VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
grados
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 08, 2008 13:08

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od grados »

Jsou studije, že normálně z vodovodu tečou léčiva a estrogen. Ten čistička nevyčistí a pochází z hormonální antikoncepce. Je otázka, jaký to má bod varu :?:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od k.winky »

už mám konečně destilátor, juchů :) Koupila jsem si ho dneska v Tescu, je v letáku od značky Brita za 449,- zlevněný z 599,-
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Monciina »

Destilátor Brita za 449,- ? Nemam tu leták.... Je to todle?
Přílohy
brita6.jpg
brita6.jpg (16.51 KiB) Zobrazeno 32006 x
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od k.winky »

Přesně to :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od listy »

koukla jsem na letáky na www.akcniceny.cz a nenašla. v jakém letáku to prosím tě je? docela by mě to zajímalo.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od listy »

navíc to na té fotce přece není destilátor, ale filtrační konvice, ne?
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Monciina »

No právě, proto se divim, taky žiju v tom, že mam jenom filtrační konvici a na destilátor budu asi ještě chvíli šetřit :)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od listy »

no však... možná bych ale taky pro začátek mohla pořídit aspoň ten filtr. jak je to s těma filtračníma patronama? kolik litrů vody profiltruje jedna? a jak se pozná, že už se má vyměnit?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od k.winky »

listy píše:koukla jsem na letáky na http://www.akcniceny.cz a nenašla. v jakém letáku to prosím tě je? docela by mě to zajímalo.
Ve virtuálním letáku jsem to taky nenašla, ale je to ten s platností do konce roku (Delikatesy na váš předvánoční stůl) a je to úplně z jeho druhé strany, která jim tady jaksi chybí :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od k.winky »

Tak pardon, filtrační konvice :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od k.winky »

listy píše:no však... možná bych ale taky pro začátek mohla pořídit aspoň ten filtr. jak je to s těma filtračníma patronama? kolik litrů vody profiltruje jedna? a jak se pozná, že už se má vyměnit?
Filtrační patrona (aspoň tahle) vydrží měsíc) a je tam od toho právě takový kalendář, abys nezapomněla, že máš vyměnit...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Sweetie »

nejak me nahlodal clanek dodany Hugisem na Webove zajimavosti (vodni kamen, zivotnost spotrebice a co clovek?..), kde prosim, pokud kupujete, se da sehnat destilka v anglii? a resite to vubec?
dvdmchl

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od dvdmchl »

Dalo by se to resit tim, ze si ode mne za maly peniz koupis destiler :)
Koupil jsem ho tehda na pusty, ale pouzil asi jen 4x. Ale mam k nemu jen plastikovou nadrzku a voda z toho desne smrdi. Musela by jsi si nekde sehnat sklenenou banku a nebo si na to zvyknout jako ja.:)

Ja uz vodu nepiju vubec a pusty sem zacal drzet suchy, takze se mi tam zbytecne vali a zabira misto.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:...a pusty sem zacal drzet suchy,...
Jak dlouhé suché půsty držíš, kolik max.? Zkouším teď raději suché půsty, protože jsem si při půstech vypěstoval odpor k vodě.

Při půstech jsem nepozoroval rozdíl mezi destlkou a vodou z kohoutku, takže jsem destilku přestal používat.
dvdmchl

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od dvdmchl »

Jak dlouhé suché půsty držíš, kolik max.?
Nejdelsi 3 dny a taky to byl prvni a zatim posledni suchej. Ale dalsi budou taky suchy, protoze to byl jeden z nejlepsich pustu co jsem mel.
Při půstech jsem nepozoroval rozdíl mezi destlkou a vodou z kohoutku, takže jsem destilku přestal používat.
Ani ja ne, akorat Evian byl chutnejsi nez destilka. Rozdil zadnej.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Dalo by se to resit tim, ze si ode mne za maly peniz koupis destiler :)
Koupil jsem ho tehda na pusty, ale pouzil asi jen 4x. Ale mam k nemu jen plastikovou nadrzku a voda z toho desne smrdi. Musela by jsi si nekde sehnat sklenenou banku a nebo si na to zvyknout jako ja.:)

Ja uz vodu nepiju vubec a pusty sem zacal drzet suchy, takze se mi tam zbytecne vali a zabira misto.
dekuju za nabidku, ale nekoupim :) (nechci dalsi 'kramy' do domu). jinak taky reseni vypustit ji. jenze to je pro me otazka. jestli staci voda z bio ovoce a zeleniny, ktery nejim v hojnem mnozstvi kvuli cene. nebio nekupuju, zbytecna chemie to radsi nic. a tak dopiju zasobu evianu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od RadkaS »

Ja mam destilator, ale vlastne ho vubec nepouzivam. Maximalne na pusty a ty jsem ted taky dlouho vypustila. Nejak mi staci, ze jsem raw. Ale je fakt, ze driv jsem pusty jela dost casto. Ale to jsem zase nemela destilator :P
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Michal S. »

Panda píše:Při půstech jsem nepozoroval rozdíl mezi destlkou a vodou z kohoutku, takže jsem destilku přestal používat.
Zajimavy, mě zas ten rozdil mezi destilkou a vodovodem přijde výrazný.
Občasný bylinný čajík teď v zimě si dělám kvůli lepší chuti z destilky. Ale každý to má jinak samozřejmě.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Rozdíl mezi destilkou a běžnou vodou jsi pozoroval v chuti nebo v nějakých následcích? Jak se to projevovalo? Já to měl během hladovky a to má člověk tak zkreslené chuťové vjemy (chuťové buňky zanešené) že jsem žádný rozdíl v chuti nepoznal.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Sweetie »

Michal.S ma asi zjemnele chutove poharky, nedavno prosel jednadvacitkou hladovkou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Aha, tak to by se tím mohlo vysvětlit (mne první 21 teprve někdy čeká).
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Michal S. »

Panda píše:Rozdíl mezi destilkou a běžnou vodou jsi pozoroval v chuti nebo v nějakých následcích? Jak se to projevovalo? Já to měl během hladovky a to má člověk tak zkreslené chuťové vjemy (chuťové buňky zanešené) že jsem žádný rozdíl v chuti nepoznal.
Destilka žádnou chuť nemá, ale její měkkost je cítit na jazyku, voda z kohoutku má chuť po trubce, kterou prošla ev. po chloru. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od RadkaS »

Michal S. píše:
Panda píše:Rozdíl mezi destilkou a běžnou vodou jsi pozoroval v chuti nebo v nějakých následcích? Jak se to projevovalo? Já to měl během hladovky a to má člověk tak zkreslené chuťové vjemy (chuťové buňky zanešené) že jsem žádný rozdíl v chuti nepoznal.
Destilka žádnou chuť nemá, ale její měkkost je cítit na jazyku, voda z kohoutku má chuť po trubce, kterou prošla ev. po chloru. :)
Taky citim velky rozdil v chuti :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Bylo tu k tomu už něco naťuknuto dříve - Malachov doporučuje pít protiovou vodu, kterou vytvoří tak, že nechá vodu částečně zmrazit, utvořený ledový škraloup vyhodí z důvodu, že to je těžká voda D2O, která má vyšší bod tání (a je pro organismus škodlivá). Jak čtu na Wikipedii, tak těžká voda se volně vyskytuje v poměru 1:41 milionům, takže prakticky se volně nevyskytuje. Vyšší šanci má voda polotěžká HDO 1:3200, ale i to je nepatrné množství. Mýlím se nebo je tohle zdůvodnění odstraňování "těžké vody" naprostý nesmysl? Jediné co vidím jako přínos je očištění vody od mechanických nečistot a solí - ale deuterium rozhodně ne.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od hugo »

Panda píše:Bylo tu k tomu už něco naťuknuto dříve - Malachov doporučuje pít protiovou vodu, kterou vytvoří tak, že nechá vodu částečně zmrazit, utvořený ledový škraloup vyhodí z důvodu, že to je těžká voda D2O, která má vyšší bod tání (a je pro organismus škodlivá). Jak čtu na Wikipedii, tak těžká voda se volně vyskytuje v poměru 1:41 milionům, takže prakticky se volně nevyskytuje. Vyšší šanci má voda polotěžká HDO 1:3200, ale i to je nepatrné množství. Mýlím se nebo je tohle zdůvodnění odstraňování "těžké vody" naprostý nesmysl? Jediné co vidím jako přínos je očištění vody od mechanických nečistot a solí - ale deuterium rozhodně ne.
Je to nesmysl, pokud chceš z obyčejné vody izolovat těžkou, tak na to musíš provést velké množství destilací s velmi přeným nastavením teploty.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
senbja
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 25, 2005 11:36
Bydliště: Jeseníky

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od senbja »

Doma používám destilku programovanou diamantovou vodou. Kupuji ji v lékárně a jsem s její kvalitou spokojená. Programuji si ji sama. Diamantovou mi poslala kamarádka z Prahy.
V Olomouci chodím do Pí-centra pro pí vodu, protože ta z vodovodního kohoutku se pít nedá.
Dávám si ji po ránu s citronem, během dne z ní občas uvařím zelený nebo bylinkový čaj. Při syrové stravě nemám velkou spotřebu.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od araila »

Má to vůbec význam tu vodu si doma destilovat v přístroji, který je mj. složený i z plastů? Mám na mysli tu svrchní část.
Není výsledek horší, než lepší? >:-)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od araila »

Někdo propaguje pití destilované vody - jiný vody upravované reverzní osmózou... :roll: Jsem z toho teď trochu zmatená...

Máte na to někdo nějaký názor? Co a proč je dobré (lepší)? :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

araila píše:Někdo propaguje pití destilované vody - jiný vody upravované reverzní osmózou... :roll: Jsem z toho teď trochu zmatená...

Máte na to někdo nějaký názor? Co a proč je dobré (lepší)? :)
A já zas piji při půstu obyčejnou vodu (teď zrovna Aquilu). :-)

Vodu upravenou reverzní osmózou asi ne - nevím jestli se prodává jako pitná, ale taková se prodává pokud vím jen jako technická destilka v drogerii a ta rozhodně pitná není. Měla by to být destilovaná voda z lékárny nebo z domácího destilačního přístroje. Ostatní druhy vod - asi záleží spíše na osobním přesvědčení, mně nepřipadá moc že by k něčemu byly.

Důvodem pro destilku by mělo být to, že pitná voda obsahuje minerály, které jsou pro tělo běžně potřebné, ale při půstu jsou naopak na škodu (způsobují vyšší zasolení). Destilka zas má být pro tělo až škodlivá, hlavně nesprávný osmotický tlak, při půstu by to snad vadit nemělo.

Někdo cítí velký rozdíl mezi destilkou a pitnou vodou, já ne a vzhledem k malému množství vody co piji při půstu mi připadá že je to jedno (alespoň pro mne).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Určitě to tu už někde bylo, ale kdyby se někomu chtělo se v tom zas pohrabat - "Zdravotní rizika pití demineralizované vody" (píše se i o destilované), vydal "Státní zdravotní ústav", takže by to mělo být "oficiální státní" stanovisko: http://filtry.ic.cz/Zdravotni%20rizika% ... 20vody.pdf
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Samira »

Uz je to nejaka doba od poslednych prispevkov v tomto vlakne, mozno mate nove skusenosti a preto sa pytam, aku vodu pijete (ak teda vobec), ci si ju kupujete, pijete rovno z kohutika, mate doma nejaku masinku, co vam dobru vodu vyrobi, a ak ano, aku a preco a ako ste spokojni.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od ajla »

Nejvíc piju vodu z vodovodu, občas ze studánek, kupovanou, když je žízeň a nemáme sebou, taky jsme už pili na horách z potoka, v zimě v lese sníh a ledíky ze stromu. Párkrát jsem koupila pro sebe destilku z lékárny. :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Renáta »

Doma máme namontované toto - http://www.amway.sk/catalog?category=10081
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od olfess »

araila píše:Někdo propaguje pití destilované vody - jiný vody upravované reverzní osmózou... :roll: Jsem z toho teď trochu zmatená...

Máte na to někdo nějaký názor? Co a proč je dobré (lepší)? :)
Kočko,
jaktože se na tohle ptáš zrovna ty? Dáme sem ten článek od Marnýho? Já jsem objevil, kde je volně a neplaceně.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od olfess »

Jo už to vidím, to byla reakce před rokem....
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Samira »

olfess píše:Dáme sem ten článek od Marnýho? Já jsem objevil, kde je volně a neplaceně.
Daj ho sem a nepytaj sa, aj ked si reagoval na starsi prispevok, mozno by si pomohol niekomu inemu, nie? Ja v tom napriklad jasno nemam.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od olfess »

Samira píše:Daj ho sem a nepytaj sa, aj ked si reagoval na starsi prispevok, mozno by si pomohol niekomu inemu, nie? Ja v tom napriklad jasno nemam.
Samiro, já v tom sám nemám jasno, jinak článek není běžného typu ... a pro vitariána může být lehce šokující pokud je to pravda... ale nejdřív pár slov

1) osoba píšící pod nickem Marný, přináší často novinky o několik let dřív, než bývají dostupné.. taky pořádá přednášky .... jsou i lidé, kteří ho vydejchávají velmi obtížně; párkrát jsem s nim diskutoval na webu, občas jsem vyzkoušel co mi poradil nebo kam směřovat pozornost a byl jsem spokojen prakticky vždy, ale upozorňuju, že mě nedráždí lidi jako on, naopak.

2) článek vyšel na placeném portále, kam už nechodim, ale autor ho poskytl zdarma na jeden blog, jak jsem zjistil ve vyhledavači, tedy jedné mladé talentované holce, zabývající se esoterikou, přiznávám, že její stránky nečtu, takže to není propagace jejího webu, jde mi jenom o ten článek o vodě zdarma..

3) nechávám si vyzkoušení až po půstu, jedná se mi hlavně o nasimulování účinků této vody, protože nedůvěřuju studánkám kolem velkoměsta, v jedné diskuzi napsal, že lze použít i pyramidu a upravit vodu takto. Nebo možná i ta moje zmražená .... každopádně se musí pít v té doporučované teplotě!!!, to je důležité a i kapka citrónu údajně naruší účinky.

Nemám na to zatim názor, chci si to dlouhodobě vyzkoušet na sobě, co se bude se mnou dít, věřim, že s dnes už pročištěným tělem mi bude organismus dobře senzorovat. To je vše.

http://karolinaloskotova.blog.cz/1003/1 ... doporucuji
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Článek o vodě jsem celý přečetl ... můžu vyjádřit svůj osobní, zaujatý názor? .... HA HA HA :lol:
Naposledy upravil(a) Panda dne stř dub 14, 2010 13:41, celkem upraveno 2 x.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od olfess »

Panda píše:Článek o vodě jsem celý přečetl ... můžu vyjádřit svůj osobní, zaujatý názor? .... HA HA HA :lol:
Tak vidím, že tě pan Marný hlavně pobavil :lol:, ale já to stejně do konce roku vyzkoušim a prostuduju, přidám se k tobě se smíchem případně až pak, jo? :P
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Eva.cz »

Panda píše:Článek o vodě jsem celý přečetl ... můžu vyjádřit svůj osobní, zaujatý názor? .... HA HA HA :lol:
S názory sem >:-) !!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Sitar »

Eva.cz píše:
Panda píše:Článek o vodě jsem celý přečetl ... můžu vyjádřit svůj osobní, zaujatý názor? .... HA HA HA :lol:
S názory sem >:-) !!!
Názor je to za čtyřmi tečkami. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Eva.cz »

Sitar píše: Názor je to za čtyřmi tečkami. ;-)
Blik :roll: :D !
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:Článek o vodě jsem celý přečetl ... můžu vyjádřit svůj osobní, zaujatý názor? .... HA HA HA :lol:
Hele, Ty jeden šťouro, tak hezky se to čte, tak si nech tyhle zaujatosti pro sebe, jo?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od olfess »

Sitar píše:
Panda píše:Článek o vodě jsem celý přečetl ... můžu vyjádřit svůj osobní, zaujatý názor? .... HA HA HA :lol:
Hele, Ty jeden šťouro, tak hezky se to čte, tak si nech tyhle zaujatosti pro sebe, jo?
Jen ať šťourá!!!, ostatně ty se přidáš v zápětí, jak to tipuju :lol:,
já už se jenom nesměju ničemu, protože jsem zjistil, že mé představy o tom, co se kolem mně děje a jak to funguje, jsou 2 zcela rozdílné skutečnosi. Ale třeba tohle bude zrovna ten případ pro zasmání :wink: , nicméně mě trochu znervózňuje fakt, že je to info zrovna od Marnýho, protože ten mívá docela postřehy ..
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Eva.cz »

Tak dáme aspoň Modlitbu za vodu, ne?
http://www.youtube.com/watch?v=T0eqMIOBR-0
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Samira »

Dik olfess za link i doplnujuce info, precitala som si to cele.
Pandi, no taaaak, nesmej sa, mozno na tom nieco je.

Ale akosi mi to nedalo odpoved na to, co pit... Najjednoduchsie by bolo pit vodu z kohutika. Ale je to koser? A ked pridu deti? Dam im to pit? Balenu vodu nechcem kupovat, jednak je zlozenim podla mna taka ista, ako nasa z kohutika, mozno horsia, a jednak tie hromady plastovych flias nechcem podporovat.
Takze kupit masinku na vodu? Ak ano, aku? Preco su take zvady ohladom reverznej osmozy alebo destilky? Toto nemam v hlavke utrasene...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Preco su take zvady ohladom reverznej osmozy alebo destilky?...
Reverzní osmóza je něco jako filtrace vody, voda se zbavuje nečistot a solí. Nezbaví se ale bakterií a rozpuštěných chemikálií. Používá se k přípravě technické destilované vody (co je např. do akumulátorlů) a např. při přípravě pitné vody z mořské. Destilovaná voda se vytváří destilací, tj. varem vody a kondenzací páry v chladiči. Vznikne čistá voda zbavená nejen solí ale i mikrobů a chemikálií - tedy pokud původní voda neobsahovala těkavé látky jako např. alkohol :-) (tak mě napadá že nevím zda se destilací nepřenese i chlór). Údajně je destilovaná voda zdraví škodlivá, protože ve větším množství má např. odplavovat soli z těla (to by mělo vlastně platit i u vody z reverzní osmózy).

Osobně bych z vody tak velkou vědu nedělal a používal klidně tu z kohoutku. Obzvláště u vitariánské stravy, kdy člověk získává spousty vody z ovozelu a nepotřebuje odplavovat škodliviny co jsou na vařené stravě, takže ani nepotřebuje žádnou vodu dodávat - a když už tak při tom malém množství je to docela fuk jaká voda. Naopak když se někdo nutí pít velké množství vody tak se odplavují prospěšné látky a může si tak spíš škodit. U vařené stravy je samozřejmě jiná situace. Ale i tak si myslím že kohoutková voda by mohla být dost dobrá pro všechny.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od olfess »

To Panda:
já ti to řeknu takhle, nechme stranou teď článek Marnýho, ale s vodou bych si dělal větší starosti než s jídlem. Opravdu můžu porovnat osobní zkušenost, před a po (cca 5 let), co jsem si začal upravovat a pak i mrazit vodu... navíc si toho všimlo i okolí na obličeji. I když je fakt, že těch věcí dělám víc, tak mám obavu, že voda je na prvním místě, pak dlouho nic a pak teprve jídlo, ať už jakékoliv. Mimochodem šťávy jsem "po litrech" před tím pil taky a nedá se to srovnat s účinky čistý vody na organismus. Toliko moje zkušenost.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Panda »

Olfessi teď nevím jistě, Ty jedeš na 100% vita (tedy mimo půst)? Kolik vody piješ? Při 100% vita nepiju nic, ani vodu ani šťávy ani čaje, proto vodu neřeším. Asi ano, když má někdo potřebu pít tak např. mrazená voda může být lepší - spíš ale kvůli odstranění nečistot a chloru než kvůli nějakému deuteriu. Těžko se porovnávají dlouhodobé účinky když se neví co všechno další se mohlo projevovat. ... chtělo by to paralelní reality na srovnání :-) ... stejně je nakonec všechno souhrn nejen všech vlivů ale i psychiky, pokud člověk cítí že našel tu svou správnou cestu tak je pak jedno zda něco opravdu funguje nebo zda si to jen namlouvá.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od s.arik »

Když se krotím s ořechy, také nepotřebuju pít.
Pak jsem se začetla na AZ zdraví a zkusila do sebe dopoledne dostat asi litr vody (s nějakou grepovou šťávou) a cítila jsem se daleko lépe. Takže zatím, přinejmenším pro nějaké přechodné období, kdy se tělo ještě čistí, považuju pro sebe vodu za potřebnou.

Neupravuju nijak, kdyby ty krámy stály dvě stovky, mám je už doma, ale za tisíce je jenom vedu v patrnosti někde hlouběji :) a ani se moc netrápím, že je nemám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět