JÍDELNÍČKY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Bohužel jsem ale našla i tohle:

http://chetday.com/saynotodistilled.htm

Zdá se, že destilka je dobrá na detoxikaci, ne však na běžný pitný režim.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No to máš těžký.. Na wikipedii (která samozřejmě není vševědoucí) o tom píší kdeco (http://en.wikipedia.org/wiki/Distilled_water). Zaujala mě tahle věta:

"The study concluded, "drinking water sources available to North Americans may contain high levels of Calcium, Magnesium, and Sodium and may provide clinically important portions of the recommended dietary intake of these minerals," and further encouraged individuals to "check the mineral content of their drinking water, whether tap or bottled, and choose water most appropriate for their needs." Since distilled water is devoid of minerals, supplemental mineral intake through diet is needed to maintain proper health.."

Otázkou samozřejmě je, čím se kdo živí.. Takže pokud by destilku pil člověk přežívající na převážně denaturalizované, různě zpracovávané aj. zmršené stravě, problémy s nedostatkem minerálů asi může mít zásadní (což ostatně i bez destilky), nicméně zdravě se stravující jedinec - neřku-li vitarián - by se tím podle mě trápit nemusel.. Ovšem to je čistě moje představa, nepodložená a neozkoušená :wink: Jinak na internetu najdeme hafo informací pro (I heard that distilled water is leeches minerals from the body, is this true? -- It is unsure where this myth came from, but it is not based upon any scientific fact and is literally a lie. It is presumed that it was a rumour started by an individual or company with vested interests (possibly a manufacturer of an alternative filter or purifier) - http://www.energiseforlife.com/distille ... stions.php) i proti (Early Death Comes From Drinking Distilled Water - http://www.mercola.com/article/water/di ... _water.htm), takže nevěřím zhola ničemu. Snad si jen můžu myslet, že lidé, které znám z různých fór nekecají, destilku pjí dlouhodobě a jen kvetou, ale to si a) můžu jen myslet, b) stravuju se jinak, vstřebávám jnak, funguju jinak atp..

Každopádně osobně to neřeším, protože pravidelný přísun destilky je mimo mou kapacitu.

Má s tím někdo osobní zkušenost?
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Android »

Hm zajímavý, tak to může bejt ten chybějící kousek mozaiky. Lidi, co to pijou dlouho. To, že jsem nikoho neviděl si stěžovat vychází z toho, že to nebyli lidi, co to pijou tak moc let, ale jak píše doubravka, všechno to může bejt individuální a někdo může utrpět a někdo ne v závislosti na jinejch věcech. Taky záleží na tom, co pil předtim. Jestli tělo bylo zvyklý si to brát z nějaký tvrdý vody, tak destilka pak může bejt problém, protože tělu sebereme hlavní zdroj některejch minerálů, který se tělo naučilo brát z vody tak a tak a pak tam najednou nejsou. Pokud nejsou ani v chabý stravě (většina lidí), tak nejsou nikde no.

Já to z těch varovnejch článků vždycky chápal tak, že do měsíce na destilce umřu, protože přijdu o všechny minerály a pak jsem viděl diskuzi na půstu, proto je neberu vážně. :) Přišlo mi to stejně vtipný, jako lidi, co mi řikaj, že bez masa umřu (jo kdyby tušili, co vlastně opravdu jim...). Pokud to je tak, že během let mi na destilce začnou padat vlasy, tak to klidně tak bejt může.

Ředění šťáv bych se ale nebál, protože ty mají minerály vlastní a výsledná zředěnina neni tak agresivní. Teda aspoň to tak odhaduju. :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Ještě jsem našla různé fotky vody, které zachytil Masaru Emoto předtím, než vodu vystavil hudbě, slovům aj. vlivům. Docela zajímavé. tedy přiznám se, že tomu zcela a úplně nevěřím, ale zajímavé to je :wink:

Voda z jezera Fujiwara: Obrázek

Voda z vodovodu (předpokládám, že v Japonsku, ale nevím):
Obrázek

Destilka:
Obrázek

No přiznám se, že z těch "neovlivněných" vod se mi destilka líbí nejvíc :oops: :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

araila píše:Ta "destilka" na doplnění čerstvých ovocných šťáv mne zaujala. :shock: Jak dlouho ji takto piješ? ...Stále ještě nemám jasno v tom, zda je ve skutečnosti pro tělo prospěšná, nebo ne...
Šťávy doplňuji destilkou krátce - asi 3 měsíce. Předtím jsem doplňoval kojeneckou vodou, nebo vodovodním patokem. Subjektivně můžu říct, že destilka je na zředění šťáv asi nejlepší. Při mých půstech zatím piju kojeneckou vodu, ovšem hodlám už taky přejít na destilku. Tento týden ji vyzkouším při jedničce, pokud bude žízeň.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Hugo z Hor píše:
araila píše:Ta "destilka" na doplnění čerstvých ovocných šťáv mne zaujala. :shock: Jak dlouho ji takto piješ? ...Stále ještě nemám jasno v tom, zda je ve skutečnosti pro tělo prospěšná, nebo ne...
Šťávy doplňuji destilkou krátce - asi 3 měsíce. Předtím jsem doplňoval kojeneckou vodou, nebo vodovodním patokem. Subjektivně můžu říct, že destilka je na zředění šťáv asi nejlepší. Při mých půstech zatím piju kojeneckou vodu, ovšem hodlám už taky přejít na destilku. Tento týden ji vyzkouším při jedničce, pokud bude žízeň.
A kde ji seženeš? :?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

araila píše:A kde ji seženeš? :?
Kupuju v lékárně, ovšem minulý týden jsem koupil 5 litrů v pěstitelské pálenici na chalupě za cenu, za kterou tady v Ostravě kupuju litr :lol:
Chuťově je úplně stejná, jako ta z lékárny.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ta, co som raz v lekarni kupila, mi pripadala dost nechutna. Tak som si do nej dala trochu ovocnej stavy a minula ju tymto sposobom. Je mozne, ze v roznych lekarnach ma rozne chute?
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Hugo z Hor píše:
araila píše:A kde ji seženeš? :?
Kupuju v lékárně, ovšem minulý týden jsem koupil 5 litrů v pěstitelské pálenici na chalupě za cenu, za kterou tady v Ostravě kupuju litr :lol:
Chuťově je úplně stejná, jako ta z lékárny.
A v čem si ji nosíš domů? Myslím, že by byla docela legrace, chodit si pro ni se džbánem, jako do hospody pro pivo! :lol: Co říkáš?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V tej, kde som bola, capovali do takych 2-litrovych flias z tmaveho skla, do ziadnej inej prinesenej ju dat nechceli z hygienickych dovodov. Co dost protireci tomu, ze ked vodu minies a prides s tou ich flasou, do tej Ti ju daju.
Ale v inej lekarni to moze byt inac.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

V lékárně to prodávají taky v lahvích, v pálenici to destilují do plastových 50l kanistrů. Já to převážel v PET kanystru od vody Fromin a doma přelil do speciálně tomu vyhrazeného skleněného demižonku. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Hugo z Hor píše:V lékárně to prodávají taky v lahvích, v pálenici to destilují do plastových 50l kanistrů. Já to převážel v PET kanystru od vody Fromin a doma přelil do speciálně tomu vyhrazeného skleněného demižonku. :wink:
Tak to je rozumné. :wink:

A jak dlouho a kde tu destilku třeba uchováváš, než ji spotřebuješ? V lednici?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Uchovávám v komoře, těch 5l spotřebuju do týdne. V práci piju kojeneckou vodu, zítra bude půstík, to si vemu půl litru destilky :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

5l nestačí v naší domáctnosti ani na den. destiluji pořád. jídlo dělané s destilkou má zcela jinou chut. zvykla jsem si již na to
mirka
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nojo, já si zatím na destilátor nevydělal penízky. Teď jsem vyšťavenej GreenStarem :D
Ale destilátor je ve frontě (přednost má bohužel PC, jelikož na té záložní staré herce, co mám doma, můžu teď tak psát akorát příspěvky do fóra ...)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

ml píše:5l nestačí v naší domáctnosti ani na den. destiluji pořád. jídlo dělané s destilkou má zcela jinou chut. zvykla jsem si již na to
Můžeš to nějak popsat? Jak jinou chuť? Lepší - horší apod.?

A jak dlouho to takhle praktikuješ?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

lepší. cítíš prostě že je čistá, bez jakýchkoliv příchutí. dávám ji i dětem do školy k pití. kluk si vodu z kohoutku už nenaleje...

destilátor mám necelé 2 roky, není to tak dlouho.
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja som mala od Teba len na jednom zraze, ale zda sa mi, ze ta mi nechutila a citila som tam tu plastovu chut flase. Ale uz si to presne nepamatam.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ona jak je čistá tak na sebe váže asi i molekuly plastu, dobrou chuť. Kdyby se ty destilátory dělaly aspoň ze skla..
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Johny píše:Ona jak je čistá tak na sebe váže asi i molekuly plastu, dobrou chuť. Kdyby se ty destilátory dělaly aspoň ze skla..
To máš asi pravdu! Já nyní čtu "zázračnou detoxikaci" od Morseho a on zde právě varuje před destilkou v plastových nádobách...(viz můj příspěvek k tématu Destilovaná voda).
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Sorry, že odbočuju, ale mám děsnej hlad:-) a někdo tu zmínil mraženou zeleninu. Jíte to? Není většina předvařená? Vím, že se tu už o tom mluvilo, ale nějak mi vypadlo, co se mluvilo:-)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Mluvilo se, že je spařená (blanšírovaná).
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Katarína píše:Ja som mala od Teba len na jednom zraze, ale zda sa mi, ze ta mi nechutila a citila som tam tu plastovu chut flase. Ale uz si to presne nepamatam.
no jo, ale tahej sebou na pití skleněnou lahev. doma to máme ve skle, ale sebou přelijeme do plastu. ale když se napiji jiné vody, tak to je pro mne nyní už za trest :wink:
mirka
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Čím zahušťujete zeleninové polévky (místo těstovin), pokud si je někdo ještě zatím děláte? Díky. :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Syrové studené polévky se dají zahustit nějakými rozemletými semínky, ale to ty asi nemyslíš, viď?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

araila píše:Čím zahušťujete zeleninové polévky (místo těstovin), pokud si je někdo ještě zatím děláte? Díky. :)
Varievam famílii zeleninové polievky. Vždy zahusťujem len zeleninou. Stačí postrúhať mrkvu, zemiak, zeler atď. na jemno a netreba do polievky brblať žiadne zásmažky, zápražky a iné gebudziny na tuku. Milujú aj polievku, ktorú zahustí červená šošovica - tá sa rozvarí úplne na kašičku. No a ešte dyňa hokaido - fantastické zahusťovadlo :lol:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já někdy část zeleniny rozmixuji, to děti taky rády
mirka
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

araila, myslela jsi místo těstovin jako úplně místo mouky? Já teda ve snaze nevařit tu zeleninu zahušťuju na sucho opraženou moukou, takže výsledkem je taková ta tradiční tibetská cmunda s máslem nebo nějakým panenským olejem, akorát že v tom ještě plave syrová zelenina:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od k.winky »

Příklad jídelníčku na jeden den

Snídaně: Müsli – 2 lžíce hrozinek, 1 lžíce pšeničných klíčků, 1 lžíce slunečnicového semene nebo pohanky, 1 lžička fenyklu. Vše promíchat a nechat přes noc odležet namočené v trošce vody. Ráno přidáme 1 zralý banán, 1 lžíci olivového oleje, několik kapek citrónové šťávy, 1 lžička medu, případně 1 lžička mletých lněných nebo prosných semen. Můžeme přidat strouhané jablko.

Oběd: Rajská polévka – 2 středně velká rajčata, 1-2 stroužky česneku, umixujeme, přidáme 2 lžíce krájené cibule, 3 lžíce hrubě mletých ořechů, 2 lžíce kyselé smetany, 2 lžíce pažitky nebo petržele.

Večeře: 2 zralé banány, 2 lžíce olivového oleje, 2-3 stroužky česneku. Šálek malin nebo jahod se šlehačkou.
Omlouvám se tomu, kdo tohle psal, ale fuj ... Je to zase úplně jiné pojmutí vitastravy, ale moc nevěřím tomu, že by tohle mohlo být tělo prospěšné a plnohodnotné... A hlavně tohle bych asi jíst nedokázala..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Rawbiker »

Neviem ako vy ale ja ked zjem strucik cesnaku tak mi ta hnusna pachut v ustach neda spat a o zazivacich reakciach nehovoriac.Suhlasim s Winki,v tom jedalnicku su hrozne kombinacie.Pripada mi to ako recept od K. Nolfi,ta mala v oblube take humusy.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Sweetie »

rajska polivka by mi sla krom orechu. ovsem banan+olivac+cesnek, to nema chybu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:rajska polivka by mi sla krom orechu. ovsem banan+olivac+cesnek, to nema chybu :mrgreen:
Proboha, banán s česnekem a olejem a to pak ještě završené šlehačkou? To je tak strašná kombinace, že to až láká k vyzkoušení! :lol:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od k.winky »

Kam se hrabe pejsek s kočičkou, to jsou proti tomuhle amatéři :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Kam se hrabe pejsek s kočičkou, to jsou proti tomuhle amatéři :lol:
:lol:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Michal S. »

http://www.zijzdrave.cz/prijem-energie/recepty.html

Tohle je státní web pro efektivnější boj s obezitou. Teda to na něm tvrdí.
Proti tomu je banán s olejem a česnekem oním nebem proti dudům, jak praví lidové rčení.

Přejeme lehké trávení a hlavně žijte zdravě.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Michal S. »

Michal S. píše:http://www.zijzdrave.cz/prijem-energie/recepty.html

Tohle je státní web pro efektivnější boj s obezitou. Teda to na něm tvrdí.
Proti tomu je banán s olejem a česnekem oním nebem proti dudům, jak praví lidové rčení.

Přejeme lehké trávení a hlavně žijte zdravě.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dlužno ale říst že ve svačinách tam jsou použitelné (některé ) recepty, což je posun proti éře Kuchařky naší vesnice, kde dietologové doporučovali jíst maso denně, protože to pracující člověk potřebuje.
:?
Andy23

Re: JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Andy23 »

Zkusila jsem nyní zařadit do jídelníčku Brokolicovou polévku, recept zde http://www.pruvodcevyzivou.cz/brokolico ... -i-veceri/ a myslím, že je to ideální kombinace na lehkou, zdravou a vitarianskou stravu. Samozřejmě všechny ingedience mám z vlastní zahrádky. Nic nevařím jen zaliji horkou vodou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Janek »

energyvita.cz/vitarianske-recepty/t-400/

Zkousel nekdo nektery z receptu?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

JÍDELNÍČKY

Příspěvek od Janek »

Ruda s Josefem (rawer) radi co jesť http://youtu.be/fUeAWHz1wPI
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět