Ubývání svalové hmoty

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

cepheus píše:
mun píše:Teorie je teorie. Ale je tu nějakej rawfůďák, co by třeba dával v sérii 100kg bench, 130kg dřepy/deadlift? Ne, ticho......... na mase ale naprosto bežné.
Vivat maso ! - by se až chtělo jednomu zvolat.
Ale k čemu je to dobré ptám se, když z toho máte s Miguelem oba akorát podlomené zdraví a poničené trávení a střevní trakt ?
Co tu vlastně obhajujete a proč, tušíte ?
Já zas nechápu jak můžes říct že na mase je bežný 100kg bench a 130 kg drepy?
Podívam se kolem sebe. Myslim ze mam hodne pratel a hodne znamych. A z toho znam jen jednoho ktery takovehle vahy zveda...
A proc ? protoze na to cvici...
Jak muzes delat takovehle zavery na foru kde se lidi zajimaji predevsim o zdravi? Svaly a váhy tu zajimají málokoho...
Tvoje logika spociva v tom ze jdes na ironfactor.cz nebo ronnie.cz vidis kolik lidi tam zveda takove vahy, vidis ze vsichni ji maso a mas jasno...
Protoze to jsou fora na kterych jsou lidi kteri jdou za temito vahami a objemy...
Bez na http://www.veganbodybuilding.com/forum/ a uvidis kolik lidi zveda drsne vahy na veganske strave.
A proc neexistuje forum lidi kteri zvedaji velke vahy a maji velke objemy na raw? Protoze lidi co ji raw je strasne malo :-)
Ze ty máš vic energie na mase a myslis si ze to jde na mase jednoduseji si treba myslis jenom proto ze jsi nikdy nezkusil jist DOSTATEK ovoce... Jak muzes vedet ze by to potom neslo jeste lepe? ano zijeme v zemi ktera zrovna nepreje velkym ovo jedlikum, ale neodsuzujme vsechno ostatni jen diky tomu ze jsme nevyzkouseli jine pristupy :)
Ja sam jsem si zvedani velych vah vyzkousel. Na honeni ega je to super. Mel jsem témer metrak. Ale ted mám 70 kilo a neskutecne si to uzivam, muzu behat, muzu delat spoustu cviku s vlastni vahou. Kdyz jsem byl stokilove prasatko tak jsme v podstate nemohl delat nic jineho nez posilovat a to mi prijde celkem svazujici. Na svete je tolik problemu, tolik veci za ktery stoji za to "bojovat" tak proc se zabyvat svaly a podobnymi "malickostmi" :P Dobrou noc
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Uživatelský avatar
JirkaMartinec
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 08, 2011 0:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od JirkaMartinec »

Čau lidi,
myslím,že aby člověk dosáhl vyváženosti,musel by si fakt sestavovat kvalitní jídelníčky,já už to nějak přestávám řešit,zjistil jsem, že se svým dělam dokážu být čistě na ovozelu a detoxikovat a pak jde váha dolů,ale taky i síla,ale není to zas tak hrozný.No a když přidám denně víc ořechů,dokážu váhu zvýšit ,ale to už se necítím tak supr.Zkusím ještě jít do týdenního půstu na destilce,abych se ještě trochu víc pročistil.
Ale být na RAW je fakt dobrý,cítím se daleko líp, než když jsem se cpal vším možným a o syrové stravě nic nevěděl.Váhu jsem jakž takž stabilizoval,takže dobrý. Chci vám všem taky poděkovat za různé podměty a názory.Opravdu jsem nečekal tolik diskuzí a je to fakt super,že tento dotaz vzbudil tolik zájmu.
Je důležitý šířit povědomí o tomto způsobu stravování,mám třeba známýho který nedá do huby ovozelo jak je rok dlouhej,třeba to teď změní.Dokonce mě těší,že i žena a děti se začali daleko líp stravovat a nakupujem teď úplně jinak.
Mám fakt dobrej pocit.
Čau Jirka
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sitar »

Lidi, ještě k těm bílkovinám a jejich využití. Jak moc se vlastně daj využít aminokyseliny ze sražených, rozumněj tepelně upravených, bílkovin? Nejde pak využitelnost rapidně dolů? Ptám se kvůli těm tabulkám, co se tu o nich mluví, jestli s tím tyto tabulky nějak počítají.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mno-hime
Příspěvky: 34
Registrován: čtv úno 24, 2011 17:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mno-hime »

Sitar píše:Lidi, ještě k těm bílkovinám a jejich využití. Jak moc se vlastně daj využít aminokyseliny ze sražených, rozumněj tepelně upravených, bílkovin? Nejde pak využitelnost rapidně dolů? Ptám se kvůli těm tabulkám, co se tu o nich mluví, jestli s tím tyto tabulky nějak počítají.
Počítají.

Americké dietetické tabulky od USDA se zabývají tím, jak je ta potravina upravená, takže máš jiné hodnoty nutrientů, minerálů a vitamínů u vařené a syrové brokolice. Viz http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search kde má brokolice vařená v soli dvakrát tolik Vitaminu A (RAE) než syrová, u jiných položek to bude jinak a třeba naopak. (Bohužel tady z USDA nemůžu dát přímé odkazy.) U tofu se to liší třeba podle použitého srážedla, jeho samotné tuhosti atp.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

Mates píše:Tvoje logika spociva v tom ze jdes na ironfactor.cz nebo ronnie.cz vidis kolik lidi tam zveda takove vahy, vidis ze vsichni ji maso a mas jasno...
Ne, moje logika spočívá v tom, že na mase jsem měl cca 92kg a zvedal jsem to, pak jsem šel na RAW a věř že na kvanta ovoce a šel jsem dolů až na 64kg a váhy o třetinu dolu (takže teď hadr), pak se to stabilizovalo někde na 70kg, píšu to tu několikrát, dokonce v tomhle vlákně jsem dal i fotky. Jak píšu teorie je teorie.
Mates píše:Já zas nechápu jak můžes říct že na mase je bežný 100kg bench a 130 kg drepy?
Samozřejmě, že beru ty co cvičej, to je jasný. Ale z raw veganů co cvičej, to dá málokdo. Můžeš ty dát nějaké srovnání na mase a na raw vegan?
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od buc11 »

mates tos napsal pěkně
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

Mates píše:Na svete je tolik problemu, tolik veci za ktery stoji za to "bojovat" tak proc se zabyvat svaly a podobnymi "malickostmi"
Toto vlákno se nazývá "ubývání svalové hmoty" ne "řešení problémů světa". To jsem naposled napsal cepheusovi asi 3 příspěvky zpátky. Bohužel začínám zjišťovat že tohle fórum mě přestává posouvat někam dál, protože tu všichni opakujou 100x opakovanou teorii, ale výsledky žádný, tak nakonec sklouznou k tomu, jak to není důležitý :(
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od buc11 »

mun píše:
Mates píše:Na svete je tolik problemu, tolik veci za ktery stoji za to "bojovat" tak proc se zabyvat svaly a podobnymi "malickostmi"
Toto vlákno se nazývá "ubývání svalové hmoty" ne "řešení problémů světa". To jsem naposled napsal cepheusovi asi 3 příspěvky zpátky. Bohužel začínám zjišťovat že tohle fórum mě přestává posouvat někam dál, protože tu všichni opakujou 100x opakovanou teorii, ale výsledky žádný, tak nakonec sklouznou k tomu, jak to není důležitý :(
jak to?
přikláním se že to tak je, že budu-li posilovat stejně a jest maso budu mít větší muscles než nebudu-li ho jíst
podle mne název tématu není správný, při stejném objemu cvičení nejde o ubývání, ale jen o menší přírustek /možná/
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

JirkaMartinec píše:Čau lidi,
myslím,že aby člověk dosáhl vyváženosti,musel by si fakt sestavovat kvalitní jídelníčky,já už to nějak přestávám řešit,zjistil jsem, že se svým dělam dokážu být čistě na ovozelu a detoxikovat a pak jde váha dolů,ale taky i síla,ale není to zas tak hrozný.No a když přidám denně víc ořechů,dokážu váhu zvýšit ,ale to už se necítím tak supr.Zkusím ještě jít do týdenního půstu na destilce,abych se ještě trochu víc pročistil.
Ale být na RAW je fakt dobrý,cítím se daleko líp, než když jsem se cpal vším možným a o syrové stravě nic nevěděl.Váhu jsem jakž takž stabilizoval,takže dobrý. Chci vám všem taky poděkovat za různé podměty a názory.Opravdu jsem nečekal tolik diskuzí a je to fakt super,že tento dotaz vzbudil tolik zájmu.
Je důležitý šířit povědomí o tomto způsobu stravování,mám třeba známýho který nedá do huby ovozelo jak je rok dlouhej,třeba to teď změní.Dokonce mě těší,že i žena a děti se začali daleko líp stravovat a nakupujem teď úplně jinak.
Mám fakt dobrej pocit.
Čau Jirka

Napiš prosím kolik toho tak přibližně denně sníš :-)
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

mun píše:
Mates píše:Tvoje logika spociva v tom ze jdes na ironfactor.cz nebo ronnie.cz vidis kolik lidi tam zveda takove vahy, vidis ze vsichni ji maso a mas jasno...
Ne, moje logika spočívá v tom, že na mase jsem měl cca 92kg a zvedal jsem to, pak jsem šel na RAW a věř že na kvanta ovoce a šel jsem dolů až na 64kg a váhy o třetinu dolu (takže teď hadr), pak se to stabilizovalo někde na 70kg, píšu to tu několikrát, dokonce v tomhle vlákně jsem dal i fotky. Jak píšu teorie je teorie.
Mates píše:Já zas nechápu jak můžes říct že na mase je bežný 100kg bench a 130 kg drepy?
Samozřejmě, že beru ty co cvičej, to je jasný. Ale z raw veganů co cvičej, to dá málokdo. Můžeš ty dát nějaké srovnání na mase a na raw vegan?
Ok moje praxe je takovahle.
I Kdyz jsem jedl mliko, vajca, maso atd. tak jsem musel pravidelne cvicit abych zvedal velky vahy, a taky jsem se musel do cviceni dost nutit protoze energii jsem opravdu neprekypoval. A solidni problemy s akne me donutily ke zmene.
Presel jsem na raw vaha sla dolu, zkousel jsem pusty, vaha sla dolu.
Do cviceni jsem se musel nutit, byla mi zima, spatne se mi usinalo, nalada pod psa atd.
Pak jsem zacal koukat na videa lucase z 30BAD, potom jsem zkoukl videa durianridera a rikam si ok vyzkousim to. Snazil jsem se dostat denne na 3000 kalorii z ovoce a vysledek?
Cvicil jsem s radosti, mel jsem sily na rozdavani, po baraku jsem chodil jen v kratasech, usinani jedna basen a nalada paradni :-)
Chces vic zit musis vic jist - simple as that :-)
Jasny ze orechy pomuzou udrzet/nabrat vahu bo jsou koncentrovanej zdroj energie. Kdyby jsi do sebe dostal tolik kalorii co ti daj orechy z ovoce tak by byl vysledek stejnej akorat tvuj zaludek by byl trochu roztahlejsi - coz pmn neni na skodu - jenom penezence by se to nemuselo libit.
Orangutan ma pry 5krat vetsi silu nez clovek, ale taky sni denne pres 8000 kalorii. Porad se mame od zvirat co ucit :-)
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

Samozřejmě, že beru ty co cvičej, to je jasný. Ale z raw veganů co cvičej, to dá málokdo.
Kolik procent vsezravcu co "cvicej" zveda velky vahy/ma vely svaly?
Kolik procent veganu co "cvicej" zveda velky vahy/ma vely svaly?
Kolik procent raw veganu co "cvicej" zveda velky vahy/ma vely svaly?

Podle me se procenta moc lisit nebudou zato konkretni cisla velmi
Jak uz jsem rekl raw veganu je smesne malo, takze je pmn blbost srovnavat neco pocetne...
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

Zaprvé, já jsem velký fanda raw/811 a snažím se to jet, bohužel mě na večer začnou honit chutě na něco hutnějšího vařenýho a často podlehnu a nevěřili byste kolik kcal hutnýho vařenýho se vejde do fruitariánskýho žaludku. Ale k věci...
Mates píše:Podle me se procenta moc lisit nebudou
Podle mě budou. Průměrnej bodybuilder (řekněme průměr když přijdu do pořádný posilovny s horama železa ne do nějaký "pražský" vystajlovaný in exhibice s rotopedama) bude silnější než průměrný raw vegan bb.
Mates píše:Cvicil jsem s radosti, mel jsem sily na rozdavani
Vyhnul ses srovnání vah. Já to říkám milionkrát že raw/811 je skvělý, zdravý, ale ne na pořádný svaly.
Mates píše:Orangutan ma pry 5krat vetsi silu nez clovek, ale taky sni denne pres 8000 kalorii.
Tohle je naprostá demagogie a vem to zpět nebo tě roznesu na kopytech :D
Naposledy upravil(a) mun dne pát bře 04, 2011 14:21, celkem upraveno 1 x.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

buc11 píše:podle mne název tématu není správný, při stejném objemu cvičení nejde o ubývání, ale jen o menší přírustek /možná/
Máš recht, ale při přechodu jde o úbytek.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

Zaprvé, já jsem velký fanda raw/811 a snažím se to jet, bohužel mě na večer začnou honit chutě na něco hutnějšího vařenýho a často podlehnu a nevěřili byste kolik kcal hutnýho vařenýho se vejde do fruitariánskýho žaludku. Ale k věci...
Taky jsem velký fanda 811 a myslím si že kdyz te navecer honi chute na neco hutnejsiho tak to znamena ze jsi pres den snedl malo ovoce
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

800914 píše:konopne semeno pozivatelne za surova. idealna alternativa masa pre veganov co sa tyka bielkovin. a idealny zdoj nenasytenych MK, +tiez zdroj mineralov a stop prvkof.
zlozenie aminokyselin si najdi sam ak ta to zajima. na linky neklikas tak zrejme zbytocna snaha by bola ti to ulahcit :)
kolik ho musíš sníst, aby ses dostal na sto gramů bílkovin za den?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Mates píše:Takže na OVOCI a zelenine nejde budovat svaly?
Teorie se tu může řešit donekonečna, tak proč konečně nepodat příklady?:-)
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... gladiators
Tam jdi se svýma rozumama Miguel :-P
http://www.uloz.to/7898286/douglas-grah ... 0-diet-pdf
stahni, precti, a prestan zit v iluzi :-)
Máš tam i kapitolu o kandide
kdyby jsi ji nebyl schopen najít, neostýchej se zeptat, rád ti pomůžu :-)
proč bych si četl americké stránky, které vychvalujou tu dietu do nebes, když tady mám příklady reálných lidí z česka, kteří zjistili, že s 811 dietou na candidě skončí v nemocnici /Esteřin kamarád/ nebo těch, kteří šli o 25 kg s váhou dolů /Mun/? a já jsem jsem si vyzkoušel, že na zelenině plus olej jsem šel dolů za týden o 6 kilo... tak mi prosím tě nevykládej o iluzích, já jsem si to na vlastní kůži vyzkoušel...
a to posílání někoho někam - nepiš prosím tě nic, co by sis nedovolil v reálu zopakovat...
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

mno-hime píše:
mun píše:Teorie je teorie. Ale je tu nějakej rawfůďák, co by třeba dával v sérii 100kg bench, 130kg dřepy/deadlift? Ne, ticho......... na mase ale naprosto bežné.
Přesto mezi raw a jezení masa je pořád dost prostoru... Tvrdím, že na veganské dietě s TVP a proteinovým práškem (ty se dnes dělají i ze sóji) lze dělat výkonnostní kulturistiku.
no ale řekl bych, že to je silně proti raw přesvědčení, žrát proteinový prášek někde z továrny, není?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

cepheus píše:
mun píše:Teorie je teorie. Ale je tu nějakej rawfůďák, co by třeba dával v sérii 100kg bench, 130kg dřepy/deadlift? Ne, ticho......... na mase ale naprosto bežné.
Vivat maso ! - by se až chtělo jednomu zvolat.
Ale k čemu je to dobré ptám se, když z toho máte s Miguelem oba akorát podlomené zdraví a poničené trávení a střevní trakt ?
Co tu vlastně obhajujete a proč, tušíte ?
protože jsem do sebe deset roků pral chemikálie počínaje hormonálními konče omamnými, s masem to nemělo nic společného
a předpokládám, že Mun ke svojí kolitidě nebo crohnovi určitě taky nepřišel masem...
nemusíš žrát maso, můžeš žrát vajíčka, pít mlíko, jíst tvaroh a svaly ti porostou.... ovšem na RAW to moc dobře nepůjde, jak píše někdo výše - ať někdo zpatlá reálný RAW jídelníček, se kterým se dostaneš na sto gramů bílkovin na den, to je asi tak minimum, se kterým se dá počítat s nějakými přírůstky svalů...
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

cepheus píše:Aha, no tak jo, už rozumím.
Jinak řečeno - Jiříku, můžeš kančí tatarák a budovat svaly, ale pozor (!) můžeš z toho omarodit - bez předsudků, fanatizmu a pseudohumanismu.
leda tak hovno, proč se všichni eskymáci těší dobrému zdraví, když je to tak strašně škodlivé?
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Enzym »

Myslím, že každému rozumnému člověku musí být jasné, že samotným ovocem a zeleninou denní potřebu bílkovin nelze pokrýt, takže svalový úbytek na OZ je nevyhnutelný. Nejsem rozhodně zastánce dopručení jíst denně 4 gramy bílkovin na kilo hmotnosti a den, ale minimálně nějakých 0,8 gramů bílkovin denně na kilo hmotnosti je nutnost, pokud člověk nechce ztrácet svaly. Mám osobní zkušenost, že na ovocnozeleninové stravě jsem hubnul kilo svalů denně a za deset dnů jsem to musel vzdát, jelikož jsem byl o 10 kilo lehčí a na bench jsem zvedal místo 90 kilo pohých 50 kilo!!! Na druhou stranu, tahle strava mě pročistila a srovnala acidobazickou rovnováhu. A největší plus této diety byla psychika, člověk se na OZ po psychické stránce cítí fantasticky (tělesně je tomu bohužel naopak).
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Mates píše: Ze ty máš vic energie na mase a myslis si ze to jde na mase jednoduseji si treba myslis jenom proto ze jsi nikdy nezkusil jist DOSTATEK ovoce... Jak muzes vedet ze by to potom neslo jeste lepe? ano zijeme v zemi ktera zrovna nepreje velkym ovo jedlikum, ale neodsuzujme vsechno ostatni jen diky tomu ze jsme nevyzkouseli jine pristupy :)
On neřekl, že má víc energie, energie se odvíjí od glykogenu, on napsal, že má víc síly a ta se odvíjí od bílkovin.... auto jezdí na benzín a do ostřikovačů se mu lije voda. A to je jako kdybys tvrdil, že když naliješ do auta víc vody místo benzínu, že pojede taky. Bohužel, takhle to nefunguje. Benzín (bílkovina) může vodu (cukr) zastoupit, můžeš ho nalít do ostřikovače a bude to nějak fungovat, ale vodu nalít do motoru nemůžeš (tzn. sacharidy nejsou schopny zastoupit bílkoviny).
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Enzym píše:Myslím, že každému rozumnému člověku musí být jasné, že samotným ovocem a zeleninou denní potřebu bílkovin nelze pokrýt, takže svalový úbytek na OZ je nevyhnutelný. Nejsem rozhodně zastánce dopručení jíst denně 4 gramy bílkovin na kilo hmotnosti a den, ale minimálně nějakých 0,8 gramů bílkovin denně na kilo hmotnosti je nutnost, pokud člověk nechce ztrácet svaly. Mám osobní zkušenost, že na ovocnozeleninové stravě jsem hubnul kilo svalů denně a za deset dnů jsem to musel vzdát, jelikož jsem byl o 10 kilo lehčí a na bench jsem zvedal místo 90 kilo pohých 50 kilo!!! Na druhou stranu, tahle strava mě pročistila a srovnala acidobazickou rovnováhu. A největší plus této diety byla psychika, člověk se na OZ po psychické stránce cítí fantasticky (tělesně je tomu bohužel naopak).
Děkuju za příspěvek, konečně někdo s reálným pohledem na svět a s vlastní zkušeností.
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

Miguel píše:
Mates píše:Takže na OVOCI a zelenine nejde budovat svaly?
Teorie se tu může řešit donekonečna, tak proč konečně nepodat příklady?:-)
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... gladiators
Tam jdi se svýma rozumama Miguel :-P
http://www.uloz.to/7898286/douglas-grah ... 0-diet-pdf
stahni, precti, a prestan zit v iluzi :-)
Máš tam i kapitolu o kandide
kdyby jsi ji nebyl schopen najít, neostýchej se zeptat, rád ti pomůžu :-)
proč bych si četl americké stránky, které vychvalujou tu dietu do nebes, když tady mám příklady reálných lidí z česka, kteří zjistili, že s 811 dietou na candidě skončí v nemocnici /Esteřin kamarád/ nebo těch, kteří šli o 25 kg s váhou dolů /Mun/? a já jsem jsem si vyzkoušel, že na zelenině plus olej jsem šel dolů za týden o 6 kilo... tak mi prosím tě nevykládej o iluzích, já jsem si to na vlastní kůži vyzkoušel...
a to posílání někoho někam - nepiš prosím tě nic, co by sis nedovolil v reálu zopakovat...
Jednodušše proto že to tu lidi dělaj "jinak" nez tam na www.30bananasaday.com
zelenina + olej = velmi necekane zjisteni ze to nefunguje
je neco jineho jet 811 na zelenine a oleji (pochybuju ze to splnuje kriteria 811) je rozdil v 811 na par kouskach ovoce denne a na 811 kde do sebe dostanes minimalne 3000 kalorii denne z ovoce (coz doporucuji na 30BAD, mas vic svalu, chces lepsi vysledky ? jeste vic kalorii z ovoce)
A poslu te presne tam kde najdes informace, ktere ti jaksi uchazeji.
A proc tam vychvaluji tu dietu do nebes? Jednoduse protoze funguje :-)
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od lumoska »

Tak dúfam, že mne svaly dolu nepôjdu. Tie by som si udržať chcela, tie na tréningu občas aj potrebujem :D Keď sa mi podarí prejsť úplne na vita, tak dám potom vedieť, že ako sa to s nimy vyvíja. Zatiaľ mám ešte obedy varené :|
Celý život žiadne hranice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Rekla bych ze svalu jdou dolu jen kulturistum ;) Protoze jsou zvykli na uplne jiny level. Beznym smrtelnikum jako treba ja jdou naopak nahoru, jezto jsme konecne ochotni se hybat.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Mates píše:
Miguel píše:
Mates píše:Takže na OVOCI a zelenine nejde budovat svaly?
Teorie se tu může řešit donekonečna, tak proč konečně nepodat příklady?:-)
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... gladiators
Tam jdi se svýma rozumama Miguel :-P
http://www.uloz.to/7898286/douglas-grah ... 0-diet-pdf
stahni, precti, a prestan zit v iluzi :-)
Máš tam i kapitolu o kandide
kdyby jsi ji nebyl schopen najít, neostýchej se zeptat, rád ti pomůžu :-)
proč bych si četl americké stránky, které vychvalujou tu dietu do nebes, když tady mám příklady reálných lidí z česka, kteří zjistili, že s 811 dietou na candidě skončí v nemocnici /Esteřin kamarád/ nebo těch, kteří šli o 25 kg s váhou dolů /Mun/? a já jsem jsem si vyzkoušel, že na zelenině plus olej jsem šel dolů za týden o 6 kilo... tak mi prosím tě nevykládej o iluzích, já jsem si to na vlastní kůži vyzkoušel...
a to posílání někoho někam - nepiš prosím tě nic, co by sis nedovolil v reálu zopakovat...
Jednodušše proto že to tu lidi dělaj "jinak" nez tam na http://www.30bananasaday.com
zelenina + olej = velmi necekane zjisteni ze to nefunguje
je neco jineho jet 811 na zelenine a oleji (pochybuju ze to splnuje kriteria 811) je rozdil v 811 na par kouskach ovoce denne a na 811 kde do sebe dostanes minimalne 3000 kalorii denne z ovoce (coz doporucuji na 30BAD, mas vic svalu, chces lepsi vysledky ? jeste vic kalorii z ovoce)
A poslu te presne tam kde najdes informace, ktere ti jaksi uchazeji.
A proc tam vychvaluji tu dietu do nebes? Jednoduse protoze funguje :-)
jaké informace mi ucházejí? jak může dospělý člověk tvrdit, že sval vyroste z ovoce??? tys nechodil do základní školy? neřekli ti, že svaly jsou bílkovina a jako takové můžou být tvořeny zase jenom bílkovinou????
běž si nechat vrátit školné, protože v tvém případě se to opravdu minulo účinkem...
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Fiona píše:Rekla bych ze svalu jdou dolu jen kulturistum ;) Protoze jsou zvykli na uplne jiny level. Beznym smrtelnikum jako treba ja jdou naopak nahoru, jezto jsme konecne ochotni se hybat.
a pan Martinec je kulturista? že mu šly svaly dolů...
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

cepheus píše:
Miguel píše:leda tak hovno, proč se všichni eskymáci těší dobrému zdraví, když je to tak strašně škodlivé?
Bohumile ! Hovno se neříká ! :D
(protože medvědi nedostávají před zkonzumováním eskymákem růstový hormon ? třeba ? - nevím, bádej)
v mase jsou hormony (což je samozřejmě blbost, ale dejme tomu) a v ovoci a v zelenině jsou pesticity a hnojiva a postřiky a další sajrajty.... takže si nevybereš... nebo jo?
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

Fiona píše:Rekla bych ze svalu jdou dolu jen kulturistum ;) Protoze jsou zvykli na uplne jiny level. Beznym smrtelnikum jako treba ja jdou naopak nahoru, jezto jsme konecne ochotni se hybat.
Velmi dobře napsáno! S tím ale, že kulturista je nadnesené, spíš bych napsal člověk s naprůměrnými svaly nebo tak něco.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Mates »

On neřekl, že má víc energie, energie se odvíjí od glykogenu, on napsal, že má víc síly a ta se odvíjí od bílkovin.... auto jezdí na benzín a do ostřikovačů se mu lije voda. A to je jako kdybys tvrdil, že když naliješ do auta víc vody místo benzínu, že pojede taky. Bohužel, takhle to nefunguje. Benzín (bílkovina) může vodu (cukr) zastoupit, můžeš ho nalít do ostřikovače a bude to nějak fungovat, ale vodu nalít do motoru nemůžeš (tzn. sacharidy nejsou schopny zastoupit bílkoviny).
Mám dost :-) Síla z bílkovin xD
Ale neboj, dřív jsem si taky myslel že se kolem bílkovin točí zeměkoule :-)
http://www.youtube.com/watch?v=LtGmT13r ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ae-dlHOmwk4
Jdu si číst fórum kde lidi dělají to co funguje a sklízí výsledky po kterých touží.
Eskymáci byli opravdu celkem zdraví (krome infekcnich onemocneni), ale jejich delka zivota byla dost slaba.
Vlastne se cela china study http://sk.wikipedia.org/wiki/Čínská_studie_(kniha) muze jit zahrabat bo mas vsechno vyzkousene na sobe a Estercinem kamosovi
Uz sem nebudu radsi vubec prispivat.
Kdyz vas bavi skakat z blata do louze a zase zpet.
Hledat odpovedi na otazky ktere jsou uz davno zodpovezeny.
Kdyby me nekdo hledal tak si uzivam clanky na http://www.30bananasaday.com
m:-)

Na ovoci se nedaj vybudovat svaly? aha
http://www.youtube.com/watch?v=UV0aUVi_ ... ure=search
- I eat about 7 lb of fruit, mainly bananas each day. I eat until full, and don't count calories. I eat fruit all day, then a large salad at night with 1/2 cup nuts, seeds, or avocado.
http://www.facebook.com/rippedrawvegans ... ?sk=photos
Naposledy upravil(a) Mates dne pát bře 04, 2011 20:23, celkem upraveno 1 x.
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

stavební materiál svalu jsou aminokyseliny, cukry jsou palivem pro jeho práci.
za určitých okolností lze ze stavebního materiálu získat energii /neoglukogeneze/, ale za žádných okolností nelze získat z cukru stavební materiál. bílkovina se může "přeměnit" na glukózu, ale cukr není schopen přeměny na bílkovinu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

Miguel píše:
800914 píše:konopne semeno pozivatelne za surova. idealna alternativa masa pre veganov co sa tyka bielkovin. a idealny zdoj nenasytenych MK, +tiez zdroj mineralov a stop prvkof.
zlozenie aminokyselin si najdi sam ak ta to zajima. na linky neklikas tak zrejme zbytocna snaha by bola ti to ulahcit :)
kolik ho musíš sníst, aby ses dostal na sto gramů bílkovin za den?
cele hemp semeno obsahuje priemerne od 20 do 35% bielkovin cize na tu metu 100g sa dostanes pohodlne tak dvoma "milk" shejkmi. hodis cele semena do mixeru spolu s tekutinou a medom. po vymixovani precedis.
amino acid profil konopnych semien je unikat medzi rastlinnymi zdrojmi. neviem nakolko zvladas citat angl texty ale dam sem nejaky link. vyskusaj zaradit do diety. bezne sa vyrabaju aj koncentraty pre bodybuilderov zalozene na raw hemp semenach. tak bud to alebo mixuj.

http://www.drbronner.com/pdf/hempnutrition.pdf
http://www.jbc.org/content/164/1/159.full.pdf
http://www.nimbinwave.com/facts/hemp-seed-nutrition
http://www.chii.ca/hemp-seed/hempseed.html
http://www.globalhempstore.com/hemp-foo ... art-1.html
http://www.bulksupplementsdirect.co.uk/ ... owder.html
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

There are eight amino acids the human body cannot make and two more the body cannot make in sufficient quantity, so they are essential to life. A diet without any one of them will eventually cause disease and death. These essential amino acids, along with eleven others the body can make from them, are chained together in accordance to genetic guidelines, via RNA formats from DNA blueprints, into structural proteins that give body to life, and into enzymes (globular proteins) that carry out the mechanics of living.

Nearly three quarters of body solids are proteins. The body is literally constructed and maintained by an infinitely complex system that simply builds proteins from amino acid sub units. Every amino acid consists of an amine and a carboxyl bound to the same carbon atom. All but the smallest amino acid have one, more or less complex, carbon containing side chain connected to the carbon atom shared by the amine and carboxyl groups. The amine group, ND, is slightly basic; the carboxyl group, COOH, is a mild acid. The amine group of one amino acid unites with the carboxyl group of another forming a peptide link. Proteins are made of amino acid peptide chains in specific sequences. The number of possible amino acid peptide combinations is infinite.

Peptide chains can bend, twist and unite with other peptide chains by forming weak hydrogen bonds between nitrogen and oxygen atoms along the chain. Amino acids can also form bonds through side chain linkages. All three types of amino acid bonding methods contribute to the infinite possibility of protein shapes and reactivity potentials. Though each species builds proteins unique to itself, life can tailor new ones if challenged by the pressures of existence.

Hemp is not unique in having all the essential amino acids in its embryonic seed. Flax seeds also contain all the essential amino acids as do many other seeds in the plant kingdom. What is unique about hemp seed protein is that 65% of it is globulin edistin. That is the highest in the plant kingdom.

Globulins are one of seven classes of simple proteins. Simple proteins are constructed from amino acids and contain no non-protein substances. Globulins are in seeds and animal blood. Edistins are found in seeds; serum globulin is in blood. Edistins are plant globulins. And globulins along with albumins are classified as globular proteins. All enzymes, antibodies, many hormones, hemoglobin and fibrogin (the body converts fibrogin into non-soluble, fibrin, a blood clotting agent) are globular proteins. They carry out the main work of living.

Albumin, globulin and fibrogin are the three major types of plasma proteins. Plasma is the fluid portion of blood that supplies nutrients to tissues. And the three protein types: serum albumin, serum globulin and fibrogin, compose about 80% of plasma solids. These plasma proteins serve as a reservoir of rapidly available amino acids should any body tissues be in need.

Plant seeds contain albumin and globulin but no fibrogin. Albumin is the nutritive material that fills the space in the seed between the embryo and the seed coat. The embryo needs albumin to fuel its initial growth until photosynthesis begins. Globulin edistins within the embryo guarantee this new life has the enzymes necessary for metabolic activity.

Globulin is the third most abundant protein in the human body. Globulins perform many enzymatic (causing reactions to take place) functions within the plasma itself. More importantly, they are responsible for both the natural and acquired immunity a person has against invading organisms. The body uses globulin proteins to make antibodies which attack infecting agents (antigens) that invade the body. Globulins like gamma globulin are absolutely essential to maintain a healthy immune system. They neutralize alien microorganisms and toxins.

Globulins are divided into three classes: alpha, beta and gamma globulins. Alpha and beta globulins operate as transport vehicles by combining with other substances and carry protein from one part of the body to another. They haul the materials needed to build new and replace worn or damaged bodily structures. Gamma globulins are divided into five classes of antibodies called immunoglobulins. All are formed to combat specific cell invading antigens. They comprise the body’s first line of defense against disease and infection. Immunoglobulins are produced by B lymphocyte (white blood cells) plasma cell clones located in lymph system nodes. Infecting antigens normally must pass through the lymph system before entering the blood stream.

Regarding human protein requirement: “Qualitively, it is considered desirable to secure amino acids similar to those of human tissues, both as to kinds and relative quantities of the various kinds.” [Textbook of Anatomy and Physiology, Kimber, Gray, Stackpole, 1943]

During digestion proteins in food are broken down into amino acids. The amino acids are then taken into the body and reassembled into human proteins according to need and the availability of the amino acids necessary to make specific proteins.

The body needs the necessary kinds of amino acids in sufficient quantity in order to make proteins such as the globulins. Proper quantities of the right kinds may not be available to the body much of the time. So even though the body has enough essential amino acids available to prevent deficiency diseases, it may not have enough to build quantities of immunoglobulins necessary for the immune system to repel infection.

The best way to insure the body has enough amino acid material to make the globulins is to eat foods high in globulin proteins. Since hemp seed protein is 65% globulin edistin, and also includes quantities of albumin, its protein is readily available in a form quite similar to that found in blood plasma. Eating hemp seeds gives the body all the essential amino acids required to maintain health, and provides the necessary kinds and amounts of amino acids the body needs to make human serum albumin and serum globulins like the immune enhancing gamma globulins. Eating hemp seeds could aid, if not heal, people suffering from immune deficiency diseases. This conclusion is supported by the fact that hemp seed was used to treat nutritional deficiencies brought on by tuberculosis, a severe nutrition blocking disease that causes the body to waste away. [Czechoslovakia Tubercular Nutritional Study, 1955]
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

Vypadá dobře, ale někdo opravdu velký by nebyl?
Jinak 1001. teoretik, tentokrát s konopným semínkem.

Přece jen když porovnám s
http://www.google.com/images?q=jay+cutler

A zrovna tak když půjdu na nižší level, tak průměrý raw vegan bude zrovna tak daleko menší/slabší než průměrný na mase.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

mun píše: Vypadá dobře, ale někdo opravdu velký by nebyl?
Obrázek

1001. skeptik :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

inak jasne ak ide o obvod bicepsu pol metra podla vzoru j.cutlera tam je idealny raw kokteil boldenon, androstenedion, testosteron, dromostanolon, dihydrotestosteron a methenolon tri krat denne do stehna. kazdy mame vlastne priority
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mavar »

Fotky kulturistov su uplne mimo, zacinaju dopovat od dorastencov inak sa nemaju sancu presadit, to je dnesny trend, takze o nejakom stravovani pri tychto chodiacich anabolikach sa nema cenu ani bavit.
Po nabehnuti na ovocie, zelenina klesa vaha prudko dole, ale tiez sa zastavi na telu normalnej prirodzenej vahe. Samozrejme jest podla pocitu hladu.
Ak sa kombinuju orechy a oleje vaha sa drzi vyssie o par kg.
Objem tela a teda aj svalov sa vizualne zmensuje.
Silovo a vytrvalostne som u seba postrehol rozdiel v tom, ze napriklad nemam problem vyhodit priatelku na chrbat a utekat s nou 50 metrov co predtym nebolo mozne kedze som mal problem pobehnut sam so svojou vahou aby ma neboleli kolena :lol:
V beznom zivote ziadny ubytok sily nepocitujem prave naopak, do posilovne uz nechodim, a to je podstatne a nie ci dvihnem 100 alebo 110kg na lavicke.
Naposledy upravil(a) mavar dne sob bře 05, 2011 11:37, celkem upraveno 1 x.
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mavar »

miguel

maso je plne rastovych hormonov, a okrem najroznejsich chemikalii a antibiotik dostavaju ako najzdravsie jedlo tu pesticidovanu kukuricu alebo nieco podobne. Pohladaj nejake udaje ako sa dnes chova dobytok a celkovo maso priemysel :delicacy:
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mavar »

a este k teme.
Ano schudnes mnohym ludom budes pripadat ako paratko ktore ledva dycha :lol: ale opak je pravdou, budes sa citit super a budes mat radost z pohybu a sila ti chybat urcite nebude.
Samozrejme vsetko sa da nejako zle kombinovat preto si musi najst stravovacie navyky ake mu vyhovuju, ktore bude citelne vnimat a nie ratat si gramy bielkovin na kilogram vahy :roll:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

mavar neviem odkial beries istotu ze na rawfude je kazdy stastny duracelko. na raw forach sa riesi problemov tiez habafura. tak ako sa riesi aj na neraw bodybuildingovych a inych. a ci bodybuilder ci rawfooder nakoniec je aj tak len kvalitny kompost tak ide pmn skor o to prezivanie ako hmotu. ale akceptujem nesuhlas a protesty.
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mavar »

Jasne takze to bol moj priklad, samozrejme su aj vynimky a vsetko sa da kombinovat aj zlym sposobom a na kazdeho to vplyva inak, ale tam uz to nebude asi len o strave, ale celkovo podlomenom zdravotnom stave. Ako som uz pisal kazdy si musi vytvorit vlastny jedalnicek, mne to trvalo cca rok :wink:
Vacsina ludi sa obracia na zdravsiu vyzivu az ako na poslednu slamku :mrgreen:
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

kulturistika je pičovina... narcistický sport, budování svalové hmoty k ničemu...
líbí se mi, ale tím to hasne. jako když se zajdu podívat do strip baru na ženské, ale domů bych si nic takového nepřivedl.
ale tenhle topic není o kulturistice, ale o tom, z čeho je tvořena svalová
hmota a jestli se ztrácí, když se sníží ve stravě podíl bílkovin.
konopné semínko může být zajímavá alternativa, stejně jako třeba avokádo nebo ořechy... otázkou je, jak dlouho se to dá jíst, než se ti z toho bude dělat na zvracení...
ad kvalita masa - stejné to může být i s ovocem, s obilím, s ořechy, prostě se vším, můžeš jíst v bio kvalitě, ale počítej s 3-5x vyššími náklady...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

suhlas. kvalita sa tyka aj masa. kurace prso z velkovykrmneho jzd kde zije 20 zaklietkovanych sliepok na m2 je urcite inde ako z volnochovu slepic niekde na organic lucke pod lesom. tak isto vajca alebo cokolvek ine zivocisne je mozne produkovat kvalitativne na roznych leveloch.
tak isto aj raw veganizmus dosahuje plneho potencialu iba ak je potrava kvualitna, v idealnom pripade chemicky nedopovana. neide len o obsahy elementov ale aj o energiu co sa do rastlin dostava prirodzenym rastom na zivom slnku a vzduchu a v urodnej cernozemi a cistej dazdovody a nie umelo podporovanym chemiou za polovicny cas.
ale to uz som mimo temy. kto chce svaly treba cvicit.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

bio 3 az 5 krat drazsii?! to snad nye..
co vidim v angl. bezne je to tak 1.5x s tym ze clovek dostava do tela na oplatku viac zivin a vacsinou aj kvalitnejsi a chutnejsi produkt. na zelovoc je ale ideal aj tak vlastna zahrada a plody dobre uskladnit aj na zimu. tym samozrejme nemyslim pickls zavaraniny :) to uz by som bol nelen mimo topik ale rovno mimo forum ajajaj.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

800914 píše:bio 3 az 5 krat drazsii?! to snad nye..
co vidim v angl. bezne je to tak 1.5x s tym ze clovek dostava do tela na oplatku viac zivin a vacsinou aj kvalitnejsi a chutnejsi produkt. na zelovoc je ale ideal aj tak vlastna zahrada a plody dobre uskladnit aj na zimu. tym samozrejme nemyslim pickls zavaraniny :) to uz by som bol nelen mimo topik ale rovno mimo forum ajajaj.
jejda. nebude to tím, že jsi v UK? v česku normální kuře padesát za kilo, bio dvěstě za kilo. bio krkovička 250, normální 80 korun. atd atd.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od 800914 »

+ poznamka. storm talifero nebol vyssie nalinkovany ako priklad objemoveho kulturistu ale k teme ako priklad cloveka dlhorocne konzumujuceho raw vegan stravu a zaroven neubudajuceho na svalovej hmote. mozne to teda zrejme je, na yutube su videa kde ma udajne uz cez 60. fyzicky do bezneho 60R priemeru rozhodne nezapada. a ze ma Jay mr.olympia vacsie objemy? tak mozno by stalo za to porovnat ich kondiciu a svalovy tonus ked J tiez zavrsi siestu dekadu..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Jindra »

Miguel píše:kulturistika je chujovina... narcistický sport, budování svalové hmoty k ničemu... líbí se mi, ale tím to hasne. jako když se zajdu podívat do strip baru na ženské, ale domů bych si nic takového nepřivedl
jj, tohle podepisuju
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Jindra píše:
Miguel píše:kulturistika je chujovina... narcistický sport, budování svalové hmoty k ničemu... líbí se mi, ale tím to hasne. jako když se zajdu podívat do strip baru na ženské, ale domů bych si nic takového nepřivedl
jj, tohle podepisuju
no ale jestli tě to uklidní, tak podle mého názoru třeba fotbal nešahá kulturistice ani po paty:-)
Odpovědět