OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Selma »

babicka píše: No, dyk. Vlaknina je totez jako povrch bunky. Bunecna stena. Uvnitr bunky je vsechno a pri jidle/drceni, se to z rozdrcene bunky vylije. Proc by ausgerechnet pesticid zustal uvitr? Aby nam udelal radost? :roll:
Babi, ty mluvíš o buňce a její stěně. Tak ten obsah buňky je šťáva, kterou pijeme a ta buněčná stěna je ta vláknina. A součástí struktury té vlákniny je pesticid. Právě proto si ho rostlina uložila do svojí celulózy, protože tam je i pro její další život v bezpečí, stejně jako si ho do svých vláknin ukládáme my. Kdybys svoje vlasy žvýkala jak chtěla, tak by si z nich ten pesticid nevyžvýkala. A nevyžvýkáš ho z žádné jiné vlákniny. Leda bys ji rozrušila třeba vařením a nebo kyselinou v trávicím traktu. Celulózu ale lidi strávit nedokážou. Jistěže nějaké škodliviny jsou i ve šťávách rostlin, ale právě proto, že se neustále pasírují přes buněčné stěny, je jejich množství asi nevýznamné. Tam, kde je množství významné, jedná se o rostlinu jedovatou :)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Selma píše: ... součástí struktury ... vlákniny je pesticid. Právě proto si ho rostlina uložila do svojí celulózy, protože tam je i pro její další život v bezpečí... se neustále pasírují přes buněčné stěny, je jejich množství asi nevýznamné... :)
Vazena Selmo, dekuji vam za vas nazor. Uprimne doufam, ze je to tak, jak pisete - mam stavy moc rada a hodne je piji. Dekuji vam za vysvetleni.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Seraf »

Hmm, ale já osobně si nejsem jist zda všechny pesticidy a přidaná hnojiva a bůhvíjakávylepšovátka zda jsou uloženy pouze ve vláknině. Navíc Walker žil sice dlouho ale už je to asi sto let co umřel, nebo hrozně dlouho, dneska jsou ty pesticidy mazanější.

Třeba banáni mi nedělají tolik dobře, a všechno ovoce co je ultradovoz smrdí. Jsou tedy výjimky, mno nechci bejt protiva a pesimista. Jen se bojim že tý chemie je v tom moc a nejenom ve vláknině.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Seraf píše:Hmm, ale já osobně si nejsem jist zda všechny pesticidy a přidaná hnojiva a bůhvíjakávylepšovátka zda jsou uloženy pouze ve vláknině. Navíc Walker žil sice dlouho ale už je to asi sto let co umřel, nebo hrozně dlouho, dneska jsou ty pesticidy mazanější.Třeba banáni mi nedělají tolik dobře, a všechno ovoce co je ultradovoz smrdí. Jsou tedy výjimky, mno nechci bejt protiva a pesimista. Jen se bojim že tý chemie je v tom moc a nejenom ve vláknině.
Dobry vecer, Serafe. Mam podobny pocit. Jistotu nemam. A co se tyce toho ovoce? Vzdyt se trha nezrale ... Zajimave, ze cim vic jsem raw, tim min potrebuji napr. pomerance, rajcata aj. Vic a vic se tulim k mrkvi, celeru, cibuli, zeli i jablkum, ktere jsem cely zivot nemusela. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Seraf »

To já bych se k ovoci všeho druhu tulil od rána do večera, naopak mě láká více než zelenina (krom mrkve a tu jen ve šťávě s kedlubnem = novej objev a skvělá chuť)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Serafe, udelala jsem si soukromy minisurvey a dopadlo to tak, jak jsem cekala. Docetla jsem se, ze pesticidy jsou ovsemze v celem ovoci ci zelenine, tedy ve stave i ve vlaknine. Cim vice vodou rozpustny pesticid, tim spise bude obsazen ve stave. Rozvinute staty kontroluji obsah pesticidu v prodavanych potravinach a obsahy jsou vetsinou pod maximalnimi limity nebo jsou to pesticidy, ktere telem projdou a neublizi. Takze vlastne by bylo hezke ty vysledky u nas si nekde precist ..., ze? A nejen u domacich vypestku ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Selma »

Tuhle jsem četla, že všechna vína prodávaná v EU, obsahují pesticidy (některá až 12 různých druhů) a to i ta velmi drahá. Snad jedině vína v biokvalitě jich obsahují jen minimální množství. A víno je šťáva. Těžko říct, jak se tam dostaly, pravděpodobně je tam vinaři lejí přímo, ale kdo z nich se k tomu přizná, že? Pokud někdo postříká už utržené ovoce, tak se kontaminuje i šťáva, pokud někdo chemicky ošetřuje i nad povolené limity, je taky kontaminovaná i šťáva. Nelze očekávat, že když jabko ponoříme do jedovaté substance, zůstane šťáva nedotčená. Walker nechtěl, aby lidé odmítali šťávu kvůli strachu z pesticidů. Taky si myslím, že její prospěšnost převažuje nad negativy přinášející dnešní ponímání zemědělství. Nakonec i fakt, že lidé konzumují ovo-zelo v syrovém stavu sebou časem ponese tlak na zemědělce aby byly v tomto stavu nejen poživatelné, ale i zdraví prospěšné.
Znám smutnou historku z našeho kraje z dob kolektivizace zemědělství, kdy maminka nastrouhala miminku mrkvičku z vlastní zahrádky a to jí zemřelo na otravu dusičnany. Něco takového by se snad už dneska stát nemělo.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od tristazmista »

Selma píše:Tuhle jsem četla, že všechna vína prodávaná v EU, obsahují pesticidy (některá až 12 různých druhů) a to i ta velmi drahá. Snad jedině vína v biokvalitě jich obsahují jen minimální množství. A víno je šťáva. Těžko říct, jak se tam dostaly, pravděpodobně je tam vinaři lejí přímo, ale kdo z nich se k tomu přizná, že? Pokud někdo postříká už utržené ovoce, tak se kontaminuje i šťáva, pokud někdo chemicky ošetřuje i nad povolené limity, je taky kontaminovaná i šťáva. Nelze očekávat, že když jabko ponoříme do jedovaté substance, zůstane šťáva nedotčená. Walker nechtěl, aby lidé odmítali šťávu kvůli strachu z pesticidů. Taky si myslím, že její prospěšnost převažuje nad negativy přinášející dnešní ponímání zemědělství. Nakonec i fakt, že lidé konzumují ovo-zelo v syrovém stavu sebou časem ponese tlak na zemědělce aby byly v tomto stavu nejen poživatelné, ale i zdraví prospěšné.
Znám smutnou historku z našeho kraje z dob kolektivizace zemědělství, kdy maminka nastrouhala miminku mrkvičku z vlastní zahrádky a to jí zemřelo na otravu dusičnany. Něco takového by se snad už dneska stát nemělo.

samozrejme, vino je v top 10 pesticidovych mnamek, strika se dokonce nekolikrat a to i plody. Koupit si vino v supermarketu me moc nelaka, predstavim si ze to nekdo postrikal RAIDEM a mam po chutich :)

Ovoce se nemusi strikat po utrzeni, staci kdyz nastrikas kvety, a rostlinka se ty pesticidy natahne do sebe a pak koluji uvnitr, ale urcite v mensi mire nez kdyz strikas pak jeste plody pri rustu.

A jestli bio vino nebo normalni, to je podle me jedno, toxicita alkoholu je mnohonasobne vyssi a clovek by driv umrel na cirhozu jater nez na nasledky uzivani pesticidu.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Selma »

A co teda jíte na vita, když nakupujete převážně v marketech? Nebo máte jiné zdroje? Nějakým způsobem je chemicky ošetřené úplně všechno, zemědělci nedokáží ve velkém pěstovat bez chemie vůbec nic. Navíc je to pěstováno všelijak uměle, skleníkově a nevím jaké všechny technologie se používají. V zimě jsem koupila velké červené jahody z Izraele a na jejich šťopkách byly ještě okvětní plátky a to prosím zcela svěží neuvadlé. Marně přemýšlím, jak se tohle mohlo zemědělcům podařit. Měla jsem pocit, že jím něco, co bylo vypěstováno za tři vteřiny na kosmické lodi během průletu červí dírou. Babiččiny brambory jsou sice krapet stříklé a vařené, ale koukala jsem na ně od prvního lístečku, tak k nim mám větší důvěru.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Selma píše:A co teda jíte ...?
Ja osobne to vidim jako vahy. Na jedne strane (nazveme ji A:) jsou fast foody, legracne barvene a prislazovane vodicky+alkoholy, grilovane+pecene+smazene+VARENE+mikrotroubovane potraviny, nahrazky nahrazek s ruznymy Ecky, anti-oxidanty+koagulanty, PESTICIDY ... a vubec. Na strane B je vse jen syrovounkate (alkoholy a mnoho jinych fujtabliku sem neproleze pres kontrolu syrovosti:) a ma to ty same pesticidy. Vysledek? ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od tristazmista »

Selma píše:A co teda jíte na vita, když nakupujete převážně v marketech? Nebo máte jiné zdroje? Nějakým způsobem je chemicky ošetřené úplně všechno, zemědělci nedokáží ve velkém pěstovat bez chemie vůbec nic. Navíc je to pěstováno všelijak uměle, skleníkově a nevím jaké všechny technologie se používají. V zimě jsem koupila velké červené jahody z Izraele a na jejich šťopkách byly ještě okvětní plátky a to prosím zcela svěží neuvadlé. Marně přemýšlím, jak se tohle mohlo zemědělcům podařit. Měla jsem pocit, že jím něco, co bylo vypěstováno za tři vteřiny na kosmické lodi během průletu červí dírou. Babiččiny brambory jsou sice krapet stříklé a vařené, ale koukala jsem na ně od prvního lístečku, tak k nim mám větší důvěru.
nerikam nejest nic, ale vyhnout se aspon tem nejvice splichanym. Ja osobne jim ted BIO --- jablka, banany, pomerance, kiwi, papriky, rajcata, okurky a stavy z mrkve. Vsecko sem sehnal za cenu stejnou a nekdy i mensi nez komercni ovoce, zel. Z toho normalniho jim manga, melouny, ananas...
Jedu stylem, snidane ovoce, obed ovoce, vecer salat.


Ty jahody nebrat, uz sem to tu zminoval, nejvice toxicke jsou jahody, hrozny a jablka, pak broskve a korenova zelenina ktera do sebe vtahuje pesticidy obsazene v pude...

A brambory nejim, nemam se pak na zachode rad :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

tristazmista píše: nerikam nejest nic, ale vyhnout se aspon tem nejvice splichanym. Ja osobne jim ted BIO --- jablka, banany, pomerance, kiwi, papriky, rajcata, okurky a stavy z mrkve. Vsecko sem sehnal za cenu stejnou a nekdy i mensi nez komercni ovoce, zel. Z toho normalniho jim manga, melouny, ananas... Jedu stylem, snidane ovoce, obed ovoce, vecer salat. ... nejvice toxicke jsou ... a jablka, ... a korenova zelenina ktera do sebe vtahuje pesticidy obsazene v pude...
Dobry dren, tristazmista, naskocily mi hned 3 otazky:
1-na zacatku prispevku pisete "vyhnout se ..." a citujete mrkev, jablka (to mne zajima nejvic, protoze je nejvic jim:) a na konci totez citujete jako to, co jite ...?!?
2-KDE kupujete BIO za cenu NORMALU?
3- CO tedy jite?
Zdravim. :mrgreen:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od tristazmista »

babicka píše:
tristazmista píše: nerikam nejest nic, ale vyhnout se aspon tem nejvice splichanym. Ja osobne jim ted BIO --- jablka, banany, pomerance, kiwi, papriky, rajcata, okurky a stavy z mrkve. Vsecko sem sehnal za cenu stejnou a nekdy i mensi nez komercni ovoce, zel. Z toho normalniho jim manga, melouny, ananas... Jedu stylem, snidane ovoce, obed ovoce, vecer salat. ... nejvice toxicke jsou ... a jablka, ... a korenova zelenina ktera do sebe vtahuje pesticidy obsazene v pude...
Dobry dren, tristazmista, naskocily mi hned 3 otazky:
1-na zacatku prispevku pisete "vyhnout se ..." a citujete mrkev, jablka (to mne zajima nejvic, protoze je nejvic jim:) a na konci totez citujete jako to, co jite ...?!?
2-KDE kupujete BIO za cenu NORMALU?
3- CO tedy jite?
Zdravim. :mrgreen:

Dobrej, dobrej....

1) to nahore bylo co jim, to cervene cemu se vyhnout :) sorry

2) Tesco BIO - dneska mrkev 750 gramu 14Kc, papriky 2 kusy 29,90, okurka 19,90, banany 26 kc/kg, cherry rajcata 19,90 250 gramu, normalni 39.90 500gramu a nebio meloun galia 14kc kus a mango velke 12,90 kus. Jablka GOldeny 45kc/kg z biosfery.

No pokud nekdo nechce moc rozhazovat, tak nejlepsi pomer cena/kalorie maj banany. Proto take jsou hlavnim zdrojem energie pro vetsinu vitarianu. Navic i ty splichany nejsou az tak hrozny. Ale kdyz se daj sehnat BIO o dve kacky draz, tak sem s nima :P

3) BIO --- jablka, banany, pomerance, kiwi, papriky, rajcata, okurky a stavy z mrkve. Vsecko sem sehnal za cenu stejnou a nekdy i mensi nez komercni ovoce, zel. Z toho normalniho jim manga, melouny, ananas...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Diky, Tristazmista, a jeste jedna otazka - asi ji polozim jeste v plenu:
Jak a zda pouzit susena rajcata? Mam na ne velkou chut, kdyz jsou v balicku, ale jak je otevru a jednu sezvykam - vyhodim je (nekdy dokonce casto obsahuji i sul!). Co s tim? :mrgreen:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od tristazmista »

babicka píše:Diky, Tristazmista, a jeste jedna otazka - asi ji polozim jeste v plenu:
Jak a zda pouzit susena rajcata? Mam na ne velkou chut, kdyz jsou v balicku, ale jak je otevru a jednu sezvykam - vyhodim je (nekdy dokonce casto obsahuji i sul!). Co s tim? :mrgreen:

ulital sem na susenych bananech, ale ted uz regaly s nimi zdaleka obchazim, pac mi po nich nebylo zrovna nejlip. Zjistil sem navic, ze zatimco banan 90 kalorii /100gramu, tak suseny produkt 500 kalorii/100 gramu a jestli je 100 gramu susenych delano tak z 1,5 - 2 bananu, tak pak zbylych 300 kalorii je z oleju, ktere se do toho pridavaj. Navic suseniny znacne dehydruji organismus, coz zpomaluje detoxikaci a zhorsuje zdravotni stav...

cili mame tady produkt:
jeho minusy - je plny chemikalii, dehydrovany, ochuzeny o vitaminy, mozna doslazovany a je do nej pridavan zlukly olej(cili toxicky).
jeho plusy - hmm, tady je to tezky, par vitaminu, ktere ale v lepsi podobne dostaneme z cerstveho ovoce, mozna pouzit jako rychly zdroj energie nekde na horach, bohuzel dehydruje, takze budemem mit peknou zizen.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Hm hm hm, to je zajimavy pristup, Tristazmista. Moc se mi libi. Toz se s tou chuti poperu. Dik. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Selma »

Jo ty jsi z Brna Tristazmista (co to je za nick? :lol: Tam jste už světovější. A jak poznáš míru chemizace na plodině? Třeba u rajčat?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od tristazmista »

Selma píše:Jo ty jsi z Brna Tristazmista (co to je za nick? :lol: Tam jste už světovější. A jak poznáš míru chemizace na plodině? Třeba u rajčat?
nick je zvolen podle songu od Landy, tam jsou jeho koreny :)

tu chemizaci nepoznas, informace se daj vyhledat na internetu, myslim ze nedavno tu nekde bylo par linku na pesticidy v ov zel...

jde taky o to ze bio pestovane rajcata rostou prirozene, bez nejakych rustovych preparatu(cili pomaleji), tudiz obsahuji mnohem vice vitaminu, mineralu a take maji vetsi pozitivni energii, nez chemicky zpraseny a pestovany v kapalinach ve sklenicich...

pro me je to jednoducha rovnice - cim mene chemikalii do cloveka, tim lepe. Namontoval sem si doma protichlorove vodni filtry, jeden je ve sprse a druhy ve drezu 8) snasd se me ty investice nekdy v budoucnu nejak vrati. Znam cloveka, ktery si zpusobil velke zdravotni problemy pravidelnym plavanim v chlorovanem bazenu.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od RAWka »

Prosím Vás, aká je najlepšia detoxikácia alebo očista okrem šanky?
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

RAWka píše:Prosím Vás, aká je najlepšia detoxikácia alebo očista okrem šanky?
Ja chci za tyden zkusit jablecny trojden ... jestli to dokazu ... moje 7denni hladovka je proti tomu nic! Samotna jablka opravdu nemusim ... :roll:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od tristazmista »

RAWka píše:Prosím Vás, aká je najlepšia detoxikácia alebo očista okrem šanky?

pust a nebo pak stavovy pust
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Katarína »

Mne osobne sa paci ta pecenova, podrobnosti mas vo vlakne o ocistach.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od RadkaS »

Mam dotaz. V poste mam novou zpravu. Ale pise mi to, ze je blokla, protoze mam plny adresar. Jenze nikde neni tlacitko Smazat, tak nevim, co s tim...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

To je zpráva ode mě. Dělám si z tebe legraci, jak jsi napsala Flowie, aby se nenechala "zvyklat". :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od RadkaS »

Advid píše:To je zpráva ode mě. Dělám si z tebe legraci, jak jsi napsala Flowie, aby se nenechala "zvyklat". :D
To je od tebe hezky :? :P ... Jsem trosku unavena, no :roll: , ale zase to slo od srdce :wink:

A Ty nahodou nevis, kde se mazou zpravy?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

Já se taky v tom novém systému rozkoukávám.

Mazání zpráv:
1) označíš ty, co chceš smazat
2) dole změníš "Označit/odznačit za důležité" na "Ostranit označené"
3) dáš "Přejít"
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od RadkaS »

Advid píše:Já se taky v tom novém systému rozkoukávám.

Mazání zpráv:
1) označíš ty, co chceš smazat
2) dole změníš "Označit/odznačit za důležité" na "Ostranit označené"
3) dáš "Přejít"
Jee, ja jsem debil, jak rikam, potrebuju se prospat, diky :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

Rádo se stalo. Dobrou noc. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

Kluci, vy kteří jste vytvořily toto fórum, napište mi prosím, kde jste vzaly informace ( kdo byl Váš učitel ) a podle čeho jsou podloženy že tato strava bude lidem pomáhat a né jim ubližovat.
Vždyť Vy se tady sami mezi sebou ptáte na nejasné otázky ohledně potravy, kterou jíte.
Nepříjde Vám to ani trošku nezodpovědné, jít příkladem nic nevědoucím lidem, když sami nemáte dostatek informací o zdraví podporujícím systému?
Ti lidé potom začnou takto jíst a mnozí z nich si ubližují.Je to zřejmé již s toho co píší.
Berete na sebe plnou zodpovědnost lidí, kteří si nevědomky počkozijí zdraví ?

Děkuju předem za vysvětlení !
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Fiona »

No nevim, nemuzu mluvit za ne, ale jsem tu uz delsi dobu a o zadnem uciteli jsem neslysela, az na to ze sem tam tu nekdo z nas hodi do placu co kde od koho precetl. Nevim o nikom tady kdo by mel primo ucitele (pokud se mylim tak me prosim opravte), a taky tu neni nikdo kdo by vystupoval v roli ucitele. Az na to ze sem tam je nekdo z nas chytrej jak radio, ale vetsinou to prejde 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od 800914 »

ja myslim ze su to vacsinou subjektivne nazory, a ich vymeny, a nezavazne informacie, z ktorych si ktokolvek dalsi spravi vlastny nazor, podla toho ci mu to jeho vlastny mozog prijma alebo odmieta.
a ak mu to odmieta v kazdom druhom prispevku, tak to zrejme pre neho nieje, co ale nemusi nutne vylucovat ze pre ineho je.

je pmn nutne chapat to ako diskusiu, zrejme idealne pristupovat skepticky, a pripustat len len to co cloveku rezonuje. a ak nerezonuje nic, registrovat sa cumbajspil k filatelistom.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

marinerka píše:Kluci, vy kteří jste vytvořilytoto fórum, napište mi prosím, kde jste vzaly informace (kdo byl Váš učitel) a podle čeho jsou podloženy že tato strava bude lidem pomáhat a né jim ubližovat.
Vždyť Vy se tady sami mezi sebou ptáte na nejasné otázky ohledně potravy, kterou jíte. Nepříjde Vám to ani trošku nezodpovědné, jít příkladem nic nevědoucím lidem, když sami nemáte dostatek informací o zdraví podporujícím systému? Ti lidé potom začnou takto jíst a mnozí z nich si ubližují.Je to zřejmé již s toho co píší. Berete na sebe plnou zodpovědnost lidí, kteří si nevědomky počkozijí zdraví? Děkuju předem za vysvětlení!
Mila Marinerko,
VSECHNO lidske vedeni bylo nabyto JEN zkusenosti a cestou pokusu a omylu. MY navic mame skvele predchudce v tech, kteri to napr. v USA, ale i jinych zemich, zkouseli a dovedli k dokonalosti davno pred nami. Prosim, ctete vic na http://www.vitarian.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.
Smim-li doporucit cestu, jak byste se mohla dostat ze svých jiste vaznych pochyb, bylo by to zejmena nastudovanim odborne literatury z nasledujicich oboru:
1) zdravoveda, dietologie, fyzika, chemie, nutrologie, fitness, fyziologie zvirat i lidi aj., nebot vsechno, co se na strankach http://www.vitarian.cz" onclick="window.open(this.href);return false; uvadi, vice mene souhlasi s nejmodernejsimi poznaky v uvedenych oborech a tam, kde se nevi, jsme to MY, kdo de facto testuje na sobe a - vsimnete si - velmi poctive referuje
2) spisovny jazyk cesky (mela jste tam par lehce odstranitelnych chyb)
3) http://www.vitarian.cz" onclick="window.open(this.href);return false; – poskytuji skoro uplnou informaci a odvolavky v dane oblasti v CR.
Co se pak tyce "nezodpovednosti", jsme svobodni lide a vime, ze zkousime-li neco, je odpovednost na nas. Odpovednost za cely nas zivot, Marinerko, je jen na nas osobne. A nekdo zkousi nove veci a nekdo ne. Zajimalo by mne, co vy osobne povazujete za lepsi?
K vasemu tvrzeni, ze "nevedouci lide" si na zaklade cteni tohoto site "poskozuji zdravi" se da dodat jen tolik, ze jste zrejme precetla jen par prispevku vytrzenych ze souvislosti a - ponekud prchlive a ve zkusenostmi nepodlozene hruze - jste reagovala. Nezda se vam, ze reagovat prekotne na neco, co dobre neznam je posetile?
A na zaver k "uciteli". Mimo to, ze je otazka, KDO ucil "ucitele", jsme si uciteli jeden druhemu. V prubehu lidske historie se nekteri opravnene a jini ne tak docela, nazyvali sami nebo se nechavali nazyvat Uciteli. A pak je všechny prevalcoval cas a jiné poznatky a „… vstali novi ucitele…“. Potreba Ucitele je tedy prinejmensim relativni. Ucitele je nutne podrobovat kritice a zkoumani. Nelze prijimat nekriticky za "ucitele" nekoho jen proto, ze to o sobe nebo jini o nem - prohlasi. Proto i my jsme se neco naucili po precteni vaseho prispevku, za ktery ja osobne dekuji. Ukazal mi, ze v ceskem narode, který se dodnes fest opira o knedlo-vepro-zelo, je ještě mnoho lidi, kteří nemaji dostatek vedomosti z vyse uvedenych oboru a proto moderni trendy ve vyzive povazuji za „zdravi nebezpecne“. Je tedy nutna další osveta, coz jeste vice zduraznuje pozitivni prinos http://www.vitarian.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.
Myslim, ze nejlepsim ucitelem je vlastní zkusenost. Nejlepsi bude „zahodit burta“ (:-) a - zkusit to. Coz vam preje Babicka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

Chlapče,

stravovací způsob je vždy podložená( historicky podložená) záležitost.
Jde o to, že se bytosti na části naší planety vyvíjejí a podle toho přijímají potravu, která u nich roste. To je základ vývoje stravovacího návyku. Z těchto stravovacích návyků v dnešní přetechnizované době vznikly různé ismy nebo ánství. Tyto složitosti dřívější člověk vůbec nemusel řešit. Protože žil v přírodě (tj, mezi stromy, trávou, vodou...) a tato příroda na něj působila a on z ní cítil co má jíst. Taky mu darovala jen to, co tam zrovna rostlo.Takže první věc, kterou nám můžeš říct a vysvětlit je jak může plnohodnotně a důvěryhodně existovat tento systém, když dřív nebyli žádné vytápěné skleníky, klteré by dodávali ovoce a zeleninu přes zimu neexistovali a zároveň neexistovala žádná rychlá doprava, aby bylo z tropů dopraveno ovoce, které by se mohlo v zimě konzumovat.
Nemyslíš si, že je trochu naivní podporovat to nejdůležitější, co člověk má (zdraví) tím, že se na veřejném fóru diskutuje o informacích, které svojí nepodložeností můžou zdraví nic tetušících příchozích na tyto diskuze poškozovat?
Pokud píšeš že někomu něco funguje a někomu ne, jsou to pouze domněnky a experimentování s lidským zdravím. Každý způsob stravování musí bejt historicky podloženej.
Kdybyste si hráli na filatelisty, tak možná Svět přijde o několik drahocenných známek či informací o nich.
Avšak když si hrajete na ty kteří vytvářejí styl zdravý vyživy, může si u vás spoustu lidí s vidinou na vyléčení svých neduhů doživotně ublížit.
Chceš si teď ještě srovnávat lidské zdraví se směšným sbíráním známek?
I Fiona píše, že o učiteli nic neslyšela.

Takže si tady vlastně vytváříte svůj vlastní stravovací způsob, nepodložený žádnými dobovými fakty, který patří ke stravovacímu způsobu.
Tím pádem si tady hrajete na pány tvorstva v evolučním slova smyslu , nebo na bohy.


A nebo mi už konečně někdo napište, jak tento systém funguje, kde má prameny, kde jsou jeho učitelé, kde jsou jeho dobří žáci.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Standa K. »

marinerka píše:A nebo mi už konečně někdo napište, jak tento systém funguje, kde má prameny, kde jsou jeho učitelé, kde jsou jeho dobří žáci.
1. funguje jednoduse - nenicit varenim enzymy ve strave, nenamahat tak zbytecne a nadbytecne svoji slinivku...

2. prameny - vsude okolo kam se podivas, idealne srovnat ydravotni stav divoce zijicich zvirat /bez leku, doktoru, nemocnic.../ a identickych druhu chovanych v zajeti /minim8ln2 50 procent stravy dostavaj varene/

3. ucitele :
dr. Walker - 99 let
Wandmaker - 91 let
a spousty dalsich...

4. zaci - no prece my tady...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Ahoj, ja bych ti pro zacatek, nez se tady rozkoukas, doporucila tento text:

http://picasaweb.google.co.uk/dvd.mchl/DGM" onclick="window.open(this.href);return false;

Vynech odstavce se slozitou pripravou vody.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od 800914 »

nejak sa mi to zmazalo..
odpisem ti ked sa vratim z kostola >:-) idem tancovat s cernochmiii a spievat aleluja. :)

zatial pozri
http://en.wikipedia.org/wiki/Raw_foodism" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.living-foods.com/faq.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.living-foods.com/articles/" onclick="window.open(this.href);return false;
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

1. funguje jednoduse - nenicit varenim enzymy ve strave, nenamahat tak zbytecne a nadbytecne svoji slinivku...

2. prameny - vsude okolo kam se podivas, idealne srovnat ydravotni stav divoce zijicich zvirat /bez leku, doktoru, nemocnic.../ a identickych druhu chovanych v zajeti /minim8ln2 50 procent stravy dostavaj varene/

3. ucitele :
dr. Walker - 99 let
Wandmaker - 91 let
a spousty dalsich...

4. zaci - no prece my tady...[/quote]


1. enzymy- nikdy jsem neslyšela, že by v zelenině a ovoci byly enzymy. Ty jsou přeci v těle. Naopak přehršlo cukrů vyplýtvává inzulín ze slinivky a lidé maj velký náběh na cukrovku. Dál slinivku vyčerpává právě rozklad syrové zeleniny, protože na tuto akci spotřebovává zbytečně velké množství své šťávy. Myslela jsem, že jste tu zdravovědy znalí a chápete funkce slinivky.
2.Prameny jsou podle tebe(psala jsem historické prameny) okoukávat zvířata čím se žíví? Nezapoměl jsi náhodou, že jsi člověk, který prošel velice dlouhou evolucí,získal ruhou signální soustavu a naučil se pracovat s ohněm, kam naše antropologie ani nesahá. Podle toho se utváří vývoj stravy člověka. Člověk sám od sebe nemůže nyní po několika milionech let jeho vlastního vývoje všech látek v těle si začít jíst co chce, jenom proto, že dnes máme letadla,kamiony a supermarkety, které nám exotickou potravu cpou přímo pod nos.Dnes dokonce , v tomhle ubohém systému, kdy se může zabývat člověk experimenty s jídlem nejrůznějšího druhu, toto člověk může činit i bez přičinění vlastní práce- tím, že se sebe udělá sociální případa a z podpory daňových poplatníků si vymýšlí nesmysly a není užitkem pro společnost ani Zemi jako takovou.
3. Tito učitelé píší své poznatky, v žádnym případě, tam není zmínka o tom, že by to byli vynálezci vitariánství. Víc jak 110ti letých lidí je v Asii několik milionů. Můžete se s Vašimi učiteli stýkat? Nebo alespoň s jejich mistry? Aby Vám předávali z očí do očí jejich poznatky a zkušenosti?
4.žáci... chápu, jste žáci, učíte se, ale sami od sebe. Přijde mi to jakoby děti vychovávaly děti. Na důležité zdravotní otázky bych tu očekávala odpoveď právě od nějakého z mistrů v Čr. Ale po komunikaci s Vámi jsem zjistila, že nikdo takový neexistuje. Jste jen experimentátoři.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Marinerko, nepodsouvej nam porad, ze se zivime jenom tropickym ovocem a ze bez kamionu bychom byli nemozni. Je nas tady spousta, co si radi pochutname na pampelisce, koprive nebo ceskem jablicku.

Tropicke ovoce samozrejme jime, ale neni to prevazna cast jidelnicku, spis zpestreni.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

A kde bereš v zimě kopřivy? nebo pampelišky?
Jinak je ale pro tělo skvělé jíst divoké rostlinky.Ale to nejste jediní, kdo se tímto mimojiné živí)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

Pampelišky ani kopřivy v zimě nerostou, to dá rozum. O co ti jde? Chceš nás spasit?

V jiném vlákně píšeš, že se o nás chceš něco dozvědět. Tak to bys měla začít asi s Vlákny "Jak jsme začínali?", "Problémy s raw stravou", "Jídelníčky" apod. v podstatě na každý problém tu je vlákno (cukrovka, játra, detox, střeva atd).
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od babicka »

Vazena Marinero,
Dosla jsem k zaveru, ze je zbytecne s vami diskutovat, protože nemluvite k věci a nereagujete na napsane konstruktivnim dialogem. Dále protože:
- neakceptujete delku vyvoje „zvirat“ versus „Homo Sapiens“,
- rikate na jedne strane, ze: „… bytosti na části naší planety vyvíjejí a podle toho přijímají potravu, která u nich roste …“, ale zapominate na to, ze puvodne skoro nic nerostlo tam, kde se to ted pestuje – odkud si myslite, ze pochazi psenice, redkvicka, tresne, jablko, broskve, hrozno, cesnek, brokolice, cibule aj. Ujistuji vas, ze z Ceska nikoli,
- spravne uvadite, ze“ „… v dnešní přetechnizované době vznikly různé ismy nebo ánství“ …, ale zapominate, ze 1) pojem „pretechnizovana doba“ je pouzitelny maximalne pro poslednich 100 let, ale clovek se zivil JINAK celou tu dobu PREDTIM 2) existuje ještě agrarni a technicka revoluce
- Dále rikate, ze: „… Tyto složitosti dřívější člověk vůbec nemusel řešit. Protože žil v přírodě (tj, mezi stromy, trávou, vodou...) a tato příroda na něj působila a on z ní cítil co má jíst. Taky mu darovala jen to, co tam zrovna rostlo…“ – ano, stravoval se vicemene jako dnesni vitariani. Ale ty doby jsou nenavratne pryc a to co Vitarian dela, je hledani cesty zpet,
- K otazce, „ … jak může plnohodnotně a důvěryhodně existovat tento systém, když dřív nebyli žádné vytápěné skleníky, klteré by dodávali ovoce a zeleninu přes zimu neexistovali a zároveň neexistovala žádná rychlá doprava…“, je to dotaz mimo rozsah zajmu http://www.vitarian.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, ktery (jak se domnivam) byl stvoren proto, aby se lide, kteří se zamysleji nad tim, co jedi a jak to na ne pusobi, měli moznost se dovedet vice a vyzkouset si ruzne zpusoby stravovani.
- Dále rikate: „… je trochu naivní podporovat to nejdůležitější, co člověk má (zdraví) tím, že se na veřejném fóru diskutuje o informacích, které svojí nepodložeností můžou zdraví nic tetušících příchozích na tyto diskuze poškozovat?“ – na toto jsem reagovala v predeslem prispevku (viz vyse).
- Ad: „Pokud píšeš že někomu něco funguje a někomu ne, jsou to pouze domněnky a experimentování s lidským zdravím. Každý způsob stravování musí bejt historicky podloženej.“ – detto
Na zaver bych rada podotkla, ze je asi bezne, ze se na kazdem situ objevi nejaky hodne rozcileny, ale malo informovany pisalek. Ba, nekdy si je „redakce“ vymysli sama, aby bylo ziveji. Jsem si jista, ze toto není ten pripad. Howgh.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

Advid píše:Pampelišky ani kopřivy v zimě nerostou, to dá rozum. O co ti jde? Chceš nás spasit?

V jiném vlákně píšeš, že se o nás chceš něco dozvědět. Tak to bys měla začít asi s Vlákny "Jak jsme začínali?", "Problémy s raw stravou", "Jídelníčky" apod. v podstatě na každý problém tu je vlákno (cukrovka, játra, detox, střeva atd).
Tak proč to sem teda někdo píše a ty to podporuješ?
Jestliže někdo dává otázku o spasení je zřejmé , že se necítí dobře a chce být spasen. Já nejsem Bůh,o spasení neusiluji, jsem člověk, který má rád všechny ostatní lidi a jde mu o jejich zdraví.Proto se ptám, jak vitariánství funguje, ale zatím za celé dva dny, co si kladu otázky a pročítám vaše fórum mi nikdo dostatečně neodpověděl, aby byla moje mysl přesvědčená, že vaše strava lidi léčí a ne jim ubližuje.
Co je to vlákno?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

dgm psala, že si pochutná rána na pampelišce a ty jsi jí vpálila, že v zimě nerostou. Proč by to ale nemohla napsat?

To, čeho chci dosáhnout, bych "spasení" nepojmenoval, i když asi jen proto, že je to slovo zprofanované církví.

Vlákno je celé téma. Např. tohle je vlákno "OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)"

Na velmi obecnou otázku "Jak vitariánství funguje?" by se lépe odpovídalo, kdyby jsi popsala, jak třeba funguje ideální strava dle tvých představ. Tak nějak by se bylo od čeho odpíchnout. Jinak nevím, Jak to napsat. Asi "Syrová strava dává tělu rychle energii bez (v rámci možností) zbytečného balastu, rychle se tráví a poskytuje tělu všechny potřebné živiny. To je ale hodně stručně.

Jestli tě můžu poprosit, vyplň o sobě něco v profilu. Bude se mi lépe psát.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

dgm odpovídala na otázku, co děláte v zimě, kterou jsem dávala já.

Já jsem se chtěla dopídit, co tedy jíte v zimě, když není historicky doloženo, že vitariánství existovalo(tudíž nemůže existovat ani nyní, protože musí míthistorii-jinak popíráte vývoj člověka).
Nemohla by to naspat, protože jsem se jí ptala, co jedí v zimě a ona mi napsala pampelišky, takže sis to chlapče asi špatně přečet.(proti pampeliškám a planě rostoucím rostlinám nic nemám)

Na to, abysmi odpověděl, jak vitaruánství funguje,kdo ho založil a jakou má historii, nemusíš vědět , kdo jsem a co jím, jelikož se zajímám o stravování a chci si být jistá, že styl, který podporuješ lidem pomáhá a ne jim ubližuje. Proto se tak hodně ptám, jde mi totiž o zdraví lidí, tudíž i o tvoje.
Lidi v tomhle světě vymysleli z ničehož nic spoustu způsobů, jak člověku ublížit a já chci zjistit, jestli ten váš léčí a nebo naopak.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Teda Marinerko, co to tady vyrabis za fabulace? Ja jsem na zadnou tvoji konkretni otazku neodpovidala, ani jsem si takove zadne nevsimla, nejspis jsem ji prehlidla. Jenom jsem reagovala na celkovy tvuj ton a naladeni, ze vitarianstvi patri do tropu.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

Třeba má dgm kopřivy nasušené. Jinak si příště laskavě odpusť to "chlapče". Ne, že bych byl děvče, ale působí to dost povýšeně. A nebylo to poprvé.

I kdybychom se bavili o modelech letadýlek, rád bych věděl, s kým komunikuji.

To, že se zajímáš o zdraví lidí píšeš v každém druhém příspěvku a už to všichni, kdo je čteme víme.

Vita není pro každého kdykoliv. Chce to něco o tom vědět, aby si člověk neublížil.

Ad Zima
Moje představa ideálního stavu. Vlastní bio zahrádka se zásobami na zimu(jablka, jakon, kořenová zelenia,..), pak něco nasušeno a stravování mikro food plus půsty = přežití zimy. Jo, teď utopie, ale není všem dnům konec.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Jo, je to tak. koprivy sice nasusene nemam, ale muze byt. Jenom poupatka pampelisek, to je v zime dobrota, s olejem.
Jako hlavni zpusob preziti zimy - a zaroven zdravy - pro vitariany vidim pust, klidne 2 mesice, pracuju na tom :D :D a z jara hura do novych pampelisek.

Dovedu si docela dobre predstavit byt vita jenom na tom, co roste v nasich podminkach. Jenomze to ostatni je taaaak dobre.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

dgm píše:Teda Marinerko, co to tady vyrabis za fabulace? Ja jsem na zadnou tvoji konkretni otazku neodpovidala, ani jsem si takove zadne nevsimla, nejspis jsem ji prehlidla. Jenom jsem reagovala na celkovy tvuj ton a naladeni, ze vitarianstvi patri do tropu.
Já nic nevyrábím, akorát si je potřeba to přečíst, měla jsem na mysli,že když jsi mi reagovala na zprávu, že odpovídám tobě a ne všem.
TAk si to pojď s tou zimou ještě jednou ujasnit, ať v tom neni nějaká mýlka.
Ve zprávě nemůžeš zjistit tón ani mé naladění. Náladu mám dobrou, snažím se o jedno a to samé, aby mi tu někdo vysvětlil historii vitariánství podloženou fakty, aby lidi, kteří vidí vaše stránky poprvé přesně věděli, jak jim tato strava zdravotně pomůže a ne že skončí jako vy všichni ostatní, kteří se sebe navzájem ptáte na informace, které vám má poskytovat jenom mistr, aby nedocházelo k nebezpečným chybám ohrožující vaše zdraví.
Původně jsem na tyto stránky přišla abych se něco dozvěděla, ale postupem času zjišťuji, že mi nikdo neumíte vysvětlit, jak vůbecna tomto světě může vitariánství fungovat.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od marinerka »

dgm píše:Jo, je to tak. koprivy sice nasusene nemam, ale muze byt. Jenom poupatka pampelisek, to je v zime dobrota, s olejem.
Jako hlavni zpusob preziti zimy - a zaroven zdravy - pro vitariany vidim pust, klidne 2 mesice, pracuju na tom :D :D a z jara hura do novych pampelisek.

Dovedu si docela dobre predstavit byt vita jenom na tom, co roste v nasich podminkach. Jenomze to ostatni je taaaak dobre.
V životě člověka slouží zimní období k tomu, aby načerpal energii, ketrou bude v létě spotřebovávat, protože se v teple nedá jíst tolik potravy, která zahřívá tělo.Mluvím o mírným pásu až po tropy.
Nejsi z tohoto půstu náhodou trochu vyčerpaná? Jaké zvládáš práce?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Advid »

marinerka píše:... kteří se sebe navzájem ptáte na informace, které vám má poskytovat jenom mistr, aby nedocházelo k nebezpečným chybám ohrožující vaše zdraví.
Jo to přesně potřebujeme. Mistra a chrám a budeme sekta. :-)
marinerka píše:Původně jsem na tyto stránky přišla abych se něco dozvěděla, ale postupem času zjišťuji, že mi nikdo neumíte vysvětlit, jak vůbecna tomto světě může vitariánství fungovat.
No vidíš a ono jako na potvoru funguje. :P A ve světě to frčí ještě déle a víc. Měla jsi včera přijít na sraz. (-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět