Prevence i léčba vitamínem C

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

2olfess píše:Šárko, zajímalo by mě, jestli by si se do nového vlákna o vit. C pouštěla s takovým nadšením, kdyby si věděla, co to bude stát za úsilí a čas na psaní příspěvků a obhajování svých postojů.
Ale to mají všichni, kdo přinášejí nové věci mezi lid, stejné :wink:
Víš, přízemně. Já to neberu jako nějaké svoje poslání, ani povinnost tady reagovat. Už roky se vykecávám na různých fórech, je to takový můj (zlo)zvyk, prostě aby řeč nestála...no zkrátka ženská. V některých obdobích je to o stravě, jindy o buddhistické praxi, pak zase o nošení v šátku nebo o plenkách :) Je přirozené, že se po čase člověk nad jedním tématem začne nudit a soustředí se na trochu něco jiného. Vždycky, když na vitouše nepíšu celé týdny, můžete se vsadit, že žhavím jiná fóra :D Asi to není extra zdravě a smysluplně strávený čas, ale zatím tak žiju...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Já v 5 takhle zkusil tajně cigaretu, byla hnusná a i blbě mi bylo, takže jsem od té doby zarytý nekuřák.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Taky mi opakované ochutnávky cíga, piva či vína nepřinesly naprosto žádné chuťové uspokojení, ať už mi bylo 5, 15 nebo 25 let.
Ale když jsem poprvé ochutnala tvrdý alkohol, učaroval mi ten účinek na tělo - už po dvou locích teplo a mravenčení v údech, ach 8) Takže jsem od té doby, když už byla nějaká oslavička, přirozeně šla po tom chlastu, co je současně sladký a silný, abych měla požitek i v ústech i v žilách, na rozdíl od nechutných ohnivých pálenek nebo hořkého piva (neříkejte mi, že jsou i sladká, i ta jsou hořká! :))).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Marci »

Clovece Olfessi,ja nikdy pivo nepila.Ale po lonske hladovce jsem zacla,dokonce jsem ho pila i v navratovce :shock: Fakt jsem si nemohla pomoci. No a od te doby vice mene pravidelne a dela me to moooc dobre. nesnasim ale piva sladka - cerna. Cim je horci tim lepe.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:A ja si rikal, co cumim do stropu, kdyz jindy zaspim vse co v bedne davaji. Tak jsme dali se zenou nejake ty radovanky a tam C-ecko neprekazelo ani trochu .. :P ...
Taky mi připadá, že je to snad silnější než modré bonbonky. Žádný pokles zájmu na vita.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Panda píše:
cepheus píše:A ja si rikal, co cumim do stropu, kdyz jindy zaspim vse co v bedne davaji. Tak jsme dali se zenou nejake ty radovanky a tam C-ecko neprekazelo ani trochu .. :P ...
Taky mi připadá, že je to snad silnější než modré bonbonky. Žádný pokles zájmu na vita.
Počkat, nepsal si někde jinde něco jiného? Nebo tomu špatně rozumím. Vita snižuje libido, C zvyšuje?

U mne jsem si nevšimla žádného nabuzujícího ani tlumícího efektu céčka. Tlumí mě prostě nedostatek spánku a budí mě Míra, ať jím nebo piju cokoliv :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:...Vita snižuje libido, C zvyšuje?...
Ano, takhle mi to připadá. ;-) C celkově zvyšuje aktivitu. Ty přece nemůžeš porovnávat, když ho jíš už trvale.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Pando :) nojo.

Ráda bych tady navázala na starší zmínku o aditivech z mého deníku...
Psala jsem tam, že vím, že umělá sladidla jsou humusy, ale třeba takový sorbit(ol) zní fakt nevinně: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sorbitol, když je přirozeně obsažen i v ovoci žejo. Je také v tabletách šumivého C, které občas dávám Mirušce, a v tabletách kyseliny listové, které jako těhotná jím denně. Nadšená ze sladidla nejsem, ale snad přínos vitamínu přebije otravu z aditiv.

Z téhle zmínky v knize o C na str. 198 se ale zdá, že to není cukr úplně žádaný, aneobo třeba je, ale stejně jako u glukózy "všeho moc škodí" a velmi záleží na jeho množství v krvi a buňkách.
"(vitamín C) Bráni abnormálnej bunkovej akumulácii sorbitolu, čím bráni zrakovým komplikáciám cukrovky. Už malé výživové dávky 100-600mg znížili sorbitol červených krviniek na normálnu úroveň za 30 dní. Vitamín C inhibuje aldózo-reduktázu a Cunningham ho považujú za lepší než farmaceutické inhibítory kvôli jeho veľmi nízkej toxicite. Dávky 2g denne znížili sorbitol červených krviniek o 56,1% pri užívaní po dobu 3 týždne; pri in vitro štúdiách bola koncentrácia sorbitolu nepriamo úmerná koncentrácii vitamínu C a pri najvyššej koncentrácii vitamínu C v bunkách bol sorbitol znížený o 98,3%. Vynikajúcu schopnosť vitamínu C v znížení vnútrobunkového sorbitolu potvrdila aj kontrolovaná štúdia."

Nepřestávám se divit, kolika reakcí se v těle kyselina askorbová zřejmě účastní, a už snad chápu, že jsem bez průjmu užívala tak vysoké dávky. Odstraňuje CO z hemoglobinu a těžké kovy z těla, snižuje hladinu sorbitolu, dělá 150 dalších věcí, které se mě určitě týkají, když se pohybuju mezi emisemi z dopravy a potrava je zamořená různými toxiny...

Taky mě napadlo, ale to už mě úplně ukamenujete (:-) , že Klennerovy dávky jsou z padesátých až sedmdesátých let. Tehdy byly zemědělské plodiny ještě o malinko méně degenerované než dnes a na životní prostředí se tenkrát snad tolik nehledělo, jako dnes, ale zamoření se kumuluje a minimálně kvalita vzduchu je myslím v současné době spíše horší než tehdy. Takže zatímco Klennerovy těhotné braly 10-15, kdoví, kolik by doporučil, kdyby žil dnes? Dneska je každý i v malém městě vlastně něco jako kuřák, neustále vystaven obrovským dávkám CO a polyaromatických uhlovodíků a nevím čeho ještě...což spotřebu C zvyšuje.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od dgm »

Hmmm?
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevc ... 2011040001

(pardon, jestli uz to tady je, nedocetla jsem zatim vsechno ...)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Doufám že se nakonec nezjistí, že všechno se to točí jen kolem množství dodávaného C, všechny nemoci i stravovací styly? Marně přemýšlím co by tuhle myšlenku vyvrátilo. Snad jen - zvířata (psi) na lidské stravě onemocní podobnými nemocemi, přestože si (snad) vyrábí vlastní C. Nebo, možná lidská strava produkci C u nich potlačí.

Chtělo by to hacknout lidské geny a doplnit ten chybějící. Jak snadné.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

DGM, to tu ještě nebylo, velmi zajímavé.

Céčko do žíly je tak složité vyrobit? :( Asi jde o čistotu že... měla jsem (laický) dojem, že se jedná jen o askorbát sodný v destilované vodě, tak nic no.

Každopádně doufám, že výrobu a prodej prášku kyseliny askorbové zatrhnout nemůžou, jde přece mj. o dosti běžný konzervant v potravinářství. A neškodný doplněk stravy.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Další člověk, co snese kolem 50 g céčka bez potíží, a Jarda mu taky poradil dojít až k průjmu...
Tady a pár dalších příspěvků za http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 654#p20654
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Já taky mívám denně tak 40 g aniž se něco ozývá (víc jsem nezkoušel tak hranici nevím), až jsem zapochyboval zda něco nefunguje špatně? Stále mi ještě trochu doznívá nachlazení (přes 2 týdny), tak nevím jestli je možné že by to nachlazení toho C tolik spotřebovávalo? K tomu mám 100% vita, takže bych myslel že z ovozelu bude C dostatek, ale možná tedy ne. Když dávky snižuju tak začínám to nachlazení trochu zas pociťovat. Jakoby to C nemoc nepomáhalo odstranit, ale jen odstranilo projevy - čili se s C cítím perfektně (i psychicky), ale musím ho stále dodávat. Ale kdoví, možná by bez C ta nemoc propukla mnohem vážněji a delší dobu, těžko se to porovnává když jsou pokaždé jiné podmínky a jiná nemoc. Z mého pohledu mi C zatím funguje až zázračně.

... což taky i dost leze do peněz, půl krabičky C denně. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:Já taky mívám denně tak 40 g aniž se něco ozývá (víc jsem nezkoušel tak hranici nevím), až jsem zapochyboval zda něco nefunguje špatně? Stále mi ještě trochu doznívá nachlazení (přes 2 týdny), tak nevím jestli je možné že by to nachlazení toho C tolik spotřebovávalo? K tomu mám 100% vita, takže bych myslel že z ovozelu bude C dostatek, ale možná tedy ne. Když dávky snižuju tak začínám to nachlazení trochu zas pociťovat. Jakoby to C nemoc nepomáhalo odstranit, ale jen odstranilo projevy - čili se s C cítím perfektně (i psychicky), ale musím ho stále dodávat. Ale kdoví, možná by bez C ta nemoc propukla mnohem vážněji a delší dobu, těžko se to porovnává když jsou pokaždé jiné podmínky a jiná nemoc. Z mého pohledu mi C zatím funguje až zázračně.

... což taky i dost leze do peněz, půl krabičky C denně. :-)
Jestli Ty se něčeho nebojíš, jestli moc nespoléháš právě na to céčko.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Stále mi ještě trochu doznívá nachlazení (přes 2 týdny)
cože? Ty snad jíš párky :?: Takovej zkušenej vitarián a půstař... to je divný, že se Ti to táhne tááák dlouho :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:cože? Ty snad jíš párky :?: Takovej zkušenej vitarián a půstař... to je divný, že se Ti to táhne tááák dlouho :?
Žejo? Bylo už divné něco vůbec chytnout při poctivém 100% (přitom dosud dlouho ani náznaky nemocí). Tak buď je to nějaká agresivní mrcha nebo jím tajně řízky ... ale nikomu to neříkej ;-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od buc11 »

tak céčko a 14 dní a zázračně,
já bych zvýšil z 25 týdně aspoň na 35
nejezení párku není léčivé
jupííí
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Panda píše:
Jindra píše:cože? Ty snad jíš párky :?: Takovej zkušenej vitarián a půstař... to je divný, že se Ti to táhne tááák dlouho :?
Žejo? Bylo už divné něco vůbec chytnout při poctivém 100% (přitom dosud dlouho ani náznaky nemocí). Tak buď je to nějaká agresivní mrcha nebo jím tajně řízky ... ale nikomu to neříkej ;-)
Snadné vysvětlení. Každá "nemoc" na vita nebo během půstu je přece čištění organismu :lol: :lol: :lol:
Všechny ty storky o bolesti hlavy, průjmu, nekonečných hlenů z nosu, jak se "vracejí staré nemoci, aby se už jednou provždy vyřešily a nevrátily se"... :D
Jak mi psala Dgm, jak uvádí Morse a další.

Tím k tomu nechci zaujmout žádné stanovisko, jen poukázat na to, že nejsou všichni vitouši a půstaři vždy zcela zdraví, ale na svou nemoc se dívají optimističtěji, co jim taky zbývá :)

Jinak já jsem také byla na vařené stravě určitě nachlazená trochu méně často než když se snažím jíst lépe :wink: Ale Standa myslím říkal, že máme být za každou rýmu rádi, že jde bordel ven a neusazuje se...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:O zajímavé stránky jsem zakopnul ... Je tam i o E-čkách a kterým je dobré se za každou cenu vyhnout...
Volakedy davno som prechadzala vsetky E-cka, a robila si zoznam, ktore su ako skodlive. Davala som im znamky ako v skole. 1 - nezavadne, prirodne ... 5 - rak isty.
Bolo to zaujimave, mnohe stranky hovorili napr. o kys. citronovej ako o uuuuplne neskodnej latke (znamka 1), inde uz hrozili prstom (2), niekde uz priamo strasili (3).
Keby tuto moju "studiu" nahodou niekto chcel, poslem mu to mailom (ked to doma vyhrabem), ale myslim, ze je to uplne zbytocne, staci jest nespracovane produkty a netreba sa bat. A ak uz raz za cas nieco clovek zje, coho nevie zlozenie, tak hlavne nepanikarit, s tou trochou chemie sa telo zrovna.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Sitar »

Tady má céčko jedničku: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:Tady má céčko jedničku: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
Kyselina solná i sírová jen dvojku? Tak nevím nevím...
Kyslík 0 a vodik 1, takže když vypiju vodu tak dostanu do těla čtverku? Fuj, to nechci...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:Snadné vysvětlení. Každá "nemoc" na vita nebo během půstu je přece čištění organismu...
Pravda, je hloupost předpokládat že zdravý styl života = bez jakékoliv nemoci. Není otázkou kolik nemocí, ale jak si s nimi organismus poradí. V práci kolem mne všichni dlouhodobě nachcípaní (delší dobu než jsem to měl já, někteří i na antibiotikách), skoro umírající, u mne se ta nemoc projevovala jen lehounce (lehkou rýmou a spíš pocitově) a fungoval jsem normálně, ani ostatní většinou nevěděli že jsem také bacený. Jen jsem si na vita navykl všímat si i drobných projevů nemocí (protože větší nejsou), což ostatní za nemoc ani nepovažují. C mi hodně přispělo k dobrému stavu, příště ho nasadím hned na začátku namísto půstu. Takový průběh nemoci je pak pohodička.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Dano »

Sitar píše:Tady má céčko jedničku: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
Veru hej. Chceli ho odpojit od pristrojov a on po tom, ako jeho 3-ja vlastni synovia po tvrdohlavom presviedcani lekarov liecit ho C-ckom dosiahli svoje, si kludne a drzo zije dalej :) Ini, ktorych pribuzni po tomto medializovanom uspechu tiez ziadali o tu istu liecbu, to stastie nemali, lekarov nepresvedcili :( Podla http://merrilynhope.com/swine-flu-intra ... vitamin-c/.

Pise sa tam o 60min TV dokumente na Channel 3, Television New Zealand, odvisielanom v septembri 2010.
Obhajcom liecby v relacii bol zrejme aj Professor Doctor Ian Brighthope. Okrem ineho sa v nom spomina jeho vyrok
Ludia neumieraju na "prasaciu" chripku, oni umieraju na deficit vitaminu C.
A tym lekarom, ktori podobne ako v tej relacii nejaky "expert" z Noveho Zelandu tvrdia, ze "neexistuje ziadny dokaz o tom, ze vitamin C funguje" odkazuje:
CITAJTE. Existuje VELA dokazov. Kniznice su plne dobrej literatury k tejto teme.
Podla http://203.31.16.60/Resources/Brighthope.htm pan Dr Ian Brighthope, m.b., b.s., DIP. Agr. Sc., M.A.T.A., F.A.C.N.E.M. bol President of the Australasian College of Nutritional & Environmental Medicine. Aktualne o nom zivotopis, jeho knihy, co lieci... na http://www.nutritioncare.com.au/about/brighthope.php
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

Nojo ale co by to udělalo s farmaceutickým průmyslem, když je teď tak krásně výdělečnou oblastí?
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Já taky mívám denně tak 40 g aniž se něco ozývá (víc jsem nezkoušel tak hranici nevím), až jsem zapochyboval zda něco nefunguje špatně? Stále mi ještě trochu doznívá nachlazení (přes 2 týdny), tak nevím jestli je možné že by to nachlazení toho C tolik spotřebovávalo? K tomu mám 100% vita, takže bych myslel že z ovozelu bude C dostatek, ale možná tedy ne. Když dávky snižuju tak začínám to nachlazení trochu zas pociťovat. Jakoby to C nemoc nepomáhalo odstranit, ale jen odstranilo projevy - čili se s C cítím perfektně (i psychicky), ale musím ho stále dodávat. Ale kdoví, možná by bez C ta nemoc propukla mnohem vážněji a delší dobu, těžko se to porovnává když jsou pokaždé jiné podmínky a jiná nemoc. Z mého pohledu mi C zatím funguje až zázračně.

... což taky i dost leze do peněz, půl krabičky C denně. :-)
Asi je důležité jíst s céčkem i ten "balast" okolo. Proto céčko při nachlazení kousám dohromady s kyselým zelím. K tomu jím tak 1-2 růžice česneku denně (samotný, rozdrcený s míchanými vajíčky, v polévce...). Pach česneku se nedá přehlušit čištěním zubů, mimochodem, protože prostupuje plícemi i kůží, což může být v kanclu trapný, no. K tomu piju čaj z lišejníku islandského s hořcem nebo jablečníkem (brr, děsně hořký, kdo vymyslel ten název :)). Spolehlivý postup, tedy alespoň pro mě.

Ještě se mi taky osvědčila procedura omývání celého těla dle Kneippa. Ze zahřáté postele vstanu (člověku nesmí být zima), namočím froté ručník do studené vody, vyždímám, a "utírám" si s ním rovnoměrně celé tělo. Lehce. Pak si zase lehnu do postele, abych byl přikrytý. Vypadá to jako prkotina, ale mě připadá, že to fakt při nachlazení pomáhá.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Zdeníno »

Jo, jo. Elixír mládí. Tohle staronové téma nikdy nezmizí. Tak teď ho máme v Céčkovém přebalu. :)
A zlí farmaceuti, kteří ho náhodně vyrobili, nás chtějí o jeho blahodárné účinky ze zištných důvodů připravit.

Tedy i já se sem tam počítám mezi konspirační teoretiky, ale co je moc, to je moc. :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:
Sitar píše:Tady má céčko jedničku: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
Kyselina solná i sírová jen dvojku? Tak nevím nevím...
Kyslík 0 a vodik 1, takže když vypiju vodu tak dostanu do těla čtverku? Fuj, to nechci...
Kyselina sírová je silná žíravina. Při manipulaci s touto kyselinou je nutná velká opatrnost. V potravinářství se kyseliny sírové používá jako okyselující látka při výrobě některých alkoholických nápojích, v mlékárenství apod. V množství a ředění, v jakém je k těmto účelům užívána je to zcela bezpečná látka. V ČR je používání této kyseliny povoleno v nezbytném množství s výjimkou dětské výživy. V USA je používání látky povoleno.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:39, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Zdeníno »

cepheus píše:Od pátku testuju 10g C, pokud moje dlouhodobě trvající večerní otoky končetin zůstanou tam, kam zmizely, je mi šumák kdo to vyrábí, milý Zdeníno. :) :wink:
Lék je lék, elixír mládí je, řekněme, nedospělost.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Jasně, však to tady snad nikdo nepropagoval jako elixír zdraví a mládí. Jen jako docela základní látku, které má zřejmě populace deficit a jejíž "megadávky" mohou zlepšit a urychlit léčbu mnoha chorob.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Že se někdo na C dožil 93 let, z toho na zadek nepadám, kolik stoletých jedlo jak prasata a neužívalo nic...
Zapůsobil na mě "genetický koncept" a úspěchy s léčbou céčkem, popsané v knize. Prostě inspirace, dodat tělu něco, co mu chybí, případně si vyléčit rychleji aktuální neduhy - na dlouhověkost příliš nemyslím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:...na dlouhověkost příliš nemyslím.
Ta začíná zajímat spíš až nás, -sátníky, a to docela akutně. :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:...Taky se Ti Pando zdá, že ten tejden je čím dál kratší ? :)
Myslel jsem že jenom já mám tuhle divnou časovou deformaci. :shock:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od culka »

A to si natahujete budik, aby ste do seba kopli Ccko alebo ako to robite.

