OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od sorry »

Vytvoril som toto fórum, na to ak sa budete chcieť niečo opýtať ostatných.

Ja začnem.
Jem každy deň namočený šrot s obilnín /pšenica, raž, jačmeň, ovos etc.../ rôzne to kombinujem.
" Vyčítal niekto z vás, že by to mohlo obsahovať niečo škodlivé pre organizmus. Nejaké látky ktoré tam sú len za surova. Alebo by to škodilo pri dlhodobom jedení ".
Dík Sorry
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

zrní

Příspěvek od Johny »

Taky jsem to dlouhou dobu jedl. Moje zkušenost je taková že se to dost špatně tráví a není po tom člověku nic moc. Lepší je to naklíčit a pak umlít na masovym mlýnku nebo kousat. Na to jsem přešel po tom, dělal jsem takový placky, daj se usušit nebo nemusej nebo když tam umeleš i namočený olejnatý semínka a přidáš ňáký koření a třeba česnek nebo cibuli, uděláš z toho takový karbanátky a necháš je tak 12 hodin v pokojový teplotě, je z toho výborný jídlo, takovej karbanátek, no. Dá se to uchovat v lednici pár dní.
No ale nejlepší forma jak jíst obilí je zasadit ho doma do misky od truhlíku nebo třeba do kelímků a nechat vyrůst do 10-15 cm. Tak to praktikuju teď já. Chtěl jsem si na to původně koupit ruční odšťavovač jelikož to mixování mě už jednak nebaví a jednak se mi to nezdá OK, ale ten ruční lis je zase z ňáký litiny pozinkovanej a kdo se s tim má pořád mejt.. Takže nemůžu si pomoct ale nejlepší způsob je to prostě žvejkat. Má to bezva chuť a je to taková powerfull žvejkačka.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

taky bych měl pár otázek
1. co je fasting?
2. co říkáte na třtinový(nerafinovaný) cukr?
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

C:

FASTING: pustovani

CUKR: Pripada mi zbytecne si pri raw food cokoliv cukrovat...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já jsem skončil u obilí takto:
nechám to naklíčit a zelený jím dřív než johny, většinou když už když to má tak 5-10cm.
Ze zbytku (zrna) potom (samo že to nesmí být v hlíně ale jen na misce (pozor na plíseň)) dělám cosi jako slad, prostě to v teple usušim a potom to žvejkám. Chutná to jako sladovit, je to dost sladký. Sušení v teple je potřeba kvůli sladkosti, jinak to má uplně jinou chuť.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Já bych se chtěl zeptat, co si myslíte o vytržení zubu (u zubaře) a o rovnátkách.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

kdyz uz sme u dotazu,mam jeden, ktery mi lezi na srdci uz moc moc dlouho, a kazdy, kdo mi poradi, budu moc nesmirne vdecnej, a sice dotaz celkem jasny, jak moc a jak dlouho mam nechat klicit cocku, mungo?? jak dlouhe klicky mam nechat narust a pak je snist??? opravdu THx za odpoved!!
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Stejně dlouhý jako je to semínko, tak je to nejlepší podle mě a též dle Elain Bruce (Living Foods)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ja je jim druhy nebo treti den po zaliti - to maj klicky cca 2-5 mm - to mi chutna nejvic
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: O T Á Z K Y !!!

Příspěvek od Raisa »

sorry píše:Vytvoril som toto fórum, na to ak sa budete chcieť niečo opýtať ostatných.

Ja začnem.
Jem každy deň namočený šrot s obilnín /pšenica, raž, jačmeň, ovos etc.../ rôzne to kombinujem.
" Vyčítal niekto z vás, že by to mohlo obsahovať niečo škodlivé pre organizmus. Nejaké látky ktoré tam sú len za surova. Alebo by to škodilo pri dlhodobom jedení ".
Dík Sorry
To Sorry : To jsem taky jedla snad 3 roky a není to zdravý, nejez to !!!! Je to těžký do žaludku a v syrovým obilí jsou nějaký nebezpečný látky, který zmizí teprve namočením na 12 hodin (To psali ještě v časopise Salvo). Mimo to to dělá takový hnusný povlak na zubech a ty se pak víc kazí. Já mám sice knížku, kde se to doporučuje (Bruker) docela logickým způsobem, ale v praxi to žádný dobrý účinky nemá. To už je snad lepší jíst žitný pečený chleba. V rašeliništi v Irsku (nebo kde) našli mrtvolu chlapa několik tisíc let zachovalou a ten měl v žaludku taky pozůstatky po syrovém obilí, nijak zaživa zdravím nevynikal a měl úplně rozežrané zuby.
Taky to podle mé zkušenosti má nějak neblahý vliv na krev.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

hehe Johny doufal sem, ze napises, pac sem to nejak zapomel od te doby, co sem to jedl naposled v UK;p btw nevim kdo je Elain Bruce, ale znam Bruce Leeho;))))))
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

jako dlouho sem o obili premyslel a docela davam na svou intuici a jist ho nebudu ani za nic, nakliceny je nestravitelny a jediny trosku prijatelny mi prijde jist ta 15cm vyrostla trava, ale to uz radej jetel, pampelisky, vojtesku.. problem je pres zimu.. hej Johny jak dojedu zas do Prahy, a jak se uvidime, dasmi podrobne insrukce, jak docilit uspesneho pestovani te travy z obili, jak si to mel na topeni;p jo a ten rucni odstavnovac taky o tom porad premyslim a dosel sem k tomu samymu co ty a sice, ze dokud to nebudu zvykat v zubech, budu mit pochybnosti;))
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

E E

Příspěvek od Johny »

Bingo !
Obilí fuj, jen travičku..no právě že je zima tak proto no, koupil jsem si včera 80l kompostu a smíchal jsem to s hlínou z lesa tak to teď pěkně poroste. Už to mam vychytaný a je to uplně easy.
He, Bruce Lee kdyby ještě tohle praktikoval, kdoví..možná by tu ještě dělal salta..
Už jsi OK ? Kdy přijedeš ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Ondraw

Příspěvek od tvx »

Naklíčený je nestravitelný nebo nenaklíčený je nestravitelný?
Nebo obojí? Žiju v domění že naklíčením už je zrno celkem stravitelné a neměl jsem s tím zatím problém.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Všechno je nestravitelný :-)
Ne, jasně jak to praktikuješ ty já myslim že je to v poho. I když taky jsem někde četl že v tom zrnu se i klíčením vytvářej ňáký látky který jsou škodlivý. Kdo se v tom má vyznat, nejlepší je to neřešit a řídit se podle chuti a intuice..
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

no me se z toho delalo spatne, kdyz sem to klicil a nenakliceny mi to taky moc neleze, ja uz na obili fakt nesahnu, to nemluvim o tom, ze nebyt ruznych knizek, kde sem si precetl to a to, tak me ani nenapadne nejaky obili jist, clovek by jist naky obili podle me vubec nemel. ale ne kazdy to vidi asi tak jednoduse, ale ja to neresim, pokud na to doplatim, doplatim, ale cpat se tim nebudu a nebudu:)) a myslim, ze mi to nechybi. jo Johny uz e to lepsi ale porad ucho neni OK a teploty sou, ale lepsi se to dost, v patek sem v Praze, takze mi ukazes, jak to nechavas rust ok???? tak se mej!!!
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Toto všetho sa vzťahuje sa to len na pšenicu?
Alebo aj na: ovos, pohanka, raž / žito /, jačmeň, ryža, proso / jahle /
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Nestravitelné obilí úplně není, ale je hůř stravitelné než většina jiných potravin. Nenaklíčené obilí obsahuje látky, které brání vstřebávání minerálů a snad i deaktivuje některé trávicí enzymy ze slinivky. Myslím se ty látky v tom neklíčeném obilí jmenují fytáty. Pokud se to naklíčí, fytáty by měly částečně zmizet. (Taky vařením, ale to není pro nás, že). Platí to jak pro pšenici, tak i ječmen, oves atd. Rýže a proso/jáhly je myslím nemají, ale nevím to jistě (Rýži jsem nikdy nebyl schopen naklíčit, ani tu černou). Pohanka fytáty taky asi nemá.
Dřív jsem jedl klíčenou špaldu, oves, třeba mixnuté s banánem a fíky nebo tak něco. Ale pokud jsem to dělal častěji, tak to trávení bylo fakt horší, i když to bylo chutné. Taky jsem po tom někdy byl pár hodin unavený.
Teď už jsem obilniny omezil jenom na namočenou/naklíčenou pohanku. Myslím, že mi na rozdíl od ostatních obilnin přidává energii, ne ubírá, a tráví se dobře, třeba ji mixuju s rajčaty, pórkem, konopným olejem a citronovou šťávou, nebo jen s namočenými fíky.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

A tu pohanku myslíš tmavou nebo světlou nebo snad neloupanou ? Mě pohanka skoro nepřipadá jako obilí, je taková lehká.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Mne teda obilniny nejako moc nevonaju, ale počul som že to je najlepšie a najlacnejšie palivo pre organizmus. Sacharidy - uhlohydráty
Napriti tomu používanie bielkovín na pohon sa mi zdá dosť neekonomické. Ak najdem nejaký recept tak je až prepchatý bielkovinami.

A čo rimania bola to impozantná armáda. Vojaci mali prídel pšenice a vody určený na pochody. Pšenicu jedli len tak nenamočenú a nenaklíčenú. A dokázali podať výkon dobili celú europu a aziu.

Neviem ako sa mám ďalej pohnúť. Som na surovej strave mesiac a dostal som sa do slepej uličky.

Mám psoriazu - lupienka a viem že toto je jediná záchrana pre mna. Ale nechcem si ublížiť alebo niečo také.
radomir
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 04, 2004 22:43
Bydliště: Praha Smíchov

energie

Příspěvek od radomir »

ahoj, zajímalo by mě jestli jíte někdo syrové brambory, pokud ano tak v jaké úpravě ?
A pak co je pro vás nejlepší a teď na zimu opravdu "zahřívací" a snadno využitelný zdroj energie ?
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Tu lupenku a ostatní nemoci jsi měl už předtím, než jsi se stal vegetariánem ? Víš jakou máš krevní skupinu ?
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: energie

Příspěvek od Raisa »

radomir píše:ahoj, zajímalo by mě jestli jíte někdo syrové brambory, pokud ano tak v jaké úpravě ?
A pak co je pro vás nejlepší a teď na zimu opravdu "zahřívací" a snadno využitelný zdroj energie ?
Jo, já je jím, ale odšťavené, nemám totiž moc v pořádku zuby. Musíš ale sehnat dobrou odrůdu - nejlepší jsou normálně samotné nakrájené na tenké plátky.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

zajmalo by mě pár věcí...
1. na co je klíčení?
2. když probudím v ořechách vodou enzymy, jak dlouho bude trvat než zase usnou?
3. jaký požadavky jsou na colon hydro terapii?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: energie

Příspěvek od Honza »

radomir píše:ahoj, zajímalo by mě jestli jíte někdo syrové brambory, pokud ano tak v jaké úpravě ?
A pak co je pro vás nejlepší a teď na zimu opravdu "zahřívací" a snadno využitelný zdroj energie ?
nakrájej je na plátky a omasti oliv. olejem, nebo na minikostičky do zelen. salátu, nebo jako jablko...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

sorry píše:Mne teda obilniny nejako moc nevonaju, ale počul som že to je najlepšie a najlacnejšie palivo pre organizmus. Sacharidy - uhlohydráty
Napriti tomu používanie bielkovín na pohon sa mi zdá dosť neekonomické. Ak najdem nejaký recept tak je až prepchatý bielkovinami.

A čo rimania bola to impozantná armáda. Vojaci mali prídel pšenice a vody určený na pochody. Pšenicu jedli len tak nenamočenú a nenaklíčenú. A dokázali podať výkon dobili celú europu a aziu.

Neviem ako sa mám ďalej pohnúť. Som na surovej strave mesiac a dostal som sa do slepej uličky.

Mám psoriazu - lupienka a viem že toto je jediná záchrana pre mna. Ale nechcem si ublížiť alebo niečo také.
jé a já někde četl, že fungovali jenom na cibulu, anebo to byli egypťani?

No, výkon pochodóvy se dá dokázat i při puostu a ten bych si určitě naordinoval v případě výskytu choroby, ale už únava je závažnej signál, že nejsem v optimu a to mě přiměje, abych čistil.
Teď jsem si stanovil rekord v šankaprakšalámě, za půl hodiny po 6 sklenicích jsem to protáhl durch a za další půlhodinu tekl křišťál.
Do slanej vody jsem přidal odšťavněnou palici česneku, takže pití bylo náročnější než obvykle, ale trakt mně to pravděpodobně nespálilo.
Ze solí problémy nemám, mám dojem, že nic nevstřebám za tu chvílu, páč nemám žížeň.
Tím se sice vyčistí trakt, ale celoživotně zaneřáděný buňky jdou jenom půstem a čím delším, tím dokonalejší.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

sorry píše:Mne teda obilniny nejako moc nevonaju, ale počul som že to je najlepšie a najlacnejšie palivo pre organizmus. Sacharidy - uhlohydráty
Napriti tomu používanie bielkovín na pohon sa mi zdá dosť neekonomické. Ak najdem nejaký recept tak je až prepchatý bielkovinami.

A čo rimania bola to impozantná armáda. Vojaci mali prídel pšenice a vody určený na pochody. Pšenicu jedli len tak nenamočenú a nenaklíčenú. A dokázali podať výkon dobili celú europu a aziu.

Neviem ako sa mám ďalej pohnúť. Som na surovej strave mesiac a dostal som sa do slepej uličky.

Mám psoriazu - lupienka a viem že toto je jediná záchrana pre mna. Ale nechcem si ublížiť alebo niečo také.
Lupenku jsem mel a uz nemam. Casem se ti zregeneruji jatra a dalsi organy do takoveho stavu (pokud nejsou trvale poskozeny, to ale jen vyjimecne), ze budou opet schopny efektivne vylucovat skodliviny, pak uz nebude zadna potreba pro lupenku.
Obiloviny obsahuji spoustu neblahych veci, opioidni peptidy, gluten, inhibitory enzymu atd. Cukry jsou ve forme skrobu tezko stravitelne, z toho duvodu pocit najezeni po jejich konzumaci (stejne jako po mase atd.).

Nejlepsi potravou pro cloveka je ta, pro kterou je biologicky nejlepe uzpusoben. Stavbou tela, organu a vlastnosti nasich smyslu jsme vrozeni sberaci plodu, ovoce, zelenina, orechy. Ovoce dava energii a vitaminy, zelenina mineraly, tuky a bilkoviny, orechy to vse zpestruji.
Neexistuje ta ci jina potravina na nekterou nemoc, to co je potreba je poskytnout telu ty nejlepsi podminky pro uzdraveni, ktere je plne rizeno telem samotnym. Dostatek spanku, slunce, cisteho vzduchu, vhodna teplota a cistota okoli a cerstva jednoducha strava jsou nektere z nich. Pust dokaze vse akcelerovat, ale clovek by se do toho nemel poustet bez predchoziho studia ci kontrole nejakeho prirodniho terapeuta.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

A co si tedy myslíte o rovnátkách? Nevím totiž, jestli na ně nemám znovu začít chodit, dva zuby mám totiž skoro "v druhé řadě". Ale slyšel jsem, že to prý nějak škodí krční páteři.
A co si myslíte o vytržení zubu? Každý zub prý totiž nějak souvisí s nějakým orgánem, nebo tak nějak, a tak to asi taky nemusí být moc dobré.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Ondra G píše:A co si tedy myslíte o rovnátkách? Nevím totiž, jestli na ně nemám znovu začít chodit, dva zuby mám totiž skoro "v druhé řadě". Ale slyšel jsem, že to prý nějak škodí krční páteři.
A co si myslíte o vytržení zubu? Každý zub prý totiž nějak souvisí s nějakým orgánem, nebo tak nějak, a tak to asi taky nemusí být moc dobré.
Mě by tohle taky zajímalo, ale zřejmě o tom nikdo nic neví. Zrovna dneska mi vytrhli zub a už jich mám pryč celkem asi 5 nebo 6.
Rovnátka jsou podle mýho názoru jen k dobrýmu - obě moje dcery je měly a krční páteř mají v pořádku.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

výborný dotaz ohledně těch zubů, taky by mě to zajímalo...
Nevědomost je tak lehká!
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="Honza"]výborný dotaz ohledně těch zubů, taky by mě to zajímalo...[/quote]

Tak to mě taky. Vitariánství sice zvládne všelico napravit, ale zuby asi nevyrovná. Já mám zase jiný problém, osmičky dole neprořezané a položené vodorovně čili naležato uvnitř tlačí na sedmičky. No, jedna sedmička už takto odešla ještě před vita, druhá možná jednou odejde i přes vita...
Dr. Weston Price, zubař, kdysi ve 20. letech cestoval po světě a porovnával zdraví tzv. civilizovaných zemí se zdravím populací v odlehlých horách. A zjistil, že ti, co se živí převážně syrovou stravou a potravinami průmyslem nezpracovanými, netrpí prakticky žádnými degenerativními chorobami a zároveň mají zuby postavené tak, jak mají být a kazy jsou naprostou výjimkou. Na rozdíl od populace v Evropě a Americe, už tehdy, skoro před sto lety.
No, ale když už člověk vyroste na vařené špatné stravě a je třeba spousta generací před ním, která se špatně stravovala, tak pak ty křivé zuby nebo osmičky naležato už asi nenapraví nic přirozeného.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Lupienku som dostal až teraz. To znamená, že vegetarianska strava je slaba. Leo ďakujem za povzbudenie.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

sorry píše:Lupienku som dostal až teraz. To znamená, že vegetarianska strava je slaba. Leo ďakujem za povzbudenie.
Vytrvej, nemůžeš po měsíci čekat zlepšení. Spíše si myslím, že dochází často ke zhoršení stavu a ke znovuoživení latentních nemocí.
Nevědomost je tak lehká!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od VeGaN_BA »

sorry píše:Lupienku som dostal až teraz. To znamená, že vegetarianska strava je slaba. Leo ďakujem za povzbudenie.
Vegetarianska strava je velmi slaba, tak isto, ako vsetka varena strava. A na obilie kasli, len si prekyslujes organizmus. A ta lupienka je toho pricinou, telo odburava ten maz z obilnin. Doporucujem ti ovocne stavy a potom pôst. Ale si prestuuj najpr o pôste literaturu aby si sa nepriotravil pocas neho. Popripade ak chces ti poslem jednu knizku mailom o pôste ak nemas.
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Tvaroh

Příspěvek od MirecH »

Co hovorite na tvaroh z domaceho nepasterizovaneho mlieka, pripadne bryndzu tiez z nepasterizovaneho mlieka...
Ano ci Nie?
Je vela vitarianskych receptov kde sa pouzivaju...
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvaroh

Příspěvek od Raisa »

MirecH píše:Co hovorite na tvaroh z domaceho nepasterizovaneho mlieka, pripadne bryndzu tiez z nepasterizovaneho mlieka...
Ano ci Nie?
Je vela vitarianskych receptov kde sa pouzivaju...
No já teda nevim...My jsme pili syrové mléko a jedli syrový tvaroh asi 3 - 4 roky, přitom jsme byli vegetariáni, a žádné pozitivní věci to nepřineslo, dcera byla věčně nemocná - rýmy, záněty středního ucha, nachlazení a nakonec jí museli vzít nosní mandle. Já jsem taky byla často nemocná. Mohlo to být ale třeba i tím, že jsme žili na vesnici v celkově nezdravém prostředí - byla tam zima a topilo se kamnama, a taky jsme toho mléka pili asi moc - každý den skoro 1/2 litru. Možná kdyby to bylo občas a menší množství a jedla se přitom jen syrová strava, tak to může být k užitku. Solange Rodriguez, která je 100% vitariánka už od roku 1981, říká, že zpočátku jedli taky mléčný výrobky. Asi to záleží na tom kterém člověku, jak to snáší.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

O prirozene strave tady asi nemuze byt rec. Kdo by ucucaval mleko krave z vemene, ci kozam, psum?
Kozi mleko je slozenim lepsi nez kravske, mene hlenotvorne, cetl jsem ze bez alergickych reakci.
Ja dam radsi prednost ovoci nez mleku, ktere mi nikdy nechutnalo (az na to materske, to si ale uz nepamatuji) :)
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tvaroh

Příspěvek od VeGaN_BA »

MirecH píše:Co hovorite na tvaroh z domaceho nepasterizovaneho mlieka, pripadne bryndzu tiez z nepasterizovaneho mlieka...
Ano ci Nie?
Je vela vitarianskych receptov kde sa pouzivaju...
Clovek to tu musi pisat furt dookola :) Je neprirodzene piť od ineho zivocicha mlieko alebo z mlieka produkty. Ako by si sa pozeral na to keby teliatko prislo za tvojou mamou a chcelo od nej mlieko? Asi dost zvratene nie? tak isto je to zvratene, ked clovek pije mlieko od inych cicavcov. V 3.roku zivota ti telo prestava vylucovat enzymi na spracovanie mlieka. Lebo by malo byt schopne spracovavat plnohodnotnu stravu z ovocia a zeleniny. A mlieko zahlienuje telo. Tak už prestante sa zaoberat takymi zbytocnostami ci pit alebo nepit mlieko.
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

Co takhle pomoc vitarianstvi pri leceni vrozenych chorob ? To asi nee, ze... :cry:
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Neo píše:O prirozene strave tady asi nemuze byt rec. Kdo by ucucaval mleko krave z vemene, ci kozam, psum?
Kozi mleko je slozenim lepsi nez kravske, mene hlenotvorne, cetl jsem ze bez alergickych reakci.
Ja dam radsi prednost ovoci nez mleku, ktere mi nikdy nechutnalo (az na to materske, to si ale uz nepamatuji) :)
Psům nebo kozám, to asi ne, ale sousedka měla krávu a její asi 8letá dcera normálně pila tý krávě z cecíku, fakt ! :) Tím nechci to mléko obhajovat...já ho nesnesu dneska už vůbec, i když mi docela chutná.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

theresa

Příspěvek od tvx »

asi půjde o to jakých, dost chorob považovaných za vrozené jimi být nemusí...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

A myslíte, že by šla syrovou stravou ovlivnit mentální retardace (něco jako lehčí forma DMO)?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

co vim tak na www.pust.cz byl snad nekdo kdo se pustama minimlane problemu spojenych s obrnou zbavil. zkus tam trochu hladat...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

Mela jsem na mysli detskou mozkovou obrnu (nejsem si uplne jista, jestli je to vrozena choroba), jejiz lehci formou jsem si prosla, takze by to pomoci pustu slo nejak zlepsit, mno, to by bylo super...hm a co takhle treba cukrovka, jiz trpi mnoho lidi? Nemuzete nekdo uvest konkretni onemocneni se kterymi vam vitarianstvi pomohlo ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Cukrovka co ji nemas od narozeni jde pry tez celkem v pohode stravou a pustama. A obrnu jestli se dobre pamatuju mela na pustu snad i Pavlína co tam hodně píše o tom jak teď v 50ti letech zjišťuje že mohla být už dávno zdravá.
ja jsem se zbavil:
20 prebytecnych kilo
rym a chripek a angin, v posledni dobe prechazejicich i v letni alergie na prach pyl a srst zvirat...
jedny boule na svalu co jsem tam mel po uraze.
bilkoviny v moci kterouzto zduvodnovali pry bludnou ledvinou a ze mam ztloustnout aby se uchytila
akne a podobnych pupenu
paleni zahy a travicich problemu
anemie
lenosti
mozna i zacinajiciho plesateni
a v neposledni rade i alkoholizmu :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

joj, tvx, poznavaji Te Tvi pratele po tak radikalni zmene? :lol:
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Re: energie

Příspěvek od lumyska »

radomir píše:ahoj, zajímalo by mě jestli jíte někdo syrové brambory, pokud ano tak v jaké úpravě ?
A pak co je pro vás nejlepší a teď na zimu opravdu "zahřívací" a snadno využitelný zdroj energie ?
bože, neblázni - syrové brambory jsou jedovaté (hlíza je sice nejméně, ale je. Vařením se to ztrácí, ale za syrova je to fuj - brambory nejez!)
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: energie

Příspěvek od MirecH »

Jedovaté sú iba zemiaky, ktoré sú zelené!!!
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

cukrovky jsou dvě:
ta I. typu je podmíněná nevratnými změnami v metabolismu insulinu (je podmíněna geneticky) - tu nevyléčíš ničím. Tam si nezahrávat s pokusy a poslouchat doktory a brát inzulín, jinak může člověk umřít. - tady bych jen doplnila, že tato oblast je moc vděčná genetickým manipulacím, díky nimž mohou bakterie produkovat lidský inzulín, který je samozřejmě lepší, než dříve používaný prasečí - takže prdět na Greenpeace a podobné ekoteroristy a hurá do genetiky ;-)

Cukrovka typu II. je něco úplně jiného, za tu si člověk může sám, tím, že se přežíral a ládoval se sladkým - zhubnout, změnit stravování a je to v pohodě. Příčina potíží je také úplně jinde. Tělo sice stále produkuje inzulín, ale jeho receproty se stávají vůči němu necitlivé - je to obrana těla před příliš vysokým příjmem cukru.
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Re: energie

Příspěvek od lumyska »

MirecH píše:Jedovaté sú iba zemiaky, ktoré sú zelené!!!
nikoliv, mírně jedovaté jsou i zralé škrobové brambory. Ale to jsou i mandle, že - záleží tedy na "vkusu" jedince.
Odpovědět