VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

vlada
Příspěvky: 16
Registrován: sob bře 06, 2004 22:09

Příspěvek od vlada »

buc11 píše: Nevím, co je úlet, možná aktivní účast na zabijačce, nemyslím, že by to byly 3 skleničky whisky (ani bych to neoznaččoval za chlast, takové množství alkoholu se v organismu vytvoří a zlikviduje za rok stejně každému, ovšem souhlasím s tebou že jakékoliv množství dodáno zvně jest nepříznivým) nebo párek v rohlíku ročně, mnohem větší zatížení trávicího systému mi působí např. když se přeplácnu ovocem či orechmi. Proto zůstávám u přesvědčení, že organismus nepozná, je-li to vařené uzené, či syrové, (jiná otázka je v mentální oblasti, když mu jako organismu naznačím, že sem vložil neco nepatřičného, on poslušně negativně zareaguje, ale to si můžu udělat i na hrušku třeba) pro něj to akorát znamená víc svinstva na úklid.
Má zamyšlení neznamenají, že bych byl zastáncem semotamo nějakej cooking, naopak, ale jsem přesvědčen, že lze i raw nedělat jaxe má, tedy i vícezatěžujícím způsobem pro náš trávicí systém. Ale určitě je lepší, kdo to dokáže, se obejít i bez úletíků.
Připouštím, že je částečně i věcí psychiky která se mi rozhodí pomyšlením na to, že jsem snědl zase něco nepatřičného ale reakce na úlet je u mě přesvědčivá a někdy krutá. Pak mi dost dlouho trvá než si metabolizmus i psychiku upravím do rovnovážného stavu. Co se týče alkoholu, je to droga a u člověka který přešel na row stravu, tudíž snažícího se dostat o stupínek výše než je průměr nemá co pohledávat. Chlast a přiblblé opojení z něho jsem přenechal pro póvl a plebejům, kteří si nedokáží navodit pocit uvolnění jiným způsobem. Nikoho nekárám neb jsem přesvědčen, že každý jsme jiný a musíme si tu svou cestičku prošlapat každý sám a po svých vlastních nožičkách.
Proto Buci šlapej, šlapej, šlapej,
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

vlada píše:
buc11 píše: Nevím, co je úlet, možná aktivní účast na zabijačce, nemyslím, že by to byly 3 skleničky whisky (ani bych to neoznaččoval za chlast, takové množství alkoholu se v organismu vytvoří a zlikviduje za rok stejně každému, ovšem souhlasím s tebou že jakékoliv množství dodáno zvně jest nepříznivým) nebo párek v rohlíku ročně, mnohem větší zatížení trávicího systému mi působí např. když se přeplácnu ovocem či orechmi. Proto zůstávám u přesvědčení, že organismus nepozná, je-li to vařené uzené, či syrové, (jiná otázka je v mentální oblasti, když mu jako organismu naznačím, že sem vložil neco nepatřičného, on poslušně negativně zareaguje, ale to si můžu udělat i na hrušku třeba) pro něj to akorát znamená víc svinstva na úklid.
Má zamyšlení neznamenají, že bych byl zastáncem semotamo nějakej cooking, naopak, ale jsem přesvědčen, že lze i raw nedělat jaxe má, tedy i vícezatěžujícím způsobem pro náš trávicí systém. Ale určitě je lepší, kdo to dokáže, se obejít i bez úletíků.
Připouštím, že je částečně i věcí psychiky která se mi rozhodí pomyšlením na to, že jsem snědl zase něco nepatřičného ale reakce na úlet je u mě přesvědčivá a někdy krutá. Pak mi dost dlouho trvá než si metabolizmus i psychiku upravím do rovnovážného stavu. Co se týče alkoholu, je to droga a u člověka který přešel na row stravu, tudíž snažícího se dostat o stupínek výše než je průměr nemá co pohledávat. Chlast a přiblblé opojení z něho jsem přenechal pro póvl a plebejům, kteří si nedokáží navodit pocit uvolnění jiným způsobem. Nikoho nekárám neb jsem přesvědčen, že každý jsme jiný a musíme si tu svou cestičku prošlapat každý sám a po svých vlastních nožičkách.
Proto Buci šlapej, šlapej, šlapej,
Já si kárání nepřipouštím a s tebou už po třetí souhlasím, a teď moc nešlapu dál a hloub a spíš si na třešních a lesních jaghodách užívám, ale jen jsem čekal, zda jsi někdy nepocítil úlet i na ultra stopro ró, já jsem dřív velmi bazíroval na syrovosti, ale na nevhodnou skladbu mi tělo stále vysílalo různá znamení. A i dnes některá ignoruju.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já to mám teď taky tak, že jsem sice 100% syrová, ale neznamená to, že to dělám dobře. Jim prostě víc než bych měla, pozoruji to proto, že už se mi jeden čas dařilo jíst správně. A ač mi to přejídání nedělá moc dobře, bylo by pro mě horší jíst rozumné množství se zařazením vařeného a soleného, protože potom bych psychicky na syrový nevydržela. Snad se to množství časem upraví samo... :?
vlada
Příspěvky: 16
Registrován: sob bře 06, 2004 22:09