Kym som bola doma, nebol problem. Vzdy som mala celodennu davku nachystanu v kuchyni. Potom ma poslali zase robit a to som si bezne spomenula az vecer. Takze som ho a spolu s nim vsetky ostatne pirule prestala hltat. Asi to zase prehodnotim.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

No, třeba si v práci nevzpomeneš na doplňky stravy, ale snad alespoň piješ (=celodenní dávka AS v petlahvi s vodou, schovávat před světlem, například v tašce, batohu...)?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od culka »

s.arik píše:No, třeba si v práci nevzpomeneš na doplňky stravy, ale snad alespoň piješ (=celodenní dávka AS v petlahvi s vodou, schovávat před světlem, například v tašce, batohu...)?
Jaj moja, ja co si nezabalim, to nemam a co nemam doplnim az po asi 18-20 hodinach. Ale ked sa chce, tak sa to volako vymysli.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

To je super rada, přírodní bioflavonidy v prášku...pro mne mnohem praktičtější než čerstvé šťávy každý den (jsem líná je dělat, obvykle mi vůbec nechutnají a příliš nezasytí, čímž šíleně navyšují denní výdaje za jídlo). Dokonce i s dávkováním :) Akorát si myslím, že se zde autor trochu mýlí, zaměňuje celý sušený šípek s výtažkem (=flavonidy) ze šípku, asi. Takže poměry by bylo lepší navýšit ve prospěch sušených šípků...

Zítra ho objednám...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

"Biochemické a fyziologické funkce vitamínu C

Člověk není schopen produkovat vlastní vitamin C. Ten má asi 20 funkcí, které plní. Přispívá celkovému metabolizmu, aby dobře fungoval. Přitom nedochází k překyselení. Ascorbová kyselina se metabolizuje alkalicky.

1. Souvislost imunitního systému s procesem látkové výměny:
Prostaglandiny PGE2 a PGI2 - zvyšuje
Tromboxan - snižuje
Histamin - snižuje
Interferon- zvyšuje
Pohyblivost a chemotaxe leukocytů- zvyšuje
Fagocytóza- zvyšuje
IgM,OgA,IgG - zvyšuje
Komplement CIq, C3 - zvyšuje

2. Zánětlivý systém:
Cytochrom P450 - zvyšuje
Těžké kovy - snižuje
Kyselina močová- snižuje
Tvorba nitrosaminu- snižuje

3. Fyziologické antioxidativní systémy:
Recyklace vitaminu E - zvyšuje
Lapače radikálů- zvyšuje

4. Metabolizmus tuků:
Cholesterol- snižuje
LDL-Cholesterol - snižuje
HDL-Cholesterol - zvyšuje
Lipoprotein A - snižuje
Tvorba karnitinu - potřebuje vit. C
Triglyceridy - snižuje
Žlučové kyseliny- potřebují vit. C

5. Metabolizmus železa:
Rezorbce- zvyšuje
Stabilizace systémů ferritinu a železa - zvyšuje

6. Neuro- endokrinní systém:
Neuroendokrinní hormony- potřebují vit. C
Katecholaminy- potřebují vit. C

7. Hydroxyprliferativní reakce
Tvorba kolagenu - zvyšuje"

z http://www.symbinatur.com/Vysoke-davky- ... 31_58.html
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prevence i léčba vitamínem C

Příspěvek od s.arik »

Cephee, díky, asi tu chybu budu ještě občas opakovat :) než se přeučím.

Jsem to vlákno dočetla celé, právě včera, takže o šťávách vím, ale nechutnají mi, nedělám je denně a hledala jsem nějaké instantní (:-) práškové řešení, případně i pro Míru do práce. Dnes jsem sušený šípek objednala, ale při vší úctě k tomu zázračnému plodu a jeho božímu komplexu účinných látek se obávám, že těch flavonoidů :wink: v sušeném oplodí nebude tolik, aby se to dalo s céčkem míchat jen v poměru 1 : 10, vlastně ani ne 1 : 1.
Ale určitě lepší "jeden šípek denně" a k tomu umělé C, než jenom to C.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět