Prevence i léčba vitamínem C

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Kde kdo reálně prokázal deficit selenu u lidí užívajících dlouhodobě umělé céčko?
Asi nikto, a asi sa tak ani nestane, pretoze kto by zaplatil nejaku taku oficialnu studiu? Muselo by to stat nemale peniaze.

Je to len vycuc z toho, co sa uz vie. Ziadna mozgova gymnastika, ale logika. Ak chces zistit nieco blizsie, ako to vyzera s mineralmi v tvojom tele, tak prichadza do uvahy vlasova analyza.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

zatím jsem xione nestačil přečíst, snad někdy až budu na askorbátu, ale jsem příznivcem názorů, že pilule víc rozhodí než neuškodí
legrační mi je, že mám zde různé texty a jednomu uvěřím a druhému nikoliv
a je to vlastně jen dle mého vnitřního naladění a nastavení, možná je to i mé přání
proto dávám přednost jde-li to, co nejvíc vlastní zkušenosti
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Těhotenství a porod:

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

Šárko jde o zajímavý popis a rád jsem si to (určitě nejen já) přečetl, jen ale jediné se mi nelíbí - Céčko podané novorozenci. To považuju za hodně nepřirozené a nedělal bych to. Nijak totiž nepochybuju o tom, že Tvoje mateřské mléko má špicovou kvalitu a žádný suplementy nejsou potřebný.
Znovu opakuju - dík za Tvoji pěknou "slohovou práci" na slepičárně a sdílím tu krásnou radost, kterou v rodině máte :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Však teď už mu nic nedávám, ale první dva dny to je podle mne nutné. Je z břicha zvyklý na hodně bohatýrskou hladinu C v krvi a tkáních a po porodu si ho jistě hodně spálil. Musím ho chránit před možnou paradoxní avitaminózou...
Mléko se obvykle začne tvořit až 3.-5. den po porodu - to já mám to štěstí, už s Miri, že hned druhý den. Před ním teče "jen" kolostrum, zázračná to sice látka, ale je ho malinko, a dítě je první den dost spavé, málo vypije, málo vymočí...prostě si myslím, že kdyby se zpočátku nesuplementovalo (když žena v těhotenství i během delšího porodu brala megadávky), tak má dítě výrazný pokles askorbovky v krvi a to by byl zbytečný stres, už tak jich má novorozený organismus dost.
Teď už mám pořádné mlíko a Radek ho vypije dost a dost (nevážím neuroticky po každém kojení, nevážím vůbec, ale močí často, tak to vím), jsem si jistá, že stačí céčko z mlíka :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od 2olfess »

Klucíííí, já bych začal v tomto tý Šárce trošku víc důvěřovat, minimálně :wink: tento týden mě přesvědčila, že ví co dělá.... !!!!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

jó jó jó, důvěřujem :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Sitar »

Doplňky vitamínů C a E snižují odolnost vůči cukrovce

Mezinárodní vědecký tým zjistil, že ti, kteří neužívali doplňky vitamínů (1000 mg vit. C a 400 mj. vit. E), měli lepší citlivost na inzulín. Ve skupině, která užívala doplňky antioxidantů, byly přirozené systémy těla zmateny.

Takhle je to napsáno v Pramenech zdraví 3/2011
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Kniha uvádí více než jednu studii, kde vyšší dávky C zvyšují účinnost inzulínu, tak si vyber. Prý snad až 60 % pacientů mohlo inzulín vysadit a stačilo jim 10 g C denně, zbylých 40 % dávky inzulínu aspoň snížilo...počet lidí si nepamatuju, každý ať si to najde případně sám. Jsou tam i zdroje.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Tak jsem si taky koupila kyblik C a jdu experimentovat :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Pauling skúmal, aké množstvo vitamínov by získal človek, keby svoju dennú kalorickú potrebu naplnil čisto plodmi rastlín. Do úvahy zobral 110 druhov čerstvého ovocia a zeleniny a zistil, že by priemerne predstavovali dennú dávku vitamínu C v rozpätí 2,3-9,5g. Okrem toho by obsahovali 2- 4× viac B-vitamínov, než je odporúčaná denná dávka.[8]→[151]
Zajimave :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Ta citace byla z te knihy o vit C. Nejak to nemuzu dostat z hlavy. Cim vic nad tim premyslim, tim vic mi to dava smysl, ze proste nas zakladni design odpovida vita strave, na ktere je vseho dost, i toho cecka. Bylo mi nejake divne ze by bylo potreba tolik praskovat askorbatem. Zvlast u vitarianu, co toho ovozelu i pri nevelke duslednosti pozerou x-nasobek ve srovnani s beznou populaci. Zas me to jen utvrzuje v presvedceni, ze nejvetsi bohatstvi je mit svoji permazahradku, idealne s dobrovolne osazenym jedlym lesem okolo. V Londyne je sice krasny vyber ovozelu celorocne, ale cerstvost no comment. Za cerstve se povazuje to co jeste nemekne a nehnije. Jenze to co jeste nemekne a nehnije byva take nezrale. Ani v tom nejpovedenejsim ovoci z trznice ci supermarketu uz pmn toho C moc zustat nemohlo. Takze zacinam praskovat, ale s vyhledem ze jakmile dostanu do sparu dokonale cerstvou organickou produkci, nejlepe vlastni, praskove C s diky odlozim.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od 2olfess »

Fiona píše:
Do úvahy zobral 110 druhov čerstvého ovocia a zeleniny a zistil, že by priemerne predstavovali dennú dávku vitamínu C v rozpätí 2,3-9,5g.
To by mě zajímalo, jakou kupu jídla bych musel mít před sebou, abych reálně z toho dostal 2,3 - 9,5!!!!g céčka :shock:
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Dano »

To zavisi od toho, co presne myslis pod tym jedlom. 2,3 g C-cka sa nachadza, napr., v asi:

0,14 kg ceresni Acerola
1 kg ovocia guava
1,3 kg sladkych zltych paprik
3,9 kg jahod
4,6 kg pomarancovej stavy

ci 7,3 kg cesnaku :)

Podla chuti a dostupnosti, financnej a sezonnej sa kazdy krmi. Inac prave teraz u nas frcia jahody. Kupujte kym su, mam pocit ze uz dlho nebudu.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od 2olfess »

Tak až na ty třešně je to pro mne dost nereálné a o 9g ani nemluvě.
Něco přes 1 kg potravin mám za celý den.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Ahoj všichni,

tak už je ze mě taky alchymista, míchám si kyselinku se sodou, ale fakt ta malá odměrka nestačí, takže už to hezky nabírám plastovou lžičkou. Chci se zeptat, dávám to vždycky do tmavé lahvičky a popíjím, pak si udělám novou atd. Ale když mi zbyde, dám to přes noc do ledničky a druhý den to má takovou slanou chuť. Čim to je?Nemám to radši vylít a udělat si čerstvou? Když si to dáváte do PET lahve a popíjíte celý den, nevyprchá to?
Jinak velká oslava, protože budeme mít dcerku, kterou jsme si tak přáli :-), takže doufám, že mi ten vitamín C fakt pomůže a nedá mi při porodu moc zabrat :-))))
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Ještě dotaz k těhotenství. Dřív se mi stávalo opravdu málokdy, že jsem se probudila a dostala hroznou křeč do nohy, ale od té doby, co jsem těhotná je to hodně časté a od asi tak 4. měsíce mě bolí lýtka skoro pořád a ty křeče mám často, ale přes den vůbec, vždycky mě to chytne v noci nebo ráno...

Čím to je a co s tím? Netušíte?

J.
dvdmchl

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od dvdmchl »

Křeče obecně z nedostartečného prokrvení. Jinak také nedostatek hořčíku, všech Bček, E.

Jestli nekouříš, nemáč křečové žíly a nepodléháš dlouhému sezení, či stání. Dále nepřekřižuješ často nohy, pak bych to typoval na ty vitamíny.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Jane píše:dám to přes noc do ledničky a druhý den to má takovou slanou chuť.
...
Jinak velká oslava, protože budeme mít dcerku, kterou jsme si tak přáli :-), takže doufám, že mi ten vitamín C fakt pomůže a nedá mi při porodu moc zabrat :-))))
Možná si to trochu sedá, protřepáváš před každým pitím? Třeba upíjíš jen "vodu nahoře" a koncentrace askorbátu dole se zvyšuje... Také možná dáváš více sody, než je nutné, a ta pak nemá s čím zreagovat a kazí chuť nápoje. Zkus dávat více C nebo méně sody, roztok bude kyselejší, ale pak zaručeně bez sody, jen směs kyseliny a askorbátu.

Gratuluji k holce, porod je hukot i s céčkem, ale zvládly to i větší trosky, než jsme my dvě, tak žádné strachy, já se i těšila, a těším se zase.

Na křeče opravdu hořčík, ale ve třetím trimestru raději vysadit, relaxuje krom lýtek i děložní sval a údajně se pak dost často nadměrně přenáší a při porodu jsou kontrakce méně účinné. Před tbl. z lékárny upřednostnit čistý MgCl2 od Jardy, banány, důkladně požvýkané mandle se slupkou, Magnesii...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Tak nevim, je mozne aby uz nejakych 5 g kys askorbove bez sody za pul dne, plus nejake to ovoce, byla tolerancni davka? :| Prijde mi to dost nizko, navic teprv asi treti den. Je fakt ze mi dohromady nic ted neni a citim se celkove fajn, ale i tak...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Muj drahy je klasik :mrgreen: Dneska si mi vylival srdce co mu zas vyvedl dement ktereho ma na starosti. Autista s obcasnymi epileptickymi zachvaty. Tak mu rikam at mu da vitamin C, ze zrovna ctu ze by mu to mohlo pomoct. Toho kluka znam, prijem C ze stravy nula. Fide se zacal tlemit, ze bych to mela vysvetlit jeho doktorum, at vedej jak na to, ze treba dostanu Nobelovku. Tak mu rikam ze pozde, uz ji za to dostal nejaky Pauling. Najednou dostal zablesk deja vu, ze toho pana zna, ze o nem psal diplomku na fyziologii, vyjmenoval mi jeho zasluhy, vedel i to kolika se dozil a ze byl velkym zastancem megaskorbicke lecby, no zkratka vi to vsecko :roll: Takze mam pry vlastne pravdu, a kde ze mame vitamin C. Ukazu na lednici, kde sedi kyblicek kyseliny askorbove. Tak si hezky nasypal do sklenicky centimetr a pul vysokou vrstvu a zalil, ted to tu prska ze je to kysely :mrgreen: Ale jeste pri michani mi stihl udelat prednasku o tom jak fungujou elektrony :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Fiono, pár mých kámošek průjmuje i po méně než 5 g, a to mají ve stravě jistě méně C než ty. Nevadí, tak svou toleranční mez respektuj. Nic ti neuteče.
Klenner myslím doporučoval 3-6-10 g v prvním-druhém-třetím trimestru těhotenství, takže zatím se toho stále můžeš držet.

Asi bych šla s dávkou nejméně gram pod průjmové množství, aby byla stolice úplně v normě. I slabý průjem možná zhoršuje vstřebávání živin a to nikdo nepotřebuje že.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Kdo má zájem, stáhněte si NOVOU ROZŠÍŘENOU VERZI.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Peter, autor knihy o C:

"Najviac zmien prebiehalo v druhej polovici, kapitola Dalsie dolezite latky (hlavne vitamin D, selen a jod) a tiez kde su riesenia chorob - su tam doplnene nejake choroby a informacie o nich (besnota, zaskrt, cierny kasel), popaleniny su podrobnejsie, inac plno mensich zmien kde-tu. Znacne su rozsirene zdroje. "
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od dvdmchl »

Mně by zajímalo jak se ta kyselina vyrábí. Co jsem zatím četl, tak je to pětisťupňový proces, extrakce z glukózy. Která samotná se získává z bramborového škrobu.

Zkráceně, je to produkt chemických fabrik.
Konkrétně v našich končinách těchto: http://www.industrystock.cz/html/Kyseli ... 133-0.html

To si vážně myslíte, že nestačí zvýšit dávky ovozelu?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Ne.

(Savci si to taky dělají z glukozy, v játrech nebo ledvinách, podle druhu...)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Dano píše:To zavisi od toho, co presne myslis pod tym jedlom. 2,3 g C-cka sa nachadza, napr., v asi:

0,14 kg ceresni Acerola
1 kg ovocia guava
1,3 kg sladkych zltych paprik
3,9 kg jahod
4,6 kg pomarancovej stavy

ci 7,3 kg cesnaku :)

Podla chuti a dostupnosti, financnej a sezonnej sa kazdy krmi. Inac prave teraz u nas frcia jahody. Kupujte kym su, mam pocit ze uz dlho nebudu.
jahody jsou moc dobré, ale čtyři kila denně nezvládnu :) a moc by mne zajímalo, jestli je v nich tolik C, kolik si vyčetl v tabulkách. a kolik toho C člověk hned spotřebuje na neutralizaci jedovatých postřiků :(
tím nechci říct, že je rohlík méně jedovatý než jahoda, ale jen to, že mi dva gramy denně přijdou v dnešní zamořené době málo...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

s.arik píše:Ne.
Ne pro mne...samozřejmě jsou lidé zdraví, šťastní a dlouhověcí i bez prášku, ale moje osobní volba je zatím spíše s ním než bez něj.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Asi by byla jiná situace s ovocem ve formě šťáv.
dvdmchl

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od dvdmchl »

Mně šlo spíš o to, aniž bych cokoliv vyčítal, jak se vyrovnáte s faktem, že pro vlastní zdraví kupujete výrobky od fabrik, které jsou významným znečišťovatelm prostředí. A tudíž možná vyrábějí zdravé vitamíny, ale ničí při tom hodně životů.

Jestli třeba ten džus by pro zdravého člověka nestačil.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

No ono by asi v idealnim pripade uplne stacilo aby to ovoce bylo cerstve. Protoze po utrzeni obsah C zacina klesat. Takze pokud bych mela moznost se kazdodenne past primo u zdroje, ze stromu do pusy, na prasek se vykaslu. Spis to beru jako berlicku v situaci ktera zel je jaka je. I to nejlepsi a nejcerstvejsi ovoce co mam tady k dispozici (od Turka Aliho) uz je trhane pred x dny, nejspis jeste strikane, ozarovane a kdovico jeste. Takze urcita kompenzace ztrat, i kdyz t beru jako provizorni reseni. Chci poradnou permazahradku obklopenou jedlym lesem.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

dvd, chápu tě, ale s přebujelým ekosvědomím bych si nemohla koupit snad ani toaletní papír...je to smutné, všechny ty fabriky, ale komp, toalpap a čínské oblečení kvůli tomu zatím nevyhodím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od dvdmchl »

Jj jasný. Já jen, že mě tohle téma zajímalo. Tak jsem si tu pročítal o vit. C, říkal si to je super, to bych mohl taky. A pak jsem se zarazil a říkám si počkej chvilku. Ty lidi tady píšou, že to teda berou, ale nijak zvlášť jinak se necejtěj, protože valstně se i před tím cejtili ok a teď je to stejný.
Pak se kouknu kdo to vyrábí a říkám si počkej, tak ono jim to nic nedělá, ale stejně to kupujou od minimálně nebio výrobce, proč to vlastně dělají.

Respektive proč to děláme. Vzpomínám si, už jsem tu myslím tři, nebo čtyři roky (na tomhle serveru). Jak tu probíhají v pravidelných intervalech jakési modní vlny. Za tu dobu co tu jsem, jsem už vejral se slzícíma očima do slunce, prolejval se příšerně slanou vodou, cpal jsem si hadičku do zadku a lil do ní vodu, chlastal jsem vlastní moč, půstoval.
Dalších jako léčba MMS, nebo vit. C, už jsem se tedy neúčastnil. Ale říkám si jestli to fakt nejsou jen módní vlny. Jestli to jako není zbytečné provádět všechny tyhle šílenosti.
Protože poslední minimálně rok a půl nic z toho nedělám a cítím se furt stejně dobře. Ani hůř ani lépe, stejně.

Tak jen taková úvaha. Ale jak říkám, nikomu nic nevyčítám, ani nikdy nebudu, jen mě to tak napadlo, když jsem si pročítal tuhle, PMN, další módní vlnu na serveru vitarián.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

to je fakt, já byla vždycky ok, i na bůčku s čokoládou, OZ dvě jablka týdně.
ale právě nemyslím, že bych takhle byla ok až do důchodu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Koukam ze mam stazenou uz asi tu novejsi verzi, tu maminu ze str 317 nebylo tezke identifikovat :P :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...tu maminu ze str 317 nebylo tezke identifikovat :P :D
Možná je jméno autora jen umělecký pseudonym. ;-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

to určitě ne, kdybych byla autorkou tak dobré knihy, pukla bych pýchou a nestála v pozadí za pseudonymem :D
konzultovala jsem dávky s Petrem někdy týden před porodem a pak mu psala výsledek...

mmch, snažila jsem se po porodu dávky snížovat (myslela jsem, že beru míň a míň), ale stále mi kelímek vydrží sotva pět dní :) neřeším a užívám (si), je mi fajn.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

Tak, a muj muzicek uz vi na vlastni kuzi co to je prekroceni tolerancni davky aka Jaffeho sprcha :D Ja jeste ne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pepík Ševců »

Nějak mi přijde zvláštní, že lidi, co se chtěj stravovat dejme tomu přirozeně, se cpou suntetickou formou C. Nepřijde vám, že člověk spíš potřebuje tolik, kolik je schopnej přijmout v potravě? (To množství jahod je celkem mazec :) )
Nějak mi tohle téma sedí k vitariánům ještě podstatně míň, než to před pár měsícema probíraný maso. Ale co by ne.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

Pepík Ševců píše:Nějak mi přijde zvláštní, že lidi, co se chtěj stravovat dejme tomu přirozeně, se cpou suntetickou formou C. Nepřijde vám, že člověk spíš potřebuje tolik, kolik je schopnej přijmout v potravě? (To množství jahod je celkem mazec :) )
Nějak mi tohle téma sedí k vitariánům ještě podstatně míň, než to před pár měsícema probíraný maso. Ale co by ne.
no jo moje řeč, ale co s tím chceš nebo můžeš dělat?
život je plný paradoxů
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pepík Ševců »

:D
Život je spíš jedna velká legrace. Ale já s tím nic dělat nechci. To je každýho věc, jak nazírá na svět. Jen jsem tak podotknul, no.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Fiona »

To mozna bude tim Pepiku ze mladneme a tak si hrajeme, na vedce a alchymisty :wink:
Vsak porad lepsi experimentovat na sobe nez na zvirecich nedobrovolnicich.
To prece nejde, zustat u toho ze jsme jako vse zjistili pred x lety a uz se dal v nicem nevrtat a nerejpat :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od 2olfess »

Pepíku,
to je velmi častá reakce na suplementaci vit C při vita stravě, nejsi sám.. Jinak, nemohl jsem ale přehlédnout jednu věc, která je velmi častá.... a sice, že nejvíc vitariánům do jejich suplementování všeho možnýho (ať už je to Céčko nebo kolidní stříbro a další věci) mluví ti, kdo na vita nejsou. Je to vždycky podobné:
" vzpomeňte si, proč jste s vita stravováním začínali"...

... a já jim vždy odpovídám to samé, vzpomínám si, ale určitě to nebylo proto, abych se vyhnul chemii nebo ji snížil na minimum. Vitariánská strava je totiž chemikáliema přeplněná(v obchodech), horší už jsou pouze polotovary, instatní polívky a fastfood. Pokud bych chtěl chemii minimalizovat, tak bych musel přejít na brambory, těstoviny, luštěniny a pod. Prostě něco, čemu stačí normální hnojení, nepotřebuje chemické postřiky v době růstu plodu, nemusí se nechat chemicky dozrávat v komorách a neošetřuje se, aby na pultech dlouho vydrželo.

Takže nějaké Céčko nebo KS.... v pohodě!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:
Pepík Ševců píše:Nějak mi přijde zvláštní, že lidi, co se chtěj stravovat dejme tomu přirozeně, se cpou suntetickou formou C. Nepřijde vám, že člověk spíš potřebuje tolik, kolik je schopnej přijmout v potravě? (To množství jahod je celkem mazec :) )
Nějak mi tohle téma sedí k vitariánům ještě podstatně míň, než to před pár měsícema probíraný maso. Ale co by ne.
no jo moje řeč, ale co s tím chceš nebo můžeš dělat?
život je plný paradoxů
jj, taky porad bojuju s tim nadbytkem, nejlip mi bylo na mikrofudu a jeste lip kdyz jsem u toho jela vodu, myslim vltavu. kde jsou ty casy:)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od 2olfess »

Sweetie píše: jj, taky porad bojuju s tim nadbytkem, nejlip mi bylo na mikrofudu-
Sweetie a co ti brání se k tomu mikrofoodu vrátit, když to bylo tak super a co tě nutí do sebe dávat větší kvanta než by si chtěla?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Sweetie »

nevule, vymluvou jsou nervy ze studia, minimum pohybu, jakasi zabijejici monotonost. jak mi bylo ted krasne s brachou pri malym volnu, sice v hloubi duse mi vrtalo ze je to obet, ale to bych si vycitala, tlak se zvysil, spotreba jidla klesla, diky neustalymu pohybu, pestrych podnetu, brachovo pritomnosti:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:nevule, vymluvou jsou nervy ze studia, minimum pohybu, jakasi zabijejici monotonost. jak mi bylo ted krasne s brachou pri malym volnu, sice v hloubi duse mi vrtalo ze je to obet, ale to bych si vycitala, tlak se zvysil, spotreba jidla klesla, diky neustalymu pohybu, pestrych podnetu, brachovo pritomnosti:)
to mě nenapadlo, že jsou dvě, myslel jsem , že je buď vůle nebo nic,
takže se zkusím zaměřit na tu nevůli, ale až tak v listopadu;
ať mám víc klidu nebo pohybu, tak mně to nikdy neklesá, já bych potreboval osvíceného pinocheta
-olfesi ohledně bramborů, těstovin a špaget se mnýlíš, na mandelinku vyjíždí 11x a do obilí 9x, to mám odpozorováno u našich pracovníků JRD, a ti musí šetřit, venku najíždí PMN víckrát, mají-li dotace
-osobně bych si nikomu do jídla kafrat nedovolil, sám se taky nenechám zviklat, jen mám někdy potřebu sdělit i případnou jinou možnost, aby noví náhodní příchozí měli možnost částečně bez obav to testnout bez, neb např. zrovna z tohoto vlákna mi nějak vyplývá, že bez ní nelze přežít,
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Pepík Ševců »

To právě beru podobně. Do jídla málokomu kecám, vyjma mejch dětí ;)
Po docela dlouhejch zkušenostech jsem dalek toho, abych si myslel, že někdo z nás má jistě pravdu :D
Jen mě to holt překvapilo tady na tom fóru. To programový baštění syntetiky. Něco o tom mám taky načteno, tak zrovna takovýhle dávky C myslim můžou pouze škodit a bez kombinace s jinejma látkama, který například pomeranč obsahuje, nemůžou mít kladnej vliv. To zas nechci tvrdit, že to může bejt fatální, asi je to celkem putna.
Když jsem podotkl ve vedlejším vláknu o fruktóze, že je to dost přirozenej cukr, a že se mi nezdá, že by bez nadužívání škodil, někdo psal, že pokud je rafinovanej a bez dalších látek, vůbec ho to nezajímá a že je to jistě škodlivý. A teď tady koukám na dlabání syntetickejch vitamínů.
Tak jen ten paradox, no.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

cítím to naprosto podobně
PMN tkzv. ty látky nepůsobí izolovaně, leč v kombinacím stovek dalších, kteréžto mohou být těmi rozhodujícími, leč je jich v tak stopovém množství, že je nelze běžně detekovat a jsou vědci (množná naštěstí) a potažmo dealery ignorovány /např aminokyselin je možná na sto, ale v zájmu pozornosti jich je kolem 20ti/
osobně se domnívám, že KS, MMS, C, 12,13 apod mohou mít v nečekaných koncentracích zbytečně zničující vliv na prostředí a reakce v nejdůležitějším našem funkčním místě, tedy v tenkém střevě a to zvlášč pro jedince s odstraněným ochraným úkrytem pro mikrofloru, slepým střevem.
Takže ve skutečnosti je tomu naopak a já si cením ty, jež se dobrovolně podujímají těmto statečným testům, a vlastně včil jen poukazuji, že dosahované výsledky (přes fionin výkon) zatím neopravňují k začlenění na čelní stránku jakožto normy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Pepík Ševců píše:...Tak jen ten paradox, no.
Asi ne paradox, tím uděluješ všem lidem na fóru nálepku "vitarián" a dáváš je do jednoho pytle. Jsou tu převážně lidi kteří teprve usilují o vitariánství, opravdoví vitariáni sem většinou už nepotřebují chodit. Teprve hledají cestu, zkoušejí a tápají. Vždyť ani Šárka, hlavní propagátor C, se za plného vitariána ještě nepovažuje. A propagátoři MMS (např. Maria) jsou vitariánství ještě víc vzdáleni. A objevují se tu i názory anti-vitariánů, "řeč" fóra proto není řečí vitariánství.
Odpovědět