OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
medvediki
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 14, 2012 17:20

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od medvediki »

rudo píše:a okna su tam urcite zaklincovane neotvaracie
horsie jak v base kde aspon cez mreze prudil vzduch
Okna tu nema nikdo otvaracie, je tu klima a prievan z otvarani dveri pri eskalatoroch a hlavneho vchodu.
Ludia su tu maximalne izolovani, keby sa pokazila elektricka rozvodna zostali by sme tu ako krysy v klietke.

Anyway, drepy su naozaj efektivne, staci ich spravit ich robit kazdu hodku-dve a hned je teplejsie.
Ked chcete prekrvit prsty da sa to bud kruzivymi pohybmi pazi dopredu a do zadu, alebo si spravit par klikov o stolicku.
Za minutku vam je teplejsie :wink:
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

jsou tu nějací ajťáci ? mamka mi dala za úkol zjistit, jestli je lepší mít vlastní server na firmě a nebo se připojovat vzdáleně na pronajatý server někde v cloudu .. je to individuální rozhodování nebo jedna ta volba je o dost lepší ? hlavně aby to bylo levnější
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od hugo »

To závisí na konkrétních požadavcích, osobně preferuju vlastní server, ale je to často pracnější než cloud.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

no jde o to, že oni měli server, který se rozbil .. tak teď řeší, jestli koupit nový za několik desítek tisíc a nebo přejít do toho cloudu :P .. nemyslím, že mají ty požadavky nějaké velké
když lajcky uvažuju, tak mi vychází

- mít vlastní server potřebuje nějakého šikovného člověka, který se o to stará
- jednorázová vyšší investice

- cloud se pronajímá ?
- přístup odkudkoliv
- jednodušší na obsluhu, která tam v podstatě není potřebná
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od hugo »

Záleží co za SW tam poběží, pokud stačí jen nainstalovat, nastavit zálohování a jede to, tak bude lepší cloud, protože tam nemusíš řešit HW problémy.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Zdeníno »

Tak mamka řeší informatiku ve firmě tak, že se ptá svého syna, který je k tomu kompetentní asi v tom smyslu, že se ptá na fóru vitarian.cz... to sou věci. 8)

Myšlenka, že budu mít cloud a nepotřebuji člověka, který se o to stará, je naivní.
Co si matně vybavuji, tak cloud se může dosti prodražit – viz např.
http://jansedlacek.wordpress.com/tag/cena-cloud/
ale taky tomu prd rozumim.
Ať opraví server.. věci už jsou nějak zajetý a vyjet nový koleje rozhodně není bez práce a zadarmo (a navíc tomu nerozumí).
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

hehe .. já zas takové máslo nejsem .. akorát se ptám jako debil, abych dostal dobrou odpověď :- ) .. náhodou jsem vymyslel zajímavé řešení .. navrhl jsem jim zrušit server a pouze propojit počítače routerem a na sdílení souborů použít dropbox, pač si myslím, že oni server nepotřebují .. je to zbytečný přepych .. co říkáte odborníci ?.- )
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Zdeníno »

Pokud potřebuješ nakoupit vedle v krámku pět rohlíků, nepotřebuješ tam jezdit Mercedes-Benzem. V jiném případě ani ten nemusí stačit.
A protože to tohle jaxi nedochází, tak jsi máslo. :P
Záleží, jaký sw tam provozujou (ERP či Pohoda), jestli je uzavřený nebo otevřený (na internet), požadavky na rychlost a cojávímcoještě.

No ale můžeš to tvoje řešení zkusit, když to bude dostatečné, bude to supr.
* Barča *
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 30, 2013 19:28

Re: Uživatelská podpora - Sem pište když si nevíte rady.

Příspěvek od * Barča * »

Dobrý den, jmenuji se Bára tři roky jsem vegetarián a tímto článkem bych chtěla najít sílu v sobě se odhodlat a pustit se do vitariánství naplno.
Asi před čtyřmi měsíci jsem se začala stravovat na sto procent živě, byla jsem úplně nabytá energií, nevím jak bych to popsala, ale začala jsem bát více vnitřně vyrovnaná. Věřím na karmu, takže mě trápilo, že jsem si občas zakouřila a touto změnou ve stravě jsem již neměla potřebu, spíš mi to přišlo i směšný co jsem na tom měla. V té době jsem si myslela, že jím velmi pestře, ale bohužel ne  .No byla to moje chyba, nepohlídala jsem si veškeré živiny, které bych do sebe měla dostat, a tak se mi tím jen urychlil dlouhodobější deficit železa. No teď už je vše v pořádku, ale musela jsem zase přejít na takzvanou normální stravu a já cítím, že se zase vracím do starých kolejí chaosu  . Takže jak jsem napsala na začátku, tohle je takový pokyn pro svaly aby udělaly ten první krůček.
Budu ráda za jakoukoli radu pro začátek, poučení i výtky a když to nebude vadit, tak bych i sem tam zase něco napsala.:) Barča
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Uživatelská podpora - Sem pište když si nevíte rady.

Příspěvek od rudo »

* Barča * píše:Dobrý den, jmenuji se Bára tři roky jsem vegetarián a tímto článkem bych chtěla najít sílu v sobě se odhodlat a pustit se do vitariánství naplno.
Asi před čtyřmi měsíci jsem se začala stravovat na sto procent živě, byla jsem úplně nabytá energií, nevím jak bych to popsala, ale začala jsem bát více vnitřně vyrovnaná. Věřím na karmu, takže mě trápilo, že jsem si občas zakouřila a touto změnou ve stravě jsem již neměla potřebu, spíš mi to přišlo i směšný co jsem na tom měla. V té době jsem si myslela, že jím velmi pestře, ale bohužel ne  .No byla to moje chyba, nepohlídala jsem si veškeré živiny, které bych do sebe měla dostat, a tak se mi tím jen urychlil dlouhodobější deficit železa. No teď už je vše v pořádku, ale musela jsem zase přejít na takzvanou normální stravu a já cítím, že se zase vracím do starých kolejí chaosu  . Takže jak jsem napsala na začátku, tohle je takový pokyn pro svaly aby udělaly ten první krůček.
Budu ráda za jakoukoli radu pro začátek, poučení i výtky a když to nebude vadit, tak bych i sem tam zase něco napsala.:) Barča

mozno by bolo najlepsie keby si si zalozila svoj dennicek a tam mala vsetko sustredene
5 2 8
* Barča *
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 30, 2013 19:28

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od * Barča * »

Ano to by bylo lepší :) mohla bych poprosit o radu jak bych si ho tady mohla založit?? Ještě se tady moc nevyznám :oops:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

tady viewforum.php?f=9 klikni na "nové téma" a pojmenuj ho Barča nebo tak nějak :) vítej.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od zuzis »

Ahoj lidi. Dotaz nevím kam zařadit, tak se ptám tady. Včera jsem slyšela slova jako Natto, Miso, Tempeh. Jsou to vůbec raw potraviny? Něco tady píšete, že jsem dělané z plísní. Díky za odpověd
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

z reklamních keců greenways:
"Mladý ječmen obsahuje ve srovnání s pšenicí 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více žželeza, ale o polovinu méně fosforu - prvku, který přebývá ve většině potravin."

dvě podobné zelené trávy a 37-násobek obsahu vápníku v jedné z nich, to je pěkná kravina žejo?
nemáte nějaké tabulky, věrohodné, kolik čeho v ječmeni a pšenici (listy) je?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

nemusí to být kravina, ale já tyhle srovnání ignoruju .. je to jenom propaganda, protože toho ječmene nikdy nesníš, tak hodně jako pšenice (pokud si teda neuděláš ječmenový chleba) .. vždy jde o to, kolik toho dokážeme sníst .. například listová zelenina, oříšky, semínka jsou sice velmi koncentrované potraviny .. nicméně z nich dostaneme velmi malé množství vit/min, protože jich nedokážeme sníst hodně .. pouze pokud porovnáme kalorie, tak nám v tabulkách bude vycházet, že NA KALORIE mají větší obsah vit/min, než ostatní potraviny .. dobrá je třeba brokolice nebo květák, protože ji dokážeme sníst hodně, klidně aj půl kila .. často je ta propaganda u superfoodů .. goji, kakao jsou sice skvělým zdrojem vit/min, ale nikdy nesníme půl kila čokolády nebo goji, aby jsme překonali to množství třeba v té brokolici

často je to vidět u těch propaganda veganských obrázků, kde srovnávají množství bílkovin nějaké zeleniny nebo oříšků s masem .. ano, to veganské může mít NA KALORIE větší množství bílkovin nebo můžu být koncentrovanější zdroj bílkovin .. jenže nikdy nikdo nesní tolik špenátu, aby z něho dostal více bílkovin, než masa

http://littlemissknowitalllth.files.wor ... rotein.jpg
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

ano, to chápu, proto superfoody nijak nemiluji a nekupuji, když mi někdo řekne, kolik je v exotické bobulce xy (goji, ženšen, klanopraška, ale i rakytník) vitamínu C nebo betakarotenu nebo nějaké léčivé látky, řeknu si, vole, když si dám tři mrkve a pár lístků pampelišky, pochutnám si více, častěji, levněji - a účinek stejný či lepší.

nehodlám kupovat ani zelený ječmen ani pšenici.
abych se přiznala, chci hlavně vrátit protiúder někomu, kdo mě spamuje nevyžádanou reklamou GW.
už jednou se povedlo, když se holedbali obsahem B12 v řase chlorela, odvětit, že je to prý neúčinný analog vitamínu + věrohodný odkaz :mrgreen: :twisted:

já prostě (zatím) nevěřím tomu, že obsah významných biogenních prvků (draslík a vápník) se může u dvou podobných druhů rostlin tak významně lišit, beru to jako sprostou reklamní lež, dokud se odjinud nedozvím opak.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

souhlasím :- ) .. nicméně si myslím, že je mladý ječmen a třeba chlorela parádní .. ale ne kvůli vit/min, ale kvůli toho, že vážou těžké kovy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

a je to pravda?
a je dokázané, že to stejně či líp NEUMÍ hrst tuzemských čerstvých bylinek denně po dobu duben-říjen?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

já tu několikát zmiňoval to darkfieldové vyšetření a na něm jdou kovy přímo vidět .. a právě po chlorellové/koriandrové očistě je krev hezčí .. a chlorella má právě nejvíce chlorofylu, proto se považuje za n1 v detoxikaci .. bylinky budou určitě fungovat taky, ale zřejmě slaběji
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od rudo »

ja mam najprv otazku, porovnava sa MJ - teda to zelene napriklad zeleny prasok s obycajnou psenicou teda so zrnom pripadne mukou ?
ale to tiez boli zelene klicky psenice teda nejaky zeleny prasok zo psenice ?

aj v tom pripadne by ma to ale neprekvapilo kedze psenica bola slachtena storcoia na lepok a zrejme aj na rast v neurodnej teda bezmineralovej pode a ak psenica nie je bretaharian a neovlada transmutaciu prvkov tak si tie mineraly z tej vyplienej velkofarmarskej pody proste nevyrobi.

ak by som si jednou lyzickou MJ nahradil cely pecen chleba, tak je to pre mna dolezita info

co sa tyka GOJI tak tam reklama pozuije termin na ziviny najbohastie a najooncetrovanejsie ovsem tiez prizna ze obsah je voci inym zvyseny o 5-10-20 % zivin a tak je jasne ze je ekonomicky lepsie zjest o 5-10-20 % viac nasich lesnych plodin
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

to je ale scifi .. aj obyčejná pšenice bude mít více vit/min, když ji dokážeš sníst půl kila, než pár lžiček ječmenu ,, ta rostlina potřebuje nějaké množství vit/min, aby vůbec dokázala vyrůst a proto je to vlastně garantované i když je půda podvyživená
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:to je ale scifi .. aj obyčejná pšenice bude mít více vit/min, když ji dokážeš sníst půl kila, než pár lžiček ječmenu ,, ta rostlina potřebuje nějaké množství vit/min, aby vůbec dokázala vyrůst a proto je to vlastně garantované i když je půda podvyživená
neviem ale ja si myslim ze ak zijes naprikald na psenici tak sa deminarilizujes,takze jedenie psenici neprispieva k doplnaniu mineralov

ako keby si si do vane dolieval vodu teplu 24 stupnov a chcel ju tak zohriat z 30 na 38 a myslel si ze ak dolesjes viac tak to urcite zohrejes a cudukes sa ze teplota vo vani klesa
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od bosto2 »

s.arik píše:a je to pravda?
a je dokázané, že to stejně či líp NEUMÍ hrst tuzemských čerstvých bylinek denně po dobu duben-říjen?
My jsme léta "hnojili" pozemek popelem z hnědého uhlí tak mám docela strach že těma bylinkama a tím zeleným si možná nacpem víc těžkých kovů než ty bylinky vyplaví :oops:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Teorie :-) popelem z kamen se hnojilo odjakziva :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Zdeníno píše:Tak mamka řeší informatiku ve firmě tak, že se ptá svého syna, který je k tomu kompetentní asi v tom smyslu, že se ptá na fóru vitarian.cz... to sou věci. 8)

Myšlenka, že budu mít cloud a nepotřebuji člověka, který se o to stará, je naivní.
Co si matně vybavuji, tak cloud se může dosti prodražit – viz např.
http://jansedlacek.wordpress.com/tag/cena-cloud/
ale taky tomu prd rozumim.
Ať opraví server.. věci už jsou nějak zajetý a vyjet nový koleje rozhodně není bez práce a zadarmo (a navíc tomu nerozumí).
Cloud = data sverujes treti strane, zalezi, s jakymi daty na cloudu operujes. V podstate vsechny velke maily (hotmail, gmail, seznam) jsou cloud.

Pokud to jsou hodne citliva data, o ktere by se zajimaly vlady, policie, prumyslova spionaz, tak vlastni server, jinak cloud. Na dropboxu mam bezplatne 22GB a pristupne je to odkudkoliv i z telefonu. Pro paranoiky lze tam dat virtualni partisny truecryptu a pak i NSA ma smulu...

Zalezi zejmena na povaze dat, na rom zda mam na to udrzovat vlastni hw atp. Uz jen to kolik elektriny vlastni server sezere za rok atp.

Je treba zhodnotit vsechny aspekty, kolik lidi, kolik dat, nakolik jsou citliva. Ze klekne cloud je malo pravdepodobne, vlastni server musim zalohovat, MTBF maji vsechny jeho soucastky...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od bosto2 »

Janek píše:Teorie :-) popelem z kamen se hnojilo odjakziva :-)
Jó tak to je super odpověď, co se dělalo odjakživa tak je to správné :lol:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Popel ze dreva je velmi kvalitni hnojivo, popel z uhli, no zalezi jestli uz v uhli byly tezke kovy... To je jako se vsim...
Vseho moc skodi...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:...často je to vidět u těch propaganda veganských obrázků, kde srovnávají množství bílkovin nějaké zeleniny nebo oříšků s masem .. ano, to veganské může mít NA KALORIE větší množství bílkovin...
nemůže... např. kuřecí prsa mají na kalorie asi 90% bílkovin, na váhu těch 25%, špenát má na kalorie asi tak 30%, na váhu 3%, tedy kuře vede na kalorie 3x a na váhu 8x... U jiné zeleniny než špenátu to bude ještě mnohem větší rozdíl.
Na tom obrázku ( http://littlemissknowitalllth.files.wor ... rotein.jpg ) jsou úplně nesmyslná čísla, u zeleniny na kalorie (a navíc větší oproti skutečnosti) a u masa a vajec jsou ta čísla na váhu, ne na kalorie :-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od smajliss »

tak to je ještě větší propaganda, než jsem myslel .. není to už absurdní takové olbování ? :-D ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:tak to je ještě větší propaganda, než jsem myslel .. není to už absurdní takové olbování ? :-D ..
preco by vynimocne prave v tejto oblasti sa mala podavat pravda a neskreslene udaje a nezmanipulovane udaje.

to by bola prislis velka anomalia a mohlo by nas to len popliest

ked mam naprikald kontrarian indikator, tak musim mat istotu ze vzdy sa sprava rovnako teda rovnako chybne rovnako nespravne a ze informacie su rovnako nepravdive, inak sa z toho stava ruleta alebo hadzanie korunou.
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:tak to je ještě větší propaganda, než jsem myslel .. není to už absurdní takové olbování ? :-D ..
To je na internetu úplně normální. Musíš být zvyklý opravdu hodně kriticky myslet, a všechno si několikanásobně ověřovat, a až pak ti může čtení něčeho na netu něco dát... takže většinu lidí to opravdu jen stále víc oblbuje. Ať už čtou něco čemu sám autor věří nebo něco jako tenhle veganský obrázek - to už jsou naprosto záměrně špatné informace, to se opravdu nikdo nespletl (a nebo tomu vůbec nerozumí a jen to někde okopíroval, taky hodně běžné...) :-)
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od bosto2 »

Ono se pravda by ráda podávala ale když je v médiích a na netu plno tupců kteří kopírují a předávají vše čemu sami věří :| Ještě ke všemu si to trochu vylepší a proto jsme tam kde jsme, většina si myslí že to je úmyslně zmanipulované od nějakých mocných lidí, není. Za všechno můžete(me) my, šiřiči polopravd a zkreslených faktů. Kam jsme se to s inteligencí člověka dostali :|
Akorát tady ztrácíme čas a jsme naštvaný na svět jak nám všichni berou hračky. No asi se zas vrátím k vyhledávání jmelí, světelných zdrojů, aku nářadí, meteorologii, vesmíru a dalších zajímavých věcí než se zdržovat tímhle.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

medvediki píše:Ahojte

Existuje okrem zahrievajucich korenovin a pravidelneho cvicenia nieco ako vitariansky trik na terajsie zimne podmienky? :)

Lebo v poslednom case mam pocit ze ma mrazi od rana do vecera aj ked mam na sebe termo pradlo a 2 vrstvy. Caje ma zahraju len na kratku dobu a kompromisy v strave nechcem riesit koli teplu :idea:
To zalezi na veku, krevnim tlaku, hmotnosti. Znam lidi so pri kazdem pohbu teploty (treba jen stupne) se odstroji nastroji, ja trenuju, ze ani 10 stupnu (bez zmeny obleceni) mi nedela uz problem, takze pokud jsi fit, jde to natrenovat, nevim zda u kazdeho?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Malvina1111 »

Mam otazku. Neviem ci si mam na to vybrat stolny mixer... (odstavovat uz mam) niekde tu sa vravelo ze by malo byt minimum 500-600w silny motor. No... chcela by som to na zelené,teda nie len take kasovite veci ako ovo , potrebujem na tvrdsie zeleniny a salatove veci, treba k tomu vobec pridavat vodu? chcem to vypit popripade ako polievku ked je taka husta,nechcem hryzť (zatial) Aky mixer? Ale nie drahoty prosim :-/ :) dakujem za odpovede.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Myslis, ze bez glutamatu soli koreni to " zelene " namixovane bude pro tebe pozivatelne? Doporucuji vyzkouset, zelene chutna uplne divne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

A s bananem, ktery to ma vylepsit, jeste hur. Ja muzu zelene vyhradne kousat, s olivacem a soli je to dobrota. Mixovane nebo odstavnene humac, jenze tohle je individualni...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Lenuška »

já zrovna dopila 8dl odšťaveného zeleného koriandru a hrsti pampelišky s dvěma odšťavenými jablky. Mňam :delicacy:
ale fakt je, že můj přítel by to nepozřel.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Zkuste rozmixovat nakliceny hrasek naredeny mlikem, a pak dejte vedet jestli to snite :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Malvina1111 »

:-/ tak co teraz,nechapem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od rudo »

ja nestavujem a nemixujem

a jak Sarka, zelene mozem ked mozem aj hryzt

najlepsia vec je ta vlaknina, preco by som sa o nu mal okradat
5 2 8
Safanka

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Safanka »

Ahoj
jsem už přes 2 měsíce vitarián. Příští víkend jedeme s přítelem k jeho rodičům a chtěla jsem se zeptat jak je to s odšťavňováním.
Vím že když něco odšťavním tak se to musí vypít co nejdřív aby to nezoxidovalo. Ale přítelova rodina nemá odšťavňovač a tak mě napadlo, co by se stalo, kdybych šťávu dala do mrazáku a pak si jí tam rozmrazila. Stane se něco s vitamínama atd? :)
Jedná se mi hlavně o červenou řepu, přišla jsem na to že mi pomáhá na atopický ekzém, ale nevím, jak bych jí byla schopná sníst v celém stavu :)

díky za rady
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Snist v celem stavu uplne normalne jako napr. kedlub. Ukousnes a rozkousnes.
A ano, mrazeni je nejsetrnejsi konzervace, takze vsechny procesy se zpomaluji, pokud to udrzis <-18oC... Zase tak moc bych to nehrotil...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jindra »

Safanka píše:jsem už přes 2 měsíce vitarián. Příští víkend jedeme s přítelem k jeho rodičům a chtěla jsem se zeptat jak je to s odšťavňováním.
Vím že když něco odšťavním tak se to musí vypít co nejdřív aby to nezoxidovalo. Ale přítelova rodina nemá odšťavňovač a tak mě napadlo, co by se stalo, kdybych šťávu dala do mrazáku a pak si jí tam rozmrazila. Stane se něco s vitamínama atd?
Jedná se mi hlavně o červenou řepu, přišla jsem na to že mi pomáhá na atopický ekzém, ale nevím, jak bych jí byla schopná sníst v celém stavu
především - vítej, živá strava Tvému živému tělu udělá jen a jen dobře, uvidíš :-)

když se chceš ptát na odščavování, prvně dej vědět, čím odščavuješ:
- odstředivka - ščávu hned vypít, během čtvrthodinky zoxiduje
- jednošnekový - trvanlivost 24 hodin
- dvoušnekový - trvanlivost 48 hodin

Ale obecně - pořád lepší mít ščávu i z odstředivky než koupit kofolu :-)
Udělej si ščávu (skladuj samozřejmě ve tmě a chladu) a zas se tak netrap tím, kolik se toho z ní vytratí, vždyť takto dopředu si ji uděláš jen výjimečně a stále bude tělu prospěšnější než voda z vodovodu, ošetřená jedovatým chlorem. Můžeš ščávu sice zamrazit, jak píšeš (což je nejšetrnější konzervace), ale taky jen můžeš přisypat trochu kyseliny citronové (ta potravinářská, běžně v prodeji) a máš zakonzervováno a ještě obohaceno o vit. C.

Ještě dovětek k mrazení - nejkritičtější fází je zpětné rozmrazování (už nepamatuji, kde přesně jsem před lety tohle četl), právě při něm je největší úbytek všech pozitiv, takže ohřívej co nejrychleji (pochopitelně pořád s malým teplotním spádem, tj. ohřevem např. jen ve vlažné vodě, určitě ne třeba v mikrovlnce, ale to Ty víš).
I při tom úbytku je ale mražení pořád velmi velmi citlivá metoda.

Safanko, když jsem s vita začínal, taky jsem byl věčně nervózní, jestli už konečně dělám všechno správně. Neboj, postupně se "rozkoukáš". Jsi na správné Cestě. A jestli tahle ščáva bude mít živin víc nebo míň? Pořád lepší, než dát si tam na návštěvě klasický kafe.
Ať se Ti daří :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Jindra ma pravdu s tim rozmrazovanim, viz Otzi nalezeny dne 19. 9. 1991 v 19 hodin vycnivajic z Alpskeho ledovce, jak ten nam zoxidoval pri nesetrne nasledne manipulaci a pokusech o vyprosteni a rozmrazeni, kdyz predtim preckal 5000 let v chladu bez uhony.

Z mrazeni/rozmrazeni je v domacich podminkach zdlouhave = dochazi pri tom k oxidaci, v prumyslu provadi prudke zmrazeni potravin a uvadi se: "po rozmrazeni znovu nezmrazujte".

Ps: sice jsem mel na puvodni lednici tlacitko "Action freeze", ale stejne se to neda srovnat s vyrobni linkou, kdy od smichani do zmrazeni probehnou vteriny, maximalne jednotky minut.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Safanka

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Safanka »

Super díky moc za vaše názory :)

Vidím to tak, že zkusím řepu jako kedlubnu :) odšťavňovač mám od babičky, koupila ho před pár lety a pak ho vůbec nevyužívala, tak jsem si ho vzala. Je to ten odstředivkový. Vím, že to není ta nejfajnovější varianta, ale alespoň něco že? :wink:
Přemýšlím o tom, že si pořídím ten dvoušnekový až začnu pracovat :) a taky budu kupovat sušičku na ovoce. Už jsem si tu o tom přečetla nějaké diskuze tak snad vyberu dobře. 100% budu chtít nějakou s regulací teploty.

Když už jste se mě ujali, co se odpovídání týče, mám ještě jeden dotaz :)
Strašně tápu u večeří. Dělám to tak, že snídám ovoce, jablka, banány, mandarinky, hrušky, mrazené lesní ovoce,...co zrovna je. Udělám z toho v mixéru super "koktejl" a hnedka vypiju. Obědy to samé jím ovoce, většinou banány rozmixované s vodou.
Ale ty večeře! :D
Snažím se si dělat zeleninové saláty i s čerstvým špenátem, nějakou rozmixovanou zeleninou jako dip atd. Občas si k tomu udělám brokolicovo-hráškovo-cuketovou polévku (i když mě štve že tím že to uvařím příjdu o kupu vitamínů :( ), ale pořád lepší než burger z MC ne? :D

Nemáte nějaké recepty v rukávu? co večeřet?
A teď mě napadla ještě jedna otázka. Dlouho jsem kvůli atopickému ekzému necvičila a chtěla bych s tím zase začít. Budu to na vitastravě zvládat fyzicky? :)

Předem díky, díky, díky za odpovědi m:-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Janek »

Mam jeden tip, ale nevim, jestli se ti bude libit: po 17 hodine uz nejist :-) rozhodne nejist 4 hodiny pred spanim...

S tou odstredivkou se mi zda, ze je to tak, ze si spousta lidi koupi kram a pak zjisti, ze to je velmi neprakticke a pak ji nepouziva...? A jestli to cviceni zvladnes fyzicky, no, domaci rozcvicku (drepy s vyskokem, kliky, sedy lehy) muzes hned rano... Zacit postupne, pravidelne, malo a kazdy den pridavat... Hlavne nevynechavat, s vymluvou, ze "nemam cas".
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Mia...

Jsem nová a mám spoustu dotazů

Příspěvek od Mia... »

Ahoj :o)

Měla bych pár malých dotazů a zvědavých otázek. Řekla bych, že jsem momentálně ve fázi "hledání se". Přičuchla jsem ke zdravé stravě, vyváženosti potravin, každodennímu pití smoothie, bio potravinám, superpotravinám atd.. Jsem z toho všeho hodně nadšená a líbí se mi takový životní styl, i přesto, že jsem v tom opravdu hodně nová a informace teprve získávám. I celkový směr nejspíš ještě stále hledám. A tak jsem se pročmuchala až k vitariánství a rawfood.

Zajímaly by mě Vaše příběhy, jak jste začínali. Ten přechod a cesta, jak k tomuto poznání došlo a jak těžké/lehké to bylo. Jestli občas hřešíte, jak se cítíte od doby, co tak žijete atp... veškeré Vaše postřehy. Já jsem velice pozitivní člověk, co myslí pozitivně už pár let a v tomto ohledu jsem velmi změnila svůj život a přístup a myslím, že (vše se vším souvisí) díky tomu jsem se dostala sem a k těmto otázkám ohledně stravy .. vývoj nejspíš.

Líbí se mi, jak vitariáni září a jsou takoví příjemně "živí", líbí se mi i naprosto jasná a logická věc ohledně samoregenerace těla.. Vím, že tělu škodíme a vím, že se umí regenerovat, pokud k tomu má podmínky, což je pro mě další lákadlo.

Též by mě zajímalo, jak se (klidně i názorným jídelníčkem) dá dohlédnout v rawfood na vyvážený poměr živin. A v neposlední řadě by mě též zajímalo, kolik podle Vás a z Vašich zkušeností, stojí (první měsíc a i pak ty ostatní - chápu, že v tom je rozdíl, že nejdříve nemáte nic a pak jsou věci, které už se nekupují tak často) peněz zhruba každý měsíc na jednu osobu.
Klidně přihoďte i jiné informace, které by mě podle Vás měly/mohly zajímat :o)) .

Díky díky díky moc za rady ....
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Pepík Ševců »

Je tu na to někde samostatný vlákno, to najdeš ;) Já už vitarián dlouho nejsem a zcela stopro jsem byl velice krátce spíš z experimentálních důvodů, před pár lety. Jídlo zas až tak moc neřešim, nepřeceňuju to ajko dřív a žádná negativní změna nenastala.
Odpovědět