Ubývání svalové hmoty

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Enzym »

Jakou to má souvislost s ubýváním svalové hmoty? Jediné co mě v tomto kontextu napadá, že je lepší být hubená ženská, než hubený chlap (hubenost u chlapa je společensky nepřijatelná).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Panda »

Enzym píše:
Jakou to má souvislost s ubýváním svalové hmoty? Jediné co mě v tomto kontextu napadá, že je lepší být hubená ženská, než hubený chlap (hubenost u chlapa je společensky nepřijatelná).
Třeba to některé jedince nakopne k myšlence, že za jejich snahou o KRÁSNOU svalnatou postavu se skrývá něco jiného. :idea:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od mira »

Enzym píše:
Jakou to má souvislost s ubýváním svalové hmoty? Jediné co mě v tomto kontextu napadá, že je lepší být hubená ženská, než hubený chlap (hubenost u chlapa je společensky nepřijatelná).
A co má společného Tvou společností nepřijatý ektomorf se 100 kg vážícím osvaleným transsexuálem?
Těm kterým se stane, že zhubnou desítky kilogramů aktivní hmoty se otevírá možnost jak na tom
vydělat třeba tímto způsobem? :wink:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
yardes
Příspěvky: 76
Registrován: sob kvě 09, 2009 18:48

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od yardes »

Tak mi to zase někam zmizelo tak píšu znova.Mrzí mě že v příspěvcích je tolik urážek a nic podstatného.Já,jsem čistej benčuju °170kg v sériích,dřepy se 180kg na boso bez pásku atd.Nejsem vitarian,al bezmezně vám fandím...od vitariánství mědělí jen má mlsná huba...ale k tématu.Vždy když o něčem něco nevím,koukám do přírody.Nemohl jsem si nevšimnout že např. šimpanzi,kteří jsou defacto vitariáni nepohrdnou SYROVÝM masem.Taky jsem viděl že ty jedinci,kteří měli větší přístp k tomuto masu byly daleko větší než ty ostatní????To ale neznamená že se více dožili.Společnost nám předkládá vzory postav podle kterých se hodnotíme.Dnes například fitnesáci maj figuru kulturistů 70let.Najdi si prioritu...dlouhověkost...nebo zdraví.Jestli ty svaly chceš tak je máš mít.Já nevidím nic zlého na člověku co jí maso a vejce a přitom kvanta ovozelu.Nebudme extrémisti.Hodně lidí nemá rádou vegetariány,vitariány atd a já myslím že je to přávě tím extrémismem.Zlatá střední cesta je vždycky lepší než rohlík s vlašákem.Proč se tolik lidí obouvá do kulturistů jako že jsou to transsexuálové.Já se mezi nimi pohybuju a taky znám lidi co dělaj ultimátní zápasy.Mlátí se hlava nehlava a přesto na diskotéce co jsem dělal tyto lidé problémy nedělali.Samozdřejmně vždycky se najde vyjímečný magor.
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Enzym »

JirkaMartinec píše:Zdravím všechny příznivce syrové stravy.
Před měsícem jsem začal a postupně najel na syrovou stravu po přečtení několika knih.Zhubnul jsem asi jedenáct kilo,měl jsem při 180cm 89kilo.
Co mě ale děsí je úbytek svalové tkáně.Začal jsem víc sportovat a nějaké tuky dolu jdou,ale víc asi svalová tkáň.Velmi nerad bych skončil jako kostra z čápa a tak prosím o radu.
Jirka
Dlouho jsi se neozval, tak se chci zeptat, jak jsi na tom. Už vypadáš jkao kostra z čápa? :D Nedávno jsem na sobě otestoval raw protein z hnědé rýže a dá se z toho dobře nabrat svalová hmota (přibral jsem 2 kila za dva týdny): http://www.iherb.com/Sun-Warrior-Protei ... 23101?at=0
Petr345

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Petr345 »

Ahoj můžete mě sdělit, pokud nyní enormně snížím mnosžtví přijatých bílkovin a zachovám zhruba stejný počet kalorií, bude mě ubývat svalová hmota? Dík
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Ahoj, vestit tady moc neumime, ale verim ze odpoved na tuto otazku bude vic souviset se silovym cvicenim nez s pocitanim kalorii. Taktez asi nebude uplne jedno co jis, protoze strava je i o jinych vecech nez kaloriich a bilkovinach.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

Petr345 píše:Ahoj můžete mě sdělit, pokud nyní enormně snížím mnosžtví přijatých bílkovin a zachovám zhruba stejný počet kalorií, bude mě ubývat svalová hmota? Dík
Fi ti to napisala pekne,

ale ja to predsa len rozpitvam

ides znizit radikalne priejm bielkovin ale udrzat celkove kalorie. Ja sa teda osobne nehram na kalorie, nie som parna lokomotiva, ale nejako implikujes ze ides teda radikalne zvysit prijem alebo cukrov alebo tukov ?

preco, mas na to dovod, co od toho ocakavas ?

svaly rastu alebo sa udrzuju v zavislosti os spravneho cvicenia, tomu sa neda vyhnut a tiez od cinnosti hormonalnej sustavy, hladin jednotlivych hormonov regulujucich vsetky procesy, ako ukladanie tuku, palenie tuku, synteza a resynteza bielkovin, narabanie s cukrami atd

pokial mas plan radikalne zvysit prijem cukrov, tak hrozi velmi aktualne nebezpecie ze hormony rozhadzes tak, ze vysledok moze byt narast telesneho tuku
a ubytok svalov.

mal by si vediet co robis a preco to robis
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: pokial mas plan radikalne zvysit prijem cukrov, tak hrozi velmi aktualne nebezpecie ze hormony rozhadzes tak, ze vysledok moze byt narast telesneho tuku
a ubytok svalov.
jj...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od harmon3k »

Psal jsem to již v tématu křupáni klouby ,ale myslím,že by se to mohlo hodit i sem.
Jnak musím napsat v posilovně trápím meně času cvičim momentalně každy den muslimskou jogu poté kettlball a jen 3x tydně posilovnu.
Před víc jak pul rokem jsem přestal jíst maso ,dříve 200gr bilkovin denně z masa vajec,protein nápoju.
Přešel jsem na vegetariana a jedl jen mlečné vyrobky a vejce.Vše ok.
Chtěl jsem ,ale jít dál tak jsem šel na vegana bilkoviny doplnoval robi maso,tofu seitan,klicky,konopi.Koukal jsem na jidelnicky vegan kultáku atd.Na vegan je to hracka udrzet svalstvo.(ale je tam mnoho vařeného a obilné bílkoviny,soji)
Zde již jsem zaznamenal hubnuti ,ale 90% šlo z tuku a jen 10 svalovina.

Poslednich pár měsícu zkouším vitarianství vařene stravy tak 10% a méně.

Začal jsem rapidně hubnout svalstvo i tuky.
Zjistil jsem pokud nedám svalum aspon 0,8gr bilkovin na kg hubnu 50/50 svalstvo a tuk.
Mám za sebou všech 7 očist podle cingoše.
Jediné co mě trápí ,že mám lehce řídší stolici.
Muj jidelníček uvádím zde:vedle bylo zaznamenáno zhrození nad tímto jídelníčkem.
Musím jen napsat mám 98 kg proto asi pro většinu co ma 65kg bude obsah bilkovin vysoky ,ale zatím hubnu 2kg měsíčne a 90% ztoho jsou tuky.
Klidně ho tu mužeme rozebrat každy nazor rád přijmu

jen podotknu manželka která neposiluje a jí zhruba poloviční množstvi potravi jako já a má 52 kg při hubdnutí z 58 dokonce svalovinu má větší než předtím.


Rano suplementace B12 drive 5mesicu veg1 mult.
K tomu jsem ted poríil a-z multivitamin pro jistotu jestli mě náhoou neco nechybí
viz. http://www.youtube.com/watch?v=1hBWYu3TBh4

Pul litru ovocné štavy vetšinou základ jablka a knim grep nebo pomeranč,kiwi,citron proste co mám (takto nápoje piju už dva roky)
K tomu odstavním zazvor přidam lžičku domaciho jabl.octu

Svačina ovoce v celku cca 100gr k tomu 70 gr orechu a semen den predem ve vode namočené a rozmixovane k tomu mák nebo kokos .K tomu přidám sušenou goju 10 kousku.

Oběd pul litru zeleninove štavy (většinou základ mrkev 70%,celer ,řepa kousek,kousek petržele)někdy do toho přidam okurek,kedlubnu atd zase podle toho co mám plus trocha odstavnim zazvoru a male mnozstvi jabl.octu.A k tomu sním 50 gr naklíčenehé konopného semínka v celku.

Svačina klíčky 100 gr -mungo,cocka,cizrna k tomu lzice olivoveho oleje a chili papricky

večeře -Zelenina jakakoliv bud nebo i avokádo.Prostě si udělám salát.Velká porce.
K němu bud syrove vejce,nebo tofu dělané vapenatou solí,robi maso ,nebo nepast.kozí ovčí syr,připadně tvaružky (vždy jen jedno z toho a pruběžně to střídam)

Pokud jsou korunky tak nějake jidlo vyměnim za raw vegan protein.



jinak pitnej rezim dodrzuji a snazim se jist veškere i cizokrajne ovoce

Jinak jsem 0 a vždy jsem miloval maso a tihnul k tucnym a silne bilkovinovím potravinám a docela mě to sedělo .
Manželka je zase A a ta ,už neměla moji stravu ráda kdysi takže přerod pro ní na tuhle byl lážo plážo.

Muj jdelníček není ani nahodou ukazkovej a rozhodně ne správněj (ikdyž tu je to težke pročetl jsem mnoho knich mnoho diskuzi a musím řici ,že každy člověk si musí najít ten svůj směr sám co mu sedi a on sám nejlepe pozná co mu nejvíce vyhovuje)
Rád klidně budu vest na tom co tam mám a nemám špatně debatu jsem otevřený všem názorum.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od xHardCorex »

harmon3k píše:Psal jsem to již v tématu křupáni klouby ,ale myslím,že by se to mohlo hodit i sem.
Jnak musím napsat v posilovně trápím meně času cvičim momentalně každy den muslimskou jogu poté kettlball a jen 3x tydně posilovnu.
Před víc jak pul rokem jsem přestal jíst maso ,dříve 200gr bilkovin denně z masa vajec,protein nápoju.
Přešel jsem na vegetariana a jedl jen mlečné vyrobky a vejce.Vše ok.
Chtěl jsem ,ale jít dál tak jsem šel na vegana bilkoviny doplnoval robi maso,tofu seitan,klicky,konopi.Koukal jsem na jidelnicky vegan kultáku atd.Na vegan je to hracka udrzet svalstvo.(ale je tam mnoho vařeného a obilné bílkoviny,soji)
Zde již jsem zaznamenal hubnuti ,ale 90% šlo z tuku a jen 10 svalovina.

Poslednich pár měsícu zkouším vitarianství vařene stravy tak 10% a méně.

Začal jsem rapidně hubnout svalstvo i tuky.
Zjistil jsem pokud nedám svalum aspon 0,8gr bilkovin na kg hubnu 50/50 svalstvo a tuk.
Mám za sebou všech 7 očist podle cingoše.
Jediné co mě trápí ,že mám lehce řídší stolici.
Muj jidelníček uvádím zde:vedle bylo zaznamenáno zhrození nad tímto jídelníčkem.
Musím jen napsat mám 98 kg proto asi pro většinu co ma 65kg bude obsah bilkovin vysoky ,ale zatím hubnu 2kg měsíčne a 90% ztoho jsou tuky.
Klidně ho tu mužeme rozebrat každy nazor rád přijmu

jen podotknu manželka která neposiluje a jí zhruba poloviční množstvi potravi jako já a má 52 kg při hubdnutí z 58 dokonce svalovinu má větší než předtím.


Rano suplementace B12 drive 5mesicu veg1 mult.
K tomu jsem ted poríil a-z multivitamin pro jistotu jestli mě náhoou neco nechybí
viz. http://www.youtube.com/watch?v=1hBWYu3TBh4

Pul litru ovocné štavy vetšinou základ jablka a knim grep nebo pomeranč,kiwi,citron proste co mám (takto nápoje piju už dva roky)
K tomu odstavním zazvor přidam lžičku domaciho jabl.octu

Svačina ovoce v celku cca 100gr k tomu 70 gr orechu a semen den predem ve vode namočené a rozmixovane k tomu mák nebo kokos .K tomu přidám sušenou goju 10 kousku.

Oběd pul litru zeleninove štavy (většinou základ mrkev 70%,celer ,řepa kousek,kousek petržele)někdy do toho přidam okurek,kedlubnu atd zase podle toho co mám plus trocha odstavnim zazvoru a male mnozstvi jabl.octu.A k tomu sním 50 gr naklíčenehé konopného semínka v celku.

Svačina klíčky 100 gr -mungo,cocka,cizrna k tomu lzice olivoveho oleje a chili papricky

večeře -Zelenina jakakoliv bud nebo i avokádo.Prostě si udělám salát.Velká porce.
K němu bud syrove vejce,nebo tofu dělané vapenatou solí,robi maso ,nebo nepast.kozí ovčí syr,připadně tvaružky (vždy jen jedno z toho a pruběžně to střídam)

Pokud jsou korunky tak nějake jidlo vyměnim za raw vegan protein.



jinak pitnej rezim dodrzuji a snazim se jist veškere i cizokrajne ovoce

Jinak jsem 0 a vždy jsem miloval maso a tihnul k tucnym a silne bilkovinovím potravinám a docela mě to sedělo .
Manželka je zase A a ta ,už neměla moji stravu ráda kdysi takže přerod pro ní na tuhle byl lážo plážo.

Muj jdelníček není ani nahodou ukazkovej a rozhodně ne správněj (ikdyž tu je to težke pročetl jsem mnoho knich mnoho diskuzi a musím řici ,že každy člověk si musí najít ten svůj směr sám co mu sedi a on sám nejlepe pozná co mu nejvíce vyhovuje)
Rád klidně budu vest na tom co tam mám a nemám špatně debatu jsem otevřený všem názorum.
Nesustred sa na bielkoviny. Skus ist smerom high fat/green. Ja takto chudnem na tuku, svalovina ostava v cca rna rovnakej urovni.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od harmon3k »

Já abych pravdu řekl z tohoto forá jsem zatím nejvíce rozčarovanej co jsem zatím přečetl.

Zjistil jsem ,že jist honě ovoce špatny..
Zjistil jsem ,že vařená špatny
Zjistil jsem ,že kličky špatny
Oleje špatny
Zjistil jsem ,že je lepši jist jen ovoce
Zjistil jsem že hodně zeleniny špatny
Zjistil jsem ,že vice bilkovin špatny
Zjistil jsem že malo bilkovin špatny
Zjistil jsem ,že odštavnovaní ocove a zeleniny špatny

:DDD musím řící že člověk naprosto neznalej když prostuduje toto forum ví méně než jsem došel a muže mu to ještě ubližit.

Jo bych zapomenul zjistil jsem ,že je lepší nejist vubec ovoce ...

Tím nechci nikoho urazit je to jen muj dojem
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od xHardCorex »

Ja som jedol 3 mesiace vkuse len ovocie a potom som mal z toho take stavy ze dovidenia...

Teraz jem hlavne tuky a doplnam to surovou zeleninou (prevazne z cca 90% by sa dalo povedat ze som raw).

Je v tom sakra rozdiel, kdezto som jedol ovocie bol som castejsie chory, kazili sa mi zuby..teraz to davam zeleninou vsetko dokopy.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Panda »

harmon3k ještě jsi zapomněl variantu:

Zjistil jsem, že jíst je špatný.
Návštěvník

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj

Mám podobnou zkušenost jako ty a proto věřím že ti mohu na pár odpovědí odpovědět :)
První věc která je u tebe zásadní bude zodpovědět si proč chceš něco na tvém dosavadním životě či jídelníčku měnit pokud ti jak sám píšeš sedí maso a živočišná strava.proč se ho zbavuješ napiš skutečný důvod.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Je v tom sakra rozdiel, kdezto som jedol ovocie bol som castejsie chory, kazili sa mi zuby..teraz to davam zeleninou vsetko dokopy.
no, do značné míry mám obdobné zkušenosti, momentálně jedu ála Šárka = hlavně zelené a ořechy/semínka, čili zelenina a tuky, je mi mnohem líp,
ale ovoce nezatracuju, jen ho prostě dávám výrazně míň
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od harmon3k »

Ja osobně si myslím ,že každy člověk je somatotip.
Co jednomu dělá dobře druhému nemusí.
Mám to i odzkoušené na sobě a manželce.
Navíc každy má jiné cíle někdo chce více vážit a udržet svalovinu pak je potřeba trochu jineho stravovaní někomu jde čistě jen o zdraví atd.

Myslím si ,že oběcně platí zásady pro člověka ,který nechce stravit stovky hodin čtení knih v kterých se navzájem vyvracejí fakta nebo stravovací směr.

1 Pít s mírou ovocné a zelenínové čerstvé štavy a ovoce zeleninu v pevnem stavu dle uváženi
2 Nekupovat a nejíst polotovary,chemii,ecka,konzervy,sladkosti
3 Nejíst potraviny na přepalovaném tuku
4 Aspon 51% stravy syrové
5 Zařadit žívé klíčky
6 Zařadit ořechy ,semínka,konopné semenko
7 Pokud někdo nemá etický problém a nechce se vzdát masa vyhledávat libové nejlépe bio a čerstvé maso ,u mlečnych vyrobku jíst spíše zakysane kefiry,nep.syry nejlepe kozí ,ovčí,syrové vejce s česnekem apd.
8 Provest aspon jednou do roka detoxikaci orgánu
9 Dodržovat pitny režim


A v jakem množství jake potraviny se soustředit dle toho jak naše tělo reaguje na tuto potravinu ,připadně alergeny nebo uprava dle toho jestli chceme svaly nebo se zbavit nějake nemoci.
Každému znás tělo napoví.

Jediné kde si já sám nejsem jisty jsou obiloviny -ryže,pohanka,jahly,rostline bilkoviny viz-seitan,robi maso apd
Veganstvi je dle vitarianství co jsem zde pročetl uplně někde jinde ..
Ukazováni veg sportovcu ,kteří frčí hlavne na bilkovinovích vařenych náhražkach je po teto stránce skrz vita dost mimo
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/uka ... stiku.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/veg ... rance.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/rad ... v-mma.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/veg ... kovin.html
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od xHardCorex »

Jindra píše:
xHardCorex píše:Je v tom sakra rozdiel, kdezto som jedol ovocie bol som castejsie chory, kazili sa mi zuby..teraz to davam zeleninou vsetko dokopy.
no, do značné míry mám obdobné zkušenosti, momentálně jedu ála Šárka = hlavně zelené a ořechy/semínka, čili zelenina a tuky, je mi mnohem líp,
ale ovoce nezatracuju, jen ho prostě dávám výrazně míň
Ja som si minule dal ceresne, aj banany a zijem:) Ale ked mam na vyber tak si dam radsej dobry salatik
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od xHardCorex »

harmon3k píše:Ja osobně si myslím ,že každy člověk je somatotip.
Co jednomu dělá dobře druhému nemusí.
Mám to i odzkoušené na sobě a manželce.
Navíc každy má jiné cíle někdo chce více vážit a udržet svalovinu pak je potřeba trochu jineho stravovaní někomu jde čistě jen o zdraví atd.

Myslím si ,že oběcně platí zásady pro člověka ,který nechce stravit stovky hodin čtení knih v kterých se navzájem vyvracejí fakta nebo stravovací směr.

1 Pít s mírou ovocné a zelenínové čerstvé štavy a ovoce zeleninu v pevnem stavu dle uváženi
2 Nekupovat a nejíst polotovary,chemii,ecka,konzervy,sladkosti
3 Nejíst potraviny na přepalovaném tuku
4 Aspon 51% stravy syrové
5 Zařadit žívé klíčky
6 Zařadit ořechy ,semínka,konopné semenko
7 Pokud někdo nemá etický problém a nechce se vzdát masa vyhledávat libové nejlépe bio a čerstvé maso ,u mlečnych vyrobku jíst spíše zakysane kefiry,nep.syry nejlepe kozí ,ovčí,syrové vejce s česnekem apd.
8 Provest aspon jednou do roka detoxikaci orgánu
9 Dodržovat pitny režim


A v jakem množství jake potraviny se soustředit dle toho jak naše tělo reaguje na tuto potravinu ,připadně alergeny nebo uprava dle toho jestli chceme svaly nebo se zbavit nějake nemoci.
Každému znás tělo napoví.

Jediné kde si já sám nejsem jisty jsou obiloviny -ryže,pohanka,jahly,rostline bilkoviny viz-seitan,robi maso apd
Veganstvi je dle vitarianství co jsem zde pročetl uplně někde jinde ..
Ukazováni veg sportovcu ,kteří frčí hlavne na bilkovinovích vařenych náhražkach je po teto stránce skrz vita dost mimo
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/uka ... stiku.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/veg ... rance.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/rad ... v-mma.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/veg ... kovin.html
Ja mam s ryzou take zvlastne kamarastvo. Raz sa kamaratime vela a potom sa na seba ani nepozrieme. Pohanka mi nechuti a tie ostatne.. co ja viem... Tie nahrazky za maso su ako spongie.
S tym ostatnym sa s tebou urcite zhodnem. Osobne klicky nejem. Vobec mi to nechuti. Nech som to robil akokolvek vzdy to bol bordel.

To si radsej uvarim plny hrniec keloveho privarku z cca 2,5 kg hlavky kelu. Je tam velmi dobre zastupenie aminokyselin. Ked sa to tepelne upravi tak sa toho da zjest dost velke mnozstvo.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od harmon3k »

z kličku se daji dělat fajn pomazanky
jinak mungo klicky ty chutnaji skoro jako hrášek tak se to dá
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

ked uz sa spomenula ryza - podla drOZ prave czera hovoril ze CIERNA ryza (teda nie hneda) je superfood, ma viac antioxidantov ako blueberies alebo ine superberries)
vraj lyzicka cienej ryze je viac ako vsetko ostane dokopy. Ja som zatial cirenu nemal ale mal som cervenu wild a ta bola velmi dobra.

tiez hovoril o SWEET POTATOES, vraj lekari zistili ze latky z tych sladkych zemiakov maju jednoznacne lepsiu ucinnost v prevencii a lieceni rakoviny ako vsetky doterajsie vymyslene lieky

takze ak niekto pojeda trochu vareneho a chce mineralovo bohate sacharidy, tak cierna ryza a sladke zemiaky vyzeraju ako idealne
---------------------------------------

Mam ale principialnu otazku do debaty - ked sa pise ze ubudaju svaly - ako vies ze ti ubudaju svalove vlakne a neubuda to ten tk ktorym boli svaly prerastene ?

a tiez ako vies ze sa len nezmensuju glykogenove zasoby vo svaloch ktore navazovali vela vody a dalej ze sa nevyplavuje sol zo svalov ktora navazovala vela vody a ine chemikalie kedze kulturistika napriklad pouziva metodu uskladnovania laktatovych produktov vo svaloch ktore teiz navazuju vodu a z toho vsetkeho je sval nesmierne nafuknuty. ak sa pri cistej vita z toho pomaly ocitujes tak objemy svalov musia ist nutne dolu ale to este neznamena ze sa zmensuje pocet svalovych vlakien alebo miznu svalove bunky.
5 2 8
Návštěvník

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Návštěvník »

rudo píše:ked uz sa spomenula ryza - podla drOZ prave czera hovoril ze CIERNA ryza (teda nie hneda) je superfood, ma viac antioxidantov ako blueberies alebo ine superberries)
vraj lyzicka cienej ryze je viac ako vsetko ostane dokopy. Ja som zatial cirenu nemal ale mal som cervenu wild a ta bola velmi dobra.

tiez hovoril o SWEET POTATOES, vraj lekari zistili ze latky z tych sladkych zemiakov maju jednoznacne lepsiu ucinnost v prevencii a lieceni rakoviny ako vsetky doterajsie vymyslene lieky

takze ak niekto pojeda trochu vareneho a chce mineralovo bohate sacharidy, tak cierna ryza a sladke zemiaky vyzeraju ako idealne
---------------------------------------

Mam ale principialnu otazku do debaty - ked sa pise ze ubudaju svaly - ako vies ze ti ubudaju svalove vlakne a neubuda to ten tk ktorym boli svaly prerastene ?

a tiez ako vies ze sa len nezmensuju glykogenove zasoby vo svaloch ktore navazovali vela vody a dalej ze sa nevyplavuje sol zo svalov ktora navazovala vela vody a ine chemikalie kedze kulturistika napriklad pouziva metodu uskladnovania laktatovych produktov vo svaloch ktore teiz navazuju vodu a z toho vsetkeho je sval nesmierne nafuknuty. ak sa pri cistej vita z toho pomaly ocitujes tak objemy svalov musia ist nutne dolu ale to este neznamena ze sa zmensuje pocet svalovych vlakien alebo miznu svalove bunky.
Ty sladke brambory pojídám ,ale neztratí to vše když se povaří to samé u té černé rýže.
Já třeba ryži ,kterou jím malo vařím jen 4 minuty max a pak jí necham dojít a je perfektní.

No k tomu ubejváni svalstva já se řídím dle vahy na obsah tuku a vody a svalu ..hodnota naměřená není jistě správná ,ale na pozdější změny je to bod od kterého mužes vycházet a vidíš poté naní co jde dolu.A mě ten ubytek jde prostě poku přestanu doplnovat bílkoviny ikdyž jídelníček je stále vita stejny bez chemie..jak přidám bilkoviny (klířky,konopne semeno,farmentované tofu,občas vejce syrove,nebo neps.syr atd tak se tento proces obrati ve prospěch svalu a jdou dolu hlavně tuky)

Proč by nejznámější vegan sportovci na bilkovinu kladly takovej důraz..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Fiona »

Svaly ubyvaji kdyz nemaji pravidelnou zatez. Pokud se cvici, neubyvaji ani pri pustu, nebo jen nepostrehnutelne s tim ze po pustu jdou hned zas nahoru.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Lenuška »

Fiona píše:Svaly ubyvaji kdyz nemaji pravidelnou zatez. Pokud se cvici, neubyvaji...
To mohu potvrdit. Poslední dobou piju jen zeleninové šťávy, kolem 1a3/4 litru denně, a jezdím u toho intenzivně na kole- hlavně kopce.
Člověk by předpokládal, že budou svaly ubývat, ale není tomu tak. Svaly na nohách, kupodivu i na rukách, mi přibraly...ne moc, ale je to zřetelné.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

Lenuška píše:
Fiona píše:Svaly ubyvaji kdyz nemaji pravidelnou zatez. Pokud se cvici, neubyvaji...
To mohu potvrdit. Poslední dobou piju jen zeleninové šťávy, kolem 1a3/4 litru denně, a jezdím u toho intenzivně na kole- hlavně kopce.
Člověk by předpokládal, že budou svaly ubývat, ale není tomu tak. Svaly na nohách, kupodivu i na rukách, mi přibraly...ne moc, ale je to zřetelné.
kupodivu na rukach ?
ak jazdis kolo v kopcoch, tak ruky pracuju intenzivne - pritahujes sa ku riaditkam - biceps,chrbat a pri odperovavani a drzani zakladnej polohy pracuju zase tricepsy.

kolo to nie su len nohy
5 2 8
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od harmon3k »

rudo píše:ked uz sa spomenula ryza - podla drOZ prave czera hovoril ze CIERNA ryza (teda nie hneda) je superfood, ma viac antioxidantov ako blueberies alebo ine superberries)
vraj lyzicka cienej ryze je viac ako vsetko ostane dokopy. Ja som zatial cirenu nemal ale mal som cervenu wild a ta bola velmi dobra.

tiez hovoril o SWEET POTATOES, vraj lekari zistili ze latky z tych sladkych zemiakov maju jednoznacne lepsiu ucinnost v prevencii a lieceni rakoviny ako vsetky doterajsie vymyslene lieky

takze ak niekto pojeda trochu vareneho a chce mineralovo bohate sacharidy, tak cierna ryza a sladke zemiaky vyzeraju ako idealne
---------------------------------------

Mam ale principialnu otazku do debaty - ked sa pise ze ubudaju svaly - ako vies ze ti ubudaju svalove vlakne a neubuda to ten tk ktorym boli svaly prerastene ?

a tiez ako vies ze sa len nezmensuju glykogenove zasoby vo svaloch ktore navazovali vela vody a dalej ze sa nevyplavuje sol zo svalov ktora navazovala vela vody a ine chemikalie kedze kulturistika napriklad pouziva metodu uskladnovania laktatovych produktov vo svaloch ktore teiz navazuju vodu a z toho vsetkeho je sval nesmierne nafuknuty. ak sa pri cistej vita z toho pomaly ocitujes tak objemy svalov musia ist nutne dolu ale to este neznamena ze sa zmensuje pocet svalovych vlakien alebo miznu svalove bunky.
Tak jak je to s tou černou ryží?co jsem četl má se vařit dokonce 40 minut ..kolik pak muže v tom těch super antioxidantu zustat?a pokud zustanou tak se to přece pere s vařenou stravou ,která neobsahuje dle těchto stránek skoro nic.
By mě zajimalo jestli tyhle studie dělají i v uvařené...

Zajímala by mě ještě jedna věc třeba někdo ví.
Když nechám naklíčit konopí nebo lusteninu tak tím se nekolikanásobně vni mají zvyšit ruzné ziviny.

zajimalo by mě jestli tedy se změní i tabulka na bilk,sach,tuky nebo to zustane sejné nikde jsem nenašel rozpis hodnot pred a po na kličení
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Lenuška »

harmon3k píše:
Zajímala by mě ještě jedna věc třeba někdo ví.
Když nechám naklíčit konopí nebo lusteninu tak tím se nekolikanásobně vni mají zvyšit ruzné ziviny.

zajimalo by mě jestli tedy se změní i tabulka na bilk,sach,tuky nebo to zustane sejné nikde jsem nenašel rozpis hodnot pred a po na kličení
Také jsem se kdysi pídila po této otázce, a nedopídila. Jediné, což už asi víš, je, že naklíčením se přeměňují tuky a sacharidy v štěpené aminokyseliny, a enormně se zvýší množství vitamínů. Existuje snad jediná možnost, jak to porovnat: zjistit množství těchto nutrientů v tabulce s luštěninami, a posléze v jiné tabulce s klíčky. pak by měl být jasný rozdíl.
Ovšem tabulky jsem přestala řešit už dávno, když člověk jí ovozel s klíčky a ořechy, a cítí se dobře, není co zkoumat. Když se dobře necítí, zkusí něco přidat, něco ubrat, a dobere se té správné "dávky" pro sebe. Nakonec v tabulkách je jen to, co bylo v potravinách momentálně zkoumaných. V jinou roční dobu, v jiné zemi, může tatáž potravina obsahovat velmi rozdílná množství všeho...
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od ravima »

Lenuško, sacharidy ani tuky se rozhodně nepřeměňují v aminokyseliny.
Především dojde k aktivaci enzymů, které pak pomáhají při trávení. Již při klíčení se tak mohou do určité míry rozkládat sacharidy s dlouhým uhlíkovým řetězcem na krátké sacharidy, bílkoviny na aminokyseliny a tuky na mastné kyseliny. Zároveň se zvyšuje obsah některých vitamínů.
Celkový obsah a poměr bílkovin, sacharidů a tuků se tedy v podstatě nemění.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Lenuška »

Tak to je pro mne novinka, někde jsem četla, že v klíčkách je minimum tuku, protože se přeměnil v aminy... Něco podobného, jako když se mění olivový olej a těstoviny ve svalovou hmotu u posilujícího člověka. Kdysi tak jedl jeden italský kulturista, jelikož neměl na maso. A uspěl. Nějaký lékař na tomto příkladu vysvětloval schopnost organismu přeměnit to, co má, na to, co nemá a potřebuje to. Včetně semen hrachu, sóji, atd. Zní mi to celkem logicky už jen z důvodu rozdílného množství tuků v suchém mungu a v klíčcích. Kam se tedy ten tuk poděl... Nejsem expert, jen opakuji, co jsem kdysi četla v docela důvěryhodném zdroji....
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:harmon3k ještě jsi zapomněl variantu:

Zjistil jsem, že jíst je špatný.
:) jj, je to pro vyvoleny
vsichni tady na foru porad hledame optimum. asi krom nasich divokych pribuznych tezko z nedostatku zkusenosti zodpovime jak se presne zivit pro nabrani takovych a takovych svalu, pro flexibilnost, vytrvalost atd. treba takovej kun taky spasa jen travu.. to pak aby jeden zesilel co je spravny.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od ravima »

Lenuška píše:Tak to je pro mne novinka, někde jsem četla, že v klíčkách je minimum tuku, protože se přeměnil v aminy... Něco podobného, jako když se mění olivový olej a těstoviny ve svalovou hmotu u posilujícího člověka. Kdysi tak jedl jeden italský kulturista, jelikož neměl na maso. A uspěl. Nějaký lékař na tomto příkladu vysvětloval schopnost organismu přeměnit to, co má, na to, co nemá a potřebuje to. Včetně semen hrachu, sóji, atd. Zní mi to celkem logicky už jen z důvodu rozdílného množství tuků v suchém mungu a v klíčcích. Kam se tedy ten tuk poděl... Nejsem expert, jen opakuji, co jsem kdysi četla v docela důvěryhodném zdroji....
No, to bys musela přesně citovat, třeba to bylo jinak, než si teď myslíš... rozhodně se z tuku žádné aminokyseliny nevyrobí, jedině že by to byla nějaká pokročilejší breathariánská technika :-) ...těstoviny obsahují nějaké bílkoviny, tak tomu kulturistovi to asi stačilo nebo jedl ještě něco jiného, třeba ty luštěniny jako sóju nebo hrách, tam je bílkovin spousta.
U klíčků se tuk nikam neztratil, maximálně se mohl rozložit na mastné kyseliny a zředil se tou nacucnutou vodou - proto je tam menší podíl, ale to se týká nejen tuku, ale všeho ostatního - sacharidů, bílkovin, minerálů, vlákniny atd.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Lenuška »

Chudák harmon3, asi z toho nebude chytrej, tak jsem mrkla na wiki a objevila veeelmi přehlednou tabulku
, co obsahují mungo fazole a mungo klíčky, bez ohledu na to, kam se co ztratilo... >:-) . Je to pod mungo fazole, tabulka je níž. Až budu na počítači, můžu poslat i link. Přesně interpretovat nemůžu, je to už skoro 20 let, co jsem byla na přednášce, skripta jsem nenašla, tak lovila z hlavy. Snad bude wiki chytřejší než já... :mrgreen:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

Lenusko, svaly rastu z mineralov a aminokyslein.

svaly sa mozu nafuknut tak ze medzisvalova hmota s necha porerast tukmi (to sa dobre studuje v masiarstve, rozdiel medzi vychudnutym masom a prerastenym masom

svaly mozno nafuknut tiez tak ze sa naplnia na maximum glykogenom, co sa robi specialnou kombinaciou stravy - cukrovej a treninkom - anaerobnym/aerobnym

dalej sa daju nafuknut solou chemikaliami a laktatom pricom tieto vsetky (aj gglykogen) potrebuju vela vody ktora sa tak vo svaloch uvazni a sval dalej nafukne

ale pocet svalovych vlakien svalovyuch bumniek a ich sila je len nasledkom co sa stravy tyka aminokyselin a mineralov
a na rast cistych svalovych vlakien v pohode staci napriklad zelena zelenina ktore ma mineraly aj aminos, kopu aminos je tiez zo semiacok orechov atd

na rast svalov treba velmi tazky a systematicky trenink, ktory ale spotrebuje vela energie ktoru treba doplnovat a ano vacsina sportovcov na to ide cez cukry sacharidy a vacsina siahne po obilninach
aj ten taliansky kulturista jedol tie taliankse cestoviny - dlhe slize = spagaty, koli energii aby mohol tvrdo trenovat ale tie sacharidy sa mu nepremenili na svaly len mu dovolili tazky trenink pripadne dofuknutie svalov cez uskladnenie glykogenu s vodou a umoznili anaerobny trenink na zabblokovanie laktotu a odpadu z laktatovych procesov do svalu

(zablokovanie laktatu do svalu je kratkodoba zalezitost a preto casovanie na sutaz v kulturistke je dolsva otazka hodin alebo minut ze kedy lezu na podium sa predvadzat a akedy maju fotenie, mimo tychto kratkych obdobi vyzeraju trochu inak
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Zdeníno »

Tak to je zajímavé info rudo.

Lenuš myslí asi tuhle tabulku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mungo_fazole
Je to tedy skutečně jak psal prorocky ravima, je třeba si uvědomit, že naklíčené mungo má asi desetkrát větší množství vody než nenaklíčené, což se pak jeví v absolutních číslech jako mizení tuků. Ale jak je vidět, tuky – vztaženo k sušině - dokonce vzrostly (vedle bílkovin), klesly sacharidy (tedy jestli jsem to dobře spočítal, chce se mi spát, brou :)).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše: Lenuš myslí asi tuhle tabulku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mungo_fazole
Je to tedy skutečně jak psal prorocky ravima, je třeba si uvědomit, že naklíčené mungo má asi desetkrát větší množství vody než nenaklíčené, což se pak jeví v absolutních číslech jako mizení tuků. Ale jak je vidět, tuky – vztaženo k sušině - dokonce vzrostly (vedle bílkovin), klesly sacharidy (tedy jestli jsem to dobře spočítal, chce se mi spát, brou :)).
co je logicke, cukry su tam ako zdroj energie a ako zacne rastlina rast - teda najprv klicit zacne cukry spotrebovavat vo svojej rastovej faze.

je to podobne ako ked sa vajco meni na kuriatko pred vyliahnutim, tie uskladnene bielkoviny a tuky a cukry sa menia na kura a z vajca samotneho miznu az kym nezostane len skrupina.

ako klicok rastie, musi tvorit nove bunky, obal bunky su tuky, teda ich musi tvorit, tym ze klicok je zeleny - chlorophyl uz zacina svoje syntetizujuce poslanie :

svetlo + kyslik a uhlik zo vzduchu, a tvori dlhe retazce uhliku kylsiku vodiku = tuky a pripadne dalsie sacharidy (celulozu)

podla wolfika, najdlhsie molekulove typy cukrov su uz v podstate na polceste k tukom a su preto pre telo najdolezitejsie.
5 2 8
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od harmon3k »

těch bilkovin tam tema zmizelo na 100gr...
to bych dle te tabulky musel sníst skoro kg abych se dostal na hodnoty syroveho semena-divny
Ľuboš

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Ľuboš »

ono je to tak,že čím viac človek svalov má,tým viac kalorií spáli.Takže minimum 1,5g bielkovin/kg hmotnosti je na udržanie terajšej svalovej hmoty.Ked sa cvičí je potrebné troch zvýšiť aspon na 1.8g/kg.Pri nedostatku bielkovín nastáva katabolismus čo je odbúravanie svalovej hmoty na energiu,kedže telo nie je schopné bielkoviny uschovať.tuky si odloží,sacharidy tiež vo forme glykogenu ale bielkoviny nie.takže ak chce niekto schudnut popripade pribtať ,tak sacharidy určuju či pojde ručička na vahe hore či dole.nerobte zo seba pokusnych kralikov a stravujte sa racionalne,za poškodenie zdravia to fakt nestoji....
merror12

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od merror12 »

i, reagujú rMám 30 rokov, kulturistike sa venujem od 18, nie profesionálne, len pre dobrý pocit zo svojho výzoru. Za tie roky som prešiel rôznymi typmi stravania, od maslových rohlíkov, cez bežné diety, kulturistické diety, posledné tri mesiace sa snažím stravovať vitariansky. Mám 191cm, vo svojej vrcholnej forme som vážil 114kg, keď som začínal s vitariánstvom mal som 97kg, po troch mesiacoch mám 87 podľa merania 90% svalovina 10% tuk, silovo som isšiel dole skoro o 50percent. Na toto fórum som narazil, keď som hľadal niečo o tom ako sa stravovať vitariánsky a naberať alebo aspoň nestrácať svalovú hmotu. Túto tému som si prečítal celú a skôr než som sem prispel musel som si dať prechádzku na čerstvom vzduchu. Našiel som tu príspeivateľov, ktorý urážajú kulturistov, (neviem prečo, to že chce človek vyzerať dobre a páčiť sa sám sebe a ostatným je myslím si prirodzené, preto sa ráno umyjem, oholím, navoniam, pekne oblečiem a večer idem cvičiť, samozrejme je každého osobná vec ako sa cíti príjemne a atraktívne, samozrejme mi záleží aj na mojom zdraví a viem že cvičenie akékoľvek sposobuje vylučovanie organizmu do svalov kyseliny mliečnej (acidóza) a preto hľadám cestu ako sa stravovať vitariánsky a posilovať, to že som vitarián neznamená, že musím vyzerať ako bezdomovec alebo ako keby som padol na hlavu) prispievateľov, ktorý píšu úplné nezmysli ako že svaly rastú iba z cvičenia alebo z aminokyselín, až po zmetené reakcie ktoré sem pletú RAW, vegánov a ja neviem čo ešte. Ak by som sa mal držať témy: Základom pre svalový rast je poškodenie svalu cvičením - impulz pre jeho regeneráciu a rast, dostatok bielkovýn (stavebný materiál), odborná literatúra uvádza 1,5 až 2,5g na KG telesnej hmotnosti a energie - kalórii (stavbárov) samozrejme sú dôležité aminokyseliny a ďalšie veci. Svalovina je rozdelená na pomalé (červené)a rýchle (biele) svalové vlákna, krátke trénujú kulturisti reagujú rýchlo a skoro sa unavia, pomalé využívajú bežci a cyklisti tak tu prosím vás nepíšte ako reakciu na ubúdanie svalovej hmoty že vy sa stravujete vitariánsky a bez problémov beháte maratóny alebo byciklujete, samozrejme verím že nieto kto vážil 43kg po prechode na vitariánstvo pribral 10kg, lebo je to výsledok úpravy metabolizmu po prechode na vitariánstvo rovnako ako úbytok tuku pri nadváhe. a prirovnávať ľudí ku koňom a gorilám môže len ten kto má nielen pocit že má podobný tráviaci trakt ale určite ma aj podobný rozum. Aby som sa ale držal témy udržať si pozitívnu kalorickú bilanciu pri ovocí nie je problém, horšie je to s bielkovinami ak počítame, že priemerný chlap 85kg potrebuje denne prijať 170g bielkovín to je cca 8,5kg šošovice (čočka) = nemožné. Do úvahy prichádzajú doplnky stravy v podobe koncentrovaného proteinu (hovädzí, srvátkový, sójový nedoporučujem, lebo obsahuje izoflavóny, do úvahy prichádzajú aj strukovinové proteinové koncentráty, ktoré ale obsahujú oveľa menej bielkovým a je nutné ich prijímať vo väčšom množstve, tak sa to odrazí na financiách. Prosím pred tým ako mi tu začnete písať nezmyselné bludy o chemikáliách a anabolických koktailoch tak si dajte tú námahu a preštudujte si ako sa vyrábajú proteinové prášky a kto píše o anabolických koktailoch ani netuší čo sú to anabolické streoidy iba to niekde v telke počul. Ide teda o to, to že prejdete na vitariánstvo a ubudne vám svalová hmota, neznamená, že nebudete vládať nosiť 10kg vrecká cementu na stavbe celý deň stačí prijímať dostatok kalorii na energiu a to že aj pri vitariánstve behávate maratóny nezmamená,, že vám z toho narastú svaly ako kulturistovi. Ak má niekto lepšiu alternatívu, budem rád ak sa s mnou o ňu podelí. Ak som sa niekde pomýlil tak sa ospravedlňujem, píšem to z hlavy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

nejak som nepsoiterhol co vlastne naozaj chces povedat, najme ked sa ti nepaci ze svaly rastu len ked sa cvici, teda spravne cvici.

moj rezim je dolisny od tvojho a musim tu spomenut tie chemikalie ktore zakazujes spominat

ja sa rano umyjem (umyvam sa aj pocas dna, aj cvicim, ale nikdy - nikdy sa nenavonajkujem, teda nelejem ani nenatrieram na sebea ziadne chemikalie. :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

Používáš doplňky výživy?

Používám jen rostlinné proteiny, hlavně konopný a hrachový.
5 2 8
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od RADU »

harmon3k píše:Ja osobně si myslím ,že každy člověk je somatotip.
Co jednomu dělá dobře druhému nemusí.
Mám to i odzkoušené na sobě a manželce.
Navíc každy má jiné cíle někdo chce více vážit a udržet svalovinu pak je potřeba trochu jineho stravovaní někomu jde čistě jen o zdraví atd.

Myslím si ,že oběcně platí zásady pro člověka ,který nechce stravit stovky hodin čtení knih v kterých se navzájem vyvracejí fakta nebo stravovací směr.

1 Pít s mírou ovocné a zelenínové čerstvé štavy a ovoce zeleninu v pevnem stavu dle uváženi
2 Nekupovat a nejíst polotovary,chemii,ecka,konzervy,sladkosti
3 Nejíst potraviny na přepalovaném tuku
4 Aspon 51% stravy syrové
5 Zařadit žívé klíčky
6 Zařadit ořechy ,semínka,konopné semenko
7 Pokud někdo nemá etický problém a nechce se vzdát masa vyhledávat libové nejlépe bio a čerstvé maso ,u mlečnych vyrobku jíst spíše zakysane kefiry,nep.syry nejlepe kozí ,ovčí,syrové vejce s česnekem apd.
8 Provest aspon jednou do roka detoxikaci orgánu
9 Dodržovat pitny režim


A v jakem množství jake potraviny se soustředit dle toho jak naše tělo reaguje na tuto potravinu ,připadně alergeny nebo uprava dle toho jestli chceme svaly nebo se zbavit nějake nemoci.
Každému znás tělo napoví.

Jediné kde si já sám nejsem jisty jsou obiloviny -ryže,pohanka,jahly,rostline bilkoviny viz-seitan,robi maso apd
Veganstvi je dle vitarianství co jsem zde pročetl uplně někde jinde ..
Ukazováni veg sportovcu ,kteří frčí hlavne na bilkovinovích vařenych náhražkach je po teto stránce skrz vita dost mimo
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/uka ... stiku.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/veg ... rance.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/rad ... v-mma.html
http://www.vegan-fighter.com/vyziva/veg ... kovin.html
...každý si napřed musí ujastnit co je pro něho v životě priorita jestli mít svaly a zdravotní problémy nebo být zdravý ale nemít postavu jako ze žurnálu...samozřejmě s přibývajícím věkem se priority mohou měnit.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

odkial vznikol nazor ze mat svaly znamena byt nezdravy ? :shock: :shock: :shock:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

5 2 8
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od RADU »

rudo píše:odkial vznikol nazor ze mat svaly znamena byt nezdravy ? :shock: :shock: :shock:
...na tohle fórum nechodí lidé proto aby řešily svaly a to jak vypadají nebo jestli zvednou 120kg činku samozřejmě až na pár vyjímek.Na posilování jsou zaměřená jiná fóra a jestli si někdo myslí že toho docílí pojídáním ovoce a klíčků tak je víceméně naivní.Jednoho takového siláka mám doma tak vím o čem mluvím...Ty kopy jídla tvarohu,vajec,vloček,mléka,chemických šmákuládových doplňků jsou opravdu kvalitním předpokladem zářícího zdraví.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od rudo »

RADU píše:
rudo píše:odkial vznikol nazor ze mat svaly znamena byt nezdravy ? :shock: :shock: :shock:
...na tohle fórum nechodí lidé proto aby řešily svaly a to jak vypadají nebo jestli zvednou 120kg činku samozřejmě až na pár vyjímek.Na posilování jsou zaměřená jiná fóra a jestli si někdo myslí že toho docílí pojídáním ovoce a klíčků tak je víceméně naivní.Jednoho takového siláka mám doma tak vím o čem mluvím...Ty kopy jídla tvarohu,vajec,vloček,mléka,chemických šmákuládových doplňků jsou opravdu kvalitním předpokladem zářícího zdraví.
svaly nenarastu pojidam niceho, svaly narastu ked pracuju

OK takze svaly nechces mat a ako vyhovorku si si vymylslel ze svaly su len z nedzravej stravy (nezdravost podla tvpojho kriteria)

ja zase poznam vela ludi bez svalov ktory su prave preto chorlavi a idu zo zranenia do zranenia.

vies ze je rozdiel medzi svalmi silnymi a svalmi nafuknutymi ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od Esterka »

rudo píše:
Používám jen rostlinné proteiny, hlavně konopný a hrachový.
Souhlasím, hrachový protein je nejlepší, taky ho používám. Další velice dobrý protein je dle mých zkušeností rýžový.
Uživatelský avatar
JirkaMartinec
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 08, 2011 0:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubývání svalové hmoty

Příspěvek od JirkaMartinec »

Ahoj díky všem za rady tipy a podporu napsali jste toho opravdu hodně.Časem jsem se vrátil ke stejkům grilovačkám atd.Vnitřní touha po zdraví a hlavně dobře udržovaně vypadat a ne mít pivas a podbradek jako dobře krmený vepřík mě nastarovala zpět. Týden po silvestru mě nakopl příběh na Youtube a vydržel jsem 9 dní na ovozel šťávách. Občas to bylo peklo ale úžasnej výsledek, dále studování všech možných Vitarian receptů na youtube. Nákup super mixeru Perfect smoothie,sušičky. Už i žena si ranní snídani zamilovala smoothie,děti taky.Suším chleba ze semínek,dokonce jsem vyrobil rawpizzu,raw svíčkovou,raw špenát milujem,prostě experimentuju a baví mě to.Dokonce dělám raw dezerty z avokáda atd. Možná kdybych o tomhle všem věděl co všechno se dá raw ukuchtit,tak bych tak brzy a nadlouho nepřestal. No a z 87 kg mám dnes 78kg. Svalová hmota samozřejmě ubyla,málo do sebe cpu protejny.Zkusil jsem Sunwarrior a přemýšlím zkusit Robi i když není raw..... Tož tak na Moravě.
Odpovědět