Příspěvek od vlada »

buc11 píše:
Já si kárání nepřipouštím a s tebou už po třetí souhlasím, a teď moc nešlapu dál a hloub a spíš si na třešních a lesních jaghodách užívám, ale jen jsem čekal, zda jsi někdy nepocítil úlet i na ultra stopro ró, já jsem dřív velmi bazíroval na syrovosti, ale na nevhodnou skladbu mi tělo stále vysílalo různá znamení. A i dnes některá ignoruju.
Buci, můj jedinej problém s row stravou je, že když mi něco chutná tak nevím kdy mám dost, přežeru se a pak je mi těžko. Ale ve srovnání s vařeným to není takovej problém a navíc to rychle strávím. Samozřejmě že mám také výčitky, že jsem ztratil kontrolu a neovládl svou přirozenou žravost. Nesmíme zapomínat, že syrové stravy stačí trocha naproti vařený, proto stálé krocení chuti je namístě. Myslím ale že máš stejnej problém soudě podle Tvých snědených tun ovoce u Tajců (ale to ti docela závidím, asi bych si taky dopřával jak utrženej ze řetězu)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

vlada píše:
buc11 píše:
Já si kárání nepřipouštím a s tebou už po třetí souhlasím, a teď moc nešlapu dál a hloub a spíš si na třešních a lesních jaghodách užívám, ale jen jsem čekal, zda jsi někdy nepocítil úlet i na ultra stopro ró, já jsem dřív velmi bazíroval na syrovosti, ale na nevhodnou skladbu mi tělo stále vysílalo různá znamení. A i dnes některá ignoruju.
Buci, můj jedinej problém s row stravou je, že když mi něco chutná tak nevím kdy mám dost, přežeru se a pak je mi těžko. Ale ve srovnání s vařeným to není takovej problém a navíc to rychle strávím. Samozřejmě že mám také výčitky, že jsem ztratil kontrolu a neovládl svou přirozenou žravost. Nesmíme zapomínat, že syrové stravy stačí trocha naproti vařený, proto stálé krocení chuti je namístě. Myslím ale že máš stejnej problém soudě podle Tvých snědených tun ovoce u Tajců (ale to ti docela závidím, asi bych si taky dopřával jak utrženej ze řetězu)
já jsem tušil, že krom toho chlastu budem skoro na stejno, osobně jsou mi bližší militantnější náhledy na raw problematiku
vlada
Příspěvky: 16
Registrován: sob bře 06, 2004 22:09

Příspěvek od vlada »

buc11 píše: já jsem tušil, že krom toho chlastu budem skoro na stejno, osobně jsou mi bližší militantnější náhledy na raw problematiku
Přiznávám svůj problém s alkoholem se kterým jsem sváděl litý boj na začátku své „CESTY“ proto ten můj nekompromisní postoj. Tvrdím, že alkohol v jakékoliv podobě je droga, která oblbuje mozek a zdržuje práci na sobě samém. Zcela jistě pozitivně nepřispívá k rovnováze a klidu, který je důležitý pro jakýkoliv pokrok. Alkohol můžu definitivně vyškrtnout ze seznamu věcí na kterých mám pracovat, ale ještě jich přehršle zbývá. Advid by správně napsal: Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“ Promin Advide
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Není co promíjet. To nejsou má slova, je to věta z jedné knížky. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

vlada píše:
buc11 píše: já jsem tušil, že krom toho chlastu budem skoro na stejno, osobně jsou mi bližší militantnější náhledy na raw problematiku
Přiznávám svůj problém s alkoholem se kterým jsem sváděl litý boj na začátku své „CESTY“ proto ten můj nekompromisní postoj. Tvrdím, že alkohol v jakékoliv podobě je droga, která oblbuje mozek a zdržuje práci na sobě samém. Zcela jistě pozitivně nepřispívá k rovnováze a klidu, který je důležitý pro jakýkoliv pokrok. Alkohol můžu definitivně vyškrtnout ze seznamu věcí na kterých mám pracovat, ale ještě jich přehršle zbývá. Advid by správně napsal: Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“ Promin Advide
mám na to i přes ty whisky stejnej náhled, trochu se přeci jen možná lišíme, já zatím nesvádím lité boje, ale vyčkávám jako nezaujatý pozorovatel a ono to vždy přijde, ať dříve, či později. Já jsem vypil již nějakou tu cisternu piva, pak bečky vína, (whisky až teď , tu nikdy), a myslel si, že bez toho nebudu moct existovat, a náhle to odešlo a touha již žádná, a tak to bylo i s masem, vařeným, škrobovým, mléčným, tahini, zeleninovými saláty, picles a bude to tak i se vším, co mám již v budoucím hledáčku. Takže nyní v přítomnosti si jen užívám (bez ohledu na nějaké tkzv.úlety, já to za nic světoborného nepovažuji, jde mně o směřování-samozřejmě bych rači uvítal styl rozhodnutí a kon, leč moje hlavová záležitost toho prostě není schopna) a až to přijde, budu na to připraven.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také mám zkušenost jít cestou pocitů, je to pozvolné, určitým způsobem stálé nebo alespoň vyvíjející se dál, nenásilné, přirozené....když nechám hlavu poručit, tak mi to dlouho podle jejího nevydrží a člověk padá zpět před rozhodnutí hlavy

ikdyž na tom počátku to přes tu hlavu někdy musí jít než se všechny složky v člověku "chytnou" :)
vlada
Příspěvky: 16
Registrován: sob bře 06, 2004 22:09

Příspěvek od vlada »

Sluníčko píše:také mám zkušenost jít cestou pocitů, je to pozvolné, určitým způsobem stálé nebo alespoň vyvíjející se dál, nenásilné, přirozené....když nechám hlavu poručit, tak mi to dlouho podle jejího nevydrží a člověk padá zpět před rozhodnutí hlavy
ikdyž na tom počátku to přes tu hlavu někdy musí jít než se všechny složky v člověku "chytnou" :)
Nevím, nevím kde bych byl teď, kdybych před 5 roky neřekl „STOP“ asi bych stále ještě čekal až to přijde samo ale čas běží a já můžu dneska říci že jsem se dostal o jeden malej stupínek dál. Ale abych se jen nechlubil, mám toho na své „cestě změny“ před sebou stále dost. Někdy se to holt postrčit musí. Stačí jen trocha vůle a kázně. Ten pocit, že se to podařilo bez cizí pomoci a že je to trvalé, není také k zahození.
Sluníčko, čekání jsem si vybíral dost dlouho než jsem seznámil s východní filozofii ale i vegetariánstvím nebo row-stravou. Teď už netřeba čekat ale pracovat na sobě. Štěstím jsem byl obdarován už tím, že mi byla ukázána tato moje cesta. Za to musím moc děkovat E.T. a M.T.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ó ne, to právě není o čekání, na počátku bývá to usměrnění hlavou a potom to jde samo, člověk se dostane blíže ke svému vnitřku a jede na proudu vůle své duše a to je to pravé, ne mysli, která jednou říká tam a podruhé jinam, ale na přirozeném, poklidném, přitom neustále v pohybu toku z duše :)

já to tak u sebe cítím :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

vlada píše: Za to musím moc děkovat E.T. a M.T.
jojo také jsem na nich začínala :) , koukala na pořad od E.T. , chodila na ně určitou dobu do Lucerny :D a četla. Byl to báječný začátek, který mě nasměroval k "mému" učiteli.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Sluníčko píše:
vlada píše: Za to musím moc děkovat E.T. a M.T.
jojo také jsem na nich začínala :) , koukala na pořad od E.T. , chodila na ně určitou dobu do Lucerny :D a četla. Byl to báječný začátek, který mě nasměroval k "mému" učiteli.
kdo je E.T.?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Eduard Tomáš
Míla Tomášová
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Sluníčko píše:Eduard Tomáš
Míla Tomášová
děkuji, už jsem koukla, že toho napsali opravdu hodně, můžu se zeptat, co tě opravdu oslovilo a doporučila bys(nebo kdokoli jiný) ke čtení?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Sluníčko píše:Eduard Tomáš
Míla Tomášová
Ti byli také syroví? :shock:
Nevědomost je tak lehká!
vlada
Příspěvky: 16
Registrován: sob bře 06, 2004 22:09

Příspěvek od vlada »

macik píše:
Sluníčko píše:Eduard Tomáš
Míla Tomášová
děkuji, už jsem koukla, že toho napsali opravdu hodně, můžu se zeptat, co tě opravdu oslovilo a doporučila bys(nebo kdokoli jiný) ke čtení?
Knihy ET vycházejí z filozofie jeho přítele Paula Bruntona http://www.irisrr.cz/prehled_del/nak_prehled_del.htm a indického mudrce Šrí Ramana Maharišiho z hory Arunáčaly. Ale než začneš číst knížky od ET (jsou trochu náročnější) poslechni si nejdříve MC s jeho nahrávkami třeba - KOUZLO MENTÁLNÍHO MÍRU nebo MEDITACE BDĚLÉ PŘÍTOMNOSTI …. nebo DVD
Macíku ptáš se na knížky které oslovují ale těch je teď strašně moc ale je to velice individuální která každého z nás osloví. Myslím si že do duchovní problematiky musí každý uzrát, nebo být k ní dokopán osudem, pomůže také duchovní vůdce který Tě k ní nasměruje. Jinak si může člověk i ublížit a protože cest je mnoho může z toho i zblbnout. Ale nechci strašit. Některé knihy s duchovní tématikou nelze pochopit po prvním přečtení. Mě třeba BHAGAVADGÍTA před x lety moc neoslovovala ale teď teprve poznávám její moudrost. Smysl mnohých duchovních knih nám uniká, protože nepochopíme, co je za řádky psaného textu.
Ale to jsme se dostali hodně daleko od původního tématu!!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Honza píše:
Sluníčko píše:Eduard Tomáš
Míla Tomášová
Ti byli také syroví? :shock:


:lol: ne tady jde o duchovno :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

pokračuji v DUCHOVNÍCH CESTÁCH :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Chutě na vařené

Příspěvek od k.winky »

Jsem na vita necelý měsíc, moc mi to chutná a je mi tak dobře, nechci už to nikdy měnit, ale studuji gymnázium a ve škole se třeba dostávám do takových situací, kdy jsem moje chutě jiné než na ovoce, které mám sbalení sebou ... Všichni moji spolužáci vytahují o přestávkách svačiny typu rohlík s máslem a salámem a podobně ... Ani dříve jsem takové věci nejedla, ale najednou když to vidím, tak vím že je to svinstvo, můj rozum to ví, ale chuťové buňky o tom nějak nemůžu přesvědčit.... :( Po škole vždy chodím do obchodního domu do juice baru na svojí dávku :) a než projdu celou uličku okolo všech těch fast foodu musím shlédnout spousty lidí, jak jedí hranolky, smažené sýry, grilovaná kuřata , hamburgry, bagety a podobně.... voní mi to :( i když se snažím si to zhnusit - kousla bych si... Máte někdo podobné zkušenosti ze začátků ?
Jak říkám, ani dříve jsem takové věci nejedla, ale teď když si řeknu, že už nikdy si nic takového nedám ... třeba někdy myslím na krajíc chleba s máslem a šunkou, to byla moje oblíbená svačinka, když jsem byla malá .... Také už začíná zima a s ní jsou za dveřmi pomalu a jistě Vánoce... Cukroví mi problém nedělá, to mi i mnohem více chutná row, ale přemíšlela jsem, co budu jíst na štědrovečerní večeři ? Mimochodem bramborový salát s řískem bývávalo moje nejoblíbenější jídlo a nezařila jsem vánoce, kdy bych si ho pořádnou nálož nedopřála, neumím si bez toho 24. prosinec vůbec představit :shock: :(
Co jíte vy na vánoce ?
Přemýšlela jsem, že bych štědrý večer udělala jedním jediným v roce, kdy bych vita opustila, ale nevím jak bych se cítila ... U mě platí "když už, tak už"....
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Chutě na vařené

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Jsem na vita necelý měsíc, moc mi to chutná a je mi tak dobře, nechci už to nikdy měnit, ale studuji gymnázium a ve škole se třeba dostávám do takových situací, kdy jsem moje chutě jiné než na ovoce, které mám sbalení sebou ... Všichni moji spolužáci vytahují o přestávkách svačiny typu rohlík s máslem a salámem a podobně ... Ani dříve jsem takové věci nejedla, ale najednou když to vidím, tak vím že je to svinstvo, můj rozum to ví, ale chuťové buňky o tom nějak nemůžu přesvědčit.... :(
Přesně tohle zažívám ve škole i já, ale chutě nemám, sice to voní, ale už ne pěkně - to když mají děcka na oběd ve šk. jídelně ovoce, tak pokukuju :D Podle mě tě to časem přejde, mně pomohl pocit, že oni se sice dobře nají, ale pro tělo je to nezdravé a nijak mu to nepomůže, zato já mám ve své svačince obojí :wink:
k.winky píše:Po škole vždy chodím do obchodního domu do juice baru na svojí dávku :) a než projdu celou uličku okolo všech těch fast foodu musím shlédnout spousty lidí, jak jedí hranolky, smažené sýry, grilovaná kuřata , hamburgry, bagety a podobně.... voní mi to :( i když se snažím si to zhnusit - kousla bych si... Máte někdo podobné zkušenosti ze začátků ?
K.winky, nebylas náhodou předtím vegetarián? Zjišťuju, že díky vegetariánství mám asi ulehčený přechod na raw - jednak mi maso nevoní, ba přímo hnusí. Podle mě to chce jen vydržet urč.období - já mám holt štěstí, že bylo dost krátké - pokud ještě nepřijde (klep, klep), (i když asi nemám zkušenosti na to, radit jak a co, od toho jsou tu jiní, více povolaní :) ) Časem začneš, stejně jako já, ty lidi spíš litovat (ve smyslu, že je ti líto, že nepoznali to, co ty) a bude tě neustále překvapovat jejich naivita...
k.winky píše:Cukroví mi problém nedělá, to mi i mnohem více chutná row, ale přemíšlela jsem, co budu jíst na štědrovečerní večeři ? Mimochodem bramborový salát s řískem bývávalo moje nejoblíbenější jídlo a nezařila jsem vánoce, kdy bych si ho pořádnou nálož nedopřála, neumím si bez toho 24. prosinec vůbec představit :shock: :(
Co jíte vy na vánoce ?
Přemýšlela jsem, že bych štědrý večer udělala jedním jediným v roce, kdy bych vita opustila, ale nevím jak bych se cítila ... U mě platí "když už, tak už"....
Nad tímhle jsem taky přemýšlela, upřímně si myslím, že kdybych si dala bramborový salát na Štedrý den, dala bych si ho i násl.dny, protože ten se prostě jí celé Vánoce. Chutnat by ti podle mě chutnal, asi něco, jako když si dáš po dlouhé době drogu - konečně, ale jak bys potom mlátila hlavou o zeď, proč že sis ten salát dávala, to asi za to nestojí...
Spolu s angl.kamarádkou jsme pátraly a našly jsme vitariánské vánoční menu se vším všudy, tak kdybys chtěla, pošlu na mail, ale je to anglicky :)
Já na Vánoce asi vymyslím něco spešl, protože jestli teď jídlo neřeším, tak pak asi budu :wink: :D

(Jinak - přemýšlela s tvrdým y a řízek se z :D :wink: )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od tvx »

na vanocni menu vubec neni spatnej treba celej ananas :)
a neni vubec na skodu si obcas neco spatnyho snist, pokud clovek dava pozor tak si hned vsimne, co to s nim dela a delat to prestane ... a nebo to s nim nic neudela a treba mu to prospeje, nejvic povi vetsinou samotnej pocit tela o konzumaci, to plati i usyrovyho, dnesks jsem treba vypil litr a pul mlika z pekne namocenych vlasaku ale bolela me pak pekne hlava, bylo tohomoc... :)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od buc11 »

kdo dokáže, tak se nevracet, neb se může opětovně padat do remisní závislácké smyčky, lepší je ovládat a nastavovat si myšlenky v hlavě, tam jsou i chutě, duše a vůbec (PMN)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Fiona »

S tim ananasem to delam presne opacne. Kdyz uvidim nekde nejakej opravdu zlutej a bez plisne, tak jsou vanoce 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Chutě na vařené

Příspěvek od k.winky »

veri píše:
K.winky, nebylas náhodou předtím vegetarián? Zjišťuju, že díky vegetariánství mám asi ulehčený přechod na raw - jednak mi maso nevoní, ba přímo hnusí. Podle mě to chce jen vydržet urč.období - já mám holt štěstí, že bylo dost krátké - pokud ještě nepřijde (klep, klep), (i když asi nemám zkušenosti na to, radit jak a co, od toho jsou tu jiní, více povolaní :) ) Časem začneš, stejně jako já, ty lidi spíš litovat (ve smyslu, že je ti líto, že nepoznali to, co ty) a bude tě neustále překvapovat jejich naivita...
No tak půl roku než jsem se odchýlila ke 100% row, tak jsem jedla maximálně jednou za měsíc rybu. maso mi problém nedělá, spíš mě někdy lákají třeba bramborové knedlíky, voňavé pečivo atd., ale když to nevidím, tak si vlastně ani nevzpomenu :)
A když vidím, tak mám třeba chutě, ale pak si třeba představím, jak to jím a zas tak úžasné mi to nepřijde, je to jen asi takové to zakázané ovoce a zvyk z minulosti, ale vita je mnohem bližší mému srdci :)
také si říkám, jak jsou ti lidé hloupí, jak nevědí a že jsem ráda, že já "vím" a netrápím své tělo jako oni...
veri píše: Nad tímhle jsem taky přemýšlela, upřímně si myslím, že kdybych si dala bramborový salát na Štedrý den, dala bych si ho i násl.dny, protože ten se prostě jí celé Vánoce. Chutnat by ti podle mě chutnal, asi něco, jako když si dáš po dlouhé době drogu - konečně, ale jak bys potom mlátila hlavou o zeď, proč že sis ten salát dávala, to asi za to nestojí...
Spolu s angl.kamarádkou jsme pátraly a našly jsme vitariánské vánoční menu se vším všudy, tak kdybys chtěla, pošlu na mail, ale je to anglicky :)
Já na Vánoce asi vymyslím něco spešl, protože jestli teď jídlo neřeším, tak pak asi budu :wink: :D
S tím salátem si mě pochopila úplně správně, asi by to začalo salátem a pak druhý den, "měla jsem už přece salát, tak tohle mi už taky neublíží a ani tohle...." to nechci !" Je to jen bramborový salát a o tom přece Vánoce nejsou, ne ? :wink:
Ale to menu bys mi mohla poslat, to by mě docela zajímalo ...
můj mail je k.winky@seznam.cz
a děkuji za radu a názor :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od tvx »

No, pokud o tom nechces jenom teoretizovat, tak bys prave po tom vyzkousenym bramborovym salatu vedela ze ono ti to neco "UDELA" :)

Osobne jsem si to musel po par letech zase zkusit jakej je to rozdil.
Hrani s hlavou neni spatny ale pokud to vevnitr hloda, tak to neni vporadku...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Katarína »

Veri, to vianocne vitamenu by si mohla hodit priamo na toto forum do receptov, asi to bude praktickejsie. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od hofikos »

Katarína píše:Veri, to vianocne vitamenu by si mohla hodit priamo na toto forum do receptov, asi to bude praktickejsie. :wink:
Jo jo, to bys mohla :)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od veri »

hofikos píše:
Katarína píše:Veri, to vianocne vitamenu by si mohla hodit priamo na toto forum do receptov, asi to bude praktickejsie. :wink:
Jo jo, to bys mohla :)
Tak je to tam :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od k.winky »

Tak úplně stopro zapřísáhlý vitarián nejsem :? Poslední dobou jsem trošku párkrát ujela, ale pořád to pro mě není prohra, to by bylo třeba nějaké klasické vařené jídlo nebo něco živočišného ... Moje 3 příležitostně vařené hříchy: pasterizované olivy, pražené oříšky, dresingy na salát, které nejsou úplně raw ... Snažím se ale tohle jíst co nejméně, ale když je prostě chuť, tak to neřeším ... JE to pro mě lepší, než když bych se trápila tím, že mám na něco chuť a musím si to zakazovat ... To troška jednou za čas se mezi hromadou ovoce, zeleninky a štáv ztratí ... Třeba i tohle časem nějak vyřadím, ale zatím se s tím netrápím :) No a pak kapánek ten alkohol :oops: :roll: :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od s.arik »

Vy jste všichni vzorní :oops:
sama mám největší problémy se sladkým...čokoláda nebo marlenka, na tom ujíždím párkrát týdně. A přitom žeru sladké celý den!!! Sladké ovoce, pohanku s jablkem (to je překvapivě sladká kombinace), mák s banánem, mandle s datlemi, semínkové mléka s medem.......no prostě kromě občasného avokáda s česnekem nebo zeleného salátu mám všechna jídla sladká, a pořád je mi to málo :| jím nejméně co hodinu, nedokážu být bez jídla vydržet ani dvě hodiny, aniž by mi nebylo blbě.
Zatím nedokážu pochopit, jak někdo může přežít s jedním nebo 3 jídly denně :roll:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Vy jste všichni vzorní :oops:
sama mám největší problémy se sladkým...čokoláda nebo marlenka, na tom ujíždím párkrát týdně. A přitom žeru sladké celý den!!! Sladké ovoce, pohanku s jablkem (to je překvapivě sladká kombinace), mák s banánem, mandle s datlemi, semínkové mléka s medem.......no prostě kromě občasného avokáda s česnekem nebo zeleného salátu mám všechna jídla sladká, a pořád je mi to málo :| jím nejméně co hodinu, nedokážu být bez jídla vydržet ani dvě hodiny, aniž by mi nebylo blbě.
Zatím nedokážu pochopit, jak někdo může přežít s jedním nebo 3 jídly denně :roll:
já to mám stejný, furt sladký, akorát je mně po jídle dobře
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Sweetie »

s.arik píše:Vy jste všichni vzorní :oops:
sama mám největší problémy se sladkým...čokoláda nebo marlenka, na tom ujíždím párkrát týdně. A přitom žeru sladké celý den!!! Sladké ovoce, pohanku s jablkem (to je překvapivě sladká kombinace), mák s banánem, mandle s datlemi, semínkové mléka s medem.......no prostě kromě občasného avokáda s česnekem nebo zeleného salátu mám všechna jídla sladká, a pořád je mi to málo :| jím nejméně co hodinu, nedokážu být bez jídla vydržet ani dvě hodiny, aniž by mi nebylo blbě.
Zatím nedokážu pochopit, jak někdo může přežít s jedním nebo 3 jídly denně :roll:
to je dusledek necistyho organismu. jidlo tebou propada -telo ho nevyuzije. ja uz vystacim z mala.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od RadkaS »

s.arik píše:Vy jste všichni vzorní :oops:
sama mám největší problémy se sladkým...čokoláda nebo marlenka, na tom ujíždím párkrát týdně. A přitom žeru sladké celý den!!! Sladké ovoce, pohanku s jablkem (to je překvapivě sladká kombinace), mák s banánem, mandle s datlemi, semínkové mléka s medem.......no prostě kromě občasného avokáda s česnekem nebo zeleného salátu mám všechna jídla sladká, a pořád je mi to málo :| jím nejméně co hodinu, nedokážu být bez jídla vydržet ani dvě hodiny, aniž by mi nebylo blbě.
Zatím nedokážu pochopit, jak někdo může přežít s jedním nebo 3 jídly denně :roll:
Vydrz, pri tomto stravovani si projdes ruzne dlouhyma a ruzne narocnyma fazema. Holt zrovna prozivas tu mene prijemnou, ale prejde to, neboj, mam to vyzkouseny m:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od awa »

Radka má pravdu, v tvém věku jsem snědla za den i přepravku jablek...dneska jsem ráda, že tam natlačim jedno....taky jsem se tenkrát styděla za tu rozežranost a vlčí hlad....To se srovná, ale buď trpělivá a dej tomu čas...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od hofikos »

awa píše:Radka má pravdu, v tvém věku jsem snědla za den i přepravku jablek...dneska jsem ráda, že tam natlačim jedno....taky jsem se tenkrát styděla za tu rozežranost a vlčí hlad....To se srovná, ale buď trpělivá a dej tomu čas...
Doufám, že píšeš zhruba o mém věku (22), protože já jsem stráááááášně rozežraná a i když jím v rámci vita, nemám dno :oops:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od s.arik »

Díky všem :)

Hofikos, je mi 23 :lol: a žeru za tři prakticky od narození... BMI trvale někde v podvýživě :wink: no beru v potaz, že to s věkem odezní...a asi má pravdu i Sweetie, že je tělo zanesené, pořádně nevstřebává a potřebuje tak "potřebuje" více stravy.
Plus jídlo jako zvyk - návyk pořád jíst...to je určitě jedna z vůdčích příčin. Vidím na své matce jak se chová k mé dceři - věčně ji něčím krmí, prakticky neustále nabízí jídlo.

Buci, po jídle mi není špatně, jenom.... Jak to napsat? Při jezení se cítím báječně, po jídle jako před jídlem...něco mi schází když zrovna nežvýkám :? Deset minut po jídle dobrý a pak už bych jedla znovu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Hugo z Hor »

Co se týká jídla, tak když jsem doma, tak chutě jsou větší (někdy bych sežral kočího i s vozem, kdyby byl RAW (:-) ), na chalupě paradoxně chutě nemám vůbec, i když sedím u kamen, poslouchám hudbu, čtu tam knížku či dělám nebo nedělám cokoliv.
Pokud tady v Ostravě vyrazím do ulic nebo jsem v práci, tak je to v pohodě.

Chutě někdy, když chci tak ovlivňuju vůlí, když nechci, tak ne. (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od s.arik »

Hmmm, doma nebo venku nerozlišuju. Venku je fajn, že jím tak co hodinu, doma častěji, ale velký rozdíl to není. Předminulý pátek jsem si do školy vzala myslím 3 jablka, 3 hrušky, 3 banány, předtím jsem doma snídala citron a dva pomeranče....a všechno jsem dojedla před 11h...stále hladová :? takže jsem si po cestě koupila bagetu a dvě čokolády či co, což byl pak impulz i k 3d půstu :lol: tak alespoň tento pozitivní efekt to mělo...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od hofikos »

Šáryku věz, že v tom nejsi sama. Někdy si připadám jak ten montér údržbář, o kterým Fanánek zpívá "...svačinu sežral celou a řekl nezbylo mi nic, no a je mi líp" :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od awa »

Ano, ten věk kolem dvacítky jsem měla na mysli. Nevím, jestli potěším, ale ta hladovost mě držela cca do 28 a pak jakoby se tělo přeplo na jiný režim. Nejvíc mě štvalo, že to jednak dost lezlo do peněz a za druhé to hladové škroukání způsobovalo většinu mých úletů a obžurek. No, teď už to pochopitelně vidím jinak...ne tak tragicky, ale jako cennou zkušennost, která dokáže chápat druhé a jedině je může pochválit, že to nevzdávají a jedou vita dál. (:-) Tahle zkušennost je k nezaplacení, člověk pochopí a naučí se, co je vytrvalost...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:Ano, ten věk kolem dvacítky jsem měla na mysli. Nevím, jestli potěším, ale ta hladovost mě držela cca do 28 a pak jakoby se tělo přeplo na jiný režim. Nejvíc mě štvalo, že to jednak dost lezlo do peněz a za druhé to hladové škroukání způsobovalo většinu mých úletů a obžurek. No, teď už to pochopitelně vidím jinak...ne tak tragicky, ale jako cennou zkušennost, která dokáže chápat druhé a jedině je může pochválit, že to nevzdávají a jedou vita dál. (:-) Tahle zkušennost je k nezaplacení, člověk pochopí a naučí se, co je vytrvalost...
ano, je to zase jen o ty mysli. treba dneska jsem nejedla cely den z casovych a vubec praktickych duvodu, byla jsem celej den pryc a kdyz mi zacalo krucet v brise, citila jsem slast. NLB. chtela jsem pokracovat ale pak mi byo lito zasob tak jsem snedla hlavkac s rajcetem a okurkou. stejne jsem mela pivo.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od hofikos »

Jo jo, do peněz to leze dost. Ale zdá se mi, že tohle funguje jen u holek, nebo ne? Příteli je 25 a ví, kdy má dost...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od s.arik »

Zase tak moc chlapů neznám, ale ti všichni jedí mnohem méně než já :lol:
A do peněz to leze hrozně, to je u nás trochu potíž. Bývala jsem zvyklá, že projím za den 50-60Kč, chleba a bezmasý jednoduchý oběd je levná věc. Zato na vita projím někdy i dvojnásobek. Když se držím jablek a hrušek a semínek, jde to, ale jakmile pořídím i banány, pomeranče, avokáda, ledový salát a tak, to už jsou pálky. Naštěstí mi pán Bůh poslal současně s vitariánstvím i nějaké doučování, takže si těch pár potřebných stokorun navíc vydělám...
No říkám si, je to investice do zdraví :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Fiona »

Anebo objevit kouzlo pampelisek :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Pavluška »

Kdysi tu bylo vlákno Emocionální hlad nebo tak něco a podle mě je to výstižné. U každého to může být trošičku jinak (samozřejmě), ale často je za přejídáním nedostatek - pocit neodstatku... nebo jen potřeba se uzemnit po řešení problémů atd. Předl se někdo z vás v okamžiku, kdy byl vyrovnaný sám se sebou a v tom momentě šťastný již jen z podstaty?

(Někdy i jednostranný jídelníček, ale i ten se dá krátkodobě zvládnout bez přejídání, pokud je člověk v pohodě - i tady může být zasutá myšlenka omezení - dám si monodietu - určité omezení, mňam, ale na kila.)

Doporučuji "najíst" se oblíbené hudby, pohybu, oblíbených činností, obklopením se milými lidmi, prostředím... a najednou nezbude místo ani čas na přemíru jídla.


I já občas ujedu, když mi něco hodně chutná a je to vzácnější (kaki, fíky atd). Ale zhruba prvních pět soust je nejchutnějších. To další je už jen plnění žaludku pro pocit "nasycení".
8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od awa »

To je velmi inspirativní, ale asi ne tak pro mnohé snadné dosáhnout vyrovnanosti a souznění se sebou samotným. Mě to trvalo roky a kupodivu jsem to neřešila cíleně u jídla, ona se ta nevyrovnanost totiž projevovala i v jiných rovinách... Tenkrát mi šlo o to, zvládat stres a relax na místech a situacích, kdy pro to není takový prostor...je to něco jako vypnout, nenechat to nepříjemné vstupovat, nenechat se vnitřně vyrušovat i sám sebou kdekoliv. Tohle ale bez tréninku nejde. Ono totiž v životě ne vždy je možné, to nepříjemné okamžitě nahradit fyzicky něčím jiným příjemným. To, jak dané věci zvládáme, je dáno stavem mysli, jejích obrazů a koncentrace a pochopení sebe samého. Tak alespoň moje praxe.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od Pavluška »

já nepsala, že je to snadné a že to jde hned

:lol: :lol: :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: VAŘENÉ POZŮSTATKY V JÍDELNÍČKU a co s nimi..

Příspěvek od awa »

Nechtěla jsem ani tak zdůrazňovat, že mi to trvalo několik let a danou náročnost, protože to, co já zvládnu levou zadní, to může být pro jiného svízel a naopak. Cíleně jsem chtěla komplexněji rozkrýt šíři daných disharmonií, aby bylo vidět, kudy se ubírat a také, že to je věc pravidelného tréninku a tudíž i času.
Jedinečnost uvažování každého z nás a startovní pozice jsou příliš specifické, takže nebude tolik překvapením, když člověk jádro svého excesu může najít i v jiné rovině než je tu uvedeno, ale rozhodně je to jedno z možných vodítek.
Nesmíte se na mě zlobit ani si to vykládat špatně, ale mě vždy zajímá odpověď proč, s čím to souvisí a co se s tím dá dělat a jak.... :D
Odpovědět