OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od awa »

s.arik píše:
olfess píše: P.S. bohužel mi vadí i ten zvuk, jak se někdo zakousne do jablka, to je hroznýýý, ale prý podobným neduhem trpí i náš zlatý slavík Kája Gott, takže zůstávám v klidu 8)
To je legrační. Mám jablka hodně ráda, ale záleží na odrůdě. Nemyslím, že bys svůj odpor musel lámat přes koleno. Dneska máme všelijaké ovoce celoročně...
Abychom zůstali u celebrit, tak naopak můj dětský idol Terence Hill jablka miluje a zakusuje se do nich ke vzteku svých protivníků téměř v každém filmu :lol:

Pando, kousání možná nevyřeší vše. Zjistila jsem nedávno, že ze všech šťáv snáším nejhůře právě čistou jablečnou. Chuť super, ale jakoby spouštěla rychlý detox (?) necítím se po ní dobře. ALE, možná že máš nakonec pravdu, třeba je klíčem kousání a proslinění. Možná piju šťávy moc rychle :oops:
To chroupání vydávají lidé, co mají sklon si ukousnout větší sousto. Nevadí mi ten zvuk, občas mě i zaujme. Otázka je, proč ti ten zvuk vadí. Problém není v druhých ani v tom zvuku.
Ovocné šťávy nepiju takřka vůbec, po tuhé stravě se cítím optimálněji. Už se těším na čerstvé bylinkové extrakty, to je něco úplně jiného, to jsem pak nezmar.
Kousání to nevyřeší, hraje víc faktorů-najít si optimální druhy, hlídat si pro sebe optimální zralost(jabka většinou bez problémů dojdou), která může být pro každého jiná (třeba to, co může Bucík - to je na hranici alkoholového kvašení u ovoce, to nejím), co nejméně zatížená chemií, zvlášť pokud je to velkým podílem v tvém jídelníčku jako u mně a vnímat energetiku dané potraviny (na to chce cit a zkušennost).
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Xion »

olfess píše:Já jablka nechci řešit (mě nikdy neprojímala) a už vůbec ne s kefírem, ale dovedu si to představit ten zázrak. :lol: Dost jsem si s nima užil, bolelo mě po nich břicho od malinka, jako by tam byl kámen, v dospělosti už to přešlo, ale už jsem jim nikdy nepřišel na chuť, takže místo nich konzumuju rád hrušky a zcela bez problémů :wink:.
P.S. bohužel mi vadí i ten zvuk, jak se někdo zakousne do jablka, to je hroznýýý, ale prý podobným neduhem trpí i náš zlatý slavík Kája Gott, takže zůstávám v klidu 8)
Jablko je pmn najidealnejsia potrava, ani hrusky nedosahuju jeho urovne, takze Tvoja skoda. :-)
Co sa tyka toho zvuku, tak predstav si, ze som mal spolubyvajuceho, ktory ked som uz spal, o jednej v noci vytiahol jablko, a jedol ho asi meter od mojeho ucha... boze to bol motak :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Katarína »

Podla mna ziadne ovocie ci zelenina nie je idealna sama o sebe, ale vzdy vo vztahu ku konktretnemu cloveku a v konkretnom case. Kedysi som jablka jedavala rada, teraz sa im vyhybam, lebo ich moje telo nechce.

Momentalne si ich davam kvoli pecenovej ociste. Vcera 3 jablka rucne rozstruhane na pyre, doplnene troskou vanilky a zriedene vodou, celkovo asi tak 3 litre. Dnes som si radsej nastruhala jablka len 2, tiez asi do 3 litrov vody, a aj tak sa citim cela prejablkovana.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

Kataríno, souhlasím :)
Včera jsem myslela, že nebudu chtít jablko vidět týden, ale nakonec jsem dnes i jedno posnídala. Pak jsem ale nakoupila úplně jiný proviant :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od olfess »

awa píše:
s.arik píše:
olfess píše: Otázka je, proč ti ten zvuk vadí. Problém není v druhých ani v tom zvuku.
.
No, já bych to přirovnal v tom okamžiku k nehtu, který střípne po tabuli, na to jsem si nikdy nezvykl. Mám brnění za krkem a myslim, že se s tim moc dělat nedá...
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Weaving »

co půsty (čištění těla) a tetování? Nebude se tělo chtít zbavit inkoustu? Nebude to dělat problémy??
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Prosim o pomoc, velmi nutne!!!
Ted doma probirame s navstevou myslivce a dostali jsme se az k prikrmovani v zime... Ted nevim, kde se to probiralo, snad tady?? ze v Nemecku se upousti od prikrmovani, nemate nekdo odkaz?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Tak uz se mi to podarilo najit :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Esterka »

dgm píše:Prosim o pomoc, velmi nutne!!!
Ted doma probirame s navstevou myslivce a dostali jsme se az k prikrmovani v zime... Ted nevim, kde se to probiralo, snad tady?? ze v Nemecku se upousti od prikrmovani, nemate nekdo odkaz?
Je to zajímavé dilema, jeslti přikrmovat nebo nepřikrmovat divokou zvěř. Už v dětství mi logika říkala, že je zvláštní, jak divoká zvěř přežila do doby, než se začali organizovat myslivci. Myslivectví neexituje příliš dlouho, ale zvěř v lesech žije miliony let, tak jak je možné, že se doposud bez přikrmování člověkem obešla?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Marci »

Mam 3 roky napraskly nehet,od toho jak jsem otevirala nuz.Realna prasklina je cca 0,5cm dlouha(spise vysoka),ale je problem,ze postupem doby na ni navazala ryha az k luzku,coz znamena deformaci nehtu a z toho vyvozuju,ze i kdyz neni praskly viditelne,je napraskly zevnitr. Nedari se me ho zahojit.Nekolikrat se me povedlo ho odrust tak,ze realnaprasklina uz nebyla,ale stejne to fyzicky pozdeji prasklo.Zkousela jsem nehet zpevnit bezbarvym lakem na nehty,ale to nepomaha.Uplne nejposlednejsi a nejkrajnesi reseni vidim ve strzeni nehtu.Fuj tajbl.Takze kazda rada dobra.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od olfess »

Marie, ty máš dneska jobovky. No, na zánět nehtového lůžka bych věděl, na to jsou byliny, ale ty máš prst v pořádku, jenom došlo k mechanickému poškození nehtu. No tak logika věci, pokud nechceš trhat, říká - zajistit mechanický klid, aby narostl nový nehet, no.... :roll: . Dát do dlahy, aby se prstík neohejbal a počkat několik týdnů, až se celý nehet obnoví nebo nevim, jak na to jinak.

Ještě mě napadá z jiného soudku, když urina dokáže probutit vlasové kořínky k životu a je lékem na nekvalitní a řídké vlasy.... a ty potřebuješ změnit strukturu nehtu... asi bych to zkusil..
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od dgm »

Bezva rada, taky me to napadlo, jenze bych se divila, kdyby to M. nemela jeste vyzkouseno? Vzdyt ona je velkou propagatorkou urinoterapie. Jeste kdysi v davnoveku na pustu.cz mela pro me tehdy uplne nove informace o tomto...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Samira »

Maria píše:Mam 3 roky napraskly nehet...
Nie som odbornik, ale spomenula som si na otcove nechty - asi 2-3 mal volakedy poranene pri praci a vytvorili sa mu na nich ryhy tahajuce sa od lozka po celej dlzke. Cize uz mu tak rastli, vraj sa mu pri tom uraze poskodilo samotne lozko nechtu. Preto som si nie celkom ista, ci Ti strhnutie nechtu pomoze. Skusila by som mozno ten kludovy rezim, ale je to otrava, mat niekolko mesiacov ofacovany prst.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od sorry »

Potreboval by som poradiť. 2 týždne som nejedol varené a teraz už pár dní mám takú chuť v ústach ako by som tam mal hliníkovú lyžičku. Umyjem si zuby a tá chuť je tam stále.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Panda »

sorry píše:Potreboval by som poradiť. 2 týždne som nejedol varené a teraz už pár dní mám takú chuť v ústach ako by som tam mal hliníkovú lyžičku. Umyjem si zuby a tá chuť je tam stále.
To je detoxikace, učitě máš i bílý jazyk. To je dobrý příznak že to je na dobré cestě a organismus se pročišťuje.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od sorry »

Upokojil si ma už som to chcel zajesť niečim varením.
ChinaBoy

ŽIVOČIŠNÉ PRODUKTY JSOU ZDRAVÉ

Příspěvek od ChinaBoy »

Myslím, že je velký zmatek v tom co je nejvhodnější strava pro člověka.

Na jedné straně máme hnutí Veganství (nebo RAW FOODs), které říká:"maso je zlo."

Na druhé straně máme hnutí Primal/Paleo, které říká, Že máme jíst to co jedli naši předkové (Tzn. hodně proteinů a málo sacharidů, jíst maso a živočišné produkty). Když už jíst maso, tak jen bio. Ryby jen lovené. A ostatní živočišný produkty taky jen bio.

Tady je něco o Primal Diet
http://www.marksdailyapple.com/definiti ... ting-plan/

Já osobně se přikláním k Primal.

K čemu se přikláníš ty? Proč?

ChinaBoy
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Weaving »

nemám ráda zabíjení žvířátek, když bez jejich masa přežijeme..

"Když člověk zabije lva, je to sport. Když lev zabije člověka je to tragédie"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ŽIVOČIŠNÉ PRODUKTY JSOU ZDRAVÉ

Příspěvek od Renáta »

ChinaBoy píše:
Na druhé straně máme hnutí Primal/Paleo, které říká, Že máme jíst to co jedli naši předkové
Len kde zohnať mamuta? :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Samira »

Pod vplyvom Standovho videa som si polozila otazku, ako vyriesit v mojom buducom dome zaklady, lepsie povedane zelezobetonovu dosku, na ktoru sa dom postavi.
Ake ine moznosti existuju? Udupana hlina?
Prave teraz totiz prerabame starsi domcek a tam bola udupana hlina a na tom dosky. Nebolo to bohvieco. Cez dlazku prenikala vlhkost a prehryzol sa nam dnu aj potkan (pre potkana su hlina a drevo malickost).
Ma tu prosim niekto skusenost alebo nejake tipy a triky, ako sa vyhnut zelezobetonu v zakladovej doske?
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Lidka »

Sami v jednom z tech posilanych odkazu je dum bez klasickych zakladu - je na pilirich
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Samira »

Mam tento a tento link, ale neviem to tam najst :(
Trosku som sa zacitala aj do diskusie a je to desive, chlapci si asi potrebuju zdvihnut ego :D
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Lidka »

Tento dum: http://www.rigi.cz/index.php?typ=RIA&showid=31
je na patkach, delaji je http://www.rigi.cz/, majitel firmy je nadsenec pro eko stavby a odpovida na zvidave maily :)
Dalsi odkazy:
http://www.veronica.cz/?id=152#sebetov
http://www.svepomoci.info/forum/thread/400.aspx
http://www.stavba-online.cz/zaklady/zak ... ove-patky/
S tou diskuzi na TZB jsem Ti psala: macho zapasy :roll: , kontaktovala jsem spravce, ale asi se mu to zdalo v poradku....a je videt, ze za tech nekolik let se to nezmenilo, ale presto jsem tam nacerpala dost informaci.
Je moc prima, ze nespechate a mate cas :P
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Samira »

Diky Lidka, idem studovat :)
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Lidka »

Tak snad se nezahloubas prilis, abychom Te tu zas brzy videli :P
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od zuzis »

Kolik jídla denně jíte měříte podle jejich energické hodnoty nebo podle váhy? Např. kolik gramů ovoce a kolik gramů zeleniny denně? Nevím s čím mám porovnat, jestli jím hodně nebo málo.Začala jsem si to psát, co všechno za den sním. Už nechci hubnout, ale přibrat.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Kometa »

Zuzis, možná to piš spíš do tématu o hubnutí a tloustnutí.
Jak dlouho jsi na vita? Kolik jsi zhubla? Co přesně a kolik jíš?

Já si jídlo nijak neodměřuju, jím prostě kolik mám hlad a chuť. Ale je fakt, že jsem hrozně rozežraná :oops: takže s hubnutím nemám probém. Ale jestli z něčeho tloustnu tak to není ovozel, ale semínka (lněné+olej do patlanice, makové do snídaně, ze slunečnicové dělám dressing do salátu, ze sezamového občas chalvu, výborný je čerstvý kokos, tučné je také avokádo) a ořechy (z nich jsou asi nejzdravější mandle).

Kaloričtější než ovozel taky budou klíčené obiloviny a pseudoobiloviny - např.moje milovaná pohanka.

Třeba k snídani jím rozmačkaný banán, větší hrst naklíčené pohanky a 30gr makového semínka a to člověku dodá energii na dost dlouho.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od buc11 »

zuzis píše:Kolik jídla denně jíte měříte podle jejich energické hodnoty nebo podle váhy? Např. kolik gramů ovoce a kolik gramů zeleniny denně? Nevím s čím mám porovnat, jestli jím hodně nebo málo.Začala jsem si to psát, co všechno za den sním. Už nechci hubnout, ale přibrat.
lepší budovat aktivní hmotu co to de, posilka, běhy kolo, korčule atd a k tomu si jez co sneseš,
Naposledy upravil(a) buc11 dne pon črc 19, 2010 11:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od cepheus »

Srandovni na tom je, ze "budovani aktivni hmoty" neskutecne posiluje a harmonizuje cakry a jiné jemnohmoty .. :)))
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od zuzis »

Kometa píše:Zuzis, možná to piš spíš do tématu o hubnutí a tloustnutí.
Jak dlouho jsi na vita? Kolik jsi zhubla? Co přesně a kolik jíš?

Já si jídlo nijak neodměřuju, jím prostě kolik mám hlad a chuť. Ale je fakt, že jsem hrozně rozežraná :oops: takže s hubnutím nemám probém. Ale jestli z něčeho tloustnu tak to není ovozel, ale semínka (lněné+olej do patlanice, makové do snídaně, ze slunečnicové dělám dressing do salátu, ze sezamového občas chalvu, výborný je čerstvý kokos, tučné je také avokádo) a ořechy (z nich jsou asi nejzdravější mandle).

Kaloričtější než ovozel taky budou klíčené obiloviny a pseudoobiloviny - např.moje milovaná pohanka.

Třeba k snídani jím rozmačkaný banán, větší hrst naklíčené pohanky a 30gr makového semínka a to člověku dodá energii na dost dlouho.
Jeee tak to se omlouvám, tohle téma jsem nemohla najít, tak jsem nevěděla kam to napsat. Příště se polepšim napíšu to tam, jdu na to :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jista »

Kdysi tu nekdo psal ze na Slovensku je klinika kde se stavami leci cukrovka,nevite nekdo kde to je?diky moc.
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jista »

jeste jedna otazka..znate nekoho kdo si na vita strave uzdravil cukrovku typ1?
Go Raw
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od cepheus »

Jista píše:jeste jedna otazka..znate nekoho kdo si na vita strave uzdravil cukrovku typ1?
Nejsem si jist, či na vita, ale na pustu mam dojem, ze oba typy lze zvladnout (viz kniha od V.Partykové - "Hladověním ke zdraví" a výčet "neléčitelných" nemocí léčitelných půstem).. vice blize vsak nevim, nutno nastudovat ..
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od levandulka »

Jista píše:Kdysi tu nekdo psal ze na Slovensku je klinika kde se stavami leci cukrovka,nevite nekdo kde to je?diky moc.
Myslíš Škola verejného zdravia?
http://www.svz.szm.sk/
Nie je to klinika, ale organizujú detoxikačné pobyty. Inak o ničom podobnom na Slovensku neviem.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jista »

diabetik se prece nemuze postit,to by umrel..to je tam vazne napsane?
Go Raw
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od levandulka »

Jista píše:diabetik se prece nemuze postit,to by umrel..to je tam vazne napsane?
Myslím, že je tam šťavový "pôst".
A práve som si prečítala:
Detoxikačný pobyt nie je vhodný pre pacentov, po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej mŕtvici, embólii, trombóze a pre diabetes I.typu. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod na prevažne surovú stravu.
Inak nemám s nimi žiadne skúsonosti, len som reagovala na tvoj dotaz :wink:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jista »

dekuju,zavolam tam zitra.
Go Raw
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Panda »

Jista píše:diabetik se prece nemuze postit,to by umrel..to je tam vazne napsane?
Dokud do organismu nezasáhne člověk (např. umělou chlopní) tak může půstovat kadý, i oba diabetici. Jen nesmí najet hned na několikadenní půst, ale musí začínat pomalu a opatrně, postupně si tělo pročisťovat a uzdravovat. Nejdříve postupně zvyšovat podíl vita stravy, pak postupně odsouvat první denní jídlo až na poledne a pak zařazovat každý týden půsty se zvyšujícím se počtem hodin (tj. první půst - začít jíst až v 1h odpoledne). Že jsou některé nemoci vrozené a nedá se s nimi nic dělat - to není nikdy jisté, často je to jen pověra a příroda dělá zázraky když člověk věří. Je chyba když lidé vzdají pokusy něco u sebe zlepšit (protože si řeknou že to nejde) - VŽDY se dá pracovat na nějakém vylepšování.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jista »

Pando,mas nejakou zkusenost z pustujicim diabetikem typu 1?
Go Raw
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

Potřebuju narychlo skleněné lahve, tak koupím dvě tři nejlevnější piva. Nechutnají mi, nemám to komu odlít a věnovat, na druhou stranu úplně je vylít je asi hloupst ne? Co s nimi? Napadlo mne leda tím potírat pleť, něco jako pl. voda nebo co.
:?: :?: :?:
Díky za tipy.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:Potřebuju narychlo skleněné lahve, tak koupím dvě tři nejlevnější piva....
Kdybys měla komu vařit tak něco pečeného na pivě je skvělá věc :-) (a nealkoholická, vyprchá to). ... Osobně bych těch pár korun obětoval a vylil, vždyť je to dnes snad už jeden z nejlevnějších nápojů. Nebo v kontejneru na sklo si najít nějaké prázdné. Nebo si počkat u výkupu lahví a odkoupit je od někoho.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Pavluska »

Tak honem než to vyliješ. Přelít tím vlasy!!! :) Budeš koukat.
Musim letet vitat delagaci.aaaa
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Potřebuju narychlo skleněné lahve, tak koupím dvě tři nejlevnější piva
Kdepak, takový pivo není žádná škoda vylít, je to šunt. No ale neříkej, že Ti klidně neprodají prázdné láhve, co mají od lidí vrácené... to jim nemůže vadit, poptej se. No zas ale než riskovat kdovíjaké znečištění, to vlastně líp koupit to pivo.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:Tak honem než to vyliješ. Přelít tím vlasy!!! :) Budeš koukat.
Musim letet vitat delagaci.aaaa
Nojo vlastně, lidi chodí např. na pivní koupele a velmi si pochvalují účinek. Nevím ale kolik alkoholu se tak vstřebá přes kůži, zda to není pro vitariána příliš škodlivé.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

Díky, přelít vlasy je dobrý nápad, ale já nemám ráda ani pach piva...nakonec jsem se v krámku prokecla a prodavačka mi sama od sebe prodala za 3Kč prázdné.
Tak to vydesinfikuju MMS a pak hurá natočit osmózovou vodu, Míra včera zapojil a je lahodná! 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Panda »

Stejně bude ještě dlouho cítit po pivu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od s.arik »

jestli jo, tak poputuje zpět do sběru.
původně jsem chtěla koupit vincentku, ale to je drahý krám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Samira »

Uz je sice neskoro na reakciu - ale baby na plazi sa zvyknu poprasovat pivom - opaluje to vraj do hneda. Neskusala som, neviem. A otazne su aj pripadne nalety hmyzu po takom pivovom postreku na pokozke...
U Mirovej mamy sa v pivnici nenajdu uzke zavaraninove flase (od dzusu, kecupu...)? Su ciste a maju lepsie zatvaranie ak pivova flasa, nie?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od Sweetie »

ja jsem sklenenou lahev s uzaverem koupila v ikea. za pakatel.
Odpovědět