VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Miki
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 09, 2004 16:19
Bydliště: Praha

VODA, PÍ-voda, DESTILKA, H2O...

Příspěvek od Miki »

Ahoj, nemáte tu někdo zkušenosti s pitím destilované vody? Já se přiznám, že se mi to zdá zajímavé řešení, jak se vyhnout zbytečnému znečištění organismu anorganickými minerály. Sám si šťávičky destilkou ředím, ale vidím tam určitá úskalí ( osmotický jev, zajištění náhradního zdroje minerálů - nejlépe organicky vázaných). Rád si přečtu názory ostatních k této záležitosti.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Destilka

Příspěvek od buc11 »

Miki píše:Ahoj, nemáte tu někdo zkušenosti s pitím destilované vody? Já se přiznám, že se mi to zdá zajímavé řešení, jak se vyhnout zbytečnému znečištění organismu anorganickými minerály. Sám si šťávičky destilkou ředím, ale vidím tam určitá úskalí ( osmotický jev, zajištění náhradního zdroje minerálů - nejlépe organicky vázaných). Rád si přečtu názory ostatních k této záležitosti.
Já třebva vůbec nepiju vodu apod, stačí mně neředěný šťávy a ovoce.
car1os
Příspěvky: 43
Registrován: úte úno 10, 2004 19:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

destilka?

Příspěvek od car1os »

destilka je ok... da se pit i normalne nebo redit se stavou.
zbavovani se anorganickych mineralu diky destilce je to co dokaze rozhybat nase ztuhle telo, nase prilis tvrde kosti na ukor jejich ohebnosti.

pokud se vazne obavate ztraty mineralu tak neni problem v lekarne koupit vedle destilky taky vodu prehnanou skrze filtry pracujici na bazi reverzni osmozy. tyto filtry jsou nejucinnejsi a kvalita vody se prirazuje temer k destilce. vyhodou mozna je ze voda zustava stale naformatovana a obsahuje jakesi opravdu minimalni mnozstvi mineralu. cistota voda se udava az na 99% a je pouzivana k lekarskym ucelum namisto destilky, ktera je slozitejsi na vyrobu. tato voda se nazyva aqua purificata a snad v kazde druhe lekarne ji misto destilky koupite bez problemu.
u nas v brne tato filtrovana voda stoji kolem 12kc a destilka se da za 15kc za litr s vlastni nadobou.

kazdopadne pokud mate stavic nebo jite hodne ovoce tak se pres leto bez problemu bez vody obejdete

dale myslim ze mineralu je v raw foodu dost:)
olivy, morske rasy, kapusta a nepreberne mnozstvi vseho mozneho ..


enjoy it men!
-= vitarian rulezz =-
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Podle mě je nejdůležitější ten fakt, že destilka je cosi nepřirozeného - v přírodě ji asi nenajdeme že? Takže já se s ní teď kamarádím jen proto, že hladovím a nic moc jinýho asi nesnesu. Jinak určitě je nejlepším řešením jíst hromadu ovoce a zeleniny - obsahuje 60-98% té nejkvalitnější vody. Ještě jedna možnost je tu destilku, nebo přefiltrovanou vodu, dát do skla na slunce, hodit do toho křišťál a pár kapek možské vody (pokud si ji někdo skladujete doma v kanistru) nebo pár zrnek mořské nerafinované soli. Případně celou sklenici postavit na magnet. Jmenuje se to nabitá voda a to moře tam dodá spoustu vhodných minerálů...
car1os
Příspěvky: 43
Registrován: úte úno 10, 2004 19:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

format c:

Příspěvek od car1os »

format c:/

dalsi moznosti formatovani destilky je do te vody kapnout kapku napr. citronove stavy nebo nejakou bylinku a pak to nechat nejakou dobu na slunci..

v prirode se nevysytuje?
mozna ne takova jako z lekarny s napisem NEUZIVAt VNITRNE!!
ale teoreticky vzato, tam kde je cisty vzduch treba nekde hluboko v horach, tak je prakticky snih resp. dest vodou, ktera byla prave destilovana prirodou svevolne...

a kdyz, tak nejlepsi balena voda je EVIAN z francouzskeho ledovce pokud vim . to jen tak mimochodem





ps: nechcete evian koupit? mam smlouvu s distributorem... dam vam dobrou cenu;-)
-= vitarian rulezz =-
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

No to jo sice,
ale destilka o ktere se tady bavime je z destilatoru a myslim, že příroda destilátor neovládá. A kam se jakákoli destilka z desilátoru hrabe na vodu z ledovce nebo čistého horského potůčku..
Evian supr, ale jen ve skle!!! Asi nemáš viď? :D
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Myslim ze ani voda z cisteho pramenu neni pro cloveka OK pac taky obsahuje hafo anorganickych mineralii. Ja denne nepiju skoro vubec, max 2dcl ale malo kdy, staci mi zeleninovy stavy a ovoce..
Chci se zeptat, videl sem v obchode piniove orisky, nevite nekdo vo co go? thx
be free, be just, be innocent :p
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Piniové oříšky jso vlastně semínka ze šišek borovice pinie. Roste hojně ve steředomoří. Používají se třeba do těstovin, nebo přímo do pověstné italské omáčky PESTO.
"Nevař se, odvaž se!"
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

A co se týče vody, když nad tím přemýšlím,....přece i voda pramenitá má mnohem menší koncentraci minerálů než naše buňečné kapaliny, takže by taky musela odvádět minerály na základě osmotických procesů....no ne?
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Myslím, že voda z čistýho pramene je naprosto v klidu. Podle mě člověk, když byl ještě praktickým zvířátkem taky pořád neodšťavoval mrkev, kopřivy a jabka, ale užíval si vodu z louže. A co teprv takovej čistej horskej potůček, že. Příroda nám nevytvořila ke spotřebě ani vodu destilovanou, ani šťávu do skleničky, ale prostě vodu z pramenů, potoků a řek a vodu v plodech :!: Všechno ostatní jsou jen berličky. Netvrdím, že dnes je tohle všude dostupný, ale když je možnost mít vodu z neznečištěnýho pramene, tak se přeci nebudu zabývat množstvím anorganických minerálů. :?: Jasně, než pít vodu z vodovodu, nebo z plastu, určitě je lepší ji destilovat a ještě lepší je pít čerstvý džus z ovoce. Ale probůh netvrďte že na čistý pramenitý vodě je něco špatně!!

P.S. Piniové oříšky (pignolas) jsou fakt dobrý, zrovna nedávno jsem se zbavovala lehčí závislosti. Strašně tučný a děsné chutný!! :D
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

voda

Příspěvek od VeGaN_BA »

Voda priamo z pramena je o.k. ma energiu zeme. Ala naco pit vodu, ked vodu ked mame ovocne a zeleninove stavy. Bezne mineralky su mrtve a plne anorganickych zlucenin, pouzivat vyhradne v malom mnozstve na ovlazenie ust a vzdy lepsie ako voda z vodovodu...
car1os
Příspěvky: 43
Registrován: úte úno 10, 2004 19:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

tak akorat

Příspěvek od car1os »

tak tak!
nash vegansky kámosh ma pravdu.

z osobni zkusenosti v lete piji mene vody nez v zime a to z prosteho duvodu:
v lete si proste uzivam hojnosti ovoce melounu a je mi hej!
v lete uz to take neni... az na to staveni co se tyce tekutin tak formatovana destilka nebo rev.osmozni voda je jen dalsi a ne mnoha moznosti.
-= vitarian rulezz =-
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

:)

Příspěvek od VeGaN_BA »

no už som sa dostal dalej, len nick mi ostal..prešiel som na raw-food..asi ako skoro všetcia čo sú tu...
car1os
Příspěvky: 43
Registrován: úte úno 10, 2004 19:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

new world order

Příspěvek od car1os »

tesi me ucast dalsi z obeti kultu vitarianism

preji prijemnu cestu zivotem.
necht te provazi cest a sláva na veky vekouci.

slyseli jste slovo bozi.
amen


ps: prijed na palavu nebo ne nejakej sraz
ps2: zmen si nick:) nebo ti admin zakaze pristup :wink: ...joke
-= vitarian rulezz =-
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

:))

Příspěvek od VeGaN_BA »

Vegan is history... a som velmi rad, ze je to za mnou, predomnu sa otvorili dvere praveho poznania prirody a ducha, ktora sa asi nedaju inac poznat, ako len zo surovej stravy, lebo len ta nam da dostatok energy zo slnka a zeme....neboj urcite sa na nejaky zraz dostanem cez weekend a sa tesim na pokec z ostatnymi....Zo Slovenska je to trosku tazsie sa dostat tam k vam, myslim casovo, ale urcite to zvladnem v najblizsom case...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Voda, PÍ-voda, Destilka...

Příspěvek od tvx »

Máte někdo nějaký osobní zkušenosti s PI-vodou?
Například zdali jde pít v pohodě pořád, opravdu čistí a podobně.
Pro úplně neznalé www.pi-voda.cz
Naposledy upravil(a) tvx dne pát kvě 06, 2005 9:10, celkem upraveno 2 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Pil jsem akorat parkrat nejakou Kusakovu syrovou stavu, kde bylo napsano, ze je tam pi-voda. Nejaky rozdil oproti jinym syrovym stavam jsem nepozoroval, tak nevim...
Karel
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PI-voda

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:Máte někdo nějaký osobní zkušenosti s PI-vodou?
Například zdali jde pít v pohodě pořád, opravdu čistí a podobně.
Pro úplně neznalé www.pi-voda.cz
H2Onebrat
radomir
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 04, 2004 22:43
Bydliště: Praha Smíchov

Příspěvek od radomir »

Zajímá mě, jestli někdo závodně sportujete. Co pijete, když rychle musíte dodat tekutiny, ale není čas ani možnost si odšťavit jablko, mrkev atd ?
Destilku ? Evian ? Nebo třeba raw mléko přímo od krávy, kozy (též oragická voda) ? Díky za názory.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

sport a voda

Příspěvek od Honza »

už jsem se sportem závodním skončil, ale myslím že jsem se mu věnoval dlouhá léta dost intenzivně a nejlepší je voda - no možná je lepší pí voda, ale tu jsem nezkoušel. Chci říci, že jsem samozřejmě měl období kdy jsem do sebe rval různé iontové sračky, včetně látek které se tu stydím napsat (kreatin, carnitin, taurin, atd...) ale voda je voda. Také jsem zjistil, že čím více jíte syrové, tím méně vody potřebujete. A uvědomíte si to, když s někým "normálním" strávíte 4 dni téměř každou minutu - byl jsem s kámarádem letos v dubnu na turnaji v Anglii v Newcastlu - trval 4 dni + cesta tam a zpět a on toho vypil mnohem více než já, dokonce mi obvinil můj téměř nulový pitný režim jako nedostatečný - no vždyť to znáte. Já si myslel své. Prostě nám stačí pít mnohem méně.
PS: vše jsme tam tenkrát vyhráli.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Někde v diskuzi jsem se před pár měsíci ptal na to samý a dostal stejnou odpověď - při syrový stravě vody netřeba. Teď už to můžu potvrdit. Kolikrát stačí jenom vypláchnout pusu i v tom největším vedru. Leda, že by bolela hlava a to už se mi nestává. Další výhodou je, že už se tolik nepotim! Možná jsem do sebe dřív lil moc vody. Na občasné ředění šťávy, máčení ořechů atd. používám destilku a nebo pi-vodu. Destilku nechávám občas ještě přemrznout. Destilku mam doma taky kvůli půstům. Na ty je nejlepší.

No a když už jsem se rozepsal, zažívám podobné období jako když člověk začal pracovat a vyhazoval hračky z dětství. Mam doma poličku velice kvalůitních čajů na který už nemívám vůbec chuť, hromady fazolí a dalších "racionálních" potravin, smutně na mě koukaj toustovač, opékač, gril, sporák a hromady hrnců a pekáčů...
máte to taky?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Jeste bych rad napsal na tema vody tolik: Posledni dva mesice, mozna jeden a pul, nejen ze jsem samotnou vodu nepil, dokonce sem nemel nikdy zizen a jedinou vodu, co sem do sebe dostaval, byla voda z ovoce. Do budoucna vodu neplanuju zacit pit, at uz pi vodu, destilku, nebo z cisteho pramene. Je to nesmysl;) Jedina vyjimka je redeni zelenych stav;p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
waysearcher
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 02, 2004 11:34
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

filter na vodu z vodovodu

Příspěvek od waysearcher »

ahojte,
doma nam z vodovodu tecie prilis tvrda voda. Mohli by ste poradit nejaky profi filter na vysokej urovni?
Takisto dodam, ze radsej by som zobral taky, ktory nepotrebuje po case dokupovat filtre (nahradne naplne). :lol:
Nie je to pre mna osobne ale k nam domov (byvam na intraku 8) )
Vdaka, Martin.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Ahojda,

filtr který nepotřebuje menit naplne....hmm, ty se myslím musí měnit i u přístroje na reverzní osmózu (dost drahé mimochodem). Já osobně bych na 100% doporučit Dionelu, jejíž nejvyšší model zvládá i tvrdou vodu + dusičnany. Stojí necelých 5000 kč. Sám si ji teď budu pořizovat. Připojí se na vodovod. Ten vnitřní filtr se musí měnit, ale ne moc často. Vzhledem k jejich ceně vychází litr vody z Dionely asi na 1 kč, což je super.
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

M!cha! píše:A co se týče vody, když nad tím přemýšlím,....přece i voda pramenitá má mnohem menší koncentraci minerálů než naše buňečné kapaliny, takže by taky musela odvádět minerály na základě osmotických procesů....no ne?
to je právě to špatné vysvětlování jevu osmóza na těchto stránkách, osmoticky jde jen voda, ne minerály - takže osmoticky jde voda z nekoncentrované pramenité vody do koncentrovanějších tkání.

jinak destilka v přírodě není, nejblíže je tomu dešťová, ale i ta se cestou v atmosféře obohacuje. V úterý jsem ochutnala destilku (máme v laborce ten přístroj na reverzní osmozu) a nepostřehla jsem rozdíl. Jen by mne zajímalo, co to tam je za osmotikum, aby to nebylo nějaké fuj. Výrobce toho našeho přístroje samozřejmě neuvádí, že by se to dalo pít ;-)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Jo, Lumysko, to by mě zajímalo co si jako vědec myslíš o Pí vodě...???
:D
Víš o tom něco ??
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

Johny píše:Jo, Lumysko, to by mě zajímalo co si jako vědec myslíš o Pí vodě...???
:D
Víš o tom něco ??
jen jsem zaregistrovala, že existuje, asi před rokem jsem se na to nějak koukala a řekla jsem si, že je to zcela zbytečné (blbost, ale to je jen osobní). Ale už si to nepamatuji, musela bych se na to znovu mrknout. Přeješ-li si, udělám to ;-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:
M!cha! píše:A co se týče vody, když nad tím přemýšlím,....přece i voda pramenitá má mnohem menší koncentraci minerálů než naše buňečné kapaliny, takže by taky musela odvádět minerály na základě osmotických procesů....no ne?
to je právě to špatné vysvětlování jevu osmóza na těchto stránkách, osmoticky jde jen voda, ne minerály - takže osmoticky jde voda z nekoncentrované pramenité vody do koncentrovanějších tkání.

jinak destilka v přírodě není, nejblíže je tomu dešťová, ale i ta se cestou v atmosféře obohacuje. V úterý jsem ochutnala destilku (máme v laborce ten přístroj na reverzní osmozu) a nepostřehla jsem rozdíl. Jen by mne zajímalo, co to tam je za osmotikum, aby to nebylo nějaké fuj. Výrobce toho našeho přístroje samozřejmě neuvádí, že by se to dalo pít ;-)
Máme v práci taky ten stroj na principu osmózy, a při půstu (to mám chutě strašně jemný, teď třeba ne) jsem tam cítil cosi co mně vadilo, (dobrou H2O a podobný ty sem vůbec nemoh), tak jsem skončil u potravinářské destilie (30 Kč za litr).
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

buc11 - a nevíš teda, co tam je? Aby to nebylo zdraví škodlivé. Ty to normálně piješ? Jinak destilku jsem ještě v potravinách neviděla prodávat, nebo to jen v lékárně?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

destilky jsou, co vim, nějaký volně prodávaný technický, těm mi bylo doporučeno se vyhnout neb jsou čištěný jen na něco a můžou mít těžký kovy. určení je do žehliček a chladičů a podobně, nemaj jen to co se usazuje, na zbytek se prdí.
osmoticky čištěný by mělý být v pohodě, je to i nejčastější způsob pro přípravu vody k pití, proti kterýmu samo brojrj zdravovědci, že se lidi s tím přístrojem odvápní.
lékárny maj dodu buď samy osmoticky vyráběnou a anebo jinak a stáčej a nebo maj tu na infuze a ta bejva k blití obzvlášť pokud je z plastu.

jinak destilka ma vzdy takovou mirne jinou chut ale prijde mi ze je to normalni neb vzdyxky stejnou, takovou hladovou....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:buc11 - a nevíš teda, co tam je? Aby to nebylo zdraví škodlivé. Ty to normálně piješ? Jinak destilku jsem ještě v potravinách neviděla prodávat, nebo to jen v lékárně?
Já vodu vůbec nepiju, jen při tom půstu. Když jsem se díval jak to funguje, tak tam pod určitou promile nemá být nic. Žeby ta membrána?
Možná je to jen subjektivní, mně při půstu, když se tělo přepne, nechce konzumovat vůbec nic.
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

buc11 - já do toho koukala, sypou se do toho takové jemné kuličky, podbné barvou takovým těm, co se dávají k věcem v sáčku proti vlhkosti. Ale jinak chuťově mi ta voda přijde naopak minerálnější, než voda z vodovodu, nebo kojenecká. Má takovou minerální příchuť ;-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:buc11 - já do toho koukala, sypou se do toho takové jemné kuličky, podbné barvou takovým těm, co se dávají k věcem v sáčku proti vlhkosti. Ale jinak chuťově mi ta voda přijde naopak minerálnější, než voda z vodovodu, nebo kojenecká. Má takovou minerální příchuť ;-)
já se šel do toho taky podívat, a je tam takovej válec na tu osmozu a předtím to jde přes aktivní uhlí a sypou tam nějakou sůl na změkčení vody a dělá to 6 mikrosímens čehosi
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

buc11 - tak to máme asi jiné typy. U nás se do toho sůl nesype, jen musí laborantka čas od času vyměňovat ty kuličky. Ale přes aktivní uhlí to jde asi taky. Čistotu od bakterií udávají 99% a od anorg 97% a od organic. látek 99,5%.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Voda, PÍ-voda, Destilka...

Příspěvek od RadkaS »

Urcite nejsem sama, kdo se obcas podiva na stranky www.pust.cz. Zaujala me tam jedna zminka o destilce.
Jeden ucastnik diskuse se tam pta - "Rika se o ni (o destilce), ze tim, ze je bez mineralu, tak pri pruchodu telem na sebe navazuje mineraly a tim o ne ochuzuje telo."
No a Pavel na to reaguje - "Mineraly nemaji v tele (ve vysoce cistem tele) co delat - snizuji vibrace a tim schopnost k dosazeni vysokych duchovnich hladin a zazitku v nich."

Co si o tom myslite? Podle me je to docela odvazne tvrzeni, ktere ma Pavel ale urcite necim podlozene. Myslim, ze za chvili opravdu dojdeme k tomu, ze nemusime jist nic. Vite o tom nekdo vic? Diky za reakce.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

O tomhle sem se s nekym uz bavil. Je dost mozne, ze destilka na sebe navazuje mineraly, ale mam za to, ze prave ty skodlive, usazene, anorganicke. Ty mineraly, ktere telo ma v sobe v organicke podobe, sou v tele vazany, ty urcite destilka nevyplavuje, to je podle me kravovina.
be free, be just, be innocent :p
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Příspěvek od Danda »

presne tak, je to voda hladova a nabaluje na sebe anorganicke mineraly, kterych se telo nedokaze samo zbavit, jsou to ty co nam zanasi rychlovarne konvice. Jinak na pust je vhodna, kvuli vyse uvedenemu a kvuli sve kysele podstate navozuje ocistne acidoticke krize cca prvni je 4.den apak dalsi, na delsi uzivani bez pustu je lepsi ji naformatovat trochou morske ci himalajske soli, nekolika zrnky ryze, par kapkami citronu, nebo ji dat na slunicko. Jinak se chova oproti mineralnim vodam v tele dost kysele, ten citron ji aspon trochu alkalizuje.
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

dovolila bych si trochu oponovat (jak jinak :wink: ) - destilovaná voda z těla opravdu vytahuje minerály (jde to po koncentračním spádu) a je jí úplně putna, jestli jde o anorganické, či organické minerály. Mimochodem, to organické označení minerálů mne celkem štve - organické je jen to, co obsahuje uhlík, já v Ca ani v K žádný uhlík nevidím, ale asi jsem slepá. Když na tom už někdo trvá, tak ať to označuje minerálie organického původu (ačkoliv i to se mi zdá ulítlé). Když pijete destilku, tak pozor na srdce - díky vyplavení draslíku a sodíku z těla může přijít nestabilita elektrolytů až zástava srdce. Mám s destilkou nedávné zkušenosti - pila jsem ji teď při půstu a bylo mi po ní nevolno, pálila mne žáha a chtělo se mi zvracet, po "normální" vodě se mi to nestalo, pila jsem ji pak jen proto, že mi ji bylo líto vylít, když jsem se s ní táhla takovou dálku. Takže moje rada zní - s destilkou opatrněm, kdo ji má rád, ať si ji pije, kdo ne, normální voda nezabíjí. Jinak ani organické minerály, pokud nejsou zakotveny v molekulách či supramolekulárních komplexech, v těle nijak nedrží, tvoří homeostatické prostředí organismu a s tím si je radno zahrávat jen opatrně.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

lumyska píše:dovolila bych si trochu oponovat (jak jinak :wink: ) - destilovaná voda z těla opravdu vytahuje minerály (jde to po koncentračním spádu) a je jí úplně putna, jestli jde o anorganické, či organické minerály. Mimochodem, to organické označení minerálů mne celkem štve - organické je jen to, co obsahuje uhlík, já v Ca ani v K žádný uhlík nevidím, ale asi jsem slepá. Když na tom už někdo trvá, tak ať to označuje minerálie organického původu (ačkoliv i to se mi zdá ulítlé). Když pijete destilku, tak pozor na srdce - díky vyplavení draslíku a sodíku z těla může přijít nestabilita elektrolytů až zástava srdce. Mám s destilkou nedávné zkušenosti - pila jsem ji teď při půstu a bylo mi po ní nevolno, pálila mne žáha a chtělo se mi zvracet, po "normální" vodě se mi to nestalo, pila jsem ji pak jen proto, že mi ji bylo líto vylít, když jsem se s ní táhla takovou dálku. Takže moje rada zní - s destilkou opatrněm, kdo ji má rád, ať si ji pije, kdo ne, normální voda nezabíjí. Jinak ani organické minerály, pokud nejsou zakotveny v molekulách či supramolekulárních komplexech, v těle nijak nedrží, tvoří homeostatické prostředí organismu a s tím si je radno zahrávat jen opatrně.
Ten začátek po srdce se mi zdá logický, ale řek bych, že minerály se ztrácej docela dost těma nějakýma reakcema v organismu (dyk sme chemická továrna), hlavně vařeným-páč se on snaží to dycky vrátit do rovnováhy (z tej kyselosti) no a zrovna K a Ca se mu k tomu asi hodí.. A já mám zrovna skušenosti opačný s tou H2O.
Možná nemáš dosti pročištěnej organismus, a u mě se závěry mění, vždy po delším půstu, kdy se mi objeví další novoty. Uvidíš třeba po 30-ce, co budeš říkat. :D . A na kolik to chceš dotáhnout?
Ten konec už zas nechápu.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od VeGaN_BA »

lumyska píše: Když pijete destilku, tak pozor na srdce - díky vyplavení draslíku a sodíku z těla může přijít nestabilita elektrolytů až zástava srdce. Mám s destilkou nedávné zkušenosti - pila jsem ji teď při půstu a bylo mi po ní nevolno, pálila mne žáha a chtělo se mi zvracet, po "normální" vodě se mi to nestalo, pila jsem ji pak jen proto, že mi ji bylo líto vylít, když jsem se s ní táhla takovou dálku. Takže moje rada zní - s destilkou opatrněm, kdo ji má rád, ať si ji pije, kdo ne, normální voda nezabíjí. Jinak ani organické minerály, pokud nejsou zakotveny v molekulách či supramolekulárních komplexech, v těle nijak nedrží, tvoří homeostatické prostředí organismu a s tím si je radno zahrávat jen opatrně.
Destilovana voda posoby ako magnet na anorganicke minerali. Medzi organickym a anorganickym mineralom pod mikroskopom neuvidis ziadny rozdiel. Lebo nie je mozne vidiet tu energiu, akou je organicky mineral nabity. Jedine rastlina dokaze zmenit anorganicke minerali v organicke, aby boli co najlepsie vyuzite v organizme. To ze si mala zahu pocas pôstu svedci o tom, ze mas prekysleny organizmus a ta destilovana voda ti len vytahovala jedy z tela. Normalna voda okrem chloru obsahuje celu skalu anorganickych min. latok, takze kto ju, pije si zanasa organizmus a pomali zvapenatieva...
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

DESTILKA

Příspěvek od VeGaN_BA »

Vcera som si kupil DESTILKU a aj ked som sa na nu tešil, nebol som 100% presvedčeny, ci ta investicia stala na 100% za to. Po vydestilovani prveho 1.5L vody, som okamzite zmenil nazor. To co v tej nadobe, kde bola povodne voda, ostalo po destilacii, sa neda inac opisat ako NECHUTNE. A to mi este predtym prebehlo cez vodny filter. Ak mate moznost si ju zaopatrit alebo aspon si kupovat dest. vodu v lekarni, tak to tak urobte...HAPPY NEW YEAR 2005...
Uživatelský avatar
Bohouš
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 11, 2004 9:53
Bydliště: Praha

ta voda

Příspěvek od Bohouš »

Někdy po přečtení některých příspěvků mám dojem, že se někdo již pomátl.Prosím vás s destilovanou vodou se člověk ve svém vývoji asi nikdy nesetkal. Pil vodu z různých pramenů a potoků, kde je pochopitelně zastoupeno vše. Pokud si ovšem chcete opravdu pokazit zdraví, tak to zkuste. Mnoho odborných pojednání mluví o tom, že destilka je nebezpečná. Naví její zakoupení v pet lahvích, které nejsou pro potravinářství je nebezpečné z toho doůvodu, že se mohou rozpouštět v této vodě různé ftaláty, které motorům nevadí, ale vám nepomohou. Syrová strava je jistě zdravá, ale nezapomínejte stále používat rozum . Budeteli se držet vita nepotřebujete se nijak postit a když tak jeden den v týdnu stačí. Pak se ovšem nesmíte nažrat vařeného masa a buřtů
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ta voda

Příspěvek od RadkaS »

Ahoj Bohousi.
Cetl jsi stranky www.pust.cz?
Ja osobne nevim, ktera voda je kolem me lepsi a ktera horsi. Ta z kohoutku asi taky nebude nic moc - prochazi ruznym chemickym cistenim a kostnim uhlim, pridava se do ni chlor...(nemam poneti, co vsechno s ni delaj), voda, ktera se prodava v obchodech, to, ze je hnusna, citim po prvnim polknuti. Tak nevim. My si pumpujeme vodu ze studny, ktera je lidem pristupna, chodi na ni vetsinou starsi lidi. Ta mi alespon chutna, ale kdo vi, jestli je vubec pitna. Cetla jsem, ze voda, pokud sama nevyvera na povrch zeme, neni jeste zrala na piti... Opravdu nevim, jakou vodu pit. Nejlepsi by bylo jit asi nekam do hor a pit vodu tam. Nevim. Nastesti pri me strave vody moc nepotrebuju, mam dost tekutin z ovoce a zeleniny, ale pravdu rict, tomu ovoci a zelenine v USA taky moc neverim. Je to vsechno jedna chemie. No a ted si vyber :(

Jinak by me zajimalo jak pokracuje Tvoje zivotostrava.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

v horach je prave voda vetsinou silene mekka, destova voda nebo voda z ledovce k vode destilovane by mela mit podle me, velice blizko...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Bohouš
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 11, 2004 9:53
Bydliště: Praha

ad

Příspěvek od Bohouš »

proti takové vodě snad nic, ale když jsi v Praze?
Myšátko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 06, 2005 14:48
Bydliště: Praha

Příspěvek od Myšátko »

Já slyšela, že nejlepší je pít destilku. Ale abychom si ji snad radši destilovali sami.
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Re: ta voda

Příspěvek od druzicka »

Bohouš píše:Někdy po přečtení některých příspěvků mám dojem, že se někdo již pomátl.Prosím vás s destilovanou vodou se člověk ve svém vývoji asi nikdy nesetkal. Pil vodu z různých pramenů a potoků, kde je pochopitelně zastoupeno vše. Pokud si ovšem chcete opravdu pokazit zdraví, tak to zkuste. Mnoho odborných pojednání mluví o tom, že destilka je nebezpečná. Naví její zakoupení v pet lahvích, které nejsou pro potravinářství je nebezpečné z toho doůvodu, že se mohou rozpouštět v této vodě různé ftaláty, které motorům nevadí, ale vám nepomohou. Syrová strava je jistě zdravá, ale nezapomínejte stále používat rozum . Budeteli se držet vita nepotřebujete se nijak postit a když tak jeden den v týdnu stačí. Pak se ovšem nesmíte nažrat vařeného masa a buřtů
1. Vedeckých žvástu jsem už četl opravdu hodně. Já piju destilku každý půst a ku škodě všech vědců bohužel žiju a těším se dobrému zdraví

2. Destilka v plastu - no fuj - to jsi nikdy neslyšel o destilce ve skle?

3. On ten půst je s destilkou jenom funkčnější a efektivnější. Myslíš si, že dnešní vita lidi nepotřebují jednou za čas pročistit tělo, no nevím, kde žiješ, ale já na vesnici to potřebuju určitě.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

A co pí-voda?
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

tak mi nedavno jedna znama doporucovala piti pi-vody, jaky je to zazrak apod...
Fyzikalne si myslim ze je to nesmysl a tahak na penize, ale v ramci objektivity jsem vyzkousela. Ani po nekolika dnech nezpozorovan zadny rozdil oproti normalni...
Takze zustanu na vode v ovoci/zelenine...
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

No, mě se to jako nějaký tahák na peníze zrovna nezdá, u nás to stojí jen 5kč/l, což je myslím o dost méně než jiné čisté vody. A možná že po asi tak dvou měsících již vidím nějaké výsledky - začíná mi slábnout ekzém, ale je pravda, že to tím být nemusí.
Ještě by mě zajímalo - ty, mloku, nic nepiješ? To ti stačí jen ovoce a zelenina? A co když si dáš nějaké ořechy?
Odpovědět