, kdo se o syrovou vubec pokouseji, a preju vsem, at se 100% co nejlepe zadari!!!8)
Ja sem se syrovou pred lety ztroskotala na tom, ze necinila v me strave 100%.
:?
"Don`t worry `bout that, embrace it!!" ;-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolik procent...

Příspěvek od buc11 »

marie pavelkova píše:Drazi moji! Ja tez ocenuju a obdivuju jakoukoliv snahu o RAW, maximalne fandim vsem, kdo se o syrovou vubec pokouseji, a preju vsem, at se 100% co nejlepe zadari!!!8)
Ja sem se syrovou pred lety ztroskotala na tom, ze necinila v me strave 100%.
:?
dobrá výmluva, ta mě ještě nenapadla :idea: :)
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

No ja jsem byl stoprocentni skoro s obcasnymi zridkavymi vypadky, ovsem ted jsem posledni mesic dva mel trochu jine starosti (zdravi nekoho blizkeho, ale uz je to snad dobre a puvodni hodne nepekna diagnoza byl omyl), tak jsem zvlcil trochu v jidle, no a ted zase uz par dni se vracim do zhruba stopro koleji, ovsem co je to stoprocentni syrova, ze? Absolutne vsechno zive a vibrujici v potrave nikdo asi nema...
dr. Gabriel Cousens pise v jedne sve knize, ze od 80 % nahoru uz syrovka je leciva a nabijejici, takze mozna ani neni potreba to brat dogmaticky. Norman Walker taky nebyl 100,00%, pouzival nerafinovanou sul treba a dalsi veci... To ja taky.
No a pak taky vim, ze nektere veci, co nikdy nebyly varene (jako syrove banany) mi delaji hur nez nektere varene.
marie pavelkova
Příspěvky: 35
Registrován: čtv lis 25, 2004 19:34
Bydliště: Ostrozska Lhota, CR/Great Dunmow, Uk

Kolik procent...

Příspěvek od marie pavelkova »

Ty jo, to sem to dostala... :roll: Bucku 11, tvoje reakce mne rozhodila system... Dobry zasah.
Musim s tym nejak hnout. A spravnym smerem... :idea:
"Don`t worry `bout that, embrace it!!" ;-)
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

měl jsem pomalej nájezd na syrovou stravu. Jsem v začátcích, ale myslím, že snad 99-100%. Dycinky mi to zkazí trocha soli.
Zdeněk

Žij a nech žít !
OndřejK
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 07, 2005 14:18
Bydliště: Kyjovsko (HO)

Re: pro ondrawa

Příspěvek od OndřejK »

Danda píše:susene ovoce z obchodu je vetsinou tez vystavovano v komercnich susickach teplotam 200 stupnu atd
No tohle! Sice jsem tušil, že část bude sušená agresivně, ale většina? Dá se to nějak poznat, vypátrat nebo jinak zjistit? A co datle a fíky "sun dryed", to by mělo být v poho, ne? Prý rozinky a švestky se taky suší na slunku?

Pozor, objevil jsem datle sušené, vypeckované, volně ložené, 5Kč 100g. Po zakoupení množství většího než jen malého, jsem se dozvěděl, že jsou přislazované cukrem. Ty samé datle, ale balené po 200g, měly na balíčku napsáno Countrylife.

Jo, nevíte někdo co jsou vlastně zač "pšeničné klíčky" 200g 8Kč? Takové malé lupínky.

Jinak, já teď díky těmhle kyksům jím "jen" asi 95%.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

raw ve městě

Příspěvek od Selma »

je blbost. Tady na vesnici se během sezóny všude po zemi válí spousta ovoce a ořechů a nikdo to nechce. Nebýt havranů, kteří cosi pozobou, když se vrátí ze smeťáku ... ty potvory jsou tak přežraný, že z jablek vyzobávají jenom jadřince. Ani v rodových osadách nevidím řešení. Co kdo chce předvádět, jak se to má dělat v budoucnu, když o to, co příroda vyprodukuje dnes nikdo nejeví zájem.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

U nas na zahradce sni ptackove skoro vsechno, co jim dam.
At uz velci ci mali, jablicka sni uplne cela, banany, orechy, seminka atd. Pomerance jim teda nechutnaly :?

Vzdy jim nahazim spoustu ovoce a orechu pod okno z kuchyne, takze se na me pak muzu divat, kdyz myju nadobi nebo pripravuji salat.

Zato nas kocour je rozmazleny a zadnou zeleninu nebo ovoce jist nechce. (No to bude asi i tim, ze si na to od mala nezvykal). Meli jsme jedno kote, ktere jedlo nejradsi banan, mandle, melouny a durian.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Neo píše:Vzdy jim nahazim spoustu ovoce a orechu pod okno z kuchyne, takze se na me pak muzu divat, kdyz myju nadobi nebo pripravuji salat.
Oprava: ...takze se na NE pak muzu divat.

Co bych z toho taky mel, kdybych se pak dival jen na me, ze jo... :shock:
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

[quote="Zdeněk"]měl jsem pomalej nájezd na syrovou stravu. Jsem v začátcích, ale myslím, že snad 99-100%. Dycinky mi to zkazí trocha soli.[/quo
te]

Bejvávalo... teď je hůř...
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Nechcete to počítat na promile ? :wink: Mnohým by se hodil přístroj podobný alkohol testu - vařo tester - foukneš a vidíš kolik máš promile vařenýho.... :D Podle mě počítat,nebo spíše odhadovat jestli 95,nebo 98 % je pěkná blbost.Je to taky otázka hlavy ( myslím vevnitř ).Dneska se mi třeba zdálo jak běhám po divičině a mačetou si utnu obrovskej ananas.A aby toho nebylo málo lítala tam se mnou krásná snědá mulatka a ve snu jsem cejtil chuť toho ananasu...Řeknu Vám...bylo to na 150 %... :D
Odpovědět