Prevence i léčba vitamínem C

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Asi ne paradox, tím uděluješ všem lidem na fóru nálepku "vitarián" a dáváš je do jednoho pytle. Jsou tu převážně lidi kteří teprve usilují o vitariánství, opravdoví vitariáni sem většinou už nepotřebují chodit. Teprve hledají cestu, zkoušejí a tápají. Vždyť ani Šárka, hlavní propagátor C, se za plného vitariána ještě nepovažuje. A propagátoři MMS (např. Maria) jsou vitariánství ještě víc vzdáleni. A objevují se tu i názory anti-vitariánů, "řeč" fóra proto není řečí vitariánství.
Pando velmi pěkně řečeno :)
Po nějaké době studií a přemejšlení a zkoušek sám na sobě nacházím soulad s Pepíkem i Bucem. Ememska jsem se nedotkl už rok a vyliju ho no a céčko mi leží ve špajzu, přijde mi to nepřirozené tohle brat.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Po nějaké době studií a přemejšlení a zkoušek sám na sobě nacházím soulad s Pepíkem i Bucem. Ememska jsem se nedotkl už rok a vyliju ho no a céčko mi leží ve špajzu, přijde mi to nepřirozené tohle brat.
Ano u mne také přesně stejně.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Samira »

Aha, vlakno o C-cku, davnejsie som tu nebola...
Moja skusenost - pila som ho niekolko mesiacov BEZ neutralizacie sodou. Po case mi scitliveli moje inak zdrave zuby. U mojej mamy podobny priebeh. Kedze so sodou mi to nechuti a kedze sa cele dni pcham surovym zelovocom prevazne v bio kvalite, odkladam krabicku z DM do kredenca a necham si ho ako prvu pomoc, ked budem chora, alebo na nejake chripkove obdobie.
Teraz som C uz davnejsie nemala (akurat u culky, ked som osoplavela), vratila som sa prechodne asi na 3 tyzdne k zubnej paste Elmex a zubiky su zase OK, citlivost sa vyrazne zmiernila.
Cize koncim s tymto experimentom.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pepík Ševců »

Pozor na syntetický C právě v případě onemocnění. V jedný studii, poměrně dost rozsáhlý (snad jí někde vyhrabu) vychází sledování takto. V průběhu 10 let je nejlepší výsledek (nejmíň viróz, chřipek apod.) u skupiny baštící přírodní formu C (pomeranče a spol.), horší u skupiny bez zvýšenýho příjmu C a nejhorší (poměrně dost) u skupiny cpoucí se zvýšenými dávkami syntetiky. Tak asi tak.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pepík Ševců »

Panda píše:
Pepík Ševců píše:...Tak jen ten paradox, no.
Asi ne paradox, tím uděluješ všem lidem na fóru nálepku "vitarián" a dáváš je do jednoho pytle. Jsou tu převážně lidi kteří teprve usilují o vitariánství, opravdoví vitariáni sem většinou už nepotřebují chodit. Teprve hledají cestu, zkoušejí a tápají. Vždyť ani Šárka, hlavní propagátor C, se za plného vitariána ještě nepovažuje. A propagátoři MMS (např. Maria) jsou vitariánství ještě víc vzdáleni. A objevují se tu i názory anti-vitariánů, "řeč" fóra proto není řečí vitariánství.
I kdepak, tak jsem to nemyslel. Sám se za vitariána už nějakej rok nepovažuju, neb už nejsem. Člověk se mění. Jen mi ta syntetika přijde snad to nejhorší, co člověka může napadnout. Něco jako papkat amarouny. Ale to ani neni na diskuzi, jen moje plky ;)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Pepík Ševců píše:u skupiny cpoucí se zvýšenými dávkami syntetiky.
Askorbátem sodným v řádu gramy či desítky gramů denně, nebo běžnými komerčními tabletami, plnými sladidel a dalších pochybných látek, s obsahem céčka 120 mg až 1 gram?

Aco je to jedna studie proti stovkám, které tvrdí opak :) Statistiky se dají udělat tak, aby opěvovaly/hanily cokoliv, to všichni víme. Pro mne má váhu teoretická omáčka okolo a vlastní zkušenosti, ne statistiky...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pepík Ševců »

s.arik píše:
Pepík Ševců píše:u skupiny cpoucí se zvýšenými dávkami syntetiky.
Askorbátem sodným v řádu gramy či desítky gramů denně, nebo běžnými komerčními tabletami, plnými sladidel a dalších pochybných látek, s obsahem céčka 120 mg až 1 gram?

Aco je to jedna studie proti stovkám, které tvrdí opak :) Statistiky se dají udělat tak, aby opěvovaly/hanily cokoliv, to všichni víme. Pro mne má váhu teoretická omáčka okolo a vlastní zkušenosti, ne statistiky...
Nevnucuju. Zatím jsem nenašel odkaz. Ale šlo zatím o nejrozsáhlejší dlouhodobou studii v historii, dvojnásobně krytou. Tomu celkem věřim. Žádný šarlatáni partykový a spol. Jinak máš recht, že vlastní zkušenost může bejt fajn, jiná věc je, že neni bezpečný zkoušet vlastní zkušenost dlouhodobě. Testneš jednou za život. Pak můžeš jen brečet. Ale neodrazuju, zkoušej, třeba to je správná cesta. Já jen nevim, tak nezkoušim ;)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Před pár dny dosažena střevní tolerance, dva dny po sobě řidší stolice, proto dávky sníženy z 20-25 g KA (plus nějaká soda) denně (tohle jsem užívala před porodem i týdny po něm) na 10 g/den, zajímavé je, že změna časově přesně odpovídá šestinedělnímu hojení a čištění. Jsem zvědavá, jak se bude spotřeba těla vyvíjet nadále.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

To je skvělé nové označení. Nebudeme říkat "Přežral se až se z toho po...", ale "Přežral se až dosáhl střevní intolerance". .... nebo ... "Ty se z toho jednou střevně intoleruješ!" ... nebo ... "Tak z toho nedosáhni hranice střevní tolerance!"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Pando :)
(já se přecpávám stále podobně, takže za tohle může určitě céčko)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

To nebylo na Tebe.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Panda píše:To nebylo na Tebe.
jasně, proto jsem to dala do závorky, jen tak na okraj, nejraději ze všeho totiž mluvím právě o sobě :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

K tomu snad jen tolik, ze zrovna ted v lete se ta tolerance dost spatne meri :roll: Vzhledem k tomu ze moje prumerna strevni tolerance na tresne v jednorazove davce je tak 2 kila, takze v tomto obdobi stale balancuju nekde na hrane, s ceckem ci bez nej :mrgreen: Mozna by pomohlo rozdelit jednotlive davky tresni pres den jako u cecka, no ale zkuste to u tresni, to prece nejde :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...Mozna by pomohlo rozdelit jednotlive davky tresni pres den jako u cecka, no ale zkuste to u tresni, to prece nejde :)
Pošli jich pár beden a já se té zkoušky dobrovolně ujmu.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:K tomu snad jen tolik, ze zrovna ted v lete se ta tolerance dost spatne meri :roll: Vzhledem k tomu ze moje prumerna strevni tolerance na tresne v jednorazove davce je tak 2 kila...
Poznaaaam :) aj s intoleranciou. Ale nevadi mi.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Třešně - tady jsou drahé a ne zcela zralé, první hrstku jsem měla včera, druhou si dám dneska, jinak jím denně totéž, takže změna stolice je mou vnitřní změnou a ne změnou v jídelníčku...

Cpeme se hlavně melouny, mňam.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:To je skvělé nové označení. Nebudeme říkat "Přežral se až se z toho po...", ale "Přežral se až dosáhl střevní intolerance". .... nebo ... "Ty se z toho jednou střevně intoleruješ!" ... nebo ... "Tak z toho nedosáhni hranice střevní tolerance!"
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Ten průjem bude sakra trvat jak dlouho? :-D

Včera "3 lžičky kyseliny+1 lžička sody" jsem si zopákla 3x a večer začal průjem, tak už jsem si pak nebrala, ale ráno to samý...to tělo reaguje takhle dlouho? Teď už je to trochu lepší, ale nevím, mám začít s vitamínem C nebo si mám dát pauzu?

Nevíte, jestli můžete v porodnici (když už vůbec můžete něco pít) při porodu pít svou donesenou vodu? Chtěla bych do sebe ještě dostat vit. C, ale pokud to půjde....

J.



s.arik píše:to určitě ne, kdybych byla autorkou tak dobré knihy, pukla bych pýchou a nestála v pozadí za pseudonymem :D
konzultovala jsem dávky s Petrem někdy týden před porodem a pak mu psala výsledek...

mmch, snažila jsem se po porodu dávky snížovat (myslela jsem, že beru míň a míň), ale stále mi kelímek vydrží sotva pět dní :) neřeším a užívám (si), je mi fajn.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Průjem během dneška určitě odezní. Céčka bych si dala 50% toho, co průjem vyvolalo, a časem to zase doladíš.

V porodnici můžeš pít i jíst svoje, dneska už rutinní zákaz jídla a pití naštěstí vymizel, pokud se nepředpokládá operace (při anestezi by se mohl člověk udusit svými zvratky, tak proto nesmí pacienti před uspáním jíst a pít).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Jaj, prece se jich nechces ptat jestli muzes pit... :shock: Pokud by mi chteli zasahovat do cehokoliv, je to pro me padny duvod se jim vyhnout velkym obloukem.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od macik »

Fiona píše:K tomu snad jen tolik, ze zrovna ted v lete se ta tolerance dost spatne meri :roll: Vzhledem k tomu ze moje prumerna strevni tolerance na tresne v jednorazove davce je tak 2 kila, takze v tomto obdobi stale balancuju nekde na hrane, s ceckem ci bez nej :mrgreen: Mozna by pomohlo rozdelit jednotlive davky tresni pres den jako u cecka, no ale zkuste to u tresni, to prece nejde :)

jojo, to znám , je to náročný :D ...a to zblajznu i víc než dvě kila.... m:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:K tomu snad jen tolik, ze zrovna ted v lete se ta tolerance dost spatne meri. Vzhledem k tomu ze moje prumerna strevni tolerance na tresne v jednorazove davce je tak 2 kila, takze v tomto obdobi stale balancuju nekde na hrane, s ceckem ci bez nej. Mozna by pomohlo rozdelit jednotlive davky tresni pres den jako u cecka, no ale zkuste to u tresni, to prece nejde
móc pěkně napsaný, jj je to tak, potvrzuju. nemůžu se od třešní odtrhnout, jsou medově sladký, to fakt nejde típnout dřív než je pozdě. Jedu na nich pár dní, tak aspoň dneska navečír dám nějakou zeleninu, ale zítra zas budu ve větvích mezi třešněma.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Vás za to dlouhodobější mono obdivuju, mně všechno chutná, ale omezit se neumím, ani kvalitativně, ani kvantitativně. Předběžně jsme s Mírou domluvení na melounovou sobotu, ale už teď se mi "stýská" po ostatních potravinách...para, rajče, banánová kaše...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Vás za to dlouhodobější mono obdivuju, mně všechno chutná, ale omezit se neumím, ani kvalitativně, ani kvantitativně. Předběžně jsme s Mírou domluvení na melounovou sobotu, ale už teď se mi "stýská" po ostatních potravinách...para, rajče, banánová kaše...
v takovém případě bych se na míru vykašlal,
to já mám mnohem horší hrozby, teď co jsem se zbavil čoklit a to i belgiš a chalvy a to i libanonéze, jedu zas tahini-kučírkovic s medem a kakavem a to docela pravidelně
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:jedu zas tahini-kučírkovic s medem a kakavem a to docela pravidelně
dobře děláš, dyk je to dobroučký :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Jaké máte zkušenosti s klystýrama v těhotenství? Nemůže se doufám nic stát? (od cca 3. měsíce). Urinové klystýry...doufám, že moč neobsahuje v těhotenství něco, co by se nemělo do těla vracet....

Asi mě napadají kraviny, ale nemůžu s tím nic dělat :-)))
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Ten vitamín C se má brát s jídlem. Jak to má člověk udělat, když jím jen 4xdenně a těch dávek vit. C je přece mnohem víc....???? Nemá přece smysl vzít si 4X denně větší dávku, lepší je hodněkrát menší, ne????


s.arik píše:Těhotenství a porod:

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

4x denně je fajn, to stačí.
brát s jídlem je jen doporučení, ne nutnost - aby člověk nedráždil prázdný žaludek kyselinou...

pokud se C užívá s bioflavonoidy, tak ty prodlouží účinnost v těle (umožňují recyklaci použitého céčka), mělo by stačit i jen 2x denně.

dříve jsem pila C v průběhu celého dne po troškách, z nachystané skleněné lahve, poslední dobou užívám jen 3x denně, vždy s něčím barevným - rajče, kápie, mrkev, meloun ;)

jo a nad 10 g mě už projímá!
takže aktuálně beru tak 6 g denně :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

Pepík Ševců píše:Pozor na syntetický C právě v případě onemocnění. V jedný studii, poměrně dost rozsáhlý (snad jí někde vyhrabu) vychází sledování takto. V průběhu 10 let je nejlepší výsledek (nejmíň viróz, chřipek apod.) u skupiny baštící přírodní formu C (pomeranče a spol.), horší u skupiny bez zvýšenýho příjmu C a nejhorší (poměrně dost) u skupiny cpoucí se zvýšenými dávkami syntetiky. Tak asi tak.
tiez mam podobny nazor a cital som vela podobnych teoretickych clankov.

myslienka je ze pri jedeni syntetickych vitaminov vseobecne, telao straca schopnsot ziskavat ten isty vitamin z potravin, cize jedna negativna zmena je na urovni travenia, druha zmena je na urovni mikrosenzorov, ktore maju za ulohu vyhladavat specificke ziviny v krvi a dat ich bunke, tieto mikrosenzory po dlhodobom navale syntetiky zostanu ohlupnute (ako ked oci su oslepene reflektormi alebo usi z diskoteky) a stratia svoju funkcie a nie su uz schopne specificku zivinu v krvi vyhladat a do bunky dopravit


velmi velmi nebezpecna situacia je najma pri syntetickom Evit, kde sa tento natrvalo zabuduje tam kde mal byt prirodny Evit a uz viac tam prirodny nepusti, pricom ten synteticky je pre cloveka nefunkcny. synteticky Evit je jedna z pricin predcasneho starnutia. Kedze skutocny prirodny Evit je velmi tazko vytiahnut z prirody von a uchovat vo flasticke, skutocny prirodny Evit je nesmierne drahy.


Myslim ze s Cvit je to trosku lahsie pri vytiahnuti z prirody a premene do prasku ci tabletky, takze su urcite vyrobky dost podobne prirodnemu Cvit k dostaniu.

situacia je skomplikovanejsia tym, ze telo potrebuje na vyuzitie Cvit vsetky tie aromaticke latky okolo samotneho Cvit, teda jednoducho povedane potrebuje cele ovocie alebo zeleninu.

Prave som vcera pozeral v obchode spustu vyrobkov - su to v podstate ususene a rozdrvene rastliny, boli napriklad cisto zeleninove alebo cisto berry atd, tam je velka sanca ze tam je prirodny Cvit aj so vsetkymi aromatickymi latkami .
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

[quote="s.arik"]Doporučuji k přečtení free knihu, shrnující mnohé poznatky a studie o léčbě některých nemocí velkými dávkami vitamínu C.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Studie dokazují, že vitamín C skutečně léčí, může dokonce také zastavit či zvrátit rakovinu,

[quote]


cital som zaujimavu knihu ktora hovorila uplne nieco opacne, ta kniha zhrnovala vsetky zatajove mozne liecby rakoviny.


jedna z metod bola strava ktora neobsahovala absolutne ziadne C, zacalo to pribehom zajatych americanov ktory nudzovo pristali vo Vietname a boli tam drzany ako zajatci, oblast bola vypalena napalmom americanmi a absolutne nic tam nerastlo nedala sa tam pestovat ziadna zelenina ziadne ovocie.

zajatci mali akurat moznost si chytat ryby a to bola ich jedina strava pocas dlhych tyzdnov, kym boli najdeni a po vyjednavackach nakoniec "oslobodeni", jeden z tych zajatcov bol v pokrocilom stadiu a najme onho bolo kopu strachu ze to bez liekov a ozarovani atd neprezije.

po oslobodeni isiel samozrejme okamzite na kompletne prehliadky a ziadna rakovina


teori je taka ze pri tazkom nedostatku C, civy stratia pruznoist a zacnu praskat, a kedze nador ma najviac namahane cievy, pretoze museli rast rychlo tak su aj prilis jemne tie popraskaju ako prve a nador sa rozpadne pre nedostok zasobovania,

samozrejme je tu dolezite presne casovanie kedze neskor by zacali praskat uz aj potrebne cievy. potom americky pacienti co sa o tom doizvedeli chodili do Rumunska k jednej doktorke ktora liecila tymto sposobom - strava bez C, to bolo este pod ochranou Cauceska, dnes by samozrejme Brusell - EU ziadne liecenie nepovolil
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

tak konečně zas něco
http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek. ... =centrumHP
ale céčko tam není (zatím), milý princi
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Samira »

no pekne!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Renáta »

Pcha, toto bolo jasné už dávno, aj bez vedcov.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Pcha, toto bolo jasné už dávno, aj bez vedcov.
stejný objev jsem už čítal o pitných režimov
stačí len trpezlivo vyčkávať
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Renáta »

Naša pravda sa ukáže :D
peater
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 16, 2011 14:28

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od peater »

s.arik píše:4x denně je fajn, to stačí.
brát s jídlem je jen doporučení, ne nutnost - aby člověk nedráždil prázdný žaludek kyselinou...

pokud se C užívá s bioflavonoidy, tak ty prodlouží účinnost v těle (umožňují recyklaci použitého céčka), mělo by stačit i jen 2x denně.

dříve jsem pila C v průběhu celého dne po troškách, z nachystané skleněné lahve, poslední dobou užívám jen 3x denně, vždy s něčím barevným - rajče, kápie, mrkev, meloun ;)

jo a nad 10 g mě už projímá!
takže aktuálně beru tak 6 g denně :)
prosím o kontakt - email, popřípadě tel číslo - rád bych se zeptal na pár informací. - peater(zavináč)seznam.cz
Díky
peater
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 16, 2011 14:28

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od peater »

Dobrý den,
Rád bych se zeptal, zda máte zkušenosti s podáváním vitamínu C v megadávkách (15g denně) do žíly. Myslel jsem, že to nebude problém, ale lékaři nejsou ochotni zavést flexu. Sám si to podávat nemůžu. Lze to podávat do svalů?? Pokud bych to vypil, tak se to asi znehodnotí a nebude to mít takový učinek.Nemám žádné zkušenosti – prosím o radu.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

A oralne to fakt nejde???
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:A oralne to fakt nejde???
hej Fi, tu sa bavíme o vit C, na čo zase myslíš ?
5 2 8
peater1

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od peater1 »

Jde, ale do žíly je to účinější ("Injekčným podávaním sa dá dosiahnuť až 40-násobná špičková koncentrácia v plazme oproti ústnemu podávaniu, až do 15 380μmol/l. "). Tak bych radši do žíly.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Ahoj, nejsem žádný odborník, mám přečtenou jen knihu, kterou si můžeš stáhnout a přečíst i ty sám (viz první příspěvek této diskuze). Můžeš taky kontaktovat autora knihy, on přečetl a probral ty stovky studií osobně a je v kontaktu s širokým okruhem lidí, kteří se céčkem léčí.
Kontaktní údaje má asi v knize, jinak radí na této diskuzi jako petot.

15 g je prd, já brala orálně i přes 50 :) jo, IV je určitě účinnější a lze tak obejít například příliš citlivý žaludek, ale tak pokud nemáš vyloženě rakovinu, proč pro začátek nezkusit orálně. S IV léčbou tuším pomáhá Damián...?

Začni třeba na dávce jeden gram C (plus soda) 3x denně a pozvolna navyšuj...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

existuje al alkalické cečko, predáva sa to ako cečko pre ľudí so žaludočnými vredmi

toho by sa malo dať zjesť viac
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

obvykle se prodávají přípravky spoustou aditiv...lepší je si zásadité (nebo minimálně neutrální) céčko vyrobit.
neutralizací čisté kyseliny askorbové na askorbát, jak je popsáno v knize i zde v diskuzi několikrát (jedlá soda ku C hmotnostně 1:2, objemově asi 1:3, nechat vyšumět ve vodě, vypít).

krom askorbátu sodného lze udělat i draselný, vápenatý a jiné, ale tam už to chce trochu více znalostí a opatrnosti, sodný je nejjednodušší.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

s.arik píše:S IV léčbou tuším pomáhá Damián...?
viz odkaz na hotové akorbáty...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

http://www.medfoxpub.com/cgi-bin/start. ... ex-ca.html

velmi zaujimave informacie o vit C, znacna cast je prebrata z NZ TV reportaze
5 2 8
SupermanXXX

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od SupermanXXX »

jelikož bývam dost casto nemocny a zase na mě něco a kdysi jsem cetl knihu o Megaskorbske lecbe tak jsem zajel do DM ka a par pixel koupil postupně si vzal 20g a prujem nikde a nachlazeni se zhoršilo. uz jsem si rikal ze to nefunguje ale ze tomu dam jeste sanci ,druhy den jsem 3 gramovymi davkami vzal kolem 50g ale prujem neprisel jen trochu paleni ve střevech v noci jsem se už ale cítil o 80 procent lepe! teď nevim zda mam pokracovat do vyleceni nejakou udrzovaci davkou treba 10g nebo to porad drzet kolem 50ti? kazdopadně to vypada ze mam toleranci vysokou a ze pod ni to nepomaha. je to ale opravdu zazrak!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Pokud tak rychle snížíš dávku, tak se nemoc vrátí. Při rychlejším snížení může nastat silný nedostatek C, protože tělo s ním kvůli předešlým vysokým dávkám nešetří. Raději snižovat pomalu. Jistě pocítíš na svých pocitech, kdy už toho máš dost.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Pokud tak rychle snížíš dávku, tak se nemoc vrátí. Při rychlejším snížení může nastat silný nedostatek C, protože tělo s ním kvůli předešlým vysokým dávkám nešetří. Raději snižovat pomalu. Jistě pocítíš na svých pocitech, kdy už toho máš dost.
jen chci potvrdit, ano snižovat dávku postupně

před skoro třemi roky při testování léčit chřipku na sobě jsem ji rychle udolal, jenže usnul na vavřínech, C stopnul a den nato byla viroza zpátky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Domnívám se, že megaC pomáhá tělu s chorobou bojovat a že zmírňuje příznaky, ale samotné léčení tak jako tak trvá pár dní :!: Asi nic nezlikviduje nemoc okamžitě, překonat chřipku za den nelze, chce to trochu čas...během pár hodin lze jen mírnit příznaky choroby. Takže bych se léčila céčkem ještě nejméně tři čtyři dny po úplném odeznění příznaků i v případě, že by žádné doporučení "snižovat dávky postupně" nebylo, jakože je a má své opodstatnění.
Nejen po nemoci, ale i pokud někdo bere dlouhodobě preventivně pár grmů denně, neměl by to utnout naráz.
Je dokázáno, že tělo má nastartovanou řadu metabolických procesů, které trvají i více než dva dny, a s náhlým sníženým příjmem céčka nepočítá...snad proto, že všichni ostatní savci si vyrábí céčko v játrech podle potřeby, nejsou odkázáni na stravu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Jinak já jsem i mimo nemoc jako těhotná tolerovala dávky kolem 50 g a když jsem snižovala, tak rychlostí cca:
dnes 50, zítra 35, další den 20...do týdne jsem byla na nějaké desítce gramů nebo kolik, což jsem tehdy chtěla držet delší dobu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět