Ubývání svalové hmoty

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaMartinec
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 08, 2011 0:18
Kontaktovat uživatele:

Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od JirkaMartinec »

Zdravím všechny příznivce syrové stravy.
Před měsícem jsem začal a postupně najel na syrovou stravu po přečtení několika knih.Zhubnul jsem asi jedenáct kilo,měl jsem při 180cm 89kilo.
Co mě ale děsí je úbytek svalové tkáně.Začal jsem víc sportovat a nějaké tuky dolu jdou,ale víc asi svalová tkáň.Velmi nerad bych skončil jako kostra z čápa a tak prosím o radu.
Jirka
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

No na svaly plati zatezova cviceni :)
Ten ubytek se na urcitem bode zastavi a pak uz to pujde zas nahoru. Cvicenim rozhodnes jestli to budou svaly nebo spek.
Sval se odbourava mnohem pomalej a mnohem hur nez tuk, takze je otazka jestli to kilo svalu ktere jsi mohl ztratit vedle tech 10 kg tuku je vubec postrehnutelne, i kdyz samozrejme mozne to je.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
JirkaMartinec
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 08, 2011 0:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od JirkaMartinec »

Ahoj Fiono,díky za odpověď,
snad máš pravdu,někde jsem četl,že při dietě kdy se moc nejí ubývá hlavně svalstvo a tuky ubývají pouze při cvičení nebo jiné fyzické zátěži.
Tak díky
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Ty pohadky o ubyvani hlavne svalove hmoty pri diete jsou hodne mainstreamove a vychazeji z nedorozumeni. V podstate tim chtel basnik rici ze spalovani speku pohybem je efektivnejsi nez samotna dieta, protoze se pri nem budujou svaly, zatimco pri diete ubyvaji. Oni sice opravdu ubyvaji kdyz je clovek nenamaha, ale neni to tak ze by pri diete ubyvaly hlavne svaly. Akorat je pri diete to procento ubyvajicich svalu proti speku o neco vyssi.

Pokud jses na syrovem, neda se tomu rikat dieta. Naopak tvoje telo dostava vic vyzivy nez predtim. Je mozne ze se telo zbavuje balastu, taky je mozne ze jis prilis malo nebo ze prechazis moc rychle. Pokud treba clovek z McDonaldu prejde rovnou na ovoce, zadelava si na problemy. Pokud jsi byl doted zvykly na hutnejsi stravu, mozna potrebujes pomalejsi prechod. Treba jedno varene jidlo denne, jen varene, tj bez smazeni nebo mikrovlnkovani. Pak jsou tu i orechy, i kdyz nema smysl se jima precpavat.

Vzpominam si jak jsem ze zacatku jedla kila ovoce pres den a vecer ohromnou misu salatu, kam jsem davala i olivy a kozi syr. I kdyz syr neni kdovico, proti me predchozi rohlikopizzove strave to byla revoluce :) Ubyvala jsem i kilo za 3 dny. Ted nesnim ani tretinu toho co tehdy a vaha od te doby sla nekolikrat jak nahoru tak dolu. Kdovi co vsecko to ovlivnuje. Ale nejvic jsem pribrala paradoxne kdyz jsem zacala behat dalkove behy. Jak svaly tak tuky. Jak jsem prestala behat, zacala po chvili vaha zase jit dolu. Uvidis co se bude dit. Ale posilovanim urcite nic nezkazis, to jedno je jiste, a nejspis pri tom budes potrebovat i o neco vic jist ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sweetie »

jen bych doplnila, ze svalstvo snad neubyva, kdyz telo soucasne na sobe ma prebytecny tuky, a ty ma, krome buce, a ted i cast me, pak kveta a mango, jericho,kazdej zapadne konzumujici. a to samozrejme na nich na prvni ani druhej pohled nemusi byt videt. kdyz je tuk i videt, to uz je nezdravy. telo si vzdycky zachova svou potrebnou ocim neviditelnou hladinu tuku, ostatni je prebytek, toxin. vychazim jen z pustovnicky teorie, kdy chytry telo nejdriv pali co nepotrebuje a pak az saha do masa.
ja treba vim, ze me pomaha obycejna chuze po nelehkym terenu, je to preci jen nejprirozenejsi pohyb cloveka a osobne kdyz to vykonavam,citim se nadmiru uspokojive a silne. beh je samozrejme vyssi level.
asi bych na raw diet sla radikalne, jako sama, detox je holt ocistec ale cim silnej a rychlejc by byl za mnou..nezvykala bych si zbytecne na jinej tuk jako orechy, semena atd. zbytecnosti.
hlavne v ovoci a zelenine je tuku vic nez dostatek, ostatni je koncentrovanina a prebytek.
Uživatelský avatar
JirkaMartinec
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 08, 2011 0:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od JirkaMartinec »

Děkuju vám moc za názory a podporu a budu se snažit pokračovat :) Myslím že jsem i ve svých 35 letech trochu vizuálně omládl a to mě taky těší.
Jirka
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

JirkaMartinec píše:Děkuju vám moc za názory a podporu a budu se snažit pokračovat :) Myslím že jsem i ve svých 35 letech trochu vizuálně omládl a to mě taky těší.
Jirka
Jirko,
mám za to, že skutečně jdeš dolů se svalovou hmotou. Bez nějakého množství bílkovin prostě nelze svaly udržet. Pokud nechceš jíst syrové maso nebo vejce, potom bych doporučil aspoň ořechy nebo avokádo.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Panda »

Miguel píše:...Pokud nechceš jíst syrové maso nebo vejce, potom bych doporučil aspoň ořechy nebo avokádo.
Proč ořechy a avokádo, to jsou hlavně tuky. Nemělo se jednat spíš např. o klíčenou čočku, hrách a mungo?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Panda píše:
Miguel píše:...Pokud nechceš jíst syrové maso nebo vejce, potom bych doporučil aspoň ořechy nebo avokádo.
Proč ořechy a avokádo, to jsou hlavně tuky. Nemělo se jednat spíš např. o klíčenou čočku, hrách a mungo?
protože kromě bílkovin bude jeho problém i nedostatek energie celkově. Nicméně pokud může luštěniny /nejsem zase takový expert na vaše stravování/ tak proč ne...
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od midsummer »

Miguel píše:
Panda píše:
Miguel píše:...Pokud nechceš jíst syrové maso nebo vejce, potom bych doporučil aspoň ořechy nebo avokádo.
Proč ořechy a avokádo, to jsou hlavně tuky. Nemělo se jednat spíš např. o klíčenou čočku, hrách a mungo?
protože kromě bílkovin bude jeho problém i nedostatek energie celkově. Nicméně pokud může luštěniny /nejsem zase takový expert na vaše stravování/ tak proč ne...
Z vlastní zkušenosti bych si dovolila nesouhlasit. Mám dlouhodobě vyzkoušeno stravování ve stylu fitness, včetně posilování (včetně činky nejrůznějších vah a velikostí), dále makrobiotiku, a vitariánství. Nedostatkem energie jsem trpěla pouze v případě makrobiotiky, která mi ovšem jinak dost "sedla". Ale podle všech materiálů, které jsem k makrobiotice četla, je ten nedostatek energie asi normální - protože v makrobiotickém režimu se zřejmě nepředpokládá žádný výkonostnější sport ani jiný extrémnější druh výdeje energie. V podstatě se organizmus udržuje ve "zdravém" středu - stravou a způsobem života. Taky při makrobiotickém režimu jsem přestala absolutně s posilováním: nebyla síla, nebyla energie.
Při vitariánství: absolutně žádný problém s nedostatkem energie. m:-)
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

my si nerozumíme.
Pokud jste taková expertka na "všechno" pak zcela určitě víte, že pokud člověk hubne, znamená to, že je v kalorickém deficitu. Tedy, že vydá více energie než spotřebuje. Pokud tedy člověk nechce ztratit svaly a aktivní tělesnou hmotu, musí být minimálně ve vyrovnané energetické bilanci.
A toho se např. samotným ovocem těžko dosahuje.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od midsummer »

Kdepak expertka na všechno, jak vás to mohlo napadnout ? (:-)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Pepík Ševců »

Miguel píše:my si nerozumíme.
Pokud jste taková expertka na "všechno" pak zcela určitě víte, že pokud člověk hubne, znamená to, že je v kalorickém deficitu. Tedy, že vydá více energie než spotřebuje. Pokud tedy člověk nechce ztratit svaly a aktivní tělesnou hmotu, musí být minimálně ve vyrovnané energetické bilanci.
A toho se např. samotným ovocem těžko dosahuje.
No, to je asi jednoduše řečeno omyl. Samotným ovocem se toho dosáhnout dá, ale musí se jíst hodně. Kalorický deficit taky nemusí nutně znamenat úbytek svalový hmoty. Do určitý doby. Po spotřebování zásobní energie ve formě nadbytečnýho tuku pak dochází samozřejmě k požírání sama sebe, pokud bilanci nevyrovnáme. Ale i to je možný na vita stravě, jen je to podle mejch zkušeností o dost obtížnější. Samozřejmě je rozdíl mezi kondičním cvičením dvakrát tejdně a plnym tréninkem. Při dvojfázovym tréninku mi skoro nestačila tlamička, jak jsem se musel cpát. Ale jak jsem psal někde vedle, u mě to vyřešilo raw masiko :D
Dneska jsem kvůli práci a dětem úplně mimo, jsem úplná schoura, pohybu minimálně, tak mi stačí papat malinko ;)
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Pepík Ševců píše:
Miguel píše:my si nerozumíme.
Pokud jste taková expertka na "všechno" pak zcela určitě víte, že pokud člověk hubne, znamená to, že je v kalorickém deficitu. Tedy, že vydá více energie než spotřebuje. Pokud tedy člověk nechce ztratit svaly a aktivní tělesnou hmotu, musí být minimálně ve vyrovnané energetické bilanci.
A toho se např. samotným ovocem těžko dosahuje.
No, to je asi jednoduše řečeno omyl. Samotným ovocem se toho dosáhnout dá, ale musí se jíst hodně. Kalorický deficit taky nemusí nutně znamenat úbytek svalový hmoty. Do určitý doby. Po spotřebování zásobní energie ve formě nadbytečnýho tuku pak dochází samozřejmě k požírání sama sebe, pokud bilanci nevyrovnáme. Ale i to je možný na vita stravě, jen je to podle mejch zkušeností o dost obtížnější. Samozřejmě je rozdíl mezi kondičním cvičením dvakrát tejdně a plnym tréninkem. Při dvojfázovym tréninku mi skoro nestačila tlamička, jak jsem se musel cpát. Ale jak jsem psal někde vedle, u mě to vyřešilo raw masiko :D
Dneska jsem kvůli práci a dětem úplně mimo, jsem úplná schoura, pohybu minimálně, tak mi stačí papat malinko ;)
Pokud nemáš bílkoviny Pepíku Ševců, potom tě ani kalorický přebytek nezachrání od toho, abys šel dolů s aktivní hmotou.
Nicméně, vidím, že se shodneme na tom mase...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sitar »

V ovozelu je bílkovin dost, navíc v nejlepší kvalitě. Ve vařeném jsou splundrované, sražené a jejich využití člověkem bídné.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Pepík Ševců »

Sitar píše:V ovozelu je bílkovin dost, navíc v nejlepší kvalitě. Ve vařeném jsou splundrované, sražené a jejich využití člověkem bídné.
Bílkoviny skutečně v ovozelu jsou a dostatek. A bílkovin zase beztak moc nepotřebuješ. Nicméně i tak jsem u sebe nepozoroval zhoršení, když jsem do jídelníčku zařadil tepelně zpracované, ale v malém množství, tak do 20 %.

Migueli, nechci tě podcenit, ale z výkřiků do tmy, jako např. „bez bílkovin to nejde“, pokud tím myslíš, že jich v raw není dost, je patrný, že by sis měl trochu informací zjistit. Pokud znáš některý moje příspěvky, víš, že já nejsem praktikujícím vitariánem (alespoň ne zcela a „hřeším“ v množství větším než malém) a ani to nevidím jako svou cestu. Nicméně jsem přesvědčenej, že i tak člověk funguje, sám jsem to jistou dobu z experimentálních důvodů zkoušel. Spíš je teda meritem zdejší diskuze jak to praktikovat, než to, jestli to jde nebo ne. Sám si ze zkušeností lidí tady leccos vezmu. Ale rozhodně tě nechci odradit, spíš trochu postrčit správnym směrem ;)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Ono nejde ani tak o bilkoviny jako takove, jako spis o aminokyseliny, ze kterych se bilkovimy skladaji. Aby telo mohlo cizi bilkovinu vyuzit, musi ji recyklovat tak ze ji nejdriv rozbije na jednotlive aminokyseliny, ze kterych si pak postavi bilkovinu vlastni. Neco podobneho jako muset nejdriv rozbit domecek na cihlicky, ze kterych se da dal stavet. Pri stepeni bilkovin samozrejme vznika spousta byproduktu, uzitecnych akorat tak pro vznik nadoru, revmatickych potizi apod.

V zelenine je aminokyselin dost. Telo si z nich muze stavet vlastni bilkoviny, bez toho z by se telo zabordelilo balastem. Proto napr. na zelenine je mensi svalovka po tvrdem treninku, protoze se netvori tolik kyseliny mlecne ve svalech. Samozrejme posilujici jedinec musi jist mnohem vic nez gaucova buchta. Ale svaly rostou i na zelenine, za predpokladu ze se trenuje. Kdo tomu neveri at se koukne na kone ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Pepík Ševců »

Kůň je asi blbej příklad, má úplně jinou trávicí soustavu než člověk a toho by se tu zas někdo chytil a rozjel flame ;) Ale máš jinak pravdu, jen bych za příklad uvedl třeba gorilu. Ty bejvaj fest namakaný a baštěj listí a ovoce a jen sem tam nějakej hmyz, ale toho spíš pomálu a omylem. Ale zase moc netrénujou :D Spíš se válej jak mrchy. Můj ideál.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Pepík Ševců píše:
Sitar píše:V ovozelu je bílkovin dost, navíc v nejlepší kvalitě. Ve vařeném jsou splundrované, sražené a jejich využití člověkem bídné.
Bílkoviny skutečně v ovozelu jsou a dostatek. A bílkovin zase beztak moc nepotřebuješ. Nicméně i tak jsem u sebe nepozoroval zhoršení, když jsem do jídelníčku zařadil tepelně zpracované, ale v malém množství, tak do 20 %.

Migueli, nechci tě podcenit, ale z výkřiků do tmy, jako např. „bez bílkovin to nejde“, pokud tím myslíš, že jich v raw není dost, je patrný, že by sis měl trochu informací zjistit. Pokud znáš některý moje příspěvky, víš, že já nejsem praktikujícím vitariánem (alespoň ne zcela a „hřeším“ v množství větším než malém) a ani to nevidím jako svou cestu. Nicméně jsem přesvědčenej, že i tak člověk funguje, sám jsem to jistou dobu z experimentálních důvodů zkoušel. Spíš je teda meritem zdejší diskuze jak to praktikovat, než to, jestli to jde nebo ne. Sám si ze zkušeností lidí tady leccos vezmu. Ale rozhodně tě nechci odradit, spíš trochu postrčit správnym směrem ;)
Pepíku Ševců, tady jsou výživové hodnoty ovoce a zeleniny:
http://www.diety.name/tabulka_vyzivovych_hodnot/
Rekordmanem je růžičková kapusta, obsahuje 4,5 gramu bílkoviny na sto gramů. Kolik bys jí musel sníst abys měl aspoň těch 100 gramů na den? Kvanta, jenomže obsahuje navíc vlákninu, která tě v takových kvantech okamžitě ucpe (když tak si něco přečti o vláknině a jejím škodlivém vlivu v kaloricky málo vydatných jídlech).
Experimentoval jsem a zkoušel jsem týden jíst jen zeleninu a jedl jsem jí kvanta... a stejně jsem padal a padal a hlavně ze svalů...
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Fiona píše:Ono nejde ani tak o bilkoviny jako takove, jako spis o aminokyseliny, ze kterych se bilkovimy skladaji. Aby telo mohlo cizi bilkovinu vyuzit, musi ji recyklovat tak ze ji nejdriv rozbije na jednotlive aminokyseliny, ze kterych si pak postavi bilkovinu vlastni. Neco podobneho jako muset nejdriv rozbit domecek na cihlicky, ze kterych se da dal stavet. Pri stepeni bilkovin samozrejme vznika spousta byproduktu, uzitecnych akorat tak pro vznik nadoru, revmatickych potizi apod.

V zelenine je aminokyselin dost. Telo si z nich muze stavet vlastni bilkoviny, bez toho z by se telo zabordelilo balastem. Proto napr. na zelenine je mensi svalovka po tvrdem treninku, protoze se netvori tolik kyseliny mlecne ve svalech. Samozrejme posilujici jedinec musi jist mnohem vic nez gaucova buchta. Ale svaly rostou i na zelenine, za predpokladu ze se trenuje. Kdo tomu neveri at se koukne na kone ;)
Fiono, ty jsi úplně mimo, toho koně ani nebudu komentovat. Snad jen tolik, že bílkoviny v zelenině jsou stejné jako všude jinde, nejdřív se musí v těle rozebrat na aminokyseliny, nikde v přírodě čisté aminokyseliny nejsou....
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Pepík Ševců píše:Kůň je asi blbej příklad, má úplně jinou trávicí soustavu než člověk a toho by se tu zas někdo chytil a rozjel flame ;) Ale máš jinak pravdu, jen bych za příklad uvedl třeba gorilu. Ty bejvaj fest namakaný a baštěj listí a ovoce a jen sem tam nějakej hmyz, ale toho spíš pomálu a omylem. Ale zase moc netrénujou :D Spíš se válej jak mrchy. Můj ideál.
zažívací trakt goril je uzpůsoben na trávení celulózy, takže srovnávat je s člověkem je trošku blbost....
Vzhledem k tomu, že rostlinná potrava není příliš výživná, jsou gorily doslova otroky svého žaludku. Velká břicha mají stále plná kvasící a málo výživné zelené hmoty, kterou jim pomáhají zpracovávat ve střevech symbiotické bakterie. Ty dokážou vytvářet dokonce i nezbytné vitaminy. Zažívací trakt goril je vlastně dokonalá fungující chemická továrna na zpracování celulózy, tvořící podstatu těla rostlin
good luck:-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sitar »

Miguel píše:
Pepík Ševců píše:
Sitar píše:V ovozelu je bílkovin dost, navíc v nejlepší kvalitě. Ve vařeném jsou splundrované, sražené a jejich využití člověkem bídné.
Bílkoviny skutečně v ovozelu jsou a dostatek. A bílkovin zase beztak moc nepotřebuješ. Nicméně i tak jsem u sebe nepozoroval zhoršení, když jsem do jídelníčku zařadil tepelně zpracované, ale v malém množství, tak do 20 %.

Migueli, nechci tě podcenit, ale z výkřiků do tmy, jako např. „bez bílkovin to nejde“, pokud tím myslíš, že jich v raw není dost, je patrný, že by sis měl trochu informací zjistit. Pokud znáš některý moje příspěvky, víš, že já nejsem praktikujícím vitariánem (alespoň ne zcela a „hřeším“ v množství větším než malém) a ani to nevidím jako svou cestu. Nicméně jsem přesvědčenej, že i tak člověk funguje, sám jsem to jistou dobu z experimentálních důvodů zkoušel. Spíš je teda meritem zdejší diskuze jak to praktikovat, než to, jestli to jde nebo ne. Sám si ze zkušeností lidí tady leccos vezmu. Ale rozhodně tě nechci odradit, spíš trochu postrčit správnym směrem ;)
Pepíku Ševců, tady jsou výživové hodnoty ovoce a zeleniny:
http://www.diety.name/tabulka_vyzivovych_hodnot/
Rekordmanem je růžičková kapusta, obsahuje 4,5 gramu bílkoviny na sto gramů. Kolik bys jí musel sníst abys měl aspoň těch 100 gramů na den? Kvanta, jenomže obsahuje navíc vlákninu, která tě v takových kvantech okamžitě ucpe (když tak si něco přečti o vláknině a jejím škodlivém vlivu v kaloricky málo vydatných jídlech).
Experimentoval jsem a zkoušel jsem týden jíst jen zeleninu a jedl jsem jí kvanta... a stejně jsem padal a padal a hlavně ze svalů...
4 a půl je zybtečně moc, stačí 1. Kolik má mateřské mléko a jak rychle roste člověk v prvním roce života v porovnání s rychlostí růstu v dospělosti? Těch 100g si vzal kde? V zelenině je málo cukru, tak se nediv, že si šel dolů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Sitar píše: 4 a půl je zybtečně moc, stačí 1. Kolik má mateřské mléko a jak rychle roste člověk v prvním roce života v porovnání s rychlostí růstu v dospělosti? Těch 100g si vzal kde? V zelenině je málo cukru, tak se nediv, že si šel dolů.
Už zase ty famózní pseudoargumenty. Nenapadlo tě někdy, že novorozenci mají daleko vyšší hladinu růstového hormonu, který způsobuje, že tak rychle rostou? hormonální prostředí u nich je naprosto nesrovnatelné s dospělým člověkem.
P.S. po zelenině jsem šel dolů, i když jsem suploval cukry tukama /rostlinným olejem/.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

prosím pěkně ale já se nepřu o tom, že nemůže být vegan kulturista. Tvrdím, že člověk požívající jen ovoce a zeleninu nemůže mít dostatek bílkovin. Bez ořechů nebo luštěnin se zkrátka nedá obejít. Nebo sóji.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mun »

Musím souhlasit s Miguelem. Raw je skvělý na zdraví, dají se vyléčit různé nemoci, ale na svaly to není, rozhodně ne na objem. Kráva taky poroste rychlejc na kukuřici.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
JirkaMartinec
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 08, 2011 0:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od JirkaMartinec »

Ahoj lidi,těší mě spousta vašich názorů.
Začal jsem 5.ledna detoxikaci podle knihy Zázračná detoxikace od Roberta S.Morse. Výška 180,váha 89kg. Během týdne jsem postupně ubíral vařené dietní stravy a po týdnu už čistě ovoce75% a zeleninu 25%.
Jedl jsem opravdu hodně.Po čtrnácti dnech jsem měl úbytek cca 8 kg a pak už to šlo pomaleji,dnes jsem na 78kg. Svalový úbytek je na mě viditelný a tuku hlavně na břiše mám docela dost a váhu neustále pomalu strácím i kyž jím docela dost.Do jídelníčku jsem postupně zařadil i ořechy a semínka i dýňová a včera jsem si dal dokonce krevety.
Takže nezbývá doufat, než že se váha časem ustálí někde nad 70 kg.
Jinak aktivně sportuju tak dvakrát týdně.
Díky za názory Jirka
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

JirkaMartinec píše:Ahoj lidi,těší mě spousta vašich názorů.
Začal jsem 5.ledna detoxikaci podle knihy Zázračná detoxikace od Roberta S.Morse. Výška 180,váha 89kg. Během týdne jsem postupně ubíral vařené dietní stravy a po týdnu už čistě ovoce75% a zeleninu 25%.
Jedl jsem opravdu hodně.Po čtrnácti dnech jsem měl úbytek cca 8 kg a pak už to šlo pomaleji,dnes jsem na 78kg. Svalový úbytek je na mě viditelný a tuku hlavně na břiše mám docela dost a váhu neustále pomalu strácím i kyž jím docela dost.Do jídelníčku jsem postupně zařadil i ořechy a semínka i dýňová a včera jsem si dal dokonce krevety.
Takže nezbývá doufat, než že se váha časem ustálí někde nad 70 kg.
Jinak aktivně sportuju tak dvakrát týdně.
Díky za názory Jirka
samotné cukry způsobí ubývání svalů a když budeš mít štěstí, tak nebudeš tloustnout - nicméně fruktoza jde poměrně hodně do tuku.
Určitě by nikdo z nás nečekal, že po jídelníčku složeném jen z medu zhubne a udrží svaly... no a čistě ovocný jídelníček je na tom podobně, prostě kvanta fruktózy...
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od midsummer »

Doporučovala bych prostudovat stránky "Absolutně Zdravého Jardy" Zajíčka z Poděbrad, který se tímto způsobem stravuje už dlouhá léta. A to včetně diskuze na příslušné téma.

http://www.zdravi-az.cz/
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

midsummer píše:Doporučovala bych prostudovat stránky "Absolutně Zdravého Jardy" Zajíčka z Poděbrad, který se tímto způsobem stravuje už dlouhá léta. A to včetně diskuze na příslušné téma.

http://www.zdravi-az.cz/
Ale pan Jarda bezpochyby neřeší svalovou hmotu a podobné věci.
Aby bylo jasno - RAW systém stravování je - může být - dokonale zdravý a prospěšný, ale svalová hmota s ním docela ubývá. A to prosím nikdo netvrdí, že svaly jsou nutné k životu, nebo dokonce zdravé. Možná je to dokonce v přímém rozporu být zdravý a mít svaly:-)
Nicméně dotaz zněl, jestli s RAW stravováním ubývá svalová hmota - a odpověď zní, že jen čistě s ovocem a zeleninou ubývá.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Ono mozna zalezi na tom, co si kdo predstavuje pod pojmem svaly. Samozrejme co do pribyvani objemu se raw strava nemuze srovnavat ani s masem, ani s anabolickymi koktejly co do sebe lejou vrcholovi kulturiste ci adepti. Taky se nedivim ze pokud ma nekdo svaly vyhnane timhle zpusobem, zacnou pri zdravejsi strave rychle splaskavat. Mam obavy ze ne vsechno co se nachazi ve svalech musi byt nutne aktivni hmota.

Na to co ja nazyvam svaly nastesti raw strava staci 8) Mam na mysli neco mezi Spidermanem a Supermanem :) Jako Jericho Sunfire, Storm Talifero nebo tady Neo. I kdyz si ted uvedomuju ze zrovna zde jmenovani frci bud na ovoci, nebo uplne bez...
Naposledy upravil(a) Fiona dne čtv úno 17, 2011 15:23, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od midsummer »

Miguel píše:
midsummer píše:Doporučovala bych prostudovat stránky "Absolutně Zdravého Jardy" Zajíčka z Poděbrad, který se tímto způsobem stravuje už dlouhá léta. A to včetně diskuze na příslušné téma.

http://www.zdravi-az.cz/
Ale pan Jarda bezpochyby neřeší svalovou hmotu a podobné věci.
Aby bylo jasno - RAW systém stravování je - může být - dokonale zdravý a prospěšný, ale svalová hmota s ním docela ubývá. A to prosím nikdo netvrdí, že svaly jsou nutné k životu, nebo dokonce zdravé. Možná je to dokonce v přímém rozporu být zdravý a mít svaly:-)
Nicméně dotaz zněl, jestli s RAW stravováním ubývá svalová hmota - a odpověď zní, že jen čistě s ovocem a zeleninou ubývá.
Četl jste špatně. Pan Jarda řeší i svalovou hmotu - stačí projít diskuzi, probírá se i kulturistika. Aby bylo jasno :D
Samozřejmě že je rozdíl mezi člověkem osvaleným zdravou pevnou hmotou a závodním kulturistou. Tedy rozdíl mezi funkční hmotou a hmotou na ukazování.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sitar »

Miguel píše:
Sitar píše: 4 a půl je zybtečně moc, stačí 1. Kolik má mateřské mléko a jak rychle roste člověk v prvním roce života v porovnání s rychlostí růstu v dospělosti? Těch 100g si vzal kde? V zelenině je málo cukru, tak se nediv, že si šel dolů.
Už zase ty famózní pseudoargumenty. Nenapadlo tě někdy, že novorozenci mají daleko vyšší hladinu růstového hormonu, který způsobuje, že tak rychle rostou? hormonální prostředí u nich je naprosto nesrovnatelné s dospělým člověkem.
P.S. po zelenině jsem šel dolů, i když jsem suploval cukry tukama /rostlinným olejem/.
Hormony jsem do úvahy nebral, to je fakt. Ani nevím, jak velký má vliv poměr hladiny růstového hormonu vs. dostatek bílkovin. Tedy, pokud mám vysokou hladinu růstového hormonu a málo bílkovin, porostu stejně rychle jako když mám bílkovin dostatek?

Metabolismus tuků nemám zmáklý, ale řekl bych, že to není úplně optimální náhrada jednoduchých cukrů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od luca »

Fiona píše:Ono mozna zalezi na tom, co si kdo predstavuje pod pojmem svaly. Samozrejme co do pribyvani objemu se raw strava nemuze srovnavat ani s masem, ani s anabolickymi koktejly co do sebe lejou vrcholovi kulturiste ci adepti. Taky se nedivim ze pokud ma nekdo svaly vyhnane timhle zpusobem, zacnou pri zdravejsi strave rychle splaskavat. Mam obavy ze ne vsechno co se nachazi ve svalech musi byt nutne aktivni hmota.

Na to co ja nazyvam svaly nastesti raw strava staci 8) Mam na mysli neco mezi Spidermanem a Supermanem :) Jako Jericho Sunfire, Storm Talifero nebo tady Neo. I kdyz si ted uvedomuju ze zrovna zde jmenovani frci bud na ovoci, nebo uplne bez...
já bych tedy také chápala jako ideál mít pevné svaly a minimum tukových vrstev - v tomhle směru si na vita stravu nemůžu stěžovat, mně svaly neubývají (a ani v minulých, různě dlouhých, vita obdobích neubývaly), naopak díky mizejícímu tuku se lépe vyrýsují
je tedy fakt, že já osobně svalnatím snadno a k udržení pevných svalů mi úplně stačí každodenní jóga (při někdejším pokusu o posilování jsem během 3 neděl začala připomínat kulturistu :D )
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:42, celkem upraveno 1 x.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Fiona píše:Ono mozna zalezi na tom, co si kdo predstavuje pod pojmem svaly. Samozrejme co do pribyvani objemu se raw strava nemuze srovnavat ani s masem, ani s anabolickymi koktejly co do sebe lejou vrcholovi kulturiste ci adepti. Taky se nedivim ze pokud ma nekdo svaly vyhnane timhle zpusobem, zacnou pri zdravejsi strave rychle splaskavat. Mam obavy ze ne vsechno co se nachazi ve svalech musi byt nutne aktivni hmota.

Na to co ja nazyvam svaly nastesti raw strava staci 8) Mam na mysli neco mezi Spidermanem a Supermanem :) Jako Jericho Sunfire, Storm Talifero nebo tady Neo. I kdyz si ted uvedomuju ze zrovna zde jmenovani frci bud na ovoci, nebo uplne bez...
Nechme kulturisty kulturisty a tvoje představy o anabolických koktejlech a bavme se o normálních lidech jako je pán z tohoto topicu, který zjistiil, že když nejí bílkoviny, ubývá mu svalů. A to je oč tu běží, svalová hmota bez bílkovin nefunguje. To je zrovna jako kdybych já ti tvrdil, že na svojí low-carb či no-carb dietě můžu běhat maratóny. To jsou prostě základní principy, na kterých nic nezmění ani tvoje svaté zapálení pro věc.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

cepheus píše:
midsummer píše:Doporučovala bych prostudovat stránky "Absolutně Zdravého Jardy" Zajíčka z Poděbrad, který se tímto způsobem stravuje už dlouhá léta. A to včetně diskuze na příslušné téma.

http://www.zdravi-az.cz/
Ale pan Jarda už jednoho Vševěda u sebe má .. :mrgreen:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... start=1080
ano, to je samozřejmě můj nick, který jsem si dal potom, když jsem si u pana Jardy přečetl, že herpes virus člověk získá pojídáním hovězího masa.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Sitar píše:
Miguel píše:
Sitar píše: 4 a půl je zybtečně moc, stačí 1. Kolik má mateřské mléko a jak rychle roste člověk v prvním roce života v porovnání s rychlostí růstu v dospělosti? Těch 100g si vzal kde? V zelenině je málo cukru, tak se nediv, že si šel dolů.
Už zase ty famózní pseudoargumenty. Nenapadlo tě někdy, že novorozenci mají daleko vyšší hladinu růstového hormonu, který způsobuje, že tak rychle rostou? hormonální prostředí u nich je naprosto nesrovnatelné s dospělým člověkem.
P.S. po zelenině jsem šel dolů, i když jsem suploval cukry tukama /rostlinným olejem/.
Hormony jsem do úvahy nebral, to je fakt. Ani nevím, jak velký má vliv poměr hladiny růstového hormonu vs. dostatek bílkovin. Tedy, pokud mám vysokou hladinu růstového hormonu a málo bílkovin, porostu stejně rychle jako když mám bílkovin dostatek?

Metabolismus tuků nemám zmáklý, ale řekl bych, že to není úplně optimální náhrada jednoduchých cukrů.
co se týče svalové hmoty, tak tam je tuk daleko efektivnější než jednoduchý cukr. K tvojí otázce, kdo bude přibývat líp, naturální nebo nadopovaný jedinec? Protože asi takový je rozdíl mezi hladinou endogenního růstového hormonu u dospělého člověka a u novorozence. Krom toho, novorozenec nepřibývá ani tak moc do masa, jako spíš do kostí a celkově... svalové hmoty ještě moc nemá.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

midsummer píše:
Miguel píše:
midsummer píše:Doporučovala bych prostudovat stránky "Absolutně Zdravého Jardy" Zajíčka z Poděbrad, který se tímto způsobem stravuje už dlouhá léta. A to včetně diskuze na příslušné téma.

http://www.zdravi-az.cz/
Ale pan Jarda bezpochyby neřeší svalovou hmotu a podobné věci.
Aby bylo jasno - RAW systém stravování je - může být - dokonale zdravý a prospěšný, ale svalová hmota s ním docela ubývá. A to prosím nikdo netvrdí, že svaly jsou nutné k životu, nebo dokonce zdravé. Možná je to dokonce v přímém rozporu být zdravý a mít svaly:-)
Nicméně dotaz zněl, jestli s RAW stravováním ubývá svalová hmota - a odpověď zní, že jen čistě s ovocem a zeleninou ubývá.
Četl jste špatně. Pan Jarda řeší i svalovou hmotu - stačí projít diskuzi, probírá se i kulturistika. Aby bylo jasno :D
Samozřejmě že je rozdíl mezi člověkem osvaleným zdravou pevnou hmotou a závodním kulturistou. Tedy rozdíl mezi funkční hmotou a hmotou na ukazování.
Ano, pan Jarda řeší i svalovou hmotu, a zdá se, že k ní má vyloženě averzi... nechci ho podceňovat, ale myslím, že v posilovně nikdy nebyl.
Ty jeho stránky nechci nijak shazovat, ale mám pocit, že někdy by mu prospělo říct, že tomu prostě nerozumí, než dokazovat svojí pozici všeléčitele za každou cenu...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

To je zrovna jako kdybych já ti tvrdil, že na svojí low-carb či no-carb dietě můžu běhat maratóny.
No, ja ty maratony na no-carb treba zrovna beham ;) I kdyz letos teprve ctvrty a zatim jsem zadny nevyhrala, takze tu vlastne nemam co mudrovat :)
Naposledy upravil(a) Fiona dne čtv úno 17, 2011 19:20, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Fiona píše:
To je zrovna jako kdybych já ti tvrdil, že na svojí low-carb či no-carb dietě můžu běhat maratóny.
No, ja ty maratony na no-carb treba zrovna beham ;) I kdyz letos teprve ctvrty, takze tu vlastne nemam co mudrovat :)
jakože máš půst a zaběhneš při něm maratón?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Ne, pri pustu jsem dala jen pulmaraton a jen jednou v zivote.
Ale na ovozelu to jde docela dobre, a nejsem sama :) Treba Slunicko uz jich ma po x letech na vita nabehano snad 12, ne-li vic. Zpravidla se nas na kazdem rocniku Prazskeho maratonu sejde nekolik odsud z fora. Uz je to tady takova tradice :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Fiona píše:Ne, pri pustu jsem dala jen pulmaraton a jen jednou v zivote.
Ale na ovozelu to jde docela dobre, a nejsem sama :) Treba Slunicko uz jich ma po x letech na vita nabehano snad 12, ne-li vic. Zpravidla se nas na kazdem rocniku Prazskeho maratonu sejde nekolik odsud z fora. Uz je to tady takova tradice :)
už jsem se lekl. No-carb znamená, že nejíš vůbec žádné cukry, ani ty z ovoce. kdybys měla glykogenové zásoby jako já, asi by ti to běhání moc nešlo.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Aha :) No to je dost dobre mozny.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Panda »

Asi hloupý dotaz - ale proč se tu vůbec řeší ubývání svalové hmoty? Znamená to, že někdo nosil pytle cementu na běžné stravě a po přechodu na vita stravu ty pytle už neunese? Nebo se jedná jen o nějaká měření a vzhled, čili naprosto nepodstatné projevy které je nesmyslné řešit? Např. Míra mi na syrové stravě nepřipadá být jako párátko co nic neuvleče. A jinak nevím proč by se mělo něco řešit.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od midsummer »

Panda píše:Asi hloupý dotaz - ale proč se tu vůbec řeší ubývání svalové hmoty? Znamená to, že někdo nosil pytle cementu na běžné stravě a po přechodu na vita stravu ty pytle už neunese? Nebo se jedná jen o nějaká měření a vzhled, čili naprosto nepodstatné projevy které je nesmyslné řešit? Např. Míra mi na syrové stravě nepřipadá být jako párátko co nic neuvleče. A jinak nevím proč by se mělo něco řešit.
Protože Jirka Martinec by velmi nerad skončil jako kostra z čápa a tak prosí o radu. Přece :D
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Zdeníno »

Tož vidím, že tu nutně potřebujete osvětu od ajurvédského začátečníka-teoretika :D
Lidi se dělí do 3 základních typů, váta, pitta a kapha. Typ váta je lehký, pohyblivý, nepříliš však stabilní. Pitta má velmi silné trávení a je soutěživý s pevnou vůlí. Kapha má silné a stabilní tělo, je však těžkopádný se sklonem k lenivosti.
Pro tyto odlišné typy (v praxi se vyskytují mixy) jsou pochopitelně jiná doporučení životosprávy, slon těžko může běhat jako laňka či laňka zvedat metrákové stromy. Je bláhové, aby laňka radila slonovi, kolik má zežrat jetele, aby se cítil skvěle při hopsání ve vysoké trávě.
Hádá-li se kapha s vátou (Miguel s Fionou) ohledně výživy, nutně dojde k nedorozumění, protože na stejné jídlo budou mít oba jinou tělesnou odezvu. Společné skutečnosti, objevené západní vědou, jako třeba Krebsův cyklus či glykolýza tuto rozdílnou odezvu nevysvětlí, neboť tyto objevy jsou prostě příliš obecným jmenovatelem. Je třeba jíti do jemnějších vrstev rozlišování, kde lze nalézti třeba čakry, akupunkturní dráhy či ajurvédské typy. Což jsou skutečnosti pro euroamerické laboratorní myšlení průhledné. Což otevírá prostor k ještě větším polemikám :).
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Já jsem možná postižený, ale co Vám připadá přijatelnější?
Obrázek

nebo
Obrázek
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Miguel »

Panda píše:Asi hloupý dotaz - ale proč se tu vůbec řeší ubývání svalové hmoty? Znamená to, že někdo nosil pytle cementu na běžné stravě a po přechodu na vita stravu ty pytle už neunese? Nebo se jedná jen o nějaká měření a vzhled, čili naprosto nepodstatné projevy které je nesmyslné řešit? Např. Míra mi na syrové stravě nepřipadá být jako párátko co nic neuvleče. A jinak nevím proč by se mělo něco řešit.
Možná bys tu výtku měl směřovat k autorovi topicu.
"Proč to sakra řešíš? Co ti je potom jak budeš vypadat? Důležitá je vnitřní krása."
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Zdeníno »

Teda Migueli, ne že by ten asketa vypadal nějak vábně, ale ten hezounek dole té fakt skoro humus... :mrgreen:
Na nebezpečnou výpravu do hor hezounka určitě nebrat. S asketou by to asi šlo...
Odpovědět