Prevence i léčba vitamínem C

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
supermanXXX

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od supermanXXX »

tak jsem snizil asi na 20g zlepseni nemoci oproti vcerejsku nepocituju jestli mi zitra nebude lepe vemu si zase 50g potrebuju byt do nedele fit odjizdim do zahranici. takymi prijde ze je lepsi vzit kolem 4g v kazde davce kdyz beru min nic se nedeje. no o stavu budu dal informovat....
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

IS okrem vit C potrebuje aj veleke davky vit D

pokial je D nedostatocny, tazko dosiahnut trvaly stav super IS 'LEN' C-eckom
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

a taky se účinek zesiluje v kombinaci se zinkem, selenem a b-komplexem, a bioflavonoidy - barevné plody, borůvky, šípky, rajčata...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
SupermanXXX

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od SupermanXXX »

jj b komplex k tomu beru jinak nic. jinak dneska je mi lepe takze to budu drzet zase kolem tech 20ti gramu
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Nerozumím tomu, proč se k té dvacce vracíš. Nemáš prachy, nevěříš, že si neublížíš? K průjmu si přeci nedošel, tak ber 50 g tolik dní, kolik cítíš příznaky choroby a tuhou stolici, až se něco z toho změní, budeš se cítit zcela zdráv nebo se dostaví průjem, pak bych teprve pozvolna snižovala na dlouhodobě plánovanou preventivní udržovací dávku či na nulu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
SupermanXXX

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od SupermanXXX »

ahoj snizil jsem to protoze jsem to tak pochopil z knijy kde i Klener daval prvni den 50 a pak uz jen 10 asi kvuli imunitnimu systemu aby se taky snazil s nemoci bojovat.nebo se pletu?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Tak to jsem tam asi přehlédla nebo zapomněla, četla jsem ji před rokem a měla dojem, že v nemoci čím více, tím lépe, řídit se průjmem.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
supermanXXX

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od supermanXXX »

to jo, ale asi se nema u nahlazeni a lehcih nemoci pouzivat tolerancni davka do uplneho vyleceni...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-837.html
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-837.html
Šari díky za info, to se hodí,

potravinářská, potravinářská... je to totéž co lékárenská? Já kůli tomu hliníku... :?:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

To by ses musel zeptat výrobce, nevím. Ale orálně bych to zase tak neřešila, vstřebatelnost hliníku ze stravy je tuším pouze kolem 0,3 % a vylučují ho pak ledviny. Hliník je v neživé přírodě naprosto všudypřítomný, minerály, hlína, neumytá mrkvička ze záhonu... ;)
Nelíbí se mi především megadávky ve vakcínách do svalu (100% vstřebatelnost, navíc tak velké množství ledviny nevyloučí dost rychle, aby se cosik neusadilo v mozku, o spolupůsobení s ostatními sajrajty nemluvě).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od smajliss »

Zajímavé info, tak to já dneska dojím svoji hliníkovou jedlou sodu s javorákem :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Nerada bych tě měla na svědomí, snad se moc nemýlím, že to není úplně hrozné :) Ale obyčejnou sodu z obchodu jsem používala roky, než jsem se dočetla, že z lékárny je bez hliníku, a Alzheimera stále nevlastním. Doufám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

Hlinik se vodstehoval do Humpolce a vyskyt Alzheimera to statisticky nezvysilo

mimochodom alzheimer a podobne prechodne stavy popisovane medicinou odidu ked sa prestane jest cukro a mozgu sa da jeho zakladna vyziva v podobe neznicenych tukov pod vedenim kokosaku
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Dano »

Dano píše:2,3 g C-cka sa nachadza, napr., v asi:
0,14 kg ceresni Acerola
Opacil som v Malajzii na jednej ovocnej farme. Cista kyselina :) Ani najmenej nespochybnujem ten obrovsky obsah vitaminu C.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

s.arik píše:Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-837.html
Kamarádka ho užívá bez vedlejších účinků, ale u jejího kojeného synáčka rozjíždí vyrážku (potvrzeno vysazením a opětovným užíváním). Po céčku z DM drogerie vyrážku nemají.
Jiná kamarádka píše, že se vyrábí v Číně (nemám ho, nemohu potvrdit ani vyvrátit).

Tak já si ho asi neobjednám a doufám, že pokud tak někdo učinil na základě mé info, nebude zklamán. Škoda, cena byla luxusní. Ale pokud někdo nebere denně 50 g, tak není ani dm-kové žádný velký výdaj. Já se tohle těhotenství držím jen kolem 10 g denně, spíše méně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Dano »

Jindra píše:
s.arik píše:Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
potravinářská... je to totéž co lékárenská?
Sarka, DM predava C v lekarenskej cistote?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od ravima »

Jindra píše:potravinářská, potravinářská... je to totéž co lékárenská? Já kůli tomu hliníku... :?:
Není. Farmaceutická (lékárenská?) kvalita má větší požadavky na čistotu. Potravinářskou kvalitu má úplně všechno v každém supermarketu (možná kromě jídla pro zvířata :-) )
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Dano píše:
Jindra píše:
s.arik píše:Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
potravinářská... je to totéž co lékárenská?
Sarka, DM predava C v lekarenskej cistote?
Na kelímku z Německa píší Arzneibuchqualität, přímo na české nálepce nic.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

ja teraz rozmyslam ci to Cecko v skutocnosti neposobi rovnako ako citron - len nevyplavuje alkalizacne mineraly a tak nelieci.

:?:
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od smajliss »

vždyť C nepůsobí alkalicky, takže nic neodvápňuje
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:vždyť C nepůsobí alkalicky, takže nic neodvápňuje
neveim ako posobi, v zaludku je to silna kyselina ale co s tym spravi telo naozaj neviem, pochybujem ze by telo dovolilo aby sa pojedanim Cecka premenila krv na kyselinu
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Dano »

Potravinarska:
s.arik píše:Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-837.html
..
Tak já si ho asi neobjednám a doufám, že pokud tak někdo učinil na základě mé info, nebude zklamán. Škoda, cena byla luxusní. Ale pokud někdo nebere denně 50 g, tak není ani dm-kové žádný velký výdaj.
Sarka, tato L-Ascorbic acid, kvalita liekopisná / pharm. na http://www.centralchem.sk/?IDe=40521
je trochu lacnejsia (18,2 Eur s 20% DPH / kg) ako u nas v obchodoch DM (19,9 Eur / kg).
V pripade (ale len jednorazoveho) nakupu v DM cez 1 zlavovy 15% kupon na cely nakup (myslim ze v tej ich knizke zliav za 150 bodov je len jeden) vyhrava DM.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Prý - ústně lze přijmout jen pár stovek miligramů, pro větší množství už musí být infuze? Hmmm :-)

Céčko v DM změnilo obal, cena stále 44,90 Kč:
vitamin_c.jpg
vitamin_c.jpg (37.88 KiB) Zobrazeno 27423 x
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Prý - ústně lze přijmout jen pár stovek miligramů, pro větší množství už musí být infuze? Hmmm :-)
taky přemýšlím jak se k tomu postavit,
zeman s klausem rozlišují dobré a špatné novináře,
olfes svého času dobré a špatné doktory,
takže budou i dobří a špatní vědci, tak toto jsou třeba ti špatní, jak nám kterému to prostě vyhovuje,
jinak na vánoce jsem všem rozdal to namíchaný céčko z fichemy, a jedinej kluk bral ty dávky vážně, přesto ochořel stejně jak nebrací matka s dcerou, a ještě nejhůř
pozor, i když neberu, stávám se tomu nakloněn, ostatně již jen jako příznivcoidní vitarián si to mohu dovolit
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Ahoj všichni, v jednom DM, kde jsem nekupovala stále kyselinu askorbovou, mi řekli, že už jí půl roku nemají. Tzn., že už jí DM neprodávají, nebo se jinde sehnat dá? Pak jsem jí sehnala u Karla Hádka, ale dražší.....
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jane »

Jinak já si nejsem schopná dát injekci čehokoliv, takže když jsem nemocná, hrnu to do sebe po lžících, nevim, jestli mi to pomáhá....zatim jsem to nezjistila. Prý se přebytek vit. C usazuje v uších a člověk může ohluchnout, nevim, co je na tom pravdy....
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

To se spis usadi v mozku a muzes zblbnout :mrgreen: ..
---------------------
Sezenes tady a za vyrazne lepsi cenu : http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-838.html (v prepoctu je to asi 9 baleni DM a vyjde Te asi na 18,70 Kc + nejake postovne):).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Asi v tom DM ještě nedostali zásilku nového balení C - jak píšu o pár příspěvků výše, koupil jsem ho tam začátkem března a byl to nový obal, takže pravděpodobně ho budou prodávat i dále.

(cepheus mě mezitím předběhl...) Jiný levný zdroj je např. Fichema, 120 Kč za 450g: http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-837.html

nebo vinařská, 649,- za 1 kg: http://www.vinarskydum.cz/e-shop/pripra ... -1-kg.html
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od mun »

Linus Pauling 1970, Food Matters 2008, 2009 se to rozjelo v USA a 2013 to dorazilo i do reakce idnes. Jen by mě zajímalo, zda se dochtoři a všechny ty antiquackerské weby omluví za posměch a nadutost.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od culka »

mun píše:
Linus Pauling 1970, Food Matters 2008, 2009 se to rozjelo v USA a 2013 to dorazilo i do reakce idnes. Jen by mě zajímalo, zda se dochtoři a všechny ty antiquackerské weby omluví za posměch a nadutost.
Urcite nie.

Jarda u seba na webe mi poradil na moju oziarenu kostrc liposomalny vitC. Fungujem na tom asi 6 tyzdnov (a mozno aj dlhsie) a uz ma bolia len bedrove klby. Kazdy tyzden si "uvarim" flasku a kazde rano ako nasi predkovia si dam frtana. Pred dvoma tyzdnami som to urobila aj s kurkumou (turmericom), teda to bol hnus, ale vypila som aj to. Ten tyzden som obcas aj zabudla si naliat a do troch dni ma kua kostrc zase zacala boliet, takze uz radsej nezabudnem nikdy. Akurat chudak doktor v pain clinic si mysli, ze mi to preslo od jeho kortizolu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

Culka, napis co to je v skratke
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od culka »

http://products.mercola.com/vitamin-c/
Len ked som prvy krat videla tu cenu, tak som sa ho chcela spytat, ci si nahodou nemam zobrat "second mortgage", aby som tie moje mnozstva mohla financovat. Jarda ma aj video, ako to spiskat v domacich podmienkach. Youtube ich ma tiez dost.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Syrovozrout »

mun píše:
Linus Pauling 1970, Food Matters 2008, 2009 se to rozjelo v USA a 2013 to dorazilo i do reakce idnes. Jen by mě zajímalo, zda se dochtoři a všechny ty antiquackerské weby omluví za posměch a nadutost.
Ať už zrovna tahle terapie má něco do sebe nebo nemá (v té se nevyznám a nezabývám se konkrétně jí), nikdy se za nic neomluvili a nikdy se za nic neomluví. To by museli přiznat, že jsou domýšliví a to neudělají.
Trochu mi to připomíná co se stalo v Řecku před lety páně 2007-2008: Dávno dávno před tím než uměle "vypukl" skandál s tím jak "Řecko podvádělo" (Kdo je ten "Řecko"?:D) protestovali tamní anarchisté - varovali, ale zbytek společností byl hluchý.
Co se stalo potom? Nikdy se jim nedostalo satisfakce a zásluhy shrábne někdo jiný. Naprosto nehledě na to, že se jediní snažili a odhalili to dříve než většina ostatních (VĚTŠINA SE VE SLOŽITĚJŠÍCH OTÁZKÁCH SKORO VŽDYCKY MÝLÍ!) procitla ze své kocoviny. Jak se říká ve válce nezáleží na tom, kdo je blíže pravdy, ale kdo přežije.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od rudo »

v pripade mediciny nejde nikdy o omyl, je to umysel dobre prespekulovany, aj ked ten tuctovy obvodacik nema paru ze o co ide
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Janek »

Jindra píše:
s.arik píše:Fichema drasticky zlevnila céčko, takže stojí méně než v DM drogerii.
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-837.html
Šari díky za info, to se hodí,

potravinářská, potravinářská... je to totéž co lékárenská? Já kůli tomu hliníku... :?:
Kolik si nakoupil?

http://www.24-lekarna.cz/Potravni-dopln ... C-plv-100g
Dóza obsahuje 100 g vitaminu C (kyseliny askorbové) v nejčistší formě v lékopisné kvalitě.
Hahaha, prasek je z nemecky nejmenovany chemicky fabriky, normalni potravinarsky cé. Ten popisek je budto upraveny anebo pochazi z davne doby, na krabicce o tom neni ani slovo.

Fakt jako jestli si nekdo mysli ze za 40,- koupi lekarsky cecko tak ... Upad. Hlavne to nikde ani nezjisti co v tom je.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Janek »

s.arik píše:
2olfess píše:KDYŽ MĚ UŠKNE HAD, TAK PRVNÍ POMOCÍ JE, KAŽDÝCH 15 MINUT, APLIKOVAT VIT C.
Ano, kapitolka o otravách je tam taky a nevím proč, ale hned si mi připomněl očkování :P
Takže kolem něj se taky dopovat, tělo pak ten rtuťovo-formaldehydovo-bakteriální nápor zvládne lépe.
A co kdyz si telo zapamatuje cecko jako puvodce a pak budes mit alergii na cecko ?:-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

.
@Janek - nebuď zas takovej pesimista ;-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Janek »

mam zasilku C prasku od vyrobce na ktere byl stitek puvodni fabriky a specifikace kamo :-D
Nejde tak o spekulace ale fakta :-) fabrika dco jsem si nasel ela v potravinovem a ne lekarenské prumyslu. Nebud zas takovej optimista, nejsem si jistej zda v objemu 40g denne uz by tech svinstev nebylo presprilis...

Muj nazor, netvrdim ze jediny spravny v soucasne dobe je, ze vseho moc skodi a to plati i o cecku i o "zdravem jidle", zkratka kazde jidlo je vice nebo mene toxicke, idealni je ho omezit na minimum a volit to s nejnizsim skodlivym ucinkem.

Tim nerikam ze to nejak skodi (kez by ne, ve vetsim mnozstvi), ostatne ja vim uplny prd jak zivy organizmus funguje, daleko vice vim o strojich pocitacich sifrach technologiich. Bohuzel ani doktori a vedci o tom zivem organismu (stale, zatim?) mnoho nevedi, vetsinou. Bohuzel cecko jiny nez synteticky chemicky se tezko sezene a vyrabi se take uz (kvuli cene) snad nejakym louhovanim nebo co...

Vitamin c se zhusta uziva v potravinach k omezeni oxidace potravin, mnohdy ani neni uveden:
Kyselina L-askorbová se využívá jako antioxidant např. v ovocných džusech nebo v pekárenském či masném průmyslu, kde snižuje oxidaci tuků a tím brání vzniku rakovinotvorných látek. Další využití nalezne jako konzervační prostředek (pomáhá zachovat barvu zpracovaného masa, trvanlivost mléka v prášku, předchází zakalení piva, vyblednutí ovocných šťáv a další), jako prostředek ke zpracování mouky (urychluje zrání mouky a tím snadnější zpracování těsta) nebo jako přísada do ovocných salátů, džusů, snídaňových cereálií, mražených plodů moře a mnoho dalších.
Takže jak tu psal Panda že jedl jenom rohliky a proc nedostal kurdeje, odpoved je zrejma...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět