OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Jisto, já si držím svoji jakžtakž čistou makrobiotiku, protože se na tom cítím skvěle a vše co píše Kushi a Ohsawa mi dává smysl. Pro mě je to ucelený systém, který nekončí zdaleka u jídla, ale postihuje celý život, i když v širším měřítku už je to nazvané Taoismus. Vitariánství jsem nezkusil, takže k tomu srovnání nepřinesu bohužel nic nového.
S únavou nemám vůbec žádný problém, ale už si nepamatuju jak to bylo na začátku. Jen vím, že jsem na to přecházel cca 3 roky, kdy jsem si dával medy, ovoce a normální jídla obecně. "Čistě" to držím asi poslední 3 roky.
Mě se na tom líbí to, jak můžu studovat širší a širší souvislosti ohledně celého systému (světa) a je to založené na něčem co má tisícletou tradici v Číně a intuice mi nějak říká, že v Číně a v Japonsku věděli co a jak.
U vitariánství mi chybí nějaký odbornější pohled, pohled z hlediska souvislostí co a jak se děje, pohled z hlediska energií (ki/chi).
A díky tomu, že si na sobě makrobiotiku úspěšně ověřuju, tak mám už předpojatý názor na vita, který z pohledu makrobiotiky je dlouhodobě nevyvážený. Což neznamená, že to konkrétním osobám nemůže fungovat několik let. Tohle byl čistě můj názor na vita (respektive makrobiotiky obecně), nejde mi o vyvolání nějakého flame.

Ale taky věřím, že jídlo není všechno a hodně udělá psychika (ne-li víc než to jídlo) a člověk na tom může být podstatně lépe, když věří, že to co jí je v pořádku, než někdo, kdo si vyčítá, že nejí správně a pořád jídlo řeší.
S tou energií to ale nemám tak, jak tady čtu, že někdo je v uplné energetické extázi. To zažívám jen při delším hladovění. Jinak mám energie dostatek, ale takové té klidné, relaxační, pozvolné a té co vydrží a rychle se nespotřebová, což přikládám polysacharidům, které přesně takhle mají působit.

Pokud člověk při přechodu na makrobiotiku nemá dostatek energie, tak se doporučuje velice dobře kousat a jídlo proslinit, aby trávící proces začal již v ústech. A člověk taky hlavně nemusí přejít na čistou makrobiotiku, ale může jíst menší porce častěj, dávat si často bílou rýži a těstoviny, dávat si často sladkosti/deserty udělané z ovoce nebo obilných sladů, jíst více seitanu, tofu, tempehu apod.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Me se makrobiotika take moc libi,dodrzoval jsem to dost striktne,ale proste tu unavu jsem nedokazal vydrzet.Zvlast po pustu si dat varene jidlo,neudrzel jsem ani otevrene oci.Ale muze to byt tim ze jsem mozna moc citlivej na ruzne vlivy,coz neni moc dobre.Co jsem na raw,tak jsem nebyl unavenej ani jednou,a to jsem byval cely zivot.a zmizelo to okamzite.navic to ma hodne detoxikacni ucinky,ktere jsem na MB take nepozoroval.dost potizi mi zmizelo behem par tydnu,ted se mi hodne cisti jatra,tak z toho mam radost.
Moc by me jeste zajimal Tvuj nazor na ty energie,urcite to budes vedet lepe.Pri makrobiotickem pohledu na vitarianstvi to je proste vsechno jinova strava,neni tam vubec nic jangoveho krom pohanky a soli.Jeste mozna ty orechy.
normalne by clovek rekl ze se telo casem odchyli do extremniho jinu a dostane jinove choroby.
Ale ted si rikam jestli jinova strava muze vyrovnat jangovou mysl,jangovy zivotni styl,stres,fyzickou aktivitu,za sice na jedne strane je jinove jidlo,ale na druhe jangovy zivot,cili rovnovaha.
protoze me se vubec nedarilo vyrovnat jangovy stav za pomoci neutralniho MB jidla.
presne jak rikas,mysl ovlivni vse jeste vic nez jidlo.
A navic podivame li se na lidi jako Walker,ktery se dozil na raw asi 120,tak ten zrejme zadnymi nemocemi netrpel,a takovych bude vic.jinove choroby jsou podle me z jinu jako je cukr,alkohol,drogy,atd.ale ne ovoce.
V bibli nam Buh puvodne nabizi k jidlu ovoce a orechy,az pro nasi tupost pak dovoluje maso.nedaval by nam neco co nam zpusobi nemoci protoze je to moc jinove.
Co si o tom myslis?

dalsi extrem jsou nazory ze dame li si v zime banan tak nastydneme.
nekteri makrobiotici maji dost vyhranene nazory,zvlast japonci,pry jsou celkove dost fanaticti,nejvice me dostal pan Kushi kdyz prohlasil ze Jezis byl makrobiotik.tam mi doslo ze to je urcita zaslepenost nejakym presvedcenim.a tak jsem byl zmaten a zmaten...
MB ma jednu teorii,vitarianstvi take,ale kupodivu to obema funguje.
tak to mi rika ze to musi byt uplne o necem jinem.
ale jinak by me vazne zajimalo jake to bude treba po peti letech na jinove strave.Ale asi bych to shrnul starou cinskou lidovou moudrosti...neni jin jako jin... :lol: (to jsem si vymyslel jo?)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Předně bych rád řekl, že se vůbec necitím na to, abych někomu něco radil. Takže cokoli napíšu jsou jen moje zkušenosti a dojmy. Taky čím víc na sobě zažívám a čím víc se učím a zjišťuju a skládám si tu nádhernou skládačku - Život - tím víc se mi otevírá možností a já se posouvám do ještě většího neznáma :)

Ohledně Ježíše a mnoha výkládů Bible. Já jsem si za život sám procházel různýma směrama, ať už čisté kresťanství, Osho, Kushi, Zeitgeist (popření Ježíšova života vůbec) a četl několik dalších výkladů slov Ježíše a vždy mi to v té fázi prožívání toho daného směru přišlo, že ten jejich výklad má fakt něco do sebe a že je možné, že to Ježíš myslel třeba takhle. A díky tomu jsem pochopil, že čemu chci věřit tomu uvěřím a že symbolické věty, ve kterých byl Ježíš (Budha, Osho a další) mistr, se dají vyložit na tisíc způsobů a nové výklady budou stále přibývat. Došlo mi, že jsem nikdy nebyl v nezaujatém stavu a že bych ho sice rád poznal, ale už jenom ta touha po poznání mi nasazuje znovu další zabarvené brýle.

Mě se ten Kushiho výklad líbil v tom, že on se snažil zjistit co Ježíš v té době pravděpodobně jedl a poněvadž makrobiotika má teorii, že jídlo tvoří tvoji mysl, tak Kushi bral jako předpoklad pochopení Bible, že člověk jí stravu dané doby. Pak ale nastává otázka, jestli lze prokázat co se v té době vlastně jedlo. Kushi určitě dělal detailnější výzkumy, ale samozřejmě se tomu může vždy vytknout, že byl zaujatý svou teorií, což ale můžeme a částečně i musíme vytknout snad každému.
Jenom bych chtěl říct, že to tvrzení že Ježíš byl makrobiotik nepřikládej velkou váhu, respektive ne tu, ve které slovo makrobiotik vidíš. Protože při dlouhodobém studiu makrobiotiky vyjde najevo, že makrobiotika není pevný řád, přesně daný systém stravování, ale je to ucelený systém, který se snaží věci/děje popisovat, jejich vznik, zánik. Je to systém o nastolení rovnováhy a nikde není psané, že člověk nemůže být vitarián. A právě makrobiotika ti může dodat nový pohled na tuhle věc. Makrobiotika ti bude ale prezentovat teorii, že vitariánství je dlouhodobě neefektivní pro fungování našeho organismu a bude ti dávat rady, jak případné problémy odhalit a napravovat dříve, než nastane kritický stav. Kushi klidně mohl myslet to, že Ježíš byl makrobiotik čistě tak, že se stravoval vyváženě, což klidně mohli být i vitariánské věci a třeba to právě vyvažoval tou myslí jak sám píšeš a nebo pohybem a nebo něčím co je nám nepoznané.

K tomu, že vitariánství je jeden velký jin.. myslím si, že tomu tak uplně není. Protože se nedá jednoduše říct, že syrové věci jsou jin a konec. V každém jinu je vždy jang a hlavně každý extrém jin/jang se přemění na svůj protipól. Ale je fakt, že podle Průchové je vitariánství hodně do jinu. Sám tomuhle vůbec nerozumím, jak si podle makrobiotiky vitarián ten jang dorovnává. Třeba hodně solíte?
A samozřejmě jak píšeš, aktivní mysl, aktivní život/práce, hodně pohybu, stressu, to jsou jang prvky, které na to vyvážení možná stačí.

Ale osobně mi přijde, že je málo vitariánu, kteří jsou na tom dlouhodobě a bez problémů. Oproti tomu u makrobiotiky znám osobně a z doslechu hodně lidí, kteří si tím vyléčili rakoviny a jiné vážné stavy a spokojeně vychovali velice zdravé děti a je to základ jejich rodinné stravy. S makrobiotikou a lidma co na ni přecházejí mám jenom výborné zkušenosti. Ovšem člověk musí do začátku buď hodně nastudovat a nebo mít po ruce někoho kdo ví jak to všechno skloubit prakticky dohromady.

Pak taky když čtu o historii jídla v Číně a Japonsku, tak to je o vařené rýži a zelenině (kvašené a vařené) a ovoci. To samé např. Mayská a Aztécká civilizace, o které jsem si teď četl. Vařené celé zrna jako základ stravy.

Z pohledu makrobiotiky je smysl toho vaření právě v té životodárné energii ki/chi. Podle nich, celé zrno, které bylo namočeno a tepelně zpracováno určitou dobu na kvalitním přírodním zdroji tepla (dřevo), má právě více téhle energie chi, než zrno syrové. Nevím jak si to vysvětlovat, ale určitě to nepůjde pochopit z pohledu "vitariánské teorie", že vaření ničí život.

Tak jen připomínám, neprezentuji zde pohled makrobiotiky (na to nemám znalosti), je to čistě můj momentální pohled na věc, který ale podléhá neustálé změně :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Ještě z jiného makrobiotického/taoistického pohledu na vitariánství:

Připodobňovali tělo k ohni a jídlo k palivu. A když se snažili určit jaké by bylo nejvhodnější palivo, pro krmení tohoto ohně, tak došli k jednomu ze závěrů, že:

Můžou použít rychle, nebo pomalu hořící palivový materiál (např. monosacharidy, disacharidy (ovoce) nebo naopak polysacharidy (celá zrna)). Rychle hořící palivo vytváří obvykle silnější teplo (energii) po kratší dobu. Z mnoha důvodů je však pomalu hořící palivo výhodnější. Velmi důležitým důvodem je to, že při konzumaci pomalu hořících nositelů energie není třeba tak často jíst.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Jo je to tezke debatit na tohle tema,proste to jsou veci do kterych se spatne vidi.treba ten Jezis,podle me jedl proste tak jak jedli zidi,jedl co mu lide dali.
A vi se docela presne co jedli.moc makro to nebylo.Jestli on Kushi nevychazel z toho ze ucednici vybirali z klasu zrna v sobotu :D

Jinak ty energie,to je pro me vazne zahada,proto se ptam.
urcite mas pravdu s tim palenim cukru,ono na ovoci rychle vyhladne.ted treba je to fajn,nic nedelam,ale jsem zvedav jak budu fungovat na ovoci v praci.Delal jsem jeden den brigadu,hodne narocnou,a za hodinu po jidle uz jsem mel zase hlad.Ale rikam si ze je to nezvyk,protoze poprve na syrove strave jsem nemohl skoro ani poradne chodit,tak to chce cas nez zacnu na tom podavat ty spravne vykony.

A co Ty si myslis o tom niceni enzymu varenim?prijde Ti to ńejak dulezite?
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Nepřijde mi to důležité. Proto taky jím dál makrobiotiku.
Věřím, že za tím tepelným zpracováním je nějaká jiná logika, než třeba to ničení enzymů.

Respektive já tu logiku z pohledu makrobiotiky znám a věřím (nebo aspoň chci momentálně věřit dokud si neověřím opak), že Ohsawa věděl co psal.
Podle něj (taoismu) dokáže tělo přeměňovat (transmutovat) prvky. Jeden z potřebných předpokladů transmutace je právě to teplo (jang). A to, že povařená zelenina údajně přijde o vitamíny, prvky a nevím co ještě, tak tělo si to prej všechno umí dotvořit přesně podle aktuální potřeby.
Nevím jak je to přesně s enzymama, ale miso, kvalitní sojové omáčky, kvašená zelenina, natto, tempeh jsou jejich bohatým makrobiotickým zdrojem.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak tohle presne rekl nekde Jezis v nejakem nebiblickem evangeliu.
nekdo rekl ze clovek nema jist maso,neco co je mrtve.A Jezis povida ze to je v poradku,protoze pokud clovek ktery je zivy sni neco mrtveho,tak to ucini zivym.
Tak to je zase uplne jiny pohled na vec.Ale vime jak to chodi v praxi,ze? :D
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

neon píše:Nepřijde mi to důležité. Proto taky jím dál makrobiotiku.
Věřím, že za tím tepelným zpracováním je nějaká jiná logika, než třeba to ničení enzymů.

Respektive já tu logiku z pohledu makrobiotiky znám a věřím (nebo aspoň chci momentálně věřit dokud si neověřím opak), že Ohsawa věděl co psal.
Podle něj (taoismu) dokáže tělo přeměňovat (transmutovat) prvky. Jeden z potřebných předpokladů transmutace je právě to teplo (jang). A to, že povařená zelenina údajně přijde o vitamíny, prvky a nevím co ještě, tak tělo si to prej všechno umí dotvořit přesně podle aktuální potřeby.
Nevím jak je to přesně s enzymama, ale miso, kvalitní sojové omáčky, kvašená zelenina, natto, tempeh jsou jejich bohatým makrobiotickým zdrojem.
Asi čteme každý jiné autory o taoismu.

Citace: "Ve starých taoistických pojednáních o zdraví a dlouhověkosti se velice často objevuje termín pi-ku ("vyhýbat se obillí"). ... Taoisté, kteří se vyhýbají obilí, žíjí déle a zdravěji než obyčejní lidé...
z knihy Tao zdraví, sexu a dlouhého života (Daniel Reid).
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

To je zajimavé.. vzhledem k tomu, že hlavní jídlo byla rýže.
Je tam ještě něco o jídle? Co byl teda podle nich hlavní potravina, když ne obílí?
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

V rychlosti jsem k tomu našel zatím tohle:

BIGU: Bigu (also Pi Ku) is a high level Qigong state achievable by practitioners of this lineage. A form of "fasting", persons practicing Bigu (literally translates "without grain") eat little to nothing for an extended period of time, living off of the ambient energy of the planet, without major discomfort or negative impact on health. Above, Sifu Michael hugs a tree at a Taoist Temple in the Himalayas during an extended Bigu fast. Huggiing trees, smelling flowers, etc. are means of obtaining energy supplementation directly without the internal intake of foods.

Nejde tedy o dlouhodobé stravování, ale něco jako půst.

Edit: a teď ještě tohle
Bigu –or “no food” (commonly called breatharianism)
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

neon píše:To je zajimavé.. vzhledem k tomu, že hlavní jídlo byla rýže.
Je tam ještě něco o jídle? Co byl teda podle nich hlavní potravina, když ne obílí?
Píšou tam, že konzumace obilí se stala v podstatě nutností z přelidnění (posledních cca 10tis. let).
Že obilí za syrova je pro nás nestravitelné (za mlada jsem ujídal telátkům šrot a docela mi chutnal :) )

Prioritně doporučuje ovoce, ořechy a semena.

Rozepisuje se tu o děléné stravě. Rozděluje lidi na 3 typy: vegetarián, masožravec, vyvážený typ.
Pozná se to podle toho, jak se budeš cítit, když sníš k obědu celé kuře.
Když budeš unavený jsi vegetarián, když budeš čilý, jsi masožravec.

Pokud maso, tak divočinu a nejlépe za syrova.Taky tam píšou, že staří Číňani doporučovali v zimě psí maso.
Ale to bylo až postupně.
Za velkou tragédii ve stravování se považuje doba, kdy člověk začal lovit a konzumovat maso a další, když začal pěstovat a konzumovat obilí.
Protože prapůvodně jsme prý plodožravci.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kam se poděla ta borelioza, chtěl jsem neco pozrieť?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

buc11 píše:kam se poděla ta borelioza, chtěl jsem neco pozrieť?
viewtopic.php?t=1053

:wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

doubravka píše:
buc11 píše:kam se poděla ta borelioza, chtěl jsem neco pozrieť?
viewtopic.php?t=1053

:wink:
díky, zase jsem se vystrašil a jak to že ji nevidím?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

buc11 píše:.. jak to že ji nevidím?
Protože se stářím příspěvků každé vlákno klesá hlouběji a hlouběji dospod stránky. Nejlepší je prosté ctrl+F, když se mi nedaří se v té spleti vyznat :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

doubravka píše:
buc11 píše:.. jak to že ji nevidím?
Protože se stářím příspěvků každé vlákno klesá hlouběji a hlouběji dospod stránky. Nejlepší je prosté ctrl+F, když se mi nedaří se v té spleti vyznat :)
no díky, s tím klesáním to chápu už několik týdnů
3x jsem pozeral
a hledání jsem nepoužíval
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

nevite nekdo zda je v prodeji raw carob?
a co raw kakao?je to zdrave?ja slysel ze tam je dost plisni a ze to spini krev,tak nevim.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jista píše:nevite nekdo zda je v prodeji raw carob?
a co raw kakao?je to zdrave?ja slysel ze tam je dost plisni a ze to spini krev,tak nevim.
karob už se tu řešil a je všechen praženej, kakao nebrat.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

to je skoda,karob a miso jsou me jedine ne raw dobrutky kterych se asi nezbavim.ani tedy nechci.nemyslim ze to muze neco ovlivnit,takove male mnozstvi.nebo jo? :roll:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jista píše:to je skoda,karob a miso jsou me jedine ne raw dobrutky kterych se asi nezbavim.ani tedy nechci.nemyslim ze to muze neco ovlivnit,takove male mnozstvi.nebo jo? :roll:
To je na tobě, myslím že to třeba jednou prostě přestaneš jíst sám od sebe.......:) nebo taky ne, rozhodně myslim že se bez toho žít dá:)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

to nepochybne.driv jsem to take nejedl.myslis to lzicka misa a troska karobu muze mit vubec nejaky negativni vliv?To by mi prislo jako peknej ulet.nevim,nekde jsem cetl ze varene je toxicke,sice doted nevim proc,nekdo to sice napsal,ale nevysvetlil,ale pokud to tak je tak takove male mnozstvi nemuze mit na to vliv.
Miso ma uzasne cistici a detoxikacni schopnosti,tak nemuze byt toxicke.a ten karob...ten je proste dobrej :lol:

muzes mi prosim poradit jak delate ten trik s tim rameckem,ze se tam ukaze ta odpoved nekoho jineho,a pak pridate svoji?nevim kde to je.dik
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jista píše: ... a ten karob...ten je proste dobrej :lol:

muzes mi prosim poradit jak delate ten trik s tim rameckem,ze se tam ukaze ta odpoved nekoho jineho,a pak pridate svoji?nevim kde to je.dik
Karob si semtam, dám, ale spíš jenom z toho důvodu, ať mě nezvlhne v ledničce. Jakmile ho dojím, tak další kupovat nebudu. Čokoboby jsou mnohem lepší :lol:

Ten trik s rámečkem se jmenuje citovat a nad každým příspěvkem vpravo nahoře najdeš ikonku
:wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Coko boby?je to zdrave?To jsou kakaove boby?

Jinak ja jsem pocitacovej natvrdlik,takze jsem to nepochopil.Sice kdyz dam citovat tak se mi zobrazi ten text,ale co dal uz nevim.ramecek nikde. :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

JOjo, kakaové boby. Zdravé to je rozhodně víc, než karob ...

Ten rámeček se objeví, až odešleš svůj příspěvek, na který chceš reagovat. Nebo můžeš kliknout na náhled a ono se pak objeví, jak příspěvek bude vypadat "na čisto"
:wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Hugo z Hor píše:JOjo, kakaové boby. Zdravé to je rozhodně víc, než karob ...

Ten rámeček se objeví, až odešleš svůj příspěvek, na který chceš reagovat. Nebo můžeš kliknout na náhled a ono se pak objeví, jak příspěvek bude vypadat "na čisto"
:wink:
huraaa,uz se to povedlo. :P pred tim to nejak neslo.diky moc.
tak jak zkusim ty boby,ale jsou pekelne drahe.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

To jsem rád,
už jdu spát,
oči se mě klíží,
práce se zas blíží.
Dal jsem si i klystýrek,
teplé vody lok,
bordelu byl pramínek,
ale z práce jsem už cvok.
Půstík dneska čeká mě,
při úplňku měsíce,
náladu si spravím hned,
čistý budu velice.
:lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak jsem strachal v knihovne,a nasel odpoved na to jak jsem tu resil ty vitaminy,ze nadbytek muze skodit.
tak jsem otevrel velmi uzitecnou knihu od p.Janci "co nam chybi",o vitaminech,i kdyz nektere tipy jak ziskavat vitaminy jsou pro masozravce.

A tam pise ze nadbytek vitaminu A skutecne skodi,jak pise p.Ferda,jenze to by clovek musel snist 5 Kg mrkve,kde je acka zdaleka nejvic aby to bylo skodlive,a pochybuju ze nekdo sni tolik mrkve.
Tak asi budu vic skepticky k ruznym polopravdam a budu se ridit proste svym pocitem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tyhle rozumy by mozna mohly castecne platit v pripade polykacu multivitaminu, nebo tech kdo maji hodne jednostrannou stravu, napr. kazdy den kilo mrkve apod.

Telo potrebuje hodne latek, od prvku po slozite molekuly, a pokud mu to nedodas v dobre asimilovatelne organicke forme, pouzije co se da, jakz takz prezije, akorat ten vysledek uz neni co by mel byt.

Treba stary znamy vapnik - bez nej se zit neda. Ovsem pokud ho konzumujes v anorganicke forme, nejen ze se ho porad nedostava tam kde je nejvic potreba (kosti, zuby), ale jeho nadbytek se v tele usazuje a dela tam akorat tak bordel. Kdyz pijes pasterizovane mliko a polykas SuperCalciumUltra, muzes pocitat s tim ze za par let ho najdes ne v kostech a zubech, (ty budou ridnout dal), nybrz ve zvapenatelych ztuhlych kloubech, jatrech a v tech organech co maji sklony k tvoreni pisku a kamenu. A neco podobneho by se dalo rict vicemene o vsech latkach, nejen vitaminech.
Pokud ale prijimas organickou formu, telo si vezme co potrebuje, a zbytek bud vyuzije jinak nebo vylouci.

Pokud vim, tak jediny opravdu "nebezpecny" vitamin A se v ciste forme v jidle temer nevyskytuje, nebo se vyskytuje jen v minimalnich davkach. Telo si potrebne mnozstvi vyrabi samo, "na miru" z provitaminu, v tomto pripade vetsinou z karotenu. Zbyly karoten se sice rad uklada pod kuzi a zbarvi te do oranzova, ale zaroven tam funguje jako silny antioxidant, jako stit ktery te chrani pred skodlivymi vlivy vseho, stresu po slunecni paprsky. Ovsem nepochybuju o tom ze davky syntetickych vitaminu dokazou v cloveku napachat dobrou paseku.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

ja taky myslim ze primerena vyvazena strava bohate staci na vsechno.jen to chce treba dost morskych ras,porad nechapu z ceho fruitariani berou ziviny,moc o tom nevim,ale nezda se mi ze by v ovoci a orechach bylo vse.ale treba jo.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

chtel bych se zeptat co si myslite o susenem ovoci z obchodu.myslite ze je to raw?mam dost pochybnost ze to susi kolem 40 stupnu.
Ted jsem snedl me prvni susene placicky z pohanky,susene na topeni,sice vyborne,ale citim po tom podobnou unavu jako z vareneho,jen nevim zda jsem prepiskl teplotu,ci tam bylo dost toho kokosu.Nebo sama pohanka je takova tezsi nez salat,take mozne.

Kolik stupnu presne zabiji enzymy?nekde jsem cetl pri kolika jsou unaveny a pri kolika se nici,uz si to presne nepamatuju,vite nekdo?diky
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Ad ovoce, fruitariani a susene ovoce:

Zrovna vcera jsem sjela Kvetinu blogovaci stranku i s odkazy, a dost veci mi tam dalo smysl. Nejen ze Kveta i ostatni vypadaj fakt dobre, cerstve a funkcne. Vubec ne jako lidi co jim neco chybi, az na to ze nekteri jsou fakt dost hubeni. Ovsem to nejsou jedini, ze, o tom to asi nebude.

Zaujalo me hlavne tvrzeni, ze vsechno jidlo by melo byt prirozene cerstve, tudiz stavnate. Uz delsi dobu pozoruju, ze po pozreni rozinek pravidelne nasleduje kruta plynatost, jakoby mi v mem (superciste udrzovanem!) streve tlelo kilo bucku. Dokonce to funguje tak rychle, ze ten problem se dostavi do 10 minut po pozreni rozinek, tj jeste nemuzou byt ve strevu ani nahodou, to musi byt nejaka zkratka nebo signal primo z zaludku. Takze s rozinkama koncim! Navic mam po nich zizen a pak musim vzit zavdek prvni tekutinou na kterou narazim. Uz nejsem zvykla moc pit, jen v praci a po vecerech usrkavam z caje... Odted jen cerstve!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Jista píše:chtel bych se zeptat co si myslite o susenem ovoci z obchodu.myslite ze je to raw?mam dost pochybnost ze to susi kolem 40 stupnu....
Hlavne to sušia s pomocou síry. Preto aj niektorí výrobcovia píšu, že by sa malo to ovocie pred konzumáciou prepláchnuť vo vode. Tak bacha na to.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Popaleni meduzou ci jinymi zahavymi potvorami:

Dnes rano jsem si byla zaplavat v mori. Za celou zimu jsem nenarazila na jedinou meduzu, takze jsem ani moc nekoukala... a najednou jich priplulo obrovske hejno, tech mrch oranzovych palivych, a nez jsem jsem se dostala na breh, byla jsem popalena cela. Tenhle druh meduz neni smrtici, je to temer totez jako od kopriv, tj nejdriv hrozne svedeni, ale zadne vazne nasledky.

Nejdriv jsem tak pul hodiny nadavala jak dlazdic, jak neskutecne pitome zvire ta meduza je. Misto mozku ma rosol, a kdyz natrefi na lano, zacne kolem nej omotavat zahadla, az se nemuze vymotat a umre tam. Proste vrchol blbosti.

Ted mam z toho ale vylozene blazeny pocit, podobne jako po popaleni koprivama. Takze nevim, je to jed, nebo je v tom i neco blahodarneho? Treba jako revmatikum dela dobre slehani kolen koprivama... co kdyz mi ty meduzy dodaly do tela neco jako balzam??? Co kdyz mi daly nejlepsi moznou formu B12, nebo podobneho nedostatkoveho zbozi? Puchyre z popaleni zmizely snad za hodinu nebo dve, a ted citim neco jako prival energie a euforii.

Nevite nekdo jak to vlastne je? Protoze pokud opravdu davaji balzam, prestanu se jim vyhybat :)
Naposledy upravil(a) Fiona dne sob bře 22, 2008 18:06, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Fiono muzes sem dat prosim odkaz na ty stranky o kterych pises?
ja myslim ze susene je fajn,ale doma susene.Hrozinky to chce bio,ty sirene to nebude nic dobreho.


Mate nekdo zkusenost s tim ze vetsi mnozstvi pohanky zpusobuje unavu?je to tezsi nez zelenina,to asi ano,ze?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tak ti konecne muzu odpovedet diky Doubravce: http://fruitariankveta.blogspot.com/

Jinak ja jen kliknu a kde skoncim, tak skoncim...

Sranda je ze te Kvete je okolo 50... Kdybych ji brala jako masozravku, tipla bych tak maximlne 30. Tim ze vim jak pusobi raw/fruita jsem radsi zdrzenliva, vim ze v takovem pripade je +- 20let jak nic... Ale kazdopadne je to nadherna zenska a vi co rika :)

Kdo vi, pozorne posloucham a mozna jednoho krasneho dne skoncim na fruita... i kdyz momentalne se nemuzu dozrat cerstve zeleniny :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Nemáte někdo tip na tabulky nutričních hodnot... ale kompletních, nevadí v angličtině... potřebuju spíše obsahy vitamínů a stopových prvků... kalorie apod mě ani tak nezajímají. A nejlépe aby tam bylo ještě uvedeno PH potřebné na strávení... abych jasně věděl které jsou zásadotvorné a které kyselinotvorné, poněvadž je v tom stále hokej. Já jsem si dal zatím dohromady jen tabulku v excelu asi 200 potravin rostlinného původu... ale údaje nejsou kompletní... jen A, B1, B2, C, E, Ca, P, K, Mg, Na, Tuk, Sacharidy, Bílkoviny, Energie. Potřebuju B12, B6, Kyseliny akorbová, listová, Omega... a tu zásadotvornost.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

neon píše:Jisto, já si držím svoji jakžtakž čistou makrobiotiku, protože se na tom cítím skvěle a vše co píše Kushi a Ohsawa mi dává smysl.
To já zas četl jen samé kritiky na to co píše, a na to jak skončili. A to byli autoři kteří podle toho žili několik let a taky se cítili "poměrně" dobře... jenže to dobře se pak mezi jejich kolegy staršími obrátilo na umrtné špatně... a proto poučeni z chyb přešli jen na ovoce.

Sama kapitola se jmenuje Scestní makribiotika a popisuje jejich zhoubné následky. Uvedená makrobiotika jejímž základem je obilí s mnoha tuky a solí, a hodinovým vařením či smažením a žízeň se má potlačovat vede k tragické a bolestivé smrti 90% rakoviny žaludku a všichni známí makrobiotici zemřeli na rakovinu žaludku. Jeho zakladatel Oshawa prý dopěl do stádia, že se po nocích musel nalévat whisky aby se vysvobodil z ďábelského kruhu vysoušení. Zemřel už v 56 letech na rakovinu žaludku. Většinou se nedožijí makrobiotici déle než 60 let. Tedy méně než normální měšťák.

Samo japonsko vykazuje nejvyšší nemocnost na světě, a v číně jsou na každém rohu plivátka.

Jeden specialista na TAO napsal o Oshawovi, že to špatně pochopil a zaměnil JIN a JANG. A proto to co zavrhoval tedy ovoce a zeleninu mělo být to nejlepší a to co vyzdvihoval tedy obilniny... mělo být to nejhorší.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Fiona píše:Uz delsi dobu pozoruju, ze po pozreni rozinek pravidelne nasleduje kruta plynatost, jakoby mi v mem (superciste udrzovanem!) streve tlelo kilo bucku.
Já jsem si dal sušené meruňky a švestky... a od té doby sušené vyhazuju... ani máčené mě nezajímá. To co se mi děje když se přejím dobrot... se mi nedělo ani kdybych sežral kilo špeku. Měl jsem taky období zeleniny... teď zkouším ovoce. Hlavní je se nepřežrat... musím stále hlídat množství... protože když se zapomenu a dám si toho víc... tak je problém na celý den...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Mandragoro,uplne souhlasim,to je stinna stranka makrobiotiky,a to dost.
Pokud propagatori maji zdravotni problemy,a radi druhym jak je to dokonale,je to spatne.
Kushi a jeho zena maji oba za sa sebou operaci tlusteho streva.
U nas jedna znama autorka o makrobiotice sice propaguje uzasne ucinky stravy,ale vsichni co ji znaji o ni mluvi jako o velmi negativnim cloveku.
Nevim cim to je.Moje vesmes kratkodoba zkusenost s MB je dobra,az na tu hroznou unavu,ale nevim jake by to bylo po letech.
¨
Obili jsem vysadil,a jen mi to prospelo,citim se lehci.Jim jen pohanku,ta je uplne bozska.
Ted jsem mimochodem objevil ze se da dobre jist i mouka z pohanky,jako kase,treba na sladko,uplne skvele...

Take si rikam ze se da i vitarianstvi nejak zaridit do principu jing a jang,i kdyz to bude vzdy vice k jinu,ale cim dal casteji si rikam ze je to zbytecne.Protoze hlavni je mysl.Kdyz si dam banan,ted me vzdy hodne rozhodi do toho jinoveho stavu,tj.mam problem trochu s koordinaci,je to prilis silna energie stoupajici do hlavy,a smysly to nepobiraji dobre.
tak si vedome srovnam tu energii myslenkovym prikazem,a citim krasnou rovnovahu.je to tak snadne,tak uz nechci nikdy zit podle slozitych pravidel ve strave.proste prirozenost je nade vse.
Jen je mi ted dobre mit tak nejak za stred pohanku,a potom primerene ovoce,zeleninu a orechu,morskym ras.Zeleniny teda porad ubyva,a je mi fajn.Citim porad vetsi a vetsi vdecnost za syrovou stravu. :D

jo jinak ty japonci ji dost nezdrave,a hooodne chlastaj,tak se nedivim ze umiraji.casy kdy to byla nejzdravejsi kuchyne jsou pryc.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Žádný tvor nepěstuje, žádný tvor nevaří... proč by měl být člověk proklet, opomenut... takové opice jsou pak asi Bohu daleko milejší než člověk... který řeší, přemýšlí stará se stresuje se, zásobuje se... a má na to i lékařskou vědu k dispozici... a přec je mu to na nic.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Nemas Mandragoro uplne pravdu ani spravny pohled.Nelze srovnavat cloveka a zvirata.
Podivej se na to takto...
jak by asi prezila opice zimu?nemela by sanci.
krecci si pekne syslujou na zimu,stejne jako clovek,a urcite nejen krecci.
spousta zvirat je v zime odkazana na cloveka,bez nej by neprezili.
nektera zvirata maji zimni spanek,nepotrebuji jist.
A dokonce i zver zvykla byt v zime v lese casto prezije diky cloveku,tim ze je krmena.
ale co zerou treba srny,jeleni kdyz je vsude snih,vazne nevim.
Navic kdyby clovek i v lete jedl to co roste v lese,musel by brzy putovat za potravou,a predstav si ze to tak delaji vsichni.
My nemusime zit jako zvirata,jsme lide.

Ja nemyslim ze střádáni je neco spatneho.zajimalo by me kolik lidi by bylo schopno zit ze dne na den,jak nabadal Jezis.ten mluvil o neshromazdovani,zit jen pro dnesek.Ale to je hodne vysoka latka,a budit se denne dano do domu bez jidla s virou ze dnesek se o sebe postara,aniz by se to projevilo na psychice stresem,klobouk dolu pred takovym clovekem.
To je ale denni chleb takovych mnichu v Thajsku,nebo drive u nas,joginu v Indii.
Ale to je jiny svet.nevim jak bych pochodil u nas...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jista píše:Nemas Mandragoro uplne pravdu ani spravny pohled.Nelze srovnavat cloveka a zvirata.
Podivej se na to takto...
jak by asi prezila opice zimu?nemela by sanci.
krecci si pekne syslujou na zimu,stejne jako clovek,a urcite nejen krecci.
spousta zvirat je v zime odkazana na cloveka,bez nej by neprezili.
nektera zvirata maji zimni spanek,nepotrebuji jist.
A dokonce i zver zvykla byt v zime v lese casto prezije diky cloveku,tim ze je krmena.
ale co zerou treba srny,jeleni kdyz je vsude snih,vazne nevim.
Navic kdyby clovek i v lete jedl to co roste v lese,musel by brzy putovat za potravou,a predstav si ze to tak delaji vsichni.
My nemusime zit jako zvirata,jsme lide.
Myslím že to tu žilo a fungovalo i bez zásahů člověka.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Myslím že to tu žilo a fungovalo i bez zásahů člověka.
A co je ještě zajímavější je doba ledová... to nebylo ani co z úrody syslit...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Tak ti konecne muzu odpovedet diky Doubravce: http://fruitariankveta.blogspot.com/

Jinak ja jen kliknu a kde skoncim, tak skoncim...

Sranda je ze te Kvete je okolo 50... Kdybych ji brala jako masozravku, tipla bych tak maximlne 30. Tim ze vim jak pusobi raw/fruita jsem radsi zdrzenliva, vim ze v takovem pripade je +- 20let jak nic... Ale kazdopadne je to nadherna zenska a vi co rika :)

Kdo vi, pozorne posloucham a mozna jednoho krasneho dne skoncim na fruita... i kdyz momentalne se nemuzu dozrat cerstve zeleniny :)
hihihi
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

mandragora píše:
neon píše:Jisto, já si držím svoji jakžtakž čistou makrobiotiku, protože se na tom cítím skvěle a vše co píše Kushi a Ohsawa mi dává smysl.
To já zas četl jen samé kritiky na to co píše, a na to jak skončili. A to byli autoři kteří podle toho žili několik let a taky se cítili "poměrně" dobře... jenže to dobře se pak mezi jejich kolegy staršími obrátilo na umrtné špatně... a proto poučeni z chyb přešli jen na ovoce.

Sama kapitola se jmenuje Scestní makribiotika a popisuje jejich zhoubné následky. Uvedená makrobiotika jejímž základem je obilí s mnoha tuky a solí, a hodinovým vařením či smažením a žízeň se má potlačovat vede k tragické a bolestivé smrti 90% rakoviny žaludku a všichni známí makrobiotici zemřeli na rakovinu žaludku. Jeho zakladatel Oshawa prý dopěl do stádia, že se po nocích musel nalévat whisky aby se vysvobodil z ďábelského kruhu vysoušení. Zemřel už v 56 letech na rakovinu žaludku. Většinou se nedožijí makrobiotici déle než 60 let. Tedy méně než normální měšťák.

Samo japonsko vykazuje nejvyšší nemocnost na světě, a v číně jsou na každém rohu plivátka.

Jeden specialista na TAO napsal o Oshawovi, že to špatně pochopil a zaměnil JIN a JANG. A proto to co zavrhoval tedy ovoce a zeleninu mělo být to nejlepší a to co vyzdvihoval tedy obilniny... mělo být to nejhorší.
To co píšeš má obrovské množství faktických nedostatků, které se dají lehce ukázat. Další problém mi přijde, že celkově je to prezentované z velice negativního pohledu a věci jsou překroucené, tak aby to vyznělo co nejhůře. To je můj osobní pocit z toho co čtu.

George Ohsawa se dožil 73 let.
Makrobiotika právě naopak obsahuje velice malé procento tuků a solí! Nevím, kde jsi na to přišel. A potlačování žízně? Tohle mi přijde jako překroucený fakt, který částečně chápu, protože ono se to dá takhle lehce překroutit z makrobiotického tvrzení - "Pijte podle toho jak máte žízeň, žádné minima nejsou potřeba." Ale to přece neznamená potlačujte žízeň. Pro mě to znamená něco mnohem úžasnějšího, zdravému rozumu přístupnějšího než nám nabízejí doktoři s jejich 3l (apod.) tekutin denně. Prostě budu pít jak moje tělo potřebuje. Toho tuku se používá 1-2 polévkové lžíce denně. Soli 1/4 čajové lžičky do obilovin a luštěnin, které mám na celý den. Navíc se používá kvalitní mořská sůl a kvalitní za studena lisovaný olej.

S tím překroucením yin/yang - k tomu mám článek, který vše vysvětluje, ale je bohužel jen v angličtině. Ale je mi jasné, že to není zajimavé pro čtení, pro někoho, kdo se o makrobiotiku nezajímá. Jen tím chci říct, že nedošlo k překroucení, ale Ohsawa to měl jako jeden z mála velice promyšlené a nastudoval obrovské množství literatury ze staré Číny - těžko si takový člověk něco jen tak omylem splete a prohodí si dvě základní duality.

Ale chápu, že kolem makrobiotiky je celkově chaos a způsobili si to sami makrobiotici. Nedivím se takovým názorům jako sám píšeš. Spíš se je snažím takhle ospravedlnit a ukázat ten jiný pohled, protože sám jsem se k němu dostal až delším studiem souvislostí a zjišťuju, že problémy v makrobiotice si způsobují lidí svým nepochopením, špatným přístupem k ní, ale makrobiotika sama o sobě funguje.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

Nevím, jestli je zdroj, který uvádíš skutečně spolehlivý, co se týče pravdivosti dat. Podle tohoto zdroje zemřel Norman Walker už ve svých 99 letech, přitom často se uvádí věk 118 let. Tak kde je pravda???

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

P.H. píše:Nevím, jestli je zdroj, který uvádíš skutečně spolehlivý, co se týče pravdivosti dat. Podle tohoto zdroje zemřel Norman Walker už ve svých 99 letech, přitom často se uvádí věk 118 let. Tak kde je pravda???

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Těch 99, už se to tu někde řešilo.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

hugo píše:
P.H. píše:Nevím, jestli je zdroj, který uvádíš skutečně spolehlivý, co se týče pravdivosti dat. Podle tohoto zdroje zemřel Norman Walker už ve svých 99 letech, přitom často se uvádí věk 118 let. Tak kde je pravda???

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._Walker
Těch 99, už se to tu někde řešilo.
ano, údajně našli jeho hřbitovní kameň a zápis v matrice s 99.
Ovšem pro mne to není tak důležité, spíš to, že to funkuje, a že byl až do konce vitální.
Co se týče makrobiotiky je to směr legitimní, majíce své stoupence a jelikož jsem ji praktikoval drahnou dobu, mohl bych i konstatovat, že v jejím ultrastupni bych ji i byl nakloněn, tedy mikrofúd a aspoň 200kousů.
Ovšem stále tvrdím, že vyloučením zrnin mi značně odlahlo.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Mě se zdá dívné ten nepoměr... když čtu jak existuje normální vařák požutkář solič a kalič všeho možného... a dožije se 80 nebo 70 let... a člověk dietář, zdravé výživy se dožije podobně... ten nepoměr o tam jak strašně je co škodilvé... prostě není zjevně adekvátní... nakonec se člověk dobéře k tomu... že délku svého života nemůže ovlivnit... že je dána duchovně.... a ať dělá co dělá... víc už z toho nevyždímá. A třeba kdybyste věděli, že máte ve své školní duchovní osnově prožít si rakovinu ve 40 letech... tak ať děláte co děláte... vlastně budete už předem intuitivně dělat to abyste si ji opravdu prožili a něčemu se od toho naučili... třeba nelpění na potravě...
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